Hyperfocus by Chris Bailey

Hyperfocus by Chris Bailey

How to Work Less to Achieve More

How to Work Less to Achieve More

Buy book - Hyperfocus by Chris Bailey

What is the subject of the Hyperfocus book?

With Hyperfocus (2018), you will discover how to regain control of your attention. It will show you how to increase both your productivity and your creativity by learning to redirect your attention. Combine rigorous focus with creative thought to provide the groundwork for a brighter, more efficient version of your own self-expression.

Who is the target audience for the Hyperfocus book?

  • High-fliers attempting to improve their efficiency even more
  • Procrastinators with short attention spans are becoming more common.
  • Creatives on the lookout for fresh and interesting concepts

What is Chris Bailey's background?

Chris Bailey is a writer and productivity expert based in the Canadian province of Ontario. He has contributed to publications such as the New York Times, the National Post, and the Harvard Business Review. He is also the author of The Productivity Project, which is a book on increasing productivity.

Co dokładnie jest dla mnie? Learn how to regain complete control of your focus.

Do you even recall a period when you had a sustained attention span that lasted more than a few minutes? Was there a time when you could glide through work without being sidetracked, and take hours to do something that would now take you days to complete? Realistically, you probably recall a period when things were like that - but it was most likely before cellphones were developed and before Facebook was created. To put it another way, it's been a while. The purpose of this document is to assist you in this process. The capacity to focus may be improved by the use of a few basic concepts and simple methods. This will also help you to be more creative as a result. This set of notes will explain why setting an hourly alarm may be beneficial for your concentration, how daydreaming might aid in planning, and what scatterfocus is.

Train yourself to take pleasure in hyperfocusing more often.

Imagine going back to the last time you had an exceptionally productive day at work - when you were on your game, getting things done in an abnormally short amount of time? Days like that don't come around very frequently, but when they do, they're worth paying attention to. But what is it about them that makes them stand out from the crowd? How do you manage to get so much done in such a short period of time? Well, your capacity to remain focused on the job at hand is a big part of the solution. As a result, your job ceases to be a chore and instead becomes fascinating, resulting in the realization that every time you glance at the clock, another hour has gone. When you're in that frame of mind, your mind is engaged, undistracted, and razor-sharp; in other words, you're hyper-aware of your surroundings. The most important lesson here is to train yourself to appreciate hyperfocus more.

You, like the majority of people, have probably experienced periods of hyperfocus at some point in your life. But how can you harness this ability and make it a regular occurrence? How can you transform something that is unexpected into something that is dependable and frequent? Let's take a look at what you really do when you hyperfocus in order to address that question. For starters, you have a tendency to devote your whole concentration to a single job at a time. You don't do more than one thing at a time. Rather than working furiously and hopping from one project to another, you concentrate your efforts on a single task and remain focused on it until the task is completed successfully. You also stay away from any distractions. Normally, it's all too tempting to open your social media accounts and browse for 20 minutes, but when you hyperfocus, you can prevent time-wasting habits from occurring in the first place.

To nie oznacza, że ​​nigdy nie zdajesz sobie sprawy z błądzących myśli lub że nigdy nie masz ochoty sprawdzić telefonu: jesteś. W końcu nadal jesteś osobą z uczuciami. Zamiast poddawać się tym pokusie, twój hiperfokowany umysł uważa, że ​​jest łatwiejsze powrót do pracy po przejściu pokus. Proces osiągania i utrzymywania stanu hiperfokusa może zostać podzielony na cztery fazy. Po pierwsze, skoncentruj swoją uwagę na jednym, odpowiednim interesie. Po drugie, usuń wszelkie potencjalne zakłócenia - nawet wewnętrzne, takie jak marzenie - ze swojego środowiska. Następnie skupiaj się na pracy, którą zdecydowałeś się wykonać, a na koniec celowo przekieruj swoje myśli, ilekroć zaczną zbłąkać się. Nie martw się, czy wydaje się to trudnym zadaniem. W poniższych sekcjach przejdziemy do wielu pomysłów i metod, które ułatwią osiągnięcie Hyperfocus.

Zdolność do utrzymania samoświadomości i celowej koncentracji jest niezbędna do skutecznego zarządzania uwagą.

Prawie wszystko, co robisz w życiu, wymaga pewnego poziomu koncentracji. Jeśli chcesz dać z siebie wszystko w dowolnej pracy, nad którą pracujesz, musisz zwrócić szczególną uwagę na to, co robisz. Istnieje jednak problem: Twoja zdolność do zwracania uwagi jest poważnie ograniczona. W rzeczywistości istnieje limit liczby rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę w tej samej chwili w danej sytuacji. Timothy Wilson z University of Virginia, profesor psychologii, uważa, że ​​ludzki mózg otrzymuje około jedenaście milionów informacji na sekundę. Ale jaka jest maksymalna liczba myśli, które możesz świadomie przetwarzać jednocześnie? Jest ich tylko 40. Co gorsza, ilość informacji, które możesz przechowywać w pamięci krótkoterminowej, jest znacznie bardziej ograniczona niż wcześniej. Na liście jest około siedmiu rzeczy - które mogą obejmować nazwiska, daty lub działania, które musisz wykonać.

Jak więc możesz osiągnąć najwyższy poziom, gdy jesteś świadomy swoich nieodłącznych ograniczeń? Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: zdolność do utrzymania samoświadomości i celowej koncentracji jest niezbędna do skutecznego zarządzania uwagą. Pomocne może być wyobrażenie sobie twojej uwagi jako małego, ograniczonego regionu, który można łatwo wypełnić - rodzaj uwagi - jednocześnie myśląc o tym, jak zwrócić uwagę. Fakt, że obszar ten jest tak duży, wymaga, że ​​wszystko, co się do niego wkracza, jest odpowiednio regulowane. Na przykład na spotkaniu, twoja przestrzeń mentalna powinna być zajęta prezentacją twojego kolegę, a nie pomysły na to, co będziesz na lunch. Jedną z trudności jest to, że angażujesz się w swoje własne pomysły, że rzadko poświęcasz czas na ich zbadanie. Kiedy masz wędrujący pomysł, który wzbudza twoją ciekawość, podświadomie rezygnujesz z uwagi na tę myśl.

W tym momencie ważna staje się meta-świadomość. Meta-świadomość jest definiowana jako zdolność do wyjścia poza własne myśli i uświadomienia się, o czym się myśli. W rezultacie możesz znaleźć się na marzenie związanym z posiłkiem w porze lunchu i celowo odrzucając swoją uwagę od jedzenia i w kierunku kolegów. Jeśli chcesz skoncentrować się na wszystkim, za każdym razem, gdy musisz to zrobić, musisz ustawić jasne cel, przez który możesz kontynuować. Słuchając współpracowników, pracując nad raportem lub po prostu czytając książkę, powinieneś być w stanie dokładnie wskazać, gdzie chcesz, aby się skupić w dowolnym momencie. W rezultacie meta-świadomość i zamiary są nierozerwalnie związane. Meta-świadomość służy jako przypomnienie, aby sprawdzić przestrzeń do uwagi, a cele służy jako przewodnik po tym, gdzie powinieneś skupić uwagę, gdy jest to konieczne.

Ustaw alarm na każdą godzinę w swoim pokoju, a kiedy się wyłącza, zadaj sobie pytanie: „Co teraz jest w moim obszarze uwagi?” Czy to było zgodne z moimi celami? Wkrótce odkryjesz, że ten sposób myślenia stał się nawykiem, zbliżając się o krok do regularnych okresów hiperfokusa.

Wyeliminuj rozproszenie uwagi z otoczenia, aby osiągnąć hiperfok.

Popatrz na to. Siedzisz na swojej stacji roboczej. Poświęcasz czas. Skoncentrujesz się na twojej pracy i jesteś na skraju nadmiernego wyczucia na nią. Nagle zadzwoni telefon. Większość z nas automatycznie sięgnie i spojrzy na zawiadomienie, które jest zrozumiałe. Cokolwiek się stanie, twój przepływ został zakłócony, ponieważ Twój telefon wtrącił się w obszar uwagi i przyniósł mu mnóstwo innych pomysłów. Te rodzaje przerw i dywersji należą do najważniejszych barier w osiąganiu hiperfokusa. Teraz jest oczywiste, że nie możesz chronić się przed każdym możliwym zaczepem. Nie oznacza to jednak, że powinieneś się poddać i poddać wszelkim zakłóceniu, które pojawiają się na twojej drodze. Najważniejsza wiadomość jest następująca: wyeliminuj rozproszenie uwagi z otoczenia, aby osiągnąć hiperfok.

Unikaj trudności i niebezpieczeństwa z wyprzedzeniem unikania rozproszenia, usuwając ryzyko i oszczędzając czas i kłopoty. Jak więc zająć się zidentyfikowaniem ryzyka? Mówiąc najprościej, powinieneś zbadać swoje otoczenie i szukać wszystkiego, co jest bardziej ekscytujące i atrakcyjne niż praca, którą musisz wykonać. Termin „środowisko” odnosi się do czegoś więcej niż po prostu twojego rzeczywistego otoczenia w tym kontekście. Pomyśl o zakazaniu stron internetowych w sieci społecznościowej ze strony głównej przeglądarki - lub po prostu zmienianiu strony głównej - jeśli tak jest. Jeśli Twój telefon jest źródłem rozproszenia, spróbuj zostawić go w innym pokoju.

Zrozumiałe jest, że nie wszyscy mają luksus ignorowania telefonu przez dłuższy czas. Klienci i współpracownicy mogą skontaktować się z Tobą w dowolnym momencie. Twoja rodzina może potrzebować komunikacji od czasu do czasu. Dla tych, którzy znajdują się w takiej sytuacji, spróbuj ustawić telefon na tryb samolotu i ponownie łączyć się w regularnych odstępach czasu. Nadal będziesz osiągalny w ten sposób, ale nie będziesz chwycić telefonu jak robot, gdy tylko dźwięk dźwiękowy. To samo dotyczy wiadomości e -mail. Jeśli pracujesz w zespole, po prostu nie można zignorować e -maila przez cały dzień. Zamiast tego praktykuj sprawdzanie wiadomości e-mail w regularnych odstępach czasu-co godzinę lub co pół godziny, jeśli to konieczne-a nie wszystko na raz. Ponownie celem jest umieszczenie się z zasięgiem rozpraszania brzęczeń i sygnałów dźwiękowych, które w innym przypadku zakłóciłyby twoją zdolność do hiperfokusa.

A jeśli czujesz, że jesteś na boku innych pomysłów, poświęć chwilę, aby zatrzymać się i zapisać wszystko, co ma na myśli. Możesz wymyślić nic więcej niż listę rzeczy do zrobienia, albo możesz wymyślić bardzo intrygującą koncepcję. W każdym razie proces zapisywania rozpraszających pomysłów pomaga wyciągnąć ich z umysłu, pozwalając na większe skupienie się na danym zadaniu.

Scatterfocus to narzędzie, które pomaga w kreatywnym planowaniu i myśleniu.

Hyperfocus jest bardzo skutecznym narzędziem. Zaletą konkurencyjną można zdobyć, będąc w stanie poświęcić ciągłą, skoncentrowaną uwagę na działanie, w które jesteś teraz zaangażowany. Jednak pomimo jej wartości Hyperfocus nie jest wystarczający samodzielnie. Od czasu do czasu twój umysł potrzebuje czasu na relaks i ładowanie - a co ważniejsze, musisz pozwolić sobie na kreatywność. Aby wyjaśnić, Hyperfocus doskonale nadaje się do przepychania długich, trudnych zadań - ale jest to najbardziej udane, gdy już zdecydowałeś się na sposób działania. Kiedy okoliczności wymagają stosowania kreatywności i wyjątkowości, musisz przyjąć inne podejście: Scatterfocus jest skrótem dla Scatterfocus, najważniejszą lekcją w tych notatkach jest to, że Scatterfocus może pomóc w planowaniu i myśleniu kreatywnym.

Do tej pory najprawdopodobniej doszedłeś do wniosku, że marzenie jest złe. I to ma sens - Hyperfocus i wędrujący umysł są niezgodne ze sobą. Mimo to marzenie na jawie nie zawsze jest złą rzeczą; W rzeczywistości ma wiele cech z Scatterfocus, rodzaj kreatywnego i rozproszonego myślenia, które można wykorzystać do planowania na przyszłość, a także opracowywać nowe koncepcje i pomysły. Istnieją pewne podobieństwa, istnieją również znaczące rozróżnienia. Na przykład, podczas gdy Hyperfocus pomaga w uczestnictwie w teraźniejszości, Scatterfocus bardzo często zajmuje się zadaniami w przyszłości. Wykazano, że kiedy twój umysł wędruje, spędzi 48 procent czasu na myśleniu o przyszłości. Jeśli chodzi o tworzenie planów, to potencjalne uprzedzenie lub skłonność do myślenia o przyszłości sprawia, że ​​scartfocus jest tak przydatny.

Aby zrozumieć, jak radzić sobie z Scatterfocus, pomocne jest podzielenie go na trzy odrębne rodzaje myślenia. Pierwszym z nich jest tryb przechwytywania. Tryb przechwytywania jest najbardziej podstawowy, a dla wielu osób najbardziej nudny z kilku trybów strzelania. Poinformuje to podsumowanie tego, co masz na myśli w tym czasie. Raz lub dwa razy w tygodniu warto poświęcić kilka minut, aby usiąść z długopisem i papierem i zapisać wszystko, co przychodzi na myśl; Niedokończone prace, niedokończone obowiązki i nieobsługiwane wiadomości to częste zdarzenia. Zwracanie uwagi na te pomysły pozwala na powiązanie kluczowych luźnych celów i uwolnienie umysłu, aby myśleć o innych istotnych rzeczach. Potem jest sposób rozwiązywania problemów. Krótko mówiąc, właśnie to mówi na puszce. W twoim umyśle jest jeden temat, a twoje myśli mogą się wokół niego obracać, szukając świeżych perspektyw, pomysłów i rozwiązań danego problemu.

Ostatni rodzaj sferfocus jest znany jako tryb nawykowy lub tryb nawykowy. Wchodzi to w grę w dowolnym momencie, gdy wykonujesz podstawową, powtarzalną aktywność, która wymaga tylko części twojej koncentracji, jednocześnie pozwalając ci dużo czasu na introspekcję. Jeśli kiedykolwiek myślałeś o czymś, robiąc naczynia, prawdopodobnie znasz koncepcję zwykłego rozrzutu.

Możesz podłączyć kropki między pozornie niezwiązanymi informacjami za pomocą scartfocus.

Podczas sesji medytacyjnej lub podczas próby zasypiania, czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na przepływ swoich myśli? Jeśli tak, prawdopodobnie doszedłeś do wniosku, że losowość jest ważną cechą spoczynkowego umysłu. Zrelaksowany stan twojego umysłu pozwala na spontaniczną erupcję wspomnień, zdjęć i myśli, które pojawiają się na powierzchni nieproszonej - i często bez widocznej logiki i wzoru. Kiedy próbujesz zasnąć lub skoncentrować się na oddychaniu, te losowe pomysły mogą być bardzo rozpraszające. Jeśli jednak próbujesz twórczo myśleć, czasami mogą okazać się ratunkiem.

W tym przypadku nieprzewidywalność pochodzi z domyślnej sieci mózgu, która jest systemem, który zaczyna się, gdy twoja uwaga nie koncentruje się na czymś konkretnym. Po aktywacji domyślnej sieci, ogromny układ neuronalny, który obejmuje wiele różnych regionów mózgu, zaczyna działać zgodnie ze sobą. W rezultacie, co się stało? Kilka doskonałych sugestii. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: możesz podłączyć kropki między pozornie niezwiązanymi informacjami za pomocą Scatterfocus. Efekt Zeigarnik jest jednym z powodów, dla których Scatterfocus może prowadzić do nowych pomysłów i twórczych przełomów, i jest to jeden z powodów, dla których Scatterfocus może prowadzić do nowatorskich pomysłów i kreatywnych przełomów. W przeważającej części odzwierciedla to tendencję mózgu do przeżycia trwających projektów, a nie gotowych. Spędzasz więcej czasu na myśleniu o bieżących problemach niż na trudnościach, które zostały rozwiązane w przeszłości.

Zgodnie z jego praktycznym zastosowaniem efekt Zeigarnik implikuje, że za każdym razem, gdy pozostawiasz problem nierozwiązany, twój umysł zaczyna działać nad nim za kulisami. Jeśli natkniesz się na informację związaną z równaniem, podświadomie włączasz je do równania - często z zaskakującymi konsekwencjami. Weźmy na przykład Archimedes. W znanej opowieści brał kąpiel, gdy zobaczył wzrost poziomu wody-i natychmiast zrozumiał, jak obliczyć objętość nieregularnych obiektów poprzez pomiar ich objętości. Ze względu na efekt Zeigarnik problem ten pozostał nierozwiązany w jego umyśle przez długi czas - dopóki nowa obserwacja nie stanowiła klucza do jego rozwiązania. Więc jakie są kreatywne sposoby skorzystania z tego zjawiska? Siedzisz i masz nadzieję na inspirację do strajku?

Nie zawsze tak jest. Zrób praktykę, aby zanotować wszelkie problemy, które próbujesz rozwiązać i częste cofnięcie się przez listę. Czytanie pomoże ci w utrzymywaniu zmartwień na pierwszym planie umysłu, jednocześnie utrzymując Cię w bliskim kontakcie ze świeżymi pomysłami i doświadczeniami.

Upewnij się, że twój intelekt jest dobrze odżywiony, aby jak najlepiej wykorzystać rozproszone skupienie.

W rezultacie Scatterfocus pomaga w nawiązywaniu wnikliwych połączeń między różnymi obserwacjami i myślami. Umożliwia nawiązywanie połączeń między nowymi i starymi problemami - aw niektórych przypadkach prowadzi nawet do rozwiązań. Jednak nie jest to tylko kwestia rozuszczania się o sytuacji i czekanie na błysk inspiracji, aby cię uderzyć we właściwym czasie. Jeśli Scatterfocus polega na łączeniu kropek, wówczas daje się rozum, że gromadzenie kropek jest również ważne - ponieważ jakość informacji, które wchłaniasz, wpływa na jakość spostrzeżeń, które otrzymasz w przyszłości. Innymi słowy, scartfocus wymagane są doskonałe surowce do generowania dobrych pomysłów. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: upewnij się, że twój intelekt jest dobrze odżywiony, aby jak najlepiej wykorzystać rozproszone skupienie.

W porównaniu z telefonem, w którym czasami brakuje miejsca do przechowywania, mózg ma prawie nieograniczoną pojemność przechowywania. Niestety, aby stworzyć wspomnienia, musisz polegać na znacznie bardziej ograniczonych zasobach: twojej uwagi, która nie zawsze jest dostępna. Jak już się dowiedziałeś, Twoja uwaga jest wstydliwie krótka; Jest tylko tyle rzeczy, na których można się skoncentrować w dowolnym momencie w danym dniu. Jeśli chcesz nakarmić swój umysł, musisz być wybredny co do materiałów, które spożywasz i wybrać tylko najlepsze. Jednym z skutecznych podejścia jest dowiedzieć się więcej o twoim obszarze zainteresowania i zbudowanie mentalnej konstelacji połączonych kropek w głowie, gdy dowiesz się więcej. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteś architektem, badanie projektów, życia i technik pracy znanych architektów ma wiele sensu.

Powiedziawszy to, bądź ostrożny, aby nie pozwolić, aby jeden temat poświęcił cały czas i uwagę. Kiedy się nad tym zastanowić, piękno skupienia to sposób, w jaki łączy różne rodzaje informacji. Najważniejsze jest to, że spożywane kropki informacyjne powinny być dobrej jakości, niezależnie od ich obszaru pochodzenia. Obserwowanie telewizji i przeglądanie serwisów społecznościowych to dwa pewne sposoby karmienia intelektu-czytanie biografii i podejmowanie kursów online to dwie mniej pewne metody. Jeśli chodzi o konsumpcję informacji, jednym podejściem do bardziej selektywnego jest postrzeganie każdego wyboru jako konkurencji dla twojej uwagi. Co powiedziałby ten program telewizyjny na boisku - i w jaki sposób ten boisko w porównaniu z ofertą, którą złożyłby podcast - jest czymś, o czym wszyscy powinniśmy pomyśleć. Co zapewniłoby najwięcej wzbogacania się scartfocus?

W ten sam sposób, w jaki wybierasz zdrowe posiłki dla swojego zdrowia, powinieneś upewnić się, że wszystko, co czytasz, oglądasz i słuchasz, ma prawdziwą wartość intelektualną do celów Twojej kreatywności.

Hyperfocus został zakończony z ostatecznym podsumowaniem.

Istnieją dwa ważne punkty, które można odebrać z tego zestawu notatek: po pierwsze, przyjętając Hyperfocus, możesz utrzymać swoją koncentrację na krytycznej pracy. Kiedy Hyperfocus eliminujesz zakłócenia z otoczenia i uświadomisz sobie, co zajmuje miejsce w twojej głowie. Co więcej, za każdym razem, gdy twoja uwaga wędruje, ponownie skoncentruj ją na właściwościach. Należy pamiętać, że Scatterfocus może pomóc w rozwiązywaniu trudnych problemów, które wymagają również zastosowania innowacyjnych rozwiązań. Celem rozproszonego skupienia się jest umysł na wędrówkę i nawiązanie nieoczekiwanych połączeń. Zdolność do karmienia umysłu i zastanowienia może pomóc w opracowaniu rozproszonego skupienia. Zrób przydatną poradę i wypić filiżankę kawy, aby pomóc ci hiperfocus na swoim praca. Według badań kofeina i hiperfokus są małżeństwem wykonanym w niebie. Kofeina pomaga nie zasnąć i koncentrować się podczas pracy. Pomaga w Twojej zdolności do utrzymywania się, gdy praca staje się monotonna. Zdolność do zwiększenia wydajności w różnych działaniach poznawczych jest prawdopodobnie najważniejszą korzyścią. W związku z tym następnym razem, gdy będziesz potrzebować silnego skupienia, upewnij się, że masz pod ręką filiżankę kawy - na początek smakuje pysznie.

Kup książkę - Hyperfocus autorstwa Chrisa Baileya

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na Hyperfocus Chrisa Baileya

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.