Pomysły na mały ogródek.

design garden gardening guide how to how to use ideas

Dowiedz się więcej o pomysłach na mały ogród, czytając ten artykuł.

 

Ideas for a little garden.

Pomysły na mały ogródek.

Przy odrobinie planowania małe ogrody mogą mieć duży wpływ. Najpierw narysuj kształt i granice fabuły, a następnie eksperymentuj z innymi koncepcjami, aby odkryć, co działa. Twórz różne strefy w swoim ogrodzie, aby wydawał się większy i ciekawszy. Jeśli twoje podwórko jest małe, wykorzystaj je, budując taras słoneczny. Taras zapewnia przyjemną platformę do spożywania posiłków lub relaksu na małym podwórku.

Używaj mebli, które inteligentnie chowają, składają i układają w stosy. Zestaw bistro ze składanym stołem i krzesłami lub sztaplowanymi fotelami jest idealny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu. Użyj wiszących koszy, podniesionych łóżek lub systemów kratowych, aby zmaksymalizować powierzchnię ogrodu. Zrób trwały i łatwy do czyszczenia grill lub grill. Jeśli masz mało miejsca, wypróbuj wielofunkcyjny grill/grill.

Umieść bariery ziołowe na różnych wysokościach, aby wzbudzić zainteresowanie. Aby oświetlić podwórko lub jadalnię bez zajmowania miejsca na podłodze, użyj lampionów ściennych. Usuń rośliny ze ścieżki i zastąp je jednorocznymi, aby utrzymać kolor przez cały rok. Rozważ umieszczenie pachnących, nisko rosnących roślin, takich jak tymianek lub rumianek, w wolnej przestrzeni przed domem. Mały ogródek nie wyklucza uprawy własnych owoców i warzyw. Zioła, truskawki i odmiany pomidorów wiszących dobrze sprawdzają się w wiszących koszach, ponieważ wymagają minimalnej przestrzeni i opieki. Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz produkować warzywa w małych doniczkach lub uprawiać torby.

Dzięki tym wskazówkom jak najlepiej wykorzystaj niewielki teren na świeżym powietrzu.

Małe ogrody mają potencjał, by znacząco zmienić. Przy odrobinie zastanowienia nawet najmniejszy obszar na zewnątrz może zostać przekształcony w coś naprawdę wyjątkowego. Możesz nawet sprawić, że masz więcej miejsca niż w rzeczywistości, ustawiając meble. Pozwól, że przedstawimy Ci niektóre z naszych sugestii, jak sprawić, by Twój mały ogród odniósł ogromny sukces. Poczekaj i obserwuj, jak korzystasz z ogrodu podczas oczekiwania. Znaczenie poświęcenia czasu i upewnienia się, że w pełni wykorzystujesz swój ograniczony obszar, jest jeszcze bardziej powiększane podczas pracy w małym miejscu.

Zdecyduj się na cel i zacznij opracowywać strategię.

Wybierając co umieścić w swoim ogrodzie, weź pod uwagę preferowaną metodę spędzania czasu na świeżym powietrzu. Gdy już zdecydujesz się na punkt centralny, możesz zacząć planować swój obszar wokół niego. Powodzenie projektu małego ogrodu zależy od starannego i kreatywnego planowania, które się do niego stosuje. Najpierw narysuj formę i granice fabuły, a następnie poeksperymentuj z różnymi pomysłami, aby zobaczyć, co może znaleźć się w produkcie końcowym, takim jak patio, taras lub mała szopa. Nie próbuj wpychać się za dużo na małą przestrzeń! Zastanów się nad swoim salonem i uczyń go tak prostym, jak to tylko możliwe, jednocześnie koncentrując się na tym, czego chcesz. Kiedy masz zbyt wiele pomysłów, sprawy mogą stać się nieco chaotyczne.

Utwórz strefy i zainstaluj ekrany, aby chronić ludzi.

Utwórz odrębne strefy w swoim ogrodzie, aby Twój obszar wydawał się większy i aby zwiększyć zainteresowanie ogólnym planem projektu. Nie przesadzaj jednak; dwa do trzech kawałków powinno wystarczyć na skromny ogród. Utwórz duży punkt centralny, a następnie uwzględnij mniejszą strefę w całym projekcie. Dzięki temu będziesz mógł docenić swój ogród z różnych perspektyw. Przesiewanie to doskonała metoda podziału obszaru zewnętrznego na te różne strefy. Może być również używany do ukrywania przedmiotów, które są niezbędne, ale nieciekawe, których możesz nie chcieć być widzianym. Żywe ekrany, takie jak żywopłoty i sadzone kraty, mogą pomóc Ci w pełni wykorzystać ograniczoną przestrzeń, tworząc zielone widoki i bariery.

Zbuduj obszar pokładu słonecznego.

Decking to doskonały wybór na małe podwórko, ponieważ oferuje wygodną platformę do jedzenia lub odpoczynku.Drewniany taras jest bardziej miękki pod stopami niż inne rodzaje podłóg, takich jak żwir lub chodnik, i można go łatwo odnowić za pomocą świeżej warstwy zewnętrznej farby. Sposób układania tarasu może również mieć wpływ na ogólny wygląd Twojego obszaru. Deski tarasowe ułożone wzdłużnie wydłużą odkładaną przestrzeń, podczas gdy deski tarasowe ułożone poprzecznie poszerzą powierzchnię do odkładania. Kupując wyroby drewniane, ważne jest, aby upewnić się, że drewno pochodzi ze źródła certyfikowanego FSC, co wskazuje, że lasy były utrzymywane w sposób zrównoważony.

Powinna być przechowywana w bezpiecznym miejscu.

Jeśli chodzi o mniejsze ogrody o ograniczonej przestrzeni, przechowywanie w ogrodzie jest niezbędne. Dostępnych jest kilka fantastycznych opcji, w tym projekty specjalnie dla rowerów, pojemników i innych przedmiotów. Wielofunkcyjne meble doskonale nadają się do oszczędzania miejsca na ograniczonej przestrzeni. Możesz dostać ławki, które mają pod sobą miejsce do przechowywania sprzętu ogrodowego lub zabawek. Wykorzystaj ściany i drzwi swojego małego obszaru, aby powiesić haczyki i półki, aby jak najlepiej wykorzystać każdy dostępny centymetr kwadratowy. Zawsze patrz na obszar zarówno z perspektywy poziomej, jak i pionowej. Zielone ściany i zielone dachy na magazynach mogą pomóc zwiększyć żywotność roślin nawet w najbardziej ograniczonych miejscach.

Wybierz meble ogrodowe, które pozwolą Ci zaoszczędzić miejsce.

Możesz również skorzystać z inteligentnych mebli oszczędzających miejsce, które pomogą Ci w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeśli lubisz jeść na zewnątrz, dobrym wyborem będzie zestaw bistro ze składanym stołem i krzesłami lub fotelami ustawianymi jeden na drugim. Lubisz dostarczać rozrywki? Zyskaj dodatkową przestrzeń dla przyjaciół i rodziny, korzystając z mebli, które inteligentnie chowa, składa i układa w stosy. Alternatywnie, na coś bardziej tymczasowego, wypróbuj hamak, zewnętrzną poduszkę podłogową lub przenośny leżak z baldachimem. Oprócz oszczędzania miejsca, zawsze zalecamy kupowanie przedmiotów, które przetrwają długo. Jeśli stwierdzisz, że już czegoś nie potrzebujesz, możesz to odsprzedać, zamiast wyrzucać. Jest to scenariusz korzystny dla wszystkich.

Podejmij decyzję dotyczącą schematu kolorów.

Korzystając ze schematu kolorów na niewielkim obszarze, możesz stworzyć spójny wygląd. Dopełniające się kolory, podobnie jak podczas projektowania przestrzeni wewnętrznej, dobrze ze sobą współgrają na zewnątrz i mogą pomóc w tworzeniu równowagi. Farby zewnętrzne, bejce i lakiery mogą być używane do koordynowania wszystkiego, od szop po ogrodzenia, ściany po tarasy i wszystko pomiędzy. Nasza różnorodność produktów, które nadają się do stosowania na drewnie, metalu i kamieniu, umożliwia zarówno dostosowanie przestrzeni, jak i ochronę powierzchni przed szkodliwym wpływem pogody. Są również przyjazne dla środowiska. Pamiętaj, że twoje rośliny, z ich kwiatami, liśćmi i jagodami, mogą być częścią twojego motywu kolorystycznego lub mogą być kojącą zielenią, która łączy wszystkie elementy twojego ogrodu.

Stwórz intrygę, umieszczając ją na różnych wysokościach.

Zwiększ wysokość swojego małego ogrodu, aby jak najlepiej wykorzystać dostępny obszar. Można to osiągnąć za pomocą wielu metod sadzenia, takich jak wiszące kosze, podniesione łóżka lub wspinanie się po konstrukcjach kratowych. Podnosząc poziom zainteresowania i koloru nad ziemią, uwalniasz dodatkową przestrzeń na inne zajęcia. W ciągu ostatnich kilku lat ściany ziół stały się bardziej popularne. Możesz zrobić półki, a nawet kieszenie, w których rośliny będą rosły, jeśli chcesz. Musisz tylko upewnić się, że podlewasz rośliny, ponieważ opady deszczu nie zawsze są wystarczające.

Zrób miejsce na grilla lub grilla na swojej posesji.

Jeśli pozwala na to pogoda, wszyscy lubimy spożywać posiłki i bawić się na świeżym powietrzu. Dostępnych jest kilka fantastycznych, małych wyborów do grillowania, które są idealne do obszarów o małej przestrzeni.Aby lepiej wykorzystać swoją przestrzeń, możesz rozważyć zakup grilla na kółkach, który może być również używany jako grill. Alternatywnie możesz rozważyć zainwestowanie w palenisko, które może również służyć jako grill. Wielofunkcyjne meble pomogą Ci w pełni wykorzystać każdy dostępny centymetr kwadratowy. Naszą główną rekomendacją jest poszukiwanie grilla, który będzie trwały i łatwy w czyszczeniu. Chcemy spędzać jak najwięcej czasu na jedzeniu i rozrywce, a jak najmniej na sprzątaniu po sobie.

Użyj wyobraźni, jeśli chodzi o florę.

Rośliny w doniczkach to szybka i prosta metoda na dodanie plam koloru do ogrodu bez konieczności poświęcania dużych części podwórka na rabaty i nasadzenia graniczne. Kiedy potrzebujesz więcej miejsca, po prostu odsuń je i przesadź ulubionymi roślinami jednorocznymi, aby utrzymać kolor przez cały rok. Łóżka i obrzeża są przydatne z różnych powodów. Spraw, by pracowały ciężej, układając w nich rośliny. Jest to technika rozmieszczania roślin o malejącej wysokości o różnych porach kwitnienia w celu utrzymania barwy grządek przez dłuższy czas. Zacznij od tyłu ogrodu z najwyższą rośliną i idź dalej. Posadź rośliny pnące z tyłu łóżka, które będą mogły wspinać się po kratce (lub ramie, jeśli łóżko nie cofa się do granicy). Rośliny takie jak meksykańska pomarańcza i hortensje, które rosną w środku ogrodu, to doskonały wybór. Pomagają zapełnić środek ogrodu, a przycięte pod koniec sezonu nie będą zbyt wysokie. Rozważ użycie nisko rosnących roślin w pustym miejscu przed domem, takich jak tymianek lub rumianek, które są zarówno aromatyczne, jak i szeroko rozprzestrzenione. Rozważ największy możliwy rozmiar rośliny. Wybierając rośliny do maleńkiego ogrodu, upewnij się, że wybrane przez Ciebie rodzaje mają zdolność rozwinięcia się do swoich maksymalnych rozmiarów. Niektóre drzewa i krzewy mają potencjał, by urosnąć do gigantycznych rozmiarów, co może szybko przepełnić mały ogród.

Pozwól na oświetlenie.

Lampy ogrodowe mogą być używane do oświetlania ogrodu po zachodzie słońca. Wykorzystanie lampionów ściennych do oświetlenia ogrodu lub jadalni bez zajmowania miejsca na podłodze to proste i skuteczne rozwiązanie. Zapewniają szeroki zakres krycia, a w naszej kolekcji znajdują się zarówno klasyczne, jak i nowoczesne projekty dopasowane do różnych estetyk. Alternatywnie, do stworzenia nastroju można użyć lampek ogrodowych, delikatnie oświetlając poszczególne części ogrodu. Jeśli użyjesz ich do owijania parasoli, płotów, drzew i innych przedmiotów w swoim małym ogrodzie, możesz stworzyć ciepłą, przyjazną atmosferę. Z drugiej strony lampy stołowe i latarnie są przenośne i mogą być zasilane bateriami lub energią słoneczną, a także stanowią piękny centralny element stołów do jadalni na świeżym powietrzu. Potrzebujemy oświetlenia, aby móc korzystać z miejsca wieczorami i zawsze należy zadbać o to, aby chodniki i schody były odpowiednio oświetlone. Jednak najważniejszą radą jest unikanie nadmiernego oświetlenia obszaru, aby stworzyć zachęcające i spokojne otoczenie.

Produkuj własne owoce, warzywa i sałatki na swoim podwórku.

Posiadanie małego ogrodu nie wyklucza możliwości uprawy własnych owoców i warzyw. Zioła, truskawki i zwisające pomidory dobrze sprawdzają się w wiszących koszach, ponieważ zajmują niewiele miejsca na podłodze i wymagają niewielkiej konserwacji. Alternatywnie możesz hodować własne jedzenie w maleńkich doniczkach lub w workach, jeśli masz ograniczoną ilość miejsca. Produkuj tylko to, co zamierzasz spożywać w ciasnych miejscach! Weź pod uwagę przedmioty, które są trudne do zdobycia. Aby uprawiać unikalne rośliny, które naprawdę kochasz jeść i dbać, możesz dostosować swoje zioła i inne jadalne produkty.

Zakończenie pomysłów na ogrodnictwo

 • Przy odrobinie planowania małe ogrody mogą mieć duży wpływ.
 • Najpierw narysuj kształt i granice fabuły, a następnie eksperymentuj z innymi koncepcjami, aby odkryć, co działa
 • Stwórz różne strefy w swoim ogrodzie, aby wydawał się większy i ciekawszy.
 • Jeśli Twoje podwórko jest małe, wykorzystaj je, budując taras słoneczny.
 • Taras stanowi przyjemną platformę do spożywania posiłków lub odpoczynku na małym podwórku.
 • Używaj mebli, które inteligentnie chowają, składają i układają w stosy.
 • Zestaw bistro ze składanym stołem i krzesłami lub sztaplowanymi fotelami jest idealny do spożywania posiłków na świeżym powietrzu.
 • Użyj wiszących koszy, podniesionych łóżek lub systemów kratowych, aby zmaksymalizować powierzchnię ogrodu.
 • Stwórz trwały i łatwy do czyszczenia grill lub grill.
 • Jeśli masz mało miejsca, wypróbuj wielofunkcyjny grill/grill.
 • Umieść bariery ziołowe na różnych wysokościach, aby wzbudzić zainteresowanie.
 • Aby oświetlić podwórko lub jadalnię bez zajmowania miejsca na podłodze, użyj lampionów ściennych.
 • Przenieś rośliny z trasy i zastąp je jednorocznymi, aby utrzymać kolor przez cały rok.
 • Rozważ umieszczenie pachnących, nisko rosnących roślin, takich jak tymianek czy rumianek, w wolnej przestrzeni przed domem.
 • Mały ogródek nie wyklucza uprawy własnych owoców i warzyw.
 • Zioła, truskawki i odmiany pomidorów wiszących dobrze sprawdzają się w wiszących koszach, ponieważ wymagają minimalnej ilości miejsca i opieki.
 • Jeśli masz ograniczoną przestrzeń, możesz produkować warzywa w małych doniczkach lub uprawiać torby.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals