Recenzja marki: Villeroy & Boch.

arrange a bathroom bathroom bidet toilet history toilet toilet bidet toilets villeroy boch

Co musisz wiedzieć o toaletach Villeroy & Boch.

What is Villeroy & Boch Omnia Pro?

Recenzja Villeroy & Boch

Produkuje w Niemczech zastawę stołową, przybory toaletowe i artykuły zdrowotne. Porcelana fanolith, wprowadzona podczas Powszechnej Wystawy w Paryżu w 1900 roku, pozostała popularna. Villeroy Boch utrzymuje bardzo wysokie wymagania jakościowe, a nawet drobne wady mogą prowadzić do odrzucenia. Te toalety stanowią współczesną odmianę klasycznych kształtów misek WC. Na przykład seria Avento ma deski sedesowe bez kołnierza i ergonomiczne miski ze skośnymi krawędziami.

Podkreśla czystość, użyteczność i piękno. Nietoksyczne podwójnie wypalane glazury i farby ozdobne są tradycyjnie stosowane przez Villeroy & Boch. Pilot zdalnego sterowania fotelika Villeroy & Boch ViClean U umożliwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Vi Clean L to oszałamiające połączenie estetyki i użyteczności przy niższych kosztach. Seria Aveo jest szczytem luksusowego wyposażenia łazienkowego, łącząc współczesny europejski design, atrakcyjną geometrię i skrupulatne wykonanie.

Odważne, nowoczesne projekty Joyce pokazują, jak niedrogo uwzględniać najnowocześniejsze europejskie produkty łazienkowe. Miska ścienna Washdown zużywa zaledwie 4,5 litra wody na każde spłukanie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. WC Villeroy & Boch Memento Wall Hung to wspaniały projekt XXI wieku. Bidet Joyce Floorstanding charakteryzuje się czystymi liniami, wspaniałym wykończeniem White Alpin i prostym kształtem. Villeroy & Boch to niemiecka firma ceramiczna z siedzibą w Mettlach.

Bidet ścienny La Belle 5427 00R1 łączy funkcjonalność i elegancję. Intuicyjna konstrukcja zmniejsza bałagan i zapewnia przestrzeń, w której łazienka może oddychać. Château de Villeroy & Boch kupuje porcelanę Heinrich firmy Selb Firma ta zajmuje się produkcją porcelany kostnej od 30 lat. Linia Omnia Pro firmy Villeroy & Boch obejmuje sprzęt kąpielowy do użytku publicznego i prywatnego. Porcelana kostna to najtwardsza porcelana lub ceramika porcelanowa, charakteryzująca się dużą wytrzymałością mechaniczną i fizyczną. Jeśli niemieckie produkty są doskonałe, toalety Villeroy i Boch są produkowane w Tajlandii.

Jaka jest historia firmy Villeroy & Boch?

François Boch i jego trzej synowie, wszyscy wykwalifikowani kowale, założyli firmę Villeroy & Boch w 1748 roku. Firma powstała w Audun le Tiche w Lotaryngii, kiedy mistrz żelazny wraz ze swoimi uczniami tworzył ceramikę. Otrzymała pozwolenie na budowę pieca ceramicznego w 1766 roku w Septfontaines w Luksemburgu, gdzie miała fabrykę porcelany. 14 kwietnia 1836 r. firma połączyła się z konkurentem, Nicolasem Villeroyem, tworząc Villerory-Boch. W 1869 roku firma zbudowała pierwszą na świecie fabrykę płytek poświęconą płytkom architektonicznym.

Villeroy & Boch AG to niemiecka firma produkująca zastawę stołową, przybory toaletowe i produkty wellness. Firma ma teraz dwa działy: zastawę stołową oraz artykuły łazienkowe i zdrowotne. Działalność w zakresie płytek ceramicznych została wydzielona w 2006 r. (V & B Fliesen GmbH). Kiedy rodzina Villeroy sprzedała swój udział w V&B Fliesen GmbH, Eczacbaş Holding kupił 51% udziałów. Kapitał zakładowy Vandebfliesen stanowi obecnie zaledwie 2,29 procent całego kapitału zakładowego.

Jean-Baptiste Stahl założył firmę Villeroy & Boch w Mettlach w Niemczech. Porcelana Phanolith produkowana przez przemysł ceramiczny słynie z półprzezroczystego wyglądu. Projekt zadebiutował na Wystawie Powszechnej w Paryżu w 1900 roku i od tego czasu jest popularny w Niemczech. Villeroy & Boch jest obecnie jednym z największych na świecie producentów ceramiki.

Jak działa technologia Villeroy & Boch?

W połączeniu z określonymi metodami produkcji, TitanCeram pozwala na wytwarzanie bardzo precyzyjnych kształtów bez poświęcania długoterminowej trwałości. DirectFlush to toaleta bez kołnierza, która jest łatwiejsza do czyszczenia niż zwykłe toalety. Quaryl to nowatorska substancja, która łączy w sobie cechy prawdziwego kwarcu z żywicą akrylową.

Czy Villeroy & Boch to dobra marka?

Villeroy Boch ma bardzo surowe standardy jakości i nawet najmniejsza wada może skutkować odrzuceniem zastawy stołowej, ponieważ większość podstawowych zastaw stołowych jest produkowana w Niemczech. Jednak nie wszystkie produkty Villeroy & Boch są produkowane w Niemczech. Wiele ich upominków jest produkowanych w Chinach.

Jak działa toaleta Villeroy & Boch?

Villeroy and Boch to znany producent wyrobów ceramicznych i sanitarnych. Dzięki tej wiedzy powstała szeroka gama pięknych, nowoczesnych i wygodnych toalet i bidetów do domu. Tutaj znajdziesz toalety podwieszane i przyścienne, spłuczki, spłuczki podtynkowe, bidety, urządzenia dla dzieci lub osób z problemami z poruszaniem się, a także urządzenia blisko sprzężone, które zużywają mniej wody. Każda z gam Villeroy & Boch na tych stronach oferuje wszystkie opcje potrzebne do stworzenia pięknej, nowoczesnej, czystej i wydajnej toalety.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Avento?

Linia Avento z dumą zawiera tradycyjne elementy wzornictwa. Niektóre produkty mają unikalną konstrukcję bez oprawek, która podkreśla czystość, użyteczność i estetykę. Wgłębienie na wewnętrznej krawędzi zniknęło, pozostawiając mniej miejsca na rozwój bakterii. Istnieją ergonomiczne miski ze skośnymi bokami, aby zmniejszyć rozpryskiwanie i mocowania ścienne z europejskim flarem, aby zwiększyć wewnętrzne światło i przestrzeń.

Toalety V&B Hommage

Toaleta podwieszana Villeroy & Boch Hommage to część linii Villeroy & Boch, która stanowi nowoczesne podejście do tradycyjnych form misek WC. Najnowsza forma klasycznej miski WC jest natychmiast autentyczna i dobrze pasuje do nowoczesnej miejskiej przestrzeni mieszkalnej o każdej wielkości. Miękkie domykające się fotele zapewniają dodatkowy stopień cichej przyjemności. Bidet stojący Villeroy & Boch Hommage wykonany jest z najwyższej jakości porcelany sanitarnej. Oprócz fabrycznie nałożonej powłoki CeramicPlus, która chroni białą powierzchnię przed zabrudzeniem, możesz wybrać jedną lub trzy opcje otworu na baterię, aby dopasować ją do preferowanej baterii.

Kim są Villeroy i Boch?

Szeroka gama zastaw stołowych z porcelany i porcelany kostnej, kryształowych kieliszków, sztućców ze stali nierdzewnej i artykułów dekoracyjnych Villeroy & Boch. Przygotowując wielką uroczystość lub prosty codzienny posiłek, znajdziesz tutaj wszystko, czego potrzebujesz.

Czy w Villeroy & Boch występuje ołów?

Aby zapewnić najwyższą jakość, firma Villeroy & Boch zawsze używała wyłącznie bezołowiowych, ultra-równomiernych podwójnie wypalanych szkliw i farb dekoracyjnych, które zostały sprawdzone pod kątem niebezpiecznych chemikaliów.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Subway 2.0?

Asortyment Subway 2.0 obejmuje usprawnione produkty, które łączą elegancką prostotę i funkcjonalność. Miski WC i bidety naścienne zbudowane są z delikatnie giętej porcelany sanitarnej. Produkty te są nie tylko atrakcyjne, ale także łatwe w czyszczeniu, dzięki czemu idealnie nadają się do nowoczesnych i kreatywnych domów. W przypadku kilku typów można zastosować powłokę CeramicPlus, aby uniknąć plam i osadzania się kamienia.

Czy Villeroy and Boch to marka luksusowa?

Towary Villeroy & Boch są nie tylko piękne, ale także wielofunkcyjne dla współczesnego domu i biura.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Architectura?

Linia Architectura opiera się na koncepcji projektowej, która kładzie nacisk na jakość konstrukcji. Na przykład toaleta Square Close Couple ma mocne linie i kąty, ale jest zmiękczona pięknymi zaokrągleniami, tworząc spójną całość. Ze względu na mocną formę wizualną byłaby to łatwa opcja dla każdego współczesnego wystroju, zarówno prywatnego, jak i publicznego. Zestaw zawiera deskę sedesową standardową lub wolnoopadającą z mechanizmem szybkiego zwalniania.

Kto produkuje krzesła, spłuczki i guziki ViClean & ViConnect?

Ta seria pokazuje ciągłe innowacje firmy Villeroy & Boch w zakresie nowych technologii. Jednym z przykładów postępującego postępu jest technologia zdalnego sterowania.Zdalne sterowanie fotela ViClean U pozwala dostosować wrażenia użytkownika w najmniejszym szczególe. Instalacja elementu grzejnego zapewnia klientom maksymalny komfort. Pokrowiec na siedzenie można otwierać i zamykać, a temperaturę wody, przepływ i położenie dyszy można regulować. Vi Clean L stanowi cudowne połączenie pięknej estetyki i doskonałej funkcjonalności, a jednocześnie jest tańszy.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Aveo?

Linia Aveo od Villeroy & Boch to szczytowe osiągnięcie luksusowej łazienki, łączące nowoczesny europejski styl i atrakcyjną geometrię ze starannym wykonaniem i potężną inżynierią. Bidet Aveo New Generation to piękny dodatek do każdej nowoczesnej łazienki. Aby uzyskać bardziej nowoczesny wygląd, toaleta wisząca Aveo nowej generacji to doskonały wybór. Porcelana higieniczna z solą fizjologiczną i czyste linie uzupełniają inne produkty z serii Aveo.

Kto produkuje Villeroy i Boch?

W 1748 roku François Boch i jego trzej synowie rozpoczęli produkcję ceramicznych zastaw stołowych i dekoracyjnych przedmiotów artystycznych. Maison Villeroy & Boch została założona w 1836 roku przez Jean-François Bocha i Nicolasa Villeroy, renomowanego producenta wyrobów kamionkowych. Ich związek stworzył jednego z pierwszych światowych graczy XIX wieku.

Co to są toalety SoHo Villeroy & Boch?

Te podwieszane i montowane przy ścianie toalety są dostępne z różnymi dopasowanymi ramkami, przyciskami spłukującymi i spłuczkami podtynkowymi. Jednostki zamknięte są dobrą długoterminową inwestycją, ponieważ są wiecznie zielone i zużywają mniej wody. Kompaktowe warianty z ukrytym mocowaniem eliminują potrzebę stosowania dużych spłuczek ściennych. Miniaturowe urządzenia, takie jak kompaktowa toaleta wisząca Subway, są idealne do łazienek lub małych łazienek. Dedykowane działy pomagają osobom mającym problemy z poruszaniem się wchodzącym i wychodzącym z obiektu.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Subway (SoHo)?

Te podwieszane i montowane przy ścianie toalety są dostępne z różnymi dopasowanymi ramkami, przyciskami spłukującymi i spłuczkami podtynkowymi. Jednostki zamknięte są dobrą długoterminową inwestycją, ponieważ są wiecznie zielone i zużywają mniej wody. Kompaktowe warianty z ukrytym mocowaniem eliminują potrzebę stosowania dużych spłuczek ściennych. Miniaturowe urządzenia, takie jak kompaktowa toaleta wisząca Subway, są idealne do łazienek lub małych łazienek. Dedykowane działy pomagają osobom mającym problemy z poruszaniem się wchodzącym i wychodzącym z obiektu.

Co to jest toaleta O.Novo?

Patelnia ścienna Washdown to jeden z elementów kolekcji O.Novo, który łączy styl i funkcjonalność. Urządzenie zużywa zaledwie 4,5 litra wody na każde spłukanie, co daje znaczne oszczędności wody. Konstrukcja bez ramek zapewnia lepsze pokrycie powierzchni i jest bardziej higieniczna, ponieważ zarazki nie mogą rozwijać się wokół naczynia, gdy jest ono zainstalowane. Szeroki wybór alternatywnych nasadek pozwala na indywidualną personalizację i prostą instalację. Opcjonalne dodatki obejmują izolację akustyczną, siedzisko i pokrowiec z zawiasami z funkcją szybkiego zwalniania i miękkiego zamykania oraz podłokietnik z funkcją szybkiego zwalniania.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Omnia Architectura?

Wytrzymała gama Omnia Architectura oferuje mniejsze warianty dla przestrzeni o ograniczonej przestrzeni, takich jak żłobki czy szkoły. Close Coupled WC Suite jest zaprojektowany tak, aby idealnie pasował do każdej nowoczesnej łazienki, szatni lub łazienki. Bliska konstrukcja pozwala zaoszczędzić pieniądze, zmniejszając rozmiar spłuczki i ilość wody zużywanej podczas każdego spłukiwania. Ulepszenia do podstawowego siedziska obejmują cichą i piękną opcję cichego zamykania oraz zabiegi z wykończeniem Villeroy i Boch CeramicPlus. To energicznie odpycha kamień i sprawia, że ​​urządzenie wydaje się nowsze.

Toalety Joyce to toalety firmy Villeroy & Boch.

Eleganckie i praktyczne elementy stanowią główny element kolekcji Joyce, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości oczekiwanej od Villeroy & Boch. Emanuje elegancją, przestrzenią i użytecznością. Pan Joyce Wall Hung Pan to stylowy mebel o tych cechach.Pasuje do współczesnego wystroju domu i hotelu. Jest wyposażony w system Villeroy & Boch AQUAREDUCT oraz wydajne i ekologiczne spłukiwanie o pojemności 3 lub 4,5 litra, zmniejszające zużycie wody. Estetyczna prostota znajduje odzwierciedlenie w jej gładkich powierzchniach i wyraźnych liniach. Bidet Joyce Floorstanding nadaje się do użytku w nowoczesnym otoczeniu. Jego czyste linie, doskonałe wykończenie White Alpin i podstawowa forma sprawiają, że jest on kompatybilny z resztą kolekcji Joyce. Odważne współczesne projekty Joyce pokazują, jak włączyć do kolekcji najnowocześniejsze europejskie artykuły łazienkowe w przystępnej cenie.

Jak działają toalety Villeroy & Boch Memento?

WC Memento Wall Hung to dzieło XXI wieku. Ta grafika jest zdecydowanie zawieszona na ścianie i zapierająca dech w piersiach w formie. Ukryte zapięcia utrzymują porządek, a unikalna powłoka CeramicPlus jest odporna na osadzanie się kamienia i plamy. Bidet Memento to klasyczny przedmiot w ponadczasowym stylu. Można go mieszać i łączyć z innymi produktami Memento oraz innymi markami. Jego czyste linie w lśniącej białej porcelanie sanitarnej uzupełniają każdy nowoczesny wystrój łazienki.

Co to jest seria La Belle Villeroy & Boch i jaka jest wyjątkowa?

Zanurz się w luksusie naściennego bidetu La Belle 5427 00R1. Jest klasycznie zainspirowany i łączy w sobie praktyczność i piękno. Subtelna elegancja projektu, zawierająca czyste, płynne linie, jest podstawą doskonałej jakości konstrukcji. Bidet jest wykończony w białym połysku i pokryty unikalną odporną na plamy powłoką CeramicPlus. Naścienna toaleta i deska sedesowa, takie jak La Belle 5627 10R1, to rozsądny wybór dla współczesnego, czystego życia. Jego elegancka geometria pasuje do każdego nowoczesnego wystroju łazienki, jednocześnie redukując bałagan i pozwalając łazience oddychać. Włączenie siedziska z cichym domykiem, które uzupełnia meble, zapewnia dodatkowy komfort i elegancję. Ta szeroka gama wysokiej jakości artykułów łazienkowych jest przykładem światowej reputacji firmy Villeroy & Boch w zakresie projektowania i produkcji europejskich produktów łazienkowych. Każda firma wie, że toalety publiczne powinny być czyste i wypolerowane, ponieważ reprezentują wizerunek firmy. Villeroy and Boch oferuje szeroką gamę pisuarów syfonicznych. Są wydajne, eleganckie i bezwonne, dzięki czemu dają połączone poczucie czystości i elegancji. Szeroka gama wysokiej jakości szafek WC i bidetów oferuje wybór zarówno dla przestrzeni prywatnych, jak i publicznych. Villeroy & Boch oferuje wysokiej jakości ceramikę i ceramikę sanitarną, której potrzebujesz, aby przebudować swoją obecną łazienkę lub zbudować nowy obszar we współczesnym stylu.

Czy Villeroy & Boch jest brytyjski?

Villeroy & Boch (czyt. [vilwa e bk]) to niemiecki producent ceramiki z siedzibą w Mettlach w Saarland. Firma ma siedzibę w Mettlach.

Czy produkty Villeroy & Boch można myć w zmywarce?

Porcelana kostna i porcelana Villeroy & Boch nadająca się do mycia w zmywarce i kuchence mikrofalowej. Polecamy bezzapachowe mydło do naczyń.

Czy Villeroy i Boch są producentem porcelany kostnej?

Pierwsza kolekcja porcelany kostnej Villeroy & Boch. Firma Villeroy & Boch nabyła historyczną fabrykę porcelany Heinrich w Selb. Ta fabryka produkuje porcelanę kostną od ponad trzech dekad, którą firma Villeroy & Boch jako pierwsza wprowadziła do Europy.

Czym są produkty Villeroy & Boch Omnia Classic?

Omnia Class to wszechstronna kolekcja idealna do przestrzeni publicznych, takich jak przedszkola i szkoły, a także prywatnych toalet. WC 6623.10 Omnia Classic Close Coupled to wyrafinowany element europejskiego designu. Ta nowoczesna, niepozorna toaleta do zabudowy jest również przyjazna dla środowiska. Oszczędza wodę i miejsce, ponieważ jest montowany na ścianie. Omnia Classic Pan Vita WC 6683.10 jest bardziej dostępny dla osób z problemami z poruszaniem się. Jego kompaktowa konstrukcja obejmuje spłuczkę z podwójnym spłukiwaniem z opcją krótszego spłukiwania, co zmniejsza wpływ na środowisko.

Co to jest Villeroy & Boch Omnia Pro?

Seria Omnia Pro oferuje szeroką gamę sprzętu kąpielowego odpowiedniego zarówno do użytku publicznego, jak i prywatnego. Patelnia dziecięca Omnia Pro 7602 to nowoczesne połączenie praktyczności i tradycyjnej elegancji zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Ta mniejsza patelnia jest idealna do użytku w przedszkolach, szkołach podstawowych, restauracjach i innych miejscach publicznych, w których gromadzą się dzieci. Omnia Pro Siphonic Pisuar 7502 jest niezaprzeczalnie wyjątkowy. Charakterystyczny design tego pisuaru sprawia, że ​​nadaje się on m.in. do użytku w barach i restauracjach.

Czym różni się porcelana kostna od porcelany?

Porcelana kostna to najtrwalsza porcelana lub ceramika porcelanowa o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i fizycznej, a także odporności na wióry.

Czy porcelana kostna jest lepsza niż porcelana szlachetna?

Porcelana jest zazwyczaj grubsza niż porcelana kostna. Kucie porcelany wymaga wyższej temperatury, zwykle około 1455 ° C / 2650 ° F. Porcelana kostna jest lżejsza i piękniejsza niż porcelana. Ilość kości w porcelanie kostnej wpływa na jej trwałość.

Czy porcelana kostna jest dla ciebie zła?

Porcelana kostna jest najbezpieczniejszą zastawą stołową, ponieważ nie zawiera ołowiu ani kadmu. Jest również doskonały dla zdrowia ludzi, ponieważ zawiera popiół kostny, który zawiera minerały, które są dobre dla zdrowia ludzi.

Czym różni się porcelana premium od zwykłej porcelany?

Porcelana premium, często nazywana porcelaną, to wysokiej jakości produkt wykonany z połączenia delikatnych materiałów, które są wielokrotnie podgrzewane do wysokiego połysku. Porcelana premium, chociaż tańsza niż porcelana kostna, ma tę samą doskonałą jakość i połysk przypominający muszlę.

Jak powstały toalety Villeroy i Boch?

Według użytkownika forum produkty Villeroy & Boch są teraz produkowane w Tajlandii… zakładając, że towary wyprodukowane w Niemczech są dobre.

Gdzie powstaje Villeroy and Boch?

Większość podstawowych zastaw stołowych jest produkowana w Niemczech. Jednak nie wszystkie produkty Villeroy & Boch są produkowane w Niemczech. Wiele ich upominków jest produkowanych w Chinach.

Jak czyścić toaletę Villeroy & Boch?

Plamy z wody, pozostałości oleju i mydła można łatwo usunąć za pomocą środka czyszczącego do łazienki lub roztworu czyszczącego na bazie octu. Aby usunąć plamy z kamienia bez „środków chemicznych”, użyj octu domowego lub rozcieńczonej esencji octu.

Czy moja toaleta Villeroy and Boch będzie współpracować z inteligentną deską bidetową SplashLet?

To wszystko jest warunkowe. Sprawdź, czy toaleta jest dłuższa niż BrookPad Splash Ustalmy minimalną długość. SplashLet jest dostępny w długościach od 480 mm do 528 mm. Dokładnie sprawdź, czy wszystkie wymagane nakrętki mocujące są zamontowane. Aby zamontować siedzisko, odległość między śrubami montażowymi musi być mniejsza niż 180mm. Na muszli klozetowej Grohe z tej serii można zamontować inteligentną deskę sedesową. Jeśli remontujesz łazienkę, możesz wymienić lub po prostu zainstalować inteligentną toaletę w szklanej misce.

Wnioski Recenzja Villeroy & Boch

 • Produkuje w Niemczech zastawę stołową, przybory toaletowe i artykuły zdrowotne.
 • Villeroy Boch utrzymuje bardzo wysokie wymagania jakościowe, a nawet drobne wady mogą prowadzić do odrzucenia.
 • Te toalety to współczesna odmiana klasycznych kształtów misek WC.
 • Na przykład seria Avento ma deski sedesowe bez kołnierzy i ergonomiczne miski ze skośnymi krawędziami.
 • Podkreśla czystość, użyteczność i piękno.
 • Nietoksyczne podwójnie wypalane glazury i farby ozdobne są tradycyjnie stosowane przez Villeroy & Boch.
 • Pilot do fotelika Villeroy & Boch ViClean U umożliwia dostosowanie do potrzeb użytkownika.
 • Seria Aveo jest szczytem luksusowych akcesoriów łazienkowych, łącząc współczesny europejski design, atrakcyjną geometrię i skrupulatne wykonanie.
 • Odważne, nowoczesne projekty Joyce pokazują, jak niedrogo uwzględniać najnowocześniejsze europejskie produkty łazienkowe.
 • Wanna ścienna Washdown zużywa zaledwie 4,5 litra wody na każde spłukanie, co pozwala zaoszczędzić pieniądze.
 • WC Villeroy & Boch Memento Wall Hung to wspaniały projekt XXI wieku
 • Bidet Joyce Floorstanding ma czyste linie, wspaniałe wykończenie White Alpin i prosty kształt.
 • Villeroy & Boch to niemiecka firma ceramiczna z siedzibą w Mettlach.
 • Bidet ścienny La Belle 5427 00R1 łączy funkcjonalność i elegancję.
 • Intuicyjna konstrukcja zmniejsza bałagan i zapewnia przestrzeń, w której łazienka może oddychać.
 • Château de Villeroy & Boch nabywa porcelanę Heinrich firmy Selb

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals