Recenzje książek non-fiction do przeczytania

Sztuka odpoczynku Claudii Hammond

Claudia Hammond Zdrowie Styl życia Zdrowie psychiczne Motywacyjna sama pomoc Psychologia Psychologia społeczna Sztuka odpoczynku

Sztuka odpoczynku Claudii Hammond

Nie jesteś sam, jeśli czasami uważasz, że życie jest trudne. Życie jest stałym źródłem stresu. Wszystko się sumuje, od presji w pracy po stres w domu, nieotwarte e-maile po nieumyte naczynia – a ciągła egzystencjalna udręka wcale nie jest łatwiejsza. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje proste lekarstwo na stres: sen. Z tego powodu Test Spoczynku, największe badanie, jakie kiedykolwiek podjęto, próbował zidentyfikować dokładnie te czynności, które ludzie uważają za najbardziej odprężające. Quiz trwał 40 minut i otrzymał odpowiedzi od ponad 18 000 osób ze 135 krajów w 2016 roku. Dziesięć najlepszych działań kojących zostało również zawartych w książce The Art of Rest. Notatki te dają wgląd w pięć z dziesięciu opisanych powyżej działań. Ich wyjaśnienia, dlaczego te czynności są regenerujące i jak uzyskanie odpowiedniego rodzaju odpoczynku może poprawić twoje życie, przeplatają się z całą książką.

Dowiedz się więcej →


Ekonomia pączków autorstwa Kate Raworth

Rzemieślnictwo Ekonomia Prognozowanie Prace ogrodowe Dom Rośliny

Ekonomia pączków autorstwa Kate Raworth

Jeśli popełnianie błędów jest ludzkie, ekonomiści nie różnią się od reszty z nas tym, że popełniają błędy. Teorie, które urzekają nas w podręcznikach, często mylą nas w realnym świecie i na odwrót. Okazuje się, że nawet najsłynniejsze umysły mają niezdarne stopy. Z drugiej strony koncepcje ekonomiczne mogą mieć niezwykłą siłę przetrwania. Jak słynie brytyjski ekonomista John Maynard Keynes, zgodnie z jego obserwacjami „praktyczni ludzie”, którzy cenią sobie niezależność myśli, są często „niewolnikami jakiegoś martwego ekonomisty”. Pomimo tego, że minął ich termin przydatności, zwodnicze stwierdzenia nadal leżą na półce na rynku pomysłów.

Dowiedz się więcej →


Food Fix autorstwa dr Marka Hymana

Dr Mark Hyman Środowisko Rodzina Poprawka żywności Ogólne problemy medyczne Zdrowie Praktycy służby zdrowia Styl życia

Food Fix autorstwa dr Marka Hymana

Przyjrzyj się bliżej składnikom przy następnym zakupie paczki chipsów ziemniaczanych lub puszki coli. Czy nie jest prawdą, że wszystkie brzmią tak niewinnie? Stosowany jest syrop kukurydziany, skrobia pszenna i olej sojowy. Zawierają jednak klucz do wielu cierpień, które widzimy wokół nas. Żywność, która została nadmiernie przetworzona, szkodzi nam i środowisku. To siła napędowa strasznych statystyk dotyczących chorób serca, raka i cukrzycy typu 2. I to ona jest winna ogromnej ilości CO2, która została wyemitowana do atmosfery w ostatnich latach. Czy liczba pszczół miodnych spada? Czy można mieć lato bez motyli? Prawdopodobnie zgadłeś. Agroindustrializacja, która jest potrzebna do wytworzenia całej konsumowanej przez nas niezdrowej żywności, niszczy środowisko naturalne i przyspiesza przyspieszenie zmian klimatycznych.

Dowiedz się więcej →


Dieta Pegan autorstwa dr Marka Hymana

Dr Mark Hyman Nauki o Zdrowiu Medycyna Odżywianie Medycyna profilaktyczna Dieta Pegan Diety odchudzające

Dieta Pegan autorstwa dr Marka Hymana

Na pierwszy rzut oka dieta paleo i wegańska wydają się diametralnie odmiennymi podejściami do zarządzania żywieniem. Częściowo jest to spowodowane szeregiem popularnych frazesów, które przeciwstawiają wysokotłuszczowe i niskowęglowodanowe ideologie paleo jedzących mięso z polityką „najpierw jarmużu” rzekomo wyrzekających się wegan. W rzeczywistości te dwie diety mają ze sobą o wiele więcej wspólnego niż nie. Oprócz mięsa, obaj opowiadają się za dietą roślinną, pełnowartościową, która ma niską zawartość węglowodanów, cukru, nabiału i dodatków oraz wysoką zawartość błonnika. Aby uzyskać to, co najlepsze z obu światów, dieta Pegan łączy te dwie uzupełniające się ideologie żywieniowe w jeden zestaw prostych, opartych na nauce zaleceń, które promują zdrowie i wydłużają życie. W tych notatkach wyjaśniono, w jaki sposób prawidłowe jedzenie może poprawić nastrój, dlaczego mięso nie musi być katastrofą etyczną i jak sprawić, by warzywa były główną atrakcją każdego posiłku.

Dowiedz się więcej →


Krótka historia czasu Stephena Hawkinga

Krótka historia czasu Astronomia Natura Nauki ścisłe Astronautyka Stephen Hawking

Krótka historia czasu Stephena Hawkinga

Obserwowanie nocnego nieba wypełnionego gwiazdami to jeden z najbardziej oszałamiających wizualnie i prowokujących do myślenia widoków na naszej planecie. Jest coś w migotaniu wszechświata, co prosi nas, abyśmy poświęcili chwilę i rozważyli niektóre z najgłębszych tajemnic wszechświata. Krótka historia czasu przyczyni się do wyjaśnienia tych tajemnic, ujawniając zasady rządzące kosmosem. Ponieważ jest napisany w zrozumiałych słowach, pomoże nawet tym, którzy nie mają naukowego zamysłu, w zrozumieniu, dlaczego kosmos istnieje, jak powstał i jak będzie wyglądała przyszłość. Dowiesz się również o dziwnych zjawiskach, takich jak czarne dziury, które są rodzajem próżni, która przyciąga do nich wszystko (lub prawie wszystko). Co ważniejsze, poznasz tajemnice samego czasu, ponieważ te notatki zawierają odpowiedzi na pytania typu „jak szybko mija czas?” a także „skąd wiemy, że idzie do przodu?”

Dowiedz się więcej →

Judge.me Review Medals