How do I choose bathroom tiles?

Jak wybrać płytki łazienkowe?

To, co musisz wiedzieć o płytkach łazienkowych i jak wybierać płytki łazienkowe, są omówione w tym artykule.

 

 umieszczanie płytek łazienkowych

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek podłogowych?

Jak wybrać płytki?

Spośród wielu wyborów, które będziesz musiał dokonać podczas przebudowy lub budowy łazienki w domu, ten, którego spodziewasz się, najprzyjemniejszy, jest wybór płytek do łazienki. Wyznaczają ton ogólnego wyglądu i wyczucia ukończonej przestrzeni i prawdopodobnie będą pierwszą rzeczą, którą zauważysz, gdy wchodzisz do pokoju. Oczywiście dreszczyk emocji związany z decydowaniem o płytkach można zastąpić wahaniem w wyniku ogromnej liczby dostępnych opcji. Czy lepiej jest iść jasno czy ciemno? Czy lepiej być dużym czy małym? Co wolisz: błyszcząca czy matowa? Co wolisz: elegancki, nowoczesny czy teksturowany i naturalny? Wystarczy kilka minut, aby ta przyjemność zmieniła się w napięcie i troskę o to, czy dokonujesz właściwego wyboru. Ale nie przejmuj się! Dziewięć pomysłów, które dzisiaj podzielę z wami, ułatwi niż kiedykolwiek, aby zawęzić to, co naprawdę chcesz użyć w swojej idealnej łazience i zamienić swoją wizję w rzeczywistość.

Kamienne płytki łazienkowe są dokładnie tak, jak brzmią.

Marmur wydaje się luksusowy ze względu na przepływające przez niego żyły koloru, które zapewniają bogate bogactwo na powierzchnię. W zależności od preferencji możesz wybierać spośród różnych tonów kolorów, od ciemności do światła, a także wzorce żyłek, które są zarówno subtelne, jak i oszałamiające. Trawertyn ma ciepły wygląd. Wybierz wypełniony trawertyn zamiast naturalnych otworów, które zapobiegną wejściem do kamienia wody i sprawi, że płytki wydają się bardziej wyjątkowe. Może być używany zarówno do płytek podłogowych, jak i ściennych, ale należy go uszczelnić, aby powstrzymać kamień przed uszkodzeniem.

Co to są wykonywane przez człowieka płytki łazienkowe i jak działają?

Płytki ceramiczne są opłacalną powłoką, która jest również prosta w utrzymaniu. Nie są one tak trwałe jak porcelanowe płytki, ale ponieważ łazienka nie jest obszarem o wysokim ruchu, mogą być stosowane zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Zawsze sprawdzaj dwukrotnie, że rozważasz ceramiczne płytki jest odpowiednie dla podłogi przed jej zakupem. Płytki porcelanowe mają większą gęstość niż płytki ceramiczne, są bardzo trwałe i są łatwe w utrzymaniu. Są odpowiednie do użycia zarówno na podłogach, jak i ścianach.

Jaki jest najlepszy sposób na wybranie wyróżniającej się płytki?

Jeśli masz na myśli ulubiony projekt, jest to prosty sposób na rozpoczęcie wyboru płytek łazienkowych. Być może zakochałeś się nad obcasami w określonym wzorze, jasnym kolorze lub niezwykłej formie. Będzie to centralny punkt pokoju i można go wykorzystać jako płytkę akcentującą na ścianach lub można go wykorzystać do podania podłogi lub obudowy pod prysznicem, w zależności od preferencji. Płytki akcentu dla wyróżniającej się płytki powinny zostać wybrane w taki sam sposób, jak wyróżniający się kafelka.

Jak wybrać płytki podłogowe?

Możliwe, że już zdecydowałeś się na płytce centralne dla Twojej okolicy, a płytki podłogowe w łazience po prostu stanowią uzupełnienie tego wyboru projektu. Jeśli z drugiej strony wybrałeś coś prostszego dla ścian, obecnym trendem jest dodanie małego współczynnika wow do pokoju ze wzorem. Możesz wybrać styl bohemijski lub coś bardziej odważnego, lub nawet możesz uzyskać wygląd prawdziwego drewna z naszymi drewnianymi płytkami podłogowymi na rustykalne lub sandi, które jest idealne dla każdego pokoju w domu.

Jaki jest związek między rozmiarem płytek a rozmiarem pokoju?

Jeśli chodzi o kafelki z dużymi formami, jeśli twój pokój jest mały (jak wiele łazienek), możesz powstrzymać się od włączenia ich do projektu. Skorzystaj z płytek, które są odpowiednie dla wielkości swojej przestrzeni. Na przykład średniej wielkości płytki dla średniej wielkości łazienki lub mozaiki dla bardzo małego szatni. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym obszarze, zalecamy przeczytanie naszej funkcji odpowiedniego rozmiaru kafelków, co jest bardzo pomocne!

Jak należy myśleć o swoich płytkach akcentu?

Po wyborze płytki funkcyjnej należy wziąć pod uwagę tylko jedną lub dwie kolejne kafelki, aby ją uzupełniać. Ważne jest wybór bezpłatnych płytek, które uzupełniają wyróżniającą się płytkę, ponieważ wybór zbyt wielu odważnych płytek w pokoju spowoduje zbyt wiele punktów skupienia. Coś neutralnego, prostego lub po prostu teksturowanego powinno działać tutaj dobrze, ponieważ umożliwi to wyróżniającą się płytkę na centralne miejsce. Wiele naszych kolekcji obejmuje różnorodne wzory i style płytek, które doskonale się uzupełnią, co ułatwi zjednoczony wygląd w małej przestrzeni.

Jak mogę być bardziej kreatywny dzięki układom płytek?

W końcu tylko dlatego, że wybierasz prostą płytkę, nie oznacza, że ​​będzie monotonna! Dzięki użyciu płytek w stylu metra lub prostokątnych płytek w intrygującym układzie możesz stworzyć mnóstwo różnych wzorów, które dadzą coś więcej dla twojego projektu. Sprawdź nasz artykuł na temat wszystkich różnych metod układania płytek, aby uzyskać więcej inspiracji i sugestii.

Jaki jest najlepszy sposób na uproszczenie?

Zakładając, że początkowa opcja jest obowiązkowa, wykorzystaj ją, aby pomóc Ci dokonać wyborów dotyczących innych kafelków, które uwzględniasz również w swoim projekcie. Nie popełnij błędu: jeśli chcesz dodać element zainteresowania swojej płytki, nie bój się trochę naruszać zasad, eksperymentując z różnymi kolorami i wzorami. Weźmy bardziej skromne odcienie wybranego koloru lub wzoru, aby wykorzystać na swoich płytkach akcentujących, jeśli szukasz czegoś innego.

Jaki jest najlepszy sposób na wybranie swoich niezbędnych płytek?

Zazwyczaj, kiedy zaczynamy przebudowę łazienki, mamy na myśli jedną płytkę, którą chcielibyśmy uwzględnić w projekcie. Czasami jest to bardzo niezwykła lub unikalna płytka akcentu, a innym razem jest to tak proste, jak wiedza, że ​​chcesz białej płytki metra w określonym wzorze. W każdym razie weź tę płytkę fantasy i wykorzystaj ją jako punkt wyjścia dla innych kafelków, których użyjesz w swoim projekcie łazienki. Wapień to ponadczasowy materiał, który nigdy nie wychodzi z mody. Blane wykończenia - które mają jednak ciepły wygląd - są popularne, ale mogą być również ciemniejszym kolorem. Konieczne jest uszczelnienie kamienia. Wapień jest bardziej miękki niż inne naturalne kamienie, w wyniku czego łatwiej go zarysować. W związku z tym prawdopodobnie najlepiej jest zarezerwować podłogę twojego łazienki, a nie podłogi głównej kąpieli. Łupka jest dobrą opcją, jeśli chcesz głębszych tonów dla ścian lub podłogi - oba jednocześnie byłyby zbyt duże dla większości ludzi. Potem będzie to ponownie zapieczętowane. Ponieważ jest odporne na poślizg, jest to dobry wybór dla łazienki, która będzie używana przez tych, którzy są mniej stabilni na nogach.

 • Jednak użyj tej płytki wymarzonej jako punktu wystrzeliwania innych płytek, których będziesz używać w swoim projekcie łazienki.
 • Popularne są blade powłoki, które wydają się ciepłe, ale są naprawdę głębsze.
 • Wapień jest łatwiej zarysowany niż inne naturalne kamienie.
Nowoczesna łazienka z płytkami

Jak wybierasz błyszczące płytki?

Jak skupić się na jednym show-stop?

Dostępnych jest mnóstwo wspaniałych płytek łazienkowych, a łazienka jest doskonałą lokalizacją, aby zaprezentować niektóre z twoich unikalnych cech osobowości. Jeśli zamierzasz to pójść, ogranicz się do jednego momentu zatrzymującego show. To sprawi, że Twój wygląd będzie ponadczasowy i pomoże ci uzyskać czynnik WOW, który chcesz.

Jaki jest najlepszy sposób na dodanie tekstury?

Płytka inspirowana przyrodą może być doskonałym wyborem, jeśli chcesz stworzyć atmosferę przypominającą spa w łazience. Zastosowanie kafelków efektu kamiennego, łupków, trawertynowych, naturalnych kamiennych płytek i marmurowych płytek skutkuje naturalnym wyglądem, który jest mocno zakotwiczony w środowisku. Naturalne odcienie drewna należy użyć do uzupełnienia tych tekstur w celu kojącego i rewitalizacji wyniku końcowego.

Jak należy rozważyć czynnik uczucia?

Pamiętaj, że jeśli instalujesz płytki na podłodze prysznica, będziesz chciał czegoś, co jest przyjemne, i ma wystarczająco dużo przyczepności, aby uniemożliwić ci ślizganie się. Zazwyczaj dobrym pomysłem jest użycie maleńkich płytek lub mozaiki w tym obszarze, ponieważ dodatkowe linie zaprawy będą oferować większy odporność na poślizg bez nieprzyjemnych podeszwy podczas ich chodzenia. Jeśli zastanawiasz się nad zebraniem mokrego pokoju, oferujemy szeroką gamę płytek, które są odpowiednie do użycia jako podłogi w mokrej pokoju.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze do zakończenia?

Nie ma wątpliwości, że gładka płytka zawsze będzie prostsza do czyszczenia niż szorstki kafelek. Woda może mieć większą skłonność do osiedlenia się na wysoce wytłoczonych płytek, naturalnych płytek z dipami i szczelinami, kamykami i innymi podobnymi materiałami, więc pamiętaj, że może być konieczne nieco bardziej trwałe w procedurze czyszczenia w tym przypadku. Podczas procesu selekcji płytek łazienkowych zastanów się, jak zaangażowany jesteś w utrzymanie wyglądu płytek na czas istnienia przestrzeni.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek łazienkowych?

Podejmij decyzję o swoim budżecie. Wybierz kolorystykę swojego projektu. Budowanie palety kolorów może być trudne, dlatego sugerujemy rozpoczęcie od wyboru kolorów szaf i próżności. Weź pod uwagę rozmiar płytek. Ukończ swój wygląd. Płytki prysznicowe powinny rozciągnąć się aż do sufitu.

Który kolor jest najbardziej odpowiedni dla płytek łazienkowych?

Kolor biały rozjaśnia pokój. Stwarza poczucie porządku i jasności w środowisku. W połączeniu z glazurą odblaskową tworzy odbicia lustrzane, które optycznie rozszerzają przestrzeń. Białe płytki zawsze były i najprawdopodobniej będą nadal jednym z najpopularniejszych kolorów łazienki.

Które płytki są najbardziej odpowiednie do użytku w łazienkach?

W wyniku jego taniego kosztu i dużego stopnia użyteczności, winyl jest najbardziej preferowanym materiałem podłogowym w łazience. Podłogi winylowe są również najpopularniejszym rodzajem podłóg w Stanach Zjednoczonych, a następnie ceramiki, porcelany, szkła, kamienia i podłogi laminowanej.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek łazienkowych na małą łazienkę?

Według powszechnego przekonania, im większe płytki, tym mniejszy wydaje się pokój. Zasadniczo projektanci wnętrz zalecają użycie dużych płytek (takich jak 6060 cm lub 8080 cm) w małej łazience, ponieważ sprawi, że przestrzeń będzie mniejsza.

Jaki rodzaj płytki łazienkowej jest najprostszy do czyszczenia?

Kamień naturalny, szklana płytka, wypolerowana płytka porcelanowa i płytki winylowe to cztery rodzaje płytek łazienkowych, które są najprostsze do czyszczenia. Wybór jednej z tych czterech płytek pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze na sprzątaniu materiałów eksploatacyjnych, a także na czas czyszczenia.

Jakie są najlepsze płytki do użycia dla ścian prysznicowych?

Dokonaj wyboru między podłogami ceramicznymi, porcelanowymi płytkami podłogowymi lub kafelkami kamieniołomowymi, które są członkami rodziny ceramicznej i są doskonałe do regionów poddanych wilgoci. Może to wydawać się oczywiste-w końcu chcesz, aby Twój prysznic i łazienka były wodoszczelne.

Jaki jest najnowszy trend projektowy płytek łazienkowych?

Blue and Green Tile Design jest zarówno piękny, jak i złożony. Czarne i białe płytki w tej łazience stanowi wyjątkowy element uroku. Jest to idealna płytka akcentowa dla każdej przestrzeni, czy to na podłodze, czy na ścianie! ... w tym roku spodziewaj się mnóstwa żywych wzorów i kolorów na płytkach, gdziekolwiek spojrzysz!

Jakie kolory można użyć, aby drobna łazienka wydawała się większa?

Kolor Black jest moim ulubionym do malowania małych łazienek [które zwykle są pokoi bez okien] regularnie. Jenny Wolf z Jenny Wolf Interiors wyjaśnia, w jaki sposób zapewnia wygląd większej przestrzeni, dodając głębokość do pokoju. Fleming James z Oliver Street Designs zaleca użycie farby o wysokiej płytce w ciemnym odcieniu, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze ceramicznej płytki do mojej łazienki?

Korzystanie z średnich płytek na podłodze jest często zalecane podczas przebudowy małej łazienki, ponieważ użycie mniejszych płytek powoduje więcej linii fugowych, co może sprawić, że mała łazienka wydaje się jeszcze mniejsza. Jednak nie przesadzaj z wielkością płytek; Bardzo duże płytki mogą sprawić, że niewielka łazienka wydawała się jeszcze mniejsza.

Czy lepiej mieć matowe lub błyszczące płytki pod prysznicem?

Wybór między matowymi a błyszczącymi płytkami na prysznic sprowadza się do osobistego smaku i wielkości dostępnego obszaru. Płytka z matowym wykończeniem jest odporna na poślizg, ukrywa brud i brud i może nadać łazience bardziej rustykalny wygląd. Używanie błyszczącego wykończenia sprawia, że ​​pokój wydaje się większy, ułatwia utrzymanie i oświetla ten obszar.

różne płytki

Jakie są różne rodzaje płytek?

Czy sprzątanie płytek łazienkowych jest prostym zadaniem?

Szklana płytka to powierzchnia niskiej konserwacji. Nie potrzebujesz niczego specjalnego; Butelka rozpylona wypełniona mieszaniną mydła i wody, a jeszcze lepiej, woda i ocet, załatwi sprawę.

Płytki są dostępne w różnych materiałach.

Wybierając backsplash z płytki, pierwszą rzeczą do rozważenia jest rodzaj materiału do wyboru. Płytki ceramiczne, porcelanowe i szklane są jednymi z najprostszych kafelków do czyszczenia, ponieważ nie wymagają użycia określonych środków czyszczących w celu utrzymania ich wyglądu.

Co umieszczasz pod płytkami prysznicowymi, aby powstrzymać je przed wypadnięciem?

Tablice cementowe powinny być zainstalowane za obudową wanną i prysznicem. Na ścianach za wanną i obudową prysznicową wykonane z zespołów płytek lub paneli z uszczelnionymi złączami użyj płytki cementowej lub równoważnego odpornego na wilgoć materiał podkładowy, aby zapobiec przenikaniu wilgoci.

Jaka jest historia płytek łazienkowych?

Płytki to cienkie przedmioty o kwadratowej lub prostokątnej formie, które są często używane w budownictwie. Płytka to wyprodukowany kawałek materiału twardego, takiego jak ceramika, kamień, metal, pieczona glina, a nawet szkło, które jest stosowane w różnych zastosowaniach. Termin pochodzi od francuskiego słowa Tuile, które pochodzi od łacińskiego słowa Tegula, które odnosi się do płytki dachowej wykonanej z pieczonej gliny i używana jako materiał dachowy.

Podczas budowy pokrycia ścian i podłogi często stosuje się płytki. Mogą się różnić od podstawowych płytek kwadratowych do skomplikowanych lub mozaiki. Płytki ceramiczne są najczęstszym rodzajem kafelków i zwykle są oszklone do użytku wnętrza i nieudane do dachu. Inne materiały, w tym szkło, korek, beton i inne materiały kompozytowe, a także kamień, są również szeroko stosowane w branży budowlanej.

Jaka jest różnica między pracą ozdobną a kolorową cegłą?

Mozaika ma być odróżniana od dekoracyjnych płytek lub sztuki płytek, która jest utworzona z ogromnej liczby małych, losowo rozmieszczonych płytek, każdego z pojedynczego koloru, zwykle wykonanego ze szkła, ale czasami ceramiki lub kamienia i które są ułożone w wzorce. Istnieje wiele różnych projektów płytek do wyboru, w tym kości jodełka, rozłożone, przesunięte, siatkowe, ułożone, wiązki, ułożone i splot koszyków, i można je dostosować pod względem wielkości, kształtu, grubości i koloru.

W XXI wieku, Europa? !!

Era wiktoriańska odnotowała znaczne odrodzenie w płytkach, co było głównie wynikiem gotyckiego ruchu przebudzenia, ale także ruchu sztuki i rzemiosła. William de Morgan był wybitnym angielskim artystą płytek, który był mocno zainspirowany wzorcami islamskimi. Urodził się w XVIII wieku i zmarł w XIX. Rozwój łazienki, a także lepsze zrozumienie potrzeby czystości w kuchni, odegrały w tym znaczącą rolę.

nowoczesna łazienka białych płytek

Czy to prawda, że ​​białe płytki sprawiają, że pokój wydaje się większy?

Jaki rodzaj materiału jest używany?

Pebble płytki to płytki, które składają się z maleńkich kamyków, które są podłączone do podkładu cienką siatką. Ziemia, kamionka i porcelana to przykłady materiałów ceramicznych używanych do płytek. W branży budowlanej druk cyfrowy jest wykorzystywany do tworzenia murale z płytkami na zamówienie do kuchni i pryszniców, a także do komercyjnego wystroju w miejscach takich jak restauracje, hotele i lobby. Trawienie diamentów odbywa się za pomocą wiertła z diamentami, które jest kontrolowane przez komputer. Zastosowanie pieców o wysokiej temperaturze do połączenia obrazu z podłożem płytek staje się coraz bardziej powszechne.

Jakie dokładnie są płytki sufitowe?

Płytki sufitowe są cienkie, lekkie płytki, które są wykorzystywane w budowie konstrukcji. Materiały te oferują minimalną izolację termiczną, ale mają na celu zwiększenie akustyki przestrzeni lub zmniejszenie objętości powietrza, które należy podgrzewać lub schłodzić w celu osiągnięcia tych efektów. Płytki sufitowe działają również jako bariera ognia i dymu, zapobiegając rozprzestrzenianiu się dymu i ognia. Gorące gazy i dym z pożaru mogą wznieść się na sufit i zbierać nad detektorami dymu i zraszacze, jeśli płytki sufitowe są zepsute, przemieszczane lub usuwane podczas budowy.

Jakie dokładnie są płytki podłogowe?

Płytki stosowane na tradycyjnych piętrach są zwykle umieszczane w moździerzu, które składają się z piasku, cementu, a w niektórych przypadkach składnika lateksowego. Konsekwentną grubość osiąga się przez piło granitowe lub marmurowe płytki po obu stronach, a następnie polerowanie lub wykończenie górnej powierzchni, aby uzyskać jednolitą grubość. Kamienne płytki mogą być estetyczne, ale ponieważ są produktem naturalnym, są mniej spójne pod względem koloru i designu. Wymagają bardziej szczegółowego planowania zarówno użycia, jak i instalacji.

Możliwe jest tworzenie płytek ceramicznych do użytku w mokrych miejscach bardziej odpornych na poślizg, używając wyjątkowo małych płytek, aby linie zaprawy działały jak rowki lub przez odkładanie wzoru konturu w jedną stronę płytki. Rozlane płyny mogą odbarwić płytki z kamienia naturalnego, dlatego należy je powlekać uszczelniaczem i regularnie ponownie uszczelnić. Niewielkie ilości brudu na wielu naturalnych płytkach podłogowych nie są widoczne ze względu na skomplikowane, nie powtórne wzory znajdujące się w kamieniu naturalnym.

Gumowe płytki podłogowe oferują szeroką gamę zastosowań zarówno w środowisku domu, jak i w środowisku biznesowym. Ich użycie jest szczególnie korzystne w okolicznościach, w których ma mieć podłogę o dużej trakcji lub ochronę podłogi skłonnej do szybkiego zerwania. Plastikowe płytki podłogowe, szczególnie blokujące płytki podłogowe, które mogą być umieszczone bez potrzeby kleju lub kleju, są stosunkowo nowym wynalazkiem w podłodze.

Jakie są najważniejsze względy przy wyborze płytek łazienkowych?

 • Zaplanuj wybór płytek.
 • Wybierz swoje płytki akcentu w taki sam sposób, jak wyróżniający się kafelka.
 • Możliwe jest, że wybrałeś główną płytkę do swojej przestrzeni, a płytki podłogowe w łazience po prostu uzupełniają decyzję.
 • Najpierw wybierz swoje najważniejsze płytki.
 • Dzięki płytkom efektowym, łupkowym, trawertynowym, naturalnym kamiennym płytkom i marmurowym płytkom efektowym będziesz mieć solidne, solidne środowisko.
 • Aby odmłodzić i relaksujące wykończenie, należy zastosować naturalne odcienie drewna.
 • Wybierz kolor, który jest najlepszy do płytek łazienkowych.
 • Wybierz płytki łazienkowe, które są najbardziej odpowiednie.
 • Tanie i bardzo użyteczne, winyl jest wybierany do podłóg łazienkowych.
 • W przypadku domów podłogi winylowe są najczęstszą podłogą, a następnie ceramiczną, porcelanową, szkła, kamienia i podłogi laminowanej.
 • Decyzja między matową lub błyszczącą płytką prysznicową zależy od osobistych preferencji i ilości dostępnej przestrzeni.
 • Dzięki błyszczącej powierzchni przestrzeń wydaje się większa, jest prostsza do utrzymania i podkreśla obszar.
 • Praca ozdobna i kolorowa cegła są różne.
 • To przebudzenie w płytkach, głównie z powodu gotyckiego stylu odrodzenia, towarzyszył ruch artystyczny i rzemieślniczy.
 • Powierzchnie płytek można uczynić bardziej odpornym na poślizg, wykorzystując bardzo małe płytki, które działają jako rowki dla linii zaprawy, lub poprzez zastosowanie konturowej konturowej po jednej stronie kafelki.
 • Powierzchnie płytek zabarwione rozlanymi płynami muszą być pokryte uszczelnieniem i regularnie uszczelnić.
 • Niewiele brudu na naturalnym kamieniem podłogowym nie jest widoczne ze względu na nieopłacające, złożone wzory w kamieniu naturalnym.
 • Gumowe płytki podłogowe mają wiele różnych zastosowań zarówno w domu, jak i w ustawieniach komercyjnych.
 • W szczególności jego zastosowanie jest bardzo przydatne w sytuacjach, gdy wymagana jest przyczepność lub zdolność do szybkiego rozbicia.
 • Zakrywające się płytki podłogowe, które mogą być zainstalowane bez potrzeby kleju lub kleju, to niedawna innowacja w podłodze.

 

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.