Odsadzenie w 15. Joe Wicks

Baby Development Child Discipline Cooking for Children Health Joe Wicks Lifestyle Wean in 15

Aktualne porady i 100 szybkich przepisów

Wean in 15 by Joe Wicks

Kup książkę - Odstawiaj za 15 lat Joe Wicks

Jaka jest fabuła Weana w 15 powieści?

W tym praktycznym przewodniku, który pomoże Twojemu dziecku stać się zdrowym, szczęśliwym zjadaczem, dowiesz się, jak odstawić je od piersi w ciągu 15 dni (2020). Opierając się na najnowszych zaleceniach i statystykach Narodowej Służby Zdrowia Wielkiej Brytanii, Światowej Organizacji Zdrowia oraz różnych ekspertów i dietetyków, zawiera szczegółową strategię – wraz z przepisami – na odzwyczajanie dziecka od piersi. mleko matki. Przyznając, że nie ma podejścia „jeden rozmiar dla wszystkich”, plan zachęca również do dostosowania planu zgodnie z Twoim unikalnym stylem rodzicielskim i specjalnymi wymaganiami Twojego dziecka.

Kto jest docelowym odbiorcą książki Wean in 15?

  • Nowi rodzice, którzy nie są pewni, jak odstawić swoje dziecko od piersi Przyszli rodzice, którzy planują z wyprzedzeniem
  • Każdy, kto ma w swoim życiu głodne niemowlę, powinien to przeczytać.

Kim dokładnie jest Joe Wicks?

Joseph Wicks jest brytyjskim instruktorem fitness, osobowością telewizyjną i autorem, który mieszka w Wielkiej Brytanii. Jego inne publikacje obejmują serię Lean w 15, która koncentruje się na dietach i fitnessie i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy na całym świecie. Jest także gospodarzem programu Channel 4 The Body Coach, który stworzył. Ustanowił Rekord Guinnessa dla „większości widzów na ćwiczenia fitness transmitowane na YouTube” 24 marca 2020 r., kiedy to uzyskał 955 158 wyświetleń w ciągu godziny i czterdziestu minut.

Co dokładnie w tym jest dla mnie? Odkryj klucze do dobrego doświadczenia z odstawieniem od piersi.

W miarę starzenia się dziecka rodzice często zaznaczają ważne rocznice, takie jak pierwsze wypowiedziane słowa i pierwsze podjęte kroki. Ale co z kilkoma pierwszymi kęsami jedzenia? Nauka jedzenia jest prawdopodobnie równie istotna, jak nauka chodzenia i mówienia, jeśli chodzi o etapy rozwoju. To także naprawdę niezwykłe dzieło samo w sobie. Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób możesz pomóc dziecku w przejściu od spożywania tylko mleka matki lub mieszanki mlecznej do jedzenia tych samych pokarmów, co dorośli? Otrzymasz odpowiedź na to pytanie, zanim skończysz czytać te notatki. W trakcie tego procesu dowiesz się, jak przygotować szybkie, łatwe, zdrowe i przyjazne dla dziecka potrawy. Odkryjesz, dlaczego odstawienie od piersi może nie być tym, o czym myślisz; kiedy Twoje dziecko jest gotowe do odstawienia od piersi; i jak powstrzymać dziecko przed wybrednym jedzeniem w tym zestawie notatek.

Celem odstawienia od piersi jest pomoc dziecku w rozwijaniu pozytywnego połączenia z jedzeniem w miarę upływu czasu.

Kiedy ludzie mówią o odstawieniu słodkich pokarmów lub napojów zawierających kofeinę, podstawowym założeniem jest to, że stopniowo zmniejszając spożycie jakiegokolwiek narkotyku, od którego są uzależnieni, będą w stanie usunąć go ze swojego życia na biegać. Dodatkowo, gdy rodzice mówią o odstawieniu swoich dzieci od mleka matki lub mleka modyfikowanego, wydaje się, że ich wiązka radości cierpi z powodu uzależnienia, które należy przełamać. Jest to jednak błędne. Można myśleć o odstawieniu w sposób bardziej dokładny, pozytywny i kompleksowy, niż wcześniej sądziłeś. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: Celem odstawienia od piersi jest pomoc dziecku w rozwijaniu pozytywnego połączenia z jedzeniem w czasie.

Odstawienie od piersi jest obecnie określane jako karmienie uzupełniające, co jest bardziej współczesnym słowem. Pomysł polega na tym, że zaczynając podawać dziecku pokarm stały, będziesz podawać mu składniki odżywcze, które uzupełnią odżywianie, które już otrzymuje w postaci mleka matki lub mieszanki.Z biegiem czasu zwiększa się jej spożycie pokarmu, ale zmniejsza się spożycie mleka matki lub mieszanki mlecznej – aż w końcu całkowicie zniknie z jej organizmu. Na tym etapie została „odstawiona od piersi”. Innymi słowy, odstawienie od piersi to coś więcej niż tylko zachęcanie dziecka do zaprzestania spożywania mleka matki lub mieszanki dla niemowląt. Zasadniczo chodzi o zachęcenie jej do jedzenia stałych pokarmów. Oznacza to pomaganie jej w rozwijaniu umiejętności, nawyków i postaw związanych ze zdrowym odżywianiem.

Niektóre z nich to podstawy, takie jak żucie i połykanie, obchodzenie się z jedzeniem palcami i jedzenie za pomocą sztućców. Inne są bardziej zaawansowane. Inne są bardziej złożone, na przykład ustalanie godzin posiłków w ciągu dnia, które są zaplanowane z wyprzedzeniem. Istotne jest również, aby Twoje dziecko było otwarte na szeroką gamę zdrowych posiłków, jeśli chodzi o jedzenie. Aby tak się stało, musi najpierw wyhodować podniebienie. Oznacza to, że będzie musiała przejść od zwykłego słodkiego, gładkiego mleka lub mleka modyfikowanego do przyzwyczajenia się do różnych konsystencji i smaków – od szorstkości brokułów po grudkowatość fasoli lima i wszystkiego pomiędzy .

Na lepsze lub gorsze odstawienie od piersi jest raczej podróżą niż procedurą, która pomaga dzieciom opracować zbilansowaną dietę i przyjemne połączenie z jedzeniem. Ponieważ dostępna jest tak szeroka gama kategorii żywności i kuchni, obowiązkiem każdego rodzica jest pomaganie dzieciom w odkrywaniu, odkrywaniu i delektowaniu się tym, co jedzą!

Pozwól dziecku odstawić od piersi we własnym tempie i na swój własny sposób.

 W poprzedniej notatce dowiedziałeś się, że celem odstawienia od piersi jest pomoc dziecku w nawiązaniu dobrego kontaktu z jedzeniem. Prawidłowe jego wykonanie może w mgnieniu oka zmienić go w małego smakosza! Dobrym tego przykładem jest Indie, córka autora. Gdy miała dziewięć miesięcy, miała duży, zdrowy apetyt i była gotowa spróbować wszystkiego – od gulaszu z kalafiora, jarmużu i ciecierzycy po marokańską mieloną jagnięcinę ze słodkim ziemniakiem i kuskusem – o ile było pożywne i smaczne. Co więc możesz zrobić, aby Twoje dziecko podążało śladami Indii? Prosta odpowiedź brzmi, że nie musisz. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest umożliwienie dziecku odstawienia od piersi w jego własnym tempie i na jego własny sposób. Nie ma czegoś takiego jak typowe dziecko, a dotyczy to zwłaszcza procesu odstawiania od piersi.

Indie, na przykład, zaczęła jeść stałe pokarmy, gdy miała sześć miesięcy. Jednak niektóre niemowlęta są gotowe do rozpoczęcia leczenia kilka miesięcy wcześniej lub później, w zależności od ich etapu rozwoju. Na marginesie, Indie przestała pić mleko z piersi, gdy miała około 12 miesięcy, co jest wciąż bardzo wcześnie. Wiele niemowląt karmi piersią do ukończenia dwóch lat lub nawet więcej, co jest wiekiem zalecanym przez Światową Organizację Zdrowia dla karmienia piersią. Biorąc pod uwagę, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, jak możesz stwierdzić, kiedy przestanie ono wymagać mleka matki lub mleka modyfikowanego, nauczy się dostosowywać do nowych konsystencji i smaków, zacznie przyjmować większe porcje i będzie jeść częściej niż przed? Wszystko zależy od tego, ile lat ma Twoje dziecko. Przykłady obejmują niektóre niemowlęta przechodzące od jednego posiłku dziennie do trzech posiłków dziennie w ciągu miesiąca lub krócej. Inne niemowlęta potrzebują więcej czasu – i to jest w porządku!

Wszystkie te względy należy wziąć pod uwagę podczas planowania strategii odstawiania od piersi. Unikaj obsesji na punkcie porównywania postępów dziecka w odstawieniu do postępów innych niemowląt w jego wieku, ponieważ jego droga do odsadzenia będzie tak samo jedyna w swoim rodzaju jak on! Unikaj też prób forsowania czegokolwiek, aby wydarzyło się zbyt szybko. W rzeczywistości nie próbuj niczego nikomu ani niczego narzucać. Zamiast tego po prostu obserwuj go, aby uzyskać wskazówki dotyczące tego, czego potrzebuje i na co jest przygotowany, a następnie odpowiednio zareaguj. Nazywa się to „karmieniem responsywnym”." Na jakie znaki powinieneś zwracać uwagę? I jaka powinna być twoja odpowiedź na nie? Odkryj odpowiedź w następnej notatce!

Kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do samodzielnego odstawienia od piersi, poinformuje Cię o tym

Fakt, że nie ma jednej uniwersalnej metody odstawiania od piersi, a różne niemowlęta mają różne wymagania, powinien być oczywisty w tym punkcie dyskusji. Powiedziawszy to, należy przestrzegać pewnych podstawowych zasad, a także przybliżonego harmonogramu, o którym należy pamiętać podczas procesu. Pamiętaj tylko, że szczegóły mogą się różnić w zależności od dziecka, więc lepiej jest traktować to jako przybliżony szkic, a nie dokładny obraz tego, jak będzie wyglądała podróż odsadzenia. Czy jesteś gotów wyruszyć w tę podróż? Co ważniejsze, czy Twoje dziecko również jest przygotowane? Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: Kiedy Twoje dziecko będzie gotowe do samoodstawienia od piersi, poinformuje Cię o tym.

Istnieją różne wytyczne dotyczące rozpoczęcia odstawiania od piersi w różnych krajach. Według National Health Service (lub NHS) w Wielkiej Brytanii niemowlęta są zazwyczaj gotowe do odstawienia od piersi, gdy mają około sześciu miesięcy. Jest to jednak tylko ogólna zasada. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w innym tempie, więc musisz zwracać uwagę na oznaki, że Twoje dziecko jest gotowe do rozwoju. W tej sytuacji należy zwrócić uwagę na trzy główne wskaźniki. Przede wszystkim, czy jest w stanie utrzymać pozycję siedzącą, jednocześnie stabilnie podtrzymując głowę i szyję? Po drugie, czy ma wystarczającą koordynację wzrokowo-ruchową, aby rozpoznać kawałek jedzenia, podnieść go i włożyć do ust z własnej inicjatywy? Po trzecie, czy jest w stanie połknąć podane jej jedzenie? Chodzi mi o to, czy straciła odruch wypychania języka, co powoduje, że wypycha z ust więcej jedzenia, niż pozwala na to?

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na wszystkie te pytania, Twoje dziecko jest gotowe do odstawienia od Ciebie.Jednak jeśli którakolwiek z odpowiedzi jest negatywna, będzie potrzebowała więcej czasu, aby dojrzeć – nawet jeśli wykazuje zainteresowanie w jedzeniu, żuje pięści, wygląda na bardziej głodną niż kiedyś, częściej budzi się w nocy lub staje się niezadowolony z mleka matki lub mieszanki w tym okresie. Jednak wielu rodziców błędnie uważa, że ​​te działania wskazują na gotowość, podczas gdy w rzeczywistości są to tylko typowe aspekty posiadania dziecka. Nie powinieneś polegać na swoim wyborze rozpoczęcia odstawiania od piersi na podstawie ich rad. Istnieją dwa ostatnie zastrzeżenia: Aby być bezpiecznym, jeśli Twoje dziecko wykazuje oznaki gotowości przed ukończeniem szóstego miesiąca życia, przed kontynuowaniem skonsultuj się z lekarzem. Nie należy również podawać jej stałych pokarmów przed ukończeniem 17 tygodnia życia, ponieważ jest bardzo mało prawdopodobne, aby w tym wieku osiągnęła dojrzałość rozwojową.

Powinieneś rozpocząć odstawianie niemowlęcia od piersi w ciągu pierwszego miesiąca jego życia, przedstawiając mu różne smaki i doznania.

 Jeśli Twoje dziecko wykazuje wszystkie oznaki, że jest gotowe do odstawienia od piersi, jak powinieneś rozpocząć ten proces? Powoli i miękko są tutaj kluczowe frazy. Odzwyczajanie wiąże się z wieloma etapami, szczególnie w ciągu pierwszych kilku tygodni. W tym czasie nie dostarczysz mu dużo jedzenia. Co więcej, wszystko, co mu dasz, będzie wydawać się bardzo łagodne w porównaniu z tym, co będzie spożywał w przyszłości. Ale nie daj się zwieść ich wyglądowi. Jeśli chodzi o rozwój Twojego dziecka, najbardziej krytycznym etapem jest rozpoczęcie procesu odstawiania od piersi, ponieważ stanowi on podstawę dla wszystkiego, co nastąpi. Najważniejsza lekcja, którą należy z tego wyciągnąć, jest następująca: powinieneś rozpocząć odstawianie niemowlęcia od piersi w ciągu pierwszego miesiąca jego życia, przedstawiając mu różne smaki i doznania.

Podczas tego pierwszego razu podawaj mu tę samą ilość mleka matki lub mieszanki mlecznej, jaką wcześniej otrzymywał.To nadal będzie jego głównym źródłem pożywienia w najbliższej przyszłości. Chcesz pomóc mu poznać jak najwięcej różnych smaków i doznań, jak tylko zaczniesz wprowadzać go do stałych pokarmów. Im bardziej żądny przygód możesz być z posiłkami, tym lepiej. To może wydawać się paradoksalne. Jako rodzic będziesz chciał zrobić wszystko, aby zachęcić dziecko do jedzenia jak najwięcej, co oznacza, że ​​będziesz chciał dać mu jedzenie, które lubi najbardziej. Nie powinno dziwić, że często są to słodkie potrawy, takie jak przecier jabłkowy i ryż dla dzieci. W końcu mleko matki i mleko modyfikowane są słodkie, więc on już zna i cieszy się smakiem słodyczy.

Jednak nie tylko próbujesz zachęcić go do jedzenia w teraźniejszości; Ty również próbujesz przygotować go na całe życie dobrego jedzenia w przyszłości. Innymi słowy, wybory żywieniowe, które rozwija w ciągu pierwszych kilku miesięcy podróży odsadzenia, mogą pozostać z nim na całe życie. Jeśli zaczniesz od słodkich posiłków, Twoje dziecko może wyrosnąć na wybrednego zjadacza, który w przyszłości będzie kręcił nosem na dania o bardziej eksperymentalnych smakach. To zła wiadomość, ponieważ wiele pożywnych warzyw, takich jak brokuły i jarmuż, ma cierpki smak. Z drugiej strony słodkie smaki są często kojarzone z fast foodami. Nawet jeśli twoje dziecko nie ma jeszcze zębów, już ma potrzebę słodkich smakołyków w ustach. Zamiast zachęcać go jeszcze bardziej, pomóż mu rozwinąć uznanie dla innych smaków.

Odstawienie z warzywami to prosta i skuteczna metoda odstawiania od piersi.

 Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie ma pewności, że Twoje dziecko wyrośnie na entuzjastę warzyw chrupiących marchewki i jedzących szpinak. Możesz jednak dać jej największą możliwą szansę, wystawiając ją na niesłodkie, warzywne smaki od samego początku jej życia. Ta metoda jest znana jako odstawienie roślinne i jest skuteczna w badaniach naukowych i jest zalecana przez Narodową Służbę Zdrowia. Jest to również o wiele mniej trudne, niż można by się spodziewać. Najważniejszą lekcją, jaką należy z tego wyciągnąć, jest to, że odsadzenie z warzywami jest łatwe i skuteczne. Twoje dziecko jest bardziej otwarte na nowe smaki w pierwszych tygodniach odstawienia od piersi niż później. To doskonała okazja, aby pomóc jej w przyswojeniu jak największej liczby smaków warzyw w jej palecie.

Co więcej, badania wykazały, że niemowlęta, które są narażone na różne warzywa we wczesnych stadiach odstawiania od piersi, są na nie bardziej tolerancyjne, gdy są dorosłe. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zapobiec przekształceniu swojego dziecka w wybrednego zjadacza, postępując zgodnie z tymi wskazówkami. A to, co czyni go jeszcze lepszym, to fakt, że przepisy na odsadzenie z warzywami są jednymi z najprostszych, z jakimi się kiedykolwiek zetknąłeś. Na przykład, możesz zacząć od przygotowania i serwowania swojej rodzinie jednego puree z warzyw każdego dnia. Skoncentrowanie się na jednym smaku na raz, a jednocześnie sprawienie, by posiłek był tak gładki i łatwy do przełknięcia, jest tutaj celem.

Aby mieć pewność, że zaspokoisz szeroki wachlarz smaków, w pierwszym tygodniu menu uwzględnij następujące przeciery warzywne: brokuły pierwszego dnia, ziemniaki drugiego dnia, zielona fasolka trzeciego dnia, szparagi czwartego dnia, brukiew w piątym dniu jarmuż w szóstym, a awokado w siódmym. W drugim tygodniu zastąpisz poprzednie warzywa cukinią, kalafiorem, bakłażanem, grzybami, szpinakiem, ogórkiem i groszkiem. Aby stworzyć puree, wystarczy posiekać wybrane warzywo i ugotować je do miękkości, odcedzić wodę, połączyć z odrobiną świeżej wody lub z regularnym zapasem mleka dziecka i zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji.

Konkretne miary dla każdego warzywa są różne, ale oto przykład, jak zmierzyć brokuły.Jedną małą główkę brokuła (około 150 gramów) należy połamać na małe różyczki i gotować na parze lub blanszować przez osiem do dziesięciu minut lub do momentu, gdy zmięknie. Zaraz po odcedzeniu połączyć z 80-100 mililitrami (około 5-6 łyżeczek) wody lub mleka. Chcesz mieć konsystencję delikatnie ubitej śmietany – innymi słowy na tyle luźnej, by spadła z łyżki – podczas robienia lodów.

Masz możliwość wyboru między karmieniem łyżeczką a odstawieniem dziecka od piersi lub połączeniem tych dwóch metod.

 Po stworzeniu dla dziecka przecieru warzywnego rozszerzającego podniebienie nadszedł czas, aby zająć się istotną kwestią: jak dokładnie należy mu go podawać? Prosta odpowiedź jest taka, że ​​robi się to łyżką. Rozszerzona odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Istnieją jednak dwie główne szkoły myślenia na ten temat, a także trzecie podejście, które jest połączeniem obu. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: masz możliwość wyboru między karmieniem łyżeczką a odstawieniem dziecka od piersi lub połączeniem tych dwóch metod.

Termin „karmienie łyżką” odnosi się dokładnie do tego, jak brzmi. Aby rozpocząć, musisz najpierw przygotować jedzenie, które można nałożyć łyżką, co można osiągnąć przez zmiażdżenie lub zmieszanie. Następnie dajesz go dziecku łyżką, aby go nakarmić. Zaletą jest to, że dzięki temu może bardziej przyzwyczaić się do używania sztućców. Ułatwia również wystawianie go na różne smaki, ponieważ prawie wszystko można zmieszać w konsystencję odpowiednią dla niemowląt i małych dzieci. Z drugiej strony odstawienie dziecka od piersi to metoda, dzięki której od samego początku zachęcasz swoje dziecko do samodzielnego karmienia. Wiąże się to z dostarczaniem mu pokarmów do jedzenia palcami, które może jeść własnymi rękami. Gąbczaste warzywa, takie jak dobrze ugotowane brokuły, fasolka szparagowa lub szparagi, są idealne na początek procesu odstawiania od piersi, ponieważ są lekkostrawne. Zaletą tej metody jest to, że promuje samodzielność i autonomię.

Obie metody są uzasadnione i możesz wybrać tę, która jest najbardziej efektywna dla Ciebie i Twojej sytuacji. Niektórzy rodzice, na przykład, boją się możliwości zakrztuszenia się dziecka jedzeniem paluszków lub innym pokarmem. Jeśli jesteś jednym z nich, możesz czuć się bardziej komfortowo, trzymając się technik karmienia łyżeczką. Ważne jest, aby pamiętać, że niemowlęta mają silny odruch wymiotny, a niebezpieczeństwo zadławienia jest bardzo minimalne - o ile przestrzegasz odpowiednich środków bezpieczeństwa. Oznacza to ograniczenie się do skromnych, miękkich posiłków. Jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od twardych posiłków, takich jak surowa marchewka lub całe migdały, i zamiast tego pokrój większe okrągłe produkty, takie jak winogrona i pomidorki koktajlowe, na cienkie kawałki.

Możesz również połączyć dwie szkoły myślenia, tak jak zrobił to autor, aby stworzyć hybrydową metodę, która działa dla obu. Możesz to zrobić, po prostu oferując dziecku trochę przekąsek oprócz zmiksowanego lub tłuczonego jedzenia, które karmisz łyżką. Pomyśl o tym: czy pamiętasz puree z brokułów z poprzedniego akapitu? W trakcie przygotowania możesz również podać mu jedną malutką różyczkę brokułów gotowanych na parze, która jest bardzo delikatna jako mały dodatek.

Dzięki mieszaniu smaków i dostarczaniu bardziej złożonych tekstur możesz pomóc dziecku jeszcze bardziej rozwinąć się.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni przygody Twojego dziecka z odstawieniem od piersi zapoznasz je z różnymi smakami warzyw. Były to głównie wodniste przeciery, które podawano jej pojedynczo w jednej porcji. W drugim i trzecim tygodniu tego miesiąca sytuacja stanie się dla ciebie jeszcze lepsza. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: mieszając smaki i zapewniając bardziej złożone tekstury, możesz pomóc dziecku jeszcze bardziej rozwinąć paletę.

Po dwóch tygodniach jednosmakowych przecierów Twoje dziecko powinno być gotowe na spróbowanie bardziej odważnych kombinacji, takich jak puree z cukinii, groszku i mięty, które jest moim ulubionym, aby przygotować to danie , po prostu posiekaj dużą cukinię w kostkę i gotuj przez osiem do dziesięciu minut, dodając 100 gramów mrożonego groszku tuż przed gotowaniem cukinii. Po odcedzeniu warzyw wymieszaj je z dwoma gałązkami drobno posiekanej mięty i dopraw solą i pieprzem do smaku. Możesz wygładzić konsystencję, dodając do mieszanki 80–100 mililitrów (około 5–6 łyżeczek) wody lub jej zwykłego mleka.

Na tym etapie napój jest opcjonalny i może zdecydować, czy chce go mieć, w oparciu o swoje wymagania. Eksperymentuj z różną konsystencją, dodając lub odejmując płyn, aby zobaczyć, co działa najlepiej. Jeśli wydaje się, że jest już przyzwyczajona do pewnego stopnia grubości, możesz poeksperymentować, aby jej posiłek był jeszcze grubszy. Kontynuuj wygładzanie, aż będzie gotowa, jeśli to dla ciebie za dużo. Wszystko to odbywa się poprzez responsywne karmienie! W niektórych przypadkach, w zależności od tego, jak Twoje dziecko zareaguje, możesz całkowicie zrezygnować z przecierów i zamiast tego użyć puree. Są podobne do puree, z wyjątkiem tego, że warzywa są tłuczone widelcem lub tłuczkiem, aby uzyskać grubszą konsystencję. Jednym z takich dań są między innymi brokuły, brukiew i puree ziemniaczane. Inną opcją jest puree z awokado i fasoli lima.

Jeszcze bardziej wyrafinowane przepisy, takie jak serowy ryż z cukinią i szalotką lub słodki ziemniak i brokuły z małymi kawałkami białej ryby, można przygotować techniką mashup. Ryba jest okazją dwa do jednego, ponieważ wystawia Twoje dziecko na nowy smak, jednocześnie wprowadzając je do nowej konsystencji. Zapewniając jej wszystkie te posiłki karmione łyżką, możesz również pozwolić jej na kontynuowanie odkrywania pokarmów palcami, takich jak marchewka na parze i fasolka szparagowa, gdy to robisz. Dodatkową korzyścią jest to, że dotykanie tych warzyw zapewni jej możliwość lepszego chwytu szczypcami, co zaowocuje obiadem, który jest zarówno pożywny, jak i korzystny dla jej mózgu!

Karmienie niemowlęcia zgodnie z jego potrzebami może być prowadzone poprzez karmienie reaktywne.

 Po przeczytaniu tego powinieneś dobrze wiedzieć, co dać dziecku – i jak go karmić – przez pierwsze cztery tygodnie jego procesu odstawiania od piersi. Ale ile włożyć w jego dietę? Nie ma powszechnie akceptowanych wytycznych. W tym samym wieku różne niemowlęta mają różne apetyty. Czasami nawet to samo niemowlę może mieć wyraźny apetyt w różne dni. To, co karmisz swoje dziecko, będzie zależeć od wielu zmiennych, od jego unikalnych wymagań rozwojowych po to, czy jest śpiące o danej porze posiłku. I właśnie w tej sytuacji responsywne karmienie po raz kolejny pokazuje swoją wartość. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: karmienie niemowlęcia zgodnie z jego potrzebami może być prowadzone poprzez karmienie responsywne.

Procedura jest prosta: po prostu daj dziecku trochę jedzenia i obserwuj jego reakcję, zanim odpowiednio dostosujesz ilość porcji. W trakcie posiłku nie ma nic złego w skonsumowaniu całej potrawy. Po prostu przestań go karmić, gdy zacznie wykazywać oznaki sytości. Jeśli regularnie spożywa mniej jedzenia niż podajesz, zmniejsz wielkość porcji, aby zapobiec przeładowaniu go zbyt dużą ilością jedzenia. W miarę rozwoju głodu nieuchronnie zacznie spożywać większe porcje jedzenia. Jedyne, czego od ciebie wymaga się, to nadążyć za nim. Dodatkowo, gdy otrzymuje więcej składników odżywczych z pokarmów stałych, w rezultacie stopniowo zacznie spożywać mniej mleka matki lub mieszanki mlecznej. Po prostu daj mu tę samą ilość pieniędzy i pozwól mu zdecydować, kiedy ma dość sytuacji.

Należy pamiętać, że większość niemowląt będzie nadal otrzymywać większość pokarmu z mleka matki lub mieszanki do 12 miesiąca życia, więc nie zaczynaj zmniejszać ilości, którą podajesz im zbyt wcześnie. , należy mieć świadomość, że mleko matki lub mieszanka mleczna to bardzo pożywna substancja, która go nasyci, a w rezultacie może zmniejszyć jego chęć na pokarmy stałe. Można tego uniknąć, karmiąc go co najmniej godzinę przed posiłkiem lub krótko po posiłku. Weźmy pod uwagę żonę autora, która z samego rana karmiła swoje dziecko, czyli godzinę przed śniadaniem. Po obiedzie nie jadła kolejnego posiłku, aż do chwili po tym. Harmonogram karmienia Twojego dziecka prawdopodobnie będzie inny niż inne i powinien być dostosowany do jego konkretnych wymagań, ale musisz stworzyć schemat. Gwarantuje to, że pory posiłków i sesje pielęgniarskie są rozłożone, a także zapewnia mu pocieszające poczucie spójności w jego rutynie.

W miarę upływu czasu kontynuuj zwiększanie złożoności żywności, którą oferujesz dziecku.

Po pierwszych czterech tygodniach podróży odsadzenia będziesz nadal robić te same rzeczy, które robiłeś – tylko w większym stopniu. Jeśli chodzi o żywność dla niemowląt, jest to podobne do stopniowego zwiększania pokręteł głośności, które regulują smaki, konsystencję i wielkość porcji. Aby to zrobić, musisz odkryć odpowiednią równowagę, która odpowiada Twoim potrzebom. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: Kontynuuj zwiększanie złożoności jedzenia, które oferujesz dziecku w miarę upływu czasu. W drugim miesiącu odsadzenia dziecko może być gotowe do przejścia od jedzenia paluszków do bardziej obfitych posiłków. Chipsy z jarmużu, bułeczki z serem i brokułami oraz paluszki warzywne z hummusem to tylko niektóre z wielu opcji, które możesz wypróbować. Ewentualnie, jeśli nie jest jeszcze gotowa na bardziej solidne posiłki, kontynuuj karmienie jej miękkimi warzywami, o których wcześniej mówiliśmy, takimi jak marchewki gotowane na parze.

Możliwe, że za kilka miesięcy lub cztery będzie gotowa na bardziej eksperymentalne posiłki, takie jak między innymi kalafior, jarmuż i curry z ciecierzycy. Chociaż jest to podstawowe i proste danie, ma jeden ważny zwrot: pamiętaj, że gotujesz dla dziecka, więc upewnij się, że wszystko jest przyjazne dla dziecka. Unikaj nadużywania curry w proszku, używając tylko jednej łyżeczki łagodnego typu na partię, która zawiera 60 gramów ciecierzycy, 2 łyżeczki oleju kokosowego (lub około filiżanki), 100 gramów kalafiora, 200 mililitrów (około filiżanki) mleka kokosowego , 20 gram jarmużu i 1 łyżeczka soku z limonki. Upewnij się, że zmiażdżysz każdą ciecierzycę widelcem lub kciukiem, podzielisz kalafior na małe różyczki i drobno posiekasz jarmuż, jednocześnie eliminując łodygi przed podaniem.

Jeśli chodzi o żywność o bardziej dorosłym charakterze, możesz ją zmiażdżyć przed podaniem jej dziecku. Będziesz mógł dopracować teksturę, aż uzyskasz pożądaną jednolitość. Następnie, między piątym a siódmym miesiącem podróży odsadzenia, możesz być w stanie zmniejszyć ilość zacierania i skoncentrować się bardziej na jedzeniu, które zostało zmielone lub pokrojone w kostkę. W zależności od tego, jak potoczą się sprawy w ósmym miesiącu, może być gotowa na wyższy poziom. Zamiast łagodniejszego curry sprzed kilku miesięcy, może zechcieć spróbować curry z kurczakiem i dyni z przyprawami karaibskimi, które wykorzystuje mocniejsze przyprawy i zawiera warzywa i mięso pokrojone na większe kawałki. Od tego momentu możliwości po prostu wzrosną!

Pamiętaj o wymaganiach dietetycznych Twojego dziecka.

 Po zakończeniu procesu odstawiania od piersi nadszedł czas, aby zrobić krok wstecz i rozważyć ogólny obraz tego, co udało Ci się osiągnąć. Kiedy Twoje dziecko jest małe, większość jego pożywienia pochodzi z mleka matki lub mleka modyfikowanego, które kontynuuje podczas podróży z Tobą.Na początku po prostu zapewnisz mu jedzenie, które zaostrzy jego apetyt i pozwoli mu eksperymentować z różnymi smakami. W miarę jak jego głód staje się silniejszy i przechodzi z płynów na stałe, będzie mniej polegał na mleku matki lub mieszance pokarmowej, a bardziej na żywność na wyżywienie. W rezultacie jeszcze ważniejsze jest dla niego, aby dieta była pożywna i dobrze zbilansowana. Najważniejszą lekcją, którą należy z tego wyciągnąć, jest: pamiętaj o wymaganiach żywieniowych Twojego dziecka.

Dieta Twojego dziecka powinna zawierać pokarmy z każdej z czterech głównych kategorii żywności. Pierwsza kategoria to warzywa i owoce. Drugi rodzaj węglowodanów pozyskiwany jest z ziemniaków, owsa, zbóż, makaronu i ryżu. Po trzecie, białko, które może uzyskać z różnych źródeł, takich jak fasola, owoce morza, jajka i mięso. Czwartą opcją jest pełnotłuste mleko krowie, które może być spożywane jako dodatek do mleka matki lub mleka modyfikowanego. Kiedy twoje dziecko ma sześć miesięcy, możesz zacząć dodawać krowie mleko do jego posiłków, ale nie powinno to być jego głównym napojem, dopóki nie skończy 12 miesięcy. Następnie możesz kontynuować karmienie dziecka, jednocześnie dodając do jego diety pełnotłuste mleko krowie. Postaraj się, aby Twoje dziecko wypiło od 350 do 400 mililitrów (około 1,5 szklanki) wody każdego dnia, ale ilość może się różnić w zależności od dziecka. W przypadku, gdy obecnie przyjmujesz mleko modyfikowane, możesz w tym czasie całkowicie przejść na pełnotłuste mleko krowie.

W przypadku, gdy nie chcesz używać mleka krowiego, możesz użyć wzbogaconego mleka zastępczego. Autorka uważa, że ​​możliwe jest zapewnienie noworodkowi pożywnej diety wegańskiej lub wegetariańskiej, choć przyznaje, że jest to trudne i wymaga starannego przygotowania. Musisz upewnić się, że Twoje dziecko otrzymuje odpowiednią ilość jodu, wapnia, kwasów tłuszczowych omega-3, białka, cynku, żelaza i witaminy B12 przez cały okres jego rozwoju. Porada jest prosta i dotyczy każdego ważnego wyboru, jakiego dokonasz lub zmartwień, jakie masz podczas odstawiania od piersi: skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Ty i Twoje dziecko nie jesteście sami, jeśli chodzi o proces odstawiania od piersi. Istnieją eksperci medyczni, którzy przeszli specjalistyczne szkolenie, którzy są gotowi pomóc na każdym etapie procesu.

Odzwyczajanie w 15. to ostateczne podsumowanie książki.

Najważniejszą lekcją z tych notatek jest to, że odstawienie od piersi jest procesem, w którym pomagasz dziecku w stopniowym przejściu na jedzenie o bardziej złożonych smakach i konsystencji w miarę dorastania. W międzyczasie Twoje dziecko zaczyna częściej jeść większe posiłki, co z biegiem czasu stopniowo zmniejsza jego zapotrzebowanie na mleko matki lub mleko modyfikowane. Zachowanie perspektywy Prowadząc dziecko przez ten proces, pamiętaj, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, a Twoją rolą jako rodzica jest reagowanie na jego własne wymagania. Praktyczna rada: Nie rezygnuj zbyt szybko z próbowania nowych posiłków. Ponieważ twoje dziecko nie lubi czegoś za pierwszym razem, gdy próbuje, nie wyklucza, że ​​​​w końcu mu się to spodoba. W przypadku, gdy on pierwszy odrzuci twoją propozycję, nie rób z tego wielkiego problemu. Po prostu zrób sobie krótką przerwę przed ponownym przystąpieniem do zadania. Jeśli to nadal nie działa, zrób to ponownie następnego dnia – i staraj się być tak kreatywny, jak to tylko możliwe, gdy jesteś przy tym. Na przykład, zamiast podawać produkt w jego naturalnej postaci, możesz delikatnie włączyć go do dania, które już lubi, zamiast podawać go na surowo.

Kup książkę - Odstawiaj za 15 lat Joe Wicks

Napisany przez BrookPad Team na podstawie Wean in 15, Joe Wicks

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals