Pieniądze autorstwa Laury Whateley

Business Business Life Finance Laura Whateley Money Personal Finance

Podręcznik użytkownika

Money by Laura Whateley

Kup książkę - Pieniądze Laury Whateley

Co dokładnie jest tematem książki Pieniądze?

Jeśli chodzi o finanse osobiste, Money (2018), znany przewodnik po pieniądzach, przecina żargon i wyjaśnia wszystko prostym i łatwym językiem. Jest pełen praktycznych informacji, które pomogą Ci w końcu uporać się z tymi irytującymi problemami finansowymi, które odkładałeś zbyt długo, od zarządzania długiem po planowanie emerytury. Czas odzyskać kontrolę nad swoimi pieniędzmi i poczuć się dobrze ze sobą.

Kto czyta książkę Pieniądze?

  • Millennialsi próbują związać koniec z końcem w systemie finansowym, który jest zarówno złożony, jak i kosztowny.
  • Ludzie, którzy zawsze martwią się o swoje wydatki, ponieważ nie mają pieniędzy.
  • Każdy, kto chce zmniejszyć stres finansowy, jednocześnie zwiększając swój majątek na przyszłość.

Kim jest Laura Whateley i jaka jest jej historia?

Laura Whateley jest wielokrotnie nagradzaną dziennikarką, która koncentruje się na kwestiach finansowych konsumentów. Najbardziej znana jest ze swojego felietonu o agonii o pieniądzach, który pisze dla The New York Times pod pseudonimem „The Troubleshooter” i jest publikowany co tydzień. Współpracuje również z różnymi publikacjami na temat finansów osobistych, w tym The Guardian, The Observer, Dow Jones i Moneywise.

Co dokładnie w tym jest dla mnie? Lepiej wykorzystaj swoje pieniądze, a poczujesz się lepiej ze swoją sytuacją finansową.

 Czy kiedykolwiek znalazłeś się w sytuacji, w której nie masz wystarczająco dużo pieniędzy? Czy kiedykolwiek czułeś, że pieniądze przemykają ci przez palce tak szybko, jak mydło? Czy czujesz się bardziej komfortowo, gdy chowasz głowę w piasek, zamiast zajmować się wydatkami lub przeglądać wyciągi bankowe? Jeśli to cię opisuje, nie jesteś osamotniony w takim odczuciu. Znajomość finansów nie jest czymś, co większość z nas przyjmuje za pewnik. Te notatki mają na celu pomóc Ci w uzyskaniu kontroli nad swoimi finansami poprzez dostarczenie Ci informacji i umiejętności potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji finansowych w przyszłości. Więc co na razie trzymasz? Czas zacząć się uczyć, zacząć oszczędzać i oczekiwać spokojniejszej i bezpieczniejszej przyszłości.

W tych notatkach zostaną omówione następujące tematy: jak Japończycy podnieśli budżetowanie do formy sztuki; jak twoje dochody mogą być finansowane przez niemoralne biznesy bez twojej świadomości; i dlaczego zdecydowanie powinieneś zainwestować na emeryturę więcej niż myślisz.

Oszczędzając na większą zaliczkę i zmniejszając wydatki, możesz uzyskać lepszą ofertę na kredyt hipoteczny.

Jako punkt wyjścia rozważmy jedną z najtrudniejszych kwestii finansowych naszych czasów – i jedną, która najprawdopodobniej jest Twoim największym kosztem – a mianowicie mieszkanie. Ceny domów w krajach zachodnich znacznie wzrosły w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. W rezultacie dla całego pokolenia młodych ludzi możliwość posiadania domu stała się jedynie mrzonką. Według badania przeprowadzonego przez Institute for Fiscal Studies, typowe ceny domów w Wielkiej Brytanii wzrosły co najmniej 10-krotnie w stosunku do średniego dochodu osób w wieku od 25 do 34 lat, a w Londynie nawet szesnastokrotnie średnia płaca. Biorąc pod uwagę fakt, że prawie na pewno nie będziesz w stanie pożyczyć więcej niż cztero- lub pięciokrotność rocznego dochodu z kredytem hipotecznym, łatwo zrozumieć, dlaczego istnieje problem z przystępnością - liczby po prostu się nie sumują.

Niestety, dla osób, które chcą wspiąć się po drabinie mieszkaniowej, nie ma szybkich rozwiązań. Zamiast tego muszą być cierpliwi.Są jednak kroki, które możesz zrobić, aby wydawać się mniej niebezpiecznym dla pożyczkodawców, co pozwoli ci pożyczyć więcej i uzyskać bardziej przystępny kredyt hipoteczny. zmniejszysz swoje wydatki, możesz uzyskać lepszą ofertę na kredyt hipoteczny. To, czy możesz sobie pozwolić na zakup domu, zależy głównie od dwóch czynników: tego, czy możesz zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na zaliczkę i czy możesz przekonać bank, aby pożyczył ci resztę pieniędzy.

Jeśli chodzi o depozyty, ogólna zasada jest taka, że ​​im więcej pieniędzy możesz wpłacić jako zaliczkę, tym mniej pieniędzy będziesz musiał pożyczyć i tym niższe prawdopodobnie będzie Twoje oprocentowanie. Większość kupujących po raz pierwszy będzie mogła sobie pozwolić tylko na depozyt w wysokości 5 procent całkowitej wartości domu, który chcą kupić. Oto kilka rad: Jeśli możesz zebrać razem przynajmniej dziesięcioprocentowy depozyt, powinieneś to zrobić, ponieważ jest to minimum wymagane do zakwalifikowania się do znacznie niższych stóp procentowych. To, ile pieniędzy możesz pożyczyć z banku, zależy głównie od twoich dochodów, na które prawdopodobnie nie będziesz w stanie zrobić w krótkim okresie. Jedną z opcji jest utworzenie partnerstwa z inną osobą otrzymującą wynagrodzenie, co zasadniczo podwoi kwotę, jaką jesteś w stanie pożyczyć.

Konieczne jest również rozważenie swoich wydatków. Ubiegając się o pożyczkę, będziesz musiał przedstawić wyciągi bankowe z co najmniej trzech miesięcy – lub dwa do trzech lat wyciągów bankowych, jeśli prowadzisz działalność na własny rachunek – więc w tym czasie dokonujesz opóźnionych płatności lub robisz ekstrawaganckie zakupy okres jest krytyczny. Ta dogłębna analiza Twojej sytuacji finansowej może wydawać się przesadna, ale powinna skłonić Cię do zastanowienia się, czy naprawdę możesz sobie pozwolić na comiesięczne spłaty kredytu hipotecznego w przewidywalnej przyszłości. Lub nawet jeśli naprawdę chcesz.

Poprawa Twojej zdolności kredytowej może skutkować lepszymi warunkami dla kredytów i hipotek w przyszłości.

 Twoja ocena kredytowa jest kolejnym ważnym elementem, który banki biorą pod uwagę przy ocenie kredytu hipotecznego lub jakiejkolwiek pożyczki, jeśli o to chodzi, jest Twoja historia finansowa. Agencje informacji kredytowej obliczają Twoją ocenę kredytową, która jest pokazana w Twoim raporcie kredytowym. Wszystkie Twoje kontakty z instytucjami finansowymi, takimi jak banki i dostawcy energii, są śledzone przez te organizacje. Celem oceny kredytowej jest przeanalizowanie twoich poprzednich zachowań związanych z pożyczaniem, aby dać pożyczkodawcom pewne wskazówki dotyczące prawdopodobieństwa spłaty pożyczki w przyszłości, jeśli zostaniesz do niej zatwierdzony. Najważniejsza lekcja, którą należy z tego wyciągnąć, jest następująca: Poprawa Twojej oceny kredytowej może skutkować lepszymi warunkami dla kredytów i hipotek w przyszłości.

Ratingi kredytowe są wymagane w przypadku różnych transakcji, od kwalifikacji do karty kredytowej po zatwierdzenie jako najemca. Ale, co najważniejsze, są one wymagane, aby kwalifikować się do kredytów hipotecznych o niższym oprocentowaniu. Każdy znak na Twoim raporcie kredytowym, czy to w wyniku, na przykład, wielokrotnego niepłacenia rachunku, może skutkować odrzuceniem Ci kredytu hipotecznego o niższym oprocentowaniu, co kosztuje Cię tysiące dolarów dodatkowych odsetek. System oceny kredytowej zawiera również osobliwość, która od dawna dezorientuje konsumentów: brak historii kredytowej jest często gorszy niż zła historia kredytowa. To dziwactwo, które od dawna wprawia pożyczkobiorców w zakłopotanie. Ale zastanów się: jeśli nieznajomy podejdzie do ciebie i poprosi o pieniądze, a ty nie będziesz wiedział nic o jego historii spłacania kredytu, wahałbyś się, czy dać mu pieniądze. Pożyczkodawcy potrzebują jakiejś podstawy dla swoich decyzji.

Zwłaszcza dla kupujących po raz pierwszy, którzy nie mieli jeszcze okazji ustalić historii kredytowej, może to być dla nich wyzwaniem. Najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest pożyczanie skromnych sum pieniędzy.Używaj kart kredytowych na przykład do codziennych wydatków, ale upewnij się, że spłacasz je w całości co miesiąc. Jeśli chodzi o poprawę Twojej zdolności kredytowej, dostępnych jest wiele opcji. Na początek będziesz mógł dokonywać wszystkich płatności zgodnie z harmonogramem. Przez następne sześć lat w Twojej historii kredytowej będą widoczne zaległości. Unikaj ubiegania się o zbyt wiele produktów finansowych w krótkim czasie, takich jak konta oszczędnościowe, pożyczki i karty kredytowe. Wielu pożyczkodawców patrzy na to z dezaprobatą, odrzucając Twój wniosek. I pamiętaj, że nawet jeśli Twoje zgłoszenie zostanie odrzucone, nadal będzie miało to wpływ na Twoją zdolność kredytową.

Uświadomienie sobie, że te tajemnicze biura kredytowe mają tak przerażający wpływ na twoje sprawy finansowe i osobiste, może być bardzo irytujące. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że masz pewną ochronę prawną. Jeśli zauważysz w swoim raporcie kredytowym coś, co Twoim zdaniem jest nieprawidłowe, skontaktuj się z agencją sporządzającą raporty kredytowe, aby zbadać problem i, jeśli to możliwe, usunąć z raportu.

Bez względu na to, ile masz długu, spłata nie jest niemożliwa.

Jednym z problemów charakteryzujących to pokolenie jest brak możliwości zakupu domu; innym jest dług. Jesteśmy zadłużeni po same oczy, czy to z powodu długoterminowych kredytów hipotecznych, wygórowanych kredytów studenckich, czy rosnącego zadłużenia na kartach kredytowych. Około 21 milionów osób w Wielkiej Brytanii ma problemy z terminowym regulowaniem rachunków, przy czym 3,3 Według organizacji oddłużeniowej StepChange, milion osób cierpi na poważny problem zadłużenia. Nie jesteś sam, jeśli masz dług, więc nie czuj się źle z samym sobą. Musisz jednak zachować kontrolę nad sytuacją. Na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy, jeśli nauczysz się prawidłowo radzić sobie ze swoimi długami. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że dług nie jest nie do pokonania, bez względu na to, ile jesteś mu winien.

Chociaż może się to wydawać proste, ogólną zasadą przy pożyczaniu pieniędzy jest pożyczanie jak najmniejszej kwoty i spłacanie jej tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od okoliczności. W wyniku tej strategii zmniejsza się kwota odsetek, które należy zapłacić ponad pożyczoną kwotę. Załóżmy, że jesteś winien 3000 funtów na swojej karcie kredytowej i musisz zapłacić odsetki w wysokości 19 procent. Minimalna wymagana spłata każdego miesiąca, na przykład 74 GBP, zajęłaby 27 lat na spłatę zadłużenia w całości, a spłata kosztowałaby Cię łącznie 7192 GBP. To ponad dwukrotnie więcej niż pożyczone pieniądze. Alternatywnie, jeśli zmusisz się do płacenia 108 funtów miesięcznie, będziesz w stanie spłacić cały dług w ciągu trzech lat i wydałbyś łącznie tylko 3879 funtów. Po prostu nie ma sensu chować głowy w piasek i udawać, że twoje zobowiązania nie istnieją. Po prostu wzmocnisz ból, z którym będziesz musiał sobie radzić w przyszłości.

Jeśli masz problemy z nadążaniem za spłatą zadłużenia, powinieneś porozmawiać ze swoimi wierzycielami o zorganizowaniu łatwiejszego w zarządzaniu harmonogramu spłaty. Po wysłuchaniu Twojej historii wielu wierzycieli przedłuży Ci nieoprocentowany okres karencji o co najmniej 30 dni, jeśli wyjaśnisz swoje okoliczności. Jeśli to nie zadziała, nadal masz alternatywne możliwości. Dług nie jest czymś, co powinno spędzać ci sen z powiek. Ważne jest, aby pamiętać, że żaden dług nie jest nie do pokonania. Nawet bankructwo nie jest tak trudne do odzyskania, jeśli zdecydujesz się wymazać konto i zacząć od zera później. Jeśli posiadasz znaczną kwotę zadłużenia emisyjnego i trudno Ci go spłacić, powinieneś zasięgnąć profesjonalnej pomocy. Na szczęście istnieje wiele organizacji zajmujących się pomocą osobom znajdującym się w Twojej sytuacji. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z internetowego kalkulatora zadłużenia StepChange i bezpłatnej porady.

Możesz wydajnie budżetować bez konieczności obniżania jakości życia w tym procesie

 Niestety, ze względu na rosnące ceny mieszkań i zobowiązania do spłaty kredytu, większość z nas zawsze potrzebuje więcej środków. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wygenerować dodatkowych pieniędzy, pozostaje w zasadzie tylko jeden wybór: budżetowanie. Z drugiej strony budżetowanie nie zawsze przychodzi nam łatwo. Często wygodniej jest flashować nasze karty kredytowe, niż oprzeć się pokusom. Możemy mieć problem, ponieważ często uciekamy się do terapii detalicznej, aby poczuć się lepiej. W rezultacie, kiedy słyszymy termin „budżetowanie”, przywołuje on obrazy purytańskiej surowości i życia tak prostego jak talerz paluszków chlebowych.

Budżetowanie z drugiej strony nie musi wskazywać na obniżenie ogólnej jakości życia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że duża część tego, co kupujemy, nas nie cieszy. Innymi słowy, budżetowanie nie polega na odmawianiu sobie radości życia; chodzi raczej o ograniczenie marnotrawstwa wydatków. Aby to zrobić, musimy być trochę mniej bezmyślni z naszymi kartami debetowymi i trochę bardziej uważni na nasze karty kredytowe. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że możesz efektywnie planować budżet bez poświęcania jakości życia. W tym względzie japońskie pojęcie Kakeibo może się naprawdę przydać. Dosłownie termin ten odnosi się do rodzaju księgi domowej, w której prowadzisz konto swoich codziennych wydatków, takich jak żywność i media. Ponadto zarządzanie pieniędzmi osobistymi odnosi się do koncepcji i umiejętności zarządzania własnymi finansami.

Głównym celem Kakeibo w osiągnięciu tego celu jest zaszczepienie poczucia świadomości w codziennych wydatkach. Szczerze mówiąc, czasami wszystko, czego potrzeba, aby utrzymać kontrolę nad wydatkami, to po prostu być tego świadomym. Gdybyś miał świadomość, że taca gyoza z krewetkami za 4 funty, którą kupujesz codziennie na lunch, kosztuje cię ponad 1000 funtów rocznie, najprawdopodobniej pakowałabyś własny lunch częściej niż teraz. Pierwszym krokiem w stosowaniu techniki Kakeibo jest wykonanie podstawowych obliczeń księgowych. Policz cały swój miesięczny dochód, a następnie odejmij od tej liczby wszystkie niezbędne wydatki, takie jak rachunki za czynsz i media. Następnie wybierz dla siebie cel oszczędnościowy — na przykład 20 procent swojej pensji — i usuń tę kwotę z całości. Następnie podziel to, co pozostało, na cztery części, a będziesz miał dość pieniędzy na resztę tygodnia.

Następnym krokiem jest podzielenie pieniędzy na kilka pul. W końcu, jeśli masz pieniądze na koncie czekowym, prawdopodobnie uznasz to za uczciwą grę, jeśli chodzi o wydawanie, według własnej opinii. W rezultacie, gdy tylko otrzymasz czek z wypłatą każdego miesiąca, podziel je na trzy różne konta: jedno na oszczędności, jeden na potrzeby, a drugi na ogólne wydatki (takie jak artykuły spożywcze). Technika Kakeibo ułatwia oszczędzanie pieniędzy przy najmniejszym wysiłku. Ponieważ wykonałeś wszystkie obliczenia z wyprzedzeniem, nie będziesz musiał walczyć z arytmetyką mentalną, gdy twoja karta jest już na pozycji.

Wpłacanie pieniędzy do funduszu inwestycyjnego jest wolną od ryzyka metodą zwiększenia środków.

 Od czasu kryzysu finansowego w 2008 r. stopy procentowe spadły do ​​historycznych minimów, a nawet spadły poniżej stopy inflacji. Oznacza to, że Twoje oszczędności rosną wolniej niż tempo, w jakim spada wartość waluty. Innymi słowy, tracisz pieniądze. Dlatego może być lepiej, aby przenieść pieniądze z konta oszczędnościowego do funduszu inwestycyjnego, ponieważ zwroty z funduszy inwestycyjnych są często wyższe. Najważniejsza lekcja, którą należy z tego wyciągnąć, brzmi: Wpłacanie pieniędzy do funduszu inwestycyjnego jest wolną od ryzyka metodą zwiększania swoich pieniędzy. Ale poczekaj chwilę.Inwestujesz? Czy nie jest prawdą, że aby zainwestować, trzeba mieć gotówkę? Cóż, niezupełnie, chyba że planujesz na wszystkich Wolf of Wall Street. To prawda, że ​​zainwestowanie pieniędzy nie jest trudniejsze niż założenie konta oszczędnościowego - wystarczy kilka godzin po pracy w dzień powszedni, aby zakończyć proces.

Możliwe jednak, że nie masz wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie inwestowania. Jak zacząć? Przez większość czasu będziesz inwestować w fundusz za pośrednictwem platformy internetowej znanej jako supermarket funduszy. Są to firmy, które zajmują się Twoimi aktywami w Twoim imieniu w zamian za opłatę, a w zamian zapewniają Ci różnorodne narzędzia, porady i wizualizacje, które pomogą Ci w zarządzaniu Twoim portfelem. O ile nie masz silnego pragnienia zaangażowania się, nie musisz dokonywać żadnych wyborów dotyczących zakupu akcji lub aktywów. Jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, jest wybór funduszy inwestycyjnych, w których chcesz uczestniczyć. Inwestowanie w fundusze inwestycyjne jest podobne do wkładania pieniędzy do dużej puli, w której zgromadziła swoje środki grupa różnych inwestorów. Menedżer funduszu lub osoba z doświadczeniem w tej dziedzinie jest jedyną osobą, która może podejmować trudne decyzje dotyczące tego, gdzie i w co zainwestować w fundusz.

To wszystko jest fantastyczne, ale czy inwestowanie nie jest ryzykowną propozycją? Do pewnego stopnia tak, istnieje ryzyko związane z inwestowaniem w teorię. Jednak w rzeczywistości, jeśli inwestujesz tylko w fundusze inwestycyjne, jest bardzo mało prawdopodobne, że skończysz z mniejszą ilością pieniędzy niż na początku. Wynika to z faktu, że całym celem funduszu inwestycyjnego jest ograniczanie ryzyka. Osiąga się to poprzez zapewnienie każdemu członkowi funduszu proporcjonalnego udziału w znacznie szerszym i bardziej zdywersyfikowanym zakresie aktywów, niż ktokolwiek mógłby nabyć samodzielnie. Im większa dywersyfikacja aktywów posiadanych przez inwestorów, tym mniej są oni podatni na zmiany wartości jednego rodzaju aktywów. Takie podejście jest znane jako dywersyfikacja – czasami nazywane nie umieszczaniem wszystkich jajek w jednym koszyku – i jest uważane za jedną z podstaw inwestycji niekorzystnych dla ryzyka.

Ostatecznie doświadczenie wkładania pieniędzy do funduszu jest bardzo podobne do tego, gdy trzymasz je na koncie oszczędnościowym. Jest to zatem prawdziwa alternatywa dla zwiększenia Twoich pieniędzy, którą należy rozważyć.

Zalecane jest jak najszybsze założenie planu emerytalnego.

 Nawet wśród prywatnych podmiotów finansowych emerytury są jednymi z najmniej atrakcyjnych – a to coś mówi. Oszczędzanie na przyszłość, która może nastąpić lub nie, na kontach, do których możesz nie mieć dostępu przez dziesięciolecia, jest najmniej przyjemnym rodzajem oszczędzania. Zaoszczędzenie na dom lub wakacje oferuje przynajmniej coś konkretnego, na co czekasz w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak bardzo ważne jest odłożenie pieniędzy na przyszłość. Możesz nie chcieć tego słuchać, ale w pewnym momencie się zestarzejesz. A ponieważ średnia długość życia rośnie z dnia na dzień, prawdopodobnie nie będziesz chciał nalewać kawy, gdy minie 100 lat. Najważniejszą lekcją do wyciągnięcia z tego jest to, że im szybciej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym lepiej.

Trudna rzeczywistość jest taka, że ​​najlepiej zacząć składować emeryturę, gdy masz jeszcze dwadzieścia kilka lat. Jeśli zaczniesz tak szybko, jak to możliwe, będziesz miał więcej czasu na dokonywanie darowizn i zobaczysz, jak twoja pula wzrośnie w wyniku cudu procentu składanego. Ale dlaczego w ogóle potrzebujesz emerytury? Dlaczego nie możesz po prostu umieścić swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym? Z drugiej strony rządy chcą, aby ich ludzie zaczęli oszczędzać na emeryturę, gdy są jeszcze młodzi i zarabiają. W rezultacie, aby zachęcić ludzi do oszczędzania, rząd zapewnia znaczne ulgi podatkowe od pieniędzy zainwestowanych w plany emerytalne.Na najbardziej podstawowym poziomie emerytura to nic innego jak konto oszczędnościowe lub fundusz inwestycyjny, który został objęty ulgą podatkową, aby była bardziej atrakcyjna

Dlatego inwestowanie w emeryturę jest bardziej opłacalną metodą oszczędzania niż na przykład wpłacanie pieniędzy na rachunek bieżący lub przechowywanie ich pod łóżkiem do 70 roku życia. Wadą jest oczywiście to, że musisz trzymać te pieniądze w zamknięciu aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Więc ile pieniędzy powinieneś odłożyć? Przygotuj się, bo najprawdopodobniej będzie to znacznie więcej, niż się spodziewasz. Większość ekspertów uważa, że ​​aby utrzymać obecny standard życia na emeryturze, będziesz potrzebować około dwóch trzecich obecnego dochodu na każdy rok emerytury , którego należy przewidywać na co najmniej 20 lat. W rezultacie, zakładając, że twój obecny dochód wynosi około 30 000 funtów, będziesz musiał zaoszczędzić 400 000 funtów, aby otrzymać roczną wypłatę w wysokości 20 000 funtów w ciągu 20 lat emerytury. Aby zaoszczędzić tyle pieniędzy, musiałbyś co miesiąc odłożyć około 750 GBP na swój fundusz emerytalny.

Może to, ale nie musi, dotyczyć twoich własnych okoliczności, ale powinno służyć jako katalizator zmiany twojego umysłu. Korzystanie z internetowego kalkulatora emerytalnego jest najszybszą i najdokładniejszą metodą sprawdzenia, ile potrzebujesz zaoszczędzić.

Częste i otwarte omawianie pieniędzy ze swoim partnerem może pomóc wzmocnić twój związek.

Błaganie do kolumny agonii-ciotki autora otrzymała kiedyś od młodej damy, która znalazła się w niezwykłej sytuacji. Powiedziała, że ​​właśnie wprowadziła się do mieszkania swojego chłopaka, aby zaoszczędzić na czynszu. Jednak jej chłopak, który był właścicielem nieruchomości i miał na niej hipotekę, zażądał od niej płacenia czynszu. Skomentowała, że ​​chociaż wydaje się sprawiedliwe, że powinni podzielić wydatki, zastanawia się, czy nie pomaga mu tylko w spłacie kredytu hipotecznego na dom, w którym nie ma udziałów. Jakie są Twoje myśli? Czy to rozsądna sytuacja? Czy jest wykorzystywana, czy też jest wykorzystywana? Należy mieć świadomość, że nie ma jednego właściwego sposobu podziału zasobów finansowych. Ostatecznie to od każdej pary zależy wynegocjowanie ugody, która będzie dla nich satysfakcjonująca. W rzeczywistości pary nie zawsze zgadzają się we wszystkim, dlatego powinny być przygotowane na niewygodne dyskusje przy stole.

Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: Częste i otwarte omawianie pieniędzy ze swoim partnerem może pomóc wzmocnić twój związek. To, że pieniądze są najczęstszą przyczyną konfliktów między parami w terapii relacji, nie powinno nikogo dziwić. Fakt, że małżonkowie często mają zupełnie inne oczekiwania co do społecznej wartości pieniędzy i sposobu ich wydatkowania, jest czynnikiem przyczyniającym się do tego problemu. Na przykład jeden z małżonków może uważać, że ekstrawaganckie wydatki na ubrania są oznaką sukcesu, podczas gdy drugi może uznać je za stratę pieniędzy. W rezultacie doradcy par opowiadają się za otwartą i częstą dyskusją na temat oczekiwań finansowych – szczególnie jeśli ty i twój partner macie wspólne zasoby finansowe.

Wszelkie urazy, które możesz mieć w związku z pieniędzmi, muszą zostać wyrażone i omówione z twoim współmałżonkiem. Choć mogą wydawać się nieistotne i niewarte dyskusji, mogą wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do bardziej katastrofalnych sporów. Zawieranie umów jest metodą, którą doradcy par stosują, aby pomóc odbudować zaufanie w ich związku, jeśli chodzi o pieniądze. Możesz również przetestować go w domu. Koncepcja kontraktowania polega na tym, że ty i twój partner pracujecie razem, aby opracować zestaw zasad finansowych, które oboje zgadzacie się przed kontynuowaniem.Na przykład możesz zawrzeć w umowie, że druga osoba nie może komentować żadnych zakupów dokonanych przy użyciu własnego konta. Alternatywnie możesz określić, ile każda osoba powinna zapłacić za czynsz i wydatki na podstawie swoich dochodów.

Pamiętaj, że bycie uczciwym w związku niekoniecznie oznacza, że ​​każdy partner musi przekazać tę samą kwotę pieniędzy na związek. Znalezienie pary, która zarabia taką samą ilość pieniędzy przy pierwszym spotkaniu i nadal zarabia tę samą kwotę przez resztę swojego życia, jest bardzo rzadkie.

Zarządzanie swoimi finansami wymaga również zarządzania emocjonalnym połączeniem z pieniędzmi.

Chociaż pieniędzy nie można używać do kupowania szczęścia, ciągłe poczucie, że nie masz ich wystarczająco dużo, może mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie psychiczne i ogólną jakość życia. Niefortunna rzeczywistość jest taka, że ​​stres finansowy i problemy ze zdrowiem psychicznym często łączą się ze sobą, tworząc spiralę w dół. Pieniądze wpływają na nasze zdrowie psychiczne, gdy na przykład jesteśmy zbyt szczupli, by wypełniać nasze zobowiązania finansowe lub czujemy się przytłoczeni zobowiązaniami dłużnymi. Według organizacji charytatywnej Mind zajmującej się zdrowiem psychicznym, osoby, które mają nie do opanowania długi, są o 33 procent bardziej narażone na rozpacz i niepokój niż osoby, które ich nie mają. Kiedy jesteśmy smutni lub zestresowani, możemy mieć trudności z konfrontacją z rachunkami i listami z długami, które niespodziewanie przychodzą do naszych skrzynek pocztowych. Ewentualnie wydajemy je, aby poczuć się lepiej ze sobą.

Najważniejsza lekcja, jaką należy z tego wyciągnąć, brzmi: Zarządzanie finansami wymaga również zarządzania emocjonalnym związkiem z pieniędzmi. Terapia finansowa, która ostatnio zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych, opiera się na zrozumieniu związku między naszymi pieniędzmi a stanem umysłu. Terapia finansowa łączy praktyczne wskazówki finansowe z bardziej konwencjonalną terapią emocjonalną i psychologiczną, aby zapewnić kompleksowy plan leczenia. Ta praktyka pokazuje, że zajmowanie się kwestiami finansowymi oznacza znacznie więcej niż tylko prowadzenie księgowości i tworzenie planów budżetowych na przyszłość. W ostatecznym rozrachunku zarządzanie pieniędzmi polega na kontrolowaniu twoich relacji z pieniędzmi – to znaczy, jak pieniądze wpływają na twoje uczucia i zachowania. Przyjrzyjmy się kilku praktycznym sugestiom, które powinny sprawić, że poczujesz się trochę lepiej w swojej sytuacji finansowej.

Przede wszystkim bądź realistą, jeśli chodzi o planowanie finansowe. Próba trzymania się nierozsądnego budżetu może sprawić, że poczujesz się nieszczęśliwy, gdy skończysz przekroczyć budżet. Możesz zatem całkowicie zrezygnować z budżetu. Zawsze pamiętaj, aby odłożyć trochę pieniędzy na przyjemne i przyjemne zajęcia. Następnie rozważ zakup folderu z plikami, aby przechowywać wszystkie informacje finansowe, takie jak rachunki, rachunki i wyciągi, w jednym miejscu. Zdecydowanie powinieneś spróbować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To naprawdę oczyszczający rytuał, który działa cuda w leczeniu zespołu rozproszonego mózgu.

Ponadto możesz pomyśleć o zintegrowaniu dziennika nastroju z księgą domową. Oznacza to, że oprócz śledzenia regularnych wydatków możesz również śledzić, jak się czujesz, gdy wydajesz pieniądze. Być może zauważyłeś, że zakupy przez internet robisz tylko wieczorami, kiedy jesteś zmęczony całodziennymi zajęciami. W rezultacie możesz wprowadzić regułę stwierdzającą, że możesz robić zakupy tylko rano - w tym czasie najprawdopodobniej nie będziesz już potrzebować danego przedmiotu.

Fundusze etyczne są bezpieczniejszym i bardziej opłacalnym wyborem dla Twoich pieniędzy.

 Czy zgadzasz się ze stanowiskiem National Rifle Association? A co z koncernami naftowymi, takimi jak na przykład Shell czy ExxonMobil? Możliwe, że nie jesteś głośnym zwolennikiem praw do broni lub paliw kopalnych, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że pośrednio wspierasz te firmy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. wysokie prawdopodobieństwo, że jeden lub więcej funduszy inwestycyjnych wybranych przez twojego świadczeniodawcę posiada udziały w firmach, które Twoim zdaniem są nieetyczne i nierezonujące w swoich praktykach biznesowych. Co więc możesz zrobić, aby zwalczyć tę sytuację? Czy to nieprawda, że ​​nie masz wpływu na to, w kogo twój świadczeniodawca chce zainwestować? Na szczęście osobom, które są zaniepokojone etycznym skutkiem swoich pieniędzy, łatwiej jest podjąć działania w celu rozwiązania problemu.

Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że fundusze etyczne są bezpieczniejszym i bardziej opłacalnym wyborem inwestycyjnym. Większość pracowniczych planów emerytalnych powinna zapewniać możliwość zmiany domyślnego funduszu na tak zwany fundusz etyczny, jeśli tak zdecydujesz. Jest to fundusz inwestycyjny, który wyklucza firmy uważane za szkodliwe dla społeczeństwa lub środowiska, takie jak m.in. producenci broni i serwisy hazardowe. Możesz nawet zainwestować w fundusz o pozytywnym wpływie, który idzie o krok dalej w swoich wysiłkach. Przyjmują one bardziej proaktywne podejście do inwestowania, inwestując wyłącznie w przedsiębiorstwa, które uważa się za mające korzystny wpływ na środowisko lub społeczność. Na przykład, według Financial Times, Dame Helena Morrissey założyła pierwszy na świecie „fundusz dla kobiet”, który inwestuje wyłącznie w firmy, które mają duże doświadczenie w dziedzinie równości płci i różnorodności.

Historycznie jednym z głównych argumentów przeciwko inwestowaniu w fundusze etyczne było to, że nie były one tak opłacalne jak fundusze konwencjonalne. Oczywiście, jeśli inwestujesz w pieniądze, najprawdopodobniej robisz to, ponieważ chcesz, aby Twoje pieniądze wzrosły. W rezultacie możesz skłaniać się do przedkładania własnych interesów nad interesy ogółu. Na swoją korzyść przekonanie, że przyjęcie postawy etycznej pociąga za sobą rezygnację z korzyści finansowych, nie jest już powszechne. Z drugiej strony eksperci coraz częściej wyrażają przeciwny punkt widzenia. W dłuższej perspektywie etyczne inwestycje mogą okazać się zarówno bezpieczniejsze, jak i bardziej opłacalne.

Jest to wynik zmieniających się wartości społeczeństwa. Są znacznie bardziej świadomi społecznie i ekologicznie niż ich przodkowie i pramatki z okresu wyżu demograficznego, których bogactwa wkrótce odziedziczą. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rządów na regulowanie tych sektorów, firmy takie jak producenci broni i dostawcy paliw kopalnych, które wcześniej uważano za bezpieczne zakłady, są obecnie coraz częściej postrzegane jako niebezpieczne. Musimy zawsze pamiętać, że nasze działania i decyzje mają wpływ na rzeczywisty świat. Dlatego musimy podejmować mądre decyzje finansowe.

Pieniądze, ostatni rozdział, to streszczenie książki.

Te notatki powinny dać ci następującą wiadomość na wynos: Uzyskanie kontroli nad swoimi finansami wymaga zajęcia się zarówno praktyczną stroną pieniędzy – nauczeniem się, jak działają produkty finansowe i jak je wykorzystać na swoją korzyść – oraz osobista strona pieniędzy – nauka kontrolowania tego, jak pieniądze wpływają na twoje uczucia i zachowania. Przyjmowanie praktycznej strony pieniędzy wymaga trochę nauki i być może te notatki już pomogły w demistyfikacji ezoterycznych tematów, takich jak zwiększanie zdolności kredytowej lub zakładanie konta emerytalnego. Pierwszym krokiem w zrozumieniu osobistego aspektu pieniędzy jest przeprowadzenie autorefleksji. Jeśli chcesz dostosować swoje osobiste przekonania i postawy dotyczące pieniędzy do wzorców wydatków Twoich i Twojego partnera, ważne jest, aby najpierw je przeanalizować.Rady, które można wprowadzić w życie: Skorzystaj z metody 50/20/30. Korzystne jest dzielenie pieniędzy na różne pule, które pojawiają się co miesiąc, aby wydajnie budżetować przy jak najmniejszym nakładzie pracy. Metoda 50/20/30 daje przyzwoity pomysł na to, jak powinieneś podzielić swoje pieniądze w zależności od okoliczności. Czynsz, rachunki i koszty transportu kwalifikują się jako potrzeby, więc przelej 50 procent swojej pensji na konto dla nich. Pozostałe 20% idzie na spłatę zadłużenia, lub jeśli spłaciłeś cały swój dług, może zostać umieszczony na koncie oszczędnościowym. Pozostałe 30 procent jest wpłacane na Twoje konto bieżące, co stanowi bezwzględną maksymalną kwotę, jaką możesz wydać na napoje w ciągu miesiąca.

Kup książkę - Pieniądze Laury Whateley

Napisany przez BrookPad Team na podstawie Money Laury Whateley

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals