Instrukcje, jak zbudować szklarnię.

DIY garden gardening greenhouse how to plants

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować szklarnię?

 

Instructions on how to construct a greenhouse.

Najważniejsze aspekty instrukcji budowy szklarni.

Szklarnie mają wiele kształtów i rozmiarów, z drewnianymi lub (częściej) aluminiowymi ramami. Z zewnątrz upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca do wycierania szkła każdego sezonu. Duże drzewo w pobliżu szklarni może spowodować pęknięcie szkła z powodu spadającej kończyny. Istnieje wiele metod mocowania fundamentów szklarni do podłoża. Zapobiegaj błotnistym ścieżkom w szklarni, używając płyt betonowych lub kostki brukowej.

Włóż żwir lub wióry między deski mocujące. Są na to trzy sposoby. Głównym celem szklarni wewnętrznej jest wzmocnienie światła słonecznego przy jednoczesnej ochronie roślin przed zimnem. Zakup zestawu w standardowym rozmiarze, który nie wymaga żadnych zmian, może być tańszy niż samodzielne złożenie wszystkiego. Pomimo tego, że będziesz musiał zainwestować pieniądze, wyniki będą tego warte.

Ponieważ wiele roślin lubi bezpośrednie światło słoneczne, trzymaj szklarnię z dala od budynków i drzew. Jeśli używasz drewna, wybierz gatunek odporny na wilgoć i gnicie, taki jak cedr lub sekwoja. Przy odpowiedniej konserwacji tego rodzaju powłoka może trwać do dziesięciu lat. Właściwa wentylacja utrzymuje owady na zewnątrz i sprzyja zapylaniu w szklarni. Jeśli masz małe dzieci, rozważ montaż paneli ze szkła poliwęglanowego w swojej szklarni.

Zwykłe szkło ogrodnicze może być niebezpieczne. Najpierw sprawdź, czy nakrętki i śruby konstrukcji są wypoziomowane i zabezpieczone. Następnie przypnij każdy kawałek szkła do ramy, mając na sobie rękawiczki i okulary ochronne. Dodanie szklarni może tchnąć nowe życie w Twój krajobraz. Oferuje kontrolowane środowisko do rozmnażania roślin, pozwalając na rozpoczęcie niektórych wcześniej w sezonie, ochronę innych przed mrozem i hodowlę egzotycznych gatunków w całorocznym cieple.

Przygotowanie.

Szklarnie są dostępne w różnych formach i rozmiarach, z ramami wykonanymi z drewna lub (częściej) aluminium, co z biegiem czasu wymaga mniejszej konserwacji. Postaraj się zdobyć największą szklarnię, na którą możesz sobie pozwolić lub znajdź miejsce, ponieważ odkryjesz, że rośliny szybko zużywają dostępną powierzchnię.

Przeszklenie.

Dostępne są tutaj trzy główne opcje. Szkło ogrodnicze jest najpowszechniejszym i najtańszym rodzajem dostępnego szkła. Szkło hartowane jest bardziej trwałą opcją - i bezpieczniejszą, jeśli masz dzieci bawiące się na podwórku. Panele z poliwęglanu, które są jeszcze twardsze niż szkło, ponieważ rozpraszają światło słoneczne, jeszcze bardziej zmniejszają spalanie.

Dostęp.

Z zewnątrz upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca, aby chodzić po szklarni i czyścić szybę każdego sezonu.

Wentylacja.

Konieczne jest posiadanie odpowiedniej wentylacji w celu utrzymania regulacji temperatury i cyrkulacji powietrza. Brak wystarczającej ilości wody podnosi wilgotność i zwiększa ryzyko rozwoju chorób roślin. Oprócz regulowanych otworów wentylacyjnych można zainstalować automatyczne, sterowane termostatem otwory wentylacyjne, które nie wymagają źródła zasilania. Alternatywnie można zastosować okna żaluzjowe, które zapewniają regulowaną wentylację bez przeciągów.

Cieniowanie.

W miesiącach letnich musisz zapewnić cień dla swojej szklarni, aby zapobiec jej przypaleniu i spaleniu roślin. Istnieją trzy podstawowe alternatywy: Umieszczenie szklarni pod dużym drzewem nie jest mądrym pomysłem, ponieważ upadek konaru może spowodować rozbicie szkła.

Ogrzewanie.

Może być konieczne ogrzanie szklarni w chłodniejszych miesiącach lub w celu uprawy określonych roślin. Po raz kolejny masz wiele możliwości do wyboru:

Nawadnianie.

Maty kapilarne, które zatrzymują wodę i uwalniają ją zgodnie z potrzebami rośliny, są wystarczające do większości zastosowań szklarniowych. Alternatywnie, rura z zewnętrznego kranu może być poprowadzona wzdłuż gleby. Możesz również zainstalować przełącznik czasowy, aby zapewnić automatyczne podlewanie roślin – co jest szczególnie przydatne, jeśli często podróżujesz.

Układane są ścieżki.

Planując szklarnię, najwygodniej jest wytyczyć ścieżki wokół i wewnątrz konstrukcji przed rozpoczęciem budowy. Aby zapobiec zamuleniu ścieżek glebowych w szklarni, zbuduj trasę z betonowych płyt lub kostki brukowej lub po prostu odłóż żwir lub grube wióry drewniane między deskami oporowymi, które są przymocowane do kołków wbijanych w ziemię.< /p>

Podstawę szklarni można przymocować do podłoża na wiele sposobów.

Kup oddzielną, specjalnie zaprojektowaną podstawę ze stali ocynkowanej (którą można również kupić w formie płaskiej), na której można przymocować ramę szklarni za pomocą łączników ramowych, lub możesz zbudować własną od podstaw. Podstawa zwiększa wysokość szklarni i ułatwia jej budowę, ale nie jest wymagana - niemniej jednak należy upewnić się, że rama lub podstawa są bezpiecznie przymocowane do płaskiej, równej powierzchni. Istnieją trzy różne podejścia, których możesz użyć, aby to zrobić:

Montaż fundamentów szklarni to prosty proces.

Poniżej wymieniono procedury, których należy przestrzegać, jeśli chcesz połączyć fundament i ramę z rzędem cegieł na fundamencie cementowym. Dobrym pomysłem jest dokładne sprawdzenie zestawu przed rozpoczęciem, aby upewnić się, że wszystkie elementy mocujące podstawę i ramę zostały dołączone.

 1. Zamontuj fundament ze stali ocynkowanej, postępując zgodnie z dostarczonymi instrukcjami montażu. Aby pracować wydajnie, najlepiej jest używać płaskiej i równej powierzchni, takiej jak arkusze sklejki lub płyty pilśniowej. Stwórz solidny i równy fundament dla swojej podstawy, kładąc podstawę, aby wskazać lokalizację swojej podstawy. Musi mieć szerokość 200 mm, aby była skuteczna. Używając dwóch linii konstrukcyjnych równoległych do każdej strony podstawy, zaznacz krawędzie podstawy odpowiednio w odległości 50 mm od powierzchni zewnętrznej i 150 mm od powierzchni wewnętrznej z każdej strony.
 2. Wykop wykop fundamentowy na głębokość 100mm i wypełnij go betonem, aby zakończyć projekt. Upewnij się, że powierzchnia jest idealnie równa. Gdy beton całkowicie wyschnie, połóż na nim podstawę i narysuj ołówkiem linię wokół zewnętrznej krawędzi. Następnie na środku podstawy ułóż jeden rząd cegieł, aby utworzyć fundament. Sprawdź, czy zewnętrzne powierzchnie cegieł są na poziomie zewnętrznych krawędzi ramy i pozostaw zaprawę do utwardzenia przez 24 godziny przed kontynuowaniem.
 3. Ustaw podstawę na przygotowanym już fundamencie z cegły.

Jak zbudować szklarnię.

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz instrukcje producenta i wszystkie niezbędne komponenty. Zanim będziesz mógł całkowicie dokręcić nakrętki i śruby, musisz między innymi zmontować całą ramę i sprawdzić, czy jest prosta i kwadratowa.

Czy wybudowanie szklarni jest tańsze niż jej zakup?

Wiele osób uwierzyłoby, że mogą zaoszczędzić pieniądze, budując własną szklarnię, zamiast kupować ją jako zestaw. Jednak nie zawsze tak jest. Zakup zestawu o standardowym rozmiarze, który nie wymaga żadnych modyfikacji, może być bardziej opłacalny niż samodzielne złożenie wszystkich materiałów. Jeśli kupujesz zestaw w standardowym rozmiarze, który nie wymaga żadnych modyfikacji, możesz znaleźć go za niższą cenę niż samodzielne złożenie wszystkich materiałów.

Czy warto inwestować w budowę szklarni?

Czy inwestycja w szklarnię to dobra inwestycja? Jeśli zadajesz sobie to pytanie, odpowiedź brzmi: tak, szklarnia jest opłacalną inwestycją Posiadanie szklarni pozwala na produkcję roślin i warzyw przez cały rok, ponieważ zapewnia kontrolowane środowisko. Pomimo tego, że będziesz musiał zaciągnąć zobowiązanie finansowe, efekty Twojej pracy będą tego warte.

Jaką dokładnie funkcję pełni szklarnia?

Podstawową funkcją szklarni wewnętrznej jest wzmacnianie światła słonecznego przy jednoczesnej ochronie roślin przed niskimi temperaturami.

Jakiego rodzaju drewna powinienem użyć do budowy szklarni?

Jednak szklarnie są środowiskiem mokrym i wilgotnym, a większość drewna ostatecznie wygina się i gnije w wyniku ciągłej obecności wilgoci w środowisku szklarni. Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie drewna, wybierz gatunek, który ma reputację odpornego na wilgoć i rozkład, taki jak cedr lub sekwoja. Alternatywnie można użyć drewna poddanego obróbce chemicznej przeznaczonego do użytku na zewnątrz.

Jaki jest najbardziej odpowiedni materiał do budowy szklarni?

Tworzywo poliwęglanowe jest powszechnie uważane za jeden z najskuteczniejszych dostępnych obecnie materiałów do pokrywania szklarni. Ten plastik jest plastikiem polietylenowym o podwójnych lub podwójnych ściankach, który składa się z polietylenu. Przewidywana długość życia tego rodzaju pokrycia wynosi 10 lat lub więcej, jeśli jest odpowiednio konserwowana. Ze względu na zdolność do utrzymywania ciepła i wilgotności, ogrodnictwo może być wykonywane przez cały rok ze względną łatwością.

Czy konieczne jest wietrzenie szklarni?

Szklarnie i ich rośliny są podatne na wiele problemów, jeśli nie mają wystarczającej ilości powietrza. Gwarantuje również, że Twoje rośliny otrzymają wystarczającą ilość świeżego powietrza, które mogą wykorzystać do celów fotosyntezy. Istotny jest również fakt, że odpowiednia wentylacja utrzyma insekty w ryzach i będzie promować ważne zapylanie wewnątrz szklarni.

Kiedy jest idealna pora roku na zakup szklarni?

W większości przypadków kupowanie szklarni najlepiej robić w miesiącach zimowych. Kup go 3 do 4 tygodni, zanim zaczniesz rosnąć, jeśli to w ogóle możliwe. Zakupy w marcu lub kwietniu mogą być spóźnione, ponieważ przetworzenie zamówienia, jego transport i przygotowanie miejsca instalacji zajmuje trochę czasu.

Czy szklarnia musi być wystawiona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?

W większości szklarnia powinna być nasłoneczniona przez co najmniej 6 godzin każdego dnia, szczególnie zimą. Idealne miejsce do umieszczenia szklarni znajduje się z dala od budynków i drzew, ponieważ wiele roślin rozwija się w bezpośrednim świetle słonecznym. Z drugiej strony, częściowy cień może być preferowany w bardzo jasnych regionach, lokalizacjach na dużych wysokościach lub w przypadku roślin preferujących cień.

Jaka jest żywotność drewnianej szklarni?

To, że stał przez 60 lat, było niesamowite, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że ostatni raz był używany i konserwowany około dziesięć lat wcześniej. To pokazuje, że przy odpowiedniej konserwacji wysokiej jakości drewniana szklarnia może przetrwać pokolenia.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jeśli masz dzieci (lub czasami bawią się na twoim podwórku), dobrym pomysłem jest zainstalowanie szklanych paneli z poliwęglanu w szklarni, aby była bardziej przyjazna dla dzieci. Zwykłe szkło ogrodnicze może stanowić zagrożenie dla użytkownika.

 1. Zacznij od rozłożenia części szczytowej części szklarni na równej powierzchni i sklejenia ich ze sobą. Ułóż je ostrożnie, upewniając się, że metalowe części i śruby są zainstalowane we właściwy sposób, a elementy ustawione pod kątem są pochylone we właściwym kierunku.
 2. Aby skonstruować pierwszą stronę, luźno połącz części kilkoma śrubami. Powtórz ten proces z przeciwległym końcem, a następnie również z bokami.
 3. Boki i szczyty konstrukcji powinny być teraz skręcone ze sobą i przykręcone do fundamentu. W tym momencie należy pozostawić wszystkie nakrętki i śruby wolne.
 4. Przymocuj belkę kalenicową, przykręcając ją luźno między dwoma szczytami konstrukcji dachu dwuspadowego. Zamontuj łączniki wywietrznika dachowego, wsuwając je, a następnie przykręć listwy oszklenia dachowego.
 5. Następnie użyj kwadratu budowniczego i poziomicy, aby upewnić się, że cała rama jest prosta, a rogi są kwadratowe.
 6. Gdy masz pewność, że wszystko jest równe i prawidłowe, dokręć wszystkie nakrętki i śruby w konstrukcji (w tym te, które mocują ramę do podstawy).
 7. Łączniki ramowe o średnicy 25 mm służą do mocowania metalowej podstawy do cokołu z cegły. Pamiętaj, aby przewiercić je przez całą podstawę i w cegle - i pamiętaj, aby wiercić tylko w cegle, a nie w cemencie.
 8. Konstrukcję wywietrznika dachowego należy złożyć. Kiedy skończysz skręcać wszystko razem, wsuń go na miejsce wzdłuż korony dachu. Ukończone!
 9. Wciśnij i wsuń cienką elastyczną gumową linkę do małych otworów wokół ramy, upewniając się, że jest całkowicie włożona.
 10. Podczas wchodzenia na dach, włóż każdą taflę szkła w ramę i przymocuj ją klipsami, uważając przez cały czas na noszenie rękawiczek i okularów ochronnych. Kiedy już to opanujesz, powinieneś uznać, że procedura jest szybka i prosta. Zawsze postępuj ostrożnie, bądź cierpliwy i dwukrotnie sprawdź, czy szkło, którego używasz, ma odpowiedni rozmiar dla części ramy, którą oszkleniasz.
 11. Klips do szklenia należy montować zgodnie z instrukcją producenta. Postaraj się, aby były równomiernie rozmieszczone.
 12. Zamontuj drzwi, włóż szybę i wsuń ją na miejsce.

Instrukcje budowy szklarni.

 • Szklarnie mają wiele kształtów i rozmiarów, z drewnianymi lub (częściej) aluminiowymi ramami.
 • Z zewnątrz upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca do wycierania szkła każdego sezonu.
 • Duże drzewo w pobliżu szklarni może wytworzyć potłuczone szkło z powodu spadającej kończyny.
 • Istnieje wiele metod mocowania fundamentów szklarni do podłoża.
 • Zapobiegaj błotnistym ścieżkom w szklarni, używając płyt betonowych lub kostki brukowej.
 • Umieść żwir lub zrębki między deskami oporowymi.
 • Są trzy sposoby, aby to osiągnąć.
 • Głównym celem szklarni wewnętrznej jest wzmocnienie światła słonecznego przy jednoczesnej ochronie roślin przed zimnem.
 • Kupowanie zestawu o standardowym rozmiarze, który nie wymaga żadnych zmian, może być tańsze niż samodzielne złożenie wszystkiego.
 • Pomimo faktu, że będziesz musiał zainwestować pieniądze, wyniki będą tego warte.
 • Ponieważ wiele roślin lubi bezpośrednie nasłonecznienie, trzymaj szklarnię z dala od budynków i drzew.
 • Jeśli używasz drewna, wybierz gatunek odporny na wilgoć i gnicie, taki jak cedr lub sekwoja.
 • Przy odpowiedniej konserwacji tego rodzaju powłoka może wytrzymać nawet dziesięć lat.
 • Właściwa wentylacja chroni przed owadami i sprzyja zapylaniu w szklarni.
 • Jeśli masz małe dzieci, rozważ zainstalowanie paneli ze szkła poliwęglanowego w swojej szklarni.
 • Zwykłe szkło ogrodnicze może być niebezpieczne.
 • Najpierw sprawdź, czy nakrętki i śruby konstrukcji są wypoziomowane i zabezpieczone.
 • Następnie przypnij każdy kawałek szkła do ramy, mając na sobie rękawiczki i okulary ochronne.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals