Make Time by Jake Knapp and John Zeratsky

Znajdź czas Jake Knapp i John Zeratsky

Jak skupić się na tym, co ważne każdego dnia

Znajdź czas Jake Knapp i John Zeratsky

Kup książkę - Make Time autorstwa Jake Knapp i John Zeratsky

Jaki jest temat książki Make Time?

Make Time (2018) sprawia, że ​​pozornie nieosiągalne wydaje się wykonalne, a następnie daje obietnice. Te wskazówki pomogą ci w zrobieniu tego, co sugeruje tytuł: zdobyć więcej czasu dla siebie. Oczywiście jest tylko tyle godzin dziennie i nie możesz nadrobić straconego czasu, tworząc więcej. W zamian za ich wyraźną diagnozę, w jaki sposób i dlaczego tracisz czas na zajęcie i rozproszenie, oferują one wysoce spersonalizowany plan i obfity bufet praktycznych technik odzyskania czasu, umożliwiając spędzenie więcej czasu na tym, co naprawdę lubisz życie.

Kto jest docelową publicznością w książce Make Time?

  • Specjaliści, którzy są zestresowani w wyniku gorączkowego tempa współczesnego życia
  • Większość użytkowników mediów społecznościowych i smartfonów uważa, że ​​ich gadżety i aplikacje są właścicielami ich, a nie na odwrót.
  • Kryzys ćwierć życia, kryzys w średnim wieku i osoby cierpiące na kryzys w późnym życiu

Kim są Jake Knapp i John Zeratsky i co oni robią?

Wcześniej stosowani z zewnątrz IT, Jake Knapp i John Zeratsky, zastosowali podejście i techniki opisane w tych notatkach, aby odzyskać swoje życie i poświęcić czas na ich rzeczywiste zainteresowania, co ostatecznie spowodowało znaczące zmiany w ich profesjonalnych ścieżkach.

John pracował w Google przez 10 lat, gdzie był kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju Gmaila i Google Hangouts. Jake od około 15 lat pracuje jako projektant dla firm technologicznych, takich jak YouTube. Spotkali się podczas pracy w Google Ventures, gdzie stworzyli metodologię projektowania, którą ujawnili w swojej bestsellerze New York Timesa Sprint: Jak rozwiązać duże problemy i przetestować nowe pomysły w ciągu zaledwie pięciu dni. Są małżeństwem i mają dwoje dzieci. Ich kariery awansowały do ​​tego stopnia, że ​​oboje są profesjonalnymi pisarzami, a John spędza znaczną część swojego roku, realizując swoją pasję do żeglarstwa na duże odległości.

Co dokładnie jest dla mnie? Odzyskaj swój czas od kresków czynności i rozproszenia, abyś mógł poświęcić to rzeczy, które ci ważne.

Jeśli chodzi o współczesne życie, często może się wydawać, że nigdy nie ma wystarczająco dużo godzin w ciągu dnia, aby wszystko zrobić, które chcemy osiągnąć. Ostatecznie jednak, jeśli jesteśmy szczerzy wobec siebie, zobaczymy, że winowajcą jest nie tylko współczesny świat, ale także nas samych. Mamy tendencję do nadmiernego kompetencji i przepracowania. Następnie spędzamy resztę dnia w mediach społecznościowych, telewizji i e -mailu po tym, jak skończymy być zajętym! Wydaje się, że odpowiedź jest prosta: musimy przestać być bardziej zajętym niż potrzebujemy i uniknąć rozproszenia, które osłabiają naszą energię i kradną nasz czas. Oczywiście powiedzenie, że te rzeczy jest znacznie prostsze niż ich robienie. Zidentyfikowanie głównych przyczyn zajęcia i rozproszenia będzie miało kluczowe znaczenie dla posiadania realistycznej okazji do pomyślnego ich ukończenia. Następnie musimy wprowadzić plan radzenia sobie z nimi. Potrzebujemy faktycznych strategii, aby wprowadzić ten plan w działaniu.

W ramach tych notatek zbadamy, dlaczego jesteśmy tak zajęci i rozproszeni, dlaczego sama wydajność i siła woli nie wystarczą, aby rozwiązać problem i jak stworzyć czteroetapowy plan odzyskania czasu i wydajności. Kiedy nadejdzie czas na uruchomienie tego planu, przyjrzymy się próbce 20 z 87 technik oszczędzania czasu autorów, które możesz wykorzystać do opracowania własnego niestandardowego podejścia do odzyskania życia. W tych notatkach wyjaśniono, jak zidentyfikować i zwalczać dynamiczny duet chwiejnych czasów super złoczyńców znany jako ruchliwy bandwagon i basen nieskończoności; Po co dążyć do bardziej produktywnego, może poczuć się szybciej na kierownicy chomika; I genialna technika trzymania się z dala od wypadków z kofeiny.

Tracimy czas w wyniku naszych działań i dywersji.

Dlaczego mamy wrażenie, że nigdy nie ma wystarczająco dużo czasu, aby osiągnąć rzeczy, które naprawdę chcemy osiągnąć w naszym życiu? Najprostszym wyjaśnieniem wydaje się, że w danym dniu jest po prostu zbyt wiele do zrobienia - zbyt wiele e -maili, aby odpowiedzieć, zbyt wiele spotkań, aby wziąć udział, i zbyt wiele postów na Facebooku, aby nadążyć za wspomnieniem. Jest to jednak tylko częściowo poprawne. Cała rzeczywistość polega na tym, że nasz brak czasu jest w pewnym stopniu wynikiem naszych własnych wyborów. W tej sytuacji występują dwa zjawiska. Pierwszy to ruchliwy modą, jak sugeruje nazwa. Jest to współczesna mentalność, która mówi nam, że musimy wcisnąć jak najwięcej pracy w każdej minucie dnia, aby odnieść sukces. Poprawia nas do ciągłego produktywności, co skutkuje przepełnionymi skrzynkami odbiorczymi, wypełnionymi dżemami harmonogramami i niekończącymi się listami rzeczy do zrobienia na naszych telefonach i komputerach.

Drugim zjawiskiem jest wzrost liczby budowanych basenów nieskończoności. Najprawdopodobniej, chyba że mieszkasz w tajnym podziemnym bunkrze przez ostatnią dekadę, już znasz następujące warunki. Rozważ platformy mediów społecznościowych, takie jak Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Netflix i News. Z jednym dotykiem lub kliknięciem myszy są one zasadniczo nieograniczone, niewyczerpane i stale repluniające źródła materiałów-niezależnie od tego, czy są to wiedza, rozrywka, czy kombinacja tych dwóch.

Jak potwierdzi każdy, kto spotkał jedną z tych puli nieskończoności, mogą być znaczącymi upominkami czasowymi-a statystyki to potwierdzają. Średnio spędzamy cztery godziny dziennie na oglądaniu telewizji i kolejnych czterech godzin dziennie, patrząc na nasze telefony komórkowe, co jest odpowiednikiem wykonywania pracy w pełnym wymiarze godzin. Zastanów się nad dodatkowym stresem tego drugiego zadania oprócz naszego regularnego zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin, które jest już wystarczająco zajęte, i które często przelewa się do naszych nie pracujących godzin w wyniku ruchliwego modnego. To całkiem oczywiste, dokąd idzie przez cały czas, prawda?

Co gorsza, gdy weźmie się pod uwagę, że ruchliwe baseny i nieskończoności połączyły siły, tworząc własną kombinację niszczącej czas na zespole tagów. Jesteśmy wyczerpani jazdą po ruchliwym modnym, chętnie pokusimy wskoczyć do basenów nieskończoności i pasywnie pochłonąć informacje, które mają do zaoferowania. W rezultacie jesteśmy obciążani nieskończoną liczbą obowiązków i dywersy, podskakując tam iz powrotem między dwoma przez cały dzień - dzień po dniu. Problem polega na tym, jak możemy wyjść z tej sytuacji? W końcu o to, o co chodzi w pozostałej części tych notatek! Po pierwsze, przyjrzymy się temu, czego należy unikać. Potem dowiemy się, co robić.

Wydajność sama nie robi nic oprócz zwiększania czasu spędzonego na byciu zajętym.

Gdy zatłoczona modna bandwagon trwa wzdłuż autostrady współczesnego życia, jest to podlega mnóstwu guru sprzedających różne systemy organizacyjne, z których każdy obiecuje bardziej wydajną metodę uzupełnienia pracy. Rozumowanie tych systemów opiera się na bardzo prostej formule. Masz określoną ilość do wykonania; Nazwijmy to X w tym przypadku. Jeśli kwota pracy X zużywa cały Twój dostępny czas, odpowiedź wydaje się prosta: Pracuj x szybciej, aby mieć więcej wolnego czasu! Niestety, ponieważ x jest raczej zmienną niż stałym, rzeczy nie są tak proste. Dzisiejszy zawsze żądający świat ma nieskończoną sukcesję pracy, którą moglibyśmy wykonywać w dowolnym momencie, więc gdy tylko wykonasz jeden obowiązek, natychmiast zastąpi go inny i tak dalej. Po wyczyszczeniu skrzynki odbiorczej pojawia się kolejny e -mail. Odpowiadasz na jedną prośbę, a potem druga pochodzi od współpracownika.

W rezultacie możesz przejść przez listę rzeczy do zrobienia tak szybko, jak to możliwe, w nadziei, że dotrze do nieuchwytnej linii mety, ale atrament na końcowym znaku wyboru będzie ledwo mieć czas na wyschnięcie, zanim na liście pojawi się inny element, zanim pojawi się inny element na liście . Im więcej osiągniesz, tym więcej odkryjesz, co trzeba zrobić. Jest podobny do ścigania marchewki na kierownicy chomika w wyścigu szczurów. Możesz biec szybciej i szybciej, ale nigdy nie będziesz w stanie do nich dotrzeć, ponieważ koło będzie nadal obracać się z tą samą prędkością co ty. W rezultacie zwiększona produkcja prowadzi do zwiększonej aktywności. Służy również do wzmocnienia sposobu myślenia, który doprowadził cię do wejścia na „ruchliwą” modę. Nie tylko przygotowujesz się do porażki, przypisując sobie nierealistyczny cel, ale także podnosicie status zajęcia w swoim życiu w wyniku nadmiernego nacisku na zrobienie wszystkiego na czas.

Dodatkowo umieszczasz się na liście priorytetów. Zastanów się, skąd pochodzą elementy na liście rzeczy do zrobienia, aby zrozumieć, dlaczego. Czy to rzeczy, które zdecydowałbyś się podjąć, gdybyś miał taką możliwość? Nie, nie w większości przypadków. Są to rzeczy, które zostały ci wymuszone przez innych. To nie są twoje priorytety; Są priorytetami innych. Dezorytjesz siebie, stawiając innych. W wyniku poświęcenia czasu i energii celom innych ludzi, znajdziesz się mniej czasu i energii dla własnych zainteresowań i inicjatyw. Jest nieuniknione, że odkładasz rzeczy do „innego dnia”, który nigdy nie nadejdzie. Wyczerpanie wyścigów na kierownicach chomika i nie postępując w kierunku prawdziwego powołania, sprawi, że będziesz szczególnie narażony na wślizgnięcie się w pule nieskończoności, które omówimy bardziej szczegółowo.

Sama siła woli nie wystarcza, aby powstrzymać nas przed rozproszeniem uwagi.

Zamiast uwięzić w bezsładzie, takiej jak Facebook lub Twitter, czy nie możesz po prostu uniknąć wchodzenia do basenu? Zatrzymaj swoją determinację do pracy i po prostu powiedz „nie”. To niefortunne, że koncepcja „po prostu mówienia nie” jest marzeniem fajki. Baseny nieskończoności zostały umiejętnie zaprojektowane w celu przezwyciężenia oporu i wciągnięcia cię w pozornie nieograniczoną treść i otoczenie. Firmy, które je produkują, są bardzo zainteresowane widząc, że tak się dzieje. Im więcej razy korzystasz z ich wniosków, tym więcej pieniędzy zarabiają. Armie genialnych, dobrze intencjonalnych techników przeskakują do działania, wykorzystując wyrafinowane metody pomiaru danych w celu ustalenia, co przyciąga twoją uwagę. O wiele prostsze jest odbudowanie i ponowne uruchomienie aplikacji niż, powiedzmy, pojazd, który pozwala im iterować wiele wersji ich aplikacji, dopóki nie odkryją tej, która jest najbardziej atrakcyjna dla ich docelowych odbiorców.

Ale staraj się nie być na nich zbytnio wściekły ani dyrektorów generalnych firm IT. Po prostu próbują zrealizować swoje obowiązki, napędzane prawdziwą pasją do technologii i presją nadmiernego konkurencyjnego biznesu. Zamiast tego możesz obwinić swoich przodków i przedsiębiorców. Po prostu wykorzystuje sposób, w jaki nasze umysły były ewolucyjnie zaprogramowane w czasach starożytnych, że istnieją baseny nieskończoności. To było korzystne, abyśmy mogli wtedy łatwo rozproszyć. Zostaliśmy uratowani przed pożeraniem tygrysa szablą, ponieważ trzymali nas w pogotowiu za nieoczekiwane zmiany w naszym otoczeniu, takie jak szeleszczący krzak. Ponieważ wtedy mieszkaliśmy w zwartym plemionach, przyniosło nam korzyść, że intrygowało nas opowieści, plotki i status społeczny, które pozwoliły nam uczyć się od siebie, być na bieżąco z plemiennymi wiadomościami i rozumieć naszą pozycję w plemieniu Parking Order, między innymi.

Wreszcie, odkąd zabijanie mastodonów lub zbieranie jagód oznacza nigdy nie wiedząc dokładnie, kiedy lub gdzie możesz mieć szczęście, nasze mózgi ewoluowały, by być spowodowane możliwością otrzymania nieoczekiwanych nagród. W ten sposób, nawet jeśli konkretna dolina lub kępka krzaków okazała się pozbawiona mastodonów lub jagód, moglibyśmy kontynuować polowanie na utrzymanie. Te predyspozycje były dla nas bardzo przydatne. Te rozproszenia sprawiają, że jesteśmy podatni na powiadomienia telefoniczne, które wzbudzają nasze zainteresowanie, nagłówki kliknięć, które przyciągają nas opowieściami, tweety, które rozpowszechniają plotki, liczba obserwatorów na Instagramie, które kwantyfikują nasz status społeczny, oraz niekończące się kanały na Facebooku, które obiecują nieprzewidywalne nagrody za interesujące linki ukryte wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych wśród nudnych linków ukrytych wśród nudnych linków. posty. Dzięki połączeniu fachowo zaprojektowanych zastosowań i mózgów ukształtowanych przez starożytne okoliczności, nie będziemy w stanie oprzeć się samej sile woli. Potrzebujemy planów i technik, które omówimy bardziej szczegółowo!

Musisz zmienić domyślne ustawienia swojego zachowania, jeśli chcesz przezwyciężyć skutki działań i dywersji.

Jeśli sama siła woli nie wystarcza, aby pokonać pule nieskończoności, a jeśli wydajność służy tylko do wzmocnienia uścisku ruchliwego modnego, co możemy zrobić, aby uwolnić się od ich uścisku? Podobnie jak w przypadku pokonania supervillaina, rozwiązanie polega na znalezieniu ostatecznego źródła ich supermocarstwa i usunięciu go z ich posiadania. Krótko mówiąc, źródło problemu można określić w następujący sposób: Reaktywność. Baseny nieskończoności i ruchliwy modę czerpią swoją siłę z naszej zdolności do reagowania na bodźce środowiskowe, nie myśląc o tym, co robimy. Twoim profesjonalnym obowiązkiem jest odpowiedzieć na e -mail od kolegów, który od razu zadał ci pytanie. Ekran telefonu miga powiadomieniem i czujesz się zmuszony do tego.

Robisz te rzeczy, nawet nie zauważając, że je robisz - i to jest dokładnie problem. Jazda ruchliwym pociągiem i moczeniem w basenach nieskończoności stały się naszymi naturalnymi reakcjami behawioralnymi na presję naszego życia zawodowego i rozwój technologii cyfrowej. Biorąc pod uwagę nasze mózgi jako komputery i nasze działania za programy, możemy argumentować, że bezmyślne zachowania reaktywne zajęły miejsce świadomego podejmowania decyzji w naszym życiu. W ten sposób jesteśmy już skonfigurowani, aby zareagować na bodźce wymagań i technologii, których doświadczamy przez cały dzień, kiedy wstaniemy rano. Jako przykład, kiedy po raz pierwszy włączysz telefon, wyśle ​​Ci konkretne powiadomienia, wyświetli określone obrazy tła i odtworzyć określone dzwonki. Jest to podobne do tego, w jaki sposób, kiedy po raz pierwszy włączysz telefon, domyślnie będzie wysyłanie określonych powiadomień, wyświetlanie określonych tła i odtwarzanie określonych dzwonków.

Ci, którzy wiedzą, jak korzystać z telefonu, znają również proces przeprogramowania jego podstawowych ustawień w celu dostosowania alertów, tapet i dzwonków do ich preferencji. Naszym zamiarem jest omówienie procesu przeprogramowania własnych ustawień domyślnych, aby uniknąć nieświadomego reaktywnego, co może prowadzić do wślizgania się w pułapki ruchliwego modnego bandwagów i basenów nieskończoności. Być może zastanawiasz się w tym momencie, dokąd zmierzamy. W końcu, jeśli nasze ustawienia domyślne spowodują niewłaściwą reaktywność, wówczas uważna proaktywność jest rozwiązaniem. W poniższej notatce lepiej zrozumiemy, co to jest i jak je opracować.

Jeśli chodzi o zmianę ustawień domyślnych, będziesz potrzebować strategii i planu umieszczania blokad dróg między tobą a troskliwymi nawykami.

W Odysei Homera Odyseusz jest skonfrontowany z własną wersją The Infinity Pools: The Sirens, które grożą jego utopieniem. Statki zostały wciągnięte w klify ich uwodzicielskie wokale, co spowodowało, że rozbili się o skały, w których śpiewali. Grecki bohater Odyseusz był świadomy własnych granic, gdy popłynął w ich stronę. Był świadomy, że nie będzie w stanie wytrzymać syren tylko na siłę jego determinacji. W wyniku jego pragnienia usłyszenia melodii syren, jednocześnie unikając kolizji ze skałami, Odyseusz wymyślił proste, ale genialne rozwiązanie. Jako proaktywny środek przykuł się na maszt swojego statku i nakazał członkom załogi wkład pszczeli w uszach, uniemożliwiając im odpowiedź na wezwanie syren.

Mówiąc prosto, myślenie i robienie Odyseusza jest najłatwiejszym podejściem do opisania, jak być uważnie proaktywnym. Zajęte baseny z modą i nieskończoności mogą być tak samo kuszące jak syreny, jeśli chodzi o przyciąganie uwagi. Aby uniknąć zwagi przez melodie, a nawet usłyszeć je przede wszystkim, możemy wznieść ściany między nami a nimi, podobnie jak Odyseusz w opowieści o Odysei. Istnieje kilka prostych, ale skutecznych strategii, których możesz użyć do wzniesienia tych barier. Później przejdziemy do tego bardziej szczegółowo, ale na razie rozważ następujący przykład: Utwórz bloker witryny, aby powstrzymać się od pokusy przeglądania przez Facebook! W tym momencie możesz myśleć: „Wystarczy, po prostu daj mi strategię!” Trzymaj się trochę dłużej, ponieważ przynależność do zamierzonego byłoby po prostu oferowanie mnóstwa pomysłów i technik. Wynika to z faktu, że same strategie nie są wystarczające. Potrzebujesz planu, aby utrzymać je na dobrej drodze.

Ponieważ nie ma żadnego uniwersalnego zestawu technik, które będą działać dla wszystkich, jest to szczególnie prawdziwe w tym przypadku. Każda osoba jest wyjątkowa i potrzebujesz zestawu technik dostosowanych do konturów Twojej osobowości. Poniższe podejście pomoże ci w zidentyfikowaniu gromadzenia strategii, które są dla Ciebie najbardziej skuteczne. Po podziwianiu na najprostsze terminy to podejście jest wyjątkowo proste i można je podzielić na cztery łatwe kroki: centrum uwagi, ostrości, energii i odbijania. Możesz przeczytać o każdym z tych etapów w poniższych notatkach, a na ich zakończenie będziesz przygotowany do zidentyfikowania strategii, które można wykorzystać do ucieczki od współczesnych syren, które kusi cię do zmuszenia czasu i pieniędzy.

Zastanów się nad wybraniem aktywności lub projektu, który będzie punktem kulminacyjnym Twojego dnia, aby pomóc Ci skupić się na tu i teraz.

Jak widać, samo zwiększenie wydajności nie dotyczy problemu przeciążania. W rzeczywistości, ponieważ lista rzeczy do zrobienia nie kończy się, może zaostrzyć sytuację, przyczyniając się do mentalności „ruchliwego modnego”. Przypisując sobie coraz więcej krótkoterminowych obowiązków, nie będziesz w stanie zwolnić więcej czasu na osiągnięcie rzeczy, które naprawdę chcesz robić. Ponadto próba zrobienia jak najwięcej lub neurotycznie zarządzanie swoim harmonogramem, aby zakończyć rzeczy tak skutecznie, jak to możliwe, nie zapewni wyników. Ale zamiast tego po prostu zachowujesz coraz bardziej zajęcie, co sprawi, że twoje dni miną szybciej i sprawi, że będziesz zmęczony, zanim twoja praca i obowiązki się skończą - prawie nie jest gotowe do osiągnięcia takich rzeczy, jak pisanie książki, którą zawsze chciałeś pisać lub spędzać znaczący czas z rodziną.

Jeśli koncentracja na zakończeniu działań krótkoterminowych nie jest odpowiedzią, być może konieczne jest skoncentrowanie się na celach długoterminowych. Są jednak również niewielkie. Zamiast być obecnym w teraz, są nieobecni, zbyt zajęci odległą przyszłością. Teraz nic z tego nie ma być zniechęcające do tworzenia list rzeczy do zrobienia, tworzenia kalendarzy, wypełniania obowiązków domowych lub ustalania celów. Cele długoterminowe pomagają w zorientowaniu ścieżki życia. Tworzenie list rzeczy do zrobienia, tworzenie harmonogramów i ustalanie krótkoterminowych celów może pomóc w śledzeniu postępów i wykonaniu zadań po drodze. Są one niezbędne, ale są niewystarczające, aby pomóc ci wyzdrowieć po utraty utraty czasu.

Pomiędzy celami krótkoterminowymi i długoterminowymi istnieje szczęśliwe medium: cel, na którym możesz się dziś skoncentrować, ale może to również działać jako światło przewodnie, gdy poruszasz się przez resztę życia. Codzienną atrakcją jest coś, na co możesz spojrzeć z dumą na koniec dnia. Może to być wszystko, od długotrwałej aktywności lub projektu po coś tak prostego jak czyszczenie domu. Jeśli kiedykolwiek zadano ci to pytanie, prawdopodobnie znasz go: „Jaki był punkt kulminacyjny twojego dnia?” Jeśli chcesz wiedzieć, jaki będzie najważniejszy dzień przed zakończeniem dnia, możesz wymyślić odpowiedź z wyprzedzeniem, nieznacznie modyfikując pytanie: jaka jest najważniejsza atrakcja swojego dnia? Oczywiście znacznie prostsze jest postawienie pytania niż udzielenie odpowiedzi. Następnie przyjrzymy się kilku strategii pomocy w odpowiedzi na pytanie.

Wybierz znaczącą, satysfakcjonującą lub szczęśliwą atrakcję, którą można ukończyć w 60 do 90 minut, aby upamiętnić tę okazję.

Najważniejsze informacje są dostępne w trzech podstawowych smakach, podobnych do lodów neapolitańskich: znaczące, znaczące i radosne. Ponieważ każda wymaga wyraźnej metody, omówimy je jeden po drugim. Jeśli wybierzesz pierwszą metodę, rozważ następujące pytanie: „Jakie jest najpilniejsze, absolutnie niezbędne zadanie lub projekt, w który jestem dzisiaj zaangażowany?” Rzuć okiem na listę rzeczy do zrobienia, skrzynkę odbiorczą e-mail lub harmonogram, aby zidentyfikować te najwyższe punkty. Być może masz dziś klienta, który oczekuje dziś propozycji, a może dziś Twoje dziecko chce pomocy w swoim kostiumie na Halloween. Rozważ następujący scenariusz: masz dziesięciominutowy formularz do ukończenia dzisiaj. Zgodnie z nimi zakończ formularz, ale nie uczyń go najważniejszym wydarzeniem swojego dnia! Chcesz, aby wszystko, co zajmuje od 60 do 90 minut, aby ukończyć jako najważniejszą atrakcję. Krótsze działania nie pozwalają spędzać wystarczająco dużo czasu na wejściu do strefy. Jest mało prawdopodobne, abyś mógł utrzymać koncentrację przez dłuższy czas.

Drugą metodą jest pytanie: „Co sprawi, że poczuję się najbardziej zadowolony pod koniec dnia?”. Nie musisz zrobić tego, co chcesz zrobić, jest przedmiotem tej dyskusji. Są to projekty, które są idealnymi kandydatami do tego rodzaju reflektorów, ponieważ nie są one wrażliwe na czas i można je ukończyć w rozsądnym czasie. Zazwyczaj otrzymasz tę przyjemność z wszystkiego, co albo stanowi ujście dla talentu, który chciałbyś opracować, albo pozwolisz ci osiągnąć coś, co jest dla Ciebie ważne. Na przykład być może masz w pracy długotrwały projekt pasji, którego umierałeś na rozpoczęcie, a może chcesz zbadać możliwe lokalizacje wakacyjne, o których myślałeś.

Inną metodą jest pytanie: „Co da mi największą radość?” Jako trzecie pytanie. Bycie mniej niewłaściwie reaktywne i bardziej świadomie proaktywne nie polega na stworzeniu doskonale planowanego dnia z obsesją na punkcie bramki; Chodzi raczej o życie bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe. Aby żyć tym życiem, czasami musisz odpuścić i zrobić coś tylko dlatego, że uwielbiasz to robić, niezależnie od tego, czy nauczysz się, jak grać nową piosenkę na gitarze, czy czytać powieść. Cokolwiek chcesz osiągnąć, daj sobie pozwolenie na zrobienie tego! Więc masz to: trzy różne rodzaje najważniejszych wydarzeń, każda z własnym stylem. Który z nich wybierzesz? Każdego dnia powinieneś śledzić swoje instynkty i wybrać opcję, która wydaje ci się najbardziej naturalna.

Eksperymentuj z kilkoma strategiami, które pomogą Ci w wyborze najważniejszych wydarzeń.

Możliwe, że nadal będziesz potrzebować pomocy przy wyborze najważniejszych atrakcji. Zaraz potem przyjrzymy się niektórym możliwie korzystnym podejściom. Ale najpierw przejdźmy do sugestii, jak je wprowadzić. Jednym słowem, unikaj próby wdrożenia wszystkich tych strategii jednocześnie. Zostaniesz przytłoczony i najprawdopodobniej zrezygnujesz. Wynika to z faktu, że istnieje zbyt wiele strategii, aby ukończyć na jednym posiedzeniu! Ponadto nie musisz ich wypełnić; Zamiast tego musisz po prostu eksperymentować z kilkoma z nich. Sprawdź, które są skuteczne, a które są dla ciebie nieskuteczne, a następnie zachowaj te, które są skuteczne i odrzucają pozostałe. Przejdźmy do naszego początkowego zestawu rozważań taktycznych. Niektóre z nich są oczywiste, więc po prostu przeglądamy je ze względu na celowość. Inne będą patrzeć na głębokość.

Jedną ze strategii identyfikacji najważniejszych jest stworzenie listy twoich priorytetów, a następnie uszeregowanie ich, aby przypomnieć sobie, na którym najważniejszym jest skupienie się. „Jak mogę dzisiaj zająć się tym?” możesz się zastanawiać. Jeśli jesteś podzielony między dwie możliwe atrakcje, możesz skorzystać z listy rankingowej, aby zdecydować, która z jednej jest najważniejsza. Kolejną strategią jest powtórzenie wczorajszej atrakcji, jeśli się do niego nie dotarłeś, nie ukończyłeś go, chcesz nauczyć się nowej umiejętności lub nawyku lub po prostu podobało się jej tak bardzo, że chcesz to zrobić ponownie.

Możesz także połączyć wiele niewielkich, irytujących zadań w jedno duże zadanie złożone na trzecim miejscu. Istnieją dwie zalety stosowania tej strategii. Przede wszystkim zapewnia przyjemność z ukończenia obowiązków, które obciążały cię. Po drugie, wpajając w ciebie pewność siebie, że ostatecznie do nich dotrzesz, te niezrównane działania mogą się gromadzić bez ciągłego konkurującego o twoją uwagę, zatrzymując pęd ruchliwego modnego mnóstwa. Inną strategią jest spojrzenie na listę rzeczy do zrobienia i wykonywanie pracy, która jest dla Ciebie najważniejsza. Wreszcie, jeśli masz najważniejszy projekt, możesz rozbić go na etapy i połączyć te części, aby stworzyć funkcję wielodniową. Oczekuje się, że będziesz miał punkt wysokiego punktu na zakończenie jednej z tych strategii. Teraz nadszedł czas, aby uruchomić plan, który jest tematem następnej nuty.

Skorzystaj ze strategii zarządzania czasem, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo czasu na swoje najważniejsze informacje.

Posiadanie celu, który nie jest ani za mało, ani zbyt duży, i oświadczał, że „dzisiaj będzie to najważniejsza atrakcja mojego dnia” to jedno; Posiadanie celu, który nie jest ani zbyt mały, ani zbyt duży, to zupełnie inna. Ale to zupełnie kolejna rzecz, aby to zrobić. Aby to zrobić, musisz zaplanować czas na swoje najważniejsze informacje. Oto kilka strategii, które mogą być pomocne. Możesz oszacować, ile czasu zajmie Ci ukończenie najważniejszych wydarzeń i zaplanowanie ich na dzień. Zastanów się, czy pójść o krok dalej i zaplanować regularne czasy w kalendarzu w celu uzyskania zadań na wysokim poziomie. Zwiększ się o krok dalej i stwórz kompleksowy plan na swój dzień - może nawet pół godziny po pół godziny, w tym podstawowe zadania, takie jak „Picie kawy” w odpowiednich miejscach. Może to umożliwić ci ściskanie jak najwięcej czasu w ciągu dnia - po prostu upewnij się, że podajesz swoje wydarzenia oprócz obowiązków!

Alternatywnie, jeśli to możliwe, zmień zmianę lub anuluj swoje obowiązki, aby zwolnić trochę czasu w kalendarzu. Jeśli zmienisz pewne spotkania, może się okazać, że zyskałeś zaskakującą ilość czasu. Wreszcie, jeśli chcesz odzyskać czas na początku lub na końcu każdego dnia, możesz nauczyć się być osobą poranną lub zostać bardziej udaną nocną osobą. To implikuje kogoś, kto nie po prostu marnuje czasu na serwisach społecznościowych, takich jak Facebook lub YouTube, gdy zegar uderza dwanaście.

Te dwie ostatnie strategie są trudniejsze do wdrożenia niż się wydają. Dlatego wymagane są więcej wskazówek. Aby rozwinąć nawyk wznoszenia się wcześnie rano, korzystne jest użycie światła do odtworzenia okoliczności życia naszego przodków - zasypianie o zachodzie słońca i budzenie się z świtem. Przed snem ustaw gadżety ekranowe na tryb nocny i wyłącz je, gdy wchodzisz do sypialni, aby mieć ten sam efekt. Ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość snu poprzedniej nocy, aby uniknąć budzenia się wcześnie następnego dnia, co możesz ułatwić, dostarczając sobie wystarczającą ilość światła poprzedniej nocy. Na szczęście może to zrobić symulator świtu, który jest gadżetem, który stopniowo kąpuje cię w silniejszym i jaśniejszym świetle przez cały czas.

Jeśli chcesz stać się bardziej udaną nocną sową, rozważ czas planowania na swoje zajęcia późnym wieczorem lub wczesnym rankiem. Zanim nadejdzie czas, zrób coś, aby uzupełnić baterie, a następnie, gdy nadejdzie czas na główne wydarzenie, wyłącz konta w mediach społecznościowych, aby zapewnić, że pozostajesz skoncentrowany. Jak ładujesz baterie, pozostać podłączonym do Internetu i utrzymujesz koncentrację? Następnie przyjrzymy się temu.

Skorzystaj ze strategii, aby powstrzymać rozproszenie uwagi i zachować koncentrację na swoich najważniejszych wydarzeniach.

Teraz, gdy widzieliśmy pewne strategie znalezienia czasu dla naszych najważniejszych wydarzeń, spójrzmy na niektóre strategie pozostania na nich skupienia, unikając rozproszenia i skorzystania z czasu, który przedstawiliśmy. Przede wszystkim możesz usunąć aplikacje do smartfonów związanych z pulami Infinity, takie jak Twitter i Facebook. Nie trzeba się martwić; Twoje GPS, muzyka i inne niezbędne aplikacje pozostaną dostępne. - - Możesz nawet usunąć aplikację e -mail ze swojego telefonu, jeśli chcesz przejść do końca. Może to wydawać się absurdalne, ale zastanów się: jak często komponujesz odpowiedź e -mail na swoim telefonie, z jego małą i niewygodną klawiaturą? Prawdopodobnie nie regularnie. Przez większość czasu Twoja aplikacja e-mail służy jako aplikacja powiadomienia wywołująca niepokój. Więc staraj się go pozbyć. Alternatywnie możesz zainstalować narzędzia blokujące oprogramowanie i witryny na komputerze, aby ograniczyć czas, jaki możesz spędzać w mediach społecznościowych lub e -mailach na swoim urządzeniu.

Możesz także spróbować bardziej umiarkowanego podejścia, na przykład logowania z wszelkich kont sieci społecznościowej. W ten sposób, gdy będziesz musiał je sprawdzić, nie będziesz musiał pamiętać, aby wprowadzić szczegóły logowania. Będziesz zniechęcony korzystaniem z mediów społecznościowych w niepotrzebny sposób w wyniku drobnych niedogodności, a będziesz miał okazję zatrzymać się i zastanowić, czy naprawdę chcesz spędzić czas w ten sposób.

Ponadto, zamiast nadążyć za wiadomościami codziennie lub nawet co godzinę, możesz nadrobić to raz w tygodniu, jeśli chcesz. Tak, przez chwilę będziesz trochę poza pętlą. Jednak, ile informacji otrzymujesz z wiadomości, jest istotne dla wyborów, które musisz dokonać w chwili obecnej, jest dyskusyjne. Czy nie można odłożyć większości przez tydzień? Niektóre z nich są naprawdę zagrażające życiu, ale prawie na pewno usłyszysz o tych opowieściach w takiej czy innej formie, czy to nad chłodnią wodną, ​​czy w wiadomości tekstowej ostrzegając cię, że wulkan jest gotowy do wybuchu.

Ponadto, gdy masz przypadkowe, przejściowe zapytanie, takie jak „Who jest tą aktorką w tym programie telewizyjnym?” lub „Jak nazywa się ten program telewizyjny?” Zamiast natychmiast cokolwiek google, zapisuj go na kartce papieru i umieść go w bezpiecznym miejscu na później. W rezultacie będziesz w stanie uniknąć upadku Google Rabbit Hole po jednym zapytaniu kontrolnym po drugim, a jednocześnie zachowując pewność, że będziesz miał czas na przeprowadzenie bardzo „niezbędnych” badań. W nadziei, że niektóre z tych strategii pomogą ci się skupić, pamiętaj, że nawet jeśli tak, będą one mało przydatne, jeśli będziesz zbyt wyczerpany, aby skorzystać z czasu, w którym udostępniono. W następnej sekcji omawia, jak to zrobić Bądź energiczny przez cały dzień.

Dbaj o swoje ciało, aby zachować energię psychiczną.

W dzisiejszym społeczeństwie jednostki często zachowują się tak, jakby umysł i ciało były różnymi bytami, tak jakby jedyną funkcją ciała jest transport umysłu z miejsca na miejsce. W międzyczasie zajmujesz swój czas głównie działaniami umysłowymi związanymi z nowoczesnym życiem, takie jak poruszanie się po monitorach komputerowych. Oczywiście każdy z fizycznym ciałem jest świadomy, że tak nie jest. Można zobaczyć związek między umysłem a ciałem z pierwszej ręki, niezależnie od tego, czy czujesz się zmęczony psychicznie po zjedzeniu zbyt dużej ilości żywności, czy energetyzowany psychicznie po sesji ćwiczeń. W rezultacie oczywiste jest, że opieka nad jednym wymaga opieki nad drugim. Jeśli chcesz energetycznego umysłu, musisz zająć się swoim ciałem - ale jak możesz to zrobić? Dostępnych jest mnóstwo sprzecznych porad. Jaki jest najlepszy sposób na przesiewanie przez to wszystko?

Na szczęście większość potrzebnych informacji jest prosta i pochodzi bezpośrednio z prehistorycznego okresu ewolucji człowieka. Na sposób, w jaki żyjemy dzisiaj, wpływa niektóre proste, ale ważne czynniki z stylu życia naszych przodków: różnorodna i rzadka dieta, wzorce snu, które odzwierciedlają rytm dnia, mnóstwo interakcji społecznych i prawie ciągły ruch niski, taki jak chodzenie , przerywane wybuchami intensywniejszej aktywności, takich jak podnoszenie ciężkich obiektów, żeby wymienić tylko kilka. W ten sposób ludzie żyli przez 188 000 z 200 000 lat na Ziemi, od początku rewolucji rolnej około 12 000 lat temu do dnia dzisiejszego. Pomimo faktu, że ludzie są nadal zaprojektowane dla wszystkich wymienionych powyżej działań, domyślne ustawienia współczesnego życia nie promują ich. Alternatywą jest wypoczynek i oglądanie ekranów, spożywanie przetworzonej żywności i wcisnąć w jak największym stopniu snu.

W rezultacie styl życia stał się zsynchronizowany z wymaganiami fizycznymi, a ciała - a zatem umysły - cierpi na reperkusje, które są znaczące w swoim zakresie. Oprócz oczywistych problemów zdrowotnych, niska energii sprawia, że ​​jesteś bardziej skłonny do bycia na bok i marnowaniem czasu, podczas gdy bycie energicznym sprawia, że ​​czujesz się gotowy do obsługi prawie każdego zadania. Dbanie o twoje ciało wymaga powrotu do zasad, które leżą u podstaw stylu życia naszych przodków, jednocześnie zachowując zalety współczesnego życia, co jest sekretem dobrego zdrowia. Nie, nie chodzi o przyjęcie ścisłej diety paleo lub niczego takiego; Chodzi raczej o dostosowanie twoich ewolucyjnych wymagań zgodnie z nawykami w kształcie społeczeństwa. W następnej sekcji omawia różne strategie, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu.

Skorzystaj ze strategii, aby ponownie energetyzować zarówno umysł, jak i ciało.

Podobnie jak nasi starożytni przodkowie zarządzali swoim życiem, strategie dbania o nasze mózgi i ciała mogą być podzielone na cztery kategorie: ćwiczenia, jedzenie, interakcja społeczna i sen. Dla każdego z nich spojrzymy na jedną lub dwie różne strategie. Pamiętaj, że nie musimy uczestniczyć w triathlonie ani nic innego, aby wykonać trochę ćwiczeń. Proste codzienne czynności, takie jak jogging lub pływanie przez 20 minut, wykazano naukowo, że oferują znaczące korzyści dla naszych umiejętności poznawczych, emocji i ogólnego zdrowia. Kiedy czas jest najważniejszy, nie musimy nawet spędzać całości 20 minut. Wyniki ostatniego badania wskazują, że siedem minut treningu interwałowego o wysokiej intensywności może zapewnić nam jeszcze większe zalety niż godzinę umiarkowanego ćwiczenia. Sprinty, pompki, podciągnięcia, przysiady i podnoszenie ciężarów mogą być wykonane w ciągu 5 do 10 minut, zapewniając regeneracyjne ćwiczenie, które sprawi, że poczujesz się świetnie.

Jeśli chodzi o odżywianie, spożywamy prawdziwą żywność z umiarem, podobnie jak nasi przodkowie: warzywa, orzechy, ryby i mięso. Rozmiary porcji można zmniejszyć bez osoby, która czuje się pozbawiona, przestrzegając tej łatwej sztuczki: najpierw umieść sałatkę na potrawie, na środku talerza. Następnie ułóż pozostałą część otaczającego go posiłku. W ten sposób całe danie będzie pełne, ale większość z nich składa się z zieleni. Ponadto awarie kofeiny mogą mieć negatywny wpływ na nasze poziomy energii. Jeśli chcesz im zapobiec, rozważ ponowne porażanie około 30 minut przed wypadkiem, który zwykle jest tuż po obiedzie. Jeśli poczekamy, aż już rozbijemy się, będzie już za późno, aby się uratować. Nieco trudno jest wyjaśnić tutaj zasady molekularne, ale podstawową linią jest to, że musimy uzupełnić starą kofeinę świeżą kofeiną przed armią chemikaliów wywołujących senność znaną jako adenozyna i przejąć kontrolę nad mózgiem.

Jeśli chodzi o spanie, oprzyj się potrzebom nadrobienia utraconego czasu. Powoduje to awarię naszego wewnętrznego zegara, co z kolei powoduje zakłócenie naszego wzoru snu. Zobowiązaj się do siebie. Obudź się o tej samej godzinie każdego dnia - nawet w weekendy - i trzymaj się tego. Pamiętaj, że podobnie jak nasi starożytni przodkowie, którzy żyli w maleńkich, zwartych plemionach, mamy nieodłączne pragnienie towarzyski, dlatego przyciągamy innych ludzi. W dzisiejszych czasach nasze „plemię” składa się z naszych przyjaciół, współpracowników i członków rodziny. Możliwe jest zaspokojenie naszego pragnienia połączenia, spędzając czas z którąkolwiek z tych osób - ale niektóre z nich są szczególnie biegłe w zwiększaniu naszych nastrojów. Spędź czas w szczególności z tymi osobami.

Lub, jeszcze lepiej, usiądź z nimi i zjedz pożywny posiłek - podczas gdy opuszczając telefony w domu. Cele miękki można osiągnąć w tym samym czasie, takie jak łączenie się z naszym plemieniem, prawidłowe jedząc, unikanie basenów nieskończoności i wysiadanie i wysiadanie Zajęty modą, żeby wymienić tylko kilka.

Rozważ wynik przetestowania tych strategii.

W tym zestawie banknotów zawartych w tym zestawie notatek zawiera 20 pierwszych trzech etapów strategii czasu: Zidentyfikuj, skoncentruj się i energetyzuj. Wszystkie te strategie są warte eksperymentowania! Możesz czuć się trochę przytłoczony wszystkimi dostępnymi opcjami. Nawet jeśli pamiętasz sugestię, aby wypróbować jedną nową technikę na raz, nadal możesz czuć się tak, jakby wiele się nie porusza. Oto strategia radzenia sobie z tym sensacją. Strategie należy postrzegać jako przepisy w książce kucharskiej, a pierwsze trzy etapy strategii powinny być postrzegane jako śniadanie, lunch i kolację. Możesz eksperymentować tylko z jednym daniem na każdy posiłek dziennie, co najwyżej. W ten sam sposób, w jaki nie czujesz się zobowiązany do przejścia przez całą książkę kucharską, nie powinieneś czuć się zobowiązany do korzystania z tych technik.

Celem książki kucharskiej jest po prostu zapewnienie różnych wyborów do wypróbowania. Możesz wybrać i wybrać te, które są najbardziej odpowiednie dla twoich wymagań. Przekładasz je przez ich kroki, smakuje wyniki i decydujesz, gdzie iść stamtąd. To samo można powiedzieć o „przepisach”, które są podane przez te podejścia. Cel jest prosty: ustalić, które z nich są dla Ciebie najlepsze. W ten sposób wypróbuj je, a następnie zapisz, oceń i zgłoś swoje ustalenia. Aby to zrobić, po prostu odłóż kilka minut dziennie, aby zastanowić się nad swoimi najwyższymi punktami, niezależnie od tego, czy miałeś czas na nich, które zastosowane strategie, co działało, a co nie, jakie ulepszenia możesz wprowadzić i jaką taktykę Użyjesz następnego dnia, aby osiągnąć swoje cele. Ostatnim etapem metody Make Time jest zaplanowanie czasu dla siebie.

Możesz także ocenić swój poziom koncentracji i energii w skali od 1 do 10, co pomoże Ci śledzić, jak sobie radzisz. Aby mieć dobre nastawienie podczas procesu, możesz zanotować pamięć o czymś, za co jesteś wdzięczny. Będziesz bardziej wrażliwy na wszelkie dobre zdarzenia, które mogą wystąpić w twoim życiu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, postępy te będą znaczące. Zwolnią więcej czasu, energii i koncentracji, abyś poświęcił na działania, inicjatywy i osoby, które są dla Ciebie najważniejsze. Możesz nawet ożywić starą pasję lub znaleźć nową w wyniku uwolnienia się, aby podążać za swoimi zainteresowaniami. Być może będziesz mógł realizować swoje profesjonalne cele ze świeżą energią. Możliwe, że jedno z twoich dążeń lub zainteresowań może przekształcić się w zupełnie nowe powołanie.

Właśnie to wydarzyło się w przypadku pisarzy. Jeden z nich postanowił opuścić Google, aby kontynuować karierę pisarską. Drugi zrezygnował z YouTube, aby kontynuować karierę w wyścigach żaglówkowych. Jaki jest ostateczny cel Twojej podróży? Aby to odkryć, jest tylko jeden sposób, aby się dowiedzieć, a to na początek!

Make Time zakończy się ostatecznym podsumowaniem.

Istotną kwestią w tych notatkach jest to, że ruchliwe baseny z modą i nieskończoności są głównymi powodami, dla których nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu: postawy promujące aktywność do własnego celu oraz aplikacje, które utrzymują nas w nieograniczonej komunikacji i rozrywce. W celu zwalczania tych dwóch przeciwnych sił odpadów czasowych same wydajność i determinacja są niewystarczające. Zamiast tego musimy przyjąć świadome i proaktywne podejście do radzenia sobie z nimi. Aby to zrobić, możesz użyć szeregu strategii, aby wykonać czterostopniowe podejście, które obejmuje wybór codziennej atrakcji, koncentrowanie się na nim, ładowanie baterii i komentowanie wyników. Porady przydatne: Zacznij wykonywać to podejście tak szybko, jak to możliwe. Odwiedź te notatki, wybierz jedną technikę dla każdego z pierwszych trzech etapów i zacznij wybierać najważniejsze informacje, koncentrując się na nim i energetyzując się teraz.

Kup książkę - Make Time autorstwa Jake Knapp i John Zeratsky

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na Time Time autorstwa Jake Knapp i John Zeratsky

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.