Jak pomalować ścianę jak ekspert w kilku prostych krokach.

DIY guide home home improvement how to paining

Dowiedz się, jak możesz pomalować ściany jak profesjonalista?

How to paint a wall like an expert with a few simple steps.

Jak pomalować ścianę jak profesjonalista w 3 etapach.

Jeśli frustrowało Cię łuszczenie się i blaknięcie farby, nie jesteś sam. Na noc przed malowaniem przykryj meble i podłogę kocami przeciwpyłowymi. Aby prawidłowo wyczyścić ścianę, użyj roztworu mydła cukrowego rozcieńczonego w wodzie. Jeśli malujesz inny kolor niż sufit lub ściany, zaklej krawędzie powierzchni roboczej taśmą maskującą. Zanim zaczniesz, upewnij się, że farba jest w pełni wymieszana.

Jeśli musisz nałożyć kolejną warstwę, zrób to teraz, aby miała czas na wyschnięcie. Jeśli zauważysz smugi na farbie, gdy jest jeszcze mokra, prawdopodobnie pozostaną one do momentu wyschnięcia. Wybór odpowiedniej osłony rolki drzemki do pracy ma duże znaczenie. Jeśli malujesz pokój od góry do dołu, zacznij od sufitu.

Przygotuj się do projektu remontu.

Masz problem z utrzymaniem najlepszego wyglądu ścian? Czy z przygnębieniem patrzyłeś na łuszczenie się i blaknięcie farby, ale nie wiesz, od czego zacząć zaradzić tej sytuacji? Ale co by było, gdybyśmy ci powiedzieli, że tylko w jeden dzień możesz mieć ściany, z których znów będziesz dumny? Niestety, złą wiadomością jest to, że zabrakło Ci powodów, aby odkładać rozpoczęcie malowania, ponieważ nasza lista zakupów, harmonogram i instrukcje wideo są odpowiedzią na wszystkie Twoje malarskie modlitwy.

Zanim zaczniesz, rozważ następujące kwestie.

Dodanie nowej warstwy farby może znacząco zmienić nastrój przestrzeni; w rzeczywistości nawet pojedyncza warstwa olśniewającej bieli może mieć większy efekt, niż można by się spodziewać. Doniczki testowe są świetne, jeśli nie masz pewności, jaki kolor wybrać. Ewentualnie możesz namalować swoje wybory na białym papierze i przymocować je do ściany taśmą maskującą, a następnie cofnąć się i ocenić, które z nich wyglądają najlepiej, biorąc pod uwagę całą przestrzeń. Arkusze kurzu należy położyć na meblach i podłogach na noc przed rozpoczęciem malowania. W rezultacie będziesz mógł zacząć od razu następnego ranka.

Pomaluj ściany jak ekspert, korzystając z tych wskazówek.

Aby mieć pewność, że pozostanie Ci gotowy produkt, z którego możesz być zadowolony, upewnij się, że powierzchnie są odpowiednio przygotowane przed rozpoczęciem procesu malowania.

 1. Zbadaj powierzchnię ściany pod kątem łuszczenia się farby, grudek i dziur, aby uzyskać gładkie, profesjonalne wykończenie. Pęknięcia i dziury należy wypełnić masą szpachlową. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed zeszlifowaniem powierzchni i uszczelnieniem uszczelniaczem. Aby wyrównać powierzchnię łuszczącej się farby i niedoskonałości, użyj skrobaka przed szlifowaniem i uszczelnianiem powierzchni.
 2. Jeśli poprzednia farba była śliska lub błyszcząca, dobrym pomysłem jest przeszlifowanie ścian przed ponownym ich malowaniem. Zastosuj umiarkowany nacisk ruchem okrężnym - pomoże to w stworzeniu warstwy, która pomoże w przyczepności farby.
 3. Używając roztworu mydła cukrowego rozcieńczonego w wiadrze z wodą, dokładnie wyczyść ścianę, aby wyeliminować wszelkie zanieczyszczenia lub kurz. Postępuj zgodnie ze wskazówkami produktu, aby uzyskać dokładne proporcje. Noś rękawiczki i okulary, jeśli pracujesz z mydłem cukrowym, ponieważ może to być irytujące, jeśli nie jesteś do tego odpowiednio przystosowany. Nałóż mieszankę na powierzchnię za pomocą dużej gąbki i wmasuj ją w powierzchnię. Aby wykonać zadanie, napełnij wiadro czystą wodą i wytrzyj do czysta ścianę.
 4. Zasłoń przełączniki, gniazda i listwy przypodłogowe taśmą maskującą po całkowitym wyschnięciu ściany. Aby uzyskać piękne, czyste wykończenie, jeśli malujesz go na inny kolor niż sufit lub otaczające ściany, naklej taśmę maskującą wokół krawędzi powierzchni roboczej. Między warstwami usuń i ponownie nałóż taśmę maskującą, aby klej nie zabrał farby z powierzchni farby.
 5. Czas zabrać się do pracy nad obrazem.Jeśli malujesz ciemniejszy kolor, sugerujemy najpierw użyć podkładu. Szary podkład ułatwi pokrycie ciemniejszego koloru. Zanim zaczniesz, upewnij się, że farba jest całkowicie wymieszana. Ruchem M lub W rozprowadź na produkcie wałkiem, używając małego pędzelka lub wałka do krawędzi i rogów. Podczas utwardzania farby uruchom czajnik z wodą.
 6. Jeśli musisz nałożyć kolejną warstwę na ścianę, to jest dobry moment, aby to zrobić, aby miała szansę wyschnąć. Często sugerowane są dwie warstwy farby, ale sprawdź instrukcje producenta, aby uzyskać szczegółowe informacje.
 7. Po całkowitym wyschnięciu farby w dotyku, możesz delikatnie usunąć taśmę maskującą i przechowywać arkusze przeciwpyłowe w ich oryginalnych miejscach. Pędzel i wałki należy czyścić po każdym użyciu, a nowo pomalowaną ścianę należy pokazać publicznie!
 8. Mycie pędzli może być czasochłonnym zadaniem, ale dzięki naszemu gotowemu do użycia płynowi do czyszczenia pędzli Twoje pędzle będą jak nowe w mgnieniu oka!

Czy malowanie to proste zadanie?

Malowanie, w jakiejkolwiek formie, jest jedną z najprostszych i najmniej kosztownych technik dostępnych w dziedzinie projektowania wnętrz. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu malarskiego należy pamiętać o kilku rzeczach, które znacznie ułatwią pracę.

Jaka jest najszybsza i najskuteczniejsza metoda malowania ścian?

Podczas gdy malowanie ścian wewnętrznych za pomocą urządzenia hydrodynamicznego jest najszybszą metodą, ilość generowanego przez nią natrysku sprawia, że ​​malowanie pojedynczej ściany jest niepraktyczne. Możliwość nakładania farby za pomocą pędzla i wałka. Farbę nakłada się pędzlem w rogach i wokół oprawy, natomiast wałek służy do pokrywania większości ściany farbą.

Czy istnieje właściwa kolejność malowania pokoju?

Jeśli malujesz cały pokój, zacznij od sufitu i zejdź do ścian. Ponadto często zaleca się malowanie dużych fragmentów, takich jak ściany, przed ponownym malowaniem listew, ponieważ szybka praca na dużych powierzchniach, takich jak ściany, może skutkować odpryskami wałków, nadmiernym natryskiwaniem i dziwnym nieprawidłowym pociągnięciem pędzla podczas malowania małych obszarów, takich jak listwy.< /p>

Czy ślady pozostawione przez wałek znikną po wyschnięciu farby?

Czy ślady pozostawione przez wałek znikną po wyschnięciu farby? - Quora to strona z pytaniami i odpowiedziami. W większości przypadków nie. W miarę schnięcia pręgi i kropki nieco się spłaszczą, ale nie znikną całkowicie. Użycie odpowiedniej osłony wałka nap dla powierzchni zrobi znaczącą różnicę.

Czy smugi znikną po wyschnięciu farby?

Czy smugi znikną po wyschnięciu farby? W przypadku pojawienia się smug na jeszcze mokrej farbie, istnieje duża szansa, że ​​pozostaną one również po wyschnięciu farby. W rezultacie będziesz musiał włożyć więcej wysiłku, aby się ich pozbyć, co będzie rozczarowaniem.

Główny punkt malowania ścian

 • Nie wiesz, od czego zacząć naprawianie łuszczącej się i blaknącej farby.
 • Przygotuj meble i podłogę na noc przed malowaniem.
 • Aby prawidłowo wyczyścić ścianę, użyj roztworu mydła cukrowego rozcieńczonego w wiadrze z ciepłą wodą.
 • Zaklej krawędzie powierzchni roboczej taśmą, jeśli malujesz ją na inny kolor niż sufit lub otaczające ściany.
 • Przed nałożeniem farby upewnij się, że jest dokładnie wymieszana.
 • Aby farba utwardziła się prawidłowo, dodaj teraz kolejną warstwę.
 • Jeśli zauważysz smugi na mokrej farbie, prawdopodobnie pozostaną one po wyschnięciu.
 • Korzystanie z odpowiedniej osłony wałka drzemki dla powierzchni ma kluczowe znaczenie.
 • Rozpocznij malowanie pokoju od sufitu w dół.

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals