Tradycyjne pomysły na projekt łazienki.

bath bathroom bathroom design bathroom ideas design design ideas toilet design

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tradycyjnych projektach łazienek.

Bathroom design ideas that are traditional.

Klasyczny wystrój łazienki można osiągnąć dzięki zastosowaniu elementów inspirowanych stylem vintage.

Pod względem wzornictwa łazienki tradycyjne wyróżniają się ponadczasowymi i misternymi detalami. Raczej nie są przestarzałe, ale są modne, eleganckie i dobrze pasują do zabytkowych domów i budynków. Są świetnym sposobem na wprowadzenie ponadczasowego designu do bardziej współczesnych domów, tworząc wygląd, który przetrwa lata.

Tradycyjne pomysły na projekt łazienki.

Ponadczasowe i wykwintne cechy tradycyjnych łazienek. Są stylowe, eleganckie i ładnie komponują się ze starymi konstrukcjami. Elementy inspirowane stylem vintage mogą stworzyć klasyczny wystrój łazienki. Toalety w klasycznej łazience powinny być proste. Toaleta niskopoziomowa idealnie nadaje się do wykonania tradycyjnej toalety.

Łazienki wolnostojące mają wyglądać jak antyczne wanny żeliwne bez kłopotów. Przechowywanie jest niezbędne w łazience, ale nie musisz rezygnować z antycznego uroku na rzecz praktyczności. Duża głowica prysznicowa naścienna przypomina ręczną nasadkę prysznicową z tradycyjnych baterii wannowych. Aby uzyskać rustykalny wygląd, użyj surowego drewna pokrytego bezbarwnym lakierem lub woskiem. Użyj wsporników z kutego żelaza, aby stworzyć styl, który dobrze komponuje się z ciemnymi ścianami.

Eleganckie toaletki są idealnym wykończeniem większej łazienki, o ile pozwala na to przestrzeń. Lautner to klasyczny wybór, który uzupełnia lustro z zapiekaną krawędzią. Nasze tapety łazienkowe ułatwiają stworzenie zarówno praktycznego zamiennika, jak i ekscytującego dodatku. Gotowanie lub kąpiel z boazerią może być piękną alternatywą dla płytek. Okładziny drewniane można szybko zamontować i pomalować, aby pasowały lub kontrastowały z otaczającymi ścianami.

Zastosuj matowe wykończenie, aby nadać pomieszczeniu bardziej naturalny wygląd. Użyj jasnej palety kolorów, aby ożywić swoją przestrzeń. Kolekcje Pereti i Orara obejmują projekty z początku XX wieku z elementami szlifowanego szkła. Jeśli chcesz stworzyć łazienkę inspirowaną tradycyjną lub inspirowaną dziedzictwem, wybierz lustro bez ramki. Jeśli korzystasz z łazienki, aby przygotować się rano, spróbuj dodać dodatkowe oświetlenie w pobliżu luster, aby ułatwić golenie.

Staroświecka drewniana rama przywołuje wspomnienia ręcznie robionych artykułów gospodarstwa domowego. Rośliny domowe są doskonałym uzupełnieniem każdej przestrzeni; nie tylko były modne w przeszłości, ale doskonale prosperują w łazience z dużą ilością wilgoci. Nie masz zielonych palców? Nasze bardzo realistyczne sztuczne rośliny zapewnią wspaniałą estetykę i bujne liście.

Jaki jest najlepszy sposób na wykonanie klasycznego basenu?

W przypadku klasycznej łazienki przepiękna umywalka jest idealnym punktem wyjścia do projektu. Tradycyjnie stylizowane umywalki na postumencie mają współczesną instalację wodociągową ukrytą pod ceramicznym postumentem, który podtrzymuje miskę z wodą. Szukaj umywalek z podwyższoną ceramiczną podstawą za bateriami, takich jak nasza umywalka Waverley, która naśladuje cechy charakterystyczne eleganckich umywalek z epoki wiktoriańskiej. Wypróbuj umywalkę z ukośnymi narożnikami (prostokątny kształt, który jest atrakcyjną alternatywą dla umywalek łukowych), taką jak nasze umywalki Serina, jako opcja. Opierają się one na modnym stylu art deco z pięknych lat dwudziestych i są klasyczną opcją dla każdego dekoratora domu.

Ponadto szafki toaletowe w stylu vintage są popularną opcją, ponieważ zapewniają zarówno przechowywanie, jak i funkcjonalność. Nasza linia Chadleigh (tutaj w kolorze białym) obejmuje płaskie drzwi w stylu shakera, które są dostępne w miękkim szarym lub białym wykończeniu, aby uzupełnić Twój dom. Próżność to doskonały sposób na ukrycie bałaganu w łazience, co zapewnia bardziej zrelaksowane otoczenie. Zmiana uchwytów ułatwia włączenie do projektu delikatniejszych elementów w stylu z epoki. Wybierz baterie z chromowanym lub złotym wykończeniem, aby uzyskać idealne wykończenie.Łazienki zaprojektowane w monochromatycznym stylu art deco korzystają z chromowanych wykończeń, podczas gdy pokoje inspirowane stylem wiktoriańskim korzystają z wykończeń w kolorze złota i mosiądzu. rozważ.

Jak najlepiej zrobić tradycyjną toaletę?

Toalety powinny być jak najbardziej podstawowe w tradycyjnej łazience, najlepiej z wzorami, które uzupełniają wybraną umywalkę. Rozważmy niskopoziomową toaletę, w której spłuczka zawieszona jest na ścianie na nieco większej wysokości niż w nowocześniejszej toalecie, jako hołd dla nostalgii. Chociaż mają piękny wygląd toalety łańcuchowej, mają wszystkie współczesne udogodnienia, których można oczekiwać od nowoczesnego, oszczędnego typu. Utrzymuj deskę sedesową w kolorze białym lub neutralnym, aby pasowała do reszty wystroju, lub wybierz drewnianą deskę sedesową z naturalnego dębu lub sosny, aby nadać swojej przestrzeni ciepło i autentyczność.

Jak najlepiej wykonać klasyczne wanny?

Nic nie oddaje istoty klasycznej łazienki bardziej niż elegancka wanna wolnostojąca, która zachęca do relaksu w komforcie. Zaprojektowane, aby bezproblemowo naśladować wykwintną elegancję starych wanien żeliwnych, nasze wolnostojące wanny akrylowe są zarówno atrakcyjne, jak i proste w utrzymaniu. Wybierz wannę, która pasuje do stylu architektonicznego Twojego domu lub po prostu wybierz taką, która jest atrakcyjna wizualnie. Rozważ baterie chromowane lub z efektem złota, aby pasowały do ​​Twojej wanny na nóżkach, tak samo jak w przypadku umywalek. Baterie wolnostojące to piękna opcja, ponieważ nie odwracają uwagi od delikatnych krzywizn Twojej wanny, co jest pożądaną cechą.

Jako alternatywa dla tradycyjnych kranów, które wystają z krawędzi wanny, wolnostojące baterie wystają z podłogi obok wanny, a orurowanie jest ukryte pod atrakcyjnymi metalowymi rurami stojakowymi. Klasyczne baterie stojące z uchwytami w kształcie krzyża lub baterie z ceramicznymi akcentami będą dobrze odpowiadać Twoim potrzebom, jeśli chcesz uzyskać bardziej tradycyjny wygląd. Baterie mogą być również wygodną opcją, jeśli potrzebujesz głowicy prysznicowej, która może być używana w wannie lub nad nią. Możesz również spersonalizować swoją wannę, wybierając dopasowane nóżki, które są dostępne w różnych stylach, od wyszukanych i skomplikowanych po eleganckie i nowoczesne.

Jaki jest najlepszy sposób na wykonanie konwencjonalnych pryszniców?

Pomimo faktu, że prysznice są nowszym dodatkiem do naszych domów, nie ma powodu, dla którego nie miałyby one dobrze funkcjonować w bardziej konwencjonalnej łazience. W pomieszczeniu bezramowe kabiny prysznicowe znikają w tle, całkowicie znikając. Delikatne krzywizny półokrągłej kabiny prysznicowej dobrze uzupełniają historyczną łazienkę i można je dostosować do wielu różnych ustawień. Dzięki prostemu wyglądowi, który jest jednocześnie dyskretny i oryginalny, sterowanie prysznicowe z baterią jest doskonałym wyborem do łazienki inspirowanej dziedzictwem. Duża głowica prysznicowa naścienna zapewni nie tylko doskonałe doznania pod prysznicem, ale również będzie wyglądać jak ręczna nasadka prysznicowa, którą można spotkać w klasycznych bateriach wannowych.

Jak najlepiej zaprojektować tradycyjne meble łazienkowe i miejsce do przechowywania?

Nie można przecenić znaczenia przechowywania w łazience. Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz rezygnować ze stylu vintage, aby zaprojektować przestrzeń funkcjonalną i pełną historycznego charakteru. Szafki do przechowywania to doskonały sposób na ukrycie współczesnych dóbr, których wszyscy potrzebujemy w naszych łazienkach. Szafki wolnostojące i naścienne są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach z naszych kolekcji Chadleigh i Nicolina, z których wszystkie mają klasyczny design, aby uzupełnić Twój dom. Seria Chadleigh (widoczna powyżej) obejmuje wykwintne elementy gzymsu i lambrekinu, które wyglądają szczególnie pięknie, gdy są umieszczone nad umywalką lub szafką podumywalkową.Upewnij się, że w strategicznych miejscach znajdują się półki naścienne, jeśli chcesz udostępnić dodatkowe miejsce do przechowywania Wąska półka nad zlewem zapewnia dodatkowe miejsce do przechowywania szczoteczek do zębów, myjek do rąk i innych codziennych potrzeb.

Użyj naturalnego drewna, które zostało pokryte przezroczystym lakierem lub woskiem, aby uzyskać rustykalny wygląd. Użyj wsporników w postaci kutego żelaza, aby stworzyć wygląd pasujący do ciemnych ścian. Kosze i słoiki ozdobne są świetnym rozwiązaniem do przechowywania przyborów toaletowych, ponieważ są zarówno funkcjonalne, jak i piękne. Eleganckie toaletki są idealnym wykończeniem większej łazienki, zwłaszcza jeśli masz na nią miejsce. Lautner to wyrafinowana opcja, która wygląda oszałamiająco w połączeniu z zapiekanym lustrem krawędziowym umieszczonym na ścianie nad nim. Wygodnie jest mieć szuflady do przechowywania kosmetyków do makijażu i innych produktów kosmetycznych. Ponadto jest to przyjemne miejsce na relaks i ubieranie się rano lub wieczorem.

Jaki jest najlepszy sposób budowania klasycznych ścian?

Po wybraniu idealnego zestawu łazienkowego do swoich potrzeb nadszedł czas na zastanowienie się nad ścianami. Malowanie i kafelkowanie ścian to klasyczna kombinacja, ale istnieją inne opcje, które mogą wyróżnić Twoją łazienkę, takie jak drewniane panele i tapety łazienkowe, które mogą być równie skuteczne. Jeśli chodzi o malowanie ścian łazienki antycznymi urokami, istnieją dwa popularne wybory. Alternatywnie, użyj białych lub złamanej bieli ścian, aby dopasować oprawy i stworzyć monochromatyczny schemat kolorów w pomieszczeniu. Rozważ użycie głębszych, bogatszych kolorów inspirowanych naturą jako alternatywy. Kolory takie jak szałwia, bogate burgundy, elegancki granat i łupkowe szarości były modne w epoce edwardiańskiej, wiktoriańskiej i gruzińskiej i nadal są popularne. Wszystkie te kolory zapewnią uderzający kontrast w połączeniu z białymi oprawami i metalicznymi akcentami. Nie zapomnij wybrać farby łazienkowej odpornej na wilgoć, która zapewni, że Twoja łazienka będzie wyglądać pięknie przez wiele lat.

Projekty z epoki kładą nacisk na zastosowanie płytek ściennych jako opcji zarówno funkcjonalnej, jak i dekoracyjnej. Zachowaj płytki ceramiczne w swojej łazience jako podstawowe i białe lub kremowe, aby uzyskać wzór, który oddaje hołd tradycyjnym stylom sprzed dziesięcioleci. Alternatywnie, dla odrobiny luksusu, można zastosować płytki z efektem marmuru. Nasze płytki z fazowanymi krawędziami Trentie są idealną opcją do klasycznych łazienek, dzięki ponadczasowemu wyglądowi, który uzupełnia szeroką gamę wzorów i stylów. Układaj cegły naprzemiennie lub z przesunięciem, aby przywołać wygląd starszych domów. Płytki w kształcie cegieł mogą być również przydatną opcją, jeśli próbujesz uzyskać gładkie wykończenie na nierównych ścianach w zabytkowym budynku.

Tapeta może być ciekawym dodatkiem do przestrzeni zamiast farby – a nasze tapety łazienkowe umożliwiają zarówno funkcjonalny zamiennik, jak i ekscytujący dodatek. W łazience inspirowanej dziedzictwem można uzyskać oszałamiający efekt delikatnych motywów kwiatowych, a także adamaszkowych. Wykorzystaj matowe wykończenie, aby nadać swojej przestrzeni bardziej autentyczny wygląd. Podobnie jak w przypadku farby, spróbuj użyć żywej palety kolorów, która ożywi Twój pokój. Ostatni punkt dotyczący faktury: panele drewniane (takie jak pokazana) mogą być uroczą alternatywą dla kafelkowego backsplashu w kuchni lub łazience. Dobrze komponuje się również z różnymi wykończeniami drewna widocznymi w łazience. Okładziny drewniane można szybko i prosto umieścić na płaskiej ścianie, a następnie pomalować tak, aby pasowały lub kontrastowały ze ścianami, które ją otaczają. To fantastyczny sposób na dodanie wyjątkowego i przyciągającego wzrok elementu do wystroju domu.

Czym jest tradycyjna podłoga do wanny?

Ponieważ łazienki mają zwykle wysoki poziom wilgoci, twarde materiały, takie jak lite drewno, marmur i płytki ceramiczne, były historycznie preferowane jako podłogi – pomyśl o litym drewnie, marmurze i płytkach ceramicznych.Prawdziwy, historyczny wygląd w łazience nie oznacza jednak rezygnacji z nowoczesnych udogodnień. Wybierz nowoczesną podłogę, która ma wygląd prawdziwego drewna, ale jest trwalsza i odpowiednia dla zapracowanych domowników. Jeśli pragniesz klasycznego wyglądu i dotyku podłóg drewnianych, rozważ montaż podłogi Luxury Vinyl Click. Jest prosty w montażu, bardzo wytrzymały i z wyglądu prawie nie do odróżnienia od prawdziwego drewna.

Jest dostępny w różnych wykończeniach drewna, co pozwala wybrać to, które najlepiej pasuje do reszty domu. Jako alternatywę, dodaj odrobinę elegancji do swojej łazienki dzięki łatwym w utrzymaniu płytkom ceramicznym imitującym marmur, które mają wyszukane detale i wymagają niewielkiej pielęgnacji. Dopasowane kafelkowe panele otaczające umywalkę i obszary łazienkowe idealnie dopełnią wygląd. Uwielbiamy nasze białe marmurowe płytki Illusion, które można zastosować na podłodze lub ścianie, aby stworzyć jednolity wygląd, który będzie uzupełnieniem każdego wystroju wnętrza. Jeśli chodzi o łazienki, płytki winylowe mogą być nieoczekiwanie skuteczne, ponieważ są wygodniejsze pod stopami niż alternatywy kamienne lub ceramiczne.

Jakie jest najlepsze oświetlenie do łazienki?

Jeśli chodzi o oświetlenie łazienki w stylu klasycznym, warto wybrać między jawnością a niedopowiedzeniem. Wpuszczane oprawy typu downlight LED zagwarantują dobre oświetlenie Twojej przestrzeni, a smukłe oprawy idealnie wkomponują się w sufit. Alternatywnie, oprawa sufitowa z półzlicowanym sufitem ze szklanymi kloszami będzie odbijać światło w całym pomieszczeniu, pozostając jednocześnie funkcjonalną w ruchliwym miejscu. Nasze kolekcje Pereti i Orara zawierają wzory nawiązujące do początku XX wieku, z modnymi wówczas elementami ze szlifowanego szkła. Dla tych, którzy korzystają z łazienki, aby przygotować się rano, rozważ zainstalowanie dodatkowych kinkietów w pobliżu luster, aby golenie i nakładanie makijażu było wygodniejsze.

Czy konieczne jest ogrzewanie łazienki?

Istnieją dwie możliwości utrzymania ciepła i komfortu w konwencjonalnej łazience, w zależności od ilości dostępnej przestrzeni. Zastanów się nad zainstalowaniem ogrzewania podłogowego w mniejszych łazienkach i prysznicach, co jest zarówno dyskretne, jak i przyjemne w chodzeniu. Nie musisz się martwić o zajmowanie cennej przestrzeni na ścianie z grzejnikami lub grzejnikami, ponieważ można je łatwo umieścić pod różnymi rodzajami podłóg. Alternatywą jest tradycyjny grzejnik łazienkowy i podgrzewacz do ręczników. Wspaniały grzejnik kolumnowy z chromowanym wieszakiem na ręczniki nie tylko ogrzeje Twój pokój, ale będzie również modnym miejscem do ogrzania ręczników przed wyjściem z wanny, gdy skończysz.

Istnieją wersje w większych rozmiarach dla większych rodzin, a także modele w mniejszych rozmiarach, które pasują nawet do najmniejszej łazienki z prysznicem lub szatnią. Klasyczny drabinkowy wieszak na ręczniki to bardziej smukła opcja, która nie tylko pasuje do zabytkowych domów, ale także zapewnia więcej ciepła na mniejszej przestrzeni. Zapewnia również znaczną ilość miejsca do przechowywania ręczników dla całego gospodarstwa domowego. Wyróżniają się one od nowoczesnych modeli czystymi i prostymi formami oraz nadają autentyczny akcent wystrojowi łazienki.

Lustra do łazienki?

Lustro łazienkowe służy więcej niż tylko funkcjonalności; służy również do rozjaśnienia i poszerzenia przestrzeni poprzez odbijanie światła z powrotem do pomieszczenia. Wybierając idealne lustro do swojej przestrzeni, zastanów się, czy chcesz stworzyć łazienkę konwencjonalną, czy inspirowaną dziedzictwem. Alternatywnie możesz próbować opracować projekt, który podkreśla naturalne materiały obecne w naszych domach od setek lat. Wybierz lustro bez ramy z fasetowanymi (lub fazowanymi) krawędziami lub dramatycznie ząbkowaną krawędzią, aby stworzyć atrakcyjną przestrzeń z elementami stylu vintage w swojej łazience.Zastosowanie efektownych luster z zapiekanymi krawędziami to wspaniały sposób na zwrócenie uwagi na określony obszar domu. Wyróżniają się one jeszcze bardziej w połączeniu z ciemnymi ścianami wewnętrznymi. W przypadku luster łazienkowych nic nie przebije tradycyjnej drewnianej ramy, która przywodzi na myśl esencję ręcznie robionych artykułów gospodarstwa domowego z dawnych czasów. Poszukaj ramek wykonanych z litego drewna ze skromnymi detalami, które nadadzą Twojej przestrzeni odrobinę osobowości.

A co z akcesoriami do kąpieli?

To wykończenie, które ożywi Twoją łazienkę inspirowaną dziedzictwem, i tutaj wkraczają akcesoria. Zacznij od dodania kilku praktycznych przedmiotów, które nawiązują do historycznego designu. Praktyczną potrzebą są wieszaki na ręczniki i wieszaki umieszczone na ścianie. Najbardziej atrakcyjne są w mosiężnym lub matowym czarnym wykończeniu (czarne pary szczególnie dobrze komponują się z naturalnym drewnem). Zwróć uwagę na wszelkie zakrzywione lub białe elementy ceramiczne, które odzwierciedlają armaturę łazienkową i pomagają połączyć projekt. Używanie dzieł sztuki, które mają klimat vintage, takich jak nasze odbitki botaniczne (widoczne powyżej), mogą wyglądać ponadczasowo w każdym domu, gdy są wyświetlane na dużych ścianach. Oprawione wydruki i zdjęcia będą znacznie lepiej radzić sobie w obecności wilgoci niż odbitki na płótnie, co czyni je bardziej modną i praktyczną opcją niż odbitki na płótnie.

Włączenie roślin domowych jest wspaniałym dodatkiem do każdego pomieszczenia; nie tylko były bardzo popularne w przeszłości, ale będą się rozwijać w łazience, w której atmosfera jest bardzo wilgotna. Lilie pokojowe i palmy salonowe są odwiecznie atrakcyjne i błyszczą jasno w prostej ceramicznej donicy z glazurowanym wykończeniem. Jeśli nie masz zielonych palców, nasze niezwykle realistyczne sztuczne rośliny zapewnią Ci doskonałą estetykę i niezmiennie bujne liście.

Pomysły na projekt łazienki.

 • Ponadczasowe i wykwintne cechy tradycyjnych łazienek.
 • Są stylowe, eleganckie i dobrze komponują się ze starymi konstrukcjami.
 • Komponenty inspirowane stylem vintage mogą stworzyć klasyczny wystrój łazienki.
 • Toalety w klasycznej łazience powinny być proste.
 • Toaleta niskopoziomowa jest idealna do wykonania tradycyjnej toalety.
 • Łazienki wolnostojące mają bez problemu wyglądać jak antyczne wanny żeliwne.
 • Przechowywanie jest niezbędne w łazience, ale nie musisz rezygnować z antycznego uroku na rzecz praktyczności.
 • Duża głowica prysznicowa naścienna przypomina ręczną nasadkę prysznicową spotykaną w tradycyjnych bateriach wannowych.
 • Aby uzyskać rustykalny wygląd, użyj surowego drewna pokrytego bezbarwnym lakierem lub woskiem.
 • Użyj wsporników z kutego żelaza, aby stworzyć styl, który dobrze komponuje się z ciemnymi ścianami.
 • Eleganckie toaletki są idealnym wykończeniem w większej łazience, o ile pozwala na to miejsce.
 • Lautner to klasyczny wybór, który uzupełnia lustrzane lustro o krawędziach.
 • Nasze tapety łazienkowe ułatwiają stworzenie zarówno praktycznego zamiennika, jak i ekscytującego dodatku.
 • Gotowanie lub kąpiel z boazerią może być piękną alternatywą dla płytek.
 • Okładziny drewniane można szybko zamontować i pomalować, aby pasowały lub kontrastowały z otaczającymi ścianami.
 • Zastosuj matowe wykończenie, aby nadać pomieszczeniu bardziej naturalny wygląd.
 • Użyj jasnej palety kolorów, aby ożywić swoją przestrzeń.
 • Kolekcja Pereti i Orara obejmuje projekty z początku XX wieku z elementami szlifowanego szkła.
 • Jeśli chcesz stworzyć tradycyjną lub inspirowaną dziedzictwem łazienkę, wybierz lustro bez ramy.
 • Jeśli korzystasz z łazienki, aby przygotować się rano, spróbuj dodać dodatkowe oświetlenie w pobliżu luster, aby ułatwić golenie.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals