Wean in 15 by Joe Wicks

Odset w 15 przez Joe Wicks

Aktualne porady i 100 szybkich przepisów

Odset w 15 przez Joe Wicks

Kup książkę - Odwóz w 15 autorstwa Joe Wicks

Jaka jest fabuła powieści od piersi w 15?

W tym praktycznym przewodniku pomocy dziecku w staniu się zdrowym, szczęśliwym zjadaczem, nauczysz się, jak go odstawić w ciągu 15 dni (2020). Na podstawie najnowszych zaleceń i statystyk National Health Service of the Wielka Brytania, Światowej Organizacji Zdrowia oraz różnorodnych ekspertów i dietetyków, zapewnia strategię krok po kroku-wraz z przepisami-do odsadzenia dziecka od dziecka od dziecka mleko matki. Uznając, że nie ma podejścia „jednego rozmiaru”, plan zachęca również do dostosowania planu zgodnie z unikalnym stylem rodzicielskim i specjalnymi wymaganiami dziecka.

Kto jest docelową publicznością odsadzenia w 15 książce?

  • Nowi rodzice, którzy nie są pewni, jak odstawić swoje dziecko potencjalnych rodziców, którzy planują z wyprzedzeniem
  • Każdy, kto ma głodne niemowlę w swoim życiu, powinien to przeczytać.

Kim dokładnie jest Joe Wicks?

Joseph Wicks jest brytyjskim instruktorem fitness, osobowością telewizyjną i autorem mieszkającym w Wielkiej Brytanii. Jego pozostałe publikacje obejmują The Lean In 15 Series, która koncentruje się na diecie i fitnessie i sprzedała ponad milion egzemplarzy na całym świecie. Jest także gospodarzem programu Channel 4 The Body Coach, który stworzył. Ustanowił rekord świata Guinnessa dla „Większość widzów na ćwiczenia fitness transmisję na YouTube” 24 marca 2020 r., Kiedy otrzymał 955 158 wyświetleń w ciągu godziny i czterdzieści minut.

Co dokładnie jest dla mnie? Odkryj klucze do dobrego doświadczenia odsadzenia.

Gdy dziecko się starzeje, rodzice często oznaczają znaczące rocznice, takie jak pierwsze słowa i pierwsze podjęte kroki. Ale co z kilkoma kilkoma kęsami jedzenia? Nauka jedzenia jest prawdopodobnie równie niezbędna, jak nauka, jak chodzić i mówić w kategoriach kamieni milowych. To także naprawdę niezwykła praca sama w sobie. Powstaje zatem pytanie, w jaki sposób możesz pomóc niemowlęciu w przejściu od spożywania tylko mleka matki lub formuły do ​​jedzenia tych samych pokarmów, co dorośli? Będziesz miał odpowiedź na to pytanie, zanim skończysz czytać te notatki. W trakcie tego procesu nauczysz się, jak zrobić szybkie, łatwe, zdrowe i przyjazne dziecku potrawy. Odkryjesz, dlaczego odsadzenie może nie być tym, co myślisz; Kiedy twoje dziecko jest gotowe do odstawienia; I jak powstrzymać dziecko przed staniem się wybrednym zjadaczem w tym zestawie notatek.

Celem odsadzenia jest pomoc niemowlęciu w opracowaniu pozytywnego połączenia z żywnością z czasem.

Kiedy ludzie mówią o odstawieniu się od słodkiej żywności lub napojów kofeinowych, podstawowym założeniem jest to, że poprzez stopniowe spożywanie spożycia dowolnego leku, od którego są uzależnione, będą w stanie usunąć go z życia na dłuższą metę. Ponadto, gdy rodzice mówią o odstawieniu dzieci z mleka matki lub formuły, wydaje się, że ich wiązka radości cierpi na uzależnienie, które należy złamać. Jest to jednak nieprawidłowe. Można pomyśleć o odstawieniu w dokładniejszym, pozytywnym i kompleksowym sposób, niż mogłeś się wcześniej uważać za możliwe. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: celem odsadzenia jest pomoc niemowlęciu w opracowaniu pozytywnego połączenia z żywnością z czasem.

Odsadzenie jest obecnie określane jako uzupełniające się karmienie, które jest bardziej współczesnym słowem. Chodzi o to, że zaczynając dawać swojemu dziecięcemu pokarmowi stały, podasz jej składniki odżywcze, które uzupełnią odżywianie, które już otrzymuje za pomocą mleka matki lub formuły. Z czasem jej spożycie pokarmu wzrasta, ale jej spożycie mleka matki lub formuły zmniejsza się - aż w końcu znika całkowicie z jej systemu. Na tym etapie została „odsadzona”. Innymi słowy, odsadzenie to coś więcej niż tylko zachęcanie dziecka do przestrzegania mleka matki lub niemowląt. Zasadniczo chodzi o zachęcenie jej do jedzenia stałych pokarmów. To pociąga za sobą pomoc w rozwoju umiejętności, nawyków i postaw związanych ze zdrowym odżywianiem.

Niektóre z nich to podstawy, takie jak żucie i połykanie, radzenie sobie z jedzeniem palcami i jedzenie przyborami. Inne są bardziej zaawansowane. Inne są bardziej złożone, takie jak ustalanie czasów posiłków przez cały dzień, które są planowane z wyprzedzeniem. Niezbędne jest również, aby twoje niemowlę było otwarte na szeroką gamę zdrowych posiłków, jeśli chodzi o jedzenie. Aby tak się stało, musi najpierw wyhodować podniebienie. Oznacza to, że będzie musiała przejść od użycia do po prostu słodkiego, gładkiego płynu mleka matki lub formuły do ​​aklimatyzacji do szeregu tekstur i smaków - od surowości brokułów po guzki fasoli limuzynowej i wszystkiego pomiędzy .

Na lepsze lub gorsze, odsadzenie to podróż, a nie procedura, która pomaga dzieciom w rozwoju zrównoważonej diety i przyjemnego połączenia z jedzeniem. Ponieważ dostępna jest tak szeroka gama kategorii żywności i kuchni, obowiązkiem każdego rodzica jest pomaganie swoim dzieciom w odkrywaniu, odkrywaniu i cieszeniu się tym, co jedzą!

Pozwól swojemu dziecku odstawić od własnej prędkości i na własny sposób.

W poprzedniej uwagi nauczyłeś się, że celem odsadzenia jest pomoc dziecku w rozwoju dobrego związku z jego jedzeniem. Prawidłowe zdobycie go może w mgnieniu oka w mały smakoszy! Indie, córka autora, jest tego dobrym przykładem. Zanim miała dziewięć miesięcy, miała duży, zdrowy apetyt i była gotowa spróbować wszystkiego - od kalafiora, jarmużu i gulaszu z ciecierzycy po marokańską jagnięciny ze słodkim ziemniakiem i kuskusem - o ile było pożywne i smaczne. Co możesz zrobić, aby Twoje dziecko podążało śladami niezależności? Prosta odpowiedź jest taka, że ​​nie musisz. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego, jest pozwolenie dziecku odstawić od samej prędkości i na własny sposób. Nie ma czegoś takiego jak typowe dziecko, co jest szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o proces odsadzenia.

Na przykład Indie zaczęła jeść stałe jedzenie, gdy miała sześć miesięcy. Jednak niektóre niemowlęta są gotowe rozpocząć kilka miesięcy wcześniej lub później, w zależności od etapu rozwoju. Na marginesie, Indie przestała pić mleko matki, gdy miała około 12 miesięcy, co jest bardzo wcześnie. Wiele niemowląt pielęgnuje, dopóki nie mają dwóch lat, a nawet starszych, co jest zalecanym wiekiem Światowej Organizacji Zdrowia w zakresie karmienia piersią. Biorąc pod uwagę, że każde dziecko rozwija się we własnym tempie, jak możesz stwierdzić, kiedy twoje zaprzestanie mleka matki lub formuły, nauczy się dostosowywać do nowych tekstur i gustów, przechodzi do większych rozmiarów porcji i będzie jeść częściej niż zanim? Wszystko zależy od tego, ile lat ma twoje dziecko. Przykłady obejmują niektóre niemowlęta od jednego posiłku dziennie do trzech posiłków dziennie w ciągu miesiąca lub mniej. Inne niemowlęta potrzebują więcej czasu - i to jest po prostu w porządku!

Wszystkie te względy należy wziąć pod uwagę przy planowaniu strategii odsadzenia. Unikaj obsesji na punkcie porównania postępu odsadzenia dziecka z innymi niemowląt w jego wieku, ponieważ jego podróż odsadzenia będzie tak samo jak ono! Unikaj również próby popchnięcia wszystkiego, aby się wydarzyło zbyt szybko. W rzeczywistości nie próbuj narzucić nikomu nikomu ani niczego. Zamiast tego obserwuj go za wskazówki dotyczące tego, czego potrzebuje i co jest przygotowany, a następnie odpowiednio zareaguj. Jest to określane jako „responsywne karmienie”. Jakiego rodzaju znaków należy szukać? A jaka powinna być twoja odpowiedź na nie? Odkryj odpowiedź w następnej notatce!

Kiedy twoje dziecko jest gotowe, aby zacząć odstawić się, da ci znać.

Fakt, że nie ma metody „jednego rozmiaru” do odsadzenia i że różne niemowlęta mają różne wymagania, powinien być oczywisty w tym momencie w dyskusji. Powiedziawszy to, należy przestrzegać pewnych podstawowych zasad, a także przybliżony harmonogram, o którym należy pamiętać podczas tego procesu. Pamiętaj tylko, że szczegóły mogą się różnić w zależności od dziecka, więc lepiej jest uznać to za szorstki szkic niż precyzyjny obraz podróży odsadzania. Czy jesteś przygotowany na tę podróż? Co ważniejsze, czy twoje dziecko również jest przygotowane? Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: kiedy twoje dziecko jest gotowe, aby zacząć odstawić się, da ci znać.

Istnieją różne wytyczne dotyczące, kiedy odsadzenie powinno rozpocząć się w różnych krajach. Według National Health Service (lub NHS) w Wielkiej Brytanii niemowlęta są zazwyczaj gotowe do odsadzenia, gdy mają około sześciu miesięcy. Jest to jednak tylko ogólna zasada. Pamiętaj, że każde dziecko rozwija się w innym tempie, więc musisz szukać wskazań, że twoje dziecko jest gotowe do rozwoju. W tej sytuacji należy uważać trzy główne wskaźniki. Przede wszystkim czy jest w stanie utrzymać pozycję siedzącą, jednocześnie wspierając jej głowę i szyję? Po drugie, czy ma wystarczającą koordynację ręki, aby rozpoznać kawałek jedzenia, podnieść go i umieścić w jej ustach na własnej inicjatywie? Po trzecie, czy ona jest w stanie przełknąć jedzenie, które otrzymała? Mam na myśli, czy straciła odruch pchania języka, co powoduje, że wymusza więcej jedzenia z jej ust, niż na to pozwala?

Jeśli odpowiedziałeś tak na wszystkie te pytania, twoje dziecko jest gotowe, aby zacząć od ciebie odstawić od ciebie. Jednak jeśli którekolwiek z odpowiedzi jest negatywne, będzie potrzebować więcej czasu na dojrzewanie - nawet jeśli wykazuje zainteresowanie jedzeniem, żucie Pięści, wyglądające na bardziej głodne niż kiedyś, budząc się częściej w nocy lub niezadowolenie z mleka matki lub formuły w tym okresie. Jednak wielu rodziców błędnie uważa, że ​​działania te wskazują na gotowość, podczas gdy w rzeczywistości są typowymi aspektami posiadania dziecka. Nie powinieneś polegać na swoim wyborze, aby rozpocząć odsadzenie na podstawie ich rad. Istnieją dwa ostateczne zastrzeżenia: aby być bezpiecznym, jeśli twoje dziecko wykazuje oznaki gotowości przed sześcioma miesiącami, należy skonsultować się z lekarzem przed kontynuowaniem. Nie wprowadzaj jej solidnego jedzenia, dopóki nie ma 17 tygodni, od tego czasu ma 17 tygodni Jest bardzo nieprawdopodobne, że w tym wieku będzie dojrzała do rozwoju.

Powinieneś zacząć odstawić swoje niemowlę w ciągu pierwszego miesiąca jego życia, wprowadzając go do różnych gustów i doznań.

Jeśli twoje dziecko wyświetla wszystkie oznaki, że jest gotowy do rozpoczęcia odsadzenia, jak powinieneś rozpocząć proces? Powoli i delikatnie są tutaj kluczowymi zwrotami. Istnieje wiele kroków w odstawieniu, co jest szczególnie prawdziwe w ciągu pierwszych kilku tygodni. W tym okresie nie zapewnisz mu dużo jedzenia. Co więcej, wszystko, co mu dajesz, wydaje się być bardzo łagodne w porównaniu z tym, co będzie pochłonąć w przyszłości. Ale nie daj się zwieść ich wyglądowi. Jeśli chodzi o rozwój twojego dziecka, początek procesu odsadzenia jest najważniejszym etapem, ponieważ ustanowi podstawę dla wszystkich, które następują. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: powinieneś zacząć odstawić swoje niemowlę w ciągu pierwszego miesiąca jego życia, przedstawiając go w różnych gustach i dozach.

W tym pierwszym czasie nadal dostarczaj mu taką samą ilość mleka matki lub formuły, jak wcześniej otrzymywał. To będzie nadal jego głównym źródłem pożywienia w dającej się przewidzieć przyszłości. Chcesz mu pomóc, aby zapoznać się z jak najwięcej różnych gustów i wrażeń, jak tylko zaczniesz wprowadzać go do solidnych pokarmów. Im więcej przygód możesz być z posiłkami, tym lepiej. Może to wydawać się paradoksalne. Jako rodzic będziesz chciał zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zachęcić dziecko do jedzenia jak najwięcej, co oznacza, że ​​będziesz chciał dać mu jedzenie, które mu się podobają. Nie powinno dziwić, że często są to słodkie potrawy, takie jak puree jabłkowe i ryż dziecięcy. W końcu mleko matki i formuły są słodkie, więc już zna i cieszy się smakiem słodyczy.

Jednak nie tylko próbujesz zachęcić go do jedzenia w teraźniejszości; Próbujesz także przygotować go na całe życie dobrego jedzenia w przyszłości. Innymi słowy, wybory dietetyczne, które rozwija przez pierwsze kilka miesięcy swojej podróży odsadzającej, mogą pozostać z nim przez całe życie. W przypadku, gdy zaczniesz od słodkich posiłków, Twoje dziecko może przekształcić się w wybrednego zjadacza, który w przyszłości podnosi nos na potrawach z bardziej eksperymentalnymi smakami. To zła wiadomość, ponieważ wiele pożywnych warzyw, takich jak brokuły i jarmuż, ma ściągające smaki. Z drugiej strony najsłabsze gusta są często powiązane z fast foodami. Mimo że twoje dziecko nie ma jeszcze żadnych zębów, ma już potrzebę słodkich smakołyków w ustach. Zamiast zachęcać go jeszcze bardziej, pomóż mu w uznaniu innych smaków.

Odsadzanie warzyw to prosta i udana metoda odsadzania.

Bez względu na to, jak bardzo się starasz, nie ma pewności, że twoje dziecko dorośnie, aby być chrupiącym marchewką, entuzjastą warzyw ze szpinakiem. Możesz jednak zaoferować jej największą możliwą okazję, narażając ją na nie słodkie upodobania warzywowe od samego początku jej życia. Ta metoda jest znana jako odsadzenie warzywne i wykazano, że jest skuteczna w badaniu naukowym i jest zalecana przez National Health Service. Jest to również o wiele trudniejsze, niż można się spodziewać. Najważniejszą lekcją, którą można oderwać od tego, że odsadzenie prowadzone przez warzywa jest łatwe i udane. Twoje dziecko jest bardziej otwarte na nowe gusta w ciągu pierwszych kilku tygodni odsadzenia niż później. Jest to doskonała okazja, aby pomóc jej w przyswajaniu jak największej liczby smaków warzyw w jej palecie, jak to możliwe.

Co więcej, badania wykazały, że niemowlęta, które są narażone na różnorodne warzywa na wczesnych etapach odsadzenia, są dla nich bardziej tolerancyjne, gdy są dorosłymi. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zapobiec przekształceniu dziecka w wybrednego zjadacza, postępując zgodnie z tymi wytycznymi. A jeszcze lepsze jest to, że przepisy na odsadzenie warzywne są jednymi z najprostszych, jakie kiedykolwiek spotkasz. Na przykład możesz zacząć od przygotowywania i podania jednego puree z pojedynczą wegetami każdego dnia swojej rodzinie. Celem jest koncentracja na pojedynczym smaku, jednocześnie sprawiając, że posiłek jest gładki i prosty do przełknięcia.

Aby upewnić się, że pokryjesz szeroką gamę gustów, dołącz następujące przecierki warzywne w pierwszym tygodniu menu: brokuły w pierwszym dniu, ziemniaki w drugim dniu, zielona fasola w trzecim dniu, szparagi w czwartym dniu, Rutabaga w piątym dniu, jarmuż on, jarmuż on, jarmuż on, jarmuż on Dzień szósty i awokado w siódmym dniu. W drugim tygodniu zastąpisz cukinię, kalafior, bakłażan, grzyby, szpinak, ogórek i groszek dla poprzednich warzyw. Aby stworzyć puree, wszystko, co musisz zrobić, to posiekać wybrane warzywo i zagotować, aż będzie miękka, spuść wodę, połączyć ją z odrobiną świeżej wody lub regularnym zapasem mleka dziecka i mieszaj się, aż będzie gładka.

Szczegółowe miary dla każdego warzywa różnią się, ale oto przykład zmierzenia brokułów. Jedna niewielka głowa brokułów (około 150 gramów) powinna zostać podzielona na małe różyczki i na parze lub blanszowane na osiem do dziesięciu minut lub do momentu, aż będzie miękkie. Zaraz po wyczerpaniu połącz go z 80–100 mililitrami (około 5–6 łyżeczek) wody lub mleka. Chcesz konsystencję delikatnie bitowanej śmietany - innymi słowy, wystarczająco luźna, aby spaść z łyżki - kiedy robisz lody.

Masz możliwość wyboru między karmieniem łyżki a odsadzeniem dziecka lub mieszanką tych dwóch metod.

Czas rozwiązać istotną kwestię po utworzeniu dla swojego dziecka przecieru warzywnego. Prosta odpowiedź jest taka, że ​​odbywa się to za pomocą łyżki. Rozszerzona odpowiedź jest nieco bardziej złożona. Istnieją jednak dwie główne szkoły myślenia na ten temat, a także trzecie podejście, które jest połączeniem tych dwóch. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: masz możliwość wyboru między karmieniem łyżki a odsadzeniem dziecka lub mieszanką tych dwóch metod.

Termin „karmienie łyżki” odnosi się dokładnie do tego, jak to brzmi. Na początek musisz najpierw przygotować jedzenie, które można łyżka, którą można osiągnąć poprzez zmiażdżenie lub mieszanie. Następnie dasz to swojemu dziecku łyżką, aby go nakarmić. Zaletą jest to, że pozwala mu bardziej przyzwyczaić się do korzystania z sztućców w wyniku tego. Ułatwia to również wystawienie go na różne gusta, ponieważ prawie wszystko można połączyć w konsystencję odpowiednią dla niemowląt i małych dzieci. Z drugiej strony, odsłanianie dziecka prowadzone przez dziecko to metoda, w której zachęcasz dziecko do karmienia od samego początku. To pociąga za sobą dostarczanie mu żywności, które może jeść własnymi rękami. Squishowe warzywa, takie jak dobrze ugotowane brokuły, zielona fasola lub szparagi, są idealne na początku podróży odsadzania, ponieważ są łatwe do strawienia. Zaletą tej metody jest to, że promuje ona samodzielność i autonomię.

Obie metody są uzasadnione i możesz wybrać ten, który jest najbardziej skuteczny dla Ciebie i Twojej sytuacji. Na przykład niektórzy rodzice boją się możliwości dławiania niemowląt na przekąski lub inne jedzenie. W przypadku, gdy jesteś jednym z nich, możesz czuć się bardziej komfortowo trzymając się technik karmienia łyżki. Ważne jest, aby pamiętać, że niemowlęta mają silny refleks knebryny, a niebezpieczeństwo ich zadławienia jest bardzo minimalne - o ile postępujesz zgodnie z odpowiednimi środkami bezpieczeństwa. Oznacza to ograniczenie się do skromnych, miękkich posiłków. Jeśli to możliwe, trzymaj się z dala od twardych posiłków, takich jak surowe marchewki lub całe migdały, a zamiast tego pokrój większe okrągłe przedmioty, takie jak winogrona i pomidory wiśniowe na cienkie kawałki.

Możesz także połączyć dwie szkoły myślenia, tak jak autor, aby stworzyć metodę hybrydową, która działa dla obu. Możesz to zrobić, po prostu oferując swojemu dziecku trochę przekąski oprócz mieszanego lub puree, które karmisz go łyżką. Pomyśl o tym: czy pamiętasz puree brokułowe z poprzedniego akapitu? Podczas procesu przygotowywania możesz również podać mu pojedynczą floret brokułów na parze, która jest bardzo delikatna jak małe boczne danie.

Mieszając gusta i zapewniając bardziej złożone tekstury, możesz pomóc w rozwoju palety dziecka jeszcze bardziej.

W ciągu pierwszych dwóch tygodni od odsadzania dziecka przedstawisz go w szeregu różnych smaków warzyw. Miały one głównie w postaci wodnistych przecierów i zostały jej podane pojedynczo w jednej porodzie. W drugim i trzecim tygodniu tego miesiąca sprawy stanie się jeszcze lepsze. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać, jest: mieszając smaki i zapewniając bardziej złożone tekstury, możesz pomóc w rozwoju palety dziecka.

Po dwóch tygodniach puree z jednym smakiem dziecko powinno być gotowe do wypróbowania bardziej odważnych kombinacji, takich jak puree z cukinii, groszku i mięty, co jest moim ulubionym. Aby przygotować to naczynie, po prostu posiekaj duży cukinię w kostki i zagotuj go przez osiem do dziesięciu minut, dodając 100 gramów mrożonego groszku tuż przed gotowaniem cukinii. Po wyczerpaniu warzyw wymieszaj je z dwoma gałązkami drobno posiekanej mięty i dopraw solą i pieprzem do smaku. Możesz wygładzić konsystencję, dodając do mieszanki 80–100 mililitrów (około 5–6 łyżeczek) wody lub jej zwykłego mleka.

Na tym etapie napój jest opcjonalny, a ona może zdecydować, czy chce, aby tego chce na podstawie jej wymagań. Eksperymentuj z inną spójnością, dodając lub odejmując ciecz, aby zobaczyć, co działa najlepiej. Jeśli wydaje się, że jest używana do pewnego stopnia grubości, możesz eksperymentować z uczynieniem jej posiłku jeszcze grubszym. Kontynuuj, aby był gładszy, aż będzie gotowa, jeśli to dla ciebie za dużo. Wszystko to odbywa się poprzez responsywne karmienie! W niektórych przypadkach, w zależności od tego, jak reaguje twoje dziecko, możesz zdecydować się na całkowite rezygnację z pur. I zamiast tego użyć zacierów. Są podobne do pureń, z wyjątkiem warzyw jest puree widelcem lub masherem, aby nadać im grubszą konsystencję. Jednym z takich dań są brokuły, rutabaga i zacier ziemniaczany, żeby wymienić tylko kilka. Inną opcją jest zacier Avocado i Lima Bean.

Jeszcze bardziej wyrafinowane przepisy, takie jak kiepski cukin i ryż scallion lub słodkie ziemniaki i brokuły z małymi kawałkami białych ryb, można wykonać techniką mashup. Ryba jest okazją dwa na jeden, ponieważ naraża Twoje dziecko na nowy smak, jednocześnie wprowadzając go do nowej tekstury naraz. Zapewniając jej wszystkie te posiłki karmione łyżką, możesz również pozwolić jej kontynuować eksplorowanie przekąsek, takich jak marchewki na parze i zielona fasola, podczas gdy to robisz. Jako dodatkową korzyść, dotknięcie tych warzyw zapewni jej możliwość poprawy uścisku śrubki, co spowoduje lunch, który jest zarówno pożywny, jak i korzystny dla jej mózgu!

Karmienie niemowlęcia zgodnie z jego potrzebami może być kierowane przez responsywne.

Po przeczytaniu tego powinieneś mieć dobry pomysł, co dać dziecku - i jak go karmić - przez pierwsze cztery tygodnie procesu odsadzenia. Ale ile powinieneś włożyć do jego diety? Nie ma powszechnie akceptowanych wytycznych. W tym samym wieku różne niemowlęta mają różne różnorodne apetyty. Czasami nawet to samo niemowlę może mieć wyraźny apetyt na różne dni. To, co karmisz swoje dziecko, będzie zależeć od wielu zmiennych, od jego unikalnych wymagań rozwojowych po to, czy jest on senny w danym posiłku. I właśnie w tej sytuacji karmienie responsywne znów pokazuje swoją wartość. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: karmienie niemowlęcia zgodnie z jego potrzebami może być kierowane przez responsywne karmienie.

Procedura jest prosta: po prostu daj niemowlęciu trochę jedzenia i obserwuj jego reakcję przed odpowiednim dostosowaniem ilości porcji. Podczas posiłku nie jest w porządku, aby nie spożywać całego dania. Po prostu przestań go karmić, gdy zaczyna wykazywać oznaki pełnego. Jeśli regularnie spożywa mniej żywności niż zapewniasz, zmniejsz rozmiary porcji, aby zapobiec przeciążeniu go zbyt dużą ilością jedzenia. W miarę rozwoju głodu nieuchronnie zacznie spożywać większe części żywności. Wszystko, co jest od ciebie wymagane, to nadążyć za nim. Ponadto, gdy otrzymuje więcej swoich składników odżywczych od stałego pokarmu, w rezultacie zacznie spożywać mniej mleka matki lub formuły. Po prostu daj mu taką samą kwotę i pozwól mu zdecydować, kiedy ma dość sytuacji.

Należy pamiętać, że większość niemowląt będzie nadal uzyskiwać większość pożywienia z mleka matki lub formuły, dopóki nie osiągną 12 miesięcy, więc nie zacznij zmniejszać ilości, którą im dajesz zbyt wcześnie. Powinieneś jednak zdawać sobie sprawę, że mleko matki lub formuła jest bardzo pożywną substancją, która go napełni, w wyniku czego może zmniejszyć jego pragnienie stałych pokarmów. Można tego uniknąć, karmiąc go co najmniej godzinę przed lub wkrótce po posiłku. Rozważ żonę autora, która rano pielęgnowała swoje dziecko, co było godzinę przed śniadaniem. Po obiedzie nie zjadła kolejnego posiłku dopiero po tym. Harmonogram karmienia dziecka prawdopodobnie będzie inny niż inne i powinien być dostosowany do jego konkretnych wymagań, ale musisz stworzyć wzór. Zapewnia to rozstanie posiłków i sesji pielęgniarskich, a także zapewnia mu pocieszające poczucie konsekwencji w jego rutynie.

W dalszym ciągu zwiększaj złożoność żywności, którą oferujesz swojemu dziecku w miarę upływu czasu.

Po pierwszych czterech tygodniach podróży odsadzenia będziesz nadal robić te same rzeczy, które robiłeś - tylko w większym stopniu. Jeśli chodzi o żywność niemowląt, jest to podobne do stopniowego zwiększania pokrętła objętości, które regulują smaki, tekstury i rozmiary porcji. Aby to zrobić, musisz odkryć odpowiednią równowagę, która odpowiada Twoim potrzebom. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: nadal zwiększaj złożoność jedzenia, które oferujesz, gdy mija czas. W drugim miesiącu procesu odsadzania dziecko może być gotowe do przejścia od przekąsek do bardziej znaczących posiłków. Chipsy jarmużu, bułeczki serowe i brokuły oraz wegetariańskie patyki z hummusem to tylko kilka z wielu dostępnych opcji do wypróbowania. Alternatywnie, jeśli nie jest jeszcze gotowa na bardziej solidne posiłki, nadal karmimy jej miękkie warzywa, które wcześniej omawialiśmy, takie jak marchewki na parze.

Możliwe, że za kilka miesięcy lub czterech będzie gotowa na bardziej eksperymentalne posiłki, takie jak kalafior, jarmuż i curry ciecierzycy, między innymi. Uważaj, że gotujesz dla dziecka, więc będziesz chciał się upewnić, że wszystko jest przyjazne dla dziecka. Unikaj nadużywania proszku curry, używając tylko jednej łyżeczki łagodnego typu dla partii, która zawiera 60 gramów ciecierzycy, 2 łyżeczki oleju kokosowego (lub około filiżanki), 100 gramów kalafioru, 200 mililitrów (około filiżanki) mleka kokosowego , 20 gramów jarmużu i 1 łyżeczka soku z limonki. Upewnij się, że rozbijasz każdą ciecierzycę widelcem lub kciukiem, podziel kalafior na małe różyczki i drobno niszczy jarmuż, jednocześnie eliminując łodygi przed podaniem.

Jeśli chodzi o żywność, która ma charakter bardziej dorosły, możesz je zetrzeć przed oddaniem ich dziecku. Będziesz mógł dostroić teksturę, dopóki nie uzyskasz pożądanej jednolitości. Następnie, między piątymi do siódmej podróży odsadzania, możesz być w stanie zmniejszyć ilość zacierania i bardziej skoncentrować się na jedzeniu, które zostało mielone lub pokrojone w kostkę. W zależności od tego, jak to się dzieje w ósmym miesiącu, może być gotowa przenieść rzeczy na wyższy poziom. Zamiast łagodniejszego curry sprzed kilku miesięcy może chcieć wypróbować curry z kurczaka i squasha z karaibami, które wykorzystują mocniejsze przyprawy i zawiera warzywa i mięso, które są posiekane w większe kawałki. Możliwości po prostu wzrosną!

Pamiętaj o wymaganiach dietetycznych dziecka.

Po zakończeniu procesu odsadzenia nadszedł czas, aby cofnąć się o krok i rozważyć szeroki obraz tego, co osiągnąłeś. Kiedy twoje dziecko jest młode, większość jego pożywienia pochodzi z mleka matki lub formuły, którą nadal spożywa podczas podróży z tobą. Po prostu zapewnisz mu jedzenie, aby zaostrzyć jego apetyt i pozwolić mu eksperymentować z różnymi smakami. Gdy jego głód staje się silniejszy i przechodzi z płynów do ciał stałych, będzie mniej polegał na mleku matki lub formule pożywienia i będzie bardziej polegał na żywności dla utrzymania. W rezultacie jeszcze bardziej ważne jest, aby mieć pożywną dietę, która jest dobrze wyważona. Najważniejszą lekcją, którą należy oderwać od tego: pamiętaj o wymaganiach dietetycznych dziecka.

Dieta dziecka powinna obejmować żywność z każdej z czterech głównych kategorii żywności. Pierwsza kategoria składa się z warzyw i owoców. Drugi rodzaj węglowodanów uzyskuje się z ziemniaków, owsa, ziarna, makaronu i ryżu. Po trzecie, białko, które może uzyskać z różnych źródeł, takich jak fasola, owoce morza, jaja i mięso. Czwarta opcja to pełna tłuszcz mleko krowie, które można spożywać oprócz mleka matki lub formuły. Kiedy twoje dziecko ma sześć miesięcy, możesz zacząć dodawać mleko krowie do jego posiłków, ale nie powinno to być jego główny napój, dopóki nie ma 12 miesięcy. Następnie możesz nadal pielęgnować swoje dziecko, jednocześnie dodając do swojej diety mleko krowy pełnego tłuszczu. Postaraj się zachęcić niemowlę do picia 350 do 400 mililitrów (około 1,5 szklanki) wody każdego dnia, ale ilość może się różnić w zależności od dziecka. W przypadku, gdy obecnie przyjmujesz formułę, możesz w tym czasie całkowicie przejść do mleka krowiego pełnego tłuszczu.

W przypadku, gdy nie chcesz używać mleka krowiego, możesz użyć ufortyfikowanego zamiennego mleka. Autor uważa, że ​​możliwe jest zapewnienie noworodka pożywnej diety wegańskiej lub wegetariańskiej, chociaż przyznaje, że jest to trudne i wymaga starannego przygotowania. Musisz upewnić się, że twoje dziecko otrzyma odpowiednią ilość jodu, wapnia, kwasów tłuszczowych omega-3, białka, cynku, żelaza i witaminy B12 podczas jego rozwoju. Porada jest prosta i dotyczy każdego znaczącego wyboru, który dokonujesz lub martw się podczas odsadzenia: skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Ty i twoje dziecko nie jesteście sami, jeśli chodzi o proces odsadzenia. Są eksperci medyczni, którzy otrzymali specjalistyczne szkolenie, którzy są gotowi pomóc na każdym etapie procesu.

Odwóz w 15 to ostatnie podsumowanie książki.

Najważniejszą lekcją w tych notatkach jest to, że odsadzenie to proces, w którym pomagasz dziecku w stopniowym przechodzeniu jedzenia z bardziej złożonymi smakami i teksturami, gdy on lub ona się starzeje. W międzyczasie twoje dziecko zaczyna częściej jeść większe posiłki, co stopniowo zmniejsza jej zapotrzebowanie na mleko matki lub formułę na przestrzeni czasu. Utrzymując perspektywę podczas prowadzenia dziecka przez ten proces, pamiętaj, że każde dziecko rozwija się z własną prędkością, a twoją rolą jako rodzica jest reagowanie na jej własne wymagania. Przydatne porady: Nie bądź zbyt szybki, aby zrezygnować z wypróbowania nowych posiłków. Ponieważ twoje dziecko nie lubi czegoś, kiedy po raz pierwszy próbuje, nie wyklucza możliwości, że go w końcu cieszył. W przypadku, gdy po raz pierwszy odrzuca twoją propozycję, nie rób wielkiego problemu. Po prostu zrób trochę przerwę przed ponownym podjęciem zadania. Jeśli nadal nie działa, zrób to ponownie następnego dnia - i staraj się być tak kreatywny, jak to możliwe, gdy jesteś przy tym. Na przykład, zamiast podawać przedmiot w jego naturalnej formie, możesz delikatnie włączyć go do dania, które już lubi, zamiast serwować go na surowo.

Kup książkę - Odwóz w 15 autorstwa Joe Wicks

Scenariusz BrookPad Zespół oparty na odsadzeniu w 15 przez Joe Wicks

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.