Instalacja zlewu kuchennego to prosty proces.

bathroom guide how to how to install ideas kitchen sink

Więcej informacji na temat montażu zlewu kuchennego można znaleźć tutaj.

Installing a kitchen sink is a simple process.

Wszystko, co musisz wiedzieć o instalacji zlewu kuchennego.

Twoje obecne rury doprowadzające wodę i odpływ ścieków powinny nadawać się do użytku podczas wymiany zlewu kuchennego, chyba że zaznaczono inaczej. Wybierz odpad o wielkości porównywalnej do tego, który usunąłeś, aby znacznie uprościć proces jego wymiany. Jeśli tylko wymieniasz zlew, musisz wybrać zlew, który ma porównywalny kształt i wymiary do tego, który wymieniasz. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na górze i na dole, aby stworzyć szerszy otwór, możesz wybrać jeszcze większy. Aby określić rozmiar zlewu, wykonaj dokładne pomiary pod zlewem. Wybór miski o tej samej głębokości lub w pobliżu obecnego zlewu ułatwia uniknięcie konieczności dokonywania jakichkolwiek poważnych modyfikacji w kanalizacji. Możliwe, że konieczne będzie wydłużenie rur doprowadzających ciepłą i zimną wodę, gdy zmieni się lokalizacja kranu. Podłącz je do rur wlotowych nowych kranów za pomocą elastycznych węży - jest to idealna metoda ich łączenia. Przed zainstalowaniem nowego zlewu może być konieczne rozszerzenie obecnych rur odpływowych, aby mogły pomieścić syfon nowego zlewu.

Montaż zlewozmywaka jest prosty?

Do zebrania wszelkich nieszczelnych połączeń potrzebny będzie duży zbiornik lub wiadro. Rób zdjęcia w drodze, aby móc odtworzyć swoje kroki. Jeśli wymieniasz lub naprawiasz kran, sfotografuj rury przed ich demontażem. Możesz użyć wyrzynarki z dociętym ostrzem do drewna, aby powiększyć lub zmienić kształt wycięcia w blacie. Jeśli instalujesz nowe baterie, postępuj zgodnie z dołączonymi do nich instrukcjami.

Pamiętaj, aby chronić oczy podczas pracy przy zlewie w rękawiczkach. Jeśli wyciek pochodzi ze złącza zaciskowego, odkręć go i owinąć oliwkę PTFE. Nadmierne dokręcenie stawu powoduje ściskanie oliwki, zwiększając nasilenie przecieku. Jeśli rura przecieka, może być konieczna wymiana i może być konieczne wezwanie hydraulika.

Jaki jest najlepszy sposób montażu zlewu kuchennego?

 1. Instalacja elastycznych połączeń kranowych na wcisk jest bardzo prosta. Niektóre podkładki mają wbudowane zawory odcinające, które umożliwiają wymianę podkładki bez konieczności odcinania całego dopływu wody.
 2. Wykorzystuj jak najwięcej nowego zlewu i kranów przed wyjęciem starego. Pozwoli to zaoszczędzić czas i wysiłek później. Zamontować odpływ i przelew zgodnie z instrukcją producenta. Upewnij się, że dostarczone uszczelki są prawidłowo założone, aby zagwarantować szczelność połączeń.
 3. Większość zlewozmywaków jest mocowana za pomocą dołączonych klipsów mocujących. Muszą one być podłączone do nowego zlewu przed zamontowaniem go w blacie i muszą być umieszczane w regularnych odstępach zgodnie z instrukcją instalacji zlewu.
 4. Jeśli instalujesz również nowe krany, pamiętaj o przestrzeganiu wskazówek producenta podczas ich składania. Konieczne jest podłączenie węży łączących do zlewu przed zamontowaniem kranu w zlewie. Węże te mają lekkie uszczelki typu O-ring i są zwykle dokręcane ręcznie, ale więcej informacji można znaleźć w instrukcji montażu.
 5. Upewnij się, że obszar pod zlewem jest wolny od przeszkód, aby zapewnić łatwy dostęp.
 6. Zakręć jednocześnie krany z ciepłą i zimną wodą. Rury gorące i zimne pod zlewem, które zasilają krany, mogą być wyposażone w 14-obrotowe zawory odcinające; aby odciąć wodę, wystarczy obrócić łeb śruby lub uchwyt na zaworze, aż znajdzie się pod odpowiednim kątem do przepływu rury, jak pokazano. Pozycja równoległa wskazuje, że jest aktywny. Jeśli Twój zlew nie posiada jeszcze zaworów odcinających, to jest dobry moment na ich montaż. Możliwe jest nabycie elastycznych węży z zainstalowanymi różnymi typami zaworów.Upewnij się, że masz właściwy rodzaj dla swojego kranu
 7. Będziesz musiał wyłączyć zimną wodę na głównym kurku odcinającym, w którym woda wpływa do domu, lub być może będziesz musiał wyjść na zewnątrz, jeśli nie ma dostępnych zaworów odcinających. Dodatkowo w instalacji ciepłej wody może znajdować się zawór odcinający. Zamknąć całkowicie zawory odcinające, przekręcając uchwyt w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Ponieważ jest rzadko używany na co dzień, przekręcenie kurka może być trudne. Jeśli twoje jest trudne, powstrzymaj się od nadmiernego wysiłku. Aby uzyskać pomoc, skonsultuj się z doradcą w sklepie lub hydraulikiem. Włączając baterie kuchenne, możesz potwierdzić, że woda została wyłączona. Pozostała woda zostanie spuszczona. Albo nie zakręciłeś właściwego kurka, albo właściwy kurek jest uszkodzony, jeśli po wykonaniu tego nadal występuje ciągły przepływ.
 8. Po tym odłączymy połączenie ze śmieciami. Upewnij się, że masz wystarczająco dużą miskę lub wiadro, aby zebrać resztki wody, które mogą wypłynąć z luźnych połączeń. Usuń rurę łączącą zespół odpływowy, odkręcając ręcznie plastikowe łączniki rurowe i oczyszczając obszar wokół nich. Może warto zrobić zdjęcie rur przed ich demontażem, aby móc się do niego odnieść podczas składania ich z powrotem. Odłóż usunięte rury z jednej strony.
 9. W każdym razie, niezależnie od tego, czy wymieniasz baterie, czy zachowujesz istniejące, musisz na razie je usunąć. W przypadku korzystania z typów połączeń węży należy odłączyć nakrętki węży gorącego i zimnego od złączy przewodu zasilającego. W tym celu użyj dwóch kluczy nastawnych: jednego do utrzymywania połączenia rurowego na miejscu, a drugiego do odkręcenia nakrętki na wężu. W przypadku rur, które są bezpośrednio połączone z gwintem kranu, usuń nakrętkę łączącą z gwintu kranu. Zlewozmywaki do nawiercania odbywa się bezpośrednio za pomocą dużych nakrętek ustalających lub pośrednio poprzez zastosowanie maleńkich nakrętek ustalających na zespołach kołków w połączeniu z konwencjonalnymi okrągłymi lub podkowami podkładkami, plastikowymi przekładkami i gumowymi uszczelkami uszczelniającymi, w zależności od zastosowania. Rób zdjęcia podczas pracy, aby móc wrócić do etapów procesu montażu. Odkręć nakrętki mocujące za pomocą odpowiedniej miski lub klucza płaskiego, a następnie zdejmij krany od góry i odłóż je na razie na bok.
 10. Następnie musisz usunąć zaciski, które utrzymują zlew na miejscu, aby można było go przesuwać. Ponieważ klipsy znajdują się tuż pod blatem, zazwyczaj wygodniej jest położyć się na plecach, aby można było zobaczyć klipsy, gdy je poluzujesz. Upewnij się, że używasz ochrony oczu, jeśli planujesz to zrobić, aby zapobiec przypadkowemu przedostaniu się czegokolwiek do oczu. Korzystne jest również oświetlenie czołowe.
 11. W niektórych przypadkach, w zależności od sposobu budowy zlewu, może być konieczne delikatne przecięcie szczeliwa nożem rzemieślniczym, uważając, aby nie uszkodzić powierzchni roboczej. Zaleca się noszenie rękawiczek i skorzystanie z pomocy innej osoby w celu usunięcia zlewu z blatu.
 12. Usunięcie pozostałości szczeliwa z blatu i wyczyszczenie powierzchni dobrym środkiem do czyszczenia kuchni to kolejne kroki.
 13. Jeśli potrzebujesz poszerzyć lub zmienić kształt wycięcia w blacie, możesz to zrobić za pomocą wyrzynarki wyposażonej w docięte ostrze do drewna, aby uniknąć zarysowania powierzchni blatu. Przed rozpoczęciem cięcia wyrzynarką upewnij się, że wszystkie odsłonięte rury są zakryte. Jeśli blat z płyty wiórowej, który tniesz, składa się z płyty wiórowej, musisz pokryć wszystkie odsłonięte krawędzie silikonem lub innym wodoodpornym uszczelniaczem, aby zapobiec uszkodzeniu powierzchni płyty przez wodę.
 14. Następnym krokiem jest przetestowanie nowego zlewu w wycięciu w rękawiczkach i upewnienie się, że rury kanalizacyjne są prawidłowo wyrównane. W przeciwnym razie konieczne będzie skrócenie go lub zakup dłuższego zamiennika.
 15. Po zamontowaniu zlewozmywaka znacznie łatwiej jest zainstalować baterie. Gdy masz pewność, że zlew będzie pasował do blatu, możesz przystąpić do jego montażu. Woda zwykle przepływa między blatem a krawędzią zlewu, jeśli producent zlewozmywaka zapewnia taśmę uszczelniającą. Zapobiegnie to przepływaniu wody między dwiema powierzchniami. Do wypełnienia szczeliny można użyć szczeliwa silikonowego lub substancji niewiążącej, takiej jak kit hydrauliczny, jeśli nie dostarczono uszczelnienia. Jeśli używasz szczeliwa silikonowego, uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużo, ponieważ może być trudno zetrzeć nadmiar szczeliwa.
 16. Po zainstalowaniu zlewu, kolejnym krokiem jest zamocowanie go na miejscu za pomocą klipsów mocujących zlew. Podobnie jak w przypadku procedury zdejmowania, najłatwiej jest to zrobić leżąc na plecach, aby móc widzieć klipsy podczas pracy – przydatna jest tutaj latarka czołowa i nie zapomnij o założeniu ochrony oczu.< /li>
 17. Zainstaluj baterie w nowym zlewie. Jeśli instalujesz nowe krany, postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji dostarczonymi z kranem. Ponowne składanie oryginałów jest odwrotnością procesu demontażu; w celu uzyskania wskazówek zapoznaj się z fotografiami. Przyklej węże kranowe do rur wodociągowych. Przy wyłączonych kranach i wiadrze pod otwartym odpływem wody, przed ponownym zamontowaniem rur kanalizacyjnych sprawdź, czy nie ma wycieków — łatwiej jest naprawić wszelkie nieszczelności, gdy jest więcej miejsca do pracy. Przed ponownym podłączeniem wody sprawdź, czy wszystkie złącza są dobrze zamocowane. Zacznij od zimna i otwieraj kurek odcinający lub zawór odcinający tylko trochę na raz, zanim sprawdzisz, czy nie ma wycieków. Zwróć uwagę na lokalizację wszelkich wycieków i natychmiast zakręć wodę, jeśli zostanie znaleziony. W zależności od tego, jak bardzo nieszczelność pochodzi ze złącza zaciskowego, może być konieczne odkręcenie połączenia i owinięcie oliwki PTFE. Zbyt mocne dokręcenie spoiny spowoduje ściśnięcie oliwki, co spowoduje zwiększenie nasilenia przecieku. Jeśli rurociąg przecieka, możliwe, że będzie trzeba go wymienić i prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić hydraulika.
 18. Gdy tylko upewnisz się, że nie ma przecieków, możesz przystąpić do ponownego montażu rur kanalizacyjnych. Sprawdź, czy wszystkie uszczelki są w doskonałym stanie i czy są prawidłowo założone; w razie potrzeby wymienić uszczelki. Kilka minut spędzonych na czyszczeniu kolanka i wszelkich rur będzie warte twojego czasu. W razie potrzeby wymień przewody kanalizacyjne. Zaraz po odkręceniu wody sprawdź, czy nie ma wycieków, otwierając krany. Umieść korki w odpowiednich miejscach. Napełnij zlew wodą, a następnie zakręć wodę, aby zastosować jak największe ciśnienie odpadów. Ponieważ w systemie będzie powietrze, przy pierwszym odkręceniu kranu najprawdopodobniej będzie bulgotał. Szybkość przepływu wkrótce powróci do normy. Kran należy delikatnie odkręcać po obu stronach, aby uniknąć rozprysków. Po wykryciu nieszczelności w rurze kanalizacyjnej usuń każde połączenie i sprawdź każde złącze, aby upewnić się, że uszczelka nie jest zerwana lub przesunięta przed ponownym montażem złącza. Należy pamiętać, aby podczas szycia nie dokręcać zbyt mocno plastikowej nici.

Montaż zlewozmywaka to prosta procedura.

 • Upewnij się, że pod zlewem nie ma żadnych przeszkód, aby można było łatwo do niego dotrzeć.
 • Zakręć jednocześnie zawory ciepłej i zimnej wody, aby uniknąć wycieków.
 • Jeśli w Twoim zlewie nie ma zaworów odcinających, nadszedł czas, aby je zainstalować.
 • Przed użyciem zlewu wyjmij baterie.
 • Do zebrania nieszczelnych połączeń potrzebny będzie duży zbiornik lub wiadro.
 • Rób zdjęcia po drodze, aby móc odtworzyć swoje kroki.
 • Jeśli wymieniasz lub naprawiasz kran, sfotografuj rury przed ich demontażem.
 • Możesz użyć wyrzynarki z dociętym ostrzem do drewna, aby powiększyć lub zmienić kształt wycięcia w blacie
 • Jeśli instalujesz nowe baterie, postępuj zgodnie z dołączonymi do nich wskazówkami.
 • Pamiętaj, aby chronić oczy podczas pracy przy zlewie w rękawiczkach.
 • Jeśli wyciek pochodzi ze złącza zaciskowego, odkręć go i owinąć oliwkę PTFE.
 • Nadmierne dokręcenie stawu ściska oliwkę, zwiększając nasilenie nieszczelności.
 • Jeśli rura przecieka, może być konieczna wymiana i może być konieczne wezwanie hydraulika.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals