The XX Brain by Lisa Mosconi, PhD

Mózg XX autorstwa Lisa Mosconi

Przełomowa nauka umożliwia kobietom maksymalizację zdrowia poznawczego i zapobieganie chorobie Alzheimera

Mózg XX autorstwa Lisa Mosconi

Kup książkę - PhD The XX Brain autorstwa Lisa Mosconi

Jaki jest temat książki The XX Brain?

Ten praktyczny przewodnik po zwiększeniu zdrowia mózgu kobiet i unikaniu choroby Alzheimera opiera się na ustaleniach mózgu XX (2020). Według nowego raportu kobiety cierpią na pandemię Alzheimera, ale zawód lekarza nie robi nic o tym, zgodnie z nowym raportem. Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, domagając się opieki medycznej, na którą zasługujesz, i podejmij prawdziwe środki, aby pomóc uniknąć rozwoju choroby Alzheimera, według XX mózgu.

Kto czyta książkę The XX Brain?

  • Kobiety, które chcą podjąć środki zapobiegawcze, aby zabezpieczyć swoje mózgi przed chorobą
  • Kobiety, które są skłonne do zapominania o rzeczach i skorzystałyby z większej jasności umysłowej
  • Dostawcy opieki zdrowotnej, którzy chcą poprawić swoje podejście do opieki zdrowotnej dla kobiet, powinni przeczytać tę książkę.

Kim jest Ph.D. Lisa Mosconi i co ona robi?

Dr Dr Lisa Mosconi jest szefem inicjatywy kobiecej mózgu w Weill Cornell Medical College i zastępcą dyrektora kliniki zapobiegania Alzheimera. Otrzymała doktorat na University of Pennsylvania. Jej wcześniejsza książka, Brain Food, badała związek między tym, co jemy, a jak funkcjonują nasz mózg.

Co dokładnie jest dla mnie? Przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem, wprowadzając zmiany stylu życia.

Czy wiesz, że w Wielkiej Brytanii i Australii choroba Alzheimera twierdzi, że życie więcej kobiet niż raka piersi? Albo że 45-letnia kobieta ma jeden na pięciu ryzyko uzyskania choroby Alzheimera przed śmiercią, w porównaniu z prawdopodobieństwem rozwoju choroby mężczyzny? Jeśli któryś z tych faktów jest ci nieznany, nie jesteś sam. Pandemia kobiety Alzheimera zamiata kraj, a sytuacja szybko się pogarsza. Niestety, problem ten uzyskał minimalne relacje w mediach i dotychczas przyciągnęła ograniczoną uwagę od zakładu medycznego. Jaka jest podstawowa przyczyna tej epidemii? A może ważniejsze, co można zrobić, aby temu zapobiec? Notatki te rzucają światło na te problemy i stanowią inspirujący i praktyczny zestaw narzędzi do zapewnienia, że ​​zdrowie mózgu kwitnie w każdym wieku - bez względu na wiek.

Wśród tematów omówionych w tych notatkach jest to, dlaczego umiarkowane ćwiczenia są bardziej pomocne niż wbijanie chodnika, dopóki nie zemdlisz, jak nauka gry na instrumencie może przynieść korzyści mózgu i dlaczego kobiety są często błędnie zdiagnozowane, gdy mają atak serca.

Zdrowie kobiet jest w stanie kryzysu w wyniku nierówności w zawodzie lekarza.

Zastanów się nad scenariuszem, w którym meteor ściga się w kierunku ziemi. Trzydzieści milionów ludzi mieszkających w strefie uderzenia jest na skraju wyginięcia. Oczekuje się, że badania przestrzeni będą rosły, szalone nagłówki pojawią się we wszystkich mediach, a skoordynowany wysiłek, aby zrobić wszystko, co konieczne, aby uniknąć zbliżającej się katastrofy. Rozważ fakt, że porównywalna liczba kobiet umrze z powodu choroby Alzheimera w ciągu najbliższych 30 lat, a jednak nikt nie robi nic, aby temu zapobiec: nikt. Jaki jest powód? Tak się składa, że ​​działa tutaj bardzo szczególny rodzaj uprzedzeń, a implikacje są bardzo poważne. Najważniejszym przesłaniem jest to, że zdrowie kobiet jest w kryzysie w wyniku nierówności w zawodzie lekarza.

Historycznie mężczyźni dominowali w dziedzinie medycyny. Lekarze płci męskiej szukali porady naukowców płci męskiej, którzy przeprowadzili badania nad nieproporcjonalnie dużej liczby mężczyzn. Zawód lekarza ewoluował, aby ludzkie ciało de facto męskie. Ponieważ ciała kobiet i mężczyzn są różne, jest to problem. Na przykład kobieta ma zawał serca, nie ma tych samych objawów jak mężczyzna. Kobiety częściej niż mężczyźni będą miały objawy grypowe, takie jak pocenie się i nudności zamiast dyskomfortu w klatce piersiowej. Oznacza to, że mają siedmiokrotnie zwiększoną szansę na błędne rozpoznanie i odesłanie do domu podczas cierpienia na atak serca. Kobiety mają również inny sposób metabolizowania leków niż mężczyźni. Jak można się spodziewać, naukowcy odkryli, że kobiety są narażone na uszkodzenie wynikające z zalecanej dziennej dawki leku do spania. Odkryto to po przetestowaniu dawki u mężczyzn.

Zdrowie kobiet od dawna rozwiązuje się przez establishment medyczny przy użyciu tak zwanej „bikini medycyny”, który opiera się na idei, że kobiety są odrębne pod względem swoich narządów rozrodczych, ale poza tym biologicznie podobne do mężczyzn. Brakuje to jednak krytycznego punktu różnicowania: mózgu. Pod względem depresji i lęku kobiety są dwa razy bardziej prawdopodobne, że mężczyźni cierpieją z powodu tych warunków. Mają czterokrotnie większą liczbę migren i trzykrotnie częściej rozwijają choroby autoimmunologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane niż ogólna populacja. Fakt, że dwóch na trzy pacjentów Alzheimera są kobietami najbardziej niepokojącymi statystykami. Choroba jest tak powszechna, że ​​kobieta w wieku powyżej 45 lat ma ryzyko za pięć lat. Facet w tym samym wieku ma szansę na wygranie loterii.

Dbanie o zdrowie kobiet pociąga za sobą znacznie więcej niż tylko noszenie bikini. To coś więcej niż problem medyczny; Jest to również kwestia równości. Zdrowie kobiet powinno być traktowane jako najwyższy priorytet, podobnie jak meteor ścigający się w kierunku Ziemi, powinien być traktowany tak, jakby był to zagrażający życiu awarie.

Zmiany hormonalne, takie jak menopauza, mają znaczący wpływ na zdrowie mózgu.

Fakt, że hormony wpływają na twój mózg, nie będzie zaskoczeniem, jeśli kiedykolwiek zajmowałeś się wzlotami i upadkami zespołu przedmiesiączkowego, często znanego jako PMS. Możesz być zszokowany, gdy dowiesz się, ile jest zaangażowanych pieniędzy. Estrogen jest hormonem, który ma największe skutki. Estrogen, często znany jako „regulator główny”, ma wpływ na prawie każdą podstawową funkcję mózgu. Ponadto pomaga w wytwarzaniu energii, utrzymaniu zdrowia komórek i aktywacji obszarów mózgu, które są ważne dla pamięci i uwagi. Pomaga także w obronie mózgu poprzez wzmocnienie układu odpornościowego i pomaga utrzymać stabilność nastroju, pomagając mózgu w produkcji endorfin (szczęśliwych hormonów). Dlatego jest to tak bolesne dla kobiet, gdy osiągają menopauzę, a ich poziom estrogenu spadnie do niebezpiecznie niskiego poziomu. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: zmiany hormonalne, takie jak menopauza, mają znaczący wpływ na zdrowie mózgu.

Kobieta osiąga menopauzę, gdy miała ostatni cykl menstruacyjny i nie jest już żyzna - zwykle po czterdziestce lub pięćdziesiątce, ale kobieta, która usunęła jej macicę, może wcześniej osiągnąć ten etap. Oprócz zwykłych objawów menopauzy, takich jak błyski gorące, spadek estrogenu ma znaczący wpływ na mózg. Wiele kobiet twierdzi, że wpływa na nie smutek i niepokój. Niektóre osoby mogą nawet po raz pierwszy rozwinąć objawy afektywne dwubiegunowe lub schizofrenii podczas leczenia. Ponadto kobiety, które przechodzą menopauzę, są bardziej narażone na choroby serca, otyłość i cukrzycę typu 2.

Badania mózgów kobiet przed menopauzą i po nim wykazały, że aktywność zmniejsza się, gdy spadnie poziomy estrogenu. Jednocześnie rośnie ilość płytek amyloidowych w mózgu, co jest kluczowym wskazaniem choroby Alzheimera. Ponadto obszary pamięci w mózgu znacznie się zmniejszyły. Okazuje się, że dla 80 procent kobiet menopauza zwiększa ich szansę na rozwój demencji. Choroba Alzheimera wydaje się nagle objawiać się nagle, chociaż choroba rozwija się od dziesięcioleci. Chociaż najbardziej oczywiste oznaki i objawy mogą pojawić się dopiero w późniejszym życiu, fundament jest budowany, gdy jesteśmy młodzi. Menopauza oznacza początek końca wielu kobiet. Co to wszystko oznacza? Czy to możliwe, że masz na plecach cel hormonalny, który musisz po prostu zaakceptować? Nie, nie sądzę. Musisz zdawać sobie sprawę z konsekwencji tych zmian hormonalnych, a także sposobu skutecznego radzenia sobie z nimi.

Konsekwencje menopauzy mogą być kontrolowane przez odpowiednie środki zapobiegawcze, zapewniając, że twój mózg pozostaje zdrowy podczas menopauzy i nie tylko.

Choroba Alzheimera nie jest normalną częścią starzenia się, ani niekoniecznie dziedziczona; W większości przypadków można tego uniknąć.

Rozważ wszystkie bajki, które słyszałeś jako dziecko, a także wszystkie fantazje i mity, które przyjąłeś bez pytania. Pomimo tego, że jesteś dorosły, wiele opowieści pozostanie z tobą. Mity są takie; Są wokół nas. I jest ich wielu w dziedzinie zdrowia kobiet. Jednak w przeciwieństwie do uroczej historii, te nieporozumienia są szkodliwe, ponieważ wpływają na sposób, w jaki myślimy i zajmujemy się opieką zdrowotną i leczeniem kobiet. Jednym z najczęstszych nieporozumień dotyczących choroby Alzheimera jest to, że kobiety częściej niż mężczyźni stają się chorobą, ponieważ mają określoną mutację genów Alzheimera. Pomysł ten sprawia wrażenie, że choroba Alzheimera jest naturalnym lub z góry określonym wydarzeniem i że nic nie możesz zrobić, aby go uniknąć. To jest nieprawidłowe.

Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest to, że choroba Alzheimera nie jest ani normalną częścią starzenia się, ani niekoniecznie odziedziczoną - prawie zawsze można ją uniknąć. Prawda jest trudną rzeczą do zrozumienia. Niektóre geny zwiększają twoje szanse na rozwój stanu: choroba Alzheimera jest wywoływana przez rzadką mutację genetyczną w 1 do 2 procent przypadków, a inne geny mogą uczynić cię bardziej podatnym na chorobę. Pochodzenie etniczne jest czynnikiem ryzyka chorób serca. Jeśli jesteś afroamerykańską kobietą, twoje szanse na rozwój choroby Alzheimera lub udarem są dwa razy wyższe niż białe kobiety, zgodnie z najnowszymi badaniami. Jeśli jesteś Hiszpanem, masz półtora razy większą szansę na rozwój choroby Alzheimera. Jednak genetyczne predyspozycje nie oznacza, że ​​choroba jest z góry określonym wynikiem. Według badań poprawa zdrowia i dokonywanie lepszego wyboru stylu życia może zapobiec co najmniej jednej trzeciej wszystkich przypadków choroby Alzheimera.

Drugim nieporozumieniem, które trzeba rozproszyć, jest idea, że ​​kobiety są bardziej skłonne niż mężczyźni, aby uzyskać chorobę Alzheimera w wyniku życia dłuższego życia. Zgodnie z tym nieporozumieniem jest to choroba, która wpływa na osoby starsze. Biorąc pod uwagę, że kobiety żyją dłużej niż mężczyźni, jest to rozumowanie, że nabyją również chorobę Alzheimera w wyższym tempie. Na powierzchni wydaje się to rozsądne, ale po głębszym badaniu fakty nie potwierdzają tego. Na początek kobiety nie żyją znacznie dłużej niż mężczyźni - średnio żyją tylko trzy do pięciu lat dłużej. Ponadto kobiety częściej niż mężczyźni rozwijają chorobę Alzheimera we wcześniejszym wieku. Ponadto kobiety nie są bardziej narażone na inne choroby związane z wiekiem, takie jak choroba lub udarem Parkinsona niż mężczyźni. Dlatego ktoś inny musi być odpowiedzialny za tę katastrofalną pandemię. Logiczne wydaje się to założyć.

Minął czas, aby odrzucić bajki, które doprowadziłyby nas do myślenia, że ​​choroba Alzheimera jest chorobą naturalną lub z góry określoną, a zamiast tego zająć się tym jako katastrofą - kryzys, który może i należy unikać, jeśli działamy szybko.

Spójrz na swoje ogólne zdrowie, aby sprawdzić, czy jesteś zagrożony chorobą Alzheimera.

Jeśli grasz w poker i masz rękę, która ma tylko królów i asów, możesz uwierzyć, że masz zwycięską rękę. Ci, którzy otrzymali pewną rękę, a mimo to zagubieni, zrozumieją, że nic nie jest pewne, dopóki karty nie zostaną rozwiązywane i właściwe. To samo można powiedzieć o czynnikach ryzyka choroby Alzheimera. Możesz mieć różne czynniki ryzyka rozwoju choroby, ale żaden z nich nie gwarantuje, że w końcu uzyskasz chorobę. Są to tylko czerwone sygnały, które należy zaobserwować i rozwiązać. Medycyna precyzyjna, która staje się coraz bardziej popularna, umożliwia dostosowanie terapii do twoich konkretnych wymagań - co oznacza, że ​​bez względu na to, jaką rękę została dostarczona, możesz teraz zwiększyć swoje szanse. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: spójrz na swoje ogólne zdrowie, aby sprawdzić, czy jesteś zagrożony chorobą Alzheimera.

Możesz zacząć oceniać ryzyko rozwoju choroby mózgu, biorąc pod uwagę kompozycję genetyczną, otoczenie i styl życia. Twój mózg i ciało są ściśle powiązane ze sobą. Czy masz problem z wagą? Cierpisz na choroby serca lub cukrzycę? Wszystkie te rzeczy są czynnikami ryzyka. TBI są kolejnym rozważaniem, ponieważ uraz siły tępej może zmniejszyć przepływ krwi do mózgu i wywołać stan zapalny. Chociaż jest to naturalna i zdrowa reakcja, ciało może nie być w stanie wyłączyć reakcji zapalnej w pewnych okolicznościach. Powoduje to trwałe zapalenie niskiego stopnia, które w czasie wyczerpuje podaż hormonów mózgu przez organizm.

Inne czynniki ryzyka można odkryć również w otoczeniu. Możliwe, że szkodliwe substancje są obecne w spożywanej żywności, pojemnikach, w których je jesz, oraz elementy używane na skórze. Przy określaniu ryzyka bardzo ważne jest dokładną ocenę trucizn obecnych w twoim otoczeniu. Z pewnością palenie jest jednym z najbardziej wydajnych sposobów wprowadzania szkodliwych chemikaliów do twojego systemu. Jeśli chodzi o problemy z sercem i mózgiem, kobiety, które palą, są znacznie zwiększone. Uwzględnienie tych zmiennych ryzyka może być przerażającym procesem. Z drugiej strony ryzyko nie jest tym samym jak przeznaczenie. Umów się z lekarzem, aby przeprowadzić pełne badanie fizykalne, a także testy na takie rzeczy, jak cholesterol, ciśnienie krwi, funkcja tarczycy i infekcje. Wiedza o tym, jakiego rodzaju ręki została dostarczona, pozwala ci być uprzedzonym - i przedwczesnym - w walce z chorobą Alzheimera i innymi demencjami.

Hormon menopauzy ma swoich krytyków, ale nie jest to coś, co powinniśmy całkowicie wykluczyć.

Wiele zaufaliśmy w branży farmaceutycznej, aby rozwiązać dla nas wszystkie nasze problemy. Jeśli choroba Alzheimera jest tak znaczącym problemem dla kobiet, z pewnością musi istnieć lek, który może złagodzić problem? Niestety nie jest to takie proste. Zadziwiające 99,6 procent leków Alzheimera zawodzi w badaniach klinicznych, co czyni je najbardziej udaną ze wszystkich testowanych leków. Co więcej, jak widzieliśmy, szczególne doświadczenia kobiet z chorobą Alzheimera przyciągnęły mniejszą uwagę badaczy medycznych. Terapie hormonów menopauzy, powszechnie znane jako MHT, są opcją terapeutyczną, która wykazała pewną obietnicę. Gdyby spadający poziom estrogenu i progesteronu po menopauzie przyczyni się do postępu choroby Alzheimera, wydaje się rozsądne, że sztucznie uzupełniające estrogen i progesteron może pomóc w leczeniu choroby. Z drugiej strony terapie te są dzielące.

Główne jest to, że chociaż traktowanie hormonu menopauzy ma swoich krytyków, nie należy go odrzucić spod kontroli. W 1993 r. Zainicjowano badanie kliniczne w celu zbadania wpływu MHT na ludzkie ciało. Badania, które obejmowały 160 000 kobiet i miały trwać 15 lat, miały zebrać dane na temat 160 000 kobiet. Jednak 10 lat później, w 2003 r., Projekt został nagle odwołany. Wykazano, że MHT zwiększają ryzyko udaru mózgu, zakrzepów krwi, raka i demencji u kobiet, które stosowały je w badaniach przeprowadzonych przez American Heart Association. Ludzie byli zrozumiałe, a kobiety zaczęły opuszczać te zabiegi w dużej liczbie.

W badaniu pojawiło się jednak kilka problemów, które wątpią w ważność wyników. Na początek, tylko kobiety w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, które były daleko w menopauzie, zostały poddane badaniu. Wiele z tych kobiet prawdopodobnie już cierpiało na problemy, takie jak pogrubione tętnice, które mogą prowadzić do chorób serca. Ponadto badania analizowały długoterminowe użycie MHT w wysokich dawkach, a nie niskich. Nie zapewnił żadnego wglądu w to, czy krótkoterminowe użycie w niskich dawkach może być korzystne, czy bezpieczne na dłuższą metę.

Ze względu na fakt, że kwestie te nigdy nie zostały rozwiązane w badaniach na dużą skalę, pozostaje wiele pytań bez odpowiedzi. Jednak niektóre zachęcające ustalenia wyłoniły się z mniejszych prób prowadzonych z kobietami, które zabrały MHT przez krótki czas przed 60. latem i w ciągu pięciu lat po menopauzie. Udowodniono również, że MHT zmniejszają ryzyko chorób serca u kobiet, które przeszły histerektomie, a także zwiększyć zdrowie ich mózgów. W związku z tym kwestią palącą jest to, czy powinieneś je wziąć. Jak powinno być oczywiste, jest to skomplikowana kwestia, którą najlepiej rozwiązać lekarz, który może ocenić twoje konkretne czynniki ryzyka i zrównoważyć potencjalne zalety w stosunku do tych ryzyk.

Bilans diety i bogactwo żywieniowe są niezbędne do utrzymania optymalnej funkcji mózgu.

Prawdopodobnie widziałeś, jak idziesz na filiżankę kawy, gdy czujesz się zmęczony. Wynika to z faktu, że spożywane przez ciebie żywność mają wpływ na twój mózg. Nasz mózg polegał na żywności, aby przywrócić energię i pomagać w wykonywaniu istotnych zadań. Jeśli chcesz zachować zdrowie mózgu, pierwszą rzeczą, na której powinieneś się skupić, jest twoje odżywianie. Konwencjonalna wiedza na temat tego, co powinniśmy jeść, zawsze zmienia się. Diety bogate w tłuszcz, takie jak diety „keto”, były popularne na początku lat 90. Dziś popularna jest wysokotłuszczowa diety „keto”. Rzeczywistość jest taka, że ​​żadna ekstremalna dieta nie jest korzystna dla twojego zdrowia psychicznego. Zamiast tego zwróć uwagę na jakość spożywanego jedzenia. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest to, że spożywanie dobrze zrównoważonej, zdrowej diety jest najlepszym podejściem do poprawy funkcji mózgu.

Niektóre tłuszcze są szkodliwe dla twojego zdrowia, podczas gdy inne są konieczne. Weźmy na przykład tłuszcze trans. Ponieważ przeszli szerokie przetwarzanie, są one szkodliwe dla twojego ciała w dowolnej ilości. Z drugiej strony nienasycone tłuszcze znajdujące się w awokado, migdałach i rybach są korzystne dla twojego serca i mózgu, szczególnie jeśli je regularnie spożywasz. Węglowodany nie są wyjątkiem od tej zasady. Spożywanie słodkich pokarmów, takich jak biały chleb, spaghetti i ciasta, powoduje wzrost poziomu cukru we krwi, a następnie upadku, co utrudnia utrzymanie zdrowej równowagi energii. Z drugiej strony złożone węglowodany, takie jak te znajdujące się w warzywach, brązowym ryżem i komosę ryżowym, są bogate w błonnik, co pomaga utrzymać poziom estrogenu i cukru we krwi.

Miecica, siemienie lniane i morele to pożywne pokarmy, które mogą pomóc w utrzymaniu zdrowego poziomu estrogenu. A jeśli chcesz aktywnie poprawić zdrowie swojego mózgu, powinieneś regularnie spożywać superfood, które są regularne w przeciwutleniaczy. W czasach posiłków połowa twojego talerza powinna być ułożona wysoko w warzywa - im bardziej kolorowe warzywa, tym lepszy posiłek. Aby pomóc organizmowi w trawieniu wszystkich tych składników odżywczych, musisz również zmaksymalizować ilość korzystnych bakterii w jelitach. Prebiotyki (żywność, która serwuje jako rodzaj „nawozu”, takiego jak cebula, banany i czosnek) i probiotyki (znalezione w jogurcie), należy spożywać w dużych ilościach, aby to osiągnąć.

Jednak nawet przy najlepszej diecie od czasu do czasu możesz potrzebować dodatkowej pomocy. Jeśli czujesz się przygnębiony lub nienormalnie zmęczony, poproś lekarza o sprawdzenie poziomu witamin B i kwasów tłuszczowych Omega 3, które są krytyczne dla twojego samopoczucia psychicznego i emocjonalnego, a także zdrowia i funkcji mózgu. Możliwe jest, że twoje ciało-i mózg-rozwijanie się, jedząc dobrze zrównoważoną dietę wysokiej jakości żywności i uzupełniając w razie potrzeby.

Zdrowie mózgu wymaga regularnych ćwiczeń o niskiej intensywności regularnie. I im wolniej idziesz, tym lepiej, gdy się starzejesz.

Czy nie ma słynnej opowieści o tym, jak Hare biegnie obok żółwia w wyścigu i wydaje się, że wygrywa, ale potem staje się zmęczony, a żółw, który utrzymuje stałe tempo, w końcu wygrywa i przekracza linię mety? Okazuje się, że jeśli chodzi o ćwiczenia, kobiety powinny adoptować bardziej podobne do żółwia podejście, niż powinny adoptować, jeśli chodzi o zające. Regularne ćwiczenia o niskiej i umiarkowanej intensywności mają wiele zalet zdrowotnych, ale jest to szczególnie korzystne dla ogólnego zdrowia i samopoczucia mózgu. Zasadniczo przesłanie jest takie, że regularne ćwiczenia o niskiej intensywności mają kluczowe znaczenie dla utrzymania funkcji mózgu. I im wolniej idziesz, tym lepiej, gdy się starzejesz. Ćwiczenia oferują mnóstwo właściwości promujących zdrowie. Pomaga utrzymać zdrowe serce poprzez zmniejszenie akumulacji płytki w tętnicach i sprawia, że ​​czujesz się dobrze, powodując produkcję endorfin. Ale może co ważniejsze, pomaga w zachowaniu twojej mentalnej młodzieży.

Ponieważ ćwiczenia powodują wytwarzanie hormonów wzrostu, które pomagają w naprawie i tworzeniu nowych powiązań między neuronami, być może nieoczekiwane jest, że kobiety, które często mają bardzo niskie ryzyko uzyskania demencji w późniejszym życiu. Jeśli jednak pomysł ćwiczenia przywołuje myśli o wyczerpujących godzinach spędzonych na pompowaniu żelaza na siłowni, nie obawiają się: ciała kobiet rozwijają się podczas regularnego ćwiczenia o niskiej do umiarkowanej intensywności, wykonywane regularnie. Jednak chociaż nie ma czegoś takiego jak powszechnie skuteczny trening, dobrym pomysłem jest dostosowanie rutyny fitness do konkretnej grupy wiekowej. Kobiety po dwudziestce i trzydziestce mogą skorzystać z połączenia zwiększonego ćwiczeń aerobowych, aby opóźnić proces starzenia się i utrzymać optymalny poziom estrogenu. Kobiety w tym wieku powinny starać się ćwiczyć przez około 45 minut trzy razy w tygodniu w idealnej sytuacji.

Po menopauzie zaleca się zwiększenie częstotliwości swojej aktywności przy jednoczesnym zmniejszeniu intensywności, dążąc do ćwiczeń przez około 30 minut pięć razy w tygodniu. Istnieje wiele powodów, dla których ta technika jest najbardziej udana. Przede wszystkim ćwiczenia o wysokiej intensywności zwiększają poziom kortyzolu, który jest hormonem stresu, co może prowadzić do zwiększonego stanu zapalnego i bólu mięśni lub stawów. Po drugie, intensywne ćwiczenia wymagają dłuższego czasu regeneracji, który zależy od uzyskania wystarczającej ilości snu - czegoś, co trudno jest zrobić wiele kobiet po menopauzie. Wreszcie ćwiczenia o wysokiej intensywności mogą powodować uszkodzenie mięśni i zwiększyć ryzyko złamań kości u starszych kobiet. Zamiast tego wypróbuj jogę, pilates, trochę ogrodnictwa lub półgodzinną jazdę rowerową, aby uruchomić tętno. Najbardziej korzystne ćwiczenie jest rutynowe i wykonywane regularnie. A twój mózg będzie ci za to wdzięczny.

Minął czas, aby zająć się pandemią stresową, która sieją spustoszenie w sprawie zdrowia kobiet.

Czy kiedykolwiek znalazłeś się w scenariuszu, kiedy kilka osób prosi cię o robienie różnych rzeczy w tym samym czasie, i wirujesz się w powtórki, próbując zaspokoić wymagania wszystkich? Wtedy jesteś jak większość współczesnych kobiet, które często muszą zachować równowagę między obowiązkami pracy w pełnym wymiarze godzin a potrzebami ich rodzin i dzieci. Kiedy rzucasz odpowiedzialność za opiekę nad starszymi rodzicami, masz przepis na katastrofę. I to jest szkodliwe dla mózgu. Głównym przesłaniem jest to, że minął czas, aby zająć się pandemią stresową, która sieją spustoszenie w sprawie zdrowia kobiet.

Osiągnięcie równości w miejscu pracy nie zostało przeniesione do równości w domu. Kobiety są przepracowane i podsumowane w swojej karierze. Posiadanie wysokiego poziomu przewlekłego stresu było normą, ale nie powinno tak być. Stres wiąże się ze złym snem, depresją nastrojów i zwiększoną szansą na rozwój depresji. Wykazano nawet, że powoduje skurcz mózgu! W rezultacie musimy kontrolować poziom stresu. Ale jak to robisz? Umożliwienie naszym mózgom na przerwę od ciągłej stymulacji psychicznej jest jedną z metod tego robienia. W dzisiejszych czasach jesteśmy ciągle powiązani z przygnębiającymi wiadomościami i wiadomościami biznesowymi przez cały dzień. Ćwicz nawyk przyjmowania cyfrowego detoksykacji i ograniczania, ile czasu spędzasz na telefonie i sprawdzasz pocztę e -mail poza godzinami pracy.

Jeśli twoje myśli cały czas ścigają się, medytacja lub uważność jest wspaniałą techniką do nauki i wprowadzenia w życie. Jednak końcowy efekt jest zawsze spójny: pozwalasz, aby twój umysł był w pokoju. Ponadto korzyści zdrowotne są ogromne: według najnowszych badań osoby, które konsekwentnie medytowały przez wiele lat, zmniejszały ryzyko śmiertelności z powodu chorób serca o 48 procent! Z pewnością najskuteczniejszą metodą umożliwienia relaksu jest sen. Bardzo ważne jest, aby uzyskać wystarczającą ilość snu, aby umożliwić swojemu ciału i mózgu naprawić i naprawić. Podczas gdy niektórym ludziom udaje się spać, wielu innych cierpi na melancholię i drażliwość w wyniku nieodpowiedniego odpoczynku.

Spróbuj półgodzinnego okresu wiatrowego przed snem bez użycia technologii lub innych form stymulacji, aby sprawdzić, czy pomaga to lepiej spać. Spraw, aby Twoja sypialnia była tak ciemna, jak to możliwe i upewnij się, że nie jest zbyt ciepła. Jeśli jednak żadna z tych strategii nie działa, autor zaleca konsultację z lekarzem w sprawie przyjmowania tabletek melatoniny i/lub spożywania żywności, takich jak pistacje przed nocą, które są naturalnie bogate w melatoninę. Stres stał się akceptowany jako normalna część naszego życia, ale jest to wszystko z naturalnej natury. W rzeczywistości jest to śmiertelna broń zabójstwa. W rezultacie musimy rozwiązać problem z najwyższym priorytetem.

Stymulacja twojego intelektu pomoże w rozwoju twojego mózgu.

Kiedy ostatnio byłeś zaskoczony czymś, czego się nie spodziewałeś? A może wykorzystałeś szansę zrobienia czegoś, co było poza twoją strefą komfortu? Kiedy jesteśmy młodsi, wygląda na to, że zawsze próbujemy nowych rzeczy. Jednak wraz z wiekiem stajemy się przestarzałe w naszych starych nawykach i tracą zainteresowanie próbą nowych rzeczy. To straszna wiadomość dla zdrowia naszych mózgów. Mówiąc wprost, aby mózg zdrowy, musisz regularnie go korzystać. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest to, że stymulacja intelektualna pomoże w rozwoju twojego mózgu.

W ciągu 15 lat naukowcy śledzili działania 900 osób i odkryli, że ci, którzy mieli fascynujące zawody lub stopnie naukowe, mieli znacznie więcej rezerw poznawczych. Badanie 400 seniorów wykazało porównywalne korzystne wyniki: ci, którzy byli aktywni intelektualnie, mieli 54 -procentową szansę na pogorszenie umysłowe niż osoby, które nie byli zaangażowani intelektualnie. Pacjenci z nietypową mutacją genów, która powoduje chorobę Alzheimera, mogą mieć opóźnione objawy lub być może zapobiec całkowicie zaangażowani intelektualnie. Dobrze stymulowany mózg ma lepsze połączenia między komórkami mózgowymi, co czyni go bardziej elastycznym i solidnym, i może szybciej reagować na bodźce w wyniku stymulacji.

Niestety kobiety tradycyjnie miały mniejsze szanse na uzyskanie wyższych stopni lub pracować w trudnych środowiskach, co spowodowało, że wielu z nich nie było w stanie czerpać zalet tych działań wzmacniających mózg. To zmienia się stopniowo, ale nadal jest nierówne w dzisiejszym społeczeństwie. Na szczęście istnieją alternatywne metody stymulowania mózgu. I chociaż obecny wzrost popularności gier online nie okazał się naukowo korzystny, istnieje wiele skutecznych metod offline.

Akt czytania gazety lub przyzwoitej książki może stymulować twoje neurony. Chodzenie do teatru, oglądanie filmu dokumentalnego lub granie w grę planszową z przyjaciółmi może pomóc Ci się zrelaksować. Pamiętaj jednak, że chcesz się popchnąć - a także swój intelekt - z tym ćwiczeniem. Jeśli jesteś już mistrzem szachowym, rozgałęzuj się i wypróbuj nową grę strategiczną. Jeśli typowy materiał do czytania składa się z beztroskich romansów, wypróbuj klasyczną powieść dla zmiany tempa. Podjęcie nowego wyzwania jest jedną z najskuteczniejszych metod utrzymania mózgu w formie. Czy kiedykolwiek chciałeś nauczyć się tworzyć piękne wypieki od zera? Alternatywnie, co powiesz na naukę gry na skrzypcach? Jeśli tak, teraz jest to doskonały moment.

Im szybciej zaczniesz zdrowe jedzenie, ćwiczyć, minimalizować stres i angażując intelekt, tym większe szanse na sukces później. Minął czas, aby świat usiadł i zwrócił uwagę na stan zdrowia mózgu kobiet, ale możesz teraz przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem, zaczynając od siebie i swojej rodziny.

Podsumowanie książki Brain XX w całości.

Najważniejszym przesłaniem w tych notatkach jest to, że zdrowie mózgu kobiet jest w stanie kryzysu, ale można uniknąć pandemii Alzheimera. Ponadto, proaktywną oceną ogólnego zdrowia, możesz być w stanie całkowicie odłożyć, a nawet zapobiec początkowi choroby. Jest to najważniejsza regulacja stylu życia, jaką możesz dokonać, jeśli chcesz znacznie zwiększyć zdrowie mózgu. Dieta, ćwiczenia, redukcja stresu i stymulacja intelektualna to najważniejsze zmiany, jakie możesz wprowadzić. Rada, którą można wprowadzić: czy budzisz się rano, czując się zawroty głowy? Wypij szklankę ciepłej wody, aby się odświeżyć. Nasz mózg składa się głównie z wody. W rezultacie nawet umiarkowane odwodnienie ma na nie znaczący wpływ. W rzeczywistości badania wykazały, że picie odpowiedniej wody może zwiększyć wydajność mózgu nawet o 30%! Z drugiej strony ciepła woda może być wchłonięta znacznie bardziej skutecznie przez organizm. W związku z tym, jeśli chcesz rozpocząć dzień od pozytywnej nuty, wypij szklankę ciepłej wody, gdy tylko wstaniesz z łóżka rano.

Kup książkę - PhD The XX Brain autorstwa Lisa Mosconi

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na mózgu XX autorstwa Lisa Mosconi,

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.