Money by Laura Whateley

Money by Laura Whateley

A User’s Guide

Money by Laura Whateley

Buy book - Money by Laura Whateley

What exactly is the subject of the Money book?

When it comes to personal finance, Money (2018), the well-known guide to everything money, cuts through the jargon and explains everything in simple and easy language. It is jam-packed with practical information that will help you finally deal with those annoying financial issues you've been putting off for far too long, from debt management to retirement planning. It's time to regain control of your money and to feel good about yourself.

Who is it that reads the Money book?

  • Millennials are trying to make ends meet in a financial system that is both complex and costly.
  • People who are always worried about their expenditures because they are cash-strapped.
  • Anyone who wishes to reduce their financial stress while also increasing their wealth for the future.

Who is Laura Whateley, and what is her story?

Laura Whateley is a multi-award-winning journalist who focuses her work on consumer financial issues. She is most known for her money-themed agony-aunt column, which she writes under the pseudonym "The Troubleshooter" for The New York Times and which is published weekly. She also contributes to various publications on the topic of personal finance, including The Guardian, The Observer, Dow Jones, and Moneywise magazine.

Co dokładnie jest dla mnie? Make better use of your money and you'll feel better about your financial situation.

Do you ever find yourself in a situation where you don't have enough money? Do you ever feel that money is slipping through your fingers as quickly as a bar of soap? Does it make you feel more comfortable to bury your head in the sand rather than deal with your expenses or go through your bank statements? If this describes you, you are not alone in feeling this way. Being financially literate is not something that most of us take for granted.These notes are intended to assist you in gaining control over your finances by providing you with the information and skills you need to make educated financial decisions in the future. So, what are you holding out for now? It is past time to begin studying, to begin saving, and to look forward to a more peaceful and secure future.

The following topics will be covered in these notes: how the Japanese have elevated budgeting to an art form; how your income may be funded by immoral businesses without you being aware of it; and why you should definitely invest more in your retirement than you think.

By saving for a bigger down payment and cutting down on your expenditures, you may get a better deal on your mortgage.

As a starting point, let us consider one of the most difficult financial issues of our times – and one that is most likely your biggest cost – namely, housing. House prices in Western nations have risen significantly in recent decades, particularly in the United States. For a whole generation of young people, the possibility of house ownership has become nothing more than a pipe dream as a result of this. According to a study by the Institute for Fiscal Studies, typical home prices in the United Kingdom have increased to at least 10 times the average income of 25 to 34-year-olds, and in London, they have climbed to as much as sixteen times the average pay. In light of the fact that you will almost certainly be unable to borrow more than four or five times your annual income with a mortgage, it is easy to see why there is an affordability issue - the numbers just do not add up.

Niestety, dla osób, które chcą wspiąć się na drabinę mieszkaniową, nie ma szybkich poprawek. Zamiast tego muszą być cierpliwi. Istnieją jednak kroki, które możesz zrobić, abyś wydawał się mniej niebezpieczny dla pożyczkodawców, co pozwoli ci pożyczyć więcej i uzyskać bardziej przystępną hipotekę. Najważniejszą lekcją, którą należy odebrać: oszczędzając na większą zaliczkę i ograniczając wydatki, możesz uzyskać lepszą ofertę na kredyt hipoteczny. To, czy możesz sobie pozwolić na zakup domu, jest w większości określone przez dwa czynniki: czy możesz zebrać wystarczającą ilość pieniędzy na zaliczkę i czy możesz przekonać bank, aby pozwolić ci pożyczyć resztę pieniędzy.

Jeśli chodzi o depozyty, ogólna zasada polega na tym, że im więcej pieniędzy możesz odłożyć jako zaliczkę, tym mniej pieniędzy będziesz musiał pożyczyć, a tym niższa stopa procentowa będzie prawdopodobnie. Większość kupujących po raz pierwszy będzie mogła pozwolić sobie na depozyt, który jest równy 5 procent całkowitej wartości domu, który chcą kupić. Oto jednak pewne porady: jeśli możesz zebrać co najmniej dziesięć procent depozytu, powinieneś to zrobić, ponieważ jest to minimum wymagane do zakwalifikowania się do znacznie niższych stóp procentowych. Ile pieniędzy możesz pożyczyć od banku, polega głównie na twoich dochodach, o których jest mało prawdopodobne, abyś mógł wiele zrobić w krótkim okresie. Jedną z opcji jest utworzenie partnerstwa z inną osobą, która zasadniczo podwoi kwotę pieniędzy, które możesz pożyczyć.

Konieczne jest również rozważenie wydatków. Podczas ubiegania się o pożyczkę będziesz zobowiązany do udzielenia co najmniej trzech miesięcy wyciągów bankowych-lub dwóch do trzech lat wyciągów bankowych, jeśli jesteś samozatrudniony-więc dokonywanie opóźnień lub dokonywanie ekstrawaganckich zakupów w tym czasie w tym czasie Okres jest krytyczny. To dogłębne badanie twojej sytuacji finansowej może wydawać się nadmierne, ale powinno skłonić do rozważenia, czy naprawdę możesz sobie pozwolić na dokonywanie miesięcznych spłat kredytu hipotecznego na dają się przewidzieć przyszłość. Lub nawet jeśli naprawdę chcesz.

Poprawa zdolności kredytowej może w przyszłości spowodować lepsze warunki pożyczek i kredytów hipotecznych.

Twoja zdolność kredytowa jest kolejnym ważnym elementem, który banki rozważają przy ocenie kredytu hipotecznego lub jakiejkolwiek pożyczki, to Twoja historia finansowa. Agencje odniesienia kredytowe obliczają twoją zdolność kredytową, która jest pokazana w raporcie kredytowym. Wszystkie twoje kontakty z instytucjami finansowymi, takimi jak banki i dostawcy energii, są śledzone przez te organizacje. Celem oceny kredytowej jest analiza poprzedniego zachowania pożyczki w celu zapewnienia pożyczkodawcom wskazania na to, jak prawdopodobne jest spłacenie pożyczki w przyszłości, jeśli jesteś zatwierdzony. Najważniejszą lekcją, którą należy odebrać: poprawa zdolności kredytowej może skutkować lepszymi warunkami pożyczek i hipotek w przyszłości.

Oceny kredytowe są wymagane dla różnych transakcji, od kwalifikacji karty kredytowej po zatwierdzenie jako najemca. Ale co najważniejsze, są one wymagane, aby kwalifikować się do niższych kredytów hipotecznych. Każdy znak w raporcie kredytowym, niezależnie od tego, czy w wyniku, na przykład, wielokrotnie nie zapłacisz rachunku, może spowodować odrzucenie kredytu hipotecznego o niższym oprocentowaniu, kosztującym tysiące dolarów dodatkowych odsetek. System wyniku kredytowego zawiera również osobliwość, która od dawna myli konsumentów: brak historii kredytowej jest często gorszy niż zła historia kredytowa. To dziwactwo, które od dawna zakłopotane pożyczkobiorców. Ale zastanów się: jeśli nieznajomy podszedł do ciebie i poprosił o pieniądze, a nie wiedziałeś nic o ich historii spłaty pożyczki, wahałbyś się również dać im pieniądze. Pożyczkodawcy potrzebują pewnych podstaw do swoich decyzji.

Zwłaszcza dla nabywców po raz pierwszy, którzy nie mieli jeszcze okazji ustanowić historii kredytowej, może to być dla nich wyzwanie. Najszybszym i najlepiej prostym rozwiązaniem jest rozpoczęcie pożyczania skromnych kwot pieniędzy. Na przykład użyj kart kredytowych na codzienne wydatki, ale upewnij się, że spłacisz je w całości co miesiąc. Jeśli chodzi o poprawę zdolności kredytowej, dostępnych jest wiele opcji. Na początek będziesz mógł zapłacić wszystkie płatności zgodnie z harmonogramem. Przez następne sześć lat domyślnie pojawią się w Twoim dokumentacji kredytowej. Unikaj ubiegania się o zbyt wiele produktów finansowych w krótkim czasie, takich jak rachunki oszczędnościowe, pożyczki i karty kredytowe. Jest to zmarszczone przez wielu pożyczkodawców, którzy odrzucą twoją aplikację. I pamiętaj, że nawet jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona, nadal będzie miała wpływ na twoją zdolność kredytową.

Bardzo irytujące może być zdanie, że te tajemnicze biura kredytowe mają tak straszny wpływ na twoje sprawy finansowe i osobiste. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że masz ochronę prawną. Jeśli zobaczysz coś w raporcie kredytowym, które według ciebie jest nieprawidłowe, skontaktuj się z agencją raportowania kredytowego, aby przeprowadzić problem i, jeśli to możliwe, usunięte z raportu.

Bez względu na to, ile masz długu, nie można się spłacić.

Jednym z problemów, które charakteryzują to pokolenie, jest niemożność zakupu domu; Kolejny to dług. Jesteśmy zadłużeniem do naszych gałek ocznych, niezależnie od tego, czy wynika to z długoterminowych hipotek, wygórowanych pożyczek studenckich, czy rosnącego długu kart kredytowych. Około 21 milionów osób w Wielkiej Brytanii walczy o dokonywanie rachunków na czas, z 3,3 Według Organizacji Długu, Million cierpiących na poważny problem długu, Stepchange. Nie jesteś sam, jeśli cierpisz na dług, więc nie czuj się źle z powodu siebie. Musisz jednak zachować kontrolę nad sytuacją. Na dłuższą metę zaoszczędzisz dużo czasu i pieniędzy, jeśli dowiesz się, jak prawidłowo radzić sobie z długami. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest to, że dług nie jest nie do pokonania, bez względu na to, ile to jesteś winien.

Chociaż może się to wydawać proste, ogólną zasadą pożyczania pieniędzy jest pożyczenie jak najmniej i spłacanie ich jak najszybciej, niezależnie od okoliczności. Kwota odsetek, które należy wypłacić oprócz pożyczonej kwoty, jest zmniejszona w wyniku tej strategii. Załóżmy więc, że jesteś winien 3000 funtów na kartę kredytową i musisz płacić odsetki według stawki 19 procent. Minimalna niezbędna płatność każdego miesiąca, na przykład 74 £, zajęłoby ci 27 lat, aby spłacić swój dług w całości, a to kosztowałoby to 7 192 GBP. To ponad dwukrotność kwoty pożyczonych pieniędzy. Alternatywnie, jeśli zmusisz się do płacenia 108 funtów miesięcznie, będziesz w stanie spłacić cały dług za trzy lata i wydałbyś tylko 3 879 funtów. Po prostu nie ma sensu, aby zakopać głowę w piasku i udawać, że twoje obowiązki nie istnieją. Po prostu wzmocnisz ból, z którym będziesz musiał sobie poradzić w przyszłości.

Jeśli masz problemy z nadążaniem za płatnymi długami, powinieneś porozmawiać z wierzycielami o zorganizowaniu łatwiejszego zarządzania harmonogramem spłaty. Po wysłuchaniu Twojej historii wielu wierzycieli przedłuży bezpłatny okres karencji co najmniej 30 dni, jeśli wyjaśnisz swoje okoliczności. Jeśli to nie działa, nadal masz alternatywne wybory. Zadłużenie nie jest czymś, co powinno cię zasnąć w nocy. Ważne jest, aby pamiętać, że żaden dług nie jest do pokonania. Nawet bankructwo nie jest tak trudne do odzyskania, jeśli zdecydujesz się wytrzeć łupkę czystą i zacząć od zera później. Jeśli masz znaczną kwotę długu i trudno jest go spłacić, powinieneś szukać profesjonalnej pomocy. Na szczęście istnieje wiele organizacji poświęconych pomaganiu osobom w twojej sytuacji. Jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii, możesz skorzystać z internetowego kalkulatora długu Stepchange i bezpłatnej usługi porad.

Możesz efektywnie budżetować bez konieczności zmniejszania jakości życia w tym procesie.

Niestety, ze względu na rosnące ceny mieszkaniowe i obowiązki spłaty pożyczki, większość z nas zawsze potrzebuje większej liczby funduszy. W przypadku, gdy nie jesteśmy w stanie wygenerować dodatkowych pieniędzy, pozostało tylko jeden wybór: budżetowanie. Z drugiej strony budżetowanie nie zawsze przychodzi dla nas łatwo. Często wygodniejsze jest flashowanie naszych kart kredytowych niż oparcie się naszym pokusom. Możemy mieć problem, ponieważ często uciekamy się do terapii detalicznej, aby poczuć się lepiej. W rezultacie, gdy słyszymy termin budżetowy, przywołuje obrazy purytańskiej oszczędności i życia tak proste jak talerz chlebowych.

Z drugiej strony budżetowanie nie musi wskazywać na zmniejszenie ogólnej jakości życia. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że duża część tego, co kupujemy, nie sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi. Innymi słowy, budżetowanie nie polega na zaprzeczeniu sobie radości życia; Chodzi raczej o zmniejszenie marnotrawstwa. Aby to zrobić, musimy być trochę mniej bezmyślne z naszymi kartami debetowymi i bardziej uważni na nasze karty kredytowe. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest to, że możesz efektywnie budżetować bez poświęcania jakości życia. Jeśli chodzi o to, japońskie pojęcie Kakeibo może się naprawdę przydać. Dosłownie termin ten odnosi się do rodzaju domowej księgi, w której prowadzisz codzienne wydatki, takie jak żywność i narzędzia. Ponadto zarządzanie pieniądze osobiste odnosi się do koncepcji i umiejętności zarządzania własnymi finansami.

Głównym celem Kakeibo w osiągnięciu tego jest wzbudzenie poczucia świadomości w codziennych wydatkach. Aby być naprawdę szczerym, czasem wszystko, czego potrzeba, aby utrzymać wydatki pod kontrolą, to po prostu być tego świadomi. Gdybyś zdawał sobie sprawę, że taca o wartości 4 funtów Krewetki Gyoza, którą kupujesz na lunch każdego dnia, kosztuje ponad 1000 funtów rocznie, najprawdopodobniej spakowałbyś własny lunch częściej niż teraz. Pierwszym krokiem w zastosowaniu techniki Kakeibo jest wykonanie podstawowych obliczeń rachunkowości. Policz cały miesięczny dochód, a następnie odejmij wszystkie podstawowe wydatki od tej liczby, takie jak rachunki za czynsz i użyteczności użytkowej. Następnie wybierz dla siebie cel oszczędności - na przykład 20 procent swojej pensji - i usuń tę kwotę z całości. Następnie podziel to, co zostało na cztery części, a będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby przejść przez resztę tygodnia.

Następnym krokiem jest podzielenie pieniędzy na kilka doniczek. W końcu, jeśli masz pieniądze na koncie czekowym, prawdopodobnie rozważycie to uczciwą grę na wydatki według własnej opinii. Jak tylko wypłata zostanie otrzymana co miesiąc, podziel na trzy odrębne konta: jeden dla oszczędności, jeden na potrzeby, a drugi na ogólne wydatki (takie jak artykuły spożywcze). Technika Kakeibo ułatwia oszczędzanie pieniędzy przy najmniejszym wysiłku. Ponieważ ukończyłeś wszystkie obliczenia z wyprzedzeniem, nie będziesz musiał walczyć z arytmetyką umysłową, gdy karta jest już na miejscu.

Umieszczenie pieniędzy w fundusz wspólnego inwestowania jest wolną od ryzyka metodą zwiększenia pieniędzy.

Od kryzysu finansowego w 2008 r. Stopy procentowe spadły do ​​historycznych minimów, nawet spadając poniżej stopy inflacji. Oznacza to, że twoje oszczędności rosną wolniej niż stawka, przy której spada wartość waluty. Innymi słowy, tracisz pieniądze. Dlatego może być lepsze przeniesienie pieniędzy z konta oszczędnościowego do funduszu inwestycyjnego, ponieważ zwroty z funduszy inwestycyjnych są często wyższe. Najważniejszą lekcją, którą należy odebrać: włożenie pieniędzy w fundusz inwestycyjny jest wolną od ryzyka metodą zwiększenia pieniędzy. Ale trzymaj się sekundy. Inwestowanie? Czy nie jest prawdą, że musisz być wypłukany gotówką do inwestowania? Cóż, nie do końca, chyba że planujesz pełny wilk Wall Street na wszystkich. Prawdą jest, że inwestowanie pieniędzy nie jest trudniejsze niż ustanowienie konta oszczędnościowego - wszystko, czego potrzebujesz, to kilka godzin po pracy w dniu powszednie, aby ukończyć proces.

Możliwe jest jednak, że nie masz wcześniejszego doświadczenia w dziedzinie inwestowania. Jak zacząć? Przez większość czasu dokonasz inwestycji w fundusz za pośrednictwem platformy internetowej znanej jako supermarket funduszy. Są to firmy, które obsługują Twoje aktywa w Twoim imieniu w zamian za opłatę, aw zamian zapewniają różnorodne narzędzia, porady i wizualizacje, które pomogą w zarządzaniu portfelem. O ile nie masz ochoty na zaangażowanie, nie musisz dokonywać żadnych wyborów dotyczących zakupów lub aktywów. Jedną z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć, są fundusze inwestycyjne, w których chcesz wziąć udział. Inwestowanie w fundusze wspólnego inwestowania jest podobne do umieszczenia pieniędzy w dużej doniczce, w której grupa różnych inwestorów zebrała swoje zasoby. Kierownik funduszy lub ktoś z doświadczeniem w tej dziedzinie jest jedynym, który może dokonać trudnych wyborów, gdzie i co zainwestować w fundusz.

To wszystko jest fantastyczne, ale czy inwestowanie niebezpiecznej propozycji? W pewnym stopniu tak, istnieje poziom ryzyka związanego z inwestowaniem w teorię. Jednak w rzeczywistości, jeśli tylko inwestujesz w fundusze wspólnego inwestowania, jest mało prawdopodobne, aby skończył się z mniejszą ilością pieniędzy niż zacząłeś. Wynika to z faktu, że całym celem funduszu inwestycyjnego jest zmniejszenie ryzyka. Odbywa się to poprzez zapewnienie każdemu członkowi funduszu proporcjonalnego zainteresowania znacznie szerszym i bardziej zróżnicowanym zakresem aktywów niż jakakolwiek osoba mogłaby kupić samodzielnie. Im większa dywersyfikacja aktywów posiadanych przez inwestorów, tym mniej podatni na zmiany wartości każdego rodzaju aktywów. Takie podejście jest znane jako dywersyfikacja-czasami znana jako nie umieszczanie wszystkich jaj w jednym koszyku-i jest uważane za jedną z podstaw inwestycji w nieobecność ryzyka.

Ultimately, the experience of putting your money in a fund is quite similar to that of keeping it in a savings account. Zatem jest to prawdziwa alternatywa dla zwiększenia twoich pieniędzy, które należy wziąć pod uwagę.

Zaleca się jak najszybciej konfigurację planu emerytalnego.

Nawet wśród osobistych tematów finansowych emerytury zajmują jedną z najmniej atrakcyjnych - i to coś mówi. Oszczędzanie na przyszłość, która może, ale nie musi, na kontach, których możesz nie mieć dostępu przez dziesięciolecia, jest najmniej przyjemnym rodzajem oszczędności. Przynajmniej oszczędzanie na dom lub wakacje oferuje coś konkretnego, na które czekamy w najbliższej przyszłości. Niemniej jednak ważne jest, aby odłożyć pieniądze na przyszłość. Możesz nie chcieć tego słyszeć, ale w pewnym momencie się zestarzejesz. A wraz ze wzrostem średniej długości życia w ciągu dnia prawdopodobnie nie będziesz chciał wylewać kawy, gdy jesteś daleko po 100 urodzinach. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest to, że im szybciej zaczniesz oszczędzać na emeryturę, tym lepiej.

Trudna rzeczywistość polega na tym, że lepiej jest zacząć przyczyniać się do emerytury, gdy jesteś jeszcze po dwudziestce. Będziesz miał więcej czasu na przekazanie darowizn i zobaczenie wzrostu doniczki w wyniku cudu złożonego zainteresowania, jeśli zaczniesz jak najszybciej. Ale dlaczego potrzebujesz emerytury? Dlaczego nie możesz po prostu umieścić swoich pieniędzy na koncie oszczędnościowym? Z drugiej strony rządy chętnie zaczęli oszczędzać na emeryturę, gdy są jeszcze młodzi i zarabiają dochód. W rezultacie, aby zachęcić ludzi do oszczędzania, rząd zapewnia znaczne ulgi podatkowe od pieniędzy zainwestowanych w plany emerytalne. Na najbardziej podstawowym poziomie emerytura jest niczym więcej niż rachunkiem oszczędnościowym lub funduszem inwestycyjnym, który został zapakowany w korzyść podatkową, aby uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Właśnie dlatego inwestowanie w emeryturę jest bardziej opłacalną metodą oszczędzania niż tylko zdeponowanie pieniędzy na rachunek bieżący lub schowanie ich pod łóżkiem, aż do 70 lat. Oczywiście wadą jest to, że musisz utrzymać te pieniądze zamknięte, dopóki nie osiągniesz wieku emerytalnego. Ile pieniędzy należy odłożyć na bok? Przygotuj się, ponieważ najprawdopodobniej będzie to znacznie więcej, niż się spodziewasz. Większość ekspertów uważa, że ​​aby utrzymać obecny standard życia na emeryturze, będziesz potrzebować około dwóch trzecich bieżących dochodów na każdy rok emerytury , których należy spodziewać się co najmniej 20 lat. W rezultacie, zakładając, że obecny dochód wynosi około 30 000 GBP, będziesz musiał zaoszczędzić 400 000 GBP, aby uzyskać roczną płatność w wysokości 20 000 GBP w ciągu 20 lat emerytury. Aby zaoszczędzić tyle pieniędzy, musisz odłożyć na bok około 750 funtów każdego miesiąca na fundusz emerytalny.

Może to mieć zastosowanie do twoich okoliczności, ale powinien służyć jako katalizator zmiany w twoim umyśle. Korzystanie z internetowego kalkulatora emerytalnego jest najszybszą i najdokładniejszą metodą, aby dowiedzieć się, ile musisz zaoszczędzić.

Omawianie pieniędzy z partnerem często i otwarte może pomóc wzmocnić Twój związek.

Prośba o agonną kolumnę autora została kiedyś przyjęta od młodej damy, która została złapana w nietypową sytuację. Powiedziała, że ​​właśnie przeprowadziła się do mieszkania swojego chłopaka, aby zaoszczędzić pieniądze na czynszu. Jednak jej chłopak, który był właścicielem nieruchomości i miał na niej kredyt hipoteczny, zażądał, aby zapłacił mu czynsz. Skomentowała, że ​​choć wydaje się sprawiedliwe, że powinni podzielić wydatki, zastanawia się, czy nie pomaga mu w spłacaniu kredytu hipotecznego w domu, w którym nie ma odsetek własności. Jakie są Twoje myśli? Czy to rozsądna sytuacja? Czy jest korzystana, czy jest korzystana? Powinieneś pamiętać, że nie ma jednego właściwego sposobu podziału zasobów finansowych. Ostatecznie od każdej pary należy negocjować ugodę, która jest dla nich zadowalająca. Rzeczywistość jest taka, że ​​pary nie zawsze zgadzają się na wszystko, więc powinny być przygotowane na niewygodne dyskusje przy stole.

Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: omawianie pieniędzy z partnerem na podstawie częstego i otwartego może pomóc w wzmocnieniu twojego związku. Te pieniądze są najczęstszą przyczyną konfliktu między parami w terapii relacji, nie powinny być dla nikogo zaskoczenia. Fakt, że małżonkowie często mają zupełnie inne oczekiwania na temat wartości społecznej i tego, jak należy je wydać, jest czynnikiem przyczyniającym się do tego problemu. Na przykład jeden małżonek może uznać ekstrawaganckie wydatki na odzież za znak sukcesu, podczas gdy drugi może uznać je za stratę pieniędzy. W rezultacie doradcy pary opowiadają się za otwartą i częstą dyskusją na temat oczekiwań finansowych - szczególnie jeśli ty i twój partner dzielicie zasoby finansowe.

Wszelkie urazy, które możesz mieć w odniesieniu do pieniędzy, należy wyrazić i omówić z małżonkiem. Chociaż mogą wydawać się nieistotne i niegodne dyskusji, mogą one wymykać się spod kontroli i powodować bardziej katastrofalne spory. Umowy jest metodą, którą doradcy pary używają, aby pomóc odbudować zaufanie do ich związku, jeśli chodzi o pieniądze. Możesz to również przetestować w domu. Koncepcja umowy polega na tym, że ty i twój partner współpracujecie razem, aby opracować zestaw zasad finansowych, na które oboje zgadzasz się przed kontynuowaniem. Jako przykład możesz uwzględnić w umowie, że druga osoba nie może komentować żadnych zakupów, które dokonujesz za pomocą własnego konta. Alternatywnie możesz ustalić, ile każda osoba powinna zapłacić za czynsz i wydatki na podstawie swoich dochodów.

Pamiętaj, że bycie uczciwym w związku niekoniecznie oznacza, że ​​każdy partner musi przekazać tę samą kwotę pieniędzy. Znalezienie pary, która zarabia taką samą kwotę, kiedy się spotykają i nadal zarabia taką samą kwotę do końca życia, jest bardzo rzadkie.

Zarządzanie finansami wymaga również zarządzania emocjonalnym połączeniem z pieniędzmi.

Chociaż nie można wykorzystać pieniędzy na zakup szczęścia, ciągle czujesz się, jakbyś nie miał wystarczająco dużo, może mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne i ogólną jakość życia. Niefortunna rzeczywistość polega na tym, że stres finansowy i problemy ze zdrowiem psychicznym często łączą się nawzajem, wytwarzając spiralę w dół. Na nasze zdrowie psychiczne mają wpływ pieniądze, gdy na przykład jesteśmy zmuszani zbyt cienkie, aby wypełnić nasze obowiązki finansowe lub czujemy się przytłoczeni naszymi zobowiązaniami długu. Według organizacji charytatywnej zdrowia psychicznego osoby, które są w niezarządzanym długom, są o 33 procent bardziej prawdopodobne niż ogólna populacja cierpienia na rozpacz i niepokój niż osoby, które nie. Kiedy jesteśmy smutni lub zestresowani, możemy mieć trudności z nieoczekiwaniem konfrontacji z rachunkami i literami długu, które w naszych skrzynkach pocztowych. Alternatywnie wydajemy to, aby poczuć się lepiej.

Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: zarządzanie finansami wymaga również zarządzania emocjonalnym połączeniem z pieniędzmi. Terapia finansowa, która ostatnio zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych, opiera się na zrozumieniu relacji między naszymi pieniędzmi a naszym stanem umysłu. Terapia finansowa łączy praktyczne wskazówki finansowe z bardziej konwencjonalną terapią emocjonalną i psychologiczną, aby zapewnić kompleksowy plan leczenia. Ta praktyka pokazuje, że zajmowanie się kwestiami pieniężnymi pociąga za sobą znacznie więcej niż tylko wykonywanie rachunkowości i ustawianie planów budżetowych na przyszłość. Pod koniec dnia zarządzanie pieniędzmi polega na kontrolowaniu relacji z pieniędzmi - to znaczy, jak pieniądze wpływają na twoje uczucia i zachowania. Rzućmy okiem na praktyczne sugestie, które powinny sprawić, że poczujesz się trochę lepiej w swojej sytuacji finansowej.

Przede wszystkim bądź realistyczny, jeśli chodzi o planowanie finansowe. Próba trzymania się nieuzasadnionego budżetu może sprawić, że poczujesz się nieszczęśliwy, gdy skończysz budżet. Możesz zatem zdecydować się całkowicie porzucić swoje wysiłki budżetowe. Zawsze pamiętaj o odłożeniu pieniędzy na przyjemne i przyjemne zajęcia. Następnie rozważ zakup folderu plików, aby zachować wszystkie informacje finansowe, takie jak rachunki, wpływy i oświadczenia, w jednym miejscu. Zdecydowanie powinieneś spróbować, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. To naprawdę kathartyczny rytuał, który działa cuda w leczeniu zespołu rozproszenia mózgu.

Ponadto możesz pomyśleć o zintegrowaniu dziennika nastroju z księgą domową. Oznacza to, że oprócz śledzenia regularnych wydatków możesz również śledzić, jak się czujesz, wydając pieniądze. Być może zauważyłeś, że robisz zakupy w Internecie tylko wtedy, gdy jesteś zmęczony czynnościami. W rezultacie możesz wprowadzić regułę stwierdzającą, że możesz dokonywać zakupów tylko rano - w tym czasie najprawdopodobniej nie będziesz już chciał tego przedmiotu.

Fundusze etyczne są bezpieczniejszym i opłacalnym wyborem inwestycji za twoje pieniądze.

Czy zgadzasz się z stanowiskiem National Rifle Association? Co z korporacjami naftowymi, takimi jak Shell lub ExxonMobil,? Możliwe, że nie jesteś głośnym zwolennikiem praw do broni ani paliw kopalnych, ale istnieje dobra możliwość, że pośrednio wspierasz te firmy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nawet jeśli nigdy nie miałeś swojego nazwiska w emeryturze w miejscu pracy, istnieje duża możliwość, że jeden lub więcej funduszy inwestycyjnych wybranych przez dostawcę emerytury zawiera akcje w przedsiębiorstwach, które Twoim zdaniem są etycznie i ekologicznie nieodpowiednie w ich praktykach biznesowych. Co możesz zrobić, aby zwalczyć tę sytuację? Czy to prawda, że ​​nie masz nic do powiedzenia w tym, w kim twój dostawca emerytalny zdecyduje się zainwestować? Na szczęście staje się prostsze dla osób zaniepokojonych etycznym efektem swoich pieniędzy na podjęcie działań w celu rozwiązania problemu.

Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest to, że fundusze etyczne są bezpieczniejszym i opłacalnym wyborem inwestycji. Większość planów emerytalnych powinna zapewnić możliwość zmiany funduszu domyślnego na tak zwany fundusz etyczny, jeśli tak wybierzesz. Jest to fundusz inwestycyjny, który wyklucza firmy, które są uważane za szkodliwe dla społeczeństwa lub środowiska, takie jak producenci broni i witryny hazardowe. Możesz nawet zainwestować w pozytywny fundusz wpływu, który idzie o krok dalej w jego wysiłki. Przyjmują one bardziej proaktywne podejście do inwestowania poprzez inwestowanie tylko w firmy, które są uważane za korzystny wpływ na środowisko lub społeczność. Na przykład Dame Helena Morrissey ustanowiła pierwszy na świecie „fundusz kobiecy”, który inwestuje wyłącznie w firmy, które mają duże osiągnięcia w dziedzinie równości i różnorodności płci, zgodnie z Financial Times.

Historycznie jednym z głównych argumentów przeciwko inwestowaniu w fundusze etyczne było to, że nie były one tak opłacalne jak fundusze konwencjonalne. Oczywiście, jeśli inwestujesz w pieniądze, najprawdopodobniej to robisz, ponieważ chcesz, aby Twoje pieniądze wzrosły. W rezultacie możesz być skłonny stawiać własne interesy przed interesami ogółu społeczeństwa. Na swoją korzyść pogląd, że przyjęcie pozycji etycznej pociąga za sobą powyższe zyski finansowe, nie jest już powszechne. Z drugiej strony eksperci coraz częściej wyrażają przeciwny punkt widzenia. W dłuższej perspektywie inwestycje etyczne mogą okazać się zarówno bezpieczniejsze, jak i bardziej opłacalne.

Jest to wynik zmieniających się wartości społeczeństwa. Są o wiele bardziej świadomi społecznie i ekologicznie niż ich przedprzeździele i przedporodnicy i czołowie, których bogactwa wkrótce odziedziczą. Ze względu na rosnące zapotrzebowanie rządów na regulację tych sektorów, firmy takie jak producenci broni i dostawcy paliw kopalnych, które wcześniej uważano za bezpieczne zakłady, są obecnie coraz bardziej postrzegane jako niebezpieczne. Zawsze musimy pamiętać, że nasze działania i decyzje mają wpływ na rzeczywisty świat. Dlatego musimy podejmować inteligentne decyzje finansowe.

Pieniądze, ostatni rozdział, to podsumowanie książki.

Notatki te powinny pozostawić następującą wiadomość na wynos: Uzyskanie finansów wymaga zajęcia zarówno praktycznej strony pieniędzy-nauka, jak działają produkty finansowe i jak wykorzystać je na swoją korzyść-i osobistą stronę pieniędzy-uczenie się kontrolować, w jaki sposób pieniądze wpływają na twoje uczucia i zachowania. Przyjęcie praktycznej strony pieniędzy wymaga niewielkiej nauki, a być może notatki te pomogły już zdemistyfikować ezoteryczne przedmioty, takie jak zwiększenie zdolności kredytowej lub ustanowienie konta emerytalnego. Pierwszym krokiem w uścisku osobistego aspektu pieniędzy jest przeprowadzenie autorefleksji. Jeśli chcesz wprowadzić swoje osobiste przekonania i postawy dotyczące pieniędzy z wzorcami wydatków i twojego partnera, najważniejsze jest ich zbadanie. Porady, które można wprowadzić: skorzystaj z metody 50/20/30. Korzystne jest podzielenie pieniędzy na różne doniczki, ponieważ pojawiają się one co miesiąc w celu wydajnego budżetu przy najmniejszej ilości pracy. Metoda 50/20/30 zapewnia przyzwoity pomysł na to, jak powinieneś podzielić swoje pieniądze na podstawie okoliczności. Czynsz, rachunki i wydatki transportowe kwalifikują się jako potrzeby, więc umieść 50 procent wynagrodzenia na rachunek. Pozostałe 20% przechodzi na spłatę długów lub jeśli spłaciłeś cały dług, może zostać umieszczony na koncie oszczędnościowym. Pozostałe 30 procent jest zdeponowane na Twoim rachunku bieżącym, czyli bezwzględnej maksymalnej kwoty, którą możesz wydać na napoje przez cały miesiąc.

Kup książkę - Money autorstwa Laura Whateley

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na pieniądzach Laury Whateley

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.