Jakie są rodzaje bidetów?

bidet inteligentna toaleta nakładka bidetowa rodzaje bidetów zintegrowana toaleta

miska ustępowa i wolnostojący bidet w nowoczesnej łazience

Jakie rodzaje bidetów są dostępne na rynku?

Czy kupujesz bidet? Albo próbujesz dowiedzieć się, co to jest bidet? Warto zapoznać się z różnymi dostępnymi stylami bidetów. Warto znać funkcje, koszt i różne funkcje. Obecnie na rynku dostępne są różne style. Istnieje sześć głównych różnych stylów bidetów: zintegrowana toaleta bidetowa, inteligentne deski sedesowe, przenośny bidet, opryskiwacz do osprzętu, samodzielny i ręczny opryskiwacz.

Bidety wolnostojące

Istnieje samodzielny bidet. To całkowicie samodzielne, oddzielne urządzenie łazienkowe. To był jedyny rodzaj, jaki istniał wcześniej. W każdym razie ten styl zawiera wszystkie elementy operacyjne kompletnego bidetu, ale nie jest to toaleta. Nie jest przeznaczony do chodzenia do toalety, ale tylko do późniejszego samooczyszczenia. Dlatego po skorzystaniu z toalety musisz udać się do bidetu, aby umyć się wodą. Zwykle są jedną z droższych opcji i oczywiście zajmują najwięcej miejsca w łazience. Ta forma jest bardzo popularna w południowej Europie.

Przenośne bidety

Kiedy podróżujesz lub zorientowałeś się, że nie ma bidetu. Nie stresuj się tym. Dzięki przenośnemu bidetowi wszędzie będziesz myć wodą. Przenośny bidet to mała rurka wykonana ze specjalnej elastycznej gumy z dołączoną dyszą. Zwykle ma rozmiar małego pojemnika. Ta forma bidetu jest często określana jako bidet podróżny lub butelka bidetowa. Jeśli szukasz tego typu bidetu, to BrookPad EcoSplash 85 jest dokładnie tym, czego szukasz.
Działa równie dobrze, jak do prostego szybkiego prania. Do obsługi wymaga jednej ręki. W przypadku tego typu bidetu jedyną opcją temperatury jest to, czym napełnisz butelkę. Ciepłą wodę można rozpylać tylko wtedy, gdy jest dostępna w pobliskim kranie. Jeśli masz określoną formę bidetu, znasz to przyjemne uczucie mycia wodą. Dobrze jest mieć taki na wypadek, gdybyś nie miał bidetu. Dla podróżnych lub kogoś, kto chce przetestować funkcję bidetu bez inwestowania w inną, droższą formę bidetu, może być świetnym wyborem.

Ręczne opryskiwacze do bidetu

Istnieje rodzaj bidetu, który znajduje się w połowie drogi między nasadką do bidetu a przenośnym. Jest to uważane za ręczny opryskiwacz bidetowy. Nie powinieneś zabierać ze sobą czegoś takiego jak przenośna toaleta. Zamiast tego podłącz zawór T i wąż do rury wodnej. Połączenie jest takie samo jak w desce sedesowej lub bidecie, ale dysza spryskiwacza nie znajduje się wewnątrz toalety. Wygląda jak jednostka ręczna na końcu długiej rury, zwykle jest to metalowa siatka, taka jak linia wodna samej toalety.
Ręczne spryskiwacze bidetowe, takie jak EcoSplash 110C, zapewniają pełną widoczność miejsca, w którym zmierza strumień. Nie ma potrzeby obracania ciała wokół deski sedesowej ani używania bocznego lub pilota zdalnego sterowania, aby wycelować różdżkę tam, gdzie chcesz. Możesz także zmienić nacisk na stopień nacisku na dźwignię ręczną. Styl jest wyjątkowy i niektórzy mogą uznać, że warto go zbadać.
osoba trzymająca ręczny spryskiwacz bidetowy w łazience

Osprzęt do opryskiwaczy bidetowych

Jednym z akcesoriów do bidetu, które możesz znaleźć w łazience, jest spryskiwacz bidetowy. Bidet jest przymocowany do prawdziwej muszli klozetowej pod deską, stąd nazwa. Oprócz bidetów przenośnych są one zwykle najtańsze, ale mają też mniejszą funkcjonalność. Modele takie jak EcoSplash 250D zapewniają bardzo dobre mycie tyłu i bidetu oraz mają rozsądny stosunek jakości do ceny.
Są dostarczane bez podgrzewanego siedzenia, nie ma suszarki na gorące powietrze i rzadko mają pilota zdalnego sterowania, żeby wymienić tylko trzy z wielu opcji najczęściej używanych w inteligentnych siedzeniach bidetowych. To dlatego, że nie są zasilane elektrycznie. I to jest jedna z zalet, te bidety potrzebują tylko podłączenia wody do działania.
Obecnie nie oznacza to, że nie możesz dostać ciepłej wody. Niektóre nasadki do bidetów, takie jak EcoSplash 270HD, mają zewnętrzne połączenie, które można podłączyć bezpośrednio do źródła ciepłej wody w łazience. Temperatura wody, ciśnienie wszystko można regulować. Znajdziesz również wariant z samoczyszczącą i wysuwaną dyszą, która pomaga w konserwacji urządzenia.

Siedzenia Smart Bidet

Zobaczysz także deskę sedesową w stylu japońskim, taką jak deska BrookPad SplashLet. Ta forma zastępuje obecne siedzisko łazienkowe siedziskiem combo z funkcją bidetu. Wymagana dysza jest zainstalowana w siedzisku. Działa tak, jak poprzednio, aby wykonać zadanie szybko i czysto. Nie tylko działa to na bidet, ale także do mycia wodą analną, co eliminuje potrzebę używania papieru toaletowego.
W związku z tym są nieco droższe niż przedłużka lub ręczny, ale zdecydowanie mniej kosztowne niż samodzielny ceramiczny bidet. Jednak ulepszona funkcjonalność i łatwiejsza konserwacja sprawiają, że dodatkowy wydatek jest tego wart. Toaleta bidetowa i wbudowany grzejnik potrzebują tylko zimnej wody ze względu na połączenie elektryczne. Zarówno w przypadku bidetu, jak i funkcji mycia można regulować temperaturę i ciśnienie. Ponadto część wypoczynkowa jest ogrzewana i często zaopatrywana w suszarkę na gorące powietrze, a nawet dezodorant i masaż wodny. Siedzenia bidetowe są również wyposażone w systemy zdalnego sterowania i panele boczne. To, który system kontroli jest najlepszy, zależy od osobistych upodobań.

Toalety z wbudowanym bidetem

Podobnie jak ławka bidetowa, tego rodzaju inteligentna toaleta często ma dyszę natryskową, ale jest wbudowana w toaletę. Innymi słowy, toaleta i bidet są w jednym. Zapewnia to nowy wygląd, ale funkcjonalność może zostać odpowiednio zmodyfikowana. Ta forma jest zazwyczaj najbardziej kosztowna, ale ma wiele różnych funkcji. Ten formularz jest trwale zbudowany jako zestaw bidetów toaletowych.
Dlatego dostępne są różne formy bidetów. Dzisiejsze bidety są korzystne dla zdrowia i komfortu, nie zajmując dodatkowej przestrzeni w łazience.

Napisane przez
zespół BrookPad


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Powiązane Posty

Jak zainstalować inteligentny bidet?
Jak zainstalować inteligentny bidet?
Jak dodać inteligentną toaletę do zwykłej toalety Czy kiedykolwiek odrzuciłeś koncepcję mocowania akcesoriów do toalety z powodu trudności z ich zamontowaniem? Większość ludzi na pierwszy rzut oka będzie miała trudności z zainstalowani...
Czytaj Więcej
Woda jest używana do codziennego prysznica na całym świecie
Woda jest używana do codziennego prysznica na całym świecie
Wolnostojący bidet wypełnia przestrzeń w łazience Bidety są często mylone z dziwnymi zlewami, fontannami, oddzielnymi toaletami lub dziwnymi pisuarami. Inni uważają, że bidety są używane do mycia nóg lub do schładzania...
Czytaj Więcej
Bidety i sedesy sedesowe Czym one są
Bidety i sedesy sedesowe Czym one są
Wolnostojący bidet wypełnia przestrzeń w łazience Bidety są często mylone z dziwnymi zlewami, fontannami, oddzielnymi toaletami lub dziwnymi pisuarami. Inni uważają, że bidety są używane do mycia nóg lub do schładzani...
Czytaj Więcej