The Obesity Code by Jason Fung

The Obesity Code by Jason Fung

Unlocking the Secrets of Weight Loss

The Obesity Code by Jason Fung

Buy book - The Obesity Code by Jason Fung

What is the subject of the book The Obesity Code?

With the publication of The Obesity Code (2016), we can confront the worrisome worldwide increase in obesity and ask what we can do to reduce the dangers to our health. To begin, Jason Fung believes that it is essential to dispel widespread misunderstandings regarding the causes of obesity, starting with the outdated notion that all dietary fats are to blame. The newest research must be scrutinized carefully, and the root cause of the problem must be addressed: insulin resistance..

Who is it that reads the book The Obesity Code?

  • Anyone who is interested in losing weight
  • Doctors and dietitians are on the case.
  • Both food producers and consumers are concerned about the environment.

Who exactly is Jason Fung?

Jason Fung, a kidney specialist and the director of the Intensive Dietary Management program at Scarborough Hospital in Scarborough, Ontario, Canada, has over a decade of experience. Fung is a well-known specialist on type 2 diabetes and obesity, and he is also the author of many books, including The Diabetes Code, The Longevity Solution, and The Complete Guide to Fasting (all available on Amazon).

Co dokładnie jest dla mnie? Learn the real story of obesity by watching this video.

Obesity is often attributed to an excessive intake of calories. It is only one of hundreds of myths that have been instilled in us since we were young, according to Jason Fung, who calls it the "caloric fixation." They are not only founded on flawed research, but they are also directly responsible for everything from fruitless yo-yo diets to the fact that the real causes of obesity stay undiagnosed for far too long. These notes lay many of these old misconceptions to rest and get to the core of the matter in a straightforward manner. Based on the most recent medical studies, they demonstrate that the majority of fats are an important component of a balanced diet and that refined sugar and carbs are the primary drivers of obesity. Czemu? It all boils down to one hormone, insulin, which is responsible for regulating a wide range of physiological functions.

And it is the workings of that hormone that Fung investigates in his book. Once we have a clear understanding of the facts, we can begin to take measures to preserve our health and prevent obesity. So keep reading to find out what the most recent research has to say about the age-old nature vs nurture argument; why you should avoid snacking and instead fast between meals; and what makes impoverished individuals more prone to obesity and other health problems.

Obesity is more closely associated with genetic characteristics than with social environment.

Obesity is often portrayed as a nature vs nurture issue, as is the case with many other societal issues. So, what exactly is the root cause of obesity - is it a result of people's metabolisms or their way of living? It's possible that the answer may surprise you: according to the most recent study, social environments are not the main driver of obesity in children.

Wiemy o tym z powodu badań naukowych zmiennych środowiskowych, które mają wpływ na dzieci w miarę rozwoju i rozwoju. Adoptowane dzieci i ich rodziny są największym przykładem tego, jak niezbędne są, aby określić swoje znaczenie. Właśnie to osiągnął Albert J. Stunkard. W 1986 r. New England Journal of Medicine opublikował swoje ustalenia dotyczące adoptowanych dzieci w Danii, które sam przeprowadził. O co chodzi w Danii, która Cię interesuje? Ponieważ naród jest bardzo dobry w utrzymywaniu dokładnych zapisów adopcyjnych, Stunkard nie miał problemów z porównywaniem adopt i biologicznych rodziców, gdy przeprowadził badania.

Stunkard wykazał, że absolutnie nie było związku między ciężarem tych nieletnich a ciężarem ich przybranych rodziców. To pokazało, że zmienne środowiskowe miały niewielki wpływ na to, czy dzieci rosły. Wyniki badań były pełną niespodzianką. Wcześniej domyślnym założeniem było to, że środowisko społeczne było najważniejszym elementem, jeśli chodzi o otyłość. Jednak przesłanka ta okazała się niepoprawna. Pojęcie, że narażenie na śmieciowe jedzenie z dzieciństwa było czynnikiem przyczyniającym się do otyłości, zostało obalone.

Czynniki genetyczne były jedynymi pozostałymi. Z drugiej strony Stunkard nie odrzucił po prostu starego pomysłu. Ponadto przedstawił dane na poparcie nowej teorii. Wyniki jego badania ujawniły znaczący związek między wagą adoptowanych dzieci a wagą ich biologicznych rodziców: potomstwo grubych rodziców było znacznie bardziej prawdopodobne, że sami stały się otyłe, nawet jeśli dorastali w gospodarstwie domowym, w którym wszyscy byli wszyscy inni całkiem szczupły. Kilka lat później, w 1991 r., Stunkard opublikował badania uzupełniające, które przyniosły wartość pieniężną na jego roszczeniach. Według jego ostatnich badań zmienne dziedziczne są odpowiedzialne za około 70% ryzyka osoby otyłości przez całe życie.

Zrozumienie otyłości wymaga uwzględnienia zarówno wydatków kalorii, jak i spożycia kalorii.

Ludzie mają naturalną tendencję do myślenia, że ​​redukcja masy zależy jedynie od tego, ile konsumują. Zmniejsz zużycie kalorii, rozumowanie idzie, a w konsekwencji twoja waga spadnie. To wydaje się dość rozsądne, prawda? Jest z tym tylko jeden problem - to po prostu nieprawda. Rzeczywiście, nie ma związku między zużyciem kalorii a otyłością pod względem związku sprawczego. Przyczyniając się do tego nieporozumienia jest to, że istnieje związek między zwiększonym zużyciem kalorii a zwiększonym wskaźnikiem otyłości. Według raportu dotyczącego śmiertelności i zachorowalności lekarzy J. D. Wrighta i J. Kennedy'ego, wydanego w 2004 r., Spożycie kalorii w Stanach Zjednoczonych wzrosło średnio o 250 kalorii na osobę dziennie w latach 1971–2000, przy czym największy wzrost nastąpił między 1971 a 2000. Nie była to jednak podstawowa przyczyna otyłości w Stanach Zjednoczonych.

Weź to z U. Ladabaum, lekarza, który opublikował badania w American Journal of Medicine w 2014 roku, pokazując, że połączenie to nie było przyczynowe. Wydaje się, że według statystyk Ladabauma w latach 1990–2010 średnie zużycie kalorii nie wzrosło. Z drugiej strony otyłość nadal rośnie w tempie 0,37 procent każdego roku. Więc co dokładnie się tu dzieje? Samo zmniejszenie całkowitego zużycia kalorii nie będzie wystarczające, aby pomóc ci w samodzielnym utraty wagi. Wyjaśnienie tego jest proste: masy ciała jest określane nie tylko przez liczbę spożywanych kalorii, ale także liczbą spalanych kalorii. Innymi słowy, produkcja kalorii jest równie niezbędna jak spożycie kalorii.

To takie nieporozumienie prowadzi nas do innego: przekonania, że ​​kalorie, które jemy, są natychmiast przekształcane w tłuszcz. Dowody po prostu nie potwierdzają tego roszczenia. Jeśli chodzi o to, kalorie są potrzebne do różnych celów, w tym produkcji ciepła, białka oraz tkanki kości i mięśni, a także karmienie mózgu oraz podnoszenie objętości i tempa pulsu. Twoje ciało używa kalorii, które jesz do różnych celów, formacja tłuszczu jest tylko jednym z nich. Z drugiej strony otyłość nie jest problemem spowodowanym przejadaniem; Jest to raczej problem spowodowany nadmiernym zużyciem energii. Ciało niektórych ludzi zamienia kalorie w tłuszcz, podczas gdy inne po prostu wyhodują większe kości i mięśnie lub wykorzysta energię, aby poprawić ich uwagę i bardziej skupić się. Interesującą rzeczą w kaloriach jest to, że są one uważane za szkodliwe społecznie dopiero po tym, jak zostali pochłonięci po raz pierwszy.

Użytkowanie stawki metabolicznej i wydatków energetycznych w wyniku zmniejszenia spożycia kalorii jest korzystne.

Rozważ konsekwencje drastycznego zmniejszenia spożycia kalorii przy jednoczesnym zachowaniu tego samego poziomu wydatków na energię. Z pewnością zginąłbyś! W rezultacie, gdy spożywasz mniej kalorii, twoje ciało obniża całkowitą wydatki na energię. Od jakiegoś czasu zdawaliśmy sobie z tego sprawę. Rozważ wyniki słynnych badań przeprowadzonych w 1919 r. W Carnegie Institute w Waszyngtonie, ustanowiono rygorystyczną dietę, a każdy uczestnik spożywał gdzieś od 1400 do 2100 kalorii dziennie, co było spadkiem o około 30% w porównaniu z ich poprzednimi dietami . Byli zainteresowani, jaki wpływ może to mieć na ich ciała fizyczne, więc rekrutowali wolontariuszy.

W rezultacie, co się stało? Zużyło również zużycie energii osób. Spadł o około 30%, z 3000 do 1960 kalorii dziennie, co oznacza zmniejszenie o około 30%. Ich nowa dieta nie spowodowała żadnego znacznego zmniejszenia masy ciała; Zamiast tego po prostu zmniejszyło ilość energii, którą ich ciała wydawały, aby utrzymać swoją wagę. Jedną z metod, w której ciała zmniejszają zużycie energii, jest spowolnienie ich szybkości metabolicznych, co ma wiele negatywnych konsekwencji dla innych procesów fizjologicznych. W 1945 r. Ancel Keys, lekarz z Minnesoty, przeprowadził badania, które wykazały, że tak jest. Głód był tematem, który wzbudził uwagę Keys, ponieważ był to problem, który przewidywali naukowcy i politycy, stają się poważniejsze w powojennych latach. Aby zbadać jego skutki, drastycznie zmniejszył spożycie kalorii swoich pacjentów.

Jego badania wykazały, że nie spowodowało to zmniejszenia masy ciała, jak przewidział Keys, ale raczej w częstych skarg badanych, że czują się chłodno. Ponieważ ich tempo metabolizmu - które między innymi kontroluje temperaturę ciała - zmniejszyła się o 40%, doświadczyli tego uczucia w wyniku swojego stanu. Doświadczyli również znacznego spowolnienia pulsu, który spadł z 54 uderzeń na minutę do zaledwie 34. Z drugiej strony aktywność ich mózgów ujawniła oznaki poważnych uszkodzeń, co wyjaśniło ich letarg i trudność. Służy to po prostu wykazanie, że ograniczenie spożycia kalorii nie jest realistycznym rozwiązaniem problemów wagowych. Czemu? Jednak spożycie kalorii nie jest diabłem, którym często jest przedstawiany. W następnej notatce przyjrzymy się głębiej na to, kim jest prawdziwy sprawca.

Wysokie poziomy insuliny są prawdziwą przyczyną otyłości, ale precyzyjny mechanizm, za pomocą którego tak się dzieje, jest jeszcze nieznany.

Nakładanie na wadze jest prostym procesem. Najbardziej wydajną metodą pakowania funtów, zgodnie ze wspólnym postrzeganiem, nie jest oddawanie się sesjom żywieniowym. Aby szybko przybrać na wadze, wszystko, co musisz zrobić, to wstrzykiwać się insuliną, hormonem, który twoje ciało już generuje w dużych ilościach. Głównym winowajcą rozwoju otyłości jest insulina, a raczej podwyższony poziom insuliny i wynikają z nich hormonalne nierównowagi. Według badań przeprowadzonych przez L. C. Konga w 2013 r. To prawda. Po badaniu Kong wykazano, że obniżony poziom insuliny jest bezpośrednio odpowiedzialny za około 75% wszystkich skutecznych prób utraty wagi. Badania przeprowadzone przez KONG wykazały również, że leki, które zwiększają poziom insuliny ludzi, promują przyrost masy ciała, podczas gdy leczenie, które mają odwrotny efekt, powodują zmniejszenie masy ciała.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w tej sytuacji jest to, że twoje ciało nie jest pod twoją świadomą kontrolą. Więc kto, a raczej, co jest rzeczywistym kierowcą za kierownicą? Krótko mówiąc, winić hormony. To te regulacyjne chemikalia są odpowiedzialne za twoje uczucia. Na przykład ghrelina jest hormonem, który powoduje, że czujesz się głodny. Z drugiej strony leptyna informuje twoje ciało, gdy zjadasz wystarczającą ilość jedzenia. I to w tym momencie wchodzi insulina. Po osiągnięciu określonego poziomu insuliny w twoim systemie, twoja równowaga hormonalna zostanie zakłócona, co może powodować zachowania, takie jak przejadanie się i upijanie się jedzeniem.

Powiedziawszy to, precyzyjny mechanizm, za pomocą którego podwyższony poziom insuliny jest powiązany z otyłością, wciąż jest trochę tajemnicą. Robert Lustig, endokrynolog i specjalista otyłości z siedzibą w Kalifornii, zaproponował w 2004 r., Że insulina zakłóca zdolność leptyny do wykonywania regularnych funkcji metabolicznych. To wydaje się być rozsądną hipotezą. Sposób, w jaki działa następujący, jest następujący.

Według Lustig hormon leptyna wzrasta podczas spożywania posiłku. To sygnalizuje dla twojego mózgu, że spożywałeś wystarczającą ilość kalorii. To samo jest prawdą, jeśli ostatnio przybierałeś wagę, a procent tłuszczu z organizmy wzrósł: hormon leptyny wytwarzany przez organizm hamuje głód i promuje zmniejszenie masy ciała. Z drugiej strony, gdy spojrzysz na pacjentów z grubymi, często odkrywasz, że odwrotnie jest prawdziwa. Ponieważ ich poziom leptyny spada po posiłku, nie są w stanie doświadczyć uczucia sytości - uczucia bycia zadowoleniem. Ponieważ nie ma naturalnego systemu sprzężenia zwrotnego, są one w stanie kontynuować konsumpcję. Jednak pomimo faktu, że ich poziom tłuszczu rośnie, ich poziom leptyny pozostaje niski. Teoria Lustiga wskazuje na możliwy związek między insuliną a otyłością, jednak nadal nie jest ona przestrzegana brakiem rygorystycznych danych eksperymentalnych.

Pomiędzy przekąskami między posiłkiem podnosi poziom insuliny i zwiększa ryzyko rozwoju oporności na insulinę.

Oprah Winfrey walczyła ze swoją wagą przed całym światem. Po zrzuceniu ponad 60 funtów w 1988 roku zaczęła przybierać na wadze w następnym roku. Od tego czasu przeszła przez wzór, który jest znany wszystkim, którzy próbowali w pewnym momencie różnorodne diety: przegrana i przybierająca na wadze w niekończącej się pętli. Więc co jest w diecie, co sprawia, że ​​jest tak trudna? Wydaje się, że wysokie poziomy insuliny są winne za problem. W wyniku tego rozwija się insulinooporność. Ale najpierw przyjrzyjmy się głębiej na substancję zwaną ogólnie insuliną.

Insulina jest hormonem odpowiedzialnym za wydobycie cukru z krążenia i przechowywanie go w komórkach organizmu, w ten sposób kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Insulina jest wytwarzana przez trzustkę. Kiedy spożywasz węglowodany i słodycze, twoje ciało reaguje, wytwarzając więcej insuliny, aby poradzić sobie z napływem glukozy. Jedzenie nieproporcjonalnej ilości posiłków słodkich lub bogatych w węglowodany może spowodować ten delikatny proces.

Twoje komórki ostatecznie stają się oporne na insulinę w wyniku tego stanu. Przekłada się to na to, że twoje komórki stają się odporne na receptory hormonu insulinowego i przestają przyjmować cząsteczki cukru z krwioobiegu. W rezultacie osoby, które są oporne na insulinę, mają znacznie trudniejszy czas zmniejszający wagę. W konsekwencji ich komórki pochłaniają tylko niewielką część węglowodanów, które spożywali i stale domagają się większej ilości żywności, co powoduje zwiększoną wagę. Właśnie dlatego nawet najskuteczniejsze diety nieuchronnie zawodzą, ponieważ większość osób ostatecznie wpada w głód ich ciał do jedzenia.

Przekąski pomiędzy posiłkami jest głównym czynnikiem przyczyniającym się do podwyższonego poziomu insuliny w ciele. Czemu? Z drugiej strony każde małe jedzenie powoduje wzrost produkcji insuliny. Jeśli nieustannie przekąszasz się między posiłkami, twoje ciało będzie stale wytwarzać średnio do dużych ilości insuliny, co jest szkodliwe dla twojego zdrowia. Jest to problem, ponieważ w doskonałym świecie twoje ciało miałoby regularne czasy niskiego poziomu insuliny, co byłoby korzystne. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy pośpiesz przez około cztery do pięciu godzin po posiłku, dając swojemu ciału szansę na zmniejszenie wzrostu produkcji insuliny, która występuje tuż przed następnym posiłkiem.

Otyłość i ubóstwo są ze sobą powiązane, a częściowo wynika to z dotacji rolniczych.

Jeśli chodzi o ich chudość, najniższe warstwy w społeczeństwie były w przeszłości, ponieważ założono, że było to odzwierciedlenie faktu, że często byli niedożywione. Z czasem cienka zyskała popularność jako pożądana cecha. Z drugiej strony otyłość jest teraz bardziej związana z ubóstwem niż z dochodem. W dzisiejszej kulturze istnieje znaczący związek między tłuszczem a ubóstwem, a to nie jest po prostu reprezentacja figuratywna.

Weźmy na przykład lud Pima, którzy są rdzennymi Amerykanami, którzy mieszkają głównie w południowych regionach, takich jak Arizona. Ogólnie rzecz biorąc, ich społeczności są zubożałe, a około połowa wszystkich ludzi ma nadwagę lub otyłość. Jednak nie zawsze tak było. Zgodnie z historycznymi danymi, które mamy, Pima byli silnymi i energicznymi rolnikami i łowcami przez większą część XIX wieku, zgodnie z historycznymi dowodami. Po osiedleniu się kolonistów na ich terytorium i zakłóceniu ich życia, zaczęło się dla nich pogarszać.

Gdy próbowali dostosować się do nowej kultury, która się wokół nich powstała, ich nawyki żywieniowe zmieniły się w rezultacie. Biały cukier i przetworzone węglowodany, takie jak pszenica i kukurydza, które można znaleźć w makaronie i zbożach, nagle stały się ostożem w amerykańskiej diecie. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że zwykle są niedrogie i proste do przechowywania. Niestety są one również jedną z najczęstszych przyczyn insulinooporności w populacji. Gdy Pima próbowała znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie, które ich dyskryminowało, wślizgnęli się w ubóstwo i stały się bardziej zależne od zszywek, takich jak kukurydza i fasola. W Stanach Zjednoczonych jest to wzór, który był powtarzany w kółko. Wspólnoty i grupy marginalizowane są często konfrontowane z ubóstwem i zmuszane do polegania na tanich, przetworzonych żywności w celu przetrwania. Z tego powodu ludzie otyli są nieproporcjonalnie powszechne w mniej zamożnych regionach, takich jak Mississippi.

Dlaczego więc cukier, kukurydza i pszenica są o wiele tańsze niż więcej opcji gęstej składników odżywczych, takich jak warzywa i owoce? Ze względu na sposób, w jaki rząd Stanów Zjednoczonych subsydiuje rolników, którzy produkują te produkty, na początek, rozważ wyniki badań przeprowadzonych przez grupę badań nad interesem publicznym Stanów Zjednoczonych. Ujawniło, że oszałamiające 29 procent wszystkich subsydiów zostało przydzielonych na produkcję kukurydzy, a kolejne 12 procent pomoże rolnikom pszenicy utrzymać ich dochody. Zapewniając sztucznie niskie ceny wyrafinowanej żywności, stały się one znacznie bardziej tanie niż inne produkty spożywcze, takie jak owoce i warzywa (na przykład). Nic dziwnego, że te przedmioty dominują w diecie najbiedniejszych ludzi Ameryki i że otyłość szaleje w najgorszych dzielnicach kraju!

Tłuszcze w diecie nie są szkodliwe - z godnym uwagi wyjątkiem tłuszczów trans, które zostały zmienione.

W drugiej części XX wieku otyłość stała się powszechnie uznawana za problem zdrowia publicznego. Eksperci i świeccy doszli do tego samego, pozornie logicznego wniosku: ludzie przybierali zbyt dużą wagę, ponieważ spożywali zbyt dużo tłuszczu. Był tylko jeden problem z tą teorią: było to całkowicie nieprawidłowe. W rzeczywistości większość lipidów dietetycznych nie jest w żaden sposób szkodliwy. Pomimo powszechnego przekonania, że ​​tłuszcze mają winę, istnieją dowody sugerujące, że tak nie jest od dłuższego czasu. Aby zilustrować, rozważ wyniki badań z 1948 r. Przeprowadzonych przez naukowców z Harvardu w mieście Framingham w stanie Massachusetts.

Naukowcy byli świadomi związku między wysokim poziomem cholesterolu a chorobą serca, ale byli zainteresowani dowiedzieć się więcej o czynnikach, które przyczyniły się do wzrostu poziomu cholesterolu. Ich teoria pracy, a dokładniej? Tłuszcz w diecie musi być źródłem problemu. Zgodnie z wynikami badania nie ma związku między spożywaniem znacznych ilości tłuszczów dietetycznych a posiadaniem wyższego poziomu cholesterolu, a naukowcy nie byli w stanie tego potwierdzić. Niemniej jednak pogląd, że tłuszcze muszą być winy, stało się tak zakorzenione, że naukowcy po prostu nie byli w stanie zaakceptować ustaleń własnych badań, które obali to stowarzyszenie. Po raz kolejny twierdząc, że nie było żadnego połączenia, druga grupa opublikowała artykuł w New England Journal of Medicine w 1981 r., Ignorując własne dane i kończąc dokładnie przeciwne zakończenie jako ich poprzednicy.

Dziś nie ma wątpliwości, że ustalenia tych poprzednich badań były dokładne, mimo że ich autorzy mieli trudności z przyznaniem się do tego czasu. Czy to oznacza, że ​​możesz spożywać tłuszcze w diecie bez konieczności martwienia się o swoje zdrowie? Jak zwykle istnieje, istnieje wyjątek, który potwierdza regułę: tłuszcze trans, które zostały zmienione. Są one bardzo szkodliwe dla twojego zdrowia. Proszę przyjrzeć się tym osobom. Wasze niewątpliwie słyszane o tłuszczach nasyconych - jego nazwa wynika z faktu, że ich cząsteczki są nasycone wodorem, co uniemożliwia ich pogorszenie tak szybko w obecności tlenu i ciepła jak tłuszcze wielonienasycone. Jednak chociaż większość olejków roślinnych jest naturalnie wielonienasycona, większość produktów oleju roślinnego, takich jak margaryna, jest chemicznie nasycona w celu przedłużenia okresu trwałości. Z tego powodu są one określane jako zmodyfikowane tłuszcze trans lub uwodornione oleje roślinne.

Nie można zaprzeczyć ich wartości, ale istnieje również mnóstwo danych wskazujących, że lepiej ich uniknąć. Weźmy na przykład badanie z 1990 r. Przeprowadzone przez holenderskich naukowców. Zgodnie z ich ustaleniami zmodyfikowane tłuszcze trans podnoszą zły cholesterol, jednocześnie obniżając dobry cholesterol. Zostało to potwierdzone w badaniach uzupełniających, które wykazały, że dwa procentowe wzrost spożycia tłuszczu trans zwiększył ryzyko choroby serca o 23 procent.

Zużycie cukru powinno zostać zmniejszone w celu zmniejszenia ryzyka otyłości, a kawa nie jest tak szkodliwa, jak można by założyć.

W tym momencie możesz pytać, co to wszystko implikuje pod względem diety: jakie produkty pokarmowe należy spożywać i jakie pokarmy należy trzymać z daleka? Oto kluczowy na wynos: problemem nie jest tłuszcz w diecie; Raczej problem jest dodany cukier. Zmniejszenie spożycia cukru może również pomóc w zmniejszeniu szans na stanie się otyłym o znaczną ilość zbadania tego diabelnie pysznego niebezpieczeństwa zdrowotnego bardziej szczegółowo.

Cukier osiąga wiele rzeczy, które zwiększają prawdopodobieństwo otyłości i związanych z tym problemów zdrowotnych: przede wszystkim podnosi poziom insuliny, co, jak widzieliśmy, ostatecznie powoduje oporność na insulinę, szczególnie w wątrobie. Wynika to z faktu, że cukier, znany również jako sacharoza, zawiera cukier znany jako fruktoza, który jest rodzajem cukru, który może być tylko wchłonięty przez wątrobę. Kiedy jesz nadmierną ilość tego materiału, twoja wątroba nie jest w stanie nadążyć i zaczyna przekształcać fruktozę w kwasy tłuszczowe. To z kolei podnosi prawdopodobieństwo rozwoju oporności insulinowej i zakłócania normalnych procesów trawiennych.

Syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy (HFC) jest jedyną substancją, która jest dla ciebie gorsza niż cukier. W przeciwieństwie do zwykłego cukru, który składa się z równych ilości glukozy i fruktozy, syrop kukurydziany o wysokiej fruktozie składa się w całości z tych ostatnich-a zatem nazwa. W rezultacie jest znacznie bardziej szkodliwy dla twojej wątroby. W związku z tym, jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko stania się otyłości, zacznij od zmniejszenia spożycia cukru. Należy jednak pamiętać, że cukier można znaleźć w najbardziej mało prawdopodobnych miejscach, więc zawsze czytaj etykiety przed zakupem. Nie kupuj niczego, co zawiera dużo cukru ani żadnego syropu kukurydzianego o wysokiej fruktozie z półki sklepowej!

Nie jest konieczne pozbawienie się przyjemności w celu utrzymania dobrego zdrowia. Oto srebrna podszewka: kawa nie zawsze jest szkodliwa dla twojego zdrowia. Fakt, że kofeina nie ma szkodliwych skutków ubocznych, może wydawać się dziwne, biorąc pod uwagę ciągłe debaty na temat domniemanych zagrożeń kofeiny, ale istnieją solidne dane na poparcie tego twierdzenia. Na przykład rozważ wyniki badań z 2005 r. Opublikowanych w American Journal of Clinical Nutrition. Odkryto, że kawa ma bardziej korzystne korzyści niż negatywne. Powodem tego jest to, że jest wysoki w przeciwutleniaczy, które opóźniają proces starzenia się w komórkach, a także zawiera magnez, co jest korzystne dla kości i serca.

Inne badania, w tym przeprowadzone w latach 2008 i 2012, wykazały związek między spożyciem kawy a niższym ryzykiem cukrzycy typu 2, chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona. Chociaż badania te wydają się obiecujące, prawdopodobnie lepiej nie zaczynać jeszcze codziennie zaczynać litrów kawy, ponieważ nie są rozstrzygające. Tak więc utrata wagi nie jest tak prosta, jak dramatyczne obniżenie zużycia kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej. Zmniejszone spożycie pokarmów, które zwiększają poziom insuliny, szczególnie słodycze i wyrafinowane węglowodany, a także unikanie ciągłego przekąski, mają znaczący wpływ.

Kod otyłości: Ostatnie podsumowanie to ostatni rozdział w książce.

Notatki te przekazują następujące ważne przesłanie: Otyłość jest problemem zdrowia publicznego w uprzemysłowionym świecie i rośnie. Ale oto pocieranie: dziesięciolecia sprawiedliwych opowieści doprowadziły nas do niewłaściwej drogi, z ich twierdzeniami, że rozwiązaniem jest szybkie zmniejszenie masy ciała i unikanie tłuszczów dietetycznych jako jedynych opcji. W rzeczywistości otyłość jest głównie dziedzicznym problemem związanym z poziomem insuliny. Zamiast samego tłuszczu faktycznym problemem są nieprawidłowe rodzaje tłuszczu - zmodyfikowane tłuszcze trans - oraz wysoko przetworzone węglowodany i słodycze, które przyczyniają się do insulinooporności i przyrostu masy ciała. Zmniejsz spożycie tych pokarmów, a będziesz znacznie mniej narażony na ryzyko otyłości i związanych z nimi problemów zdrowotnych. Porady, które można wprowadzić: spróbuj przerywanego postu, aby zobaczyć, jak to dla Ciebie działa. Post jest często bardzo skuteczną metodą obniżenia poziomu insuliny i zapobiegania rozwojowi insulinooporności. Oczywiście najlepszym sposobem na wybór, kiedy i jak często szybkie jest skonsultowanie się z lekarzem, ale oto kilka sugestii, aby zacząć. Post jeden dzień w tygodniu jest jedną alternatywą. Obejmuje to powstrzymywanie się od jedzenia, ale upewnienie się, że jest dobrze nawodnione płynnym śniadaniem z wodą lub herbatą, dodatkowymi gorącymi napojami i bulionem warzywnym na lunch. Zanim obiady się toczą się, będziesz potrzebować czegoś lekkiego i napełniania - najlepiej niektórych białek i zdrowych warzyw. Węglowodany i cukry nie powinny być uwzględnione. Następnego dnia wróć do normalnego harmonogramu jedzenia. Jeśli utrzymasz ten schemat przez pewien czas, poziomy insuliny zostaną znacznie obniżone.

Kup książkę - kod otyłości Jasona Fung

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na kodzie otyłości Jasona Funga

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.