Jak zainstalować inteligentny bidet?

instalacja bidetu modernizacja toalety montaż inteligentnej toalety rodzaje bidetów

Jak dodać inteligentną toaletę do zwykłej toalety

Czy kiedykolwiek odrzuciłeś koncepcję mocowania akcesoriów do toalety z powodu trudności z ich zamontowaniem? Większość ludzi na pierwszy rzut oka będzie miała trudności z zainstalowaniem inteligentnych toalet. Ale prawdę mówiąc, jeśli masz wszystkie udogodnienia w pobliżu toalet, jest to bardzo proste. Czy próbowałeś znaleźć odpowiedź na pytanie „jak dodać bidet do normalnej toalety?” i wydaje się, że jest to trudne zadanie? Nie martw się tym.

Wiedza o tym, jak dopasować bidet do zwykłej toalety, może wydawać się trudna. Ale jeśli wiesz, jakie są kroki i wymagania dotyczące montażu bidetu w toalecie, będzie to dla Ciebie łatwe. Aby lepiej zrozumieć, co zamierzasz zrobić, musisz zdecydować, jakiego rodzaju masz bidet, jakiego sprzętu potrzebujesz, a ostatecznie jakich elementów będziesz używać. Będziesz musiał zdecydować, czy Twoja toaleta nadaje się do dodania do niej bidetu. Istnieją również prostsze ogólne sposoby montażu trzech rodzajów bidetów. Wybierając bidet, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Miejmy nadzieję, że pod koniec tej lektury będziesz bardziej optymistyczny niż kiedykolwiek, jeśli chodzi o montaż bidetu.

Jakie są rodzaje bidetów?

Oprócz zrozumienia formy bidetu należy również sprawdzić inne funkcje, takie jak: chowane dysze, tryb oświetlenia nocnego, podgrzewacz wody, podgrzewane siedzenie, osłona przeciwbryzgowa lub dołączone części. Znajomość innych funkcji jest krytyczna, ponieważ przyczyniają się one również do procesu instalacji.
Większość części niezbędnych do skutecznego montażu bidetu znajduje się w zestawie. Ale ponieważ każda łazienka jest inna i ma inny system rur z zaworem wodnym 1/2 "lub 3/8", a czasem nawet innym typem. Warto wiedzieć, czym jesteś wodociąg i dobrać odpowiednie adaptery, które umożliwią podłączenie urządzenia do instalacji wodnej. Dwie rzeczy, które są prawie zawsze wymagane, to zawór typu T i wąż doprowadzający wodę. Dzieje się tak, ponieważ prawie wszystkie bidety wymagają ich do montażu.
Zawór trójnikowy to złącze używane w złączce rurowej do oddzielania lub łączenia przepływu wody. Wygląda jak litera T i pozwala przekierować przepływ wody do bidetu. Wąż do bidetu doprowadzający wodę to wąż, który można podłączyć do przewodów doprowadzających wodę. Z wężem przymocowanym do zaworów odcinających, w których są zainstalowane główne sekcje zasilania wodą. Ta woda przepłynie następnie do Twojego bidetu.

Jak dodać bidet do zwykłej toalety?

Jedyną pozytywną cechą dodawania bidetów do toalety jest to, że nawet jeśli masz do czynienia z różnymi konstrukcjami rur, większość kroków jest taka sama. Wyłączyć główny zawór wody. Jest to zawór, przez który wypływa cała woda do toalety i zazwyczaj może być umieszczony u podstawy toalety podłączonej do ściany. Jeśli chcesz zamontować inteligentną deskę sedesową SplashLet lub bidet nasadowy EcoSplash, najpierw zdejmij deskę za pomocą pokręteł po obu stronach deski. Z drugiej strony, jeśli chcesz użyć ręcznych bidetów, znajdź odpowiednie miejsce do zamocowania uchwytu.
Jeśli masz pojedynczy zawór wodny, musisz podzielić go za pomocą zaworu trójnikowego na dwa kierunki. Pierwszy kierunek to urządzenie łazienkowe, a drugi to zasilanie bidetu wodą. Wszystko, co musisz zrobić, to przymocować go za pomocą śruby. W tej chwili powinieneś mieć jeden wolny zawór wody do bidetu. Podłącz wąż do tego zaworu. Niektóre węże działają z łatwością przy niewielkim zgięciu. Jeśli używasz ręcznego bidetu, wystarczy położyć dyszę na uchwycie i gotowe.
W przypadku desek sedesowych z funkcją mycia należy zamontować urządzenie na górze muszli klozetowej na płycie mocującej. Skończyłeś. Jednak w przypadku mocowania bidetu, upewnij się, że dysza znajduje się pośrodku. Jeśli jest to spryskiwacz do bidetu, należy ponownie zamocować deskę sedesową i upewnić się, że końcówka spryskiwacza znajdująca się pod nią nie jest ściśnięta. Otwórz zawór wody i przetestuj bidet. Jeśli zauważysz wyciek, musisz dokręcić połączone części i przetestować jeszcze jeden.

Łatwa instalacja bidetu

To są proste kroki, aby połączyć bidet ze zwykłą toaletą. Te czynności zwykle można wykonać w przypadku większości bidetów. Należy jednak mieć pewność, że podane tutaj kroki stanowią ogólne wytyczne. Zwróć uwagę na dwie kluczowe części, takie jak typ zaworu wody w wężu, a nigdy się nie zgubisz. Teraz wiesz, jak możesz poprawić higienę, dodając funkcję bidetu do toalety. Instalacja bidetu w obecnej toalecie jest łatwa.

Napisane przez
zespół BrookPad


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Powiązane Posty

Bidety i sedesy sedesowe Czym one są
Bidety i sedesy sedesowe Czym one są
Wolnostojący bidet wypełnia przestrzeń w łazience Bidety są często mylone z dziwnymi zlewami, fontannami, oddzielnymi toaletami lub dziwnymi pisuarami. Inni uważają, że bidety są używane do mycia nóg lub do schładzani...
Czytaj Więcej
Jakie są rodzaje bidetów?
Jakie są rodzaje bidetów?
miska ustępowa i wolnostojący bidet w nowoczesnej łazience Jakie rodzaje bidetów są dostępne na rynku? Czy kupujesz bidet? Albo próbujesz dowiedzieć się, co to jest bidet? Warto zapoznać się z różnymi dostępnymi stylami bidetów. Warto ...
Czytaj Więcej