Jak zainstalować i używać ręcznego opryskiwacza bidetowego

bidet benefits bidet installation bidet spray hand-held bidet handheld showers hygiene improvement hygine

Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacji i użytkowaniu ręcznego opryskiwacza bidetowego.

bidet sprayer on the wall

Jakie są zalety korzystania z ręcznego opryskiwacza bidetowego?

Bidet ręczny to jeden z najbardziej podstawowych rodzajów bidetów, ale dla niedoświadczonych korzystanie z tych małych „pistoletów do włóczęgów” może być kłopotliwe. Potraktuj to jako prysznic bidetowy z końcówką na końcu długiego węża, podobny do ręcznej słuchawki prysznicowej. Włączasz wodę, kierujesz ją w wybranym kierunku i rozpylasz! Opryskiwacze bidetowe to bidety napędzane ciśnieniem wody, a nie elektrycznością. Są doskonałym wyborem do toalet, w których brakuje gniazdek elektrycznych w pobliżu toalety. Kabura umieszczona na zbiorniku toaletowym lub na ścianie obok niego zawiera zawór odcinający T, wąż bidetowy i głowicę do bidetu. Jednym z najczęściej używanych bidetów na świecie jest opryskiwacz. Bidety ręczne są idealne do mycia ścian wanny, zwierząt domowych i dużych przedmiotów. Opryskiwacze bidetowe są popularne wśród młodych mam do delikatnego czyszczenia delikatnej skóry poporodowej. Bidet ręczny pełni funkcję rozpylacza do pieluch, jeśli chodzi o pranie pieluch.

Dobrze wycelowany strumień bidetowy jest doskonałym środkiem odstraszającym, jeśli chcesz, aby ktoś nie wchodził do łazienki. Bidet może być fajną opcją dla ręcznej słuchawki prysznicowej, jeśli szukasz czegoś innego. Dla kobiet, które cenią w życiu najdrobniejsze rzeczy, funkcje ręcznej słuchawki prysznicowej są bardzo stymulujące. Dobrym rozwiązaniem może być bidet. Ponieważ muzułmanie przywiązują tak dużą wagę do czystości, zalecaną metodą sprzątania po skorzystaniu z toalety jest mycie. W miejscach, gdzie islam jest szeroko praktykowany, od dawna popularne są ręczne bidety. Muzułmański prysznic, znany również jako shattaf, to rozpylacz bidetowy, którego ludzie używają do mycia włosów i twarzy wodą.

 • Opryskiwacze do bidetów wykorzystują ciśnienie wody do poruszania się, a nie do zasilania.
 • Kabury na zbiorniki toalety lub ściany przylegające do zbiornika zawierają zawór T, wąż bidetowy i głowicę natryskową bidetu.
 • Często używanym bidetem jest opryskiwacz.
 • Bidety ręczne są przydatne do czyszczenia dużych rzeczy, ścian i zwierząt domowych.
 • Wrażliwa skóra poporodowa jest często czyszczona za pomocą spryskiwaczy bidetowych.

Instalacja ręcznego opryskiwacza bidetowego

Zanim zainstalujesz opryskiwacz bidetowy, dokładnie sprawdź przewód doprowadzający wodę. Jeśli nie chcesz zastępować przyłącza wody twardą rurą, upewnij się, że jest elastyczne. Pamiętaj, aby ćwiczyć używanie opryskiwacza! Sprawdź, czy Twoja toaleta ma przycisk spłukiwania lub braku spłukiwania, jeśli nie masz pewności co do bidetów.

 1. Zakręć wodę na zaworze głównym. Zawór dopływu wody na ścianie przylegającej do toalety powinien być w tym momencie WYŁĄCZONY. Przekręć go do oporu w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Aby całkowicie opróżnić zbiornik toalety, spłucz toaletę i przytrzymaj dźwignię przez kilka sekund.
 2. Podłącz zawór T do reszty systemu. Odkręć elastyczny przewód doprowadzający wodę z zaworu napełniania pod zbiornikiem toalety (znanego również jako zawór kulowy), a nie z zaworu doprowadzającego wodę z boku ściany zbiornika toalety. Sprawdź, czy płaska gumowa podkładka jest prawidłowo osadzona w zaworze T Twojego bidetu (wskazówka: górna część zaworu T znajduje się tam, gdzie znajduje się obracająca się nakrętka). Przymocuj górną część zaworu T do zaworu napełniania w toalecie w miejscu, w którym wcześniej odkręciłeś wąż doprowadzający wodę, przykręcając go od góry. Uważnie obserwuj połączenia, aby upewnić się, że nie są zbyt dokręcone.
 3. Połącz razem węże. Przymocuj wąż doprowadzający wodę do toalety do dolnej części zaworu T za pomocą śrubokręta. Jeden koniec węża bidetowego należy podłączyć z boku zaworu T. Przymocuj głowicę natrysku bidetowego do drugiego końca węża bidetowego za pomocą zacisku węża.
 4. Włącz dopływ wody i przymocuj rozpylacz do ściany. Otwórz ponownie zawór dopływu wody, jeśli został zamknięty. W przypadku wykrycia jakichkolwiek problemów konieczne może być dodanie taśmy hydraulicznej do wszelkich połączeń, które wydają się luźne lub nieszczelne.Jeśli nie ma przecieków, Twój ręczny opryskiwacz bidetowy został pomyślnie zamontowany i jest gotowy do użycia! Kabura Zacisk zbiornika toalety: Przymocuj futerał do zacisku zbiornika toalety za pomocą śrubokręta Zdejmowanie pokrywy zbiornika toalety, przesuwanie zacisku z boku zbiornika i wymiana pokrywy to wszystko, co jest wymagane. Uchwyt ścienny do kabury: Aby podłączyć kaburę do ściany, użyj wkrętów do płyt kartonowo-gipsowych i kotew dołączonych do kabury.

Czy warto zainwestować w opryskiwacz bidetowy?

Pomimo faktu, że bidet nie może całkowicie wysterylizować Twojego odbytu — nie powinien nim być — jest bardzo skuteczny w eliminowaniu wszelkich stałych odpadów z Twojego odbytu. Korzystanie z bidetów jest szczególnie korzystne dla osób mających problemy z poruszaniem się, a jest to populacja, która wymaga szczególnej uwagi.

Czy to prawda, że ​​bidety naprawdę dobrze myją?

Najważniejsze jest to, że przynęty są niezwykle skuteczne. Moc wody jest wykorzystywana do łatwego i skutecznego czyszczenia skóry we wszystkich bidetach, podobnie jak podczas kąpieli po treningu lub dokładnego mycia rąk po skończonej pracy.

Czy myjesz ręce po użyciu bidetu?

Sprzątanie po użyciu bidetu jest proste. Delikatnie wytrzyj lub przetrzyj wilgotne miejsca, aby wchłonąć nadmiar wody, która mogła się nagromadzić. Należy pamiętać, że obszar został wcześniej oczyszczony; lekkie przetarcie lub dotknięcie powinno wystarczyć do wykonania zadania. Zaleca się używanie papieru toaletowego, ponieważ większość ludzi ma już papier toaletowy w toalecie lub ręcznik w łazience.

hand-held bidet sprayer with water

Instrukcja obsługi ręcznego opryskiwacza.

Przed udaniem się do łazienki warto poeksperymentować z ręcznym rozpylaczem bidetowym. Kiedy ciśnienie wody w ręcznym bidetze jest ustawione na maksymalny poziom, jest bardzo silne. Spryskaj wodę do czystej muszli klozetowej lub wanny, aby dowiedzieć się, jak obsługiwać kontrolę ciśnienia i kierunek ręcznego bidetu.

 1. Gdy opryskiwacz nie jest używany, włącz zawór T, aby zapobiec gromadzeniu się ciśnienia wody w wężu bidetu i zapchaniu. Alternatywnie możesz zdecydować się na częściowe otwarcie zaworu, co zmniejszy siłę sprayu. Używasz ręcznego bidetu? Zawór T (dostępny w wersji plastikowej lub metalowej) znajduje się pod zbiornikiem toalety, podłączony do zaworu napełniania toalety i znajduje się pod zbiornikiem toalety.
 2. Dowiedz się, jak wycelować opryskiwacz bidetowy, aby brudna woda spływała do muszli klozetowej, a nie do samego opryskiwacza. Głowica natryskowa powinna być ustawiona w taki sposób, aby natryskiwała w górę pod kątem w kierunku obszaru docelowego. Niektóre ręczne bidety mają być bardziej intuicyjne i ergonomiczne w użyciu do osobistego czyszczenia, podczas gdy inne mają być bardziej przystępne cenowo.
 3. Ponieważ jest pobierana bezpośrednio z domowego zbiornika na wodę, woda w Twoim bidetu jest zawsze bezpieczna do picia. Gdy tylko będziesz gotowy do mycia, po prostu naciśnij lub naciśnij spust, aby aktywować spray do bidetu. Jeśli kąt natrysku nie wydaje się prawidłowy, zmień położenie dłoni, aż tak się stanie. Gdy upewnisz się, że jesteś czysty, pociągnij przycisk na opryskiwaczu, aby wyłączyć przepływ wody.
 4. Gdy spryskiwacz bidetowy nie jest używany, wyłącz zawór T, aby upewnić się, że nie przecieka. Kilka kwadracików papieru toaletowego wystarczy, aby osuszyć się po skorzystaniu z ręcznego bidetu. Używanie nieelektrycznych sprayów do bidetów to wspaniała metoda, aby pomóc środowisku dla tych, którzy dbają o środowisko.

Czy naprawdę trzeba wyłączać zawór T-Bidet za każdym razem, gdy korzystam z toalety?

W przypadku przenośnego opryskiwacza bidetowego zawór T jest niezbędnym elementem. Po zakończeniu korzystania z bidetu pozwala całkowicie odciąć dopływ wody do danego węża. Bardzo ważne jest, aby zawór T był zawsze ustawiony w pozycji OFF; w przeciwnym razie opryskiwacz bidetowy może przeciekać lub spowodować powódź, co jest bardzo niebezpieczne.

Co powoduje nieszczelność mojego opryskiwacza bidetowego?

Pod względem działania, opryskiwacz bidetowy jest podobny do opryskiwacza toaletowego Po zdjęciu uchwytu lub spustu opryskiwacza, strumień się zatrzymuje. Ciśnienie wody nadal wywiera nacisk na wąż bidetowy i głowicę spryskiwacza, ale nie jest już tak intensywne jak wcześniej. Z biegiem czasu w wyniku tego nacisku powstają uszkodzenia, które powodują wycieki. Węże ogrodowe i spryskiwacze bidetowe działają w ten sam sposób, z wyjątkiem tego, że wypuszczają strumień wody do muszli klozetowej, a nie strumień. Po zakończeniu podlewania wyjmij uchwyt z dyszy węża ogrodowego, a woda przestanie płynąć. Z drugiej strony woda nie została jeszcze wyłączona! Aby zakończyć procedurę, nadal będziesz musiał zakręcić kurek na drugim końcu węża.

Jak naprawić nieszczelny opryskiwacz bidetowy?

BrookPad oferuje szeroką gamę końcówek i siedzisk bidetowych, z których wszystkie nie wymagają stosowania zaworu odcinającego. Będziesz musiał wymienić nieszczelny element bidetu, jeśli wyciek już się rozpoczął. Dzieje się tak, ponieważ komponent bidetu został naruszony. Po wymianie nieszczelnego węża bidetowego lub nieszczelnego spryskiwacza możesz mieć pewność, że Twój bidet będzie szczelny w najbliższej przyszłości.

Ręczne herbatniki na ciepłą wodę są dokładnie tym, jak brzmią.

Zawór mieszający ciepłą i zimną wodę Bidet znajduje się pod zlewem i łączy się z przewodem ciepłej wody, który dostarcza ciepłą wodę do kranu. Połączenie zimnej i gorącej wody będzie kontrolowane za pomocą dźwigni na zaworze, dzięki czemu natrysk bidetowy może być kontrolowany pod względem temperatury za pomocą dźwigni na zaworze. Korzystanie z ręcznego bidetu z regulacją temperatury będzie możliwe po zamontowaniu zaworu.

Czy używanie ręcznego bidetu w miejscach publicznych jest bezpieczne?

Ponieważ deski bidetowe są przymocowane do Twojej obecnej toalety, brud znajduje się w misce toalety. Bidety są brudne i obrzydliwe. W porównaniu z papierem toaletowym woda jest bardziej higieniczna, ponieważ delikatnie czyści obszar zamiast go rozprowadzać. Najlepsze jest to, że dysze wszystkich elektrycznych desek bidetowych BrookPad SplashLet są czyszczone automatycznie!

Czy myjesz ręce przed użyciem bidetu?

Używając bidetu po raz pierwszy, wytrzyj najpierw papier toaletowy, zanim spróbujesz użyć sprayu do dyszy bidetowej. Niektóre osoby używają bidetu jako mini prysznica po wypróżnieniu, odbyciu stosunków seksualnych lub po prostu w celu odświeżenia się, chociaż nie jest to wymagane.

Podstawy ręcznych opryskiwaczy bidetowych.

 • Opryskiwacze do bidetów poruszają się za pomocą ciśnienia wody, a nie mocy.
 • Są świetnymi toaletami, w których brakuje gniazdek elektrycznych.
 • Pokrowiec na toaletę lub na sąsiedniej ścianie ma zawór T, wąż bidetowy i głowicę natryskową do bidetu.
 • Często używanym bidetem jest opryskiwacz.
 • Łatwiejsze czyszczenie wanny przy użyciu ręcznych bidetów.
 • Wrażliwa skóra poporodowa jest często czyszczona za pomocą spryskiwaczy bidetowych.
 • Podręcznik korzystania z ręcznych opryskiwaczy.
 • Gdy ręczny bidet ustawiony jest na maksymalne ciśnienie wody, jest mocny.
 • Użyj muszli klozetowej lub wanny, aby dowiedzieć się, jak korzystać z kontroli ciśnienia i kierunkowego ręcznego bidetu.
 • BrookPad oferuje różne nasadki i siedziska bidetowe, z których wszystkie nie są zależne od odcięcia zaworu T.
 • Aby naprawić wyciek, będziesz musiał wymienić element bidetu
 • Wymień nieszczelny wąż bidetowy lub spryskiwacz, a nie będziesz już musiał martwić się przeciekaniem bidetu w przyszłości.
 • Za pomocą dźwigni na zaworze można regulować temperaturę natrysku bidetowego, co powoduje mieszanie się zimnej i gorącej wody.
 • Bidety ręczne będą możliwe po zainstalowaniu zaworu.
 • Ponieważ deski bidetowe są zamontowane w toalecie, są trzymane w misce toalety.

 

Napisane przez
BrookPad Team

 

 

 

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals