Prawdziwe instrukcje zakupu choinek?

christmas guide home home improvement ideas

W tym poście dowiesz się o wytycznych dotyczących zakupu prawdziwych choinek.

Christmas tree

Jak kupić prawdziwą choinkę?

Prawdziwe choinki wyglądają świetnie, świetnie pachną i nie są tak trudne w pielęgnacji, jak można by sobie wyobrazić. Nie ma dwóch takich samych. Są przyjazne dla środowiska, ponieważ ulegają biodegradacji. Zmień swój rozmiar lub styl w przyszłym roku, aby uzyskać nowy wygląd. Pomożemy Ci wybrać prawdziwą choinkę.

Prawdziwe drzewa, w przeciwieństwie do drzew sztucznych, mogą być przycinane po zakupie, jeśli nie mieszczą się w żądanym miejscu. Zanim wyjdziesz po nową choinkę, upewnij się, że masz na nią wystarczająco dużo miejsca. Zastanów się, jak pozbędziesz się choinki po wakacjach. Na początku XX wieku posadzono pierwsze drzewo o niskim spadku. Jodła Nordman ma szerokie, płaskie, aksamitne, ciemnozielone igły, które dobrze się utrzymują. W przypadku świerka pospolitego wymagane jest regularne i dokładne podlewanie. Choinka zorza polarna to klasyczny szkocki wzór, który można podziwiać przez cały rok.

Wszystko zaczyna się od jednego drzewa.

Jak wyglądałoby Boże Narodzenie bez idealnej szyszki i najbogatszych ozdób? Wiele osób czerpie wielką przyjemność z bycia członkiem „prawdziwego zespołu” w debacie na temat zakupu prawdziwej lub sztucznej choinki. Rozumiemy, że nic nie przebije prawdziwej choinki, która ożywi Twój sezon świąteczny. Wybierając jedną z rodziną, stojąc na świeżym powietrzu w rześkim powietrzu, debatując nad korzyściami różnych wysokości i kształtów, oznacza to, że mamy tutaj Boże Narodzenie. Mają piękny wygląd, cudowny, świeży zapach sosny i nie są tak trudne w pielęgnacji, jak mogłoby się wydawać. Pozwól nam pomóc Ci wybrać idealną choinkę, wychodząc z jednej z najważniejszych świątecznych tradycji. Każda przestrzeń i rodzina mogą znaleźć coś dla siebie.

Uzasadnienia zakupu żywej choinki

 • Jest to konwencjonalna opcja.
 • Piękny zapach wypełnia powietrze.
 • Dostępne dla gatunków, które mają doskonałe trzymanie igły, co oznacza mniej bałaganu do sprzątania po nich.
 • Część corocznej tradycji rodzinnej - wybierz „właściwą” dla siebie i swojej rodziny spośród wielu dostępnych opcji.
 • Dostępne w różnych rozmiarach, aby spełnić Twoje specyficzne potrzeby.
 • Każdy jest inny i niepowtarzalny - nie ma dwóch takich samych.
 • Po wakacjach prawidłowe wyrzucanie przedmiotów staje się prostsze.
 • Są przyjazne dla środowiska, ponieważ ulegają całkowitej biodegradacji.
 • Tymczasowy – w przyszłym roku możesz zmienić swój rozmiar lub styl, aby uzyskać zupełnie inny wygląd.
 • Jako produkt jednorazowy, ma rozsądną cenę.
 • Przyczynianie się do pomocy rolnikom – lukratywne plony można uzyskać z nieproduktywnej ziemi poprzez sadzenie choinek.

Życie i czasy naszych drzew

Nasiona ze specjalnie zarządzanych lasów są wykorzystywane do rozpoczęcia produkcji naszych choinek, które następnie są skrupulatnie ręcznie selekcjonowane. Następnie zakłada się żłobek, w którym są starannie karmione i pielęgnowane przez następne trzy do czterech lat. Kiedy nasze maleńkie drzewka urosną wystarczająco silne, przesadza się je na duże plantacje zewnętrzne, gdzie są uważnie monitorowane i pielęgnowane przez kolejne trzy do siedmiu lat, zanim zostaną zebrane. Co więcej, wszystkie nasze choinki, zarówno doniczkowe, jak i ścięte, są pozyskiwane w sposób zrównoważony w ramach naszej współpracy z Forest Stewardship Council (FSC®), Programem Zatwierdzania Certyfikacji Lasów (PEFCTM) i The Forest Trust ( TFT). Każdy etap podróży naszej choinki, od nasionka do Twojego domu, jest brany pod uwagę. Dowiedz się więcej o naszym zaangażowaniu w używanie drewna przyjaznego dla lasu w tym artykule.

Czy jest jakaś otwarta przestrzeń?

Ważne jest, aby wiedzieć, ile masz miejsca na nową choinkę, zanim wyjdziesz i ją kupisz Prawdziwe drzewa, w przeciwieństwie do sztucznych, pozwalają je przyciąć po przyniesieniu do domu jeśli nie pasują tam, gdzie się spodziewałeś. W rezultacie, nawet jeśli przeszacowałeś ilość dostępnego miejsca, nadal mogą one zostać zmniejszone. Jednak lepiej jest odcinać małe ilości na raz, ponieważ nie ma możliwości ponownego przyklejenia obciętych gałęzi, jeśli byłeś zbyt gorliwy w nożycach. Przed zakupem drzewka sugerujemy, abyś miał pojęcie o ilości dostępnej przestrzeni. Dokładne pomiary mogą być korzystne, chociaż nie są one wymagane. Pamiętaj też, że wszystkie trzy wymiary – wysokość, szerokość i głębokość – są równie istotne. Ponieważ Twoje drzewo najprawdopodobniej nadal będzie potrzebowało miejsca na dekoracyjny wierzchołek (np. gwiazdę) oraz stojak lub wannę u podstawy, ważne jest uzyskanie odpowiedniej wysokości.

Jaka metoda zostanie użyta do przetransportowania drzewa?

Czasami to nie ilość miejsca dostępnego w twoim domu decyduje o wielkości drzewa, które możesz zaakceptować, ale ilość miejsca dostępnego w twoim pojeździe. Pomimo tego, że nasze drzewka są owinięte siatką, aby jak najłatwiej było je przenosić, przetransportowanie ich do domu może być trudne, więc zaplanuj z wyprzedzeniem, jak je bezpiecznie przewieźć. Odłożenie tylnych siedzeń przed odjazdem pozwoli Ci lepiej zorientować się, ile masz dostępnego miejsca. A jeśli drzewo ma zostać umieszczone na dachu Twojego pojazdu, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby bezpiecznie przymocować drzewo do dachu.

Jakie masz plany na pozbycie się go?

Powinieneś zastanowić się, w jaki sposób pozbędziesz się swojej choinki po zakończeniu uroczystości. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym pielęgnacji choinki, aby uzyskać informacje na temat wszystkich dostępnych opcji, a także sugestie, jak zachować świeżość i pełnię choinki.

Czy lepiej kupić kwiaty cięte czy rośliny doniczkowe?

Biorąc pod uwagę, że nasze drzewa są dostępne zarówno w formie ciętej, jak i doniczkowej, dlaczego nie połączyć ich w architekturze krajobrazu? Rośliny doniczkowe świetnie nadają się do użytku na zewnątrz – z gankami wejściowymi, ogrodami przed domami i balkonami, które stanowią doskonałe miejsce do witania gości i członków rodziny. Z kolei cięte mają większe rozmiary i fantastycznie prezentują się w salonach, jadalniach i korytarzach. Drzewa doniczkowe są lekkie i przenośne, nie ma więc potrzeby kupowania dla nich stojaka ani spódnicy. Zamiast wyrzucać je po świętach, można się nimi cieszyć długo po zakończeniu uroczystości i, jeśli będą odpowiednio pielęgnowane, mogą być częścią świątecznych obchodów przez wiele lat. Możesz też umieścić niektóre kwiaty w swoim ogrodzie, aby nadać im wiecznie zielony kolor.

Firma Nordmana

 • Doniczka: Medium ma 80-100 cm wysokości, a Large ma 100-125 cm wysokości.
 • Rozmiary cięcia: mały mierzy 120-150 cm, średni mierzy 160-200 cm, duży mierzy 200-240 cm, a bardzo duży mierzy 240-270 cm.
 • Pierwsze nisko opadające drzewo zostało posadzone na początku XX wieku.
 • Szerokie i płaskie, miękkie, ciemnozielone igły o dobrych właściwościach trzymania igły.
 • Forma stożkowa z gęstą siecią rozgałęzień
 • Wszystkie produkty pochodzą ze Szkocji.

Świerk pospolity

 • Doniczka: Medium ma 80-100 cm wysokości, a Large ma 120-150 cm wysokości.
 • Small ma 120-150 cm długości, średni 160-200 cm, a duży 200-240 cm długości.
 • Choinka w tradycyjnej formie, o klasycznym designie.
 • Ten produkt jest idealny na wystawy plenerowe.
 • Ponieważ nie zatrzymuje igieł tak jak innych roślin, wymaga częstego i dokładnego podlewania
 • Doskonały stosunek jakości do ceny

Kiedy jest najlepszy czas na zakup prawdziwej choinki?

„Zalecamy rodzinom wcześniejsze rozpoczęcie świątecznych zakupów”. Odpowiednio pielęgnowana choinka powinna trwać od czterech do pięciu tygodni. Według niej „weekend po Święcie Dziękczynienia do następnego weekendu to fantastyczny czas”.

Dlaczego należy unikać zakupu prawdziwej choinki?

Nie wspominając o elementach takich jak podpory drzew, które z czasem mogą zardzewieć i być nieprzyjemne i muszą być regularnie wymieniane. Bez wątpienia drzewo, które więdnie i zamienia się w kompost, szybciej się rozpadnie na wysypisku niż plastikowe drzewo.

Dlaczego prawdziwe choinki są lepsze niż sztuczne?

Korzystając z porównawczego podejścia do cyklu życia, badania przeprowadzone przez Ellipsos i American Christmas Tree Association wykazały, że prawdziwe drzewa generują mniej emisji gazów cieplarnianych w okresie świątecznym niż sztuczne drzewa, ale ta różnica zmienia się w zależności od tego, jak długo sztuczne drzewo było w użyciu.

Jaka jest średnia żywotność żywej choinki?

Większość prawdziwych choinek powinna przetrwać co najmniej pięć tygodni, jeśli nie dłużej, jeśli są odpowiednio pielęgnowane. Oznacza to, że jeśli dekorujesz na Boże Narodzenie pod koniec listopada, Twoje drzewko powinno wytrzymać trudy sezonu świątecznego. Postępuj zgodnie z tymi sugestiami, aby Twoja choinka wyglądała pięknie jeszcze długo po ścięciu.

Co takiego jest w prawdziwych choinkach, że już nie pachną?

Zapach jodły lub świerka może nie być tak silny lub może stracić swój zapach szybciej niż sosna lub świerk. Ponieważ pień i gałęzie drzewa nie zostały uszkodzone, ilość emitowanego zapachu jest zmniejszona. Aby nadać swojej świątecznej imprezie wyjątkowy charakter, możesz spryskać okolicę zapachem choinki.

Czym jest choinka?

 • Prawdziwe choinki świetnie wyglądają, wspaniale pachną i nie są tak trudne w pielęgnacji, jak można by sobie wyobrazić.
 • Nie ma dwóch takich samych.
 • Są ekologiczne, ponieważ ulegają biodegradacji.
 • Zmień rozmiar lub styl w przyszłym roku, aby uzyskać nowy wygląd.
 • Pomożemy Ci wybrać prawdziwą choinkę.
 • Prawdziwe drzewa, w przeciwieństwie do drzew sztucznych, mogą być przycinane po zakupie, jeśli nie mieszczą się w żądanym miejscu.
 • Zanim wyjdziesz i kupisz nową choinkę, upewnij się, że masz na nią wystarczająco dużo miejsca.
 • Zastanów się, jak pozbędziesz się choinki po świętach.
 • Na początku XX wieku posadzono pierwsze niskie drzewo.
 • Jodła Nordman ma szerokie, płaskie, aksamitne, ciemnozielone igły, które dobrze się trzymają.
 • W przypadku świerka norweskiego wymagane jest regularne i dokładne podlewanie.
 • Choinka zorza polarna to klasyczny szkocki wzór, który można podziwiać przez cały rok.

Autor:
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals