Steve Jobs autorstwa Waltera Isaacsona

Business Biographies Computers Engineer Biographies Memoirs Science Steve Jobs Technology Walter Isaacson

Dowiedz się, jak Steve Jobs firmy Apple stał się światową ikoną technologii

Steve Jobs by Walter Isaacson

Kup książkę - Steve Jobs autorstwa Waltera Isaacsona

Co dokładnie jest tematem książki Steve’a Jobsa?

Ta książka opowiada o odważnym i pełnym przygód życiu Steve'a Jobsa, genialnego przedsiębiorcy i dziwacznego twórcy Apple, w narracji, która jest zarówno zabawna, jak i pouczająca. Steve Jobs podkreśla sukcesy tego człowieka, a także zmagania, z jakimi się zmagał po drodze, począwszy od jego wczesnych spotkań z duchowością i LSD, aż po jego szczyt jako globalny bohater technologiczny.

Kto przeczytał biografię Steve’a Jobsa?

  • Każdy, kto interesuje się burzliwym, kreatywnym życiem przedsiębiorcy Steve’a Jobsa, powinien to przeczytać.
  • Każdy, kto jest zainteresowany dowiedzeniem się, jak Apple osiągnął tak ogromny sukces, powinien to przeczytać.
  • Każdy, kto jest pod wrażeniem osób projektujących codzienne urządzenia technologiczne, z których korzystamy

Kim jest Walter Isaacson i jakie jest jego pochodzenie?

Walter Isaacson to amerykański pisarz i biograf mieszkający w Nowym Jorku. Wcześniej pełnił funkcję redaktora naczelnego magazynu TIME oraz dyrektora generalnego i prezesa telewizyjnej sieci informacyjnej CNN. Isaacson jest autorem bestsellerowych biografii Alberta Einsteina i Benjamina Franklina, a także American Sketches, zbioru esejów o historii Ameryki (2003).

Co dokładnie w tym jest dla mnie? Dowiedz się, jak Steve Jobs, założyciel Apple, stał się światową ikoną technologii.

 Wyolbrzymianie znaczenia wkładu Steve'a Jobsa w rozwój naszego nowoczesnego, opartego na komputerach świata byłoby trudne do wymierzenia sprawiedliwości. Jobs, zagorzały perfekcjonista, był także wizjonerem, który chciał zmienić świat poprzez postęp technologiczny. Ta najlepiej sprzedająca się książka ujawnia, że ​​chociaż perfekcjonizm i pasja Jobsa doprowadziły go do wielkości, te same cechy były również źródłem tarć i sporów wewnątrz firmy. Zachowanie Jobsa było często charakteryzowane jako bachorskie w jego kontaktach z pracownikami i współpracownikami, mimo że Jobs utrzymywał, że po prostu starał się zmotywować ludzi do wykonywania swojej najlepszej pracy. Poniższe notatki szczegółowo opisują fascynujące życie jednej z najbardziej wpływowych ikon technologii naszych czasów, a także niesamowitą historię nastoletniego żartu, który zaowocował nawiązaniem partnerstwa, które stało się jedną z najcenniejszych firm technologicznych na powierzchni planety.

Ponadto dowiesz się, w jaki sposób LSD i medytacja przyczyniły się do rozwoju dzisiejszych urządzeń technologicznych; dlaczego Woody czy Buzz Lightyear nie istnieliby bez Steve'a Jobsa; i dlaczego Jobs tragicznie myślał, że akupunktura i jedzenie owoców wyleczy jego chorobę.

Pasja do inżynierii i projektowania była pielęgnowana w Jobs przez jego złotego ojca i najlepszego przyjaciela dowcipnisia, między innymi.

 Abdulfattah Jandali i Joanne Schieble mieli swoje pierwsze dziecko, syna, 24 lutego 1955 r. Z drugiej strony Jandali i Schieble nie byliby tymi, którzy wychowaliby swoje dziecko. Ponieważ Schieble pochodziła ze ściśle katolickiej rodziny, która odrzuciłaby ją, gdyby miała dziecko z muzułmaninem, para została zmuszona do oddania dziecka do adopcji po urodzeniu dziecka. W konsekwencji dziecko zostało adoptowane przez Paula i Clarę Jobs, parę z Doliny Krzemowej, która nazwała go Stevenem po ich synu, Steven. Paul próbował zaszczepić Steve'owi swoją pasję do mechaniki od najmłodszych lat, a Steve pamięta, że ​​fascynowała go dbałość ojca o szczegóły i dbałość o szczegóły. Na przykład, jeśli rodzina potrzebuje szafki, Paul po prostu ją zbuduje z pomocą Steve'a podczas całego procesu budowy.

Poza tym sprytny, ale przystępny cenowo dom rodziny Eichler — współczesny dom „każdy człowiek” ze szklanymi ścianami od podłogi do sufitu i otwartym planem piętra — zainspirował zainteresowanie Steveobsessive „czystym, pięknym designem Później Steve Jobs jeszcze w liceum poznał Steve'a Wozniaka, z którym od razu się nawiązał, który w porównaniu z Jobsem był starszy o pięć lat i był już wykwalifikowanym technikiem komputerowym, od którego Jobs wiele się nauczył o komputerach i aplikacjach komputerowych. Jobs i Wozniak byli pod wieloma względami zwykłymi młodymi chłopakami, którzy lubili robić żarty swoim rówieśnikom, ale byli też zafascynowani perspektywą zgłębienia świata elektroniki i zobaczenia, co mogą wymyślić. Łącząc swoje dwie pasje, stworzył swój pierwszy produkt w 1971 r.: „Blue Box”, gadżet, który umożliwia klientom wykonywanie bezpłatnych połączeń międzymiastowych.

Wozniak przedstawił koncepcję, a Jobs przekształcił pomysł w dochodową firmę, używając komponentów o wartości 40 USD do stworzenia gadżetu sprzedawanego za 150 USD. Duet sprzedał prawie 100 pudełek, dając im przedsmak tego, co mogą osiągnąć dzięki technicznym talentom Wozniaka i wizji Jobsa. Umiejętności inżynierskie Woźniaka i wizja Jobsa zostały połączone, aby stworzyć rewolucyjny produkt.

Fascynacja Jobsa duchowością, LSD i sztuką wpłynęła na jego wrażliwość estetyczną i intensywną koncentrację.

 Pod koniec lat 60. zainteresowania i dociekliwe kultury geeków i hippisów zaczęły się zbiegać, co doprowadziło do powstania kultury hybrydowej. W konsekwencji było prawdopodobnie nieuniknione, że Jobs, oprócz swoich zainteresowań matematyką, fizyką i elektroniką, zanurzył się w kontrkulturze i zaczął w pewnym momencie eksperymentować z LSD. Pierwszy rok Joba w college'u odbył się w Reed College, prywatnym college'u sztuk wyzwolonych w Oregonie. Podczas pobytu w Reed Jobs bardzo poważnie podchodził do medytacji, a także do eksperymentowania z LSD z przyjaciółmi. Wierzył, że jego doświadczenia z narkotykami pozwoliły mu wzmocnić poczucie tego, co jest niezbędne w życiu, pokazując mu, że jest „druga strona medalu”. Przełomowym momentem było uświadomienie sobie, że wytwarzanie niesamowitych produktów jest ważniejsze niż wszystko inne w sytuacji Jobsa.

Jobs podróżował nawet do Indii, gdzie został przez siedem miesięcy w ramach swoich poszukiwań, aby dowiedzieć się więcej o wschodnim mistycyzmie. Jego osobista filozofia, w szczególności buddyzm zen, została w nim głęboko zakorzeniona, inspirując jego minimalistyczne podejście estetyczne i wystawiając go na potęgę intuicji. Zaangażowanie w LSD i duchowość pomogło mu w rozwinięciu tego, co stało się znane jako pole zniekształcania rzeczywistości Jobsa: gdyby uznał, że coś powinno się wydarzyć, mógłby po prostu sprawić, by to się stało, zniekształcając rzeczywistość, by odpowiadała jego pragnieniom. Oprócz zamiłowania do sztuki, na minimalistyczny styl Jobsa wpłynęła jego fascynacja technologią. Jobs wielokrotnie podkreślał w swojej karierze, jak ważne było dla niego, aby produkty Apple miały przejrzysty i prosty design.

Na studiach licencjackich rozwinął tę wizję samego siebie. Pomimo tego, że porzucił studia, Jobs mógł nadal uczęszczać na kursy, które robił wyłącznie w celu wzbogacenia własnej wiedzy. Jedną z nich była lekcja kaligrafii, w której celował i która następnie stała się głównym elementem graficznego interfejsu użytkownika dla Apple Mac.

Swoją nazwę otrzymali z wycieczki do sadu jabłkowego; ich biznes powstał dzięki wizji kontrkultury i dużo ciężkiej pracy.

 Wydaje się to mało prawdopodobne połączenie: duchowo zorientowany miłośnik LSD pracujący w ciężkim biznesie komputerowym. Jednak na początku lat 70. coraz więcej osób zaczęło postrzegać komputery jako symbol osobistej ekspresji.Tak więc, podczas gdy Jobs był zaangażowany w narkotyki i Zen, jednocześnie fantazjował o założeniu własnej firmy, co ostatecznie zrobił. On i jego kumpel Steve Wozniak mieli również koncepcję współczesnego komputera osobistego, którą wymyślili mniej więcej w tym samym czasie czas. Steve Wozniak został członkiem Homebrew Computer Club we wczesnych dniach rewolucji technologicznej w Dolinie Krzemowej, miejsca spotkań komputerowych „nerdów”, którzy spotykali się i wymieniali pomysłami, a nadrzędną filozofią było to, że kontrkultura i technologia były idealnym małżeństwem. Woźniak był jednym z założycieli Homebrew Computer Club, który spotykał się co tydzień, aby wymieniać się pomysłami.

To właśnie w tym miejscu Wozniak znalazł inspirację do swojego wynalazku. Komputery w tamtych czasach wymagały wielu różnych komponentów sprzętowych do prawidłowego funkcjonowania, co czyniło je skomplikowanymi w utrzymaniu i znacznie trudniejszymi w obsłudze. Wozniak wyobraził sobie gadżet, który był samodzielnym pudełkiem, które miało klawiaturę, ekran i komputer „w jednym pakiecie”. Początkowo Wozniak rozważał oddanie swojego pomysłu za darmo, zgodnie z filozofią ruchu Homebrew. Z drugiej strony Jobs przekonywał, że powinni czerpać korzyści z innowacji Wozniaka. W rezultacie w 1976 r. Wozniak i Jobs założyli Apple Computer, mając na początek zaledwie 1300 dolarów na początek. Aby wymyślić nazwę firmy, Jobs i jego zespół udali się w danym dniu do sadu jabłkowego, a nazwa „Apple” utknęła, ponieważ była prosta, zabawna i natychmiast rozpoznawalna.

Przez miesiąc Wozniak i Jobs pracowali nad ręczną konstrukcją 100 komputerów. Około połowa całości została sprzedana lokalnemu sprzedawcy komputerów, a druga połowa została sprzedana przyjaciołom i innym klientom. Pierwszy komputer Apple, Apple I, był bliski osiągnięcia rentowności po zaledwie 30 dniach na rynku.

Znany ze swojej ścisłej kontroli i niestabilnego stylu przywództwa, Jobs był motywowany nieustępliwym pragnieniem perfekcji.

 Bliscy przyjaciele i znajomi Hioba zgodziliby się, że mężczyzna był nieprzewidywalny, jeśli nie wręcz ekscentryczny. Gdy tylko praca nie spełniała jego wyśrubowanych standardów, wpadał w napady złości i werbalnie atakował każdego, kto ich nie spełniał. Ale co takiego w Jobs sprawiło, że był tak dyktatorski i pełen temperamentu? Jednym słowem był perfekcjonistą, który nie wybaczał błędów. Jobs wyobrażał sobie Apple II jako doskonale zaprojektowany, w pełni wyposażony komputer, który był całkowicie zintegrowany od początku do końca. Jednak chociaż jego entuzjazm przyczynił się do sukcesu Apple II, gdy został wprowadzony w 1977 roku, to jednocześnie osłabił energię i wolę innych osób pracujących w tym biznesie. Jeśli Jobs uważał, że praca pracownika jest słaba, powiedziałby mu, że to „gówno”, i wściekałby się, gdyby zauważył nawet najmniejszą wadę.

Zachowanie w miejscach pracy stawało się coraz bardziej nieprzewidywalne wraz z rozwojem firmy. Ostatecznie Apple zatrudnił Mike'a Scotta na stanowisko dyrektora naczelnego, a jego głównym obowiązkiem było utrzymanie większej kontroli nad Jobsem. Scott zasadniczo musiał zmierzyć się z Jobsem z trudniejszymi problemami, z którymi inni pracownicy po prostu nie mieli siły, by poradzić sobie samodzielnie. Konsekwencją był często ostry konflikt, a Jobs czasami wybuchał płaczem, gdy uważał, że perspektywa oddania jakiejkolwiek kontroli nad Apple jest bardzo niepokojąca. Jobs uważał za szczególnie irytujące, że Scott próbował położyć kres swoim perfekcjonistycznym skłonnościom. Z drugiej strony Scott nie chciał, aby perfekcjonizm Jobsa miał pierwszeństwo przed pragmatyzmem w miejscu pracy.

Aby podać tylko dwa przykłady, Scott interweniował, gdy Steve Jobs uważał, że żaden z 2000 kolorów beżu dostępnych dla obudowy Apple II nie jest odpowiedni, i kiedy Jobs spędził wiele dni debatując, jak zaokrąglone rogi obudowy komputera powinny być. Głównym zmartwieniem Scotta było wyprodukowanie i wprowadzenie na rynek obudowy.

Jobs został podniesiony do statusu technologicznej ikony w wyniku Macintosha, ale jego nienawiść spowodowała, że ​​został zdegradowany

 Apple II, który sprzedał około sześciu milionów sztuk, był powszechnie uważany za iskrę, która zapoczątkowała rozwój branży komputerów osobistych. Nie był to jednak całkowity triumf dla Jobsa, odkąd Apple II było naprawdę arcydziełem Woźniaka, a nie jego własnym. Wynalazca Steve Jobs chciał zbudować gadżet, który, jak to ujął, „wgniecie się w kosmos”. Mając to na uwadze, Jobs rozpoczął prace nad komputerem Macintosh, następcą Apple II, który jeszcze bardziej zrewolucjonizuje komputery osobiste i ugruntuje status Jobsa jako technologicznej legendy. Ale Macintosh nie był w całości dziełem Jobsa, ponieważ tak naprawdę odebrał projekt Macintosha jego twórcy, Jefowi Raskinowi, który był pionierem w dziedzinie projektowania interfejsów człowiek-komputer. W odpowiedzi Jobs opracował komputer, który był zasilany przez procesor wystarczająco mocny, aby obsługiwać złożoną grafikę i mógł być obsługiwany głównie przez mysz, znaną jako Apple IIe.

W dużej mierze było to spowodowane kosztownym wysiłkiem marketingowym, który zawierał spektakularną reklamę telewizyjną, obecnie znaną jako reklama „1984”, wyprodukowana przez hollywoodzkiego reżysera Ridleya Scotta. Macintosh stał się bezkonkurencyjnym sukcesem finansowym. Debiut Macintosha, który zbiegł się z sukcesem reklamy, zaowocował swoistą reakcją łańcuchową mediów, co było korzystne zarówno dla Jobsa, jak i dla produktu. Stosując tę ​​samą przebiegłą taktykę, którą stosował w przeszłości, Jobs był w stanie uzyskać wiele głośnych wywiadów z wieloma ważnymi publikacjami, oszukując dziennikarzy, by uwierzyli, że wywiad, którego im udziela, był „ekskluzywny”. Podejście Jobsa odniosło sukces, a Macintosh uczynił go bogatym i znanym. Osiągnął poziom sławy, który umożliwił mu zatrudnienie piosenkarki Elli Fitzgerald do występu na jego wystawnym przyjęciu z okazji 30. urodzin, które gościł w swoim domu.

Jego perfekcjonizm i przymusowe zachowanie wobec pracowników Apple utrzymywały się nieprzerwanie przez cały okres jego pracy w firmie. Gdyby wierzył, że komuś nie zależy na doskonałości, bezustannie nazywał ich „dupkami”. Snobistyczne zachowanie Jobsa doprowadziło do konfrontacji z biznesem. Rada dyrektorów Apple zagłosowała za zwolnieniem Jobsa w 1985 roku, a on odszedł z firmy w następnym roku.

Pierwsza firma Jobsa, NeXT, okazała się porażką, ale odniósł sukces dzięki firmie Pixar, która jest liderem w dziedzinie technologii filmów animowanych.

 Odkrył, że może teraz robić rzeczy dokładnie tak, jak chciał, obejmując wszystkie swoje dobre i złe strony, gdy doszedł do siebie po szoku związanym z zwolnieniem z Apple. Zaczął od opracowania nowego komercyjnego przedsięwzięcia skierowanego do sektora edukacyjnego, komputera znanego jako komputer NeXT. Dzięki projektowi NeXT Jobs mógł w pełni rozwinąć swoją miłość do projektowania. Zapłacił ryczałtową opłatę w wysokości 100 000 USD za stworzenie logo i zażądał, aby obudowa komputera NeXT była idealną kostką, co w końcu udało się osiągnąć. Jednak obsesja Jobsa na punkcie perfekcji sprawiła, że ​​komputer był trudny do zaprojektowania i wyprodukowania.

Nieustępliwa wizja Jobsa była w zasadzie dzwonem śmierci dla firmy. Chociaż projekt był bliski wyczerpania środków, wprowadzenie maszyny zostało opóźnione o wiele lat, a maszyna okazała się zbyt kosztowna dla przeciętnego klienta. A ze względu na wysoką cenę i ograniczoną bibliotekę oprogramowania, NeXT nie wywarł dużego wpływu na szerszą branżę komputerową. Z drugiej strony Jobs kupił pakiet kontrolny w firmie znanej jako Pixar mniej więcej w tym samym czasie. Jobs cieszył się z możliwości bycia częścią firmy, która była idealnym połączeniem technologii i sztuki jako prezes. Współzałożyciel Apple, Steve Jobs, zainwestował w Pixar prawie 50 milionów dolarów do 1988 roku, jednocześnie tracąc pieniądze na NeXT.

Jednak po latach trudności finansowych firma była w stanie wyprodukować Tin Toy, film, który demonstrował wyraźny styl animacji komputerowej Pixara, Tin Toy zdobyła Oscara w 1988 roku za najlepszy krótkometrażowy film animowany. osiągnięcia w dziedzinie animacji. W związku z tym Jobs stwierdził, że musi przenieść swoją uwagę z oprogramowania i sprzętu, które traciły pieniądze, na Pixar, firmę zajmującą się opracowywaniem najnowocześniejszych, potencjalnie dochodowych obrazów animowanych. Pixar ostatecznie nawiązał współpracę z Disneyem, aby stworzyć swój pierwszy film fabularny, Toy Story, który został wydany w 1995 roku. Toy Story, który został wydany w 1996 roku, stał się najbardziej dochodowym filmem roku.

Praca dokonała przebłagania w swoim życiu osobistym po opuszczeniu Apple, ponownym połączeniu się ze swoją biologiczną rodziną i pogodzeniem się z byłą żoną.

 Jobs nie tylko zdobył ogromną wiedzę zawodową podczas 12 lat spędzonych poza Apple, ale także zrobił postępy w życiu osobistym. Jobs zainteresował się swoimi przodkami w 1986 roku, po śmierci swojej przybranej matki, iw tym samym roku rozpoczął poszukiwania swojej prawdziwej matki. Kiedy w końcu wytropił Joanne Schieble, ogarnął ją smutek i wyrzuty sumienia, że ​​oddała Jobsa do adopcji. Jobs był również zaskoczony, gdy odkrył, że ma siostrę o imieniu Mona Simpson. On i Simpson byli zarówno kreatywni, jak i silni, a ich przyjaźń rozwijała się z czasem. Laurene Powell została przedstawiona Jobsowi mniej więcej w tym samym czasie. Para wzięła ślub w 1991 roku, za aprobatą byłego mistrza Zen Jobsa. Powell spodziewał się już pierwszego dziecka, Reeda Paula Jobsa, kiedy się pobrali. Oprócz pierwszego dziecka, Erin, para miała dwoje dodatkowych dzieci.

Jobs próbował również spędzać więcej czasu z Lisą Brennan, córką z poprzedniego małżeństwa, z którą był przez długi czas w separacji. Dzięki wsparciu Powella Jobs był w stanie to zrobić. Jobs próbował być bardziej zaangażowanym rodzicem Lisy, a ona ostatecznie przeprowadziła się do Jobsa i Powella i pozostała z nimi, dopóki nie poszła na studia licencjackie na Uniwersytecie Harvarda. Gdy Lisa dorośnie, będzie miała te same skłonności temperamentu co Jobs, a ponieważ żaden z nich nie był szczególnie biegły w wyciąganiu ręki i przepraszaniu, mogli spędzić miesiące bez rozmawiania ze sobą. W szerokim sensie podejście Jobsa do interakcji z ludźmi w jego życiu osobistym było porównywalne z jego podejściem do interakcji z ludźmi w biznesie. Jego postawa była binarna: był albo bardzo namiętny, albo niesamowicie fajny, w zależności od sytuacji.

Gdy finanse Apple zaczęły się pogarszać, Jobs powrócił do firmy jako dyrektor generalny, podobnie jak syn marnotrawny.

 Apple zaczęło mieć trudności finansowe w latach po odejściu Jobsa. Gil Amelio został mianowany CEO w 1996 roku, aby odwrócić kryzys firmy. Amelio zauważył, że aby przywrócić Apple na właściwy tor, konieczna będzie współpraca z biznesem, który ma nowe pomysły. W rezultacie w 1997 roku Amelio zdecydowało się na zakup oprogramowania NeXT, wynosząc Jobsa na stanowisko doradcy Apple. Po powrocie do Apple Jobs zapewnił sobie jak największą władzę nad firmą. Aby to zrobić, Steve zaczął dyskretnie budować swoją bazę, promując swoich ulubionych pracowników NeXT na stanowiska autorytetu w Apple. W tym czasie zarząd Apple uznał, że Amelio nie będzie zbawcą firmy. Z drugiej strony wierzyli, że firma może mieć kolejną szansę pod rządami Jobsa.

W rezultacie rada dyrektorów zaproponowała Jobsowi stanowisko dyrektora generalnego Apple. Jobs, ku jego zaskoczeniu, odrzucił ofertę. Jego wolą było pozostanie na stanowisku doradcy i asystowanie w poszukiwaniach nowego dyrektora generalnego, które ostatecznie zakończyły się sukcesem. Jobs wykorzystał swoją pozycję doradcy, aby rozszerzyć swoją władzę w Apple.Zmusił nawet zarząd do rezygnacji — ten sam zarząd, który sugerował mu objęcie stanowiska dyrektora generalnego — ponieważ wierzył, że utrudniają mu wysiłki na rzecz przekształcenia firmy w coś lepszego. Jako doradca Apple Jobs odnosił również sukcesy w nawiązanie relacji z konkurentem Microsoftem, przekonanie firmy do opracowania nowej wersji pakietu Microsoft Office dla komputerów Mac, zakończenie dekady sporów sądowych i spowodowanie gwałtownego wzrostu kursu akcji firmy. Jobs ostatecznie awansował na stanowisko dyrektora generalnego, ale dopiero po sporym namyśle. Nalegał, aby firma skoncentrowała się na produkcji mniejszej liczby produktów.

Firma Apple odnotowała stratę w wysokości 1,04 miliarda dolarów w roku podatkowym 1997. Jednak w 1998 roku, rok po pierwszym pełnym roku pełnienia przez Jobsa funkcji dyrektora generalnego, firma odnotowała zysk w wysokości 309 milionów dolarów. Jobs zasadniczo uratował firmę przed bankructwem.

IMac i pierwszy sklep Apple Store były hitami stratosferycznymi dzięki odważnym koncepcjom i przyszłościowemu projektowi.

 Projektant Jony Ive został wyniesiony na drugą najważniejszą pozycję w Apple za Stevem Jobsem po tym, jak Jobs odkrył swoje wizjonerskie zdolności w projektantze. W efekcie powstała relacja, która przekształciła się w najważniejszą współpracę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego swoich czasów. Komputer stacjonarny kosztujący około 1200 dolarów i przeznaczony dla przeciętnego klienta był pierwszym produktem, nad którym współpracowali Jobs i Ive. IMac był wynikiem ich współpracy. Jobs i Ive przełamali tradycyjne wyobrażenie o tym, jak powinien wyglądać komputer, wprowadzając komputer iMac. Wybierając niebieską, przezroczystą obudowę, mogli wyrazić swoje zainteresowanie sprawieniem, aby komputer był bezbłędny zarówno od wewnątrz, jak i na zewnątrz. W wyniku takiego projektu komputer miał kapryśny wygląd. Komputer iMac, który został wprowadzony na rynek w maju 1998 roku, szybko stał się najpopularniejszym komputerem w historii firmy Apple.

Jobs z drugiej strony zaczął obawiać się, że charakterystyczne towary Apple mogą zgubić się wśród produktów generycznych dostępnych w megasklepie technologicznym. Jego odpowiedzią było ustanowienie Apple Store jako środka umożliwiającego firmie zachowanie pełnej kontroli nad procesem sprzedaży. Począwszy od budowy prototypowego sklepu i wyposażenia całej przestrzeni, Jobs miał obsesję na punkcie każdego aspektu obsługi klienta i ogólnej estetyki. Nalegał na zachowanie poczucia prostoty w całym procesie, od momentu wejścia klienta do sklepu do momentu wyjścia przez frontowe drzwi firmy. Pierwszy sklep Apple Store został otwarty w maju 2001 roku. Był to ogromny sukces, ze względu na skrupulatny projekt Jobsa, który wyniósł handel i wizerunek marki na zupełnie inny poziom.

Jobs zaprojektował iPoda, iPhone'a i iPada, aby zachować pełną kontrolę nad cyfrowymi doświadczeniami.

 Dyrektor generalny Apple, Steve Jobs, opracował nowy, szeroki plan po tym, jak odniósł sukces w Apple Store i iMac. Jego wizja komputera osobistego polegała na tym, że będzie on sercem nowego cyfrowego sposobu życia. Nazywano to jego „podejściem do cyfrowego koncentratora”. Komputer osobisty został pomyślany jako rodzaj centrum sterowania, które może zarządzać szeregiem urządzeń, od odtwarzaczy muzycznych po kamery wideo, zgodnie z planem. Jobs ustalił, że przenośny odtwarzacz muzyczny będzie pierwszym produktem Apple, który zostanie wydany jako pierwszy krok w kierunku realizacji jego wizji. W 2001 roku firma Apple wprowadziła iPoda, uproszczony gadżet, który połączył słynną teraz słynną tarczę z małym ekranem i nową technologią dysku twardego, aby zapewnić płynne wrażenia. Konsumenci sprawili, że iPod był tak popularny, że do 2007 r. stanowił połowę zysków Apple. Chociaż krytycy mieli wątpliwości, czy klienci zapłacą 399 USD za odtwarzacz muzyczny, iPod udowodnił, że się mylili.

Kolejnym etapem było stworzenie prototypu telefonu komórkowego Apple.Apple wypuściło pierwszą wersję iPhone'a w 2007 roku, z okazji 10-lecia firmy. iPhone stał się możliwy do zrealizowania dzięki dwóm kluczowym technologiom: ekranowi dotykowemu, który był w stanie przetwarzać wiele danych wejściowych w tym samym czasie, oraz szkiełka ochronnego Gorilla Glass, które była bardzo wytrzymała i odporna na zarysowania. Po raz kolejny przeciwnicy wyrazili sceptycyzm wobec podejścia Apple, twierdząc, że nikt nie wydałby 500 dolarów na telefon komórkowy – i po raz kolejny Jobs wykazał, że nie mieli racji. Sprzedaż iPhone'a stanowiła ponad połowę łącznych zysków osiągniętych w światowym przemyśle telefonii komórkowej na koniec 2010 roku. Wprowadzenie iPada, pierwszego tabletu firmy, było ostatnim etapem planu Jobsa. iPad został oficjalnie wprowadzony przez firmę Apple w styczniu 2010 r. Firma Apple sprzedała ponad milion iPadów w pierwszym miesiącu i ponad 15 milionów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy okresu premiery.

Ambitne podejście Jobsa do cyfrowego hubu całkowicie zmieniło sektor technologii konsumenckich, o czym świadczy wprowadzenie w kolejnych latach iPoda, iPhone'a i iPada.

Praca przeciwstawiła się wszelkiej konwencjonalnej wiedzy, kiedy zdiagnozowano u niego raka w 2010 r., i zmarł tragicznie na początku następnego roku.

 Jobs odkrył, że ma raka w październiku 2003 r. podczas regularnego badania urologicznego. Choroba Joba była traktowana podobnie jak każdy inny problem projektowy, co oznaczało, że Jobs zlekceważył wszelką tradycyjną wiedzę i opracował własną technikę walki z chorobą. Niestety okazało się to fatalnym błędem. Przez dziewięć miesięcy odmawiał poddania się operacji, a zamiast tego próbował leczyć się za pomocą akupunktury i diety wegańskiej. W końcu odniósł sukces. Z biegiem czasu złośliwy narośl rozrósł się i Jobs ostatecznie musiał przejść inwazyjną operację, aby go usunąć. Chociaż rak pojawił się ponownie w 2008 roku, utrzymywał rygorystyczną dietę z niektórych owoców i warzyw, co spowodowało, że stracił ponad 40 funtów w tym procesie. Jobs został ostatecznie przekonany do przeszczepu wątroby, ale jego stan zdrowia znacznie się pogorszył w wyniku zabiegu, z którego nigdy nie wyzdrowiał.

Praca zmarła w 2011 roku. Pozostawił spuściznę w jednej z najcenniejszych firm technologicznych na świecie, którą budował w trakcie swojej kariery. Wszystko, co Jobs osiągnął w swoim życiu, było wynikiem jego ogromnego skupienia i wyraził wdzięczność za swoje szczęście, mówiąc: „Miałem bardzo szczęśliwą karierę, bardzo szczęśliwe życie”. Zrobiłem wszystko, co mogłem”. Osobowość Jobsa była w pełni reprezentowana w jego wynalazkach, ponieważ każdy produkt Apple był szczelnie zamkniętym, zintegrowanym systemem sprzętu i oprogramowania, w przeciwieństwie do pracy prawie każdej innej osoby. I podczas gdy otwarta strategia Microsoftu – pozwalająca na licencjonowanie systemu operacyjnego Windows – pozwoliła firmie zdominować branżę systemów operacyjnych na wiele lat, model Jobsa okazał się bardziej korzystny na dłuższą metę, ponieważ zapewniał płynną, elegancką całość. doświadczenie użytkownika końcowego od początku do końca, zgodnie z Jobs.

Jobs żył, aby Apple ostatecznie wyprzedził Microsoft jako najcenniejszą firmę technologiczną na świecie, zaledwie kilka miesięcy przed jego śmiercią w 2011 roku.

Steve Jobs: Biografia kończy się podsumowaniem.

Najważniejszą lekcją z tej książki jest to, że Steve Jobs dorastał w Dolinie Krzemowej na skrzyżowaniu sztuki i technologii, narkotyków i kultury nerdów. Powstałaby tam relacja, która ostatecznie doprowadziłaby do założenia Apple, a także sejsmicznej zmiany w sferze innowacji technologicznych. Przez całe życie Jobs był w stanie zmienić nasze połączenie z technologią, opracowując różnorodne towary cyfrowe, które były proste w użyciu i miały przejrzysty wygląd.Zaleca się dalszą lekturę: The Everything Store Brada Stone'a jest fabularyzowaną relacją z jego życia Mimo że Amazon jest obecnie wart ponad miliard dolarów, firma miała skromne początki w garażu założyciela Jeffa Bezosa w Seattle w stanie Waszyngton w 1994 roku. Początkowo Bezos był motywowany wielkim celem stworzenia „Sklepu ze wszystkim”, który stał się wirtualną rzeczywistością dzięki wysiłkom wielu innych. Ta książka, która w równym stopniu koncentruje się na biznesie i jego twórcy, pokazuje, jak Bezos przekształcił swój pomysł w rzeczywistość.

Kup książkę - Steve Jobs autorstwa Waltera Isaacsona

Napisany przez BrookPad Team na podstawie Steve’a Jobsa autorstwa Waltera Isaacsona

.


Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals