Jak odblokować toaletę?

bidet toilet guide how to how to use plumber plumber needed plumbing toilet toilet brush unclogging

Odblokowywanie toalety: co robić, gdy toaleta jest zatkana

Toilet Unclogging: What to Do When Your Toilet Is Clogged

Instrukcje odblokowywania toalety.

Zachodki toaletowe zdarzają się, gdy nie chcesz. Niektóre przeszkody mogą być obsługiwane przez hydraulika-amatora. Dobry tłok lub samodzielny środek do czyszczenia odpływów powinien zazwyczaj usuwać chodaki. W większości przypadków toaleta podłączona do prądu sama się odblokuje. Zarazki mogą ukrywać się w każdej toalecie, ale dobra para gumowych rękawic do czyszczenia zapewnia bezpieczeństwo.

Jeśli woda w zbiorniku jest bezpieczna, możesz w razie potrzeby zamknąć zawór. W zakresie od 15 do 20 cykli toaleta jest prawie zawsze drożna. Toalety, które nie spuszczają wody, powinny być zanurzone. Załóż jednorazowe rękawiczki, aby chronić ręce. Stosowanie enzymatycznych środków do czyszczenia odpływów jest bezpieczniejsze i lepsze dla środowiska.

Ta szczególna obróbka ma na celu rozpuszczanie papieru toaletowego i innych podobnych odpadów, aby utrzymać kanalizację w czystości i ładnie pachnieć. Wystarczy kilka kropel płynu do naczyń w muszli klozetowej, jeśli nie masz sody oczyszczonej lub octu. Wąż odpływowy gromadzi w zwiniętym drucie dużo energii wody. Jeśli wąż spustowy zostanie użyty zbyt mocno, może zarysować rurę cynkową, uszkadzając powłokę. Używanie chemicznych środków do czyszczenia kanalizacji w toalecie może spowodować uszkodzenia. Przewietrz łazienkę przed użyciem, aby zapobiec wdychaniu oparów chemicznych.

Zablokowanie toalety często wydaje się występować w najbardziej niedogodnych porach dnia. Na szczęście większość zatorów można usunąć bez pomocy profesjonalnego hydraulika. Drewniaki można zwykle usunąć za pomocą porządnego tłoka lub środka do czyszczenia odpływów przygotowanego z gorącej wody, sody oczyszczonej i octu. Jeśli zablokowanie jest poważniejsze, możesz spróbować zatkać odpływ lub użyć mokrego lub suchego odkurzacza, aby go usunąć. Woda powinna być bardzo gorąca, ale nie wrząca, zanim zostanie ostrożnie wlana do toalety. Odczekaj 10-15 minut z mydłem do naczyń i gorącą wodą, aby zmiękczyć blokadę przed kontynuowaniem. Po tej procedurze toaleta będzie się łatwo odblokowywać i spłukiwać.

Jaka jest najskuteczniejsza metoda udrażniania toalety?

Jedną szklankę sody oczyszczonej i dwie szklanki octu należy dodać do muszli klozetowej przed spłukaniem. Wlej wodę do miski, uważając, aby jej nie przepełnić, i odstaw miskę na kilka godzin, aby połączenie zadziałało. Jeśli blokada nie okaże się zbyt trudna do usunięcia, wrócisz do pracy.

Czy toaleta może się sama odblokować?

W większości przypadków zablokowana toaleta sama się odblokowuje. Na szczęście większość przedmiotów powodujących zatykanie toalety jest rozpuszczalna w wodzie, co oznacza, że ​​z czasem rozpuszczą się w wodzie toaletowej. Gdy zapchanie ma wystarczająco dużo czasu na rozbicie, ciśnienie generowane przez spłukiwanie powinno wystarczyć do usunięcia niedrożności rur.

Czy to okropny pomysł zostawiać zablokowaną toaletę bez opieki na całą noc?

Ponadto nie wprowadza niebezpiecznych chemikaliów do toalety lub szamba, dzięki czemu jest przyjazny dla środowiska. Wystarczy delikatnie wlać go do muszli klozetowej i pozwolić mu zrobić swoje. Rozpoczęcie pracy zajmie kilka godzin, więc pozwól mu namoczyć się przez noc. Mogą one spowodować poważne szkody w toalecie i być może prowadzić do katastrofalnych problemów.

Czy można udrożnić toaletę gorącą wodą?

Zanim zaczniesz zanurzać się, napełnij muszlę klozetową kilkoma szklankami gorącej wody z kranu. Odczekaj kilka minut po wlaniu gorącej wody. Mówiąc prościej, ciepło pomaga w rozpadzie rzeczy. To sprawi, że udrażnianie toalety za pomocą tłoka będzie znacznie łatwiejsze niż byłoby w innym przypadku.

Zanurzenie toalety

Dobra para gumowych rękawic do czyszczenia ochroni Cię przed wszelkimi patogenami, które mogą ukrywać się w brudnej muszli klozetowej.Możliwe, że środek zaradczy nie zadziała od razu, ale często jest skuteczny po wielu próbach i spłukiwaniach. Może upłynąć od 15 do 20 cykli, zanim toaleta zostanie całkowicie odblokowana i ponownie funkcjonalna.

 • Klapa ma wygląd okrągłego korka spustowego, który jest połączony z łańcuchem.
 • Ponieważ woda w zbiorniku nie jest zanieczyszczona, można bezpiecznie włożyć rękę do środka, aby zamknąć zawór odcinający.
 • Jeśli blokada jest poważna, załóż gumowe rękawiczki, aby chronić ręce. Toalety są brudne, ale przyzwoita para gumowych rękawic do czyszczenia może uchronić Cię przed wszelkimi drobnoustrojami, które mogą czaić się w środku. Wybierz rękawiczki, które są wystarczająco długie, aby sięgały łokci.
 • Dodatkowo możesz chcieć założyć dodatkową parę ubrań na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.
 • Przed użyciem tłoka należy umieścić go pod gorącą wodą, aby go wyczyścić. To zmiękczy materiał, co pomoże w stworzeniu uszczelnienia.
 • Napompuj tłok przez otwór, aż się zatrzyma. Zacznij na początku delikatnie, ponieważ pierwsze nurkowanie wtłoczy powietrze do miski, więc na początku rób to powoli. Używając pchnięcia w dół i silnego pociągnięcia w górę, rozerwij blokadę i zwolnij ją. Kontynuuj naciskanie i wyciąganie wody na siłę, aż woda zacznie spływać. Może upłynąć od 15 do 20 cykli, zanim toaleta zostanie całkowicie oddrożona.
 • Proszę o cierpliwość. Dopóki masz pewność, że nie przeszkadza Ci żaden twardy przedmiot, samo nurkowanie często wystarcza. Rozwiązanie może nie zadziałać od razu, ale często jest skuteczne po wielu wielokrotnych próbach i płukaniach, z każdym wysiłkiem składającym się z setek cykli zanurzania.

Jaki jest najlepszy sposób na zanurzenie toalety, która się nie spłucze?

Oto jeszcze jedna desperacka próba: zdemontuj druciany wieszak na ubrania i załóż parę jednorazowych rękawiczek, zanim przejdziesz dalej. Jeden koniec wyprostowanego wieszaka należy owinąć ściereczką, a drugi koniec okleić taśmą, aby nie uszkodzić toalety. Delikatnie wpychaj zanieczyszczenia w dół rury, aż będziesz w stanie wypłukać ją za pomocą wieszaka.

Czy można zanurzyć toaletę, w której jest kał?

Po kilku ruchach małe kawałki kału utkną w twoim tłoku. Zachowując ostrożność, ostrożnie wyjmij go z tłoka i umieść w worku na śmieci. Sprawdź, czy wszystko jest czyste i nie zatkane, spłukując toaletę.

Wykorzystywanie produktu enzymatycznego

 • Produkty tego rodzaju często można znaleźć w alejce wodno-kanalizacyjnej w sklepach dla majsterkowiczów. środowisko.
 • Ta technika działa tylko na biologicznych śmieciach; nie będzie działać na zabawkach ani innych niebiodegradowalnych przedmiotach.

Czy można użyć enzymu do czyszczenia odpływów w toalecie?

Oczywiście ten, który został specjalnie opracowany do toalet. Wiele enzymatycznych środków do czyszczenia odpływów jest bezpiecznych w użyciu z systemami septycznymi; ale te przydatne zabiegi Green Gobbler Septic Saver są specjalnie przeznaczone do szybkiego rozpuszczania papieru toaletowego i innych podobnych zanieczyszczeń, aby utrzymać przewody kanalizacyjne w czystości i dobrze pachnące.

Czy enzymy do czyszczenia odpływów mają jakiś wpływ?

Enzymatyczne środki do czyszczenia odpływów mogą być skuteczne, ponieważ pomagają zachować płynny przepływ cieczy przez instalację wodociągową. Te urządzenia do czyszczenia odpływów są w stanie usunąć wiele zatorów, ale niektórych zatorów nie da się usunąć z ich pomocą. Jest również nietoksyczny dla Ciebie, Twojego systemu hydraulicznego i wszelkich urządzeń, z którymi się styka.

Jak wykonać udrażniacz

Puchar gorącej herbaty, która jest łatwo wypijana, powinna mieć temperaturę wody używanej w tej procedurze.Na przykład zabawka może spowodować przeszkodę, przez co to podejście nie będzie skuteczne w takiej sytuacji. Możliwe, że kilka kropel płynu do naczyń w muszli klozetowej może wystarczyć, jeśli nie masz pod ręką sody oczyszczonej lub octu.

 • Zużyj przynajmniej pół galona. Ponieważ nie będzie miał wystarczającej mocy, aby przejechać przez blokadę, niewielka ilość wody nie będzie skuteczna.
 • Woda nie powinna być cieplejsza niż temperatura gorącej filiżanki herbaty, którą możesz łatwo wypić. Nie powinno się gotować, ponieważ bardzo gorąca woda może spowodować pękanie porcelany. Woda opływająca blokadę lub napierająca na nią powinna zostać podgrzana do wyższej temperatury.
 • Nawet jeśli nie masz pod ręką sody oczyszczonej lub octu, kilka kropli płynu do naczyń w muszli klozetowej może być wystarczającym substytutem. Mydło może pomóc w rozluźnieniu blokady.
 • Jeśli blokada jest spowodowana przez twardą przeszkodę, taką jak zabawka, ta technika prawdopodobnie nie odniesie sukcesu.

Korzystanie z węża hydraulicznego

 • Włóż koniec węża do otworu spustowego i przekręć uchwyt na bębnie, który utrzymuje zwinięty wąż.
 • Utrzymuj nacisk na węża, gdy wchodzi on do odpływu, aż napotkasz opór.
 • Obróć wąż w kierunku przeciwnym do przeszkody, aż poczujesz, jak swobodnie wsuwa się do rury.

Jaki jest właściwy sposób użycia węża hydraulicznego do toalety?

Włóż końcówkę świdra do muszli klozetowej tak, aby była skierowana w dół odpływu muszli klozetowej. Obróć dźwignię w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, aby przedłużyć kabel świdra (lub „węża”) w dół do odpływu w kierunku zatkanej rury.

Czy wąż spustowy może uszkodzić rurę?

Gdy wąż spustowy jest używany zbyt mocno, może zadrapać rurę cynkową i spowodować uszkodzenie powłoki. Może to prowadzić do pęknięć lub korozji rur, co może prowadzić do poważnego problemu w przyszłości, jeśli nie zostanie rozwiązany. Kiedy wąż spustowy działa, zawiera zwinięty drut, który zbiera dużo energii z wody.

Wykonywanie od podstaw drucianego wieszaka na ubrania

 • Upewnij się, że podczas pracy pracujesz w gumowych rękawiczkach. Podczas przesuwania drutu możesz zostać ochlapany wodą.
 • Prawdopodobne jest, że chodak jest poza zasięgiem wieszaka, jeśli nie możesz wyczuć blokady, a toaleta nie będzie się opróżniać nawet po wielokrotnym spłukiwaniu. Aby go wyczyścić, spróbuj użyć techniki węża hydraulicznego.

Używane są chemiczne środki do czyszczenia odpływów.

Chemikalia przeznaczone do toalet powinny być używane wyłącznie zgodnie z ich przeznaczeniem. Jeśli używasz innych środków do czyszczenia odpływów, możliwe jest, że mogą one spowodować uszkodzenie toalety. Używając środków chemicznych do czyszczenia odpływów, najlepiej nie zanurzać odpływu bezpośrednio po nałożeniu środków chemicznych. Można sobie wyobrazić, że trucizny ponownie dostaną się do twojego ciała przez twoje pory. Przed wejściem do toalety sprawdź, czy została ona odpowiednio przewietrzona.

 • Nie powinieneś używać roztworu chemicznego, jeśli uważasz, że na drodze znajduje się trudna przeszkoda. Zamiast tego użyj węża lub zatrudnij profesjonalnego hydraulika.
 • Chemikalia przeznaczone do toalet powinny być używane tylko w takim zakresie. Inne środki do czyszczenia odpływów mogą uszkodzić toaletę, jeśli ich użyjesz.
 • Zawsze unikaj zanurzania odpływu natychmiast po zastosowaniu środków chemicznych do czyszczenia odpływu. Możliwe, że toksyny mogą wystrzelić z powrotem na twoją skórę.
 • Aby uniknąć wdychania chemikaliów, przed użyciem upewnij się, że łazienka jest odpowiednio wietrzona.

Jak odblokować toaletę?

 • Zachodki toaletowe zwykle zdarzają się, gdy nie chcesz ich.
 • Większość blokad można usunąć przy pomocy hydraulika-amatora.
 • Użyj dobrego tłoka lub narzędzia do samodzielnego czyszczenia odpływów, aby usunąć chodaki
 • Zazwyczaj zapchana toaleta sama się odblokuje.
 • Łazienki są brudne, ale niektóre gumowe rękawiczki chronią Cię przed możliwymi bakteriami ukrywającymi się w toaletach.
 • Można sięgnąć do zbiornika, jeśli woda nie jest zanieczyszczona.
 • Oczyszczenie tej toalety może zająć od 15 do 20 cykli.
 • Najlepszy sposób na odblokowanie rzeczy z toalety?
 • Załóż jednorazowe rękawiczki, aby chronić ręce.
 • Korzystanie z enzymatycznych środków do czyszczenia odpływów jest lepsze dla twoich rur i środowiska.
 • Próba utrzymywania kanalizacji w stanie wolnym od zanieczyszczeń jest jednym z głównych celów zabiegów Green Gobbler Septic Saver.
 • Wystarczy kilka kropel płynu do naczyń w muszli klozetowej, jeśli nie masz sody oczyszczonej lub octu.
 • Drut węża odpływowego pobiera dużo energii z wody.
 • Gdy wąż jest nakładany zbyt mocno, może uszkodzić powłokę cynkową.
 • Używanie chemicznych środków do czyszczenia kanalizacji w toalecie może spowodować uszkodzenia.
 • Przed skorzystaniem z toalety upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze wentylowane.
.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals