Zakup toalety i deski sedesowej: przewodnik zakupu

bathroom bidet toilet guide how to how to install toilet toilets

Dowiedz się więcej o przewodniku zakupu toalet i desek sedesowych.

Purchasing a toilet and a toilet seat: a buying guide

Poradnik zakupu toalety i deski sedesowej

Toaleta jest drugim po umywalce najczęściej używanym elementem łazienkowym. Średnica króćca i rury kanalizacyjnej pomoże Ci wybrać właściwy. Toalety blisko sprzężone są dostępne w dwóch wersjach: przyściennej i tylnej, przedniej i bocznej. Przed zakupem nowej toalety należy zmierzyć wysokość, średnicę (króćca i rury kanalizacyjnej) oraz położenie rur kanalizacyjnych. Ponieważ nie można czołgać się pod rurami ani wokół nich, toalety przylegające do ściany są trudniejsze do czyszczenia niż toalety otwarte.

Nasze toalety zużywają do sześciu litrów wody na każde spłukiwanie. Cooke & Lewis Serina to toaleta niskopoziomowa z ukrytą rurą spłukującą i spłuczką. Linie toalet Cavally & Teesta wytwarzają dwa potężne ostrza wodne, które krążą wokół miski, wyrzucając brud. Toalety mają zwykle wysokość 35-38 cm (14-15 cali) od podłogi do miski. Po podjęciu decyzji o wyborze toalety należy wziąć pod uwagę kształt miski.

Miękko zamykające się deski sedesowe są doskonałe dla tych, którzy nie lubią słyszeć zapadania się pokrywy lub siedzenia. Zawiasy z mechanizmem szybkiego zwalniania umożliwiają łatwiejsze czyszczenie i lepszą higienę. Niektóre deski sedesowe mają wbudowany mechanizm mocowania zawiasów z górnym mocowaniem, dzięki czemu instalacja jest łatwiejsza i szybsza.

Ciesz się swoją łazienką dzięki naszym wygodnym i eleganckim wyborom.

Nowa toaleta jest o wiele trudniejsza do entuzjazmu niż nowa umywalka, wanna lub prysznic, jeśli chodzi o modernizację lub remont łazienki lub szatni. Jednak jako drugi najczęściej używany przedmiot w łazience (po umywalce), należy zwrócić szczególną uwagę na skromną toaletę. Z naszej oferty będziesz mógł odkryć coś, co będzie pasować do rozmiaru i stylu Twojej przestrzeni, a także do Twoich ograniczeń finansowych. Pomożemy Ci również dowiedzieć się nieco więcej o Twojej kanalizacji i jak podjąć decyzję, która jest zarówno przyjazna dla środowiska, jak i ekonomiczna dla Twojego wodomierza.

Zanim zaczniesz, rozważ następujące kwestie:

Aby podjąć świadomą decyzję o zakupie toalety, niezależnie od tego, czy po prostu modernizujesz istniejącą toaletę, czy wymieniasz cały system w ramach ponownego montażu, warto zapoznać się z systemem wodociągowym. Zanim przejdziesz dalej, spójrz na następujące punkty.

Łączenie rury kanalizacyjnej i króćca

Kiedy spłukujesz toaletę, czop jest okrągłym wyjściem z tyłu miski, które łączy ją z rurą kanalizacyjną. W oparciu o toaletę, króciec może być podłączony do rury kanalizacyjnej pionowo, z lewej lub prawej strony lub z obu stron muszli klozetowej. Rura kanalizacyjna jest połączona z rurą odpływową, co umożliwia odprowadzanie ścieków do kanalizacji. Chcąc skorzystać z innego rodzaju toalety, należy najpierw ustalić, w jaki sposób zostanie nawiązane to połączenie. W tym celu należy zmierzyć wysokość, średnicę (zarówno króćca, jak i rury kanalizacyjnej) oraz położenie rur kanalizacyjnych na muszli klozetowej przed zakupem takiej, która będzie z nią współpracować. Jeśli króciec i rura kanalizacyjna mają różne wysokości, możesz użyć elastycznego łącznika, aby je połączyć - ponownie musisz znać średnicę króćca i rury kanalizacyjnej, aby określić, które połączenie jest dla Ciebie odpowiednie.< /p>

Blisko sprzężony

Toalety blisko połączone są dostępne w dwóch różnych konfiguracjach: tył do ściany lub tył do tyłu. Dostępne są obie konfiguracje. Toalety z otwartym tyłem są specjalnie zbudowane, aby zapewnić miejsce z tyłu muszli klozetowej, aby można było połączyć się z rurą kanalizacyjną z dowolnego kierunku - weźmy na przykład toaletę Cavally, która ma miejsce z tyłu toalety patelnia. Rura żeliwna przymocowana do ściany wewnętrznej jest dobrym przykładem tego, jak ten projekt działa dobrze, gdy rury kanalizacyjnej nie można łatwo przesunąć. Wiele starszych domów ma takie rury żeliwne.Miska klozetowa od tyłu do ściany (znana również jako całkowicie zakryta) ma boki, które rozciągają się prosto do tyłu i dotykają ściany; nie należy tego mylić z toaletą przylegającą do ściany, która ma ukrytą spłuczkę w tylnej części toalety Toalety przylegające do ściany są trudniejsze do utrzymania w czystości niż toalety otwarte, ponieważ nie trzeba się czołgać pod lub wokół rur. Są również droższe niż alternatywy z otwartym tyłem.

WC z niską wysokością siedziska

W przypadku korzystania z toalety niskiego poziomu miska i spłuczka są oddzielone rurą spłukującą; jednak, jak sama nazwa wskazuje, rura jest znacznie krótsza, a spłuczka jest zamontowana znacznie niżej na ścianie niż na standardowej toalecie. Kiedy nie ma wystarczająco dużo miejsca na toaletę wysokopoziomową – na przykład jeśli nad toaletą znajduje się okno lub półki – toaleta niskopoziomowa zapewnia konwencjonalny wygląd. Zobacz, jak uproszczono model Cooke & Lewis Serina w tej niskopoziomowej wersji.

Opiera się o ścianę

Toalety z powrotem do ściany, które są powszechne na kontynencie, mają cysterny, które są albo ukryte, albo zamaskowane. Spłuczka może być ukryta za fałszywą ścianą lub zintegrowana z szafką, która służy jako część ogólnego projektu i układu łazienki.

Przyklejony do ściany

Jeśli zależy Ci na nowoczesnym wyglądzie, najlepszym rozwiązaniem jest podwieszana toaleta. Ponieważ nie dotyka podłogi, daje wrażenie większej przestrzeni, a jednocześnie umożliwia sprzątanie pod toaletą. Toaleta wisząca na ścianie, podobnie jak toaleta od tyłu do ściany, ma spłuczkę, która jest ukryta przed wzrokiem. Jeśli chcesz powiesić tę toaletę na ścianie, potrzebujesz ramy do montażu na ścianie, którą możesz dostosować do dowolnej wysokości (w granicach rozsądku).

Cechy toalety, Toalety z dwoma spłuczkami

Czy zdajesz sobie sprawę, że około 22% naszej wody* marnuje się podczas spłukiwania? Szybko się sumuje, gdy weźmiemy pod uwagę, że jedno spłukiwanie z jednej z naszych toalet może zużyć do sześciu litrów wody. Korzystając ze spłuczki z podwójnym spłukiwaniem, możesz wybrać, czy potrzebujesz spłukiwania pełnego, czy zredukowanego, a ilość używanej wody możesz regulować, naciskając przyciski lub pociągając za dźwignie. Zmniejszone spłukiwanie zużywa zaledwie cztery litry wody, dzięki czemu jest znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Sprawdź etykietę wody na każdej toalecie, którą rozważasz zakup, aby zobaczyć, jak wydajna jest woda. * Źródłem tych informacji jest Energy Saving Trust. „At Home With Water 2” został wydany w 2015 roku.

Toalety bez chodaków

Rozważ nasze linie toalet bez kołnierza Cavally & Teesta, jeśli szukasz toalety, która jest zarówno atrakcyjna, jak i wydajna pod względem zużycia wody. Jedyna w swoim rodzaju konstrukcja generuje dwa silne ostrza wody, które krążą wokół miski, wyrzucając wszelkie nieczystości na swojej drodze. Ponadto posiadają cichszy mechanizm spłukiwania. Możliwe jest również włączenie gamy Cavally i Teesta do pozostałej części łazienki, a teraz dostępne są dopasowane umywalki.

Wysokość toalety

Toalety mają zazwyczaj wysokość od 35 do 38 cm (lub od 14 do 15 cali) od dna do góry miski, zgodnie ze standardami branżowymi. Z drugiej strony możesz odkryć, że umieszczenie toalety na innej wysokości jest dla Ciebie wygodniejsze. Sprawdź nasze toalety naścienne — po sprawdzeniu kanalizacji możesz ustawić miskę na taką wysokość, która jest najwygodniejsza dla Ciebie i członków Twojej rodziny.

Projekt i forma

Nie musisz martwić się o kolor, jeśli chodzi o projekt łazienki, łazienki lub szatni, ponieważ możesz wybrać toaletę z różnych kolorów. Wszystkie nasze toalety są w kolorze białym, co pozwala na wkomponowanie ich w dowolną kolorystykę. Kształt muszli klozetowej należy wziąć pod uwagę po wyborze rodzaju toalety.Przestrzeń i wygoda powinny być w tej sytuacji najważniejsze. Wybór zaokrąglonej muszli klozetowej to sprytna opcja w przypadku mniejszej łazienki lub łazienki, podczas gdy tradycyjna miska owalna jest wygodniejsza, ale zajmuje nieco więcej miejsca na podłodze. A dla bardziej współczesnego wyglądu, co powiesz na miskę w kształcie kwadratu?

Sedesy są dostępne w różnych stylach i kolorach.

Gdy tylko zdecydujesz się na rodzaj toalety, nadszedł czas, aby zastanowić się nad siedzeniami i które funkcje będą dla Ciebie najbardziej korzystne. Jeśli chodzi o wybór deski sedesowej, należy wziąć pod uwagę wiele różnych materiałów, w tym plastik i polipropylen, żywicę, drewno i bambus, żeby wymienić tylko kilka. Plastik i polipropylen to bardzo trwałe materiały. Dzięki wzorzystym wzorom i jasnym kolorom może również wprowadzić do łazienki poczucie zabawy i indywidualności. Można ich używać w połączeniu z resztą przestrzeni, aby stworzyć prawdziwe poczucie spójności. Alternatywnie możesz użyć drewna lub bambusa. Grzejnik i bardziej konwencjonalny wygląd, dobrze pasuje do zabytkowych nieruchomości. Nasza kolekcja obejmuje różnorodne kolory, które można wykorzystać do skoordynowania z meblami łazienkowymi i blatami, aby stworzyć spójny projekt łazienki.

Sedesy z miękkim domykaniem

Miękko zamykające się siedzenia są idealne, jeśli masz już dość słyszenia upadku pokrywy lub siedzenia. Gwarantują, że pokrywa lub siedzisko zawsze delikatnie zamyka się, zmniejszając zużycie i obciążenie siedziska i miski.

Deski sedesowe łatwe w montażu

Zawias uniwersalny to funkcja, która ułatwia i przyspiesza montaż deski sedesowej w dowolnej pozycji na toalecie, a także regulację szerokości i długości deski sedesowej w celu zagwarantowania stabilności. Niektóre z naszych desek sedesowych są wyposażone we wbudowany mechanizm mocowania zawiasów top fix, dzięki czemu montaż jest szybszy i łatwiejszy niż dotychczas. Zawiasy wyposażone są w mechanizm szybkiego zwalniania, który ułatwia zdejmowanie, co pozwala na dokładniejsze czyszczenie i lepszą higienę.

Zakup toalety i deski sedesowej: poradnik zakupu

 • Toaleta jest drugim po umywalce najczęściej używanym elementem łazienki.
 • Średnica króćca i rury kanalizacyjnej pomoże Ci wybrać właściwy.
 • Toalety blisko połączone są dostępne w dwóch stylach: przyściennym i tylnym, przednim i bocznym.
 • Przed zakupem nowej toalety zmierz wysokość, średnicę (króćca i rury kanalizacyjnej) oraz położenie rur kanalizacyjnych.
 • Ponieważ nie można czołgać się pod lub wokół rur, toalety przylegające do ściany są trudniejsze do czyszczenia niż toalety otwarte.
 • Nasze toalety zużywają do sześciu litrów wody na każde spłukiwanie.
 • Cooke & Lewis Serina to toaleta niskopoziomowa z ukrytą rurą spłukującą i spłuczką.
 • Linie toalet Cavally i Teesta wytwarzają dwa potężne ostrza wodne, które krążą wokół miski, wyrzucając brud.
 • Toalety mają zwykle wysokość 35-38 cm (14-15 cali) od podłogi do miski.
 • Po podjęciu decyzji o skorzystaniu z toalety należy rozważyć kształt miski.
 • Miękko zamykające się deski sedesowe są doskonałe dla tych, którzy nie lubią słyszeć zapadania się pokrywy lub siedzenia.
 • Zawiasy szybko zwalniające umożliwiają łatwiejsze czyszczenie i lepszą higienę.
 • Niektóre deski sedesowe mają wbudowany mechanizm mocowania na zawiasach z górnym mocowaniem, dzięki czemu instalacja jest łatwiejsza i szybsza.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals