Rich Dad’s Cashflow Quadrant by Robert T. Kiyosaki with Sharon L. Lechter

Kwadrant Cashflow Rich taty autorstwa Roberta T. Kiyosaki z Sharon L. Lechter

Przewodnik po wolności finansowej

Kwadrant Cashflow Rich taty autorstwa Roberta T. Kiyosaki z Sharon L. Lechter

Kup książkę - kwadrant Cashflow Rich taty autorstwa Roberta T. Kiyosaki z Sharon L. Lechter

Jaki jest temat książki o przepływie gotówki bogatego taty?

Rich Dad's Cashflow Quadrant (1998) to narzędzie do planowania finansowego, które pomaga ludziom osiągnąć niezależność finansową. Autorzy bogatego taty, biednego taty, Roberta T. Kiyosaki i Sharon L. Lechter, w swojej drugiej książce, Rich Dad, Poor Dad, wyjaśniają, w jaki sposób niektóre osoby osiągają sukces finansowy, nie wywierając tyle samo wysiłku, co reszta z nas. Korzystając z kombinacji nauczania i autobiografii, wyjaśniają, dlaczego możesz mieć nieprawidłowe pojęcie o osiągnięciu niezależności finansowej i zapewnianie strategii zmiany zdania.

Kto jest docelową publicznością w książce o przepływie gotówki bogatego taty?

  • Każdy, kto chce uciec od grindów od 9 do 5, nie wygląda dalej niż Warren Buffet, a Bill Gates chcą tobów.
  • Osoby z ambicjami większymi niż ich środki finansowe

Kim jest Robert T. Kiyosaki i jaki jest jego związek z Sharon L. Lechter?

Robert T. Kiyosaki jest najlepiej sprzedającym się autorem bogatego taty, biednego taty, który został przetłumaczony na wiele języków. Założona przez niego Firma Rich Dad Firma, firma edukacyjna, która oferuje osobistą edukację finansową i biznesową za pośrednictwem książek i filmów. Jest twórcą Rich Global LLC, a także firmy Rich Dad Company. Jest także między innymi osobowością radiową i inwestorem.
Sharon Lechter jest amerykańskim przedsiębiorcą i liderem społeczności, który jest zaangażowany w zwiększenie edukacji finansowej nastolatków i młodych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Pay swojej rodzinie jest pierwszą firmą edukacyjną finansową założoną przez ona i jej męża, a czas na nastolatku jest wielokrotnie nagradzaną grą planszową finansową stworzoną przez ją i jej męża.

Co dokładnie jest dla mnie? Dowiedz się, jak podjąć początkowe kroki na drodze do niezależności finansowej.

Czy nie byłoby wspaniale, gdybyś mógł zwrócić uwagę na swoją pracę i przejść na emeryturę do idyllicznego stylu życia otoczonego obfitością? Nie jesteś jedynym, który tak się czuje. Jednak dla wielu z nas aspiracje te pozostaną właśnie: aspiracje. Dla autora Roberta T. Kiyosaki tak nie jest. W końcu był w stanie przekształcić swoje marzenia w bogactwo i wolność, którą teraz lubi. Jego ojciec był przepracowanym pracownikiem rządowym, który był zadłużony i w wyniku katastrofy finansowej w wyniku jego działań. Po zobaczeniu, jak stało się to jego ojcu, Kiyosaki przysięgał, że nigdy nie pozwoli mu się przydarzyć mu w swoim życiu. W rezultacie nauczył się generować pieniądze bez względu na to, gdzie był.

Przez dziesięciolecia udanego inwestycji i rozwoju firmy zrozumiesz podstawowe zasady, które Kiyosaki zastosował w swoim życiu, które nauczysz się w tych notatkach. Zamiast uczyć się konkretnych metod, zrozumiesz podstawowe pojęcia, które prowadziły go przez całą jego karierę. Z każdą nadzieją będziesz mógł je samodzielnie odebrać. Dowiesz się o czterech różnych rodzajach przepływów pieniężnych w tych notatkach, a także o tym, co sugeruje wiek informacyjny dla naszego zatrudnienia i emerytur oraz o tym, jak strach wpływa na nasze postrzeganie pieniędzy i zarządzania pieniędzmi.

Ogólnie rzecz biorąc, wiele metod, w których zarabiamy pieniądze, można podzielić na cztery ćwiartki.

Rozważ następujący scenariusz: Narysowałeś prosty znak plus na kartce papieru. Jak myślisz, co widzisz? Czy to prawda, że ​​istnieją dwie linie - jedna pozioma i jedna pionowa? Cztery białe obszary są podzielone przez te linie. Kwadranty to cztery przestrzenie, które tworzą kwadrancję. W takim przypadku najważniejszą lekcją jest to, że wiele metod zarabianych pieniędzy można podzielić na cztery ćwiartki. Jakie są dokładnie te cztery ćwiartki mapy? Każdy z nich jest wyznaczony literą: na przykład E, S, B i I. Kwadranty E i S znajdują się po lewej stronie symbolu Plus. List E oznacza „pracownika”, podczas gdy litera S oznacza „małą firmę lub samozatrudnioną”. Kwadranty B i I znajdują się po prawej stronie diagramu. List B oznacza „właściciela dużej firmy”, podczas gdy litera, którą stoi „inwestycja”. W rezultacie, w zależności od tego, jak zarabiasz na utrzymanie, należysz do jednej z czterech kategorii.

W trakcie życia możesz zarabiać tylko od jednego, kilku lub wszystkich tych możliwości. Rozważ przypadek lekarza, który jest obecnie zatrudniony w Stanach Zjednoczonych. Alternatywnie może zdecydować się na utrzymanie jako E (pracownik). Może to zrobić, dołączając do personelu dużej działalności szpitalnej lub ubezpieczeniowej, pracując dla rządu w zakresie zdrowia publicznego lub prowadząc karierę jako lekarz wojskowy. Lub, mówiąc to, wykonując tradycyjną pracę od 9 do 5. Ponadto ten sam lekarz może zdecydować się na samozatrudnienie i otworzyć własną prywatną praktykę. Otwierała biuro, zatrudni personel i opracuje tajną listę pacjentów przed rozpoczęciem działalności. Nadal byłaby trudna praca, ale miałaby większą kontrolę nad sytuacją.

Jako trzecia alternatywa ten lekarz może zostać praktykiem na poziomie B (właściciela wielkiej firmy). Może otworzyć własną klinikę i zatrudniać innych lekarzy. W związku z tym najprawdopodobniej zatrudniłaby kogoś innego - menedżera biznesu - do prowadzenia firmy w takim scenariuszu. W rezultacie byłaby właścicielem kliniki, ale nie byłaby zobowiązana do tam pracy. Z drugiej strony może kontynuować pracę jako lekarz, jednocześnie założyć firmę niezwiązaną z medycyną. Najprawdopodobniej miałaby również dochód z inwestycji, biorąc pod uwagę jej wysokie zarobki jako lekarz. Wciąż praktykując medycynę i prowadzenie swojej kliniki lub nadzorująca swoją firmę, może również trenować, aby zostać pielęgniarką in vitro (inwestor). Może to zrobić, dokonując inwestycji w akcje lub nieruchomości.

Jak dotąd, tak proste, prawda? Jest to podstawowe podstawy naszej cywilizacji. W każdej z tych kwadrantów wymagane są osoby o różnych umiejętnościach i cechach. Wiele osób odkrywa swoje miejsce w życiu i jest zadowolona z dowolnego kwadrantu, w którym się pojawią - dla niektórych osób nie ma „właściwego” lub „złego” opcji. Ale co, jeśli chcesz żyć życiem finansowym? Co robisz, jeśli chcesz uciec od szlifowania codziennego życia? Konieczne będzie przejście z kwadrantów E i S do kwadrantów B i I. Krótko mówiąc, jest to przejście od pracy do posiadania. Dostaniemy się do przyczyny tego w poniższej sekcji.

Nie osiągniesz niezależności finansowej, studiując i ciężko pracując.

Kiedy Robert Kiyosaki dorastał na Hawajach, miał dwie ojca, które były wpływowe przez całe życie. Jednym z nich był jego biologiczny ojciec, który był zatrudniony przez rząd. Drugą osobą był ojciec jego kumpla Mike'a, który sam był odnoszącym sukcesy biznesmenem i inwestorem. Zaczął nazywać ich odpowiednio swoim biednym ojcem i jego bogatym ojcem. Jego obserwacje ich życia doprowadziły do ​​odkrycia podstawowych prawd na temat pracy i pieniędzy dla niego. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest to, że ciężka nauka i praca nie doprowadzi cię do niezależności finansowej.

Na pierwszy rzut oka biologiczny ojciec Kiyosaki wydawał się odnoszącym sukcesy biznesmenem-miał dobre wykształcenie, był lubiany i szanowany. Bardzo dobrze sobie radził w szkole i przeszedł do pozycji szefa edukacji w rządzie hawajskim. Z drugiej strony jako urzędnik państwowy był przeciążony pracą-jego kalendarz był pełen spotkań i zawsze był w drodze. Spowodowało to, że miał ograniczony czas z rodziną i oddał mu drugą miłość, która czyta książki.

Ponadto, pomimo swojej głośnej pozycji rządowej, miał niewielkie zasoby finansowe. Chociaż był genialnym i dobrze podróżowanym facetem, nadal wierzył w fundamentalną iluzję naszego pokolenia: ciężka praca bez inwestowania zapewni stabilność finansową. Wynika to z faktu, że pomimo doskonałego pochodzenia akademickiego otrzymał straszną edukację finansową. W rzeczywistości nie wierzył w istnienie edukacji finansowej i otwarcie wyśmiewał każdego, kto próbował dowiedzieć się o inwestycji lub nieruchomości. Z drugiej strony ojciec Mike'a, odnoszący sukcesy biznesmen i inwestor, zawsze wydawał się mieć dość czasu i pieniędzy. W rzeczywistości wydawało się, że miał więcej czasu dla autora niż dla swojego prawdziwego ojca.

Ojciec Mike'a był wszystkim, co pogardzał „biedny ojciec” autora: nie miał formalnego wykształcenia, ale był dobrze zorientowany w takich tematach, jak „dywidendy” i „wartość nieruchomości” i wiele o nich rozumiał. Podjął decyzję dawno temu, że zamiast spędzać cały swój czas w ćwiartkach E i S, spróbowałby uciec od szlifowania świata dziewięciu do pięciu lat. Więc co on dokładnie zrobił? Zaczął inwestować w nieruchomości na początku życia i stopniowo zwiększał swoje udziały. W końcu był w stanie założyć imperium hotelowe. W rezultacie, chociaż nadal był wyśmiewany przez wykształconych ludzi, zaczął także pobierać pasywne dochody ze wszystkich swoich hoteli i moteli. Możliwe, że inni mogą się z niego wyśmiewać. Ale nagle cały czas miał na świecie na świecie. Kiedy miał taką możliwość, mógł nawet przeczytać wszystkie powieści, które jego krytycy chcieliby przeczytać, gdyby mieli na to czas.

Ciężka praca i inteligentna praca to dwie bardzo różne rzeczy.

Pewnego razu, gdy autor odwiedzał Mike'a w jego domu, „bogaty ojciec” autora usiadł i opowiedział mu opowieść. Może uznać to za przełomowy moment w jego edukacji finansowej. Kiyosaki nie było wtedy znane, ale ta opowieść ilustruje fundamentalną różnicę między ludźmi mieszkającymi w ćwiartkach E i S, a tymi, którzy mieszkają w ćwiartkach B i I. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest to, że ciężka praca i inteligentna praca to dwie bardzo różne rzeczy. Fabuła opowieści przebiegała w następujący sposób: czarująca mała wioska stała kiedyś na skraju pięknego jeziora. Jedynym problemem było to, że nie miał dostępu do źródła wody. Aby rozwiązać ten problem, starsi wiosce zgodzili się zatrudnić dwóch mężczyzn, Ed i Billa.

Ed, pierwszy wykonawca, który przybył, zaczął od razu pracować. Podjął decyzję o zabraniu dwóch stalowych wiader do sąsiedniego jeziora, napełnienia ich wody, a następnie sprowadzeniu ich z powrotem. Aby samodzielnie wypełnić zbiornik na wodę wioski, musiał pracować przez wiele godzin. Do końca dnia był całkowicie wyczerpany. Ale przynajmniej otrzymał wynagrodzenie za swoje wysiłki. Ed został zwolniony, gdy drugi wykonawca, Bill, zniknął na pewien czas, ponieważ nie miał już żadnej konkurencji. Z drugiej strony Bill nie siedział wokół, nic nie robił. Jako alternatywę dla zakupu dwóch stalowych wiader w celu transportu wody, Bill przygotował biznesplan, utworzył firmę, rekrutował inwestorów, zatrudnił prezydenta i zebrał zespół budowlany.

Załoga Billa ukończyła budowę rurociągu ze stali nierdzewnej, który w ciągu roku łączył miasto z jeziorem. Następnie, w ciągu kilku dni, Bill rozszerzył swój rurociąg o więcej społeczności. Woda Eda była czystsza, tańsza i łatwiej dostępna, ale dostarczył czystszą, łatwiejszą wodę. Nie było długo, zanim zarobił pieniądze z systemu, który zbudował od podstaw. Wkrótce w ogóle nie będzie musiał pracować. Z drugiej strony Ed popychał się w przedwczesny grób, aby przełamać, aby przetrwać. Ostatecznie Bill był w stanie sprzedać swoją firmę rurociągową i przejść na emeryturę znaczną sumą pieniędzy. Z drugiej strony Ed mógł tylko z smutkiem obserwować, ponieważ jego dzieci postanowiły nie kontynuować działalności ojca i odszedł do miasta. Prosta opowieść o Ed i Billa ilustruje podstawowe rozróżnienie między kwadrantami lewej i prawej: znaczenie ciężkiej pracy a znaczeniem pracy inteligentnej.

W dzisiejszej gospodarce nie możemy polegać od rządu, który cały czas opiekuje się naszym najlepszym interesem. Musimy przejąć kontrolę nad naszym dobrobytem finansowym i uczynić go priorytetem.

W dzisiejszym świecie żyjemy w tym, co często nazywa się „wiekiem informacyjnym”. Okres ten rozpoczął się około 1991 roku. Wraz z nadejściem nowych technologii firmy mogły przenieść swoje pieniądze na całym świecie przy przerwie, co zakończyło „wiek przemysłowy”. W rezultacie stabilne, zjednoczone zatrudnienie i odpowiednie emerytury rządowe były na skraju całkowicie wycofania. Jednak wielu z nas wciąż stara się nadążyć za czasem. Najważniejszą lekcją jest to, że w dzisiejszej gospodarce nie możemy polegać na rządu, aby opiekować się naszym najlepszym interesem. Musimy przejąć kontrolę nad naszym dobrobytem finansowym i uczynić go priorytetem. W rzeczywistości wielu z nas wciąż jest predysponowanych do myślenia w taki sam sposób, jak nasi przodkowie i babcie. Oznacza to, że jeśli ciężko pracujemy i płacimy nasze podatki, powinniśmy oczekiwać, że rząd będzie odpowiedzialny za nasze samopoczucie w późniejszych latach. Niestety tego rodzaju konfiguracja nie jest już wykonalna.

Aby podać przykład, przewiduje się, że ponad 100 milionów Amerykanów będzie polegało na pewnym rodzaju pomocy rządowej do 2020 r. Pracownicy federalni, weterani wojskowi, nauczyciele, inni pracownicy rządowi i emeryci, którzy oczekują ubezpieczenia społecznego i Medicare, będą świadczeniowe wśród osób dotkniętych zamknięciem. Ponadto osoby mają prawo żądać pomocy, ponieważ przyczyniły się do systemu i obiecano coś w zamian. Wydaje się jednak, że obietnicy te nie zostaną spełnione w całości. Mówiąc najprościej, cena jest zbyt wygórowana. Jeśli chodzi o ultra bogate, jeśli rząd zwiększy podatki, aby zapłacić za te obietnice, po prostu udaliby się do narodów o niższych stawkach.

Oznacza to, że staromodne myślenie o ciężkiej pracy, a następnie oczekiwaniu, że rząd będzie się troszczył po tym, jak będziesz się niepoprawny. Więc co powinieneś zrobić w tej sytuacji? Osoby poszukujące długoterminowej stabilności finansowej powinny rozważyć przejście do jednej z praworęcznych kwadrantów, odpowiednio B lub I: na dużą sprawę. Po raz kolejny doświadczenia jego dwóch rodziców dostarczyły Kiyosaki cennej lekcji w tej sytuacji. Jego biologiczny ojciec przenosił długie godziny jako urzędnik państwowy i spodziewał się wygodnej emerytury. Ale potem stracił stanowisko w wyniku sporu politycznego i został zakazany pracy dla rządu hawajskiego. Był naprawdę zaskoczony. Próbował kilku komercyjnych przedsięwzięć, mimo że nie miał wcześniejszej wiedzy specjalistycznej w ćwiartkach B i I, ale wszyscy się nie udało, a w rezultacie stał się głęboko długi. Gorzko zrozumiał, że nic nie mógł zrobić, aby powstrzymać się od upadku.

Podczas gdy Kiyosaki wychowywał swoje dzieci, jego ojciec zbudował system pasywnego dochodu, ciągły rurociąg bogactwa, który stale płynął na jego konto bankowe. Wstąpił do i kwadrantu już w dzieciństwie i służył jako bariera ochronna do końca życia.

Cztery ćwiartki przyciągają osoby z różnych środowisk.

Kiyosaki nauczył się podstawowych różnic między osobami z różnych środowisk społeczno-ekonomicznych, słuchając jego " bogatego ojca."Dotarło do niego, że ich typy osobowości są zasadniczo różne, jeśli chodzi o ich podejście do pracy i pieniędzy. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest: cztery ćwiartki przyciągają osoby z różnych środowisk.

Przede wszystkim rozważmy kwadrant E. Są to osoby, które pracują dla firm. Ktoś, kto naturalnie przyciąga do tego kwadrantu, często używa terminów takich jak" Bezpieczeństwo "i" korzyści " w swoich rozmowach. Potrzebują poczucia bezpieczeństwa, które może być zapewnione przez pisemną umowę, miesięczne wynagrodzenie i Dodatki do pracy. I często motywuje ich strach-strach przed porażką, a także strach przed finansową ruiną. Pracownicy mogą się wahać od woźnych do prezesów i prezesów korporacje. Tym, co naprawdę ich wyróżnia, nie są ich działania, ale raczej bezpieczeństwo umowne, które wybrali.

Kwadrant S jest drugim z nich. Są to osoby prowadzące działalność na własny rachunek lub będące właścicielami małych firm. Osoby te lubią wolność bycia " swoim własnym szefem."Jeśli chodzi o pieniądze, nie lubią, gdy o zarobkach decydują inni — jeśli włożą wysiłek, oczekują odpowiedniego wynagrodzenia. Z drugiej strony, jeśli nie wykonują dobrej pracy, zdają sobie sprawę, że ich wynagrodzenie zostanie zmniejszone. Często są perfekcjonistami, wierząc, że nikt inny nie może wykonują większą pracę niż oni sami. Niezależność jest dla nich ważniejsza niż pieniądze w tej sytuacji. Motywuje ich również strach, w tym przypadku strach przed utratą wolności od rodziców.

Wreszcie docieramy do kwadrantu B, który składa się z dużych właścicieli firm. Pod wieloma względami są diametralnie przeciwni ludziom mieszkającym w sektorze S. Wolą otaczać się inteligentnymi osobami ze wszystkich środowisk, nie tylko tymi z własnej kategorii. Jest to ich zdolność do delegowania, że są najbardziej dumni. Henry Ford był znaną postacią pod tym względem. Pomimo faktu, że nie był najbardziej wykwalifikowanym analitykiem finansowym lub inżynierem mechanikiem, on był bardzo dobry w rekrutacji ludzi do wykonywania tych zadań dla niego. Ci, którzy działają w kwadrancie B, mają możliwość pozostawienia całej swojej działalności, podczas gdy nie robią absolutnie nic. Zamiast tego są odpowiedzialni za nadzorowanie systemu, który nadal generuje dla nich dochody.

W końcu docieramy do kwadrantu I, który zawiera inwestorów. Ten kwadrant jest często uważany za domenę ultra-bogatych. A ich zdolność do podejmowania mierzonego ryzyka jest tym, co odróżnia je od innych. Nie boją się zmienności w taki sam sposób, jak hazardziści. Jednak w przeciwieństwie do hazardzistów, lubią badać swoje ryzyko, więc nie jest to już potencjalnie niebezpieczna propozycja. Jeśli chodzi o inwestowanie, inteligentny inwestor, taki jak Warren Buffet, może zaakceptować niebezpieczeństwa związane z nieprzewidywalny finansowo świat, jednocześnie upewniając się, że on lub ona rozumie wszystkie związane z tym ryzyko lepiej niż ktokolwiek inny. Jest to najważniejsza cecha każdego, kto chce osiągnąć niezależność finansową.

Najbardziej pewną metodą osiągnięcia niezależności finansowej jest stać się właścicielem firmy i wykorzystać swoje zyski do inwestycji.

Jeśli czytasz te notatki, prawdopodobnie interesuje Cię niezależność finansowa. A kto nie jest? Wiąże się to z wolnością realizowania swoich pasji — niezależnie od tego, czy jest to podróżowanie po świecie, kolekcjonowanie dzieł sztuki, czy nurkowanie z MANTĄ – w dowolnym momencie. Pytanie brzmi, jak do tego dojść? Rozważ życie wielu najbogatszych ludzi na świecie; zobaczysz, że wszyscy poszli tą samą drogą,co Ty. Najważniejsza lekcja do odebrania jest to: najbardziej pewną metodą osiągnięcia niezależności finansowej jest stać się właścicielem firmy i wykorzystać swoje zyski do inwestycji.

Warto zauważyć, że osoby, które w przeszłości wzbogaciły się, takie jak Bill Gates, Rupert Murdoch i Warren Buffet, zaczynały w kwadrancie B, a następnie migrowały do kwadrantu I. Wyjaśnienie tego jest bardzo proste. Konieczne jest zdobycie pieniędzy, aby stać się bogatym. A najbardziej pewnym sposobem jest dokonanie inwestycji - czy to w akcje, fundusze inwestycyjne, czy nieruchomości. Aby jednak skutecznie inwestować, potrzebujesz stałego strumienia pieniędzy i czas. A najskuteczniejszą metodą, aby to zrobić, jest założenie firmy, która pozwala zarabiać pieniądze podczas snu. W przypadku "bogatego taty" Kiyosakiego i jego działalności hotelarskiej oznacza to wprowadzenie kompleksowego systemu, który może działać nawet wtedy, gdy cię tam nie ma.

I, chyba że masz gotowy zapas gotówki, będziesz ograniczony w swoich opcjach inwestycyjnych, jak również. Z drugiej strony, gdy mądrze inwestujesz duże kwoty pieniędzy, możesz przejść od stabilności finansowej własności firmy do prawdziwej niezależności finansowej, która wiąże się z inwestycjami na dużą skalę. Jest jeszcze jedna ważna zachęta, aby iść tą drogą. Jeśli uda ci się to zrobić w biznesie, będziesz mieć dobrą pozycję, aby odnieść sukces jako inwestor w przyszłości. You ' ll be able to tell które pomysły firmy zapewnią ci najlepsze długoterminowe zyski z inwestycji niemal instynktownie.

Możesz być ustawienie się na niepowodzenie inwestowania, jeśli nie masz tego rodzaju wiedzy biznesowej. W rezultacie wiele osób w kwadrancie E I S podejmuje pochopne próby szybkiego przejścia do kwadrantu I, ale nie udaje im się, ponieważ nie wiedzą, co stanowi udany system firmy. Co więcej, ponieważ nie mają własnej dużej organizacji, będą mieli ograniczone pieniądze na inwestycje. W rezultacie ich inwestycje stają się jeszcze bardziej ryzykowne. Teraz to możliwe że nie masz ambicji, aby założyć lub zarządzać dużą firmą, ale mimo to chcesz dokonać inwestycji. Jeśli jest to trasa, którą chcesz obrać, musisz przynajmniej zapoznać się z różnymi rodzajami inwestorów. Przejdziemy od razu do tego w następnej sekcji.

Istnieje możliwość podzielenia inwestorów na pięć kategorii.

Dla większości osób pomysł zostania inwestorem jest onieśmielający. Nauka surfowania na plaży znanej z rekinów tygrysich sprawia wrażenie, że jesteś na tropikalnej wyspie. Z drugiej strony początkujący inwestor może stać się pewnym siebie inwestorem z małą instrukcją. Więc co odróżnia nowicjusza od kogoś takiego jak Warren Buffet, na przykład? Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest: możliwe jest podzielenie inwestorów na pięć kategorii. Na Zerowy poziom inteligencji finansowej jest pierwszym z tych poziomów. Niestety, większość z nas należy do tej grupy. Są to osoby, które nawet jeśli są chwilowo zamożne, nie mają nic do inwestowania na giełdzie. Wynika to z faktu, że gromadzą więcej długu niż ich wynagrodzenie może wspierać. Zanim będą mogli rozważyć stanie się inwestorami, muszą najpierw uporządkować swój dom finansowy.

Drugi poziom jest znany jako poziom Savers-Are-Losers. Jak sama nazwa wskazuje, jest to również stopień analfabetyzmu finansowego dla uczestników. Konwencjonalna mądrość od dawna mówi, że samo oszczędzanie pieniędzy zapewni stabilność finansową w przyszłości. Ponieważ stopy procentowe we współczesnej gospodarce są tak niskie, samo wpłacenie pieniędzy na konto bankowe zapewni bardzo mały zwrot z inwestycji, jeśli w ogóle. Co więcej, jak byliśmy świadkami światowego kryzysu finansowego w 2008 roku, osoby, które zainwestowały swoje pieniądze w obligacje - czyli pożyczki rządowe powiązane z planami emerytalnymi - często były zmuszone do likwidacji swoich aktywów. Same oszczędności nie wystarczą.

Jestem-zbyt-zajęty-inwestorem jest trzeci poziom piramidy. Są to osoby, które po prostu oddają swoje pieniądze doradcy finansowemu bez dalszego rozważania. Pomimo tego, że inwestorzy ci odnoszą często większe sukcesy niż dwie poprzednie kategorie, jednak napotykają na znaczne ryzyko. Jak wiele osób odkryło po kryzysie finansowym w 2008 roku, ich "zaufany ekspert" okazał się wszystkim poza tym i stracili znaczne kwoty pieniędzy jako wynik. Wynika to z faktu, że poświęcili swoje pieniądze osobom, które same nie były odnoszącymi sukcesy inwestorami. W przeciwieństwie do tego byli tylko pracownikami firm doradztwa finansowego.

Czwarty i ostatni poziom to Poziom I ' m-a-Professional. Jest to pierwszy rodzaj inwestora, który zostanie uznany. Są to osoby, które kształcą się na różne tematy inwestycyjne, takie jak akcje lub nieruchomości. Dodatkowo wykonują własne dogłębne badania. Dzięki temu ich inwestycje stają się bardziej skoncentrowane, a dzięki temu zdobywają cenne umiejętności finansowe, które będą im dobrze służyć przez całe życie. W tym kruchym środowisku wszyscy byśmy skorzystaj z tego poziomu wiedzy, niezależnie od tego, co jeszcze osiągniemy. Edukacja finansowa to fantastyczna inwestycja sama w sobie.

Potem dochodzimy do poziomu kapitalistycznego. To jest poziom, na którym działa Warren Buffett. Składa się z dwóch etapów. Przede wszystkim stajesz się odnoszącym sukcesy B lub właścicielem firmy. Następnie przekierowujesz swoje środki na bardziej ryzykowne przedsięwzięcia. Jest to najbardziej bezpośrednia droga do ogromnego bogactwa, ale jest to również najtrudniejsza Góra do zdobycia. Jeśli założenie Imperium firmy nie jest twoim celem, poziom inwestora "jestem profesjonalistą" może być dla ciebie bardziej realistyczny.

Pieniądze mogą wywoływać nielogiczne emocje, które musimy nauczyć się kontrolować.

Nie zawsze jesteśmy istotami logicznymi. Czasami" irracjonalność " jest tym, co odróżnia nas jako istoty ludzkie, jak wtedy, gdy się zakochujemy. Z drugiej strony nasza irracjonalność może być poważnym problemem, jeśli chodzi o pieniądze. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że pieniądze mogą wywoływać nielogiczne emocje, które musimy nauczyć się kontrolować. Jest wielu z nas, którzy mają irracjonalne obawy dotyczące szerokiego zakresu tematów. Aby dać przykład, kiedy Kiyosaki był młodym człowiekiem służącym w powietrzu Force, przeszedł szkolenie, jak żyć w dziczy w przypadku, gdy jego samolot został zestrzelony. Jego uczniowie musieli nauczyć się jeść węże przy jednej okazji. Jak tylko instruktor wyciągnął nieszkodliwego węża ogrodowego, jeden z uczniów, Młody, macho pilot, natychmiast podskoczył, krzyknął i uciekł z klasy. Jego strach przed wężami przejął jego życie i bez względu na to, jak bardzo się starał, nie mógł go opanować.

Pieniądze, podobnie jak węże, mogą wywoływać silne uczucie strachu u niektórych ludzi. Inwestowanie ma zdolność przekształcania normalnie rozsądnych jednostek w histeryczne wraki-wraki, które, podobnie jak ten pilot, podskakują na nogi, krzyczą i uciekają z budynku. Faktem jest, że wielu osobom trudno jest racjonalnie myśleć o pieniądzach, ponieważ są one tak ważne dla naszego dobrego samopoczucia. W rezultacie jest to temat emocjonalny dla wielu osób. Weźmy na przykład sposób, w jaki działają rynki finansowe. Ponieważ ze strachu i chciwości nie poruszają się "racjonalnie", ale raczej skaczą i przewracają się szalenie z klifu na klif.

Jednak jeśli chodzi o pieniądze, ważne jest, aby Twoje rozumowanie przeważało nad emocjami. W rzeczywistości inwestowanie w nieruchomości lub giełdę nie musi być tak niebezpieczne i przerażające, jak wielu ludzi wierzy. Zasady gry są w rzeczywistości dość proste, podobne do tych z gry planszowej Monopoly. Kiedy zniechęca Cię perspektywa przegranej, pamiętaj, że najskuteczniejszą metodą na wygraną w grze jest zdobycie jak największej liczby lukratywnych "domów". W rzeczywistości świat pieniędzy, te "domy" może być cokolwiek z wynajmu domów do akcji, ale rozumowanie jest takie samo, niezależnie od rodzaju aktywów. Umiejętność logicznego patrzenia na pieniądze, a następnie zrozumienia, jak je zdobyć, to prawdziwy talent.... Kiyosaki szybko nauczył się tej lekcji. Jego żona i on zostali zmuszeni do życia z pojazdu w wyniku dążenia do niezależności finansowej.

Jednak zamiast ulegać zrozumiałemu niepokojowi i rezygnować ze swoich celów, byli pewni, że jeśli trzymają się swojego planu, odniosą sukces. W rezultacie stopniowo i starannie założyli rentowną firmę. Zostali miliarderami cztery lata po rozpoczęciu działalności.

Aby osiągnąć sukces finansowy, ważne jest, aby podjąć niewielkie środki, mając na uwadze długoterminową perspektywę.

Przysłowiowe wyrażenie "Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku" jest dobrze znane większości z nas. Zamiast powiedzieć "Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego kroku", bardziej właściwe jest powiedzenie "Podróż tysiąca mil zaczyna się od jednego grosza."Niezależność finansowa wymaga znacznego wysiłku i czasu. W rezultacie powinieneś być ostrożny w próbach zdobycia bogactwa w najbliższej przyszłości. Faktem jest, że nikt nigdy się nie wzbogacił, a nawet więcej co ważne, nikt nigdy nie pozostał bogaty, skupiając się tylko na krótkim okresie. W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni szybkimi oszustwami Get Rich, takimi jak wiele kursów i publikacji, które obiecują natychmiastowe bogactwo. Wiele z nich ma dla nich świetny pierścień. Jednak w rzeczywistości jedyną osobą, która skorzysta na ich sprzedaży, jest ta, która je sprzedaje. A osoba, która je sprzedaje, prawie zawsze zgromadziła swoje pieniądze przez długi okres czasu.

Ważną lekcją jest to, że aby osiągnąć sukces finansowy, należy podejmować niewielkie działania, mając na uwadze długofalowość. Mamy tendencję do poszukiwania natychmiastowej satysfakcji. Wszystko wydaje się być zorientowane na uzyskanie tego, czego chcemy tak szybko, jak tego chcemy, bez względu na to, jak długo to trwa. Jednak, jak mówi przysłowiowe przysłowie, Rzym nie został zbudowany w jeden dzień. W rzeczywistości wielu z najbardziej udanych inwestorów na świecie zaczynało jako Mali inwestorzy i awansowało. Pamiętaj, że nawet Warren Buffet zaczął sprzedawać gumę do żucia od drzwi do drzwi w pewnym momencie swojej kariery. W rezultacie musisz zacząć od małych i ustalić cele, które są osiągalne. Nie wywieraj zbyt dużej presji na siebie lub swoje pieniądze w pogoni za bogactwem.

A myślenie w perspektywie długoterminowej oznacza zajęcie się przyszłością z pragmatyzmem. Niestety przyszłość przyniesie mniejszą stabilność zatrudnienia, ponieważ oczekuje się, że era informacji będzie bardzo nieprzewidywalna. Nie uzależniaj się od uzyskiwania pieniędzy za pośrednictwem obecnej pracy, nawet jeśli jest to świetny i dobrze płatny. Jest mało prawdopodobne, aby trwać w nieskończoność. Mając to na uwadze, długoterminowe inwestycje złożone są najskuteczniejszą metodą osiągnięcia niezależności finansowej w czasie. Co to jest związek inwestycja i jak to działa? Inwestowanie dzisiaj - choć niewielkie – i reinwestowanie zysków lub zysków oznacza rozpoczęcie działalności na małą skalę i budowanie portfela w dłuższej perspektywie. Ponieważ Twoja inwestycja zwiększyła się, Twoje zarobki również wzrosną. Pod koniec dnia Twoje zarobki będą nadal rosły. Na przykład Albert Einstein zauważył: "odsetki złożone to ósmy cud wszechświata."

Aby osiągnąć niezależność finansową, musisz również zainwestować w coś innego: edukację finansową. Może to być równie ważne dla twojego długoterminowego bezpieczeństwa, jak cokolwiek innego. W porównaniu z niebezpiecznym portfelem inwestycyjnym posiadanie solidnej wiedzy na temat rynku akcji lub branży nieruchomości może być znacznie bardziej korzystne. Następnie, nawet jeśli coś pójdzie nie tak w przyszłości, będziesz mieć umiejętności, których potrzebujesz, aby wrócić na ścieżkę niezależności finansowej!

Podsumowanie książki bogaty tata ' s Cashflow Quadrant w całości.

Najważniejszą lekcją w tych notatkach jest to, że istnieją cztery różne sposoby zarabiania pieniędzy: jako pracownik, jako osoba prowadząca działalność na własny rachunek lub jako właściciel małej firmy, jako właściciel dużej firmy lub jako inwestor. Nawet jeśli nie ma jednego "właściwego sposobu" na spędzenie życia, jeśli chcesz osiągnąć niezależność finansową, lepiej zaangażować się w własność i inwestycje na dużą skalę. Ponadto, nawet jeśli nie chcesz zostać właścicielem firmy, inwestycja jest nadal ważna ponieważ zapewni Ci pasywne źródło dochodu do końca życia. Ponieważ pieniądze są tak ważne, często jest to bardzo emocjonalny temat do omówienia. Nasze życie może być w naszych rękach, gdy tylko będziemy w stanie racjonalnie postrzegać ryzyko finansowe i przejąć kontrolę nad naszymi finansami. Rady, które można wprowadzić w życie: jeśli masz możliwość, dokonaj mądrej inwestycji już teraz. Bez względu na wiek, warto od razu zacząć inwestować. Chociaż inwestowanie pociąga za sobą pewne ryzyko, często istnieje równie duże niebezpieczeństwo związane z zatrudnieniem lub zapewnieniem emerytury, jak z inwestowaniem. Nawet jeśli kupisz akcje lub nieruchomości, które zostały dobrze zbadane, Twoja inwestycja najprawdopodobniej zaoferuje Ci stabilność finansową w późniejszym życiu, jeśli zostanie wykonana poprawnie.

Kup książkę bogaty Tata Cashflow Quadrant Robert T. Kiyosaki z Sharon L. Lechter

Napisane przez BrookPad Zespół oparty na kwadrancie Cashflow Rich Dad Roberta T. Kiyosaki z Sharon L. Lechter

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.