The Art of Rest by Claudia Hammond

Sztuka REST przez Claudię Hammond

Jak znaleźć wytchnienie we współczesnym wieku

Sztuka REST przez Claudię Hammond

Kup książkę - The Art of Rest by Claudia Hammond

Jaki jest temat książki The Art of Rest?

Art of Rest (2019) to dokument, który dogłębnie patrzy na królestwo REST. Ustalenia testu odpoczynku, ankieta online ponad 18 000 osób z 135 krajów dotyczących odpoczynku, są wykorzystywane jako punkt wyjścia do zbadania, które zajęcia uważają za najbardziej spokojne i dlaczego dwie trzecie respondentów uważało, że nie mają wystarczającej ilości spać w ich życiu. Bada 10 najczęstszych metod odpoczynku, a także wyzwania i sprawdzone zalety związane z każdą z tych relaksujących działań, wszystkie oparte na badaniu naukowym.

Kto czyta książkę The Art of Rest?

  • Każdy, kto jest zainteresowany zdrowiem i samopoczuciem
  • Ci, którzy cenią swoje własne samopoczucie
  • Osoby, które czerpią przyjemność z samodzielnego spędzania czasu

Jaka jest tożsamość Claudii Hammond?

Powieściopisarz i profesor psychologii Claudia Hammond jest laureatką wielu nagród. Służy również jako gospodarz podcastów i programów radiowych, w tym BBC Radio 4 All In the Mind i BBC World Service Check. Wśród jej innych dzieł są umysł na pieniądze, wypaczone czas i emocjonalny rollercoaster, między innymi.

Co dokładnie jest dla mnie? Dowiesz się, jak zintegrować większą odpoczynek ze swoim życiem, czytając ten artykuł.

Nie jesteś sam, jeśli czasami uważasz, że życie jest trudne. Życie jest stałym źródłem stresu. Każda drobna rzecz sumuje się, od presji w pracy po stres w domu, nieotwarte e -maile po potrawy pozostały niemyte - a ciągła udręka egzystencjalna nie staje się łatwiejsza. Dobra wiadomość jest taka, że ​​istnieje proste lekarstwo na stres: sen. Z tego powodu test odpoczynku, największe badanie na temat odpoczynku, które kiedykolwiek podejmowano, próbowało dokładnie zidentyfikować te działania, które osoby uważają za najbardziej spokojne. Quiz zajęło 40 minut na zakończenie i otrzymało odpowiedzi od ponad 18 000 osób z 135 krajów w 2016 r. W książce Art of Rest zawiera również dziesięć najlepszych działań. Notatki te zapewniają wgląd w pięć z dziesięciu działań opisanych powyżej. Ich wyjaśnienia obu działań są regenerujące, jak i jak uzyskanie odpowiedniego rodzaju odpoczynku może poprawić twoje życie, są splecione w całej książce.

Dowiedz się, w jaki sposób nic nie może poprawić twojej pamięci, które rodzaje muzyki są najbardziej kojące, i jak zachować właściwą równowagę między samotnością a życiem społecznym w tych notatkach.

Stres ma negatywne konsekwencje dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Reszta może być korzystna.

Możesz go zlokalizować w miejscu pracy. Będziesz mógł go zlokalizować w domu. Tę substancję można znaleźć prawie na całym świecie. Obecne lęki, a także żal z przeszłości i obaw o przyszłość, mogą być przyczyną tego u niektórych ludzi. Jeśli wszystkie te zagadki cię stresują, to tylko naturalne - w końcu stres jest dokładnie tym, co jest tutaj omawiane! Żyjemy w okresie wielkiego stresu. Ciągłe zgiełk świata Hustying wymaga sposobu myślenia przewlekłej aktywności, która jest ciągle włączona. Może się wydawać, że nie ma wystarczająco dużo czasu, aby się uspokoić. Lub, jeśli tak, nadal istnieje dokuczanie, poczucie, że nie zasługujesz na żaden odpoczynek. Jednak konsekwencje braku odpoczynku mogą być znacznie poważniejsze niż krótkie ukłucie winnego sumienia. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest to, że stres jest szkodliwy dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Reszta może być korzystna.

Konsekwencje bycia pod zbyt dużym stresem były od dawna znane. Według ankiety przeprowadzonej przez Fundację Zdrowia Psychicznego w 2018 r. Pół miliona osób w Wielkiej Brytanii cierpi na stres związany z pracą. Według tego samego badania prawie trzy czwarte Brytyjczyków miało tak wysoki poziom stresu, że nie byli w stanie normalnie funkcjonować w pewnym czasie przez cały rok. Ludzie, którzy są zestresowani, zwykle spali mniej niż ci, którzy nie są zestresowani. I może to mieć katastrofalne efekty. Według jednego z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, zmęczenie było odpowiedzialne za 13 procent wypadków zawodowych. Szesnaście procent osób, które odpowiedziały na ankietę, przyznało się ostatnio do zasypiania za kierownicą.

Dodając zniewagę do obrażeń, nieodpowiedni sen wiąże się z szeregiem możliwych problemów zdrowotnych, od nadciśnienia i udaru mózgu po zaburzenia nastroju, otyłość i rak jelita grubego po wymienienie tylko kilku. W rezultacie uzyskanie wystarczającej ilości snu ma kluczowe znaczenie. Przechwytywanie, zarówno spowodowane brakiem snu, jak i brak odpoczynku, ma negatywny wpływ na twoje umiejętności poznawcze. Wyczerpanie może skutkować upływem pamięci, trudnościami w koncentracji i złym podejmowaniem decyzji. Ponadto działania, które zwykle byłyby proste, mogą stać się bardzo trudne do wykonania. Dorośli nie są jedynymi, którzy cierpią z powodu braku wysokiej jakości snu. Okresy przerwania zostały zniesione w szkołach w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatnich 20 lat, aby zapewnić więcej czasu na dodatkowe zajęcia. W Wielkiej Brytanii tylko 1% szkół średnich ma popołudniową przerwę, pomimo badań wykazujących, że przerwy zwiększają uwagę uczniów. Wszyscy możemy skorzystać z większego snu, niezależnie od tego, czy jesteśmy wyżu demograficznego, tysiąclecia, czy członków pokolenia Z.

Ale o to chodzi: naprawdę jest tylko jedna metoda, aby uzyskać wystarczającą ilość snu - i to jest spać. Przeciwieństwo niepokoju jest widoczne w szerokiej gamie działań, w które możemy się angażować, kiedy się nie śpimy.

Nawet chociaż nic nie robienie w szczególności, jest powszechną formą relaksu, wiele osób ma trudności z tego.

Kiedy słyszysz termin „odpoczynek”, co przychodzi na myśl? Być może widzisz, jak angażujesz się w ćwiczenia uważności, warzyj się przed telewizorem lub spacerując w spokoju. Zaleca się relaksujące zajęcia, takie jak marzenie lub gorąca kąpiel. Spośród ponad 18 000 odpowiedzi na test reszty wiele osób wspomniało o nich jako o swoich ulubionych hobby do odpoczynku po długim dniu w pracy. Jednak pomimo faktu, że wszyscy należą do pierwszej dziesiątki, żadna z nich nie jest w pierwszej piątce, co jest zaskakujące. Z tego powodu zaskoczeniem może się dowiedzieć, że pierwsza rezygnacja na naszej liście, która pojawia się na piątym miejscu, wcale nie jest zbyt dużą czynnością. To absolutnie nic nie robi. Najważniejszą lekcją jest to, że robienie nic szczególnego jest popularnym rodzajem relaksującej aktywności, ale wielu osób ma to trudności.

Pomimo faktu, że nic nie może wydawać się ostateczną formą relaksu, nieaktywność nie jest często widoczna w nowoczesnej kulturze. Siedzenie przez długi czas lub spędzanie dni w łóżku może również przyczyniać się do różnych problemów zdrowotnych, w tym zmniejszonej wchłaniania wapnia i masy mięśniowej. Na szczęście istnieją pewne obiecujące zalety dla tych, którzy chcą nic nie robić. Na początek nuda może mieć korzystny wpływ na zdolność do kreatywności. W jednym badaniach poinstruowano dwa zestawy uczestników, aby wymyślili tyle różnych zastosowań plastikowego kubka, ile mogliby wymyślić. Pierwsza grupa miała trochę czasu na transkrypcję numerów z książki telefonicznej, zanim została zmuszona do opracowania kreatywnych pomysłów. Druga grupa właśnie wskoczyła i zaczęła pracować. Zgadnij, kto wymyślił jeszcze bardziej kreatywne sposoby korzystania z plastikowych kubków? Ta sama drużyna, która została przydzielona do żmudnej pracy w książce telefonicznej, zgadłeś!

Możliwe jest również ulepszenie pamięci, nie robiąc absolutnie nic. W badaniach z 2004 r. Przejrzały osoby, które cierpiały z powodu amnezji po udaru mózgu. Przydzielono 15 słów, aby mogli je zapamiętać. Jedna grupa zajmowała się działaniami umysłowymi przez dziesięć minut, a druga siedziała w zaciemnionym pokoju przez ten sam okres. Następnie zostali przetestowane pod względem wspomnień. Średnio pierwsza grupa zapamiętała 14 procent słów, podczas gdy druga grupa-którą nazywamy grupą do notowania-pamiętała średnio 49 procent słów.

W rezultacie nie robienie nic może być korzystne w niektórych sytuacjach. Ale co, jeśli trudno ci uzasadnić uczestniczenie w relaksującym okresie robienia niczego? Jednym podejściem jest robienie praktycznie nic - na przykład szydełkowania, kolorowanki lub łamigłówek - przez kilka godzin każdego dnia. Po wystarczającej liczbie powtórzeń będziesz mógł wykonać zadanie bez konieczności myślenia o tym, pozwalając umysłowi wędrować bez winy.

Słuchanie powolnej muzyki może być dość kojące, o ile lubisz piosenkę i nie jest zbyt skomplikowane, aby zrozumieć.

Rozważ następujący scenariusz: Jesteś uczestnikiem eksperymentu psychologicznego w swojej instytucji. Właśnie otrzymałeś zadanie rozszyfrowania niektórych bardzo trudnych anagramów. Problem polega na tym, że twój mózg po prostu nie może wymyślić, jak rozszyfrować kody. Jak myślisz, jakie są te słowa? Myśleć! Sytuacja pogarsza fakt, że drugi gracz robi szybkie postępy. Jest w stanie szybko odpowiedzieć na anagramy i wykorzystuje dodatkowy czas, aby cię nękać. Ma wątpliwości co do twojego intelektu. Zastanawia się na głos, jak udało ci się dostać na studia. Będziesz strasznie zirytowany, zanim się zorientujesz. I nadal jesteś zły po odkryciu, że ten pompatyczny kostek nie był nawet uczestnikiem. Pracował z naukowcami jako wspólnik.

W tej sekcji naukowcy oferują pytanie: jakiego rodzaju muzyka posłuchałbyś, aby pomóc Ci się zrelaksować i odpocząć? Co jest lepsze: podstawowa melodia czy skomplikowana melodia? Głównym punktem, aby się z tego odebrać, jest to, że słuchanie powolnej muzyki jest kojące, o ile lubisz piosenkę i nie jest zbyt skomplikowane. Odkrycia tego eksperymentu, przeprowadzone w 1976 r. Przez serbsko-amerykańskiego psychologa Vladimira Koneni, były jednoznacznie pozytywne. Ostatecznie zdecydowana większość uczestników (79 procent) preferowała prostszą i spokojniejszą muzykę. Słuchanie muzyki zajęło czwarte miejsce na liście najpopularniejszych zajęć RESTful w reszcie. Nie oznacza to jednak, że cała muzyka jest relaksująca.

Różnorodne rodzaje muzyki mają różne wpływ na nasze emocje. Muzyka w głównym kluczu, który jest szybki i niezgodny, jest bardziej prawdopodobne, że wywołuje poczucie radości, podczas gdy powolna i dysonansowa muzyka w mniejszym kluczu jest bardziej prawdopodobne, że wywołuje uczucie smutku. Więc jaki rodzaj muzyki ma moc, by uśpieniać cię w głębokim relaksacji? Można to osiągnąć, grając powolną melodię z gładkim, płynącym rytmami w głównym kluczu. Wydaje się, że jest to coś, co instynktownie rozumiemy. Zgodnie z ustaleniami kolejnych badań, jeden zestaw wolontariuszy złożył koc i odpoczywał przez siedem minut, podczas gdy inna grupa ciężko jeździła na rowerach ćwiczeń. Zapytany, jakiej muzyki chcieliby wysłuchać później, osoby na kołdrze mieli mieszaną odpowiedź - chcieli czegoś optymistycznego, aby je ulec, albo coś spokojnego, aby utrzymać je w zrelaksowanym sposób myślenia. Wolniejsza muzyka została wybrana przez znaczną większość jeźdźców.

Nie wyklucza to jednak innych rodzajów muzyki jako kojącej, takich jak podstawowa, powolna muzyka. Na przykład, według ostatnich badań, 96 procent z 600 uczestników stwierdziło, że muzyka pomogła im się zrelaksować i szybciej zasnąć. Z drugiej strony ich wybory muzyczne przed snem były bardzo zróżnicowane. W rzeczywistości muzyka klasyczna została wybrana przez 32 procent respondentów, podczas gdy Ed Sheeran został wybrany przez wielu innych, a garstka wybrała muzykę house. Innymi słowy, relaksująca muzyka nie jest ograniczona do ogólnych list odtwarzania relaksu na YouTube lub innych takich stronach. Wymagania są w rzeczywistości o wiele bardziej proste: muzyka nie powinna być zbyt szybka ani zbyt skomplikowana - i, co najważniejsze, powinno to być coś, co lubisz.

Niewielkie ilości czasu samotnego może się odmłodzić, jeśli wybierzesz odpowiednią lokalizację i odpowiednią porę dnia.

Być może zauważyłeś, że kilka najpopularniejszych źródeł odpoczynku w testach odpoczynku to czynności, które wymagają samotności. W rezultacie nie może się dziwić, że bycie samotnym wynosi wysoko na liście, pod numerem trzecim, a dokładniej (patrz poniżej). Wszyscy możemy zrozumieć chęć bycia samotnym od czasu do czasu. Niektórzy respondenci, zwłaszcza kobiety w wieku poniżej 30 lat, które odpowiedziały na ankietę, stwierdzili, że samo spędzanie czasu jest ich preferowaną metodą relaksu. Zajęcia, które są bardziej społeczne, takie jak spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną, nawet nie znalazły się na liście pierwszej dziesiątki. W międzyczasie, gdzie rysujemy granicę między przyjemną izolacją a przygnębiającą samotnością? Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: niewielkie ilości czasu samodzielnego może się odmłodzić, jeśli wybierzesz odpowiednią lokalizację i odpowiednią porę dnia.

W ten sam sposób, w jaki nic nie robienie w pewnych okolicznościach, bycie samemu jest relaksujące tylko w innych. Zasadniczo jest to odwrotność relaksu, gdy jesteś zmuszony być sam, jak ma to miejsce w przypadku samotnego zamknięcia w więzieniach. Ekstremalna izolacja, według badań psychologicznych, może mieć negatywny wpływ na umiejętności poznawcze więźnia. Możliwe jest, że brak stymulacji może ostatecznie doprowadzić jednostki do zapomnienia, kim są, co spowoduje utratę poczucia tożsamości. Podobnie inne, mniej surowe formy przymusowego czasu samodzielnego, takie jak przedłużone okresy bezrobocia, nie są zbyt relaksujące.

Jakość twoich relacji społecznych ma wpływ na to, czy czujesz się spokojny czy samotny. Jeśli masz mniej przyjaciół, niż chcesz, możesz doświadczyć poczucia samotności, kiedy jesteś sam. Co zaskakujące, posiadanie dużej liczby przyjaciół ma ten sam efekt. Zgodnie z ustaleniami badań Uniwersytetu Stanowego w Iowa, mniej ważne jest, aby mieć pewną ilość przyjaźni, niż mieć głębokie powiązania z tymi przyjaciółmi. Jeśli masz bliskich przyjaciół, do których możesz wrócić, przekonasz się, że sam czas się odmładza. Musisz najpierw zdać sobie sprawę, że jesteś sam, aby był to czas na rzecz odbudowy. W końcu osoby spędzają około 29 procent swoich godzin przebudzenia zaangażowanych w samotne zajęcia, takie jak podróżowanie do pracy, zakupy spożywcze i patrzenie na telefony komórkowe. Z drugiej strony te zajęcia nie są często uważane za zdrowy czas sam.

Kluczem do uzyskania spokojnej izolacji jest ustawienie własnych parametrów do tego. Nie chodzi tylko o ucieczkę od ludzi, pracy lub uciążliwych obowiązków. Poświęcenie dla siebie pozwala również być bardziej dostosowane do swoich emocji i skupić się na własnej tożsamości, wolnych od wymagań i osądów innych. Pamiętaj jednak, że w tym okresie nie powinieneś więcej obciążyć siebie.

Spędzanie czasu w naturze może być zarówno relaksujące, jak i korzystne dla twojego nastroju.

Gdzie spędzasz większość swojego samotnego czasu? Jeśli jesteś jak większość Amerykanów, spędzisz to w domu. Gdzie chciałbyś spędzić najwięcej ze swojego samotnego czasu? Jeśli nadal jesteś jak większość ludzi, rozwiązanie można znaleźć w naturze. Chociaż możemy być oddani mieszkańcy miast, którzy spędzili całe życie, unikając przekąsek komarów, wielu z nas łączy naturę z pewnym relaksacją. Spędzanie czasu w naturze pozostaje wysokie na liście spokojnych działań, zajmując drugie miejsce w testach reszty, pomimo faktu, że nie robimy tego tak często, jak byśmy chcieli. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: spędzanie czasu w naturze może być zarówno relaksujące, jak i korzystne dla twojego nastroju.

Natura, według wielu, którzy opowiadają się za spędzeniem więcej czasu z ptakami i drzewami, ma zdolność złagodzenia naszych zmartwień i rozjaśnienia naszych nastrojów. Niemniej jednak dawka natury jest naprawdę regeneracyjna, czy też wierzymy, że tak jest? Aby odkryć, spójrzmy na kilka badań. Subgenerowała kora przedczołowa (obszar mózgu związany z emocjami smutku i negatywnymi myślami) zmierzono w jednym badaniu przez naukowców z Uniwersytetu Stanforda, wykorzystując skanery mózgu do oceny aktywności. Nastąpiła 90 minut spacerem, a połowa uczestników szła sześciopasmową autostradą, a druga połowa szła wzdłuż ścieżki przyrody. Po powrocie ich mózgi zostały zbadane po raz drugi. Tylko osoby, które poszły na spacer po lesie, miały niższy poziom aktywności w tym samym regionie mózgu. Oznacza to, że mieli mniej negatywne myślenie niż osoby, które spacerowały ulicą miejską.

Niewielka dawka natury może również potencjalnie zwiększyć nastrój i zdolność koncentracji, nawet jeśli dawka jest w formie wirtualnej. Uczestnicy otrzymali trudną pracę komputerową, a następnie otrzymali 40-sekundowy mikro-rozbicie, aby spojrzeć na szary dach lub identyczny dach, który został zmieniony, aby był pokryty bujną zieloną łąką. Wyniki eksperymentu zostały opublikowane w 2015 r. Ci, którzy patrzyli na zielony dach, byli w stanie utrzymać swoje stężenie przez dłuższy czas po mikro-przełomu.

W związku z tym spędzanie czasu w naturze, a nawet po prostu narażenie na niego, ma wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Jednak niezależnie od tego, czy uważasz, że natura jest pokojowa, zależy od twojej osobowości i znaczenia, jakie kładziesz na niektórych krajobrazach. Zwłaszcza jeśli jedziesz do tego samego lasu, odkąd byłeś dzieckiem, może mieć dla ciebie szczególne znaczenie emocjonalne. Natomiast nieprzyjemne spotkanie z meduz może może spowodować, że nie rozważasz już tropikalnego wybrzeża za jedno z twoich ulubionych miejsc.

Czytanie jest najpopularniejszą rozrywką dla tych, którzy chcą się zrelaksować.

Możliwe więc, że twoja na całe życie fobia komarów uniemożliwia angażowanie się w terapię przyrodniczą jako relaksującą rozrywkę. Być może chciałbyś pozostać w środku, zwinięta dobrą książką. Nie martwić się. W teście pozostałym 58 procent uczestników stwierdziło, że odczyt był ich preferowaną metodą uzyskania odpoczynku. Czytanie przewyższało inne hobby, takie jak uważność i oglądanie telewizji. I w przeciwieństwie do korzystania z ekranu późno w nocy, czytanie przed snem nie wydaje się być związane z gorszą ogólną jakością snu. Ci, którzy wybrali czytanie, wykazali większy poziom samooceny i optymizmu niż ci, którzy tego nie zrobili. Najważniejszą rzeczą, którą należy oderwać od tego, jest to, że czytanie jest najpopularniejszym relaksującym aktywnością.

Czytanie jest często charakteryzowane jako bierna rozrywka, ale nie jest to całkowicie prawdą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego. Na początek jest to opodatkowanie poznawcze - obserwujesz formy liter i łączą je ze sobą z tworzeniem słów, co czasami jest trudne. Następnie dokonujesz porównania między tym, co przeczytałeś, a tym, co już wiesz. Wykazano również, że odczyt jest fizycznie stymulujący. Na przykład rozważ następujący eksperyment z 1988 r. Przeprowadzony przez Zimbabwe Psychologa Klinicznego Victora Nella. Nell zaprosił samozwańczych robaków do udziału w swoich badaniach w Południowej Afryce, gdzie przetestował fizjologiczne konsekwencje czytania ich ciał.

W pierwszym etapie umieścił uczestników w stanie Ennui, umieszczając ich w przejrzystych goglach i grając biały szum przez 10 minut. Jego kolejne zadanie wymagało od uczestników wykonania jednej z następujących czynności: Przeczytaj przez 30 minut, zamknij oczy i odpoczywaj przez pięć minut; patrz na zdjęcia; Lub robią psychiczne problemy arytmetyczne lub trudności logiczne podczas każdego zadania, Nell dokonał pomiarów oddychania, częstości tętna i aktywności mięśni. Czytanie, z potencjalnym wyjątkiem matematyki, okazało się działaniem, które zapewniło najbardziej fizjologiczną stymulację uczestnikom w porównaniu z innymi czynnościami. Innymi słowy, czytanie jest relaksującym czynnością, która nie całkowicie nie zamyka mózgu. Nie ma to również wpływu na ciało fizyczne.

Ponieważ czytanie jest postrzegane jako aktywność siedząca, wcześniejsze badania nie doceniły jego potencjału. Amerykańskie badania z 2009 r. Próbujące wykazać wyższość jogi popełniła błąd w porównaniu z działalnością czytania. Poziomy stresu i ciśnienie krwi znacznie spadły po 30 minutach jogi. Jednak to samo wydarzyło się po pół godziny czytania opowieści Newsweek, co jest znacznie mniej wymagającym fizycznie ćwiczeniem niż czytanie. Nadal jesteśmy zakłopotani, dlaczego czytanie jest tak relaksujące. Jedną wskazówkę można znaleźć w Twojej zdolności do kierowania doświadczeniem: masz możliwość czytania z własną prędkością i na swój sposób. Czytanie - czy to fikcja, czy literatura faktu - może również zabrać cię do życia innych ludzi i pomóc ci uciec. Sensacja czytania może pozostać w twoim umyśle przez wiele godzin, dni, a nawet lat po zakończeniu. I raczej oczyszczanie myśli, wypełnia je nowymi.

Znajdź czas na odpowiedni rodzaj odpoczynku w swoim harmonogramie.

Jak widzieliśmy, odpoczynek ma kluczowe znaczenie dla naszego ogólnego zdrowia i dobrego samopoczucia. Musimy spożywać ich wystarczającą ilość, aby żyć zdrowym życiem. A poważnie traktowanie odpoczynku jest pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu. Nie uważamy snu za luksus, ale dobry sen jest regularnie postrzegany jako miły w dzisiejszym społeczeństwie. Najprawdopodobniej zdajesz sobie sprawę z tego, ile godzin snu spać zeszłej nocy, a także to, czy dobrze spałeś. Ale ile godzin snu miałeś poprzedniej nocy? Jaki rodzaj snu dostałeś? Czy to wystarczyło? Wszyscy śpią w inny sposób, więc ważne jest, aby odkryć rodzaj snu, który jest dla Ciebie najlepiej dla Ciebie. Bieganie dziesięciu mil każdego ranka może być dobrym sposobem na relaks, ale jeśli nie uważasz, aby biegać, aby być relaksującym, nie rób tego - przynajmniej nie w imieniu odpoczynku. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest priorytety odpowiedniego rodzaju odpoczynku. Oto kilka wskazówek.

Może nie ma ani jednego lekarstwa na odpoczynek, który działa dla wszystkich. Niemniej jednak, zgodnie z ustaleniami testu, osoby, które uzyskały najwyższe osiągnięcie ogólnego samopoczucia, odpoczywały średnio pięć godzin dziennie. Może się to wydawać dużo, ale prawdopodobnie odpoczywasz, nawet nie zauważając tego w ciągu dnia. Rozpoznanie, kiedy odpoczywasz, jest ważną częścią koncentracji na odpoczynku - czy to podczas pracy, czy podczas przygotowywania kolacji dla siebie. Jest to również kwestia proporcji: osoby, które zgłaszały, że nie odpoczywają na co dzień, widziała, jak ich oceny dobrego samopoczuły, podobnie jak ci, którzy zgłosili ponad sześć godzin snu. Wszyscy są wyjątkowi na swój sposób. Jeśli odkryjesz, że trzy godziny relaksu są dla Ciebie mnóstwo, nie naciskaj się już.

Jednym z najtrudniejszych aspektów poświęcania czasu na relaks jest radzenie sobie z poczuciem winy. Jest to szczególnie prawdziwe w dzisiejszym świecie, kiedy ludzie mają obsesję na punkcie bycia zajętym i nie dają sobie swobody odpoczynku. Aby żyć bardziej spokojnym życiem, powinieneś ćwiczyć pozwalając sobie na przerwy i uczestniczyć w relaksujących zajęciach. Planowanie czasu na relaks w kalendarzu może być również korzystne wśród innych zobowiązań i obowiązków. Kiedy jesteś przywiązany do czasu, pomyśl o zintegrowaniu krótszych okresów odpoczynku-a nawet mikro-przełomów-zamiast tego z codzienną rutyną. Przez kilka minut na jawie spójrz przez okno, narysuj lub w inny sposób zajmować swój czas.

Ostatnie słowo ostrożności: Łatwo jest stracić z oczu ostateczny cel odpoczynku, gdy jesteś pochłonięty procesem poszukiwania. RESTOLUNKA ma swoje zalety, gdy jest praktykowana z umiarem. Jeśli jednak tak bardzo zaniepokojesz uzyskaniem odpowiedniego snu, że zacznie to powodować zmartwienie, może być czas na ponowne ponowne ocenę swojej sytuacji.

Ostatni rozdział książki The Art of Rest.

Najważniejszą lekcją w tych notatkach jest to, że aby poradzić sobie ze stresem życia, musisz zachować równowagę między odpoczynkiem a aktywnością. Niektóre hobby, takie jak czytanie, słuchanie muzyki, spędzanie czasu w naturze lub po prostu nic nie robiąc, są dobrze znane jako źródła relaksu. Ponieważ jednak wzorce snu są różne, powinieneś wybrać jedno lub więcej relaksujących hobby, które pomogą Ci odpocząć i ładować. Porady, które można wprowadzić: twarz stresu z 15 minutami swojej ulubionej aktywności związanej z stresem. Wyjmij swoją podkładkę na receptę, gdy tylko czujesz się niespokojny - wszyscy są ich własnym lekarzem w tym miejscu - i daj sobie 15 minut odpoczynku. Idealnie, ta relaksująca rozrywka powinna być taka, która natychmiast rozluźnia twoje oszalałe myśli. Każdy ma wyraźne doświadczenie. Możesz słuchać muzyki, ćwiczyć uważność lub przeczytać rozdział z książki podczas ćwiczeń. Ponadto może to być coś, co nie osiągnęło pierwszej dziesiątki w testach reszty, na przykład ogrodnictwo lub gotowanie. Cokolwiek wybierzesz, zajmie to tylko 15 minut, więc nie trzeba się z nimi źle czuć.

Kup książkę - The Art of Rest by Claudia Hammond

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na sztuce REST przez Claudię Hammond

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.