Minimalistyczny projekt łazienki

bathroom design bathroom ideas japan bathrooms minimalist bathrooms modern style bathroom smart toilet

Mniej znaczy więcej i jak stworzyć minimalistyczną łazienkę?

minimalistic bathroom

A jak zaprojektować minimalistyczną łazienkę?

Ideą architektury minimalistycznej jest sprowadzenie wszystkiego do najbardziej podstawowej spójności i uproszczenie. Projektanci architektury minimalistycznej koncentrują się na połączeniu dwóch idealnych samolotów, wykorzystując uproszczone oświetlenie, zapewniające wystarczającą ilość miejsca. Koncepcję prostoty można znaleźć w wielu cywilizacjach, ale szczególnie w tradycyjnej japońskiej kulturze buddyzmu zen. Minimalistyczny projekt produktu to sztuka aż do najistotniejszych elementów. Minimalizm to ruch w projektowaniu produktów, który podkreśla prostotę, usuwając wszystko, aż pozostaną tylko podstawowe wymagania, co daje wrażenie estetycznej czystości.

Czysty i uporządkowany projekt uzyskuje się poprzez wyeliminowanie większości elementów dekoracyjnych lub zastosowanie praktycznych przedmiotów. Minimalistyczne łazienki opierają się na zasadzie „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że ​​„mniej znaczy więcej”. Do stworzenia minimalistycznej łazienki można wykorzystać samotną świecę, orchideę lub szklany kamyk. Celem minimalistycznych łazienek jest sprawienie, by mały obszar wydawał się większy i bardziej otwarty, jednocześnie zapewniając jednolitość.

W tym przypadku mniej znaczy więcej.

Minimalizm to podejście projektowe zdefiniowane przez brak ozdób i ozdób. Osiąga się to głównie poprzez zastosowanie funkcjonalnych mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz oraz abstrakcyjnych kształtów. Minimalistyczni projektanci architektury dbają o połączenie dwóch idealnych płaszczyzn, za pomocą opływowego oświetlenia i pozostawienia dużej ilości wolnej przestrzeni. Ideą architektury minimalistycznej jest sprowadzenie wszystkiego do najbardziej fundamentalnej spójności i osiągnięcie prostoty poprzez uproszczenie. Jednak chociaż koncepcja nie zabrania całkowicie dekoracji, wymaga, aby wszystkie komponenty, funkcje i stolarka były ograniczone do punktu, w którym nie można usunąć dalszych elementów w celu ulepszenia projektu.

Prosty projekt układu łazienki

Ideę prostoty można znaleźć w różnych kulturach, ale jest ona szczególnie rozpowszechniona w tradycyjnej japońskiej kulturze buddyzmu zen. Aby wpłynąć na kulturę zen, Japończycy wykorzystują estetyczne i ozdobne elementy swoich domów na swoją korzyść. Od połowy XVIII wieku ta koncepcja architektury miała wpływ na społeczeństwo zachodnie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych. Japonia ma wiele inteligentnych toalet, które oszczędzają miejsce i eliminują potrzebę zarówno bidetu, jak i toalety. Zobaczycie je wszędzie w japońskich łazienkach. Minimalistyczny design wciąż jest modny i dotyczy to nie tylko organizacji łazienki. Ponieważ minimalizm działa uspokajająco i kojąco na zmysły, kąpiel w minimalistycznej oprawie zwiększa jej atrakcyjność. Ten projekt pomoże Ci stworzyć funkcjonalną przestrzeń, która jest również prosta w utrzymaniu i bezpieczna.

Jakie kroki należy podjąć, aby zaprojektować minimalistyczną aranżację łazienki?

Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich swoich rzeczy. Kontynuuj swoją codzienną rutynę. Sprawdź, czy masz wystarczająco dużo miejsca na przechowywanie wszystkich swoich rzeczy. Wykonuj swoją codzienną rutynę i regularnie zbieraj potrzebne przedmioty, abyś mógł iść dalej. Jeśli nie korzystasz z toalety przynajmniej raz dziennie, nie należy jej umieszczać na desce klozetowej. Zamiast tego przechowuj w szafce kilka przedmiotów, których rzadko używasz. Wolne od bałaganu powierzchnie są niezbędne w minimalistycznej łazience. Białe ręczniki mogą pomóc w zachowaniu spokojnego i wygodnego wyglądu. Przede wszystkim ukryj wszystkie rzeczy, zarówno istotne, jak i nieistotne. Fronty meblowe otwierane na kliknięcie lub z frezowanymi krawędziami zamiast tradycyjnych uchwytów to dwa różne wybory. Aby stworzyć minimalistyczny wystrój łazienki, najlepszym wyborem są stonowane odcienie kremu, beżu i zieleni.

minimalistic bathroom design

Jaka jest historia minimalizmu?

Minimalizm to trend w sztuce, który rozpoczął się w zachodniej sztuce po II wojnie światowej i rozprzestrzenił się na cały świat. Donald Judd, Agnes Martin, Dan Flavin, Carl Andre, Robert Morris, Anne Truitt i Frank Stella to tylko kilka z artystów od lat związanych z minimalizmem. Wszystko, co nieliczne lub sprowadzone do gołej kości, określane jest w języku potocznym minimalizmem. Wykorzystywano go między innymi do charakteryzowania dzieł, takich jak sztuki i powieści Samuela Becketta, filmy Roberta Bressona, opowieści Raymonda Carvera oraz projekty samochodów Colina Chapmana. Zarówno muzyka dronowa La Monte Young, jak i 4′33′′ Johna Cage'a wywodzą się z Monotone Symphony Yvesa Kleina (1949), która była poprzedniczką obu.

Minimalizm był także odpowiedzią na malarską subiektywność abstrakcyjnego ekspresjonizmu, który był widoczny w szkole nowojorskiej w latach 40. i 50. XX wieku. Minimalizm był także reakcją na dominującą w latach 60. i 70. malarską podmiotowość surrealizmu. Podczas gdy wielu artystów związanych z minimalizmem przyjęło etykietkę „minimalizmu”, wielu innych praktyków sztuki, których krytyka zakwalifikowała jako minimalizm, nie uznało tego za ruch sam w sobie. Artysta i teoretyk Robert Morris jest autorem trzyczęściowego artykułu „Notes on Sculpture 1–3”, który po raz pierwszy został opublikowany w trzech numerach Artforum w 1966 roku. Morris jest najbardziej znany ze swojej pracy jako artysta konceptualny. Morris starał się w tych pismach ustanowić dla siebie ramy pojęciowe i elementy formalne, a także ramy i elementy formalne, które obejmowałyby praktyki jego współczesnych. Zgodnie z ogólną zmianą teorii, której przykładem jest ten artykuł, postminimalizm jest na skraju zastąpienia minimalizmu jako dominującego sposobu myślenia.

Praca George’a Earla Ortmana, który skonkretyzował i zredukował kształty malarstwa do surowych, szorstkich, filozoficznie obciążonych geometriami, wzbudziła „Wstępne” zainteresowanie Judda minimalizmem. Recenzenci i historycy sztuki modernistycznej, formalistyczni, ostro krytykowali ten nurt. Niektórzy krytycy uważali, że minimal art wskazuje na niezrozumienie współczesnej dialektyki malarstwa i rzeźby, opisanej przez krytyka Clementa Greenberga, podczas gdy inni uważali, że reprezentuje niezrozumienie współczesnej dialektyki malarstwa i rzeźby. Październikowe wydanie Artforum, postminimalistyczny artysta Robert Smithson wyraził sprzeciw wobec tego punktu widzenia. „To, co Fried martwi najbardziej, to to, że stanie się świadomy tego, co robi, a mianowicie, że sam stanie się teatralny”. W 1964 Lee Krasner przeprowadził wywiady z Hansem Hofmannem i Jacksonem Pollockiem dla Smithsonian Institution Archives of American Art (1964), które zostało opublikowane przez Smithsonian Institution.

Hans Hofmann powiedział w wywiadzie z Dorothy Strickler, że im więcej rzeczy się w nim znajduje, tym bardziej zajęte jest dzieło sztuki i tym gorzej. Oko jest zagrożeniem dla dobrego widzenia. Akt odsłaniania nagości jest nieprzyzwoity. Usunięcie natury to pierwszy krok w tworzeniu sztuki. Z drugiej strony natura była źródłem abstrakcyjnych obrazów ekspresjonistycznych Hansa Reinhardta, co było w bezpośredniej opozycji do jego własnej perspektywy natury.

Czym dokładnie jest minimalizm pod względem wzornictwa?

Jeśli chodzi o minimalistyczny design, chodzi o podkreślenie tego, co konieczne. Aby uzyskać czystą formę elegancji, minimalistyczna konstrukcja, przedmiot lub wystrój wnętrza powinny być sprowadzone do podstawowego celu i osiągnięte przy użyciu ograniczonych materiałów, neutralnych kolorów, podstawowych kształtów i unikania nadmiernej dekoracji. Minimalistyczny projekt produktu to sztuka destylacji rzeczy do ich najpotrzebniejszych rzeczy.W projektowaniu produktów minimalizm to trend, który promuje prostotę, usuwając wszystko, aż zostaną tylko podstawowe potrzeby - co skutkuje wyglądem estetycznej czystości Minimalizm, w swoim najbardziej podstawowym znaczeniu, odnosi się do projektantów, którzy przekazują tylko najbardziej podstawowe i wymagane aspekty produkt lub temat, eliminując nadmiar, a tym samym zbędne komponenty i funkcje z ich projektów.

Czy to dobry pomysł na minimalistyczny projekt łazienki?

Łazienki, w których niezbędne są czyste, praktyczne projekty, doskonale wpisują się w minimalistyczną estetykę. Ten opływowy styl łączy w jednym miejscu czyste linie, minimalistyczny wystrój i neutralne palety kolorów. Używając heksagonalnych płytek podłogowych w monochromatycznej kolorystyce, możesz nadać swojej przestrzeni linie i głębię. Aby było ciekawie, naprzemiennie stosuj czarne i białe kafelki metra. Alternatywnie, backsplash pod prysznicem lub za umywalką może nadać łazience elegancki, minimalistyczny wygląd. Pomysły i projekty minimalistycznych łazienek są praktyczne, precyzyjne, a czasami surowe w swoim wyglądzie. Czysty i uporządkowany styl osiąga się poprzez usunięcie większości dekoracji lub wykorzystanie przedmiotów użytkowych, które można również wykorzystać jako dekoracje w kreatywny sposób. Efektem końcowym jest atrakcyjna, przestronna i funkcjonalna łazienka.

Dekoracje do łazienki o minimalistycznym designie

Korzystanie z maleńkich wersji lamp łazienkowych to najlepszy sposób, aby zachować prostotę w łazience. Nie oznacza to, że musisz wydać dużo pieniędzy na wysokiej klasy kran, aby uzyskać ten wygląd. Oprawy, które są proste i bezproblemowe, można kupić w rozsądnych cenach w sklepach dla majsterkowiczów. Nie jest do końca prawdą, że idea pozbawiona jest ornamentów; raczej wszystkie komponenty i funkcje są uważane za ograniczone do punktu, w którym nic więcej nie można usunąć w celu ulepszenia ogólnego projektu.

Przedmioty łazienkowe, które są tak proste, jak to możliwe

Materiały takie jak szkło i stal, które wykorzystywane są w minimalistycznych aranżacjach, sprawiają wrażenie sterylnego laboratorium. Białe ściany sprawiają, że niewielka przestrzeń wydaje się większa i bardziej przewiewna, jednocześnie tworząc poczucie jednorodności. Nowoczesny design Splash smart Toaleta, która zawiera bidet oraz toaletę z pilotem, będzie pasować do tego zestawu. Akcesorium to pojedynczy element ozdobny, taki jak pojedyncza świeca, orchidea lub szklany kielich z kamyków, który służy do celów estetycznych. Minimalistyczne łazienki opierają się na zasadzie „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że ​​„w tym przypadku mniej znaczy więcej”.

Zakończenie minimalistycznego projektu łazienki.

 • Minimalizm to styl zdefiniowany przez brak zdobnictwa i atrakcyjności.
 • Projektanci architektury minimalistycznej skupiają się na połączeniu dwóch idealnych samolotów przy użyciu uproszczonego oświetlenia, zapewniającego wystarczającą ilość miejsca.
 • Prostotę można dostrzec w różnych kulturach, ale szczególnie w tradycyjnej japońskiej kulturze buddyzmu zen.
 • Aby promować kulturę Zen, Japończycy wykorzystują estetyczne i dekoracyjne aspekty swoich domów na swoją korzyść.
 • Od połowy XVIII wieku ta koncepcja architektury wpłynęła na społeczeństwo zachodnie, zwłaszcza w Ameryce.
 • Japonia oferuje wiele inteligentnych toalet w celu zaoszczędzenia miejsca, eliminując bidet i toaletę.
 • Minimalistyczny design jest nadal modny, nie tylko podczas aranżacji łazienek.
 • Minimalistyczny projekt produktu ma zasadnicze znaczenie dla jego samego.
 • Minimalizm to podejście do projektowania produktów, które podkreśla prostotę, usuwając wszystko, aż pozostaną tylko podstawowe potrzeby, tworząc poczucie estetycznej czystości.
 • Łazienki wymagające czystych, wydajnych projektów idealnie pasują do minimalistycznej estetyki.
 • Wyposażenie łazienki tak proste, jak to możliwe
 • Materiały takie jak szkło i stal użyte w minimalistycznych grupach dają poczucie sterylnego laboratorium.Białe ściany sprawiają, że niewielka przestrzeń wydaje się większa i bardziej otwarta, zapewniając poczucie jednorodności
 • Inteligentna toaleta Splash z bidetem i zdalnie sterowaną toaletą będzie działać z tą konfiguracją.
 • Akcesorium to pojedynczy element ozdobny używany do celów estetycznych, taki jak pojedyncza świeca, orchidea lub szklany kubek.
 • Minimalistyczne łazienki opierają się na idei „mniej znaczy więcej”, co oznacza, że ​​„mniej znaczy więcej”.

Napisane przez
Zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals