Odrodzenie bidetu, opracowane przed wiekami, zyskujące na popularności

bidet bidet history bidet myths japanese toilet smart toilet wash or wipe

Jak bidety stają się coraz bardziej popularne i jak mogą pomóc w codziennej higienie.

How long has the bidet been around?

Jak długo działa bidet?

 Czym dokładnie jest bidet?

Oto, co musisz przeczytać o przeszłości bidetu, od antycznych wiader po srebrny bidet Napoleona. Bidety w swojej najbardziej podstawowej formie to małe garnki z wodą ze specjalnym kubkiem do nalewania. Obejmują one od najprostszych do całkowicie zrobotyzowanych nasadek sedesowych z samoczyszczącą technologią antybakteryjną i laserowo ostrym celem. Niektórzy ludzie lubią bidety, inni nimi gardzą, ale niezależnie od odczuć powinnaś być ciekawa, skąd pochodzą i kto pierwszy ich użył. Bidet to miska lub pojemnik, na którym umieszcza się ludzkie narządy płciowe, krocze, wewnętrzne pośladki i odbyt. Nowa wersja posiada przyłączone źródło wody oraz otwór odpływowy. Stosuje się go po wypróżnieniu, a także w trakcie i podczas stosunku płciowego. Może być również używany do mycia stóp, zarówno z wodą, jak i bez. W wielu krajach europejskich każda łazienka z muszlą klozetową musi mieć bidet. Początkowo znajdowała się w przedpokoju, między nocnikiem a łożem małżeńskim, obecnie znajduje się w łazience, w pobliżu muszli klozetowej.

·         W swojej najbardziej podstawowej formie bidety to małe dzbanki z wodą z wyjątkowym kubkiem do nalewania.
·         Różnią się one od najbardziej podstawowych do w pełni zautomatyzowanych nasadek sedesowych z samoczyszczącą technologią antybakteryjną i celami ostrymi jak laser.

Gdzie po raz pierwszy pojawił się bidet?

Czy termin „bidet” nie ma bardzo europejskiego znaczenia? Argumentem wśród naukowców jest to, czy Włosi czy Francuzi wynaleźli pierwsze powszechnie stosowane fantazyjne urządzenie bidetowe. Arystokratyczni Francuzi mogą myć ręce w porcelanowej wannie z przepięknymi intarsjami i dziełami sztuki osadzonymi w ozdobnym mahoniowym tronie. Srebrny bidet Napoleona Bonaparte, który nosił ze sobą podczas wielu podróży, był jednym z najbardziej znanych bidetów współczesności. „Bidet” to francuski termin oznaczający „kucyk”. Słowo to zostało najprawdopodobniej ukute jako eufemizm na określenie sposobu, w jaki można się umyć w wymyślnej misce. Bogaci członkowie francuskiego społeczeństwa nie byli tam po to, by „spłukać tyłki w misce”, ale raczej „odwiedzić Le Bidet” i „odwiedzić Le bidet”. Czy to nie brzmi dużo ładniej? Zobacz, które kraje mają pierwsze bidety w naszej interaktywnej galerii.

·         Francuzi arystokraci mogą myć ręce w porcelanowej wannie z misterną intarsją i dziełami sztuki umieszczonymi w misternym drewnianym siedzisku.
·         Francuskie słowo oznaczające „kucyk” to „bidet”.
·         Ten termin był najprawdopodobniej powstała jako metafora sposobu, w jaki myje się się okrakiem na fantazyjnej misce.

Jak bidet stał się tak popularny?

Skromny francuski rzemieślnik meblarski wynalazł pierwszy bidet. Obecnie są projektowane i rozwijane na całym świecie. Ludzie z tak odległych miejsc, jak Chiny, byli podekscytowani otrzymaniem nowej francuskiej mody, perfum i mebli. Inne to zwykła przenośna broń natryskowa, podczas gdy inne strzelają pojedynczym strumieniem wody i mają kilka dziobków. Możesz również otrzymać w pełni zautomatyzowany bidet z automatycznymi wylewkami czyszczącymi, antybakteryjną technologią odkażania i pokrywkami z wykrywaniem ruchu, jeśli jesteś gotów wydać dużo pieniędzy. To również pokazuje, że jeśli opracujesz przyzwoitą technologię, nie ma ograniczeń co do tego, jak daleko możesz ją zaprowadzić.

·         Pierwszy bidet został opracowany przez skromnego francuskiego meblarza.
·         Są one obecnie wymyślane i tworzone na całym świecie.
·         Ludzie z tak daleka, jak Chiny, chcieli dostać w swoje ręce najnowsze francuskie ubrania, zapachy i meble

Jak ewoluował bidet?

Bidet to nisko stojąca miska umieszczona obok toalety. Podgrzewane krzesła, chowane dysze czyszczące, automatyczne czujniki, automatyczne suszarki, a nawet dezodoranty są teraz dostępne w nowych bidetach. Bidet może pomieścić każdą estetyczną i konsumencką listę życzeń łazienkowych. Według posta New York Timesa, pierwszy bidet był francuską innowacją, która została odrzucona przez Anglików, a sentyment rozprzestrzenił się wokół stawu po II wojnie światowej. Bidet nigdy nie był powszechny w Stanach Zjednoczonych, ponieważ był synonimem niemoralności. Japończycy wymyślili drugi bidet, który obecnie nazywany jest najpopularniejszym bidetem w Japonii. Większość łazienek w Stanach Zjednoczonych nie jest wystarczająco duża, aby pomieścić dodatkowy bidet. W latach 80. japońska firma Toto przepakowała bidet Arnolda Cohena w zestaw gadżetów toaletowo-bidetowych. Większość osób, które dorastały z bidetem, uważa, że ​​tęsknienie za nim jest niehigieniczne, podczas gdy inni, którzy nigdy nie używali papieru, myślą podobnie. Producenci tacy jak BrookPad opracowują nowe modele bidetów lub integrują sprzęt do czyszczenia spodu w toaletach. Nowa strategia może tylko pomóc bidetowi dotrzeć do większej liczby osób w Stanach Zjednoczonych. Bidet wciąż nie jest powszechnie dostępny w Stanach Zjednoczonych i niektórych krajach europejskich, ale zyskuje na popularności w innych krajach, takich jak Japonia, gdzie jest używany w ponad połowie wszystkich gospodarstw domowych.

Jakie są najważniejsze aspekty ewolucji bidetu?

·         Bidet to niewielka umywalka obok toalety.
·         Nowe bidety mają teraz podgrzewane siedzenia, chowane dysze czyszczące, automatyczne czujniki, automatyczne suszarki, a nawet dezodoranty.
·         Drugi bidet, który jest obecnie najpopularniejszy bidet w Japonii został stworzony przez Japończyków.
·         Większość łazienek w Stanach Zjednoczonych jest zbyt mała, aby zmieścić drugi bidet .

Jakie są perspektywy dla bidetów i toalet?

Inteligentne dane mogą monitorować choroby, wzorce snu i zażywanie narkotyków, oprócz aktywności serca i ćwiczeń. Według przedsiębiorców takich jak BrookPad inteligentne toalety zrewolucjonizowałyby osobiste samopoczucie, czyniąc leki precyzyjne bardziej dostępnymi i przystępnymi dla klientów. Z pewnością użyłeś również terminu „uczenie maszynowe”. Toaleta może być bogatym źródłem danych, które można wykorzystać do usprawnienia testów zdrowotnych i powiadamiania, gdy coś jest nie tak. Korzystając z danych szkoleniowych i algorytmów uczenia maszynowego, można opracować modele matematyczne do renderowania prognoz. Mikrobiota przewodu pokarmowego, na którą wpływa pokarm i stan odżywienia, ma wpływ na zdolność organizmu do prawidłowej pracy. Droga do zostania analitykiem stolca nie jest długa, ale analiza ludzkich odpadów może przynieść przełomowe wyniki zdrowotne. Ludzie sami również przejmują rolę menedżerów zdrowia. Toto wynalazł „inteligentną łazienkę” w latach 80., z urządzeniami, które ogrzewały i czyściły w toalecie za pomocą jednego kliknięcia. Przyszłość sektora zdrowia to inteligentna łazienka, która skanuje dane biometryczne. Badania moczu ujawnią szczegóły dotyczące używania kawy, a także tego, jak często ćwiczymy. Z inteligentnych toalet korzysta niewielka liczba osób prywatnych, a także placówki medyczne, takie jak przychodnie i obiekty mieszkalne na wysokim poziomie. BrookPad Lab jest w stanie wprowadzić inteligentne toalety do sektora konsumenckiego w stanie zbliżonym do funkcjonalnego. Stosując tańszy czujnik i wyrafinowane urządzenie do przetwarzania danych, możliwe jest posiadanie odpowiednich szczegółów do monitorowania tego, co dzieje się w układzie pokarmowym człowieka.Więcej badań na temat możliwych skutków wykorzystania tej technologii zapewniłoby obywatelom większą wiedzę i pomogłoby im w dokonywaniu wyborów w najbliższej przyszłości

Jakie są najlepsze perspektywy dla bidetów i toalet?

·         Oprócz aktywności serca i ćwiczeń, inteligentne dane mogą śledzić choroby, nawyki związane ze snem i stosowanie leków.
· Według firm takich jak BrookPad inteligentne toalety zmienią zdrowie osobiste, czyniąc leki precyzyjne bardziej dostępnymi i niedrogimi dla użytkowników.
·         Użyłeś również wyrażenia „uczenie maszynowe”.
·         Toaleta może być cennym źródłem danych, które można wykorzystać do ulepszaj testy zdrowotne i ostrzegaj, gdy coś jest nie tak.
·         Aby przewidywać, można tworzyć modele matematyczne przy użyciu danych szkoleniowych i technik uczenia maszynowego.

Czy myjesz ręce po użyciu bidetu?

Po użyciu bidetu łatwo jest posprzątać. Delikatnie wytrzyj lub przetrzyj mokre miejsca, aby wchłonąć nadmiar wody. Pamiętaj, że teren jest już czysty; wystarczy zwykłe przetarcie lub dotknięcie. Proponujemy wykorzystanie papieru toaletowego lub ręcznika, które większość osób ma już w swojej toalecie. Bidety najwyższej jakości czyszczą tył lepiej niż jakiekolwiek wycieranie. Delikatnie wytrzyj lub przetrzyj mokre miejsca, aby wchłonąć nadmiar wody. Mycie pleców jest podobne do czyszczenia roweru górskiego – lub prawie wszystkiego innego. Jest również prawdopodobne, że bidet, którego używasz, nie jest zbyt dobry. Rozumieją, czego potrzeba, aby stworzyć produkt, który dobrze wykonuje swoją pracę. Od toalet bidetowych premium z samounoszącymi się pokrywami po bardziej ekonomiczne deski bidetowe i akcesoria do bidetu – każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Pamiętaj, że obszar jest już czysty; wystarczy zwykłe przetarcie lub dotknięcie.
  • Bidety najwyższej jakości będą czyścić tył lepiej niż jakakolwiek ilość wycierania.

looking for international distributor

Jaka jest popularność bidetów na świecie?

Który naród ma najwięcej bidetów?

Według ankiety przeprowadzonej we Francji z 1995 r. najwięcej bidetów używa się we Włoszech (97%), a następnie w Portugalii (92%) i we Francji (85%). (42 proc.). We Włoszech, Portugalii, Japonii, Argentynie i Wenezueli bidety są dość powszechne. Według The Atlantic bidet został założony we Francji w XVII wieku i służy do czyszczenia ciała po skorzystaniu z toalety. Osiemdziesiąt procent bidetów jest obecnie powszechnych w 80 procentach łazienek na świecie, w tym w Europie, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Azji.

Czy można zainstalować bidet na toalecie bez zbiornika?

W toaletach bez zbiornika można umieszczać bidety. Podłączenie do zaworów wodociągowych pod umywalką łazienkową jest możliwe za pomocą specjalnych zestawów do konwersji. Dostępne są również adaptery, które łączą wąż zasilający bezpośrednio z kranem. W toaletach bez zbiorników można stawiać bidety. Podłączenie do zaworów wodociągowych pod umywalką łazienkową jest możliwe za pomocą specjalnych zestawów do konwersji. Dostępne są adaptery, które łączą wąż zasilający bezpośrednio z kranem. Trudno jest opracować bidet pasujący do każdego rodzaju toalety. Większość producentów bidetów twierdzi, że ich produkty są kompatybilne ze wszystkimi toaletami.

  • Podłączenie do zaworów doprowadzających wodę pod umywalką jest możliwe za pomocą specjalnych zestawów do konwersji.
  • Dostępne są również adaptery, które łączą wąż zasilający bezpośrednio z kranem.

Dlaczego nie mamy bidetów w Ameryce?

Dlaczego więc bidet nie przykuł się do Ameryki? Z drugiej strony łazienki w Stanach Zjednoczonych nie są tak naprawdę przeznaczone do bidetów. Montaż bidetu nie jest możliwy ze względu na brak miejsca lub dodatkowe orurowanie. Głównym powodem, dla którego nie wystartował, jest przyzwyczajenie.Bidety są używane do mycia się po skorzystaniu z toalety w Europie Zachodniej, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Azji Ponieważ siedzenie na kucyku jest analogiczne do korzystania z bidetu, termin bidet dosłownie oznacza „kucyk” lub „mały koń” w języku francuskim. Pierwszy bidet został wynaleziony w XVIII wieku we Francji, chociaż ludzie myli się wodą od lat. Bidety wciąż mają straszne skojarzenia w Ameryce, ponieważ mają związek z pracą seksualną w europejskich burdelach podczas II wojny światowej. Głównym powodem, dla którego nie wystartował, jest przyzwyczajenie. Większość Amerykanów dorastała przy użyciu papieru toaletowego, a wielu nie zdaje sobie sprawy, że istnieje inny sposób na zachowanie czystości. Bidet zużywa tylko jedną ósmą galona wody, ale pojedyncza rolka papieru toaletowego wymaga kilku galonów. Amerykanie spędzają średnio dużo roku na papierze toaletowym i codziennie zużywają około miliona rolek. Inwestycja w deskę do bidetu lub nasadkę do bidetu może zmniejszyć zużycie papieru toaletowego nawet o 75%. Woda używana do czyszczenia tylnej części ciała, podobnie jak woda w zlewie, to woda z kranu.

  • Ze względu na brak miejsca lub dodatkową instalację wodno-kanalizacyjną montaż bidetu nie jest możliwy.
  • W Europie Zachodniej, Ameryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i w Azji bidety są używane do mycia się po skorzystaniu z toalety.
  • Większość ludzi w Stanach Zjednoczonych dorastała przy użyciu papieru toaletowego i nie zdaje sobie sprawy, że istnieje inny sposób na zachowanie czystości.

Jaki jest cel Washlet w toalecie?

Washlet (Woshuretto) to znak towarowy Toto, japońskiego producenta toalet. Odnosi się do gamy myjących deski sedesowej z funkcją rozpylania wody, która zapewnia czystość narządów płciowych i odbytu. Washlet to elektryczny bidet często spotykany w japońskich toaletach.

Czy papier toaletowy jest dostępny w japońskich toaletach?

Aby zapewnić maksymalny komfort wszystkim odwiedzającym Japonię, prawie wszystkie łazienki są starannie konserwowane i nieskazitelnie czyste. Toalety są generalnie bezpłatne, a papier toaletowy jest zawsze dostępny. Prawie każda toaleta w Japonii jest zadbana i nieskazitelnie czysta. Toalety są zawsze otwarte, a papier toaletowy zawsze dostępny. Nawet osoby, które mają toalety z bidetami i umywalkami, używają w Japonii papieru toaletowego. Po użyciu papier toaletowy w Japonii jest wrzucany prosto do toalety.

Jaka jest cena toalety bidetowej?

Bidet, Standard (tradycyjny): Po prostu montowana do podłogi umywalka z odpływem i kranem podłączonym do ciepłej i zimnej wody w Twoim domu, są z założenia proste. W zależności od marki mogą kosztować od 200 do 600 USD lub więcej. Nie martw się, jeśli nie masz pokoju lub wiedzy, jak go umieścić. Po skorzystaniu z toalety bidet jest urządzeniem łazienkowym, które oczyszcza dolne obszary. Są dość popularne w Europie, choć wciąż rzadko spotykane w Stanach Zjednoczonych. Istnieje wiele wyjaśnień, dlaczego bidet nigdy nie został przyjęty w Stanach Zjednoczonych.


Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals