Przewodnik po zakupie wanny

arrange a bathroom bath bathroom bathroom design bathroom ideas bathtub bathtub or shower ideas modern design

Dowiedz się więcej o tym, jak kupić wannę, czytając ten artykuł.

Modern bath

Jak kupić wannę.

Przed wyremontowaniem łazienki lub zainstalowaniem nowej wanny zastanów się, jak duża ma być wanna. Nie myśl, że Twoja wanna musi być schowana w kącie. Zamiast tego umieść go dalej w pokoju, aby uzyskać bardziej luksusowy wygląd. Większa wanna jest zalecana, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, ale mniejsza może być odpowiednia, jeśli nie masz. Wanny z włókna szklanego są łatwe do zarysowania i nie wytrzymują zbyt długo, a ich żywotność wynosi około dwunastu lat. Czy planujesz wykorzystać wannę jako strefę prysznica, a jeśli tak, to czy potrzebujesz baterii wannowo-prysznicowej, czy użyjesz oddzielnych baterii?

Prysznice i wanny narożne są w razie potrzeby oznaczone jako „dla leworęcznych” lub „dla praworęcznych”. Przedmiot jest praworęczny, jeśli strzałka wskazuje w prawo; jest leworęczny, jeśli strzałka wskazuje w lewo. Wanny dwustronne są idealne do małych powierzchni; możesz siedzieć na obu końcach, nie martwiąc się o siedzenie na wtyczce lub oparcie na kranach. Wanna narożna jest przystosowana do montażu w narożniku, a wanny trójkątne mogą służyć zarówno jako prysznic, jak i siedzisko. Wolnostojąca wanna daje poczucie luksusu, jak w spa.

Poszukaj wanny z wysokim tyłem. Wybór odpowiedniego rozmiaru wanny jest ważny, aby uniknąć rozczarowania. sześć regulowanych dysz w wannie masuje całe ciało. 12 dysz powietrznych znajduje się u podstawy wybranej wanny. Ten system chromoterapii ma 21 strategicznie rozmieszczonych dysz, z wbudowanym systemem zmieniających kolor diod LED, aby pomóc w przywróceniu równowagi.

Czy chcesz słuchać muzyki podczas kąpieli? Ten system może być używany z systemem hydromasażu lub spa, w zależności od preferencji. Metal akrylonitryl-butadien nie jest już używany w wannach, ponieważ jest lekki i łatwy w utrzymaniu. Wanna akrylowa Supercast jest znacznie trwalsza i bardziej izolowana niż tradycyjna wanna żeliwna. Wanna z jednego arkusza blachy jest wytrzymała i łatwa w czyszczeniu.

Nasze wanny są dostarczane z pełnym wyposażeniem. Kupując wannę wolnostojącą należy pamiętać o wielu akcesoriach. Zasłony prysznicowe to dwa rodzaje zasłon prysznicowych, które można wykorzystać do kąpieli w wannie. Przelew zapobiega przepełnieniu wanny brudną wodą. Podobnie jak przycisk, marnotrawstwo zatrzaskowe można tylko wcisnąć lub wysunąć.

Rozważ dodanie dodatkowej ochrony przed zachlapaniem, jeśli wybierzesz wannę z zakrzywionymi ekranami. Kup dywaniki z tkaniny, aby zetrzeć rozlane płyny i umożliwić łatwe wchodzenie i wychodzenie z wanny. Świece mogą pomóc stworzyć przyjemną atmosferę i uprzyjemnić kąpiel. Ciepła woda odpręża ciało i umożliwia zasypianie, gdy zanurzone jest w niej napięte ciało. Regularne branie prysznica może powodować suchość i swędzenie skóry, a u niektórych osób zaostrzać choroby skóry, takie jak zapalenie skóry i egzema. Czas kąpieli powinien trwać co najmniej 20 minut, ale gorąca woda traci ciepło znacznie szybciej.

Dzięki naszej kolekcji najlepszych wanien możesz elegancko zanurzyć się lub wziąć prysznic.

Długa, gorąca kąpiel w wannie wypełnionej bąbelkami po ciężkim dniu to najlepszy sposób na relaks. Współczesne wanny muszą jednak pogodzić m.in. pandemonium czasu kąpieli dzieci oraz mycia zwierząt. Ponieważ wiele domów ma ograniczoną przestrzeń w łazienkach, można je połączyć z prysznicami, aby stworzyć strefę mycia, która jest zarówno funkcjonalna, jak i atrakcyjna.

W jakim pomieszczeniu planujesz umieścić swoją nową wannę?

Niezależnie od tego, czy przebudowujesz całą łazienkę, czy po prostu wymieniasz istniejącą wannę, musisz dokładnie zmierzyć swoją powierzchnię, aby upewnić się, że nowa wanna będzie pasować. Uzyskanie prostego zamiennika może oznaczać, że musisz mieć taki sam rozmiar jak obecny, ale nie oznacza to, że musisz cieszyć się takimi samymi doznaniami kąpielowymi.Zbadaj możliwość wymiany wanny na nowy zestaw baterii i zmiany ich umiejscowienia lub wybierz nowy typ wanny, który ma kilka nowatorskich funkcji

Dla tych, którzy zaczynają od zera, zastanów się, jak duża powinna być wanna, zanim przejrzysz nasz wybór. Jeśli masz miejsce, nie uważaj, że Twoja wanna musi być schowana w kącie; zamiast tego spróbuj umieścić go dalej w pokoju, aby uzyskać bardziej luksusowy wygląd.

Jakie są rodzaje wanien?

 • Wanny ze stopami szponiastymi i postumentowymi.
 • Wanny we wnęce lub we wnęce.
 • Wanny, które są dostępne w formie drop-in.
 • Wanny wolnostojące.
 • Wanny schowane w rogach.
 • Wanny z jacuzzi lub jacuzzi.
 • Wanny z otwieranymi drzwiami lub bramą.

Jaka jest właściwa nazwa wanny bez prysznica?

Wanny wolnostojące są przeznaczone do samodzielnego ustawienia w dowolnym miejscu w pomieszczeniu i często stanowią główny element środowiska kąpielowego. Wanny wolnostojące są zwykle kompletowane ze wszystkich stron i są łatwo dostępne.

Czy dama musi codziennie kąpać się?

Chociaż nie ma optymalnej częstotliwości kąpieli, eksperci zalecają, aby większość osób brała prysznic kilka razy w tygodniu, co jest wystarczające dla większości osób (chyba że jesteś brudny, spocony lub masz inne powody, aby częściej brać prysznic ). Prysznice trwające zaledwie trzy lub cztery minuty i koncentrujące się na okolicach pach i pachwin mogą być wystarczające.

Jakie czynniki powinienem wziąć pod uwagę przy zakupie wanny?

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli twój dom jest w stanie go utrzymać i masz niezbędne pomieszczenie, zaleca się większą wannę. Jeśli dysponujesz niezbędnym pomieszczeniem, wanny wolnostojące i narożne to doskonały wybór. Jeśli jednak masz ograniczoną ilość dostępnego pokoju, wnęka, wchodzenie i moczenie mogą być dla Ciebie bardziej odpowiednie.

Które wanny mają najdłuższą żywotność?

Wanna z włókna szklanego to najtańszy rodzaj wanny, jaki można kupić. Niestety jest podatny na zarysowania i nie wytrzymuje z upływem czasu, a jego żywotność wynosi około kilkunastu lat. Włókno szklane z akrylowym wykończeniem wytrzyma dłużej.

Dobór odpowiedniej baterii łazienkowej

Rozważenie tego przed wyborem wanny może wydawać się dziwne, ale najpierw musisz wybrać, jaki rodzaj kranu jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, ponieważ określi to, ile otworów na baterię będzie potrzebować Twoja wanna. Jeden otwór będzie wymagany dla baterii, a dwa otwory będą potrzebne dla osobnych baterii. Jeśli chcesz mieć baterie zamontowane na ścianie lub podłodze i sięgające ponad wannę, nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych otworów na baterie.

Wanny z już wyciętymi otworami na baterie, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek związany z samodzielnym wierceniem, są dostępne w niektórych stylach, podczas gdy inne nie. Daje to możliwość wywiercenia potrzebnej liczby dla wybranych baterii łazienkowych lub pozostawienia wanny bez zmian. Wszystko zależy od Ciebie.

Zastanów się, czy będziesz używać wanny jako strefy prysznica, a także czy będziesz potrzebować baterii wannowo-prysznicowej, czy też użyjesz oddzielnych baterii do wanny i prysznica. Baterie wannowe i prysznicowe dostępne są w dwóch odmianach: mechanicznej i termostatycznej. Baterie mechaniczne są typowe, podczas gdy nasze baterie termostatyczne zapewniają między innymi prostą i precyzyjną kontrolę temperatury, zmniejszają niebezpieczeństwo poparzenia dzięki blokadzie 38°C i automatycznie odcinają wodę w przypadku problemów z dopływem zimnej wody.Inne dostępne wersje to chłodne w dotyku miksery z zimnym korpusem, które są doskonałą opcją dla rodzin z dziećmi lub osób starszych

Wanny dla osób lewo- i praworęcznych

Nasze prysznice i wanny narożne będą oznaczone na stronie produktu jako lewostronne lub prawostronne, jeśli dotyczy. Niezbędne jest dokonanie odpowiedniego wyboru, w przeciwnym razie element może nie funkcjonować w Twojej przestrzeni. Zastanów się nad lokalizacją swojego nowego prysznica lub wanny narożnej i wyobraź sobie, że patrzysz na nią z przodu domu. Obróć wannę tak, aby najszerszy koniec (w przypadku wanien prysznicowych krótsza nóżka L lub pętla z P) znalazła się na górze wanny. Jeśli strzałka wskazuje w prawo, obiekt jest praworęczny; jeśli strzałka wskazuje w lewo, obiekt jest leworęczny.

Wiele rodzajów wanien

Wyszukując idealną wannę do swojej łazienki lub łazienki, pamiętaj, do czego chcesz jej użyć, a także ilość dostępnej przestrzeni – miej swoje wymiary pod ręką.

Wanny proste

Wanny proste są najpopularniejszym rodzajem wanny i można je zamontować nawet w najmniejszej przestrzeni. Są dostępne w wersji stalowej lub akrylowej i mają cienką konstrukcję o klasycznej formie, która sprawdza się w różnych konfiguracjach. Ten projekt jest również dostępny w wersji oszczędzającej miejsce do łazienek o ograniczonej przestrzeni.

Ten rodzaj wanny jest zazwyczaj otoczony panelem wannowym w celu dopełnienia wyglądu i często jest umieszczany przy ścianie lub w rogu, aby zaoszczędzić miejsce i zmaksymalizować funkcjonalność. Oznacza to również, że jeśli zainstalujesz parawan lub zasłonę nawannową, możesz używać wanny również jako prysznica.

Wanny z dwoma końcami

Zrelaksuj się po obu stronach podwójnej wanny, nie martwiąc się o siedzenie na korku lub odpoczynek na kranach, ponieważ dwustronna wanna ma dwa odpływy. Ten rodzaj prostej wanny, często nieco szerszy niż normalna wanna, ma korek i krany pośrodku, a nie po bokach.

Wanny z prysznicem

Dzięki nieznacznemu zwiększeniu rozmiaru w porównaniu z konwencjonalną wanną, wanny prysznicowe łączą wygodę prysznica z przyjemnością kąpieli, co czyni je doskonałym wyborem do niewielkich przestrzeni. Aby połączyć przestrzeń prysznicową i kąpielową w jednym, brodziki dostępne są w wersji P lub L o prostych krawędziach.

Wanny w rogu

Wanny narożne to kolejna doskonała opcja, jeśli masz ograniczoną przestrzeń i chcesz połączyć strefę kąpieli i prysznica. Jak sama nazwa wskazuje, wanny narożne są zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do ​​narożnika. Wanna narożna jest często większa i krótsza od wanny prostej, co ułatwia ustawienie niż wanna prosta. Ze względu na dodatkową szerokość, jaką zapewniają, wanny w kształcie trójkąta, zwane również prysznicami w kształcie trójkąta, mogą z powodzeniem służyć jako prysznice. Dodatkowo niektóre wersje mają wbudowane siedzisko, które jest idealne, jeśli musisz wejść do wanny, aby pomóc w myciu małych dzieci lub zwierząt.

Modele z kątem nachylenia wanny przesuniętym w lewo lub w prawo są dostępne zarówno w konfiguracji symetrycznej, jak i asymetrycznej. Do dopełnienia wyglądu wanny narożnej wymagany jest również panel wannowy.

Wanny wolnostojące

Jeśli masz dużo miejsca do pracy i chcesz poczuć się jak w spa, możesz skorzystać z wolnostojącej wanny. Zamiast wciskać się w ciasny kąt, można je wykorzystać do stworzenia naprawdę przyciągającego wzrok punktu w łazience.

Należy wziąć pod uwagę wiele elementów, w tym wyszukany, klasyczny styl, a także bardziej eleganckie, współczesne projekty. Aby zwiększyć komfort, rozważ kąpiel w pantoflach, w której tył wanny jest wyższy niż pozostała część wanny.Poszukaj wanien zwijanych z krawędzią, która przewija się po bokach wanny, aby uzyskać bardziej historyczny wygląd, a także wanien z płaskimi krawędziami, aby uzyskać bardziej opływowy wygląd. A co powiesz na dodanie szponiastych nóżek do samodzielnej wanny, aby nadać jej prawdziwy wygląd szponiastych nóżek? Wanna wolnostojąca nie potrzebuje panelu wykończeniowego, niezależnie od tego, czy stawia się ją bezpośrednio na podłodze, czy na nóżkach. Z drugiej strony armatura drenażowa i wannowa wyspowa może wymagać użycia specjalisty.

Kąpiele w spa

Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na rozpieszczanie, gdy możesz cieszyć się spokojnym i wystawnym doświadczeniem w zaciszu własnego domu dzięki wannie z hydromasażem. Istnieje możliwość zakupu wanny prostej lub narożnej z wbudowanym systemem hydromasażu, którą można dostosować za pomocą takich funkcji, jak zintegrowane dyfuzory olejków eterycznych i oświetlenie LED, aby czas kąpieli był jeszcze przyjemniejszy. Wiele z naszych systemów można zamówić z już zainstalowanym systemem Wellness, co pozwala cieszyć się wrażeniami podobnymi do spa bez względu na wybrany projekt. Sprawdź, czy wybrany model jest zgodny z systemem.

Szczegółowo opisane są systemy SPA

 • Systemy Whirlpool - uczucie masowania zapewnia sześć regulowanych dysz w wannie. Przewijane światła LED są dołączone do zaawansowanego systemu.
 • Systemy AirSpa są rodzajem systemu spa. Aby wytworzyć bąbelki, w podstawie wybranej wanny zainstalowano 12 dysz powietrznych. Dodatkowo możesz zdecydować, czy włączyć światła do chromoterapii, które zmieniają kolor.
 • Systemy BathSound - chcesz słuchać muzyki podczas kąpieli? Ten system łączy się ze smartfonem obsługującym technologię Bluetooth i może być używany w połączeniu z systemem Whirlpool lub AirSpa, w zależności od preferencji.
 • Systemy do chromaterapii – składające się z 21 strategicznie rozmieszczonych dysz i wbudowanego systemu zmieniającego kolor światła LED, który pomaga w przywróceniu równowagi.

Typowe wymiary wanny są następujące:

Przy tak wielu dostępnych wannach znalezienie takiej, która jest odpowiednia dla twojego obszaru, ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​nie będziesz niezadowolony.

Wanny proste lub prostokątne

Istnieje duży wybór modeli o długości od 150 do 180 cm i szerokości od 70 do 80 cm. Jeśli masz ścianę o długości około 180 cm, możesz zainstalować prostą wannę.

Wanny narożne dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach.

Te wanny mają zwykle długość 120-160 cm, ale szerokość 90-140 cm, co czyni je szerszymi niż wanny proste. Z drugiej strony wanny narożne mogą lepiej wykorzystać niewygodny kąt łazienki i można je umieścić pod spadzistym dachem.

Wanny oszczędzające miejsce

Prosty / narożny kształt wersji oszczędzających miejsce jest idealny do małych łazienek, ułatwiając kąpiel bez zapychania przestrzeni w łazience. Najmniejszy wymiar wanny oszczędzającej miejsce to 105 x 70 cm długości i szerokości. Dostępnych jest wiele różnych długości, od 120-140cm dla wanny prostej do 150-160cm dla asymetrycznej wanny narożnej.

Wanny wolnostojące

Tradycyjnie wanny wolnostojące można było znaleźć tylko w dużych łazienkach, ale dziś istnieją wersje, które są bardziej odpowiednie do mniejszych pomieszczeń. Nasze wanny wolnostojące mają około 170 cm długości, 80 cm szerokości i średnio 50-60 cm głębokości. Wannę wyspową można łatwo zainstalować na podłodze o powierzchni 10m2, jeśli zastosujesz te typowe wymiary.

Wanny z jacuzzi

Wanny w tym zakresie rozmiarów są dość duże, ale są dostępne w różnych formach, w tym 170 x 75 cm, 180 x 85 cm i 180 x 80 cm do wanien prostych oraz 160 x 90 cm lub 140 x 140cm, do wanien narożnych.

Materiały do ​​łazienki

Materiał syntetyczny, taki jak akryl, Toplax® lub Duoplax®, oraz żywica zastąpiły metal jako materiał wybierany do wanien, ponieważ jest lekki i łatwy w utrzymaniu Mamy również duży wybór wanien stalowych do wyboru od.

Akryl

Wanny akrylowe to fantastyczny wybór budżetowy, ponieważ są mniej trudne w montażu niż wanny stalowe i ponieważ są dostępne w większej różnorodności form. Solidna alternatywa, z ramą z twardego drewna i listwą przypodłogową, a także spodem wzmocnionym poliestrem wzmocnionym włóknem szklanym, są popularnym wyborem (GRP). W rezultacie minęły czasy delikatnych wanien akrylowych, które uginały się, gdy w nie wchodziłeś. Wanny akrylowe, w przeciwieństwie do wanien stalowych, są stale ciepłe w dotyku. Wanny akrylowe są nieporowate, co ułatwia ich czyszczenie i polerowanie ewentualnych zadrapań. Należy jednak unikać wrzucania ciężkich przedmiotów do wanny, ponieważ może to spowodować jej pęknięcie..

Supercast

Jeśli chcesz wszystkie zalety klasycznej wanny żeliwnej z najnowszymi innowacjami oferowanymi przez akryl, nie szukaj dalej niż nasza kolekcja Supercast. Supercast znacznie wzmacnia wannę akrylową, czyniąc ją tak wytrzymałą i trwałą jak żeliwo, a jednocześnie zapewnia lepszą izolację, dzięki czemu kąpiel pozostaje cieplejsza przez dłuższy czas. Ma również powierzchnię o wysokim połysku, jest łatwy do czyszczenia i lżejszy niż wanna żeliwna lub stalowa. Ta innowacyjna powłoka nakładana fabrycznie łączy komfort i ciepło akrylu z wytrzymałością i trwałością żeliwa, zapewniając najwyższą trwałość i wytrzymałość.

Toplax® lub Duoplax® to dwa różne rodzaje toplax.

Wanny te wykonane są z mieszanki akrylu i ABS (Akrylonitryl-Butadien-Styren), co czyni je bardzo trwałymi i prostymi w utrzymaniu. Dobrze spisują się również w zatrzymywaniu ciepła.

Żywica

Powłoka z polimeru lub żelu jest nakładana na powierzchnię włókna szklanego, aby wanna była wyjątkowo miękka w dotyku. Jest bardzo odporny na ścieranie, a jednocześnie lekki.

Wanny stalowe

Wykonane z jednego kawałka blachy stalowej, którą można poddać recyklingowi, stalowe wanny są formowane przez wciśnięcie arkusza do formy w celu uzyskania pożądanego kształtu. Następnie jest zabezpieczona trwałą powłoką emalii o wysokim połysku, aby zapewnić piękny wygląd i długotrwałą trwałość. Jednak wanny stalowe są początkowo chłodne w dotyku, ponieważ skutecznie przenoszą ciepło i szybko się nagrzewają. Zastanów się, czy jest to najlepsza opcja dla Ciebie i Twojego domu, ponieważ jeśli wanna nie jest całkowicie pełna, boki będą bardzo zimne, co może mieć wpływ na to, jak kojące jest to uczucie. Do naszych wanien stalowych polecamy wyłącznie baterie wannowe (zwane również wannowymi do ciepłej i zimnej wody), ponieważ są one wyposażone w dwa nawiercone otwory na baterie.

Możliwe, że będziesz potrzebować

Po wybraniu rodzaju wanny i materiału, z którego zostanie wykonana, przejrzyjmy kilka akcesoriów, które mogą być potrzebne do dopełnienia wyglądu. W komplecie okucia i nóżki. Prawie wszystkie nasze wanny są dostarczane w komplecie ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami – przed zakupem sprawdź dokładnie, co zawiera. Jeśli jednak kupiłeś wannę wolnostojącą, może być kilka dodatkowych akcesoriów, które należy wziąć pod uwagę. Zapoznaj się z naszą ofertą nóżek do wanny, aby uzupełnić wybrany projekt, nie zapomnij również sprawdzić osłon rur i stojaków. W wannach wolnostojących z otworami na baterie osłona rury służy do ukrycia przewodów rurowych prowadzących do baterii. W przypadku wanien bez otworów na baterie, rury stojące należy podnieść tak, aby wystawały poza krawędzie do wnętrza wanny.

Odpady z łazienki

Odpady, zwane również korkami, są nie tylko niezbędne do funkcjonowania wanny, ale mają również znaczenie dla jej wyglądu. przed przepełnieniem wanny brudną wodą.

W przypadku bardziej tradycyjnej łazienki zaleca się stosowanie korka i łańcuszka. Alternatywnie, jeśli chcesz bardziej współczesny wygląd, wybierz wyskakujące okienko lub klikacz. Odpływ wannowy jest sterowany za pomocą przełącznika znajdującego się nad przelewem: aby otworzyć i zamknąć odpływ, wystarczy przekręcić przełącznik. Odpad zatrzaskowy działa podobnie do przycisku, ponieważ można go tylko wcisnąć lub wysunąć. Przed zakupem sprawdź kompatybilność wybranej wanny z odpadami.

Parawany nawannowe i zasłony prysznicowe to dwa rodzaje zasłon prysznicowych.

Używanie wanny jako prysznica wymaga zainstalowania parawanu lub zasłony prysznicowej, aby zapobiec rozlewaniu się wody do pomieszczenia podczas korzystania z wanny. Wieszaki na ręczniki i zintegrowane schowki są dostępne w wielu naszych parawanach nawannowych, co pozwala utrzymać czystość i porządek w łazience, a jednocześnie mieć ręcznik w zasięgu ręki po wypraniu ubrań. Okna ozdobne są dostępne z ramami lub bez, ze szkła bezpiecznego lub akrylu oraz w różnych wykończeniach, takich jak przezroczyste, nieprzezroczyste, matowe, zakrzywione lub proste. Dzięki opcji prostego ekranu możesz wybierać między projektem jedno-, dwu- lub czteropanelowym.

Jeśli otworzysz pojedynczy panel, tak jak zwykłe drzwi, po otwarciu drzwi wycieknie trochę wody. Dzięki konstrukcji z dwoma panelami stała część znajdująca się najbliżej kranów jest nieco większa, co zapewnia nieco większą ochronę przed zachlapaniem, gdy prysznic jest włączony. Poszukaj modeli, które mają dostęp do kranów z boku, dzięki czemu możesz obsługiwać prysznic bez przemoczenia. Dostępne są wersje czteropanelowe. Gdy nie jest używany, można go całkowicie złożyć, aby zaoszczędzić miejsce do przechowywania. Podczas kąpieli przydają się parawany z licznymi panelami, ponieważ można je całkowicie złożyć i nie przeszkadzać. Zakrzywione parawany są idealne, jeśli wybrałeś wannę z zakrzywioną krawędzią lub jeśli chcesz po prostu trochę więcej ochrony przed zachlapaniem niż zapewni Ci prosty parawan.

Panele do łazienki

W zależności od wyboru wanny i miejsca jej zainstalowania, możesz rozważyć dodanie paneli, aby dopełnić wygląd swojej łazienki. Panele wannowe na front i koniec wanny są dostępne w wykończeniach drewnopodobnych, takich jak dąb i orzech, a także w białych wzorach, takich jak pióro i wpust.

Panele łazienkowe mogą być używane nie tylko do ukrywania wszelkich instalacji wodociągowych lub rur, których nie chcesz widzieć, ale mogą być również wykorzystane do zapewnienia dodatkowego miejsca do przechowywania lub estetycznego wyglądu Twojej łazienki.

Bezpieczeństwo kąpieli jest bardzo ważne.

Aby uniknąć ślizgania się i wsuwania i wysuwania z wanny, zainwestuj w matę łazienkową. Oferujemy maty podłogowe z tkaniny, które usuwają wszelkie wycieki i zapewniają bezpieczne wchodzenie i wychodzenie z wanny. Dodatkowo zapewnione są gumowe maty z antypoślizgowymi uchwytami, które gwarantują bezpieczeństwo podczas stania w wannie podczas korzystania z prysznica lub wanny.

Akcesoria do łazienki

Ostatnie, ale nie mniej ważne, nie zapomnij o wszystkich małych dodatkach, które pomogą uzupełnić Twoją nową wannę. Rozważ zakup kołyski łazienkowej, która pomoże Ci w uporządkowaniu udogodnień. Możesz też rozsypać cudownie pachnące świece, aby stworzyć relaksujące środowisko.

 • Jakie korzyści płyną z kąpieli?
 • Wykazano, że kąpiel poprawia zdrowie serca....
 • Kąpiel może ułatwić oddychanie.
 • Wykazano, że kąpiel jest korzystna dla mózgu i układu neurologicznego.
 • Wykazano, że kąpiel jest korzystna dla mięśni, stawów i kości
 • Kąpiel może pomóc w utrzymaniu krwi i odporności....
 • Kąpiel pomaga przywrócić równowagę hormonom.

Co sprawia, że ​​kąpiel sprawia, że ​​czujesz się lepiej?

Ciepło wody uspokaja organizm i pomaga szybciej zasnąć. Kiedy spięte ciało zanurza się w ciepłej wodzie, gorąca woda podnosi temperaturę ciała, jednocześnie rozluźniając mięśnie. Rozluźnienie naszych mięśni nie tylko pomaga nam czuć się lepiej fizycznie, ale także pomaga nam czuć się lepiej psychicznie.

Jakie są wady kąpieli?

Regularny prysznic może powodować suchość, swędzenie skóry, a nawet zaostrza w niektórych przypadkach choroby skóry, takie jak zapalenie skóry i egzema. Regularne branie prysznica, szczególnie w bardzo gorącej wodzie i zimą, powoduje wysuszenie skóry, zaczerwienienie i podrażnienie.

Ile razy w tygodniu powinieneś brać kąpiel?

Zobowiąż się do kąpieli w wannie z hydromasażem raz dziennie (lub częściej, jeśli chcesz) przez następne dziesięć dni. Ustal sobie dzienny przedział czasowy na około pół godziny — 15 minut na kąpiel, plus czas przed i po przejściu — i trzymaj się go.

Jak długo powinienem moczyć się w wannie?

Dobra kąpiel w wannie powinna trwać co najmniej 20 minut, ale gorąca woda traci ciepło znacznie szybciej, więc odpowiednio zaplanuj. Zawsze istnieje możliwość spuszczenia części wody w wannie i odprowadzenia gorącej wody z kranu, ale są też inne, bardziej wydajne opcje.

Kup wannę: główne punkty

 • Wanna z włókna szklanego jest najbardziej ekonomiczną wanną do kupienia.
 • W razie potrzeby produkty będą wyświetlały oznaczenie prysznica i wanny narożnej.
 • Wanny proste są najczęstszym typem wanny i nadają się do pomieszczeń każdej wielkości.
 • Wanny w rogu
 • Powinno się również skorzystać z wanien narożnych, które pozwalają łączyć kąpiel z prysznicem.
 • Wysokiej klasy system jest wyposażony w przewijane światła LED.
 • Systemy AirSpa to systemy spa.
 • Systemy do chromaterapii — 21 strategicznie rozmieszczonych dysz i wbudowany system oświetlenia LED zmieniającego kolor, pomagający przywrócić równowagę.
 • Artykuły łazienkowe
 • Metal został zastąpiony akrylem, Toplax® lub Duoplax® i żywicą w wannach, ponieważ jest lekki i łatwy w utrzymaniu.
 • Dostępne są również wanny stalowe.
 • Do użytku z naszymi wannami stalowymi oferujemy klientom wyłącznie podwójnie wywiercone baterie wannowe (powszechnie znane jako baterie wannowe do ciepłej i zimnej wody).
 • Dostępne są wersje czteropanelowe.
 • Po złożeniu zajmuje mniej miejsca do przechowywania.
 • Jeśli wybrałeś wannę z zaokrągloną krawędzią, zakrzywione parawany są idealne. Dodatkowo zakrzywione ekrany zapewniają nieco lepszą ochronę przed zachlapaniem niż ekrany proste.
 • Udowodniono, że kąpiele korzystnie wpływają na mózg i układ neurologiczny.
 • Udowodniono, że kąpiel korzystnie wpływa na mięśnie, stawy i kości.
 • Regularne branie prysznica może powodować suchość, swędzenie skóry, a także zaostrzać choroby skóry, takie jak zapalenie skóry i wyprysk u niektórych osób.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals