Projekt małej łazienki

bathroom bathroom design bathroom ideas bathroom lighting modern bathroom small bathroom design small toilet

Jak najlepiej zaprojektować małą łazienkę?

small blue bathroom

 

Jak najlepiej zaprojektować małą łazienkę?

Musisz korzystać z toalety kilka razy dziennie, więc zastanów się dokładnie nad jej rozmiarem. Sposób układania płytek łazienkowych często wpływa na powiększenie łazienki. W przypadku płytkiej toalety bezpieczniejszą opcją uzyskania przestrzennego wrażenia jest ułożenie płytki wzdłużnie. Aby Twoja łazienka wydawała się większa, wybierz olśniewające kolory ścian. Mała łazienka może być jednym z najtrudniejszych do zaprojektowania pomieszczeń, ale jeśli zostanie wykonana prawidłowo, cały obszar może wydawać się jaśniejszy i większy niż w rzeczywistości.

Te małe projekty łazienek pokazują, że nawet najmniejsze pomieszczenia mogą skutecznie zawierać istotne elementy wystroju. Jeśli zaczniesz projekt małej łazienki od podstaw, możesz rozważyć całkowite usunięcie zasłony prysznicowej. Utrzymuj podłogę z dala od przeszkód za pomocą postumentu lub pływającego zlewu, a dodanie pływającego schowka pomoże utrzymać wszystko w zasięgu ręki. Płytki łazienkowe należy wsunąć pod prysznic, aby stworzyć wrażenie, że masz więcej miejsca niż Ty. Jeśli chcesz zachować czystość na wysokim poziomie, wybierz inteligentną deskę sedesową, którą można umieścić na zwykłych toaletach.

Jak możesz ustawić małą łazienkę?

Łazienka to miejsce, z którego trzeba korzystać wiele razy dziennie. Dlatego ważne jest, aby łazienka była zbudowana zgodnie z Twoimi potrzebami. Łazienka to jednak zawsze niewielka przestrzeń, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć jej wielkość. Chcesz optycznie powiększyć przestrzeń w swojej małej łazience? Następnie na ścianach wybierz miękkie kolory. Zapewnia to nowoczesny wygląd i promuje poczucie przejrzystości. Jeśli mimo wszystko wolisz ciemne kolory na ścianach? Nie używaj płytki matowej, ale płytki o wysokim połysku. Twoja łazienka może wyglądać na większą dzięki odbiciu tego kamienia. Po drugie, przynajmniej w swojej łazience zdecyduj, jakie elementy lubisz. Tylko prysznic? Prysznic i wanna? A może toaleta z funkcją bidetu?

Czym jest właściwe oświetlenie w małej toalecie?

Światło w łazience sprawi, że Twoja maleńka łazienka stanie się bardziej przestronna. W małej toalecie upewnij się, że jest dużo słońca. W rzeczywistości światło dzienne odgrywa w tym ważną rolę. Spójrz na okna swojej łazienki, aby zdecydować, czy jest wystarczająco dużo słońca. Można również zainstalować oświetlenie użytkowe, gdy brakuje światła dziennego. Pomyśl także o innym nastrojowym oświetleniu nad lustrem. Inteligentna toaleta SplashLet jest wyposażona w lampkę nocną, która stworzy nastrojowy nastrój.

Jaki kolor wolisz do małej łazienki?

Czy chcesz, aby ściana miała ciemny kolor? Jeśli tak, wybierz płytkę o wysokim połysku, a nie matową. Płytka o wysokim połysku za pomocą odbicia optycznie powiększa małą łazienkę. Przy urządzaniu małej łazienki bardzo ważne jest właściwe użycie koloru. Aby Twoja łazienka wyglądała na większą, możesz użyć jasnych kolorów. Najlepiej jest używać jasnych kolorów specjalnie do ścian. W toalecie jasne kolory tworzą otwartą atmosferę. Co więcej, jasna łazienka nadal wygląda nowocześnie.

Jakie są odpowiednie płytki do małej łazienki?

Sposób ułożenia płytek w łazience często wpływa na powiększenie łazienki. Układanie płytki w poziomie to lepszy wybór, jeśli masz wąską, wydłużoną łazienkę. Jeśli masz płytką toaletę, bezpieczniejszym wyborem dla uzyskania efektu przestrzennego jest ułożenie płytki wzdłuż. Ta sztuczka dotyczy również płytek na ścianie. Przestrzeń wydaje się wyższa, jeśli położysz podłużną płytkę pionowo przy ścianie. To jeden ze sposobów na wizualne powiększenie łazienki. Pomieszczenie staje się większe w miarę zwiększania jego szerokości. W małej łazience lepiej zastosować duże płytki, aby nadać łazience efekt przestrzenny. W ten sposób uzyskasz mniej fug w łazience, co sprawia, że ​​przestrzeń wygląda na większą.

Zaprojektowanie małej łazienki może być wyzwaniem.

Mała łazienka może być jednym z najtrudniejszych miejsc do zaprojektowania, ale jeśli zostanie wykonana prawidłowo, cała przestrzeń może wydawać się jaśniejsza i bardziej przestronna niż jest w rzeczywistości. funkcje można z powodzeniem wdrożyć nawet w najmniejszej przestrzeni.

Utrzymaj jasną i przewiewną paletę kolorów.

Zastosowanie drewna w podłodze i próżności tworzy przyjemną i spokojną atmosferę w tej wielkomiejskiej łazience. Delikatny miętowozielony kolor ścian odbija naturalne światło wpadające przez okna. Wokół wolnostojącej wanny powstaje poczucie przestrzeni, które uzupełnia lekka tkanina zasłonowa, która umożliwia przenikanie największej ilości światła.

Ściana odbijająca światło

Jeśli masz małą łazienkę, możesz spróbować odzwierciedlić całą ścianę swojej małej łazienki. Pełni taką samą funkcję jak okno ze względu na odbicie światła i wzoru (a także otwarte drzwi). Dla tych, którzy muszą szybko wyjść z domu, możesz umieścić lustro nad zlewem lub na toalecie.

Włącz wiele różnych serwerów lustrzanych.

Jeżeli odbijanie całej ściany nie jest opcją w Twojej okolicy, możesz po prostu dodać kilka luster do jednej ściany, aby uzyskać efekt. Dla tych, dla których pomysł odbicia całej ściany jest zbyt przytłaczający, możesz poeksperymentować z dodaniem dodatkowych luster do tej samej ściany.

Wybierz szklane drzwi prysznicowe zamiast metalowych.

Jeśli zaczynasz od zera z małym projektem łazienki, możesz rozważyć całkowite zrezygnowanie z zasłony prysznicowej. Zwłaszcza jeśli masz ograniczoną powierzchnię, którą musisz zająć, ważne jest, aby wanna miała wystarczającą pojemność, aby pomieścić wszystkie twoje udogodnienia.

Podświetl lustro świeczką

Według twórcy projektu kinkiety mogą być „elegancką i współczesną metodą na wzmocnienie światła”, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca na kinkiety lub po prostu chcesz bardziej minimalistyczny wygląd.

Wciel się w rolę płytek

Projektant nowej łazienki w Nowym Jorku jest fanem zastosowania ceramicznych płytek podłogowych na ścianach łazienki, co robił w innych projektach. Szczególnie w przypadku małych ścian w łazience „lubimy wybierać płytki ceramiczne, które są niewielkie” – wyjaśnia. Woli również używać płytek podłogowych o wymiarach jeden na cztery i dwa na sześć, które są mniej kosztowne niż płytki podłogowe i można je montować szybciej.

Utrzymuj podłogę wolną od przeszkód.

Dzięki cokole lub pływającemu zlewowi możesz zachować porządek na podłodze, a dodanie pływającego schowka pomoże Ci mieć wszystko, czego potrzebujesz w zasięgu ręki. Nie używaj toaletki ani pojemników do przechowywania, aby zajmować cenną powierzchnię podłogi, jeśli masz dużą ilość dostępnego miejsca do wykorzystania.

Płytki łazienkowe należy wsunąć pod prysznic.

Linie, które nie są łamane, zapewniają głębię w dowolnym obszarze. Rezultatem jest ciągła powierzchnia, która sprawia wrażenie większej przestrzeni w całym pomieszczeniu. Wykorzystaj ten pomysł w swojej łazience, kładąc tę ​​samą płytkę na podłodze i pod prysznicem, aby sprawić wrażenie, że masz większą przestrzeń niż w rzeczywistości. Wypróbuj go w domu, instalując te same płytki w toalecie i zlewie, jeśli chcesz mieć więcej przygód.

Popraw jakość swoich akcesoriów łazienkowych.

Projektant wnętrz „Oświetlenie pokoju i armatura łazienkowa są podobne do klejnotów, które nosi. Wykorzystaj je, aby dodać odrobinę blichtru i blasku swojej okolicy” – mówi projektant wnętrz mieszkający w mieście. Ręczniki we wzory, antyczne dywany i wyrafinowane oświetlenie to świetne sposoby na wprowadzenie do domu trochę indywidualności.

Czyje meble powiększają Twój pokój.

Meble na nogach to kolejny sposób na powiększenie łazienki. Dzięki temu przestrzeń wydaje się o wiele bardziej przestronna. To sprawia, że ​​przestrzeń w łazience wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości.Tutaj również użycie błyszczącej powierzchni będzie lepsze ze względu na odbicie światła

Powiększona łazienka z oknami i lustrami.

Wpływ przestrzenny tworzą również półprzezroczyste materiały, takie jak szkło. Możesz zdecydować się na szklaną klatkę prysznicową lub szklane drzwi prysznicowe. Potrzebuje do tego mniej miejsca. Lustro w małej łazience daje efekt przestronności. Na przykład lustro łazienkowe z oświetleniem można umieścić nad umywalką.

Mniej znaczy lepiej

Zwróć uwagę na liczbę elementów, których używasz do wyposażenia łazienki, jeśli chcesz, aby łazienka wyglądała na większą. W przypadku produktów łazienkowych prawdziwe jest stwierdzenie „mniej znaczy lepiej”. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu higieny na wysokim poziomie, wybierz inteligentną deskę sedesową, którą można zamontować na zwykłej toalecie. Nie zajmie to dodatkowej przestrzeni, ale będziesz mieć funkcję bidetu i mycia wodą w jednym. Do przechowywania przedmiotów potrzebna jest oczywiście przestrzeń. Łatwy sposób na umieszczenie dodatkowych szafek łazienkowych, na przykład nad toaletą.

Główne punkty dotyczące projektowania małej łazienki, jaki jest najlepszy sposób na zaprojektowanie małej łazienki?

 • Zaprojektowanie małej łazienki może być trudne.
 • Zamiast maksymalizować istniejącą przestrzeń, te małe pomysły na łazienkę pokazują, że mocne cechy konstrukcyjne można z powodzeniem wdrożyć nawet w najmniejszej przestrzeni.
 • Wokół wolnostojącej wanny tworzy się poczucie przestrzeni, które uzupełnia zastosowanie lekkiej tkaniny zasłonowej, która umożliwia przenikanie największej ilości światła do obszaru.
 • ściana, która odbija światło
 • Jeśli masz małą łazienkę, możesz spróbować odzwierciedlić całą ścianę swojej małej.
 • Spełni taką samą funkcję jak okno ze względu na odbicie światła i wzoru (a także otwarte drzwi).
 • Wybierz szklane drzwi prysznicowe zamiast metalowych.
 • Wciel się w rolę płytki
 • Projektant nowej łazienki w Nowym Jorku jest fanem zastosowania ceramicznych płytek podłogowych na ścianach łazienki, co robił w innych projektach.
 • Utrzymuj podłogę wolną od przeszkód.
 • Dzięki postumentowi lub pływającej umywalce możesz zachować porządek na podłodze, a dodanie pływającego schowka pomoże Ci mieć wszystko, czego potrzebujesz, w zasięgu ręki.
 • Nie używaj toaletki lub pojemników do przechowywania, aby zajmować cenną powierzchnię podłogi, jeśli masz dużą ilość dostępnego miejsca do wykorzystania.
 • Płytki łazienkowe należy wsunąć pod prysznic.
 • Linie, które nie są łamane, zapewniają głębię każdemu obszarowi.
 • Rezultatem jest ciągła powierzchnia, która sprawia wrażenie większej przestrzeni w całym pomieszczeniu.
 • Wykorzystaj ten pomysł w swojej łazience, kładąc tę ​​samą płytkę na podłodze i pod prysznicem, aby sprawić wrażenie, że masz większą przestrzeń niż w rzeczywistości.
 • Wypróbuj go w domu, instalując te same płytki w toalecie i zlewie, jeśli chcesz mieć więcej przygód.
 • Popraw jakość akcesoriów łazienkowych.
 • Projektant wnętrz „Oświetlenie pokoju i armatura łazienkowa są podobne do klejnotów, które nosi.
 • Skorzystaj z nich, aby dodać odrobinę blasku i blasku swojej okolicy ”- mówi projektant wnętrz z miasta.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals