Dzień Matki – 9 maja

best gift holidays mothers day smart toilet seat water wash

Dowiedz się więcej o Dniu Matki obchodzonym 9 maja.

Mother's Day

Dlaczego świętujemy Dzień Matki?

Dzień Matki to święto, które honoruje matkę rodziny, a także macierzyństwo, więzi rodzicielskie i wpływ matki na kulturę. Obserwuje się go w różne dni na całym świecie, ale przede wszystkim w marcu i maju.
Dzień Matki, jaki znamy dzisiaj, rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku dzięki staraniom Anny Jarvis. Ma niewiele wspólnego z wieloma starożytnymi świętami matek i macierzyństwa, które odbywają się od tysięcy lat na całym świecie, takimi jak grecki kult Kybele, bóg-matka Rea, rzymskie święto Hilaria czy chrześcijańska niedziela Laetare . Jednak w niektórych krajach Dzień Matki jest również związany z tymi starszymi zwyczajami.

Świętowanie wokół Słowa

Chociaż święto w Stanach Zjednoczonych zostało przyjęte przez kilka innych narodów i obchodzone w drugą niedzielę maja, obecne ceremonie celebrujące macierzyństwo w różnych terminach zostały nazwane „Dniem Matki”, np. Niedziela Matki w Wielkiej Brytanii. Prawosławne święto ofiarowania Jezusa Chrystusa świątyni w Grecji (2 lutego kalendarza juliańskiego). W Grecji obchodzone są zarówno świeckie, jak i święte Dni Matki. Pomimo faktu, że Niedziela Matki to nie to samo co Dzień Matki, często nazywa się ją „Dniem Matki”.
Data wybrana w niektórych krajach jest ważna dla wiary większości, na przykład Dzień Maryi Dziewicy w krajach katolickich. Inne narody wybierają okres o znaczeniu historycznym. Na przykład Dzień Matki w Boliwii to wyznaczona data upamiętniająca wojnę, w której kobiety walczyły o ochronę syna. Pełną listę można znaleźć w sekcji „Międzynarodowa przeszłość i kultura”.
Niektóre kraje, takie jak Rosja, obchodziły Międzynarodowy Dzień Kobiet zamiast Dnia Matki, podczas gdy inne, takie jak Ukraina, po prostu obchodziły oba święta. Dzień Matki został niedawno przyjęty w Kirgistanie, ale „Międzynarodowy Dzień Kobiet zdecydowanie zyskuje na znaczeniu z roku na rok”.

Kiedy jest Dzień Matki i dlaczego jest obchodzony?

W 1914 r. Woodrow Wilson ogłosił proklamację drugiej niedzieli maja jako Dzień Matki, narodowe święto ku czci matek. Pomimo sukcesu w wymyśleniu Dnia Matki Jarvis rozgniewała się z powodu komercjalizacji tego święta.

Co tak naprawdę oznacza Dzień Matki?

Dzień Matki to ogólnoświatowe wydarzenie upamiętniające macierzyństwo, obchodzone na wiele sposobów. Anna Jarvis założyła amerykańską wersję Dnia Matki w 1908 roku, a w 1914 roku stał się on oficjalnym świętem w USA.

Jak powstał Dzień Matki?

Dzień Matki został założony przez Annę Jarvis z Filadelfii, której matka utworzyła stowarzyszenia kobiet, aby zachęcać do przyjaźni i zdrowia. Miała uroczystość żałobną w kościele zmarłej matki w Grafton w Zachodniej Wirginii 12 maja 1907 roku. W ciągu pięciu lat prawie każdy stan obchodził ten dzień, a w 1914 roku prezydent USA Woodrow Wilson ogłosił go świętem narodowym. p>

Czy Dzień Matki obchodzony jest na całym świecie?

W Stanach Zjednoczonych druga niedziela maja jest ustawowym świętem państwowym, a nie państwowym. Dzień Matki obchodzony jest w ponad 50 krajach na całym świecie, chociaż nie wszystkie narody obchodzą go tego samego dnia.

Jaki kwiat kojarzy się z Dniem Matki?

Goździki to rodzaj kwiatów, do których przywykliśmy Przy tak wielu wyraźnych skojarzeniach, nic dziwnego, że goździk jest najpopularniejszym kwiatem na prezenty na Dzień Matki. Goździki i Dzień Matki są ze sobą nierozerwalnie związane.

Co sprawia, że ​​Dzień Matki w Wielkiej Brytanii jest wyjątkowy?

Ponieważ niedziela macierzyństwa rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii jako zwyczaj religijny, data ta zmienia się co roku. Wypada na trzy tygodnie przed Wielkanocą w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.Ponieważ kalendarz księżycowy co roku zmienia daty Wielkiego Postu i Wielkanocy, zmienia się również data Dnia Matki

Jakie znaczenie ma majowy Dzień Matki?

Anna Jarvis założyła Dzień Matki w maju 1908 roku, jak podaje britannica.com. Matka Jarvisa była znana z tworzenia organizacji kobiecych, mających na celu promowanie dobrego zdrowia i koleżeństwa. W 1905 zmarła jej matka. Jarvis chciała poświęcić dzień na uhonorowanie wysiłków matek dla ich dzieci po śmierci matki.

Jak najlepiej zrobić prezent dla mamy?

Wytnij bibułkę w różne kształty i rozmiary, aby wkleić je na wazonie w ulubionych kolorach Twojej mamy. Aby zrobić niepowtarzalny ozdobny wazon, nałóż wodoodporny klej na bibułkę i wazon. Dołącz bukiet ulubionych kwiatów swojej mamy, kiedy dajesz jej ten prezent.

Co mogę robić w domu na Dzień Matki?

Zajęcia na Dzień Matki, które są proste Dostarcz jej śniadanie do łóżka. Wysłać list. Zrób noc karaoke w swoim domu! Zrób dla niej świeczkę z jej ulubionymi perfumami. Zabierz ją na film. Dostępne są odczyty psychiczne. Weź udział w lekcji jogi jako para. Zarejestruj się na imprezę malowania i picia!

Mothers Day gift

Prezenty na Dzień Matki w najlepszym wydaniu

Rozważnie dobrany prezent to udany prezent. Powitanie taty i świętowanie z nim przy stole to wspaniały pomysł, więc co zrobić, jeśli chcesz być mu coś ekstra? Wybierz coś praktycznego, np. przytulne kapcie, golarkę elektryczną, sokowirówkę elektryczną, tablet, grill, smartwatch, buty do biegania, zestaw do golenia, skórzany portfel lub nowy kubek. Ale co, jeśli masz już te przedmioty? Inteligentny bidet może być przemyślanym i praktycznym prezentem. Ta koncepcja prezentu jest przydatna, ponieważ pozwala ulepszyć toaletę do inteligentnego bidetu. Gadżety techniczne są powszechne wśród mężczyzn i mogą również pomóc w higienie, myjąc ręce wodą. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, to święto może przypadać w różne dni. Dlatego sprawdzanie, gdzie spada to mądra rzecz. Wysyłanie pozdrowienia i spędzanie czasu z mamą przyniosłoby ci wiele przyjemności.

Czas na świętowanie

Możesz teraz zastąpić swoją toaletę elektronicznym bidetem BrookPad. Po prostu wymień starą deskę sedesową na SplashLet – elektroniczną deskę sedesową bidetową. Montaż zajmie mniej niż pięć minut, jeśli masz gniazdko elektryczne i zawór wody w pobliżu toalety. Doświadczysz również podgrzewanych siedzeń, czyszczenia wodą i suszenia powietrzem. Wszystko, takie jak temperatura powietrza, wody i siedziska, ciśnienie wody, a nawet położenie dyszy myjącej, można zmienić według własnych upodobań. Włącz technologie, które pomogą Ci poprawić higienę i komfort toalety. Na prezent to doskonały i realistyczny wybór.

Powinieneś zdawać sobie sprawę z głównego wniosku dotyczącego Dnia Matki.

 • Dzień Matki przypada 9 maja.
 • Dzień Matki to święto, które świętuje matkę rodziny, a także macierzyństwo, relacje z rodzicami i wpływ matek na kulturę.
 • Jest obchodzony w różne dni na całym świecie, ale szczególnie w marcu i maju.
 • Dzięki wysiłkom Anny Jarvis Dzień Matki, jaki znamy dzisiaj, rozpoczął się w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku.
 • Anna Jarvis z Filadelfii rozpoczęła Dzień Matki po tym, jak jej matka założyła organizacje kobiece promujące przyjaźń i zdrowie.
 • 12 maja 1907 r. odbyła nabożeństwo żałobne w kościele zmarłej matki w Grafton w Wirginii Zachodniej.
 • W ciągu pięciu lat prawie każdy stan uczcił ten dzień, a prezydent Stanów Zjednoczonych Woodrow Wilson ustanowił go świętem narodowym w 1914 roku.
 • Druga niedziela maja jest ustawowym świętem narodowym w Stanach Zjednoczonych, a nie świętem państwowym.
 • Dzień Matki obchodzony jest w ponad 50 krajach na całym świecie, choć nie wszystkie kraje obchodzą go tego samego dnia.
 • Według britannicy.com, Anna Jarvis rozpoczęła Dzień Matki w maju 1908 roku
 • Stylowy bidet może być przemyślanym i użytecznym prezentem.

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals