The 80/20 Principle by Richard Koch

Zasada 80/20 Richarda Kocha

Sekret osiągnięcia więcej z mniej

Zasada 80/20 Richarda Kocha

Kup książkę - zasada 80/20 autorstwa Richarda Kocha

Jaki jest temat książki Zasada 80/20?

Został wyznaczony jedną z 25 najlepszych książek biznesowych GQ z XX wieku za jego książkę The 80/20 Principle (1997). Wszystko sprowadza się do zasady 80/20, która stwierdza, że ​​80 procent wyników można osiągnąć z zaledwie 20 procentami pracy. Zjawisko to ma ogromne konsekwencje dla każdego aspektu życia, ponieważ pomaga w identyfikacji najwięcej niezbędne zmienne w dowolnym scenariuszu.

Kto czyta książkę zasady 80/20?

  • Każdy, kto chce uzyskać większe wyniki bez konieczności wkładu większego wysiłku.
  • Każda osoba, która chce uwolnić więcej czasu w swoim życiu i żyć szczęśliwszą egzystencją każdego właściciela firmy, która chce poprawić rentowność swojej firmy

Kim jest Richard Koch i jakie jest jego pochodzenie?

Richard Koch jest byłym konsultantem ds. Zarządzania, który opuścił swoją pracę w 1990 roku, aby kontynuować karierę pisarską. Jest autorem 18 książek, w tym przepisów dotyczących władzy, żyjącej 80/20 i superconnect, by wymienić kilka tytułów. Jest odnoszącym sukcesy praktykiem zasady 80/20 w swoim życiu.

Co dokładnie jest dla mnie? Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać swój czas w najbardziej wydajny sposób.

Każdego dnia, w dzisiejszym szybkim świecie, wielu z nas musi radzić sobie z nierealistycznie dużymi listami rzeczy do zrobienia, które wydają się niemożliwe do ukończenia. Możliwe, że możliwe jest, aby jak najszybciej wykonać pierwszą pracę na liście, ale w międzyczasie pojawiły się dwa inne obowiązki. W podobny sposób firmy są zalane złożonością, gdy próbują obsługiwać wiele rynków z szerokimi tablicami różnorodnych towarów, żongląc nimi wszystkich jak klauna w cyrku. Biorąc pod uwagę obecny stan świata, ważne jest, aby zrozumieć, co jest naprawdę konieczne. Dlatego ważne jest zrozumienie zasady 80/20, która wydaje się zwodniczo prosta, ale jest bardzo skuteczna. Korzystanie z tego pozornie wszechobecnego niedopasowania między wysiłkiem a nagrodą może pozwolić ci lepiej wykorzystać swój czas w pracy.

Ponadto wykazano, że koncepcja może pomóc firmom w osiągnięciu sukcesu w zaskakujący sposób: nie robiąc więcej, ale robiąc mniej. Koncepcja może być również wykorzystana do życia osobistego, aby poprawić przyjemność i zadowolenie w interakcjach z innymi ludźmi. Mówiąc prosto, musisz zdobyć właściwą mentalność 80/20, którą te notatki pokażą, jak osiągnąć.

Zazwyczaj tylko niewielka część siły roboczej jest odpowiedzialna za wytworzenie większości wyników (wyjściowych) (wejściowych).

Czy to możliwe, że spojrzałeś wstecz na projekt, nad którym pracowałeś, i odkryłeś, że większość twojej pracy została ukończona tuż przed ostatecznym terminem? Być może osiągnąłeś więcej w ciągu tych kilku dni, kiedy byłeś na skraju braku czasu niż w poprzednich pięciu tygodniach łącznie. W rzeczywistości wiele innych sytuacji wykazało porównywalne niedopasowania między wysiłkiem a nagrodą w ostatnim roku. Wspólnym przykładem jest to, że wiele firm odkryło, że 20 procent ich zakresu produktów naprawdę stanowi 80 procent ich przychodów i rentowności. W ten sam sposób 20% kierowców jest odpowiedzialnych za 80% wszystkich wypadków. Zdecydowana większość kierowców prowadzi ostrożnie, podczas gdy niewielka mniejszość jeździ lekkomyślnie i jest odpowiedzialna za większość wypadków. Na lepsze lub gorsze, zasada 80/20 stwierdza, że ​​około 80 procent wyników pracy (lub wyników) jest generowane przez zaledwie 20 procent wysiłku w pracy (lub wkładu).

Dlaczego ten procent nie jest bardziej rozłożony? Ponieważ nie każda przyczyna ma taki sam wpływ na wynik jak inne przyczyny. W rzeczywistości przyczyny mogą być szeroko podzielone na dwie kategorie: mniejszość, która ma znaczący wpływ na wyniki i większość, która ma tylko niewielki wpływ na wyniki (patrz ryc. 1). W rezultacie osiągnięto podział 80/20. Chociaż zasada 80/20 jest uproszczeniem, należy podkreślić, że w rzeczywistości stosunek jest bardziej złożony - na przykład może wynosić 70/30 lub 99,9/0,01 w niektórych przypadkach. Oczywiście liczby nie zawsze mogą sumować się do stu, a odwrotnie jest również możliwe. Na przykład, według badań z 1997 r., Tylko cztery filmy (1,3 procent) stanowiły 80 procent całkowitej sprzedaży biletów na 300 recenzowanych filmach. Jak widać, przypadki zasady 80/20 można znaleźć w wielu kontekstach i jak zobaczysz, są to ważne informacje w wielu sytuacjach.

Ludzie nie są przyzwyczajeni do myślenia w kategoriach zasady 80/20, ponieważ wymagamy równowagi i sprawiedliwości we wszystkim, co robimy.

Ludzie mają tendencję do przewidywania świata w stanie równowagi. Jednak równowaga nie jest nieodłącznym stanem świata; Raczej brak równowagi jest naturalnym stanem świata. Rozważ na przykład dziedzinę językoznawstwa: Sir Isaac Pitman stwierdził, że około 700 powszechnie używanych słów odpowiada za około dwie trzecie całej codziennej mowy. Jeśli weźmiemy pod uwagę ich instrumenty pochodne, liczba ta wzrasta do 80 procent: mniej niż jeden procent wszystkich słów w języku angielskim stanowi ponad 80 procent wszystkich mówimy i piszemy. Skąd jednak pochodzą te nierówności? W wyniku pętli sprzężenia zwrotnego, które powiększają i wzmacniają nawet najmniejsze odmiany. Weźmy na przykład złotą rybkę z kilkoma złotymi rybkami o mniej więcej podobnej wielkości. Z czasem złota rybka rozwinie się w ryby o szalenie różnorodnych rozmiarach. Czemu?

Mają niewielką krawędź nad innymi rybami, ponieważ niektóre z nich są tylko włosami większymi niż reszta. Oznacza to, że są w stanie uchwycić więcej żywności niż mniejsze ryby, co pozwala im się rozwijać w szybszym tempie. Poprawia to ich przewagę konkurencyjną, umożliwiając im uchwycenie jeszcze większej ilości żywności w wyniku wzrostu przewagi. W rezultacie cykl staje się bardziej wzmocniony z każdą pętlą, co ostatecznie powoduje znaczne zmiany wielkości. Pomimo faktu, że takie nierówności są normalne, wiele osób uważa, że ​​są niesprawiedliwe. Aby zapewnić ilustrację, rozważ nierówny podział dochodu i bogactwa: gdy 20% populacji posiada 80% wszystkich bogactwa, nazywamy to „niesprawiedliwością społeczną”. To postrzeganie niesprawiedliwości wynika z założenia, że ​​siła robocza i nagroda powinny być postrzegane jako mają równe znaczenie w stosunku 1: 1. Jednak, jak pokazuje zasada 80/20, nie wszystkie wysiłki powodują taką samą rekompensatę.

Reguła 80/20 może pomóc w poprawie procesu pracy w celu uzyskania lepszych wyników.

Do tej pory prawdopodobnie myślisz, że to wszystko jest bardzo dobrze i dobrze, ale w jaki sposób reguła 80/20 dotyczy ciebie i twoich codziennych czynności? Zacznijmy od życia zawodowego, ponieważ sposób, w jaki obecnie działasz, zdecydowanie nie jest najskuteczniejszym sposobem robienia rzeczy. Zastanów się: jeśli otrzymasz 80 procent wyników z zaledwie 20 procentami wysiłku, które włożysz, oznacza to, że 80 procent twojej pracy jest rażąco nieefektywne, aby inaczej było. Zastanów się nad następującym scenariuszem: jeśli możesz wyeliminować ten zmarnowany czas i zastąpić go działaniami, które wykonujesz podczas produktywnego 20 procent dnia, zwiększasz swoje wyniki pracy o dziesięć. Rozważ możliwość powtórzenia wydajności w ostatniej chwili, którą masz jako termin projektu, i na przykład zachować ją przez czas trwania projektu.

Z drugiej strony użycie zasady 80/20, z drugiej strony, może pomóc w poprawie wydajności, odrzucając uwagę od działań, które mają tylko niewielki wpływ na ogólne wyniki. Możliwe jest rozpoczęcie od oceny i analizy procesów pracy w celu ustalenia, które aspekty są nieefektywne. Jako przykład możesz odkryć, że marnujesz czas na pierwszych etapach projektu, obsesyjnie przemyślając i zastanawiając się nad każdym potencjalnym błędem, jaki możesz popełnić. Rozpoznaj to, a możesz dołożyć celowego wysiłku, aby powstrzymać się od rozważenia potencjalnych niepowodzeń. Niezależnie od przyczyn, rozpoznając je i reorganizację procesu, aby im zapobiec, możesz znacznie poprawić ogólną wydajność i wydajność.

Zasada 80/20 może być wykorzystana do poprawy zarobków w świecie biznesu.

Po dowiedzeniu się, jak korzystać z zasady 80/20 do swojej osobistej wydajności, niewątpliwie zastanawiasz się, jak możesz zastosować ją również do produktywności swojej firmy. W rzeczywistości istnieje wiele podejść, które możesz podjąć, ale prawdopodobnie najważniejsze jest zoptymalizacja oferty produktu swojej firmy. Aby to zrobić, musisz najpierw ustalić, który z twoich grup produktów jest odpowiedzialny za większość twoich zarobków. Po prostu zorganizuj wszystkie towary w kolejności zysku i liczby sprzedaży, a najprawdopodobniej odkryjesz, że chociaż najwyższe produkty stanowią tylko 20 procent całkowitej sprzedaży, wytwarzają 80 procent całkowitego zysku. Na przykład autor przeprowadził badania w firmie produkcyjnej elektroniki i odkrył, że trzy najważniejsze elementy stanowiły 19,9 procent całej sprzedaży, ale wygenerowały oszałamiające 52,6 procent całkowitych zysków.

Po identyfikacji podziału 80/20 w organizacji następnym krokiem jest wykorzystanie i powiększenie potencjału lukratywnego 20 procent. Priorytetyzuj te towary i poświęć swoje wysiłki na zwiększenie liczby sprzedaży tych przedmiotów. Pracując dla firmy elektronicznej, autor zmusił kierownictwo w celu zwiększenia sprzedaży swoich najlepszych towarów, informując sprzedawców, że ich jedynym celem było podwojenie sprzedaży tych trzech produktów i że powinni zignorować wszystkie inne cele.

Aby odnieść sukces, musisz uprościć i wyeliminować złożoność w swojej firmie.

Jak wszyscy są świadomi, duże korporacje są często bardzo skomplikowane. Oznacza to, że menedżerowie muszą być kompetentni w radzeniu sobie ze złożonością i często oczekują na intelektualną stymulację i wyzwanie, które im przynosi. Niemniej jednak obejmuje, a nawet zachęca do złożoności naprawdę najskuteczniejszej strategii budowania udanej firmy? Większość ludzi uważa, że ​​wielkość i szeroki zakres produktów firmy są korzystne, ponieważ im więcej towarów sprzedaje firma, tym więcej zysków ma wytwarzać, zgodnie z konwencjonalną mądrością. Z drugiej strony wewnętrzna złożoność ma znaczne ukryte koszty. Bardziej złożona logistyka, więcej szkoleń sprzedaży i nieproporcjonalna ilość pracy administracyjnej są wymagane między innymi przez szeroką gamę towarów w porównaniu z ograniczonym zakresem. Zmienne te podnoszą całkowity koszt prowadzenia działalności dla firmy - potencjalnie o tyle, ile dodatkowe elementy generują przychody.

Z drugiej strony usprawnienie Twojej firmy może pomóc zaoszczędzić pieniądze na wydatkach. Każdy pracownik w branży będzie mógł poświęcić całą swoją uwagę na kilka oferowanych przedmiotów, jeśli ograniczysz i skoncentrujesz linię produktów. To pozwala im uzyskać bardziej dogłębne zrozumienie garstki najważniejszych towarów, niż gdyby musieli żonglować setkami. Zadania administracyjne są w rezultacie łatwiejsze, a korzyści skali - korzyści uzyskane przez wykonanie więcej tego samego - są realizowane w sektorach takich jak produkcja i transport. Znaczenie tych zalet jest niezaprzeczalne. Na przykład badanie 39 średnich firm wykazało, że firmy o najmniejszej złożoności były najbardziej udane. W wyniku sprzedaży mniejszej różnorodności towarów mniejszym klientom i współpracy z mniejszą liczbą dostawców, byli w stanie zwiększyć swoje marginesy zysku.

Oczywiste jest, że usprawniając swoją firmę, możesz obniżyć wydatki, w wyniku czego poprawić zyski.

Możesz użyć zasady 80/20 do każdego obszaru swojej firmy, od negocjacji po działania marketingowe, które są bardziej ukierunkowane.

Powinieneś teraz zrozumieć, jak korzystać z reguły 80/20, aby ograniczyć różnorodność produktów, jednocześnie zwiększając rentowność. Ale co z wszystkimi innymi aspektami firmy, które wymagają uwagi? Na szczęście reguła 80/20 jest tak dostosowalna, że ​​może być używana do prawie każdego działu lub funkcji firmy w celu zwiększenia ryzyka sukcesu. Na przykład, czy kontakt z konsumentami, dostawcami czy partnerami biznesowymi dyskusje są istotnym elementem działalności każdej firmy. Normalne negocjacje polega na tym, że kwestie, które należy rozwiązać, zostały skrupulatnie zaplanowane z wyprzedzeniem. Jednak tym razem jest ich zbyt wiele. Analiza 80/20 najprawdopodobniej pokazałaby, że tylko garść punktów jest naprawdę ważna dla Twojej firmy i powinieneś skoncentrować swoje wysiłki na zdobywaniu tych punktów, zamiast próbować przekonać wszystkich innych, że masz rację.

Kolejnym przykładem wykorzystania zasady 80/20 jest celowanie w działania marketingowe, które omówiono dalej poniżej. W przypadku, gdy zaledwie 20% Twoich klientów stanowi 80% przychodów, powinieneś skoncentrować swoje wysiłki na znalezieniu i przekonaniu tych konsumentów do dalszego zakupu od Ciebie. Po zidentyfikowaniu docelowych konsumentów możesz zarobić ich lojalność, zapewniając im oburzająco doskonałą obsługę klienta. Następnie, gdy tworzysz nowe towary lub usługi, powinieneś skupić się wyłącznie na tym 20 procentach rynku. Będziesz mógł zwiększyć swój udział w rynku, jednocześnie sprzedając tym samym konsumentom, co wcześniej.

Wyobraź sobie kogoś takiego jak Nicholas Barsan, jeden z najbardziej znanych i bardzo odnoszących sukcesy agentów nieruchomości w Stanach Zjednoczonych, który każdego roku zarabia ponad 1 milion dolarów prowizji. Ponad jedna trzecia tych pieniędzy pochodzi od stałych klientów, którzy następnie odsprzedają swoje domy, co pokazuje, że jego podejście do koncentrowania się na zadowoleniu swoich najlepszych klientów jest lukratywne. Do tej pory powinno być oczywiste, że zasada 80/20 może być używana niemal powszechnie w każdej sytuacji biznesowej.

Zmieniając sposób myślenia, możesz zastosować zasadę 80/20 do swojego codziennego życia.

Korzystając z przykładów biznesowych, widać, że zasada 80/20 jest często wykorzystywana, określając, które 20 procent danych wejściowych daje 80 procent wyników w danej sytuacji. Jednak w życiu codziennym nie można przeprowadzić tego rodzaju śledztwa. Potrzebujesz czegoś innego, aby to zrekompensować: 80/20. Wszystkie przyczyny i dane wejściowe są uważane za równie znaczące w konwencjonalnym myśleniu, który ma charakter liniowy. Jako młodzież uczymy się na przykład, że wszyscy nasi przyjaciele są dla nas równie ważne, niezależnie od ich wieku. W wyniku tej sytuacji myślenie 80/20 uznałoby rzeczywistość, że nie każde połączenie jest tak samo ważne jak inne. Kilku przyjaciół jest bardziej niezbędnych niż inni, a nasze kontakty z nimi są bardziej znaczące niż osoby z resztą naszych przyjaciół.

Jeśli spojrzysz na swoje przyjaźnie jako całość, możesz argumentować, że 20% z nich wygeneruje 80% ich „wartości”, która obejmuje na przykład emocje przyjemności i koleżeństwa, które otrzymujesz z takich połączeń. Podstawowa różnica między analizą 80/20 a myśleniem 80/20 polega na tym, że analiza wymagałaby zebrania danych i analizy ich w celu ustalenia, kto jest najważniejszym 20% populacji, podczas gdy w 80/20 myślenie byś byłeś Po prostu oszacuj, kto jest najważniejszym 20% populacji. Chociaż wartość twoich powiązań nie można ocenić dokładnie w tej sytuacji, zawsze możesz zadawać sobie pytanie: „Osoby w moim życiu, które są dla mnie najważniejsze?” Kiedy o tym myślę, ile czasu spędzam z nimi co tydzień? Tego rodzaju zapytanie pomoże ci ustalić, które z twoich połączeń są dla Ciebie najbardziej istotne.

Jeśli postępujesz zgodnie z zasadą 80/20, powinieneś dążyć do jakości, a nie ilości i skoncentrować się na opracowaniu najważniejszych i znaczących 20 procent twoich połączeń. Tego rodzaju myślenie 80/20 może być stosowane w różnych sytuacjach w życiu bez wymogu dowodów empirycznych.

Zamiast koncentrować się na zarządzaniu czasem, poświęć swoją uwagę na najważniejsze działania.

Najprawdopodobniej nie jesteś zaznajomiony z ideą zarządzania czasem, który często jest zalecany w publikacjach samopomocy. Podstawową koncepcją jest pomoc w robieniu więcej w dostępnym czasie, a takie podejście okazało się skuteczne: poprawia wydajność o około 15 do 25 procent. Istnieje jednak bardziej skuteczna metoda, aby stać się bardziej wydajna. Cel zarządzania czasem jest celem większej wydajności poprzez wykonanie większej liczby działań w danym czasie. Skorzystają z niego gorączkowy harmonogram, ponieważ pierwszym krokiem jest klasyfikowanie codziennych zadań według ich znaczenia. Tutaj zaczynają się trudności: większość osób nie jest w stanie wybrać, która z ich działań jest najważniejsza, w wyniku czego definiują 60 do 70% listy rzeczy do zrobienia jako „wysoki priorytet”.

W rezultacie, co się stało? W rezultacie ich kalendarze są przepełnione, a ich godziny pracy stają się dłuższe. Aby uniknąć przepracowania i, w najgorszym przypadku, cierpiącym na wypalenie, nie jest dobrym pomysłem, aby wcisnąć jeszcze więcej obowiązków domowych w już przepełniony harmonogram. Alternatywnie, zarządzanie czasem 80/20, często znane jako „rewolucja czasu”, pomaga w identyfikacji 20 procent twoich działań, które generują 80 procent twoich wyników, a następnie koncentrować twoje wysiłki na tych zadaniach. Pracując dla firmy konsultingowej, autor stwierdził, że jego organizacja odnosi większe sukcesy niż inne, jednocześnie nie podejmując większych wysiłków. (Patrz eksponat A.) W większości przypadków konsultanci próbują rozwiązać wiele różnych problemów dla swoich klientów, co skutkuje głównie pracami powierzchniowymi, a klient ostatecznie odpowiedzialny za wprowadzenie wszelkich sugestii.

Z drugiej strony koledzy autorów skoncentrowali się na najbardziej krytycznych 20% problemach swoich klientów i wykorzystali czas, jaki zaoszczędzili, aby pomóc klientom w realizacji ich sugestii. Ta strategia umożliwiła im przewyższenie innych firm konsultingowych, a jednocześnie zwiększyć rentowność swoich klientów. Ten rodzaj „rewolucji czasu” pozwala zwolnić czas bez poświęcania jakości pracy lub jej skutku.

Korzystając z zasady 80/20 na dużą skalę, możemy poprawić ogólną jakość naszego życia.

Większość osób opisuje swoje ogólne szczęście jako miarę całej jakości życia. Warto jednak zauważyć, że stosunkowo niewielu z nas naprawdę próbuje wprowadzić zmiany w naszym życiu, aby się uszczęśliwić. W rzeczywistości większość osób spędza znaczną ilość czasu, wykonując działania, które czynią je nieszczęśliwymi. Na przykład duża liczba osób jest zatrudniona w zawodach, które są przygnębiające. Typowy dzień robotników biurowych polega na siedzeniu w kabinie, bez celu wykonywania obowiązków i cierpliwie czekanie na dzień lub tydzień, aby dojść do wniosku. Co możesz zrobić, aby poprawić tę sytuację? Mówiąc prosto, powinieneś podjąć wysiłek w celu ustalenia rozkładu przyjemności i niezadowolenia w swoim życiu, a także czynników, które się do niego przyczyniają, zanim podjął działania w celu wprowadzenia zmiany.

Zastanów się nad następującym pytaniem: Które 20% twojego życia daje ci 80% swojej przyjemności, a które 20% zapewnia 80% nędzy? Gdy tylko zidentyfikujesz 80 procent swojego życia, które przyczynia się do braku szczęścia, czas podjąć działania: skróć czas spędzony na wykonywaniu tych działań. Na przykład, jeśli Twoja praca czyni cię nieszczęśliwym, możesz spróbować wymyślić kreatywne rozwiązania w celu poprawy swojej sytuacji. Możesz szukać alternatywnego zatrudnienia, spróbować ponownie zdefiniować obecny, skrócić godziny pracy i tak dalej. Dostępnych jest wiele opcji. Nie powinieneś jednak poddawać się pracy w pracy, która czyni cię nieszczęśliwym do końca życia, bez względu na to, jak może się wydawać kuszące.

Po powodzeniem zmniejszenia liczby rzeczy, które sprawiają, że będziesz nieszczęśliwy, spowoduje, że będziesz mieć więcej czasu i energii, aby poświęcić na rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy w przyszłości. Będziesz miał więcej czasu na spędzenie z rodziną i przyjaciółmi, jeśli na przykład zdecydujesz się na mniej godzin pracy. Po prostu zastanów się, które 20 procent działań życia stanowi 80 procent twojego szczęścia, a następnie poszukaj metod spędzania więcej czasu na zaangażowaniu się w te 20 procent działań. Jeśli to zrobisz, będziesz miał bardziej satysfakcjonujące istnienie.

Zasada 80/20 to książka, która ma ostateczne podsumowanie.

Jednym z najważniejszych wiadomości zawartych w tych notatkach jest: zasada 80/20 stwierdza, że ​​w praktycznie każdym polu 20% wejścia lub pracy wynika z 80% wyjścia lub zwrotu. Jeśli skoncentrujesz swoje wysiłki na 20 procentach twoich wysiłków, które generują największe wyniki, zauważysz znaczny wzrost wydajności w wyniku twoich wysiłków. Ten prosty pomysł może być używany do każdego aspektu twojego życia, od firmy po relacje z innymi i ogólną jakość życia. Poniżej znajdują się praktyczne porady zebrane z tych notatek: Popraw wydajność Twojej firmy. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz sprawić, by te notatki działały dla Ciebie w celu rozwoju Twojej firmy. Na przykład możesz przeprowadzić analizę istniejącego wyboru produktu i skoncentrować wszystkie wysiłki sprzedażowe na 20 % przedmiotach, które są najbardziej lukratywne.

Kup książkę - zasada 80/20 autorstwa Richarda Kocha

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na zasadzie 80/20 autorstwa Richarda Kocha

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.