The Fourth Industrial Revolution by Klaus Schwab

Czwarta rewolucja przemysłowa Klausa Schwab

Nowa transformacja technologii i branży

Czwarta rewolucja przemysłowa Klausa Schwab

Kup książkę - Czwarta rewolucja przemysłowa autorstwa Klausa Schwab

Jaki jest temat książki Czwarta rewolucja przemysłowa?

Film The Fourth Industrial Revolution (2016) opowiada o nowej ery zmian technologicznych i przemysłowych. W tych notatkach dowiesz się o wielkich rewolucjach przemysłowych z przeszłości, a także o tym, jak współczesna rewolucja przemysłowa generuje nowe technologie, które łączą obszary, które były wcześniej odrębne - z niesamowitymi konsekwencjami.

Kto czyta książkę Czwartą rewolucję przemysłową?

  • Osoby prowadzące stopnie naukowe, technologii lub ekonomii
  • Osoby na stanowiskach władzy i edukacji
  • Pracownicy, którzy są zaniepokojeni bezpieczeństwem pracy

Kim jest Klaus Schwab i co on robi?

Klaus Schwab otrzymał wykształcenie jako ekonomista i inżynier. Jako twórca Światowego Forum Ekonomicznego pracował nad tym, aby świat był lepszym miejscem, łącząc jednostki z polityki, przemysłu i naukowców do współpracy, aby uczynić świat lepszym miejscem. Jest także autorem Modern Enterprise Management in Mechanical Engineering, który został opublikowany w 2004 r. (1971).

Co dokładnie jest dla mnie? Dowiedz się, jak pozostać o krok przed krzywą, aby zrozumieć przyszłe generowanie technologii i życia.

Kiedy większość ludzi słyszy termin „rewolucja przemysłowa”, natychmiast myślą o wynalezie maszyn napędzanych parą i rozwoju kolei w XIX wieku. Nie jest to jednak pierwsza lub jedyna rewolucja przemysłowa. Do tej pory naprawdę mieliśmy trzy z nich i jesteśmy teraz w czwartym miejscu. Ta obecna rewolucja przemysłowa, podobnie jak te, które przed nią pojawiły się, zmienia glob, ale robi to w znacznie ważniejszy sposób niż jakakolwiek z poprzednich rewolucji przemysłowych; Występuje w szybszym tempie, na większą skalę i ma znacznie większy wpływ na życie i przemysł.

Obecnie obserwujemy rozwój niesamowitych technologii, takich jak pojazdy samodzielne, drukowanie 3D i roboty, które są w stanie podążać bardzo dokładnymi wskazówkami. W międzyczasie sektory, które nigdy wcześniej nie oddziaływały, łączą się, aby stworzyć niezgłębione wyniki. Nowa era rozpoczęła się od rozpoczęcia czwartej rewolucji przemysłowej i bardzo ważne jest, abyś zrozumiał, co to dla ciebie znaczy. Odkryj nowy nanomateriał, który jest silniejszy niż stal i cieńsza niż pasmo włosów w tych notatkach, a także dlaczego automatyzacja faktycznie zwiększy ilość zatrudnienia i przyniesie korzyść gospodarce, a także to, czego przewidzieć w przyszłości.

Nasza planeta została już zmieniona przez trzy rewolucje przemysłowe, a ludzkość przechodzi teraz czwarte takie wstrząsy.

Ludzie po raz pierwszy zaczęli uprawiać rolę około 10 000 lat temu, oznaczając przełomowy moment w historii ludzkości. Odejście od żerowania i polowania miało znaczący wpływ. Rzeczywiście, sygnalizował początek rewolucyjnego okresu w historii ludzkości - rewolucji rolniczej. Był to dopiero pierwszy z serii rewolucji, które całkowicie zmieniłyby sposób, w jaki ludzie żyli na ziemi w przyszłości. Były trzy rewolucje przemysłowe w trakcie historii ludzkości, z których pierwszy miał miejsce w XVIII wieku. Po raz pierwszy ludzkość zaczęła polegać na mocy mechanicznej, a nie na czystym ludzkim mięśniu. Miało to miejsce między innymi w latach 1760–1840 i było częściowo napędzane rozwojem energii pary i budowy kolei.

Rozwój masowej produkcji pod koniec XIX wieku był początkiem drugiej rewolucji przemysłowej, który trwał do pierwszej części XX wieku. Linia montażowa i energia elektryczna były dwoma cechami tej rewolucji przemysłowej. Wreszcie, trzecia rewolucja przemysłowa jest określana jako rewolucja komputerowa lub rewolucja cyfrowa, w zależności od tego, kto o tym mówi. Jego wkład obejmuje wynalezienie komputerów, a także rozwój półprzewodników i Internetu, które zostały stworzone w późniejszej części XX wieku.

Należy jednak zauważyć, że nie była to ostateczna rewolucja przemysłowa. W rzeczywistości jesteśmy w środku czwartej rewolucji przemysłowej, która rozpoczęła się na początku XXI wieku i będzie trwała do roku 2050. Rewolucja ta zaowocowała znacznie więcej mobilnego Internetu, a także lepszego, tańszego, tańszego, i mniejsze czujniki, z których wszystkie pozwalają na tworzenie nowych innowacji technologicznych. Uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja również wzrosły znaczny wzrost w ostatnich latach.

Jednak inteligentne roboty to tylko jeden aspekt tej nowej rewolucji przemysłowej. Obejmuje także różnorodne różnorodne dyscypliny, od nauki materialnej po nanotechnologię, energię po biologię. To, co naprawdę odróżnia tę czwartą rewolucję przemysłową od innych, które pojawiły się wcześniej, jest sposób, w jaki łączy różne dyscypliny i łączy je na platformach cyfrowych, fizycznych i biologicznych w celu stworzenia nowych możliwości. Istnieje oczywiście wiele dodatkowych funkcji, które odróżniają czwartą rewolucję przemysłową od poprzednich. W następnej notatce zagłębiamy się w tę zmianę, próbując drażnić to, co jest tak różne od innych, które pojawiły się przed nią.

Czwarta rewolucja przemysłowa jest szybsza, bardziej rozpowszechniona i bardziej znacząca niż jakikolwiek z trzech, który był wcześniej.

Jak możesz pamiętać, czwarta rewolucja przemysłowa jest już w toku. Dzieje się w szybszym tempie i na większą skalę niż poprzednie rewolucje i ma większy wpływ na glob. Na początek porusza się z przełomową prędkością. Ma to doskonały sens, biorąc pod uwagę fakt, że współczesny świat jest bardziej powiązany i bardziej zaawansowany technologicznie niż kiedykolwiek w historii. Z tych wszystkich powodów rewolucja ta może rozwijać się wykładniczo niż liniowo. Na przykład rozważanie smartfona. Minęło zaledwie osiem lat po uruchomieniu iPhone'a, że ​​w 2015 r. W 2015 roku w 2015 roku było około dwóch miliardów smartfonów. Ponadto przez te kilka lat technologia ta odnotowała znaczny rozwój i poprawa.

W rezultacie rewolucja ta charakteryzuje się nie tylko jej szybkością, ale także niezwykłymi zwrotami na skalę, co umożliwia firmom generowanie takiej samej lub większej wartości przy jednoczesnym ponownym ponoszeniu wydatków związanych z zatrudnieniem. Digitalizacja i automatyzacja produkcji są siłami napędowymi tej transformacji. Weź pod uwagę fakt, że w połączeniu trzy odnoszące największe sukcesy firmy w Detroit w 1990 r. - kiedy miasto było jeszcze kwitnącego centrum przemysłowego - miały łączną wartość rynkową 36 miliardów dolarów, wygenerowała sprzedaż w wysokości 250 miliardów dolarów i zatrudniała 1,2 miliona osób. Podczas gdy trzy największe firmy z Doliny Krzemowej wygenerowały łączną sprzedaż w wysokości 247 miliardów dolarów i wartość rynkową w wysokości ponad bilionów dolarów w 2014 roku, zatrudniały tylko 137 000 osób. To stanowi nieco ponad jedną dziesiątą całkowitej siły roboczej zatrudnionej przez firmy z siedzibą w Detroit w 1990 roku.

Wreszcie, łącząc różnorodne obszary i dyscypliny, rewolucja ta ma znaczący wpływ na nasz świat. Na przykład dyscypliny, takie jak drukowanie 3D, projekt obliczeniowy, inżynieria materiałowa i biologia syntetyczna, są obecnie łączone w sposób, który pewnego dnia może pozwolić na stworzenie zupełnie nowych narządów dla osób w rozpaczliwym ich potrzebach.

Z powodu czwartej rewolucji przemysłowej otworzyła się niesamowita liczba nowych możliwości fizycznych.

Okej, więc czwarta rewolucja przemysłowa jest oczywiście odmienna od poprzednich trzech rewolucji. Ale dokładniej, jak to jest napędzane? Ponadto istnieją pewne godne uwagi rozwój fizyczny, takie jak samochody autonomiczne, druk 3D, wyrafinowana robotyka i nowe materiały, które występują w parze z zwiększonymi cyfrowymi zdolnościami przetwarzania, które są sercem współczesnej technologii informatycznej i cyfryzacji. Samochód bez kierowcy to jeden rodzaj autonomicznego pojazdu, ale są też inne typy, takie jak ciężarówki, łodzie, a nawet samoloty. Te nowe sposoby mobilności są wykonalne dzięki przełomom technologicznym, takim jak sztuczna inteligencja i czujniki, które są niezbędnymi elementami czwartej rewolucji przemysłowej i przenikają szeroki zakres branż i sektorów.

Na przykład, zaawansowane technologia czujników umożliwiła dronom znacznie skuteczniej nawigację w odpowiedzi na ich otoczenie, umożliwiając ich stosowanie do różnych nowych zadań, takich jak upuszczenie lekarstwa do stref wojennych i pomoc rolnikom w określaniu potrzeb ich upraw na wodę w zakresie wody na wodę lub nawóz. Drugim trendem fizycznym czwartej rewolucji przemysłowej jest druk 3D, często znany jako technologia produkcji addytywnej lub produkcji addytywnej. Zaawansowane komputery, takie jak szkicowanie cyfrowe i modelowanie, umożliwiły opracowanie tej nowej technologii. Drukowanie 3D jest już wykorzystywane w obszarach tak różnorodnych jak produkcja zdrowia i energii, tworząc wszystko, od małego implantów medycznych po ogromne turbiny wiatrowe, co jest niesamowite, biorąc pod uwagę, jak nowa jest ta technologia.

Postępy w robotach, trzeci trend, rozprzestrzenia się jak pożar we wszystkich branżach, od pielęgniarstwa po rolnictwo precyzyjne. W ostatnich latach roboty stały się bardziej przystosowalne do swojego otoczenia, ponieważ nie potrzebują już niezależnego kierunku i mogą zamiast tego czerpać informacje z chmury. Są nawet w stanie współpracować z ludźmi. Wreszcie, nowe materiały mają wpływ, ponieważ są silniejsze, lżejsze, bardziej nadające się do recyklingu i bardziej przystosowalne niż materiały używane w poprzedniej generacji. Niektórzy ludzie mają zdolność do leczenia lub czyszczenia. Weźmy na przykład grafen, niedawno odkryty nanomateriał. Jest 200 razy silniejszy niż stal i milion razy cieńsze niż pojedyncze ludzkie włosy, co czyni go najsilniejszym i najcieńszym znanym materiałem. Poza tym jest to bardzo skuteczny przewodnik zarówno elektryczności, jak i ciepła.

Jednak nie każdy rozwój związany z czwartą rewolucją przemysłową ma charakter fizyczny. Następnie dowiesz się o kilku, które mają znacznie bardziej eteryczny charakter.

Obecna rewolucja przemysłowa obejmuje zarówno cyfrowe, jak i biologiczne tendencje, które przekształcają świat.

Podczas gdy wynalazki fizyczne są znaczącą częścią czwartej rewolucji przemysłowej, istnieją również przełom cyfrowy równie ważny. Jeden z nich jest określany jako Internet przedmiotów lub IoT, w skrócie. Internet przedmiotów (IoT) to podstawowy pomysł, który łączy aplikacje fizyczne i cyfrowe. Odnosi się do sieci, która istnieje między elementami fizycznymi - takimi jak telefony komórkowe lub urządzenia domowe - oraz ludzi, którzy używają tych urządzeń do komunikowania się ze sobą. Postęp technologii, takich jak nadajniki i czujniki, sprawiło, że zbudowanie takiej sieci było możliwe. Przykłady obejmują paczki wysyłane pocztą, które często są wyposażone w czujnik, nadajnik lub inną technologię identyfikacji częstotliwości radiowej, umożliwiając nam śledzenie ich podróży, gdy są dostarczane do naszych domów lub innych lokalizacji.

Uber i Airbnb to dwa kolejne przypadki usług na żądanie. Firmy te łączą prawdziwe rzeczy, takie jak samochody i domy, z ludźmi, którzy potrzebują ich za pomocą platform cyfrowych. Wreszcie, w czwartej rewolucji przemysłowej, istnieje wiele biologicznych trendów i postępów koncentrujących się na takich tematach, jak badane genetyka. W szczególności inżynieria genetyczna będzie miała głęboki wpływ na rasę ludzką. W porównaniu z projektem genomu ludzkiego, który zajął 10 lat i kosztował miliardy dolarów, genom można teraz odczytać za mniej niż tysiąc dolarów, oszczędzając czas i pieniądze. Ten postęp przypisujemy postępowi zasilania komputerowego. Współcześni genetycy mogą badać warianty genetyczne przy użyciu modeli, które pozwalają im ocenić je znacznie szybciej niż wcześniej poprzez podejście próbne i błędu.

W rzeczywistości nauka może być na skraju rozwoju zdolności do zapewnienia precyzyjnego medycyny. W rezultacie naukowcy mogli wykonywać takie zadania, jak dekodowanie genetycznego składu guza i opracowanie terapii przeciwnowotworowej, która została dostosowana do konkretnego przykładu danego raka. I to dopiero początek tego, co może zrobić innowacje genetyczne. Ta technologia pozwoli nam również tworzyć rośliny, zwierzęta, a nawet niemowlęta, które mają pożądane cechy. Nie można już wyobrazić sobie takich technicznych zastosowań, jak science fiction. Chociaż takie interwencje, oczywiście, budzą obawy etyczne i regulacyjne, technologia niezbędna do uczynienia ich rzeczywistością została już utworzona, albo jest wkrótce opracowywana.

Automatyzacja stymuluje gospodarkę, eliminując niektóre miejsca pracy przy jednoczesnym generowaniu dużej liczby nowych.

W rezultacie czwarta rewolucja przemysłowa jest bez wątpienia silnym silnikiem rozwoju i rozwoju. Ale jaki wpływ będzie to miało na otaczający nas świat? Jest wiele sektorów, które będą szczególnie miało wpływ, z których pierwsza jest gospodarka, która będzie pierwszą z nich. Dla dalszej specyficzności ta rewolucja przemysłowa prawie na pewno będzie miała główny korzystny wpływ na światową gospodarkę, przede wszystkim poprzez stymulację wzrostu gospodarczego. Podczas gdy niektórzy pesymistowie twierdzą, że wciąż jesteśmy w recesji wywołanej przez kryzys finansowy w 2008 r., W rzeczywistości jesteśmy w trakcie ogromnego boomu gospodarczego wywołanego przez czwartą rewolucję przemysłową. Ponadto ten rozwój technologiczny dopiero się zaczyna; Z czasem zostanie przekształcony w prawdziwy rozwój gospodarczy.

Na przykład inwestycje w energię odnawialną, magazynowanie energii i bardziej wydajne paliwa stają się coraz bardziej przystępne w wyniku ulepszonej technologii i digitalizacji. Rezultatem będzie znaczny wzrost rentowności inwestycji, co zmniejszy potrzebę zależności firm od dotacji rządowych. W rezultacie PKB wzrośnie, a my minimalizujemy ryzyko związane z zmianami klimatu. Choć tak jest, należy zauważyć, że globalna gospodarka może cierpieć w wyniku tych nowych technologii kwestionujących istniejący sektor pracy. Mówiąc dokładniej, czwarta rewolucja może mieć wpływ na dewastację na rynku pracy, przy czym osoby tracą pracę w wyniku skomputeryzowanych procesów produkcyjnych.

W rzeczywistości widzimy już komputery przejmujące różne prace, takie jak operatorzy telefoniczne i księgownicy. Oczekuje się, że więcej zawodów, takich jak sekretarze prawni, przygotowawcy podatków i agenci nieruchomości, będą ponieść ten sam los w najbliższej przyszłości. Jednak ta sama rewolucja przemysłowa, która jest odpowiedzialna za automatyzację gospodarki, będzie również odpowiedzialna za występowanie wpływu kapitalizacji. Innymi słowy, wzrost automatyzacji spowoduje zwiększenie zamożności, co zwiększy zapotrzebowanie i doprowadzi do stworzenia nowego zatrudnienia i firm.

Innymi słowy, chociaż krytycy mogą przedstawiać to jako konflikt między ludźmi i robotami, nie jest to całkowicie dokładne. Ludzie są bardzo adaptacyjnymi stworzeniami, których nie powinno być zaniepokojeni tą zmianą. Zamiast tego powinniśmy skoncentrować się na pomocy osobom, które są narażone na utratę pracy, aby pomóc im przejść do innego zatrudnienia, a także nauczyć się najlepszych sposobów współpracy z maszynami.

Postęp technologiczny mają również wpływ na instytucje publiczne.

Teraz, gdy lepiej rozumiesz czwartą rewolucję przemysłową, cofnijmy się i spójrzmy na nią z perspektywy krajowej i globalnej. W świetle faktu, że podmioty publiczne, zwłaszcza rządy, mają wpływ na tę zmianę technologiczną, ważne jest, aby mieć tak szeroką perspektywę. W końcu pojawiające się technologie grożą zdestabilizowaniem starych, scentralizowanych systemów elektroenergetycznych. Na przykład sektor prywatny i poszczególne osoby były w stanie wyrazić swoje poglądy na platformach cyfrowych ze względną łatwością i widocznością publiczną, a jednocześnie mogły połączyć się razem, a może nawet działać w opozycji do konwencjonalnych instytucji rządowych. WikiLeaks to doskonała tego ilustracja tego. Ten bardzo mały biznes był w stanie skutecznie konkurować z całym państwem. To powiedziawszy, rządy możliwe jest również wykorzystywanie nowych technologii - na przykład systemów nadzoru - w celu zrównoważenia rosnącej siły obywateli.

Niezależnie od ostatecznego rezultatu nie można uzyskać, aby instytucje publiczne wpłynęły na nową technologię i będą zmuszone do opracowania innowacyjnych metod angażowania się ze swoimi wyborcami. Dlatego w czwartej rewolucji przemysłowej rządy muszą dostosować swoje prawa w czasie rzeczywistym do ciągłych zmian, które występują w ich środowisku lub stawić czoła reperkusjom. Rządy mogą na przykład przyjąć całkowicie odgórne podejście do przepisów przed rewolucją przemysłową; Mogli poświęcić czas na rozwój, modyfikację i egzekwowanie wszelkiego rodzaju przepisów przemysłowych przed rewolucją przemysłową. Chociaż technologia rozwija się teraz w niesamowitym tempie, przepisy muszą być aktualizowane znacznie szybciej niż w przeszłości, a szybki cykl wiadomości oznacza, że ​​liderzy są pod ciągłym presją, aby dokonać szybkiego wyboru.

Rządy muszą współpracować ze swoimi ludźmi i organizacjami komercyjnymi w zupełnie nowy sposób, aby reagować na istniejące ciągłe zmiany. Inwestycja w e-administrację, która wykorzystuje technologię cyfrową w celu zwiększenia zaangażowania publicznego i skuteczności rządu, jest przykładem takiej inwestycji. Bez względu na formę tych nowych metod, pojawienie się czwartej rewolucji przemysłowej i generowana przez nią technologia może oznaczać tylko jedno: przyszłość będzie radykalnie różnić się od przeszłości.

Książka Czwarta Rewolucja Przemysłowa dobiega końca z podsumowaniem.

Jednym z najważniejszych przesłania w tej książce jest to, że ludzka cywilizacja charakteryzowała się sekwencją trzech rewolucji przemysłowych i że teraz doświadczamy czwartej. Odróżnia się od swoich poprzedników, działając z odwróconą prędkością, na ogromną skalę i mająca niezrównany wpływ na wszystko, od branży po nasze codzienne życie.

Kup książkę - Czwarta rewolucja przemysłowa autorstwa Klausa Schwab

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na czwartej rewolucji przemysłowej Klaus Schwab

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.