Dzień Ziemi - 22 kwietnia

dzień ziemi papier toaletowy święta toaleta elektroniczna woda do mycia

Roślina na dzień ziemi

Historia Dnia Ziemi

Pierwszego dnia 22 kwietnia 1970 roku earthday.org koordynuje różnorodne działania na całym świecie. Pierwotny krajowy organizator z 1970 r. Denis Hayes w 1990 r. Koordynował działania międzynarodowe w 141 krajach. W Dniu Ziemi 2016 Stany Zjednoczone, Chiny i około 120 innych krajów podpisały przełomowe porozumienie paryskie. W 2020 roku ponad 100 milionów ludzi na całym świecie obchodziło 50. rocznicę powstania największego masowego ruchu internetowego na świecie. Pierwszy Dzień Ziemi nadal jest największym dniem buntu w historii ludzkości. W ponad 193 krajach przyciągnął ponad 1 miliard ludzi. To największy na świecie ruch ekologiczny. Została zorganizowana najpierw przez działacza pokojowego, a 21 marca 1970 r. Była to pierwsza instrukcja środowiskowa w USA. Wystąpienie zostało nazwane od pierwszego dnia wiosny na półkuli północnej,północna półkula wiosny. Ten dzień to także urodziny Ziemi.

Święto 2021 roku

Tematem Dnia Ziemi 2021 jest odbudowa naszej planety, która obejmuje 5 głównych projektów, w tym: projekt baldachimu, żywność i środowisko, umiejętności klimatyczne, wyzwanie dla Ziemi i globalne sprzątanie. W ciągu tygodni Dnia Ziemi earthday.org zorganizował trzy niezależne, jednoczesne szczyty działań klimatycznych poświęcone literaturze klimatycznej, sprawiedliwości środowiskowej i problemom klimatycznym kierowanym przez młodzież, wraz z liderami, międzynarodową edukacją, klubami hiphopowymi i powstaniem na ziemi. W wydarzeniu na żywo z okazji Dnia Ziemi na żywo (22 kwietnia 2021 r.), Którego gospodarzem w drugim roku był earthday.org, wzięli udział światowi bojownicy, zagraniczni przywódcy i wpływowi. Gospodarzem szczytu przywódców z okazji Dnia Ziemi 2021 była administracja Biden.

roślina na dzień ziemi

Inicjatywa earthday.org

Na earthday.org możemy przeczytać, że zmiany klimatyczne i inne zniszczenia środowiska zdestabilizowały nasze środowiska ekologiczne, powodując pojawienie się pojawiających się i śmiercionośnych wirusów oraz załamanie światowej gospodarki. Jednak tak jak zmiany klimatyczne i koronawirus służą jako bolesne przypomnienia o zniszczeniach, jakie wyrządziliśmy, tak Restore Our Earth przypomina o przyszłych możliwościach. Musimy odnowić naszą Ziemię nie tylko w trosce o środowisko naturalne, ale także dlatego, że nad nim pracujemy. - z nas potrzebna jest zdrowa Ziemia, aby utrzymać naszą pracę, środki do życia, dobre samopoczucie i długowieczność oraz satysfakcję. Stabilny świat nie jest wyborem; to jest potrzeba. Po Dniu Ziemi 2021 jednym wysiłkiem będzie nasze wspólne dążenie do zrozumienia klimatu, tak aby przyszli liderzy zaplanowali strategie już teraz.

Projekt „The Canopy Initiative”

Poprzez sadzenie drzew na całym świecie, Canopy Project pomaga poprawić nasz wspólny klimat. Od 2010 roku earthday.org współpracuje z The Canopy Project, aby wyhodować dziesiątki milionów drzew, aby pomóc ludziom na całym świecie.
earthday.org współpracuje z międzynarodowymi agencjami w celu ponownego zalesiania regionów, które rozpaczliwie potrzebują odnowienia, szczególnie obszarów, na których niektóre z najbardziej wrażliwych populacji świata są zagrożone zmianami klimatycznymi i zniszczeniem środowiska. W następstwie klęsk żywiołowych zasadziliśmy nawet drzewa na dużą skalę.

Jakie są korzyści z ponownego zalesiania dla środowiska?

Drzewa na naszej planecie straciły około 20 procent powierzchni od początku XX wieku. Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa około 7,3 miliona hektarów (1,8 miliona ha) ziemi było niszczone rocznie, a około połowa lasów tropikalnych na Ziemi została już wycięta. earthday.org zgadza się, że sadzenie miliardów drzew na całym świecie z powodu kryzysów środowiskowych jest jedną z najważniejszych i najtańszych metod usuwania CO2 z atmosfery. Lasy są nie tylko pochłaniaczem dwutlenku węgla, ale także zapewniają dzikiej przyrody niezbędne siedliska i zasoby ludzkiego środowiska, takie jak oczyszczanie powietrza i kontrola lokalnej temperatury.
Poprawa jakości gleby, poprawa ponownego zalesiania wód gruntowych, zachęcanie do rodzimej i endemicznej fauny oraz zapewnienie możliwości gospodarczych na otaczających obszarach poprzez przywrócenie odpowiedzialnych programów ponownego zalesiania lasów. earthday.org rozumie, że ponowne zalesianie jest jednym z najbardziej skutecznych i otwartych sposobów, w jakie obywatele mogą pomóc w rozwiązaniu problemów związanych ze zmianami klimatu, i jest zaangażowany w realizację projektu Canopy i globalny udział w odpowiedzialnych programach ponownego zalesiania.

Inteligentna toaleta z funkcją mycia wodą?

Długoterminowe korzyści płynące ze stosowania inteligentnej toalety mogą mieć znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia i komfortu, ale także dla społeczeństwa i planety. W BrookPad staramy się wykorzystywać jak najwięcej ekologicznych komponentów, zaczynając od pudełka, aby zmniejszyć ślad węglowy. Inteligentne urządzenie toaletowe może znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie na papier toaletowy i globalne wylesianie. Dokonaj zmiany teraz.

Napisane przez
zespół BrookPad


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Powiązane Posty

Dzień Matki - 9 maja
Dzień Matki - 9 maja
Dlaczego obchodzimy Dzień Matki? Dzień Matki to święto, które honoruje matkę rodziny, a także macierzyństwo, więzi rodzicielskie i wpływ matki na kulturę. Obserwuje się go w różnych dniach na całym świecie, ale przede ...
Czytaj Więcej