Limitless by Jim Kwik

Nieograniczone przez Jima Kwika

Ulepsz swój mózg, naucz się czegoś szybciej i odblokuj swoje wyjątkowe życie

Nieograniczone przez Jima Kwika

Kup książkę - bez ograniczeń Jima Kwika

Jaki jest temat nieograniczonej książki?

Według książki nieograniczoną książkę (2020) można w pełni wykorzystać niesamowite moce mózgu (2020). Jest to poświęcone wszystkim, którzy kiedykolwiek myślali, że byli zbyt głupi, zbyt wolni lub zbyt niekompetentni, aby je osiągnąć. Dowiedz się, jak odblokować potencjał swojego mózgu - i zdobyć zdolność do osiągnięcia tego, na co umysł.

Kto czyta nieograniczoną książkę?

  • Ludzie, którzy są uczniami na całe życie i mają wysokie ambicje
  • Samokrytyzatorzy, którzy są zaniepokojeni, że nigdy nie będą w stanie się uczyć tak szybko, jak wszyscy inni
  • Biznes, studenci i pracownicy, którzy chcą dopasować się do nauki w gorączkowych harmonogramach, mogą skorzystać z tego programu.

Kim dokładnie jest Jim Kwik?

Jim Kwik jest światowej sławy specjalistą w zakresie meta-learningu-proces uczenia się nauki-i opublikował wiele książek i artykułów na ten temat. Kwik urodził się z upośledzeniem nauki w wyniku kontuzji podczas swojej młodości. Podczas gdy od lat walczył w szkole, Kwik zaczął odkrywać tajemnice samego uczenia się. To jego odkrycia stanowiły fundament Kwik Learning, oprogramowania instruktażowego, które jest obecnie wykorzystywane przez ludzi i firmy w ponad 100 krajach na całym świecie.

Co dokładnie jest dla mnie? Uwolnij potencjał mózgu do nauki i osiągnięcia czegokolwiek.

Jim Kwik, autor, urodził się z katastrofalnym uszkodzeniem mózgu, który doznał jako dziecko. To spowodowało, że miał trudności z uczeniem się, co oznaczało, że musiał pracować znacznie ciężej niż inni uczniowie, aby odnieść sukces w szkole. Na najwyższym poziomie był poddany wielkim zastraszaniu. Nawet nauczyciel podobno nazwał go „dzieckiem z rozbitym mózgiem” z powodu jego stanu. Przez lata autor wierzył, że w wyniku jego niepełnosprawności musiałby włożyć wiele wysiłku, aby uczyć się nowych rzeczy. Z drugiej strony Kwik odkrył, że na studiach była kolejna trasa. Nie musiał ciężko pracować; Musiał tylko skuteczniej się uczyć. Techniki, które odkrył, pozwoliły mu wyostrzyć jego koncentrację, zwiększyć jego pamięć i zacząć wchłaniać materiały w szybszym tempie niż kiedykolwiek wcześniej.

Ty, podobnie jak autor, mogłeś mieć fałszywe pomysły na temat własnej postaci. Z następujących notatek dowiesz się, że tylko kilka drobnych dostosowań do twojego nastawienia, motywacji i technik może pomóc ci stać się nieograniczonym. Ten zestaw banknotów nauczy Cię, dlaczego taksówkarze mają większe mózgi niż ogólna populacja, w jaki sposób Bach może pomóc w twoich wysiłkach naukowych i dlaczego nie jesteś lepszy w czytaniu niż trzecia równiarka.

Technologia upraszcza nasze życie, ale może również zakłócać naszą zdolność do nauki nowych rzeczy.

Czy technologia cyfrowa jest pozytywnym czy negatywnym rozwojem? Pomimo tego, że pytanie jest podstawowe, rozwiązaniem jest wszystko, ale. Z jednej strony smartfony i tablety mogą wydawać się bezpłatnymi urządzeniami. W końcu pozwalają nam „zlecić” niektóre z prostszych procesów naszego mózgu. Brzmi fantastycznie, prawda? Być może tak nie jest. Według niektórych ekspertów ten cyfrowy nawyk staje się problemem w społeczeństwie. Uważają, że ma to negatywny wpływ na nasze umiejętności poznawcze. Zastanów się, w jaki sposób wszyscy nieustannie przełączamy się między rzeczami - od pracy po sprawdzenie powiadomień po SMS -y - bez zatrzymywania się na myślenie. Jeden neurolog, Daniel J. Levitin, uważa, że ​​mechanizm ten prowadzi mózg do szybszego spalania paliwa, co powoduje, że czujemy się zmartwione i zmęczeni. Główne jest to, że chociaż technologia ułatwia nasze życie, może również zakłócać naszą zdolność do nauki.

Mamy ciągły dostęp do mnóstwa informacji, które dosłownie znajdują się na wierzchu naszych palców. Fakt, że typowa osoba zużywa teraz trzy razy więcej informacji niż w latach 60. XX wieku, nie powinien być zaskoczeniem. W każdym razie bombardowanie się tak dużą wiedzą nie zawsze jest pozytywnym doświadczeniem. Czemu? Ponieważ dostęp do informacji w dowolnym momencie potrzebujesz, powoduje, że pamięć się pogarsza. Unika, jak mięsień, który nie był używany od dłuższego czasu. Alternatywnie, zmuszanie się do zapamiętywania informacji naprawdę powoduje tworzenie i wzmacnianie nowych wspomnień. Nadużywanie technologii może również pogorszyć zdolność krytycznego myślenia w niektórych sytuacjach. W końcu w Internecie nie ma różnych punktów widzenia. Niektórzy mogą argumentować, że jest to pozytywny rozwój, ponieważ pozwala nam zobaczyć problemy z różnych punktów widzenia.

Jednak w rzeczywistości większość z nas nie szuka innych punktów widzenia. Zamiast tego wybieramy kilka źródeł, z którymi już się zgadzamy, i wykorzystujemy je do wzmocnienia naszych poglądów, zasadniczo przyjmując perspektywy innych, które zostały dla nas utworzone. Oznacza to, że nasza zdolność do rozumowania i rozwiązywania problemów zaczyna się pogarszać i zaczynamy tracić zdolność krytycznego myślenia. W rezultacie jest teraz bardziej niezbędna niż kiedykolwiek, aby zachować optymalną funkcję mózgu. Jaki jest najlepszy sposób na to? Jim Kwik wydał kilka zaleceń. Jedną z łatwych sugestii, która jest szczególnie istotna w erze cyfrowej, jest odkładanie 30 minut dziennie na wyłączenie wszystkich elektronicznych gadżetów. Pozwól sobie w tym czasie zrelaksować się i być kreatywnym. Pozwól, aby twoje myśli wędrują.

Ale co się stanie, jeśli skończysz spędzać zbyt dużo czasu z urządzeniami elektronicznymi? Czy to zmieni ciebie - i twój mózg - do końca życia? Być może tak nie jest. Jak zobaczymy w następnej sekcji, nasze mózgi są zarówno solidne, jak i adaptacyjne.

Każdy z nas ma zdolność do zmiany sposobu funkcjonowania naszego mózgu.

Czy to możliwe, że powiedziałeś sobie: „Jestem zbyt głupi, aby nauczyć się drugiego języka”, „Mam słabą pamięć” lub „po prostu nie jestem dobry w tym temacie” więcej niż raz? Łatwo jest wpaść w pułapkę wierzenia, że ​​jesteśmy w jakiś sposób mniej utalentowani niż nasi koledzy, kiedy spędzamy zbyt dużo czasu na porównywaniu się z nimi. Możemy jednak nie być w stanie osiągnąć naszego pełnego potencjału w wyniku tego. Możesz być niezadowolony ze swojego obecnego wyników - ale nie wyklucza to możliwości osiągnięcia wielkości w przyszłości. Twój mózg jest wyjątkowo neuroplastyczny, jak nazywają to naukowcy, co oznacza, że ​​może się zmieniać z czasem. Mówiąc prosto, oznacza to, że ewoluuje przez cały czas życia. To fantastyczna oferta. Najważniejszą lekcją jest to, że każdy z nas ma zdolność zmiany funkcji naszego mózgu.

Duża liczba osób uważa, że ​​nasze mózgi osiągają maksymalną zdolność w czasie dojrzewania. Następnie, zgodnie z legendą, stamtąd wszystko jest w dół. Na szczęście istnieje mnóstwo danych, które sugerują odwrotność. Rozważ sytuację taksówkarzy w Londynie. Aby uzyskać licencję, osoby fizyczne muszą wypełnić znaczną ilość zajęć i zdać niezwykle trudne badanie. Aby zostać taksówką w Londynie, potencjalny kierowca musi spędzić trzy do czterech lat, pamiętając każdą z 25 000 ulic w promieniu 10-kilometrowym miasta. Całe to uczenie ma znaczący wpływ na ich zdolności poznawcze. Naukowcy zbadali szarą materię w regionach pamięci londyńskich taksówkarzy w porównaniu do zwykłych osób i odkryli, że kierowcy faktycznie mają większą szarą materię.

Praktyka zapamiętywania tysięcy ulic wydaje się prowadzić swoje mózgi do opracowywania nowych połączeń neuronowych w wyniku doświadczenia. Zmienia to strukturę ich mózgów, a nawet może powodować, że rosną. Co to dla nas oznacza? Dobrą wiadomością jest to, że wszyscy możemy zrobić dokładnie to samo, co jest ulgą. Ale przede wszystkim musimy oczyścić nasze mózgi tego, o czym autor określa jako kłamstwa. Wyrażenie „rozrywane pomysły ograniczone” jest skrócone jako „życie”. Jednym z najbardziej szkodliwych kłamstw, których uczono, jest to, że nasze IQ jest ustawione na resztę naszego życia. To nie jest tak proste. Prawdą jest, że wyniki testu IQ mają tendencję do utrzymywania stałego z czasem. Jednak inteligencja nie ocenia twojej zdolności do nauki. Ponadto nie odzwierciedla twojego prawdziwego poziomu intelektualnego, co może się zmieniać i poprawić z czasem.

Ponieważ to kłamstwo - pojęcie zestawu IQ - jest zarówno ograniczające, jak i szkodliwe, należy go unikać. Każdy ma zdolność bycia geniuszem - po prostu nie wierzymy w to, kiedy widzimy to przed nami. W rezultacie może nadszedł czas, aby zacząć odstawić się od tych kłamstw i zacząć myśleć bardziej optymistycznie.

Negatywne pomysły powinny zostać wyeliminowane z głowy i zastąpione dobrymi.

Każdego dnia każdy z nas ma dziesiątki tysięcy pomysłów, których nie dzielimy z nikim innym. Znaczna liczba z nich to zapytania. I wiele osób robi to ponownie. Wszyscy mamy tak zwane „dominujące pytania”, które są tymi, które przychodzą częściej niż inni w naszych rozmowach. Na przykład autor został kiedyś poproszony o spędzenie trochę czasu ze Star Will Smith na filmie w Toronto, który chętnie zaakceptował. Aktorzy i załoga pracowali na zewnątrz w środku zimy, od 18:00. Do 6:00 rano na czas produkcji. W krótkim okresie przestojów Smith i autor odkryli, że jednym z najczęściej pytanych zapytań aktora było: „Jak mogę uczynić to doświadczenie jeszcze bardziej magicznym?” Smith podjął szereg działań w odpowiedzi na swoje główne zapytanie. W przeciwieństwie do relaksu, wykorzystał swoją przerwę, aby podawać wszystkim gorącą czekoladę i żartować, co sprawiło, że całe wydarzenie było przyjemniejsze dla wszystkich zaangażowanych.

Najważniejszą lekcją tutaj jest uwolnienie umysłu negatywnych pomysłów i zastąpienie ich dobrymi. Więc jakie według ciebie są obecnie najczęściej zadawane pytania? Czy uważasz, że jest to korzystne? Wielu z nas niestety ma negatywne lub pozbawione mocy myśli, na przykład „Jak mogę sprawić, by ludzie tacy jak ja?” lub „Jak mogę przekonać innych, aby mnie lubili?” Alternatywnie: „Jak mogę stać się niewidzialny?” Tego rodzaju pytania przynoszą efekt przeciwny do zamierzonego. Wszystko, co robią, to ukryć twoją prawdziwą naturę. Zamiast tego możesz spróbować wymyślić nowe pytania, które dadzą ci więcej mocy. Prawie na pewno będą inne dla każdego z nas. Są to pytania, o które autor zadaje sobie: „Jak mogę to poprawić?” Oraz „Jak funkcjonuje mój umysł, aby mógł funkcjonować poprawnie?”

Większość zapytań ma charakter pozytywny. I mają zdolność do wykonania bardzo ważnej funkcji: mogą zmienić twoje nastawienie z negatywnego, ograniczonego na pozytywną, nieograniczoną liczbę. Ten nowy sposób myślenia może być nawet dobry dla twojego zdrowia na dłuższą metę. Na przykład badania wykazały, że osoby optymistyczne są o 13 procent mniej prawdopodobne, że cierpią na choroby serca lub depresję. Więc następnym razem, gdy złapiesz się, mówiąc: „Nie mogę”, „Nie jestem” lub „Nie”, spróbuj przerzucić te słowa. Zamiast tego zrób następujące stwierdzenie: „Nie zawsze byłem w tym doskonały, ale nie wyklucza to możliwości bycia świetnym w tym dzisiaj”. Pamiętaj o chwilach, kiedy odniesiesz sukces - nawet jeśli było to częściowo.

To wszystkie doskonałe strategie, aby zacząć uciszyć swojego wewnętrznego krytyka. Jeśli chcesz, możesz nawet nadać mu absurdalną osobowość, pełną zwariowanych cech fizycznych i głupią nazwą. Należy go wyśmiewać za każdym razem, gdy próbuje cię ściągnąć, a ty powinieneś stać się biegły w rozróżnianiu tej samokrytycznej od ciebie. Naucz się być optymistą, a będziesz bardziej otwarty na radości życia i wszystkie możliwości, które ma do zaoferowania.

Motywuj się, aby zmienić swoje zachowanie, wyraźnie identyfikując siebie i powód.

Terminy „pasja” i „cel” są często używane w tym samym zdaniu. Te słowa są używane do mówienia o wszystkim, co wywołuje w nas ogień, co lubimy robić bardziej niż cokolwiek innego. Ale w rzeczywistości pasja i cel to dwie bardzo różne rzeczy. Pasja jest czymś, co istnieje w tobie. Oczekiwania lub uprzedzenia innych ludzi na temat ciebie są ukryte pod twoim wewnętrznym rdzeniem, gdzie można je znaleźć tylko poprzez kopanie głębokiego. Jednak cel jest skierowany do tego, czego teraz doświadczasz. Jest to coś, co możesz podzielić się z innymi lub że możesz wnieść wkład w świat. Na przykład możesz mieć silną chęć nauczenia się, jak splatać kosze. Możliwe jest jednak, że Twoim celem jest nauczenie ludzi, jak splatać kosze. To wszystko może wydawać się złożone, ale jeśli chcesz mieć niekończącą się zapas napędu i energii, najważniejsze jest najpierw zidentyfikowanie swojej pasji, a następnie wykorzystanie tej pasji do odkrycia misji życia.

Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: Motywuj się, aby zmienić swoje zachowanie, wyraźnie identyfikując siebie i powód. Rozważ następujący scenariusz. Zastanów się nad 70-latkiem, który jest w dobrym zdrowiu. Aby dotrzeć na siłownię na czas rano, każdego dnia budzi się o 5:00. Czemu? Wczesne poranki lub podnoszenie ciężarów to dwie rzeczy, o których może być entuzjastycznie nastawiony. Nie. Robi to, ponieważ uważa, że ​​jest w tym większe dobro. I jest to wyłącznie w celu utrzymania wnuków. Co to oznacza osobiście? Zastanów się, jak często próbujesz znaleźć chęć zakończenia. Być może powinieneś rozważyć, dlaczego postanowiłeś zrealizować te obowiązki. Jeśli rozwiązanie jest powiązane z twoim celem, będziesz bardziej zainspirowany do podjęcia działań.

Ponadto istnieje druga technika motywowania. Rozważ swoją tożsamość i to, co odróżnia od innych. Odpowiedzi na te pytania mogą być potężnymi motywatorami zmian behawioralnych. Autor wykorzystuje przykład badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Stanforda, aby zilustrować swój punkt widzenia. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy przez psychologów. Powiedzieli jednej grupie: „Jak myślisz, jak ważne jest, aby głosować?” Pytanie zadane dla drugiej grupy było nieco inne: „Jak myślisz, jak ważne jest, abyś był wyborcą?” Druga grupa odpowiedziała pozytywnie. Ci, którzy zostali zapytani, czy zostali zarejestrowani do głosowania, byli o 13 procent bardziej narażeni na głosowanie niż ci, którzy nie byli. Czego to uczy nas o nas sami? Innymi słowy, wydaje się, że kiedy identyfikujesz się z celem, który chcesz osiągnąć lub z nawykiem, który chcesz kultywować, twoja motywacja wzrasta.

Jednak chociaż ta reakcja jest obiecująca, nie ma znaczenia. Jeśli brakuje ci motywacji, może występować wiele innych czynników. Niektóre z nich staną się bardziej oczywiste w poniższych uwagach.

Zdobądź odpowiedni sen, spożywaj pożywne posiłki i angażuj się w regularną aktywność fizyczną, aby mózg zdrowy.

W rezultacie masz jasne poczucie celu i motywację do działania. Jednak wciąż jest coś, co może uniemożliwić osiągnięcie celów. Co to za przeszkadzanie? Istnieje wiele możliwych przyczyn, w tym brak energii wywołanej przez jedzenie niepoprawnego rodzaju żywności lub brak wystarczającej ilości snu. Deprywacja snu wiąże się z szerokim zakresem problemów zdrowia fizycznego i psychicznego. Depresja, drażliwość, choroba serca, a nawet choroba Alzheimera należą do stanów na tej liście. Krótko mówiąc, nie narażaj snu! Właściwa ilość snu, odżywiania i aktywności fizycznej jest niezbędna do działania mózgu na optymalnym poziomie. Najważniejszą lekcją tutaj jest dbanie o mózg poprzez odpowiedni sen, jedząc pożywne posiłki i regularne ćwiczenia.

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że sen i ćwiczenia nie mają nic ze sobą. Jednak w rzeczywistości są one bardzo ściśle powiązane. Ćwiczenia regularnie mogą naprawdę pomóc ci lepiej spać. Na przykład uczestnicy 16-tygodniowych badań na temat wpływu ćwiczeń aerobowych na sen odkryli, że spali dłużej każdego nocy po codziennym chodzeniu na siłownię. Dokładnie, zajmie to kolejne i ćwierć godziny. Fakt, że aktywność fizyczna jest niezbędna, może już nie jest wiadomości. Dlaczego więc nic z tym nie robimy? W końcu wszyscy mamy mnóstwo powodów. Podnoszenie ciężarów jest żmudne. Nie mamy czasu, a członkostwo na siłowni są zbyt kosztowne.

Faktem jest jednak, że zalety ćwiczeń przekraczają wszelkie te obawy o szeroki margines. A zalety te nie są ograniczone do wzrostu mięśni i utraty wagi; Mają również wpływ na twoją funkcję poznawczą. Regularne ćwiczenia aerobowe mogą zwiększyć rozmiar hipokampa, który jest centrum pamięci i uczenia się mózgu. W rezultacie mózg potrzebuje wystarczającej ilości snu i regularnej aktywności fizycznej. Co jeszcze tu jest? Istnieje jednak inny ważny wymóg: wysokiej jakości jedzenie. W opinii dr Lisa Mosconi, neuronaukowca i dietetyka, istnieje 45 różnych źródeł pożywienia dla mózgu. Awokado, jagody, brokuły, ciemna czekolada, jajka, liściaste zieleń, łosoś, kurkuma, orzechy włoskie i woda należą do 10 najlepszych pokarmów do spożycia. Ważne są spać, ćwiczenia i zdrowa dieta. Pytanie brzmi: w jaki sposób możesz upewnić się, że przyjmowanie ich wystarczającej liczby stanie się nawykiem?

Będziesz musiał włożyć trochę wysiłku. Zwyczajanie może potrwać od 18 do 254 dni - ale możesz to zrobić, bez względu na to, jak długo to trwa! Zacznij od dokonania jednej małej korekty na raz i z czasem nowy nawyk będzie stopniowo, ale stale stanie się częścią twojej codziennej rutyny.

Increase your productivity by getting into a state of flow and using the power of tiny actions to accomplish your goals.

Remember the last time you were so absorbed in a task that you completely lost sight of the passage of time? You were most likely experiencing what psychologists refer to as "flow." When we are in this condition, we get the impression that the job we are doing is almost easy. We get a sense that we are being tested - yet the test is not too difficult to overcome. And we tend to feel a feeling of comfort and pleasure in what we're doing, as a result of our actions. When we are in a flow, our productivity can increase by up to 500 percent, which is one of the most beneficial aspects of a flow.Getting into a state of flow and harnessing the power of tiny steps are the two most important messages to take away from this.

Jakich metod używasz, aby dostać się do przepływu? Wszystko zaczyna się od usunięcia wszystkich źródeł odwrócenia uwagi. Próba ponownego uruchomienia przepływu podczas sprawdzania kont w mediach społecznościowych co kilka minut jest niemożliwa. Wykazano, że powrót do pracy może potrwać do 20 minut. Aby skutecznie wykonać pracę, musisz upewnić się, że masz wystarczającą ilość czasu. Zobowiązaj się do co najmniej 90 minut, ale preferowane są dwie godziny. Oprzyj się także chęci wielozadaniowości podczas pracy. Naukowcy wykazali, że wielozadaniowość naprawdę zmniejsza zdolność do produktywności. Przez większość czasu bycie w przepływie jest cudownym uczuciem. Jednak ze względu na obecny stan rzeczy niektóre obowiązki nie można skutecznie wypełnić. Prawie często są one trudne, albo po prostu nie są przyjemne w tym uczestniczenie. Co byś im powiedział, gdybyś musiał? Możesz jednak zastosować inną strategię: małe kroki.

Przekroczenie jest naturalną reakcją na działania, które są trudne lub czasochłonne. Jednak opóźnienie ma znaczny koszt psychiczny. Zadanie, które nie zostało zakończone, powoduje stres w mózgu. Po prostu nie możesz przestać o tym myśleć, dopóki zadanie nie zostanie zakończone. I jest więcej: zwlekanie jest często związane z poczuciem poczucia winy i wstydu. Jak myślisz, co ludzie mogą zrobić, aby zapobiec tym emocjom? Są o wiele bardziej podatne na zwlekanie! Jednak podejmując małe, podstawowe działania w celu wykonania pracy, możesz przezwyciężyć tendencje zwlekania i osiągnąć sukces. Powiedzmy, że boisz się perspektywy napisania długiej mowy. Na początek możesz przekonać się, że nie musisz jednocześnie uzupełniać całego dokumentu. Wszystko, co musisz zrobić, to napisać klucz.

Możliwe jest to, że jednocześnie składając wszystko, możesz odkryć, że jesteś na rzucie i skończysz, wykonując więcej pracy, niż początkowo się spodziewałeś. Rozbijając zadania w ten sposób, znacznie zwiększasz prawdopodobieństwo pomyślnego ukończenia pracy.

Skutecznie wykorzystaj czas nauki.

Co Twoim zdaniem Bach ma związek z nauką? Nie przejmuj się, jeśli drapiesz się po głowie, ponieważ link nie jest widoczny. Liczne badania wykazały, że istnieje ścisły związek między muzyką, nastrojem i wynikiem akademickim. Wykazano, że niektóre rodzaje muzyki znacznie poprawiają naszą zdolność do nauki. To wtedy Bach wchodzi na zdjęcie. Muzyka barokowa z tempem od 50 do 80 uderzeń na minutę jest szczególnie skuteczna w skupieniu uwagi. Muzyka jest tylko jednym z hacków na życie, które mogą pomóc nam w wykorzystaniu mniej znanych możliwości naszego mózgu do promowania uczenia się i retencji. Najważniejszą lekcją, którą należy odebrać, jest skuteczne wykorzystanie czasu nauki.

Zdolność do koncentracji podczas badania jest wzmocniona przez zapach, podobnie jak muzyka. Zastanów się na przykład, w jaki sposób zapach określonej przyprawy może przetransportować cię z powrotem do gotowania babci. Istnieje wiele przykładów tego, jak potężne zapachy mogą być pod względem przekazywania wspomnień na czele naszych umysłów. Teraz, gdy jesteś tego świadomy, możesz eksperymentować z zapachami następnym razem, gdy studiujesz na test lub przygotowanie się do prezentacji. Podczas nauki na nadgarstku zrób kilka kropli olejku eterycznego. Następnie, tuż przed testem lub prezentacją, powtórz proces. Możliwe, że zapach może pomóc w przywołaniu twoich wspomnień!

Jim Kwik, the author, offers a number of other strategies to aid in your learning. For instance, you may wish to make use of the concepts of primacy and recency. Something you learn immediately at the beginning of a session is more likely to stay in your memory for a longer period of time. Things that come immediately at the conclusion of a session should be done in the same way. Co to oznacza osobiście? Now that you've learned these concepts, you may want to rethink how you're going to approach your learning. Perhaps the most essential topics should be placed at the beginning and conclusion of each lesson, with the middle section reserved for things that aren't as critical.

The Pomodoro method may be used to make effective use of priority and recency in your work. Pomodoros are 25-minute pieces of productivity that are used in this technique to divide up your work or studies into manageable bits. A 5-minute rest is taken after each Pomodoro session is completed. It's as easy as setting a timer on your computer! It is possible that pomodoros will perform even better if they are used in conjunction with another method called active recall. Basically, it entails going over some information and then immediately verifying it to make sure that it has sunk in properly. It's as simple as closing your book or pausing the video you're watching and jotting down what you've learnt so far.

So you've reached the conclusion of the lesson. Are you ready to call it a day? Not exactly, to be honest. Another technique that may be found in the book is spaced repetition. Every step involves going through your content on a frequent basis. You might do some studying in the morning before breakfast and then again in the evening before dinner, if that works for you. This will assist in ensuring that the information is retained. Next, let's take a look at what more you can do to make the new information you've acquired even more memorable.

Techniques such as visualization may assist you in improving your memory and attention.

Concentration works similarly to a muscle in that the more you use it, the stronger it becomes. Here's one technique to get your heart rate up: visualize the target of your concentration as a glistening ball of light. Consider the following example: If you're having a discussion, the dialogue is represented by a glowing ball. When you notice that your attention is beginning to wander, bring it back to the bright light. Pretend there is nothing else in the world. This is known as a visualization method, and techniques like this can help you improve your focus on your abilities.They are also very effective when it comes to memorizing information. The main point to take away from this is that visualization methods may help you improve your memory and attention.

It is common for individuals to believe that they either have a "excellent memory" or a "poor memory." Instead, you may choose to believe that you have a trained memory, or even that you have an untrained memory. So, what is the best way to improve your memory? Visual imagery is the most effective method of learning to connect words with numbers or, indeed, anything else that has to be memorized in the first place. So, how does it function? Rozważ następujący scenariusz. Take the following terms into consideration: fire hydrant, balloon, battery, barrel, board, and diamond. It is possible that if you were required to remember this word list, you would do it by repeating the words over and over again. However, this approach was unsuccessful. You'll most likely forget all you've learnt in a short period of time.

Zamiast tego spróbuj nadrobić śmieszną narrację opartą na słowach. Obraz, który przychodzi mi na myśl, jest prawdopodobnie jednym z hydrantu ogniowego podnoszonego w powietrze przez balony. Z drugiej strony baterie są odpowiedzialne za wyskakiwanie balonów, a te akumulatory znajdują się w masywnych beczkach. Całe urządzenie - akumulatory zamknięte w beczkach skierowane do balonów - jest napędzane w powietrzu dużą deską, która działa jak huśtawka, wyrzucając baterie w powietrze. Wreszcie masywny diament służy jako wsparcie dla całej tablicy. Spójrz, o ile lepiej te słowa są teraz zakorzenione w twojej pamięci. Podobną metodę można zastosować, aby pomóc Ci przygotować się do publicznych zaangażowania. Aby go skorzystać, najpierw wybierz 10 najważniejszych tematów, które chcesz omówić. Następnie wizualizuj lokalizację lub pokój, który znasz, i zastanów się nad trasą.

Każdy z twoich punktów gadania powinien być teraz powiązany z wyraźnym przedmiotem lub lokalizacją w pokoju - na przykład główna klasa może być reprezentowana przez światło sypialni. Na koniec przećwicz swoją prezentację za pomocą wycieczki po miejscu, która jest określana jako loci. Dobrze wyszkolona pamięć spowoduje szybką ścieżkę do opanowania nowego języka, dostarczania znakomitych prezentacji lub po prostu bycia dobrze zorientowanym ekspertem w każdym temacie.

Czytanie jest niezbędnym elementem nauki i możesz poprawić swoje umiejętności czytania.

Spójrzmy prawdzie w oczy, czytanie nie jest ulubioną aktywnością rekreacyjną. Wiele osób uważa, że ​​praca jest twarda, nudna i czasochłonna w naturze. Dla takich osób odwijanie po ciężkim dniu w pracy najlepiej osiągnąć przed telewizorem lub grając w grę wideo. Jednak badania wykazały, że istnieje związek między zdolnością czytania a ogólnym osiągnięciem życia w wieku dorosłym. Im silniejsza zdolność czytania, tym bardziej prawdopodobne jest, że zostaniesz zatrudniony do pracy o wyższej płatności, a tym większe szanse na sukces. A oto kolejna rzecz: czytanie to świetny sposób na dobre ćwiczenie mózgu. Stymuluje jednocześnie szeroki zakres różnych procesów mentalnych. Pomaga zwiększyć pamięć i skupić się poprzez zwiększenie koncentracji. Rezygnacja z czytania jest podobna do rezygnacji z edukacji w najbardziej podstawowym znaczeniu. Najważniejszą lekcją jest to, że czytanie jest niezbędnym elementem nauki i że możesz poprawić swoje umiejętności czytania.

Jak myślisz, jaka jest twoja szybkość czytania? Dla większości osób wynosi około 200 słów na minutę. Co zaskakujące, większość dorosłych nie czyta szybciej niż dzieci w szkole podstawowej. Wynika to z faktu, że lekcje tego, jak czytać często między klasą drugą i piątą. Co powoduje, że niektóre osoby czytają powoli? Rozwiązanie często występuje w technice zwanej subwokalizacją. Oznacza to po prostu, że kiedy osoby czytają, wymawiają psychicznie każde słowo, gdy czytają je na głos. Ma to negatywny wpływ na ich umiejętności czytania. Podczas subwideryzacji możesz czytać tylko z prędkością, z jaką mówisz. Jeśli to cię opisuje, nie poddawaj się jeszcze nadziei. Twój umysł jest w stanie przetwarzać informacje w znacznie szybszym tempie. Liczenie na głos podczas czytania może pomóc w zminimalizowaniu subwokalizacji. Po prostu powtórz liczby „jeden, dwa, trzy” i tak dalej, gdy schodzisz na stronie.

Liczenie podczas czytania jest trudnym zadaniem. Jednak nauczy twojego mózgu stosowania mniejszej subwokalizacji. Zaczniesz wizualizować słowa, a nie mówić je w miarę upływu czasu. Kiedy opanujesz tę technikę, czytanie będzie bardziej jak oglądanie filmu niż słuchanie wykładu. Korzystanie z Pacer jest kolejną doskonałą techniką zmniejszania subwokalizacji i czytania więcej „wizualnie” podczas czytania. Proces jest prosty: po prostu zsuń palcem po stronie podczas czytania, aby rozpocząć. Ta metoda jest skuteczna, ponieważ nasze oczy są zaprogramowane do śledzenia ruchomych rzeczy, co sprawia, że ​​ta technika jest dość skuteczna. Podczas czytania za pomocą wizualnego stymulatora możesz poprawić szybkość czytania o od 25 do 100%! Oczywiście żadna z tych strategii nie będzie skuteczna, chyba że poważnie zobowiązujesz się do czytania. W rezultacie odkładam co najmniej 30 minut dziennie na czytanie.

Teraz, gdy poprawiłeś szybkość czytania, nadszedł czas, aby poradzić sobie z ostatnim kawałkiem układanki: nauczenie się, jak skuteczniej myśleć.

Aby poprawić zdolności rozwiązywania problemów, eksperymentuj ze świeżymi i różnorodnymi sposobami myślenia.

Kto jest pierwszą osobą, która przychodzi mi na myśl, gdy słyszysz termin „geniusz”? Być może Albert Einstein lub Marie Curie sprząta na myśl. Jednak termin „geniusz” nie odnosi się tylko do osób posiadających wyjątkową inteligencję lub umiejętności matematycznych. Inteligencja można podzielić na wiele odrębnych kategorii. Rozważmy na przykład przypadek Venus Williams. Ona także jest geniuszem na wiele sposobów-kimś o wyjątkowej inteligencji cielesnej-kinestetycznej. To znaczy, że jest bardzo biegła w użyciu swojego ciała. Ważną lekcją jest to, że aby poprawić rozwiązywanie problemów, należy eksperymentować z nowymi i różnorodnymi sposobami myślenia. Uczenie się, jaki masz intelekt, jest tylko pierwszym krokiem w kierunku poprawy zdolności do myślenia wyraźniej i skutecznego. Dostępnych jest również mnóstwo dodatkowych strategii.

Na przykład możesz eksperymentować z różnymi sposobami myślenia; Możesz próbować podejść do problemów w sposób, który jest dla ciebie całkowicie nieznany; Możesz eksperymentować z rozbiciem wzorów myślowych. Jedną z metod tego robienia jest założenie „myślowego kapelusza”. Rozważ następujący scenariusz: masz zbiór czapek w różnych kolorach. Kiedy patrzysz na problem, możesz teraz przełączać się między czapkami co kilka minut. Udawajmy, że nosisz czerwony kapelusz. To wskazuje, że nadszedł czas, aby przyjąć bardziej emocjonalne podejście do problemu. Z drugiej strony zielony kapelusz może zainspirować pomysłowość.

Jednak nawet wyrafinowane podejście może nie być wystarczające w niektórych przypadkach. Niektóre problemy muszą myśleć w zupełnie inny sposób niż jesteś przyzwyczajony: wykładniczo niż liniowo. Kiedy myślisz o wzroście wykładniczym, nie masz już do czynienia z kryzysem po kryzysie po rozwiązaniu. Alternatywnie należy odkryć podstawowe źródło problemu i stamtąd go rozwiązać. Naveen Jain, wynalazca i odbiorca medalu technologicznego Alberta Einsteina, jest jednym z zwolenników wykładniczego myślenia w biznesie. Rozważ na przykład przypadek jego działalności, Viome. Jego motywacją do ustalenia, polegała na jego przekonaniu, że najpoważniejszym leżącym u podstaw problemu zdrowotnego stojącego przed globem jest przewlekła choroba.

Więc jego działalność jest zaangażowana w badania i rozwój środków zaradczych na takie choroby? Z drugiej strony Jain wybrał inną strategię. Trzeba przyznać, że na nasze układ odpornościowy ma znaczący wpływ na sposób, w jaki bakterie jelit trawią żywność, zamiast szukać fragmentarycznych odpowiedzi. W rezultacie Jain opracował metodę oceny mikroflory jelitowej danej osoby. Umożliwia to poszukiwanie zdrowia poprzez spożywanie posiłków, które najbardziej pasują do ich indywidualnych potrzeb. Możliwe, że twój ostateczny cel nie jest rozwiązywanie dużych problemów, takich jak ten, który Jain się zajmuje. Jednak eksperymentując z różnymi sposobami myślenia, będziesz mógł wprowadzić różne perspektywy do stołu. I prawie prawdopodobne jest, że zwiększy to twoje szanse na osiągnięcie wielkich rzeczy.

Wniosek powieści jest nieograniczony.

Najważniejszą lekcją w tych notatkach jest to, że wielu z nas nakłada sztuczne granice naszych talentów, ponieważ mamy nieprawidłowe pomysły na temat naszego intelektu lub innych umiejętności. Jednak w rzeczywistości nie musisz się rodzić geniuszu, aby odnieść sukces. Wszystko, co jest wymagane, to, że rozwijasz własne unikalne umiejętności i jazdę. Robisz to, definiując swoją misję i wykorzystując ją jako motywację do kontynuowania. Jest to zatem kwestia wyboru najbardziej odpowiedniej techniki uczenia się, koncentracji, zapamiętywania, czytania i myślenia spośród wielu dostępnych doskonałych opcji. Twoja nauka stanie się naprawdę nieograniczona w wyniku tego. Porady, które można wprowadzić w życie: Zrób listę rzeczy, których nie chcesz robić. Tworzenie list rzeczy do zrobienia jest tradycyjnym narzędziem produktywności, ale problem polega na tym, że są nieskuteczne w pomaganiu w ustalaniu priorytetów swoich działań. Wtedy przydaje się lista „nie robić”. Aby utworzyć jeden, zacznij od wymienienia wszystkich obowiązków, których nie możesz zrobić z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Następnie zrób listę działań, które możesz rozważyć „pracowitą pracę”. Następnie wymień wszystkie zadania, które możesz przypisać innym lub zadaniom, dla których masz już zautomatyzowany system. Miej listę rzeczy, których nie powinieneś próbować dzisiaj robić!

Kup książkę - bez ograniczeń Jima Kwika

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na Limitless autorstwa Jima Kwika

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.