Sztuka odpoczynku Claudii Hammond

Claudia Hammond Health Lifestyle Mental Health Motivational Self Help Psychology Social Psychology The Art of Rest

Jak znaleźć wytchnienie w epoce nowożytnej

The Art of Rest by Claudia Hammond

Kup książkę - The Art of Rest autorstwa Claudii Hammond

Co jest tematem książki Sztuka odpoczynku?

The Art of Rest (2019) to dokument, który dogłębnie przygląda się sferze odpoczynku. Wyniki The Rest Test, ankiety internetowej przeprowadzonej wśród ponad 18 000 osób ze 135 krajów na temat wypoczynku, są wykorzystywane jako punkt wyjścia do zbadania, które czynności ludzie uważają za najbardziej spokojne i dlaczego dwie trzecie respondentów uważa, że ​​nie ma dość spać w swoim życiu. Analizuje 10 najczęstszych metod odpoczynku, a także wyzwania i udowodnione korzyści związane z każdą z tych relaksujących czynności, wszystkie w oparciu o badania naukowe.

Kto czyta książkę Sztuka odpoczynku?

  • Każdy, kto interesuje się zdrowiem i dobrym samopoczuciem
  • Ci, którzy cenią własne dobro
  • Osoby, które same lubią spędzać czas w samotności

Jaka jest tożsamość Claudii Hammond?

Powieściopisarka i profesor psychologii Claudia Hammond jest laureatką wielu nagród. Prowadzi również podcasty i programy radiowe, w tym BBC Radio 4 All in the Mind i BBC World Service's Health Check. Wśród jej innych prac są między innymi Mind Over Money, Time Warped i Emotional Rollercoaster.

Co dokładnie w tym jest dla mnie? Czytając ten artykuł, dowiesz się, jak zintegrować więcej spokoju ze swoim życiem.

 Nie jesteś sam, jeśli czasami uważasz, że życie jest trudne. Życie jest stałym źródłem stresu. Wszystko się sumuje, od presji w pracy po stres w domu, nieotwarte e-maile po nieumyte naczynia – a ciągła egzystencjalna udręka wcale nie jest łatwiejsza. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje proste lekarstwo na stres: sen. Z tego powodu Test Spoczynku, największe badanie, jakie kiedykolwiek podjęto, próbował zidentyfikować dokładnie te czynności, które ludzie uważają za najbardziej odprężające. Quiz trwał 40 minut i otrzymał odpowiedzi od ponad 18 000 osób ze 135 krajów w 2016 roku. Dziesięć najlepszych ćwiczeń kojących zostało również zawartych w książce The Art of Rest. Notatki te dają wgląd w pięć z dziesięciu opisanych powyżej działań. Ich wyjaśnienia, dlaczego te czynności są regenerujące i jak uzyskanie odpowiedniego rodzaju odpoczynku może poprawić twoje życie, przeplatają się w całej książce.

Dowiedz się, jak nic nie robienie może poprawić twoją pamięć, jakie rodzaje muzyki są najbardziej kojące i jak znaleźć właściwą równowagę między samotnością a życiem towarzyskim w tych notatkach.

Stres ma negatywne konsekwencje dla zdrowia i samopoczucia. Odpoczynek może być korzystny.

 Możesz go znaleźć w swoim miejscu pracy. Będziesz mógł go zlokalizować w domu. Substancję tę można znaleźć prawie wszędzie na całym świecie. Obecne niepokoje, a także żal z powodu przeszłości i obawy o przyszłość, mogą być przyczyną tego u niektórych osób. Jeśli wszystkie te zagadki cię stresują, to jest to naturalne – w końcu stres jest dokładnie tym, o czym tutaj mówimy! Żyjemy w okresie wielkiego stresu. Ciągły zgiełk tętniącego życiem świata wymaga ciągłego myślenia o chronicznej aktywności. Może się wydawać, że nie ma wystarczająco dużo czasu, aby się uspokoić. A jeśli tak, to nadal jest dokuczliwe poczucie winy, że nie zasługujesz na odpoczynek. Jednak konsekwencje braku odpoczynku mogą być znacznie poważniejsze niż krótkie ukłucie wyrzutów sumienia. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że stres jest szkodliwy dla zdrowia i samopoczucia. Odpoczynek może być korzystny.

Konsekwencje bycia pod wpływem zbyt dużego stresu są od dawna znane.Według badania przeprowadzonego przez Fundację Zdrowia Psychicznego w 2018 roku, pół miliona osób w Wielkiej Brytanii cierpi z powodu stresu związanego z pracą. Według tego samego badania prawie trzy czwarte Brytyjczyków miało tak wysoki poziom stresu, że nie byli w stanie funkcjonować zwykle przez cały rok. Osoby zestresowane zwykle śpią mniej niż osoby, które nie są zestresowane. A to może mieć katastrofalne skutki. Według jednego z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, zmęczenie było odpowiedzialne za 13% wypadków przy pracy. Szesnaście procent osób, które odpowiedziały na ankietę, przyznało się ostatnio do zasypiania za kierownicą.

Dodając obrazę do kontuzji, niewystarczający sen wiąże się z szeregiem możliwych problemów zdrowotnych, od nadciśnienia i udaru po zaburzenia nastroju, otyłość i raka jelita grubego, by wymienić tylko kilka. W rezultacie uzyskanie wystarczającej ilości snu ma kluczowe znaczenie. Przemęczenie, czy to spowodowane brakiem snu, czy brakiem odpoczynku, ma negatywny wpływ na Twoje zdolności poznawcze. Wyczerpanie może prowadzić do zaników pamięci, trudności z koncentracją i złego podejmowania decyzji. Co więcej, czynności, które zwykle byłyby proste, mogą stać się bardzo trudne do wykonania. Nie tylko dorośli cierpią z powodu braku dobrej jakości snu. Przerwy zostały zniesione w brytyjskich szkołach w ciągu ostatnich 20 lat, aby zapewnić więcej czasu na dodatkowe zajęcia. W Wielkiej Brytanii zaledwie 1% szkół średnich ma przerwę popołudniową, mimo że badania pokazują, że przerwy zwiększają uwagę uczniów. Wszyscy możemy czerpać korzyści z większej ilości snu, niezależnie od tego, czy jesteśmy wyżu demograficznego, milenialsami, czy członkami pokolenia Z.

Ale o to chodzi: tak naprawdę jest tylko jedna metoda na wystarczającą ilość snu – a jest nią spanie. Przeciwieństwo niepokoju jest widoczne w szerokiej gamie czynności, w które możemy się angażować, gdy nie śpimy.

Nawet jeśli nie robienie niczego w szczególności jest powszechną formą relaksu, wielu osobom jest to trudne.

 Kiedy słyszysz termin „odpoczynek”, co najpierw przychodzi ci na myśl? Być może widzisz siebie angażującego się w ćwiczenia uważności, wegetującego przed telewizorem lub spacerującego. Zalecane są zajęcia relaksacyjne, takie jak marzenie na jawie lub gorąca kąpiel. Wśród ponad 18 000 odpowiedzi na test odpoczynku wiele osób wymieniło je jako swoje ulubione hobby na odpoczynek po długim dniu pracy. Jednak pomimo tego, że wszyscy znajdują się w pierwszej dziesiątce, żaden z nich nie znajduje się w pierwszej piątce, co jest zaskakujące. Z tego powodu może być niespodzianką, gdy dowiadujemy się, że pierwsza odprężająca aktywność na naszej liście, która znajduje się na piątym miejscu, wcale nie jest tak naprawdę aktywnością. Nie robi absolutnie nic. Najważniejszą lekcją jest to, że nie robienie niczego w szczególności jest popularnym rodzajem relaksu, jednak wielu osobom jest to trudne.

Pomimo faktu, że nicnierobienie może wydawać się ostateczną formą relaksu, brak aktywności nie jest często postrzegany pozytywnie we współczesnej kulturze. Siedzenie przez dłuższy czas lub spędzanie dni w łóżku może również przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych, w tym zmniejszonego wchłaniania wapnia i masy mięśniowej. Na szczęście istnieją pewne obiecujące korzyści dla tych, którzy nie chcą nic robić. Na początek nuda może mieć korzystny wpływ na zdolność do bycia kreatywnym. W jednym z badań poinstruowano dwie grupy uczestników, aby wymyślili jak najwięcej różnych zastosowań plastikowych kubków. Pierwsza grupa miała trochę czasu na ręczne przepisanie numerów z książki telefonicznej, po czym została poproszona o wymyślenie kreatywnych pomysłów. Druga grupa po prostu wskoczyła i zaczęła pracować.Zgadnij, kto wymyślił jeszcze bardziej kreatywne sposoby wykorzystania plastikowych kubków? Ten sam oddział, który został przydzielony do żmudnej pracy z książką telefoniczną, zgadłeś!

Możliwe jest również polepszenie pamięci poprzez absolutnie nic W badaniu z 2004 roku przyjrzano się osobom, które cierpiały na amnezję po udarze. Przydzielono im 15 słów do zapamiętania. Jedna grupa zajmowała się czynnościami umysłowymi przez dziesięć minut, podczas gdy druga siedziała w zaciemnionym pokoju przez ten sam czas. Następnie zostali poddani próbie w zakresie swoich wspomnień. Pierwsza grupa zapamiętywała średnio 14 procent słów, podczas gdy druga grupa – którą będziemy nazywać grupą „nie robić nic” – zapamiętała średnio 49 procent słów.

W rezultacie w pewnych sytuacjach nie robienie niczego może być korzystne. Ale co, jeśli trudno jest usprawiedliwić uczestnictwo w relaksującym okresie, kiedy w ogóle nic nie robisz? Jednym z podejść jest praktycznie nic – na przykład szydełkowanie, kolorowanie książek lub układanie puzzli – przez kilka godzin każdego dnia. Po wystarczającej liczbie powtórzeń będziesz w stanie wykonać zadanie bez konieczności myślenia o tym, pozwalając umysłowi wędrować bez poczucia winy.

Słuchanie wolnej muzyki może być dość kojące, o ile lubisz tę piosenkę i jej zrozumienie nie jest zbyt skomplikowane.

 Rozważ następujący scenariusz: jesteś uczestnikiem eksperymentu psychologicznego w swojej instytucji. Właśnie otrzymałeś zadanie rozszyfrowania bardzo trudnych anagramów. Problem polega na tym, że twój mózg po prostu nie potrafi rozszyfrować kodów. Jak myślisz, co to za słowa? Myśleć! Sytuację pogarsza fakt, że drugi gracz robi szybkie postępy. Jest w stanie szybko odpowiedzieć na anagramy i wykorzystuje dodatkowy czas, aby cię nękać. Ma wątpliwości co do twojego intelektu. Zastanawia się głośno, jak w ogóle udało ci się dostać na studia. Będziesz strasznie zirytowany, zanim się zorientujesz. I nadal jesteś zły po odkryciu, że ten nadęty głupek nawet nie był uczestnikiem. Współpracował z naukowcami jako wspólnik.

W tej sekcji badacze zadają Ci pytanie: Jakiej muzyki chciałbyś słuchać, aby pomóc Ci się zrelaksować i odprężyć? Co jest lepsze: podstawowa melodia czy skomplikowana melodia? Najważniejszym punktem, który należy od tego wyciągnąć, jest to, że słuchanie wolnej muzyki jest kojące, o ile lubisz tę piosenkę i nie jest to zbyt skomplikowane. Wyniki tego eksperymentu, przeprowadzonego w 1976 roku przez serbsko-amerykańskiego psychologa Vladimira Koneni, były jednoznacznie pozytywne. Ostatecznie zdecydowana większość uczestników (79 proc.) wolała prostszą i cichszą muzykę. Słuchanie muzyki uplasowało się na czwartym miejscu na liście najpopularniejszych form wypoczynku w teście odpoczynku. Nie oznacza to jednak, że cała muzyka jest relaksująca.

Różne rodzaje muzyki mają różny wpływ na nasze emocje. Muzyka w tonacji durowej, która jest szybka i nieharmonijna, z większym prawdopodobieństwem wywoła uczucie radości, podczas gdy wolna i dysonansowa muzyka w tonacji molowej z większym prawdopodobieństwem wywoła uczucia smutku. Więc jaki rodzaj muzyki ma moc, by uśpić Cię w stan głębokiego relaksu? Można to osiągnąć grając powolną melodię z płynnymi, płynnymi rytmami w tonacji durowej. Wydaje się, że instynktownie to rozumiemy. Według wyników innego badania, jedna grupa ochotników położyła się na kocu i odpoczywała przez siedem minut, podczas gdy inna grupa intensywnie jeździła na rowerach treningowych. Zapytani, jakiego rodzaju muzyki chcieliby posłuchać później, ci na kołdrze mieli mieszane reakcje – albo chcieli czegoś optymistycznego, aby ich rozruszać, albo czegoś spokojnego, aby utrzymać ich zrelaksowany sposób myślenia. Zdecydowana większość kolarzy wybrała wolniejszą muzykę.

Nie wyklucza to jednak, że inne rodzaje muzyki są kojące, takie jak podstawowa, wolna muzyka.Na przykład według ostatnich badań 96 procent z 600 uczestników stwierdziło, że muzyka pomogła im się zrelaksować i szybciej zasnąć. Z drugiej strony ich wybory muzyczne przed snem były bardzo zróżnicowane. W rzeczywistości muzykę klasyczną wybrało 32 procent badanych, Ed Sheeran wybrało wielu innych, a garstka wybrała muzykę house. Innymi słowy, relaksująca muzyka nie ogranicza się do ogólnych playlist relaksacyjnych na YouTube lub innych tego typu witrynach. Wymagania są w rzeczywistości znacznie prostsze: muzyka nie powinna być zbyt szybka ani zbyt skomplikowana – a co najważniejsze, powinno to być coś, co lubisz.

Niewielkie ilości czasu w samotności mogą odmłodzić, jeśli wybierzesz odpowiednią lokalizację i odpowiednią porę dnia.

 Być może zauważyłeś, że kilka najpopularniejszych źródeł odpoczynku w teście odpoczynku to czynności, które wymagają samotności. W rezultacie nie może dziwić, że samotność zajmuje wysokie miejsce na liście, a konkretnie na trzecim miejscu (patrz poniżej). Wszyscy możemy od czasu do czasu zrozumieć pragnienie samotności. Niektórzy respondenci, zwłaszcza kobiety w wieku poniżej 30 lat, które odpowiedziały na ankietę, stwierdzili, że spędzanie czasu w samotności jest ich preferowaną metodą na odpoczynek. Działania bardziej towarzyskie, takie jak spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, nie znalazły się nawet na liście pierwszej dziesiątki. Tymczasem gdzie wyznaczamy granicę między przyjemną izolacją a przygnębiającą samotnością? Najważniejsza lekcja, którą należy z tego wyciągnąć, jest taka: Niewielka ilość czasu w samotności może być odmładzająca, jeśli wybierzesz odpowiednią lokalizację i odpowiednią porę dnia.

W taki sam sposób, w jaki nic nie robienie jest kojące w pewnych okolicznościach, bycie samemu jest tylko relaksujące w innych. Generalnie jest to odwrotność relaksu, kiedy jest się zmuszonym do samotności, jak w przypadku odosobnienia w więzieniu. Ekstremalna izolacja, według badań psychologicznych, może mieć negatywny wpływ na zdolności poznawcze osadzonego. Możliwe, że brak stymulacji może w końcu doprowadzić do zapomnienia, kim są, powodując utratę poczucia tożsamości. Podobnie inne, mniej dotkliwe formy przymusowego spędzania czasu w samotności, takie jak przedłużające się okresy bezrobocia, nie są zbyt relaksujące.

Jakość twoich relacji społecznych ma wpływ na to, czy czujesz się spokojny lub samotny. Jeśli masz mniej przyjaciół, niż byś chciał, możesz odczuwać samotność, gdy jesteś sam. Co zaskakujące, posiadanie dużej liczby przyjaciół daje ten sam efekt. Zgodnie z wynikami badań Uniwersytetu Stanowego Iowa, mniej ważne jest posiadanie pewnej liczby przyjaźni, niż posiadanie głębokich więzi z tymi przyjaciółmi. Jeśli masz bliskich przyjaciół, do których możesz wrócić, przekonasz się, że czas spędzony w samotności jest odmładzający. Musisz najpierw zdać sobie sprawę, że jesteś sam, aby był to czas regenerujący. W końcu ludzie spędzają około 29 procent swoich godzin na samotnych czynnościach, takich jak dojazdy do pracy, zakupy spożywcze i patrzenie na telefony komórkowe. Z drugiej strony te zajęcia nie są często uważane za zdrowe w samotności.

Kluczem do uzyskania pokojowej izolacji jest ustawienie własnych parametrów. Nie chodzi tylko o oderwanie się od ludzi, pracy czy uciążliwych obowiązków. Poświęcenie czasu dla siebie pozwala również lepiej dostroić się do swoich emocji i skupić się na własnej tożsamości, wolnej od żądań i osądów innych. Pamiętaj jednak, że w tym okresie nie powinieneś więcej obciążać siebie.

Spędzanie czasu na łonie natury może być zarówno relaksujące, jak i korzystnie wpływać na nastrój.

 Gdzie spędzasz najwięcej czasu w samotności? Jeśli jesteś jak większość Amerykanów, spędzisz je w domu.Gdzie chciałbyś spędzić większość czasu w samotności? Jeśli nadal jesteś jak większość ludzi, rozwiązanie można znaleźć w przyrodzie. Chociaż jesteśmy oddanymi mieszkańcami miast, którzy spędzili całe życie na unikaniu ukąszeń komarów, wielu z nas łączy naturę z pewnego rodzaju relaksem. Spędzanie czasu na łonie natury jest nadal wysoko na liście aktywności, które pozwalają na odpoczynek, zajmując drugie miejsce w teście odpoczynku, mimo że nie robimy tego tak często, jak byśmy tego chcieli. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: spędzanie czasu na łonie natury może być zarówno relaksujące, jak i korzystnie wpływać na nastrój.

Przyroda, według wielu zwolenników spędzania większej ilości czasu z ptakami i drzewami, może łagodzić nasze zmartwienia i poprawiać nastrój. Niemniej jednak, czy dawka natury naprawdę regeneruje, czy po prostu tak sądzimy? Aby się tego dowiedzieć, spójrzmy na kilka badań. Podkolanowa kora przedczołowa (obszar mózgu związany z emocjami smutku i negatywnymi myślami) został zmierzony w jednym badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda, przy użyciu skanerów mózgu do oceny aktywności. Następnie odbył się 90-minutowy spacer, w którym połowa uczestników szła sześciopasmową autostradą, a druga połowa ścieżką przyrodniczą. Po powrocie po raz drugi zbadano ich mózgi. Tylko osoby, które wybrały się na spacer po lesie, miały niższy poziom aktywności w tym samym obszarze mózgu. Oznacza to, że mieli mniej negatywnych myśli niż osoby, które szły wzdłuż miejskiej jezdni.

Niewielka dawka natury może również mieć potencjał, aby poprawić nastrój i zdolność koncentracji, nawet jeśli dawka jest tylko w formie wirtualnej. Uczestnicy otrzymali trudną pracę przy komputerze, a następnie otrzymali 40-sekundową mikroprzerwę, aby spojrzeć na szary dach lub identyczny dach, który został zmieniony, aby pokryć bujną zieloną łąkę. Wyniki eksperymentu zostały opublikowane w 2015 roku. Ci, którzy wpatrywali się w zielony dach, byli w stanie utrzymać koncentrację przez dłuższy czas po mikroprzerwie.

W konsekwencji spędzanie czasu na łonie natury, a nawet po prostu bycie na nią narażonym, ma wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak to, czy uważasz, że natura jest spokojna, zależy od Twojej osobowości i znaczenia, jakie przywiązujesz do niektórych krajobrazów. Zwłaszcza jeśli chodziłeś do tego samego lasu odkąd byłeś dzieckiem, może to mieć dla ciebie szczególne znaczenie emocjonalne. W przeciwieństwie do tego nieprzyjemne spotkanie z meduzą może spowodować, że przestaniesz uważać tropikalne wybrzeże za jedno z twoich ulubionych miejsc.

Czytanie to najpopularniejsza rozrywka dla tych, którzy chcą się zrelaksować.

 Możliwe więc, że Twoja życiowa fobia przed komarami uniemożliwia Ci angażowanie się w terapię przyrodniczą jako relaksującą rozrywkę. Może chciałbyś zostać w środku, zwinięty w kłębek z dobrą książką. Nie martw się. W teście odpoczynku 58 procent uczestników stwierdziło, że czytanie jest ich ulubioną metodą odpoczynku. Czytanie przewyższało inne hobby, takie jak uważność i oglądanie telewizji. I, w przeciwieństwie do korzystania z ekranu późnym wieczorem, czytanie przed snem nie wydaje się być związane z gorszą ogólną jakością snu. Ci, którzy wybrali czytanie, wykazywali wyższy poziom samooceny i optymizmu niż ci, którzy tego nie robili. Najważniejszą rzeczą, którą należy od tego wyciągnąć, jest to, że czytanie jest najpopularniejszą czynnością relaksacyjną.

Czytanie jest często określane jako pasywna rozrywka, ale nie jest to do końca prawda. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego. Na początek jest to wyczerpujące poznawczo - obserwujesz formy liter i łączysz je ze sobą w słowa, co czasami jest trudne. Następnie dokonujesz porównania między tym, co przeczytałeś, a tym, co już wiesz. Wykazano również, że czytanie jest stymulujące fizycznie. Jako przykład rozważmy następujący eksperyment z 1988 roku przeprowadzony przez psychologa klinicznego z Zimbabwe Victora Nella.Nell zaprosiła samozwańczych moli książkowych do udziału w jego badaniach w RPA, gdzie testował fizjologiczne konsekwencje czytania na ich ciałach

W pierwszym etapie wprowadził uczestników w stan znużenia, zakładając ich w przezroczyste gogle i grając biały szum przez 10 minut. Jego następne zadanie wymagało od uczestników wykonania jednej z następujących czynności: czytania przez 30 minut, zamykania oczu i odpoczynku przez pięć minut; patrzeć na fotografie; lub rozwiązywać problemy arytmetyczne lub logiczne. Podczas każdego zadania Nell dokonywała pomiarów oddechu, tętna i aktywności mięśni. Wykazano, że czytanie, z potencjalnym wyjątkiem matematyki, jest czynnością, która zapewnia uczestnikom największą stymulację fizjologiczną w porównaniu z innymi czynnościami. Innymi słowy, czytanie jest czynnością relaksacyjną, która nie wyłącza całkowicie mózgu. Nie ma również wpływu na ciało fizyczne.

Ponieważ czytanie jest postrzegane jako czynność siedząca, wcześniejsze badania nie doceniały jej potencjału. Amerykańskie badanie z 2009 roku, próbujące wykazać wyższość jogi, popełniło błąd, porównując ją do czynności czytania. Poziom stresu i ciśnienie krwi znacznie spadły po 30 minutach jogi. Jednak to samo wydarzyło się po półgodzinnym czytaniu artykułów z Newsweeka, które jest znacznie mniej wymagającym fizycznie ćwiczeniem niż czytanie. Wciąż jesteśmy zakłopotani, dlaczego czytanie jest tak relaksujące. Jedna wskazówka może być znaleziona w twojej zdolności kierowania doświadczeniem: masz zdolność czytania we własnym tempie i na swój własny sposób. Czytanie – czy to beletrystyka, czy literatura faktu – może również przenieść cię do życia innych ludzi i pomóc ci uciec od własnego. Wrażenie czytania może pozostawać w twoim umyśle przez wiele godzin, dni, a nawet lat po tym, jak je skończysz. I zamiast oczyścić myśli, wypełnia je nowymi.

Znajdź czas na odpowiedni rodzaj odpoczynku w swoim harmonogramie.

 Jak widzieliśmy, odpoczynek ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Musimy spożywać jej wystarczającą ilość, aby żyć zdrowo. Poważne potraktowanie odpoczynku jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu. Nie uważamy, że sen jest luksusem, ale dobry sen jest często postrzegany w dzisiejszym społeczeństwie jako coś, co warto mieć. Najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę, ile godzin spałeś ostatniej nocy, a także czy spałeś dobrze, czy nie. Ale ile godzin snu spałeś poprzedniej nocy? Jaki rodzaj snu miałeś? Czy to wystarczyło? Każdy śpi w inny sposób, dlatego ważne jest, aby odkryć, jaki rodzaj snu będzie dla Ciebie najlepszy. Bieganie dziesięć mil każdego ranka może być dobrym sposobem na odpoczynek dla twojego najlepszego kumpla, ale jeśli bieganie nie jest dla ciebie relaksujące, nie rób tego – przynajmniej nie w imię odpoczynku. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest ustalenie priorytetu odpowiedniego rodzaju odpoczynku. Oto kilka wskazówek.

Być może nie ma jednego środka na odpoczynek, który działa na wszystkich. Niemniej jednak, zgodnie z wynikami testu odpoczynku, osoby, które uzyskały najwyższe wyniki w ogólnym samopoczuciu, odpoczywały średnio pięć godzin dziennie. Może się wydawać, że to dużo, ale prawdopodobnie odpoczywasz, nawet nie zauważając tego w ciągu dnia. Rozpoznawanie, kiedy odpoczywasz, jest ważną częścią koncentracji na odpoczynku - czy to podczas dojazdów do pracy, czy podczas przygotowywania dla siebie kolacji. Jest to również kwestia proporcji: osoby, które zgłosiły, że codziennie nie odpoczywają, odnotowały spadek oceny samopoczucia, podobnie jak osoby, które zgłosiły, że śpią dłużej niż sześć godzin. Każdy jest wyjątkowy na swój sposób. Jeśli odkryjesz, że trzy godziny relaksu to dla Ciebie dużo, nie zmuszaj się więcej.

Jednym z najtrudniejszych aspektów poświęcania czasu na relaks jest radzenie sobie z poczuciem winy, które się z tym wiąże.Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszym świecie, kiedy ludzie mają obsesję na punkcie bycia zajętym i nie dają sobie swobody odpoczynku. Aby wieść spokojniejsze życie, powinieneś ćwiczyć pozwalanie sobie na przerwy i uczestniczenie w zajęciach relaksujących. Korzystne może być również zaplanowanie w kalendarzu czasu na relaks pośród innych zobowiązań i zobowiązań. Kiedy brakuje Ci czasu, pomyśl o włączeniu krótszych okresów odpoczynku – lub nawet mikroprzerw – do swojego codziennego planu dnia. Przez kilka minut śnij na jawie, wyjrzyj przez okno, rysuj lub w inny sposób zajmuj swój czas.

Ostatnie słowo ostrzeżenia: łatwo jest stracić z oczu ostateczny cel odpoczynku, gdy jesteś pochłonięty poszukiwaniem go. Spokój ma swoje zalety, gdy jest praktykowany z umiarem. Jeśli jednak jesteś tak zaniepokojony uzyskaniem odpowiedniego snu, że zaczyna Cię to martwić, może nadszedł czas, aby ponownie ocenić swoją sytuację.

Ostatni rozdział książki Sztuka odpoczynku.

Najważniejszą lekcją z tych notatek jest to, że aby poradzić sobie ze stresami życia, musisz zachować równowagę między odpoczynkiem a aktywnością. Niektóre hobby, takie jak czytanie, słuchanie muzyki, spędzanie czasu na łonie natury lub po prostu nicnierobienie, są dobrze znane jako źródła relaksu. Jednakże, ponieważ każdy ma inny sposób spania, powinieneś wybrać jedno lub więcej relaksujących hobby, które pomogą Ci się zrelaksować i nabrać sił. Rady, które można zastosować w praktyce: Zmierz się ze stresem, wykonując 15 minut ulubionej aktywności łagodzącej stres. Wyjmuj zeszyt z receptą, gdy czujesz się niespokojny – w tym miejscu każdy jest swoim własnym lekarzem – i daj sobie 15 minut na odpoczynek. Idealnie, ta relaksująca rozrywka powinna być taka, która natychmiast rozluźni twoje zdezorientowane myśli. Każdy ma inne doświadczenie. Możesz słuchać muzyki, ćwiczyć uważność lub czytać rozdział ze swojej książki podczas wykonywania tego ćwiczenia. Ponadto może to być coś, co nie znalazło się w pierwszej dziesiątce w teście odpoczynku, takie jak ogrodnictwo lub gotowanie. Cokolwiek wybierzesz, zajmie to tylko 15 minut, więc nie musisz się martwić o siebie.

Kup książkę - The Art of Rest autorstwa Claudii Hammond

Napisany przez BrookPad Team na podstawie The Art of Rest Claudii Hammond

.


Starszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals