Historia inteligentnej toalety, japońskie toalety

hygiene improvement japan bathrooms japanese toilets modern bathroom smart toilet seat toto washlet

Jaka jest historia inteligentnych toalet i co sprawia, że ​​japońskie toalety są tak wyjątkowe?

smart toilet history

Co oznaczają inteligentne toalety w Japonii?

Historia e-bidetu

E-bidet lub elektroniczna deska do bidetu to system, który zawiera inteligentne elektroniczne funkcje mycia wewnątrz deski sedesowej. Wbuduj dyszę, aby umożliwić przepływ wody, zapewniając zarówno mycie pleców, jak i funkcję mycia kobiecego bidetu. Inteligentne toalety są najbardziej popularne w Japonii, gdzie korzysta z nich ponad 80 proc. gospodarstw domowych. Ten system jest często określany jako japońska toaleta ze względu na jego popularność w Japonii. Poza Japonią są bardzo powszechne w innych częściach Azji, w tym w Korei Południowej. Chociaż początkowo inteligentne deski sedesowe zostały opracowane na początku lat 60. w Stanach Zjednoczonych przez amerykańską firmę Bidet, ich użycie było bardzo słabe, ponieważ głównym przeznaczeniem tego produktu było stosowanie w szpitalach przez pacjentów, którzy mają problemy lub ból podczas używania papieru toaletowego. , na przykład na hemoroidy.
Ostatnio w latach 80. japońska korporacja TOTO wprowadziła inteligentne bidety do japońskiego przemysłu. Ciekawość Japonii rośnie po serii reklam telewizyjnych, w których piosenkarz mówi widzom: „mimo że ma pupę, też chce się myć”. Od tego czasu kilku mieszkańców korzysta z inteligentnych toalet, aby poprawić codzienne warunki sanitarne i zadekretować użycie papieru toaletowego.
 • E-bidet, znany również jako deska do bidetu elektronicznego, to deska sedesowa wyposażona w sprytne funkcje mycia elektrycznego.
 • Inteligentne toalety są najczęstsze w Japonii, gdzie korzysta z nich ponad 80% domów.

Najlepsza inteligentna toaleta bidetowa

Lepsza toaleta to taka, która ma wszystkie pożądane funkcje. Inteligentne toalety mogą być wyposażone w bidet, tylny prysznic, suszarkę, agresywną dezodoryzację, słabą lub podgrzewaną deskę sedesową. Oczekuje się nawet, że będzie dobrze pasować do nowego zbiornika toalety. Dlatego długość powinna być odpowiednio dobrana, ponieważ długość może wynosić od 480 mm do 530 mm. Montaż inteligentnych toalet, takich jak BrookPad SplashLet, jest stosunkowo prosty. Dzięki pełnemu wbudowaniu deski sedesowej nie ma potrzeby przebudowywania toalety ani dołączania dodatkowych urządzeń montażowych. Wystarczą dwie rzeczy, aby działać z łączem wodnym i gniazdkiem elektrycznym. Tak, to wszystko. Jeśli masz je obok muszli klozetowej, zdejmij starą deskę sedesową. Umieść płytkę mocującą na górze starej muszli klozetowej i włóż SplashLet. Następnie podłącz wąż do wody i podłącz do gniazdka elektrycznego. Dobra robota, udało Ci się!

 • Bidety, tylne prysznice, suszarki, agresywna dezodoryzacja, bliskie oświetlenie i podgrzewane deski sedesowe to opcje dla inteligentnych toalet.
 • Przewiduje się nawet, że z łatwością zmieści się w nowym zbiorniku toalety.

Podgrzewana deska sedesowa i oświetlenie nocne

Podgrzewane siedzenie zapewnia komfort pod prysznicem, regulacja temperatury zapewnia komfortowe uczucie, które ułatwia pracę. Ta funkcja jest również bardzo pomocna w chłodniejszy dzień, aby ugotować wodę na parze. Night Light Future pozwala znaleźć deskę sedesową w środku nocy bez konieczności włączania głównego źródła światła.

 • Kiedy jesteś pod prysznicem, podgrzewane siedzenie zapewnia komfort, a regulowana temperatura zapewnia przyjemne wrażenie, które ułatwia pracę.

Dysza myjąca tył i samoczyszcząca

Aby utrzymać dyszę w dobrym stanie, schowaj się w desce sedesowej. Pozwala to uniknąć pojawiania się na nim kurzu. Dodatkowo przed skorzystaniem z inteligentnej toalety dysza myje się strumieniem wody. Pomaga to zachować bezpieczeństwo. Mycie lub mycie tyłu to jedna z głównych cech. Nasadka ze stali nierdzewnej tworzy deskę sedesową, aby oczyścić tyłek, kiedy tylko będziesz gotowy. Delikatny strumień wody myje wszystko co skutecznie eliminuje użycie papieru toaletowego. Temperaturę i ciśnienie wody można zmienić w zależności od potrzeb.

 • Ukryj dyszę wewnątrz deski sedesowej, aby utrzymać ją w doskonałym stanie
 • Jednym z kluczowych elementów jest pranie lub pranie wsteczne.

Bidet i masaż

Istnieje również funkcja poświęcona kobiecie. Dysza jest wyposażona w więcej niż jeden system dostarczania wody. Delikatny strumień wody z personalizowaną wodą pozwala jeszcze raz wyczyścić toaletę w celu wymiany wymaganego papieru toaletowego. Istnieje dodatkowe środowisko do czynności myjących, takie jak masaż oscylacyjny, który popycha dyszę do przodu i do tyłu. To sprawia, że ​​sprzątanie jest jeszcze lepsze i zabiera całą resztę.

 • W dyszy zainstalowano więcej niż jeden system zaopatrzenia w wodę.
 • Delikatny strumień wody można regulować, co pozwala jeszcze raz wyczyścić toaletę przed wymianą papieru toaletowego.

Suszarka i dezodoryzacja

Po skorzystaniu z funkcji prania można również skorzystać z funkcji suszenia gorącym powietrzem. Nawet jeśli masz być czysty, wilgoć może pozostać. Zgodnie z osobistymi upodobaniami możliwe jest odprowadzenie wilgoci zwykłym papierem toaletowym lub skorzystanie z funkcji suszenia. Gorące prądy powietrza usuwają wodę i wilgoć ze skóry. Specjalny wentylator dezodoryzujący wydobywa zapach z toalety i przenosi go do filtra powietrza i filtra węglowego.

 • Po wykorzystaniu funkcji prania można również skorzystać z opcji suszenia gorącym powietrzem.
 • Krople wody i wilgoć są usuwane ze skóry przez prądy gorącego powietrza.

Inteligentna kontrola toalet

Ostatnią rzeczą, o której musisz pamiętać, są tryby sterowania. Możliwe jest zapewnienie sterowania z panelu bocznego, które jest nadal na miejscu lub zdalnie sterowane. Deska sedesowa sterowana pilotem wygląda jak normalna, zachowując ładny wygląd łazienki. Na przykład pilot można umieścić na ścianie lub trzymać obok toalety. Jak widać, w każdej inteligentnej toalecie jest dużo pracy, która poprawi Twoje codzienne doznania w łazience i co jest najważniejsze w higienie osobistej dzięki myciu wodą.

 • Dzięki desce sedesowej sterowanej pilotem wydaje się, że jest to zwykła deska sedesowa, zachowująca estetykę Twojej łazienki.
 • Pilot zdalnego sterowania, na przykład, może być zawieszony na ścianie lub trzymany blisko toalety.

What does it mean to use a Japanese toilet?

Co to znaczy korzystać z japońskiej toalety?

Czym dokładnie jest e-bidet?

Bidet elektroniczny to deska, która jest przymocowana do istniejącej toalety lub jest wbudowana w samą toaletę, z dyszą, która tryska strumieniem ciepłej wody w celu oczyszczenia odbytu i żeńskich narządów płciowych. Jest zasilany i sterowany elektrycznie. Zajmuje miejsce tradycyjnego bidetu, który jest oddzielnym urządzeniem hydraulicznym, które nie jest podłączone do toalety.

Jaka jest definicja japońskiej toalety?

Japońska toaleta, czasami nazywana toaletą inteligentną, to toaleta wykorzystująca inteligentną technologię. W języku japońskim jest również znany jako deska sedesowa zmywalna lub czyszcząca ciepłą wodą. Najbardziej wyrafinowanym systemem toalet na świecie jest ta nowoczesna toaleta.

Czym dokładnie jest toaleta totalna?

Washlet to elektroniczny bidet wyposażony w panel sterowania, który stoi na toalecie. Washlet, wynalazek Toto, to gadżet, który można przymocować do zwykłych toalet ze spłuczką i pozwala klientom cieszyć się wygodą amerykańskich toalet siedzących, a także korzystać z czyszczenia strumienia wody bidetu po zakończeniu działalności.

Co sprawia, że ​​toalety Toto są tak wyjątkowe?

Posiadają podgrzewane siedzenia, bidet z tyłu oraz system oczyszczania powietrza, który usuwa nieprzyjemne zapachy podczas użytkowania. Nie ma potrzeby używania papieru toaletowego, ponieważ jest suszarka powietrzna i nie ma sprzeczek typu „zostawiłeś pokrywkę podniesioną” (siedzisko unosi się i zamyka automatycznie w wielu modelach).

Czy konieczne jest korzystanie z energii w toaletach Toto?

Potrzebuje jednak energii elektrycznej... Czytaj więcej.Twoja spłuczka będzie taka sama jak zawsze, ale z Toto będzie znacznie czystsza Ponieważ Twoja toaleta jest samoczyszcząca, wystarczy ją czyścić raz w miesiącu lub co sześć tygodni. Inne aspekty Toto Washlet wymagają podłączenia elektrycznego.

Czym dokładnie jest toto washlet?

Washlet (Woshuretto) to znak towarowy Toto, japońskiego producenta toalet. Odnosi się do gamy czystych desek sedesowych wyposażonych w funkcję rozpylania wody, która zapewnia czystość narządów płciowych i odbytu. Bidet to elektryczny bidet często spotykany w japońskich toaletach.

Czy Toto Washlet jest higieniczne?

WASHLET to najnowocześniejszy system higieny i komfortu. WASHLET ma dyszę z ciepłą wodą, którą można dostosować do trybu pulsacyjnego lub oscylacyjnego, i wykorzystuje mechanizm oczyszczania wody, który pozostawia uczucie świeżości i ożywienia.

Ile kosztuje toaleta Toto?

Koszt toalety TOTO waha się od 250 do 9000 USD, w zależności od modelu. Na przykład 2-częściowa toaleta Ada TOTO Drake kosztuje około 250 USD, podczas gdy TOTO Neorest 750H, w cenie 9000 USD, jest najdroższym modelem. Z drugiej strony porównywalne modele BrookPad SplashLet mogą być znacznie tańsze, zapewniając znacznie lepszy stosunek jakości do ceny, a jednocześnie posiadają wszystkie najlepsze funkcje.

Co sprawia, że ​​japońskie toalety są wyjątkowe?

Umożliwiają one mycie się w ciepłej wodzie i jednoczesne utrzymanie ciepła deski sedesowej. Dostępna jest również funkcja oszczędzania energii. Kiedy toaleta jest używana, szybko nagrzewa siedzenie i podgrzewa wodę tylko wtedy, gdy toaleta jest używana.

Czy warto odwiedzić japońską toaletę?

Komfort to jedna z głównych zalet japońskiej podgrzewanej toalety. Dzięki takim funkcjom, jak suszenie powietrzem, podgrzewane siedzenie i osobiste dysze do mycia, zapewnia o wiele lepsze wrażenia. Za pomocą prostego panelu zdalnego sterowania możesz szybko dostosować toaletę do własnych upodobań. W Europie w szczególności seria SplashLet sprawia, że ​​jest ona znacznie tańsza.

Czy myjesz ręce po użyciu bidetu?

Łatwo jest posprzątać po użyciu bidetu. Delikatnie wytrzyj lub przetrzyj mokre miejsca, aby wchłonąć nadmiar wody. Pamiętaj, że teren jest już czysty; wystarczy zwykłe przetarcie lub dotknięcie. Proponujemy wykorzystanie papieru toaletowego lub ręcznika, które większość ludzi ma już w swoich toaletach.

Jaka część domów w Japonii ma toaletę elektryczną?

Ponad 80% domów z dwiema lub więcej osobami ma teraz nowoczesną toaletę. Elektroniczna toaleta z funkcją bidetu jest własnością 80,2 procent rodzin z dwiema lub więcej osobami, zgodnie z badaniem zaufania konsumentów Urzędu Gabinetu przeprowadzonym w marcu 2018 r.

Jak powszechne są w Japonii bidety?

Niektóre japońskie toalety są bardziej ozdobne niż te widywane w innych zamożnych krajach. Toaleta bidetowa jest najnowszym stanem techniki dla toalet w stylu zachodnim w Japonii i została zainstalowana w 81 procentach japońskich domów w marcu 2016 r.

Jak często w Japonii są toalety kucane?

Około 4000 publicznych toalet jest dostępnych w głównych obszarach turystycznych Japonii. Według sondażu przeprowadzonego przez Japońską Agencję Turystyki w zeszłym roku, 58 procent było w stylu zachodnim, a 42 procent w stylu przysiadów.

Czy papier toaletowy jest używany w Japonii?

Nawet osoby, które posiadają toalety z bidetami i wyposażeniem bidetu, używają papieru toaletowego w Japonii (patrz poniżej). W Japonii papier toaletowy po użyciu wrzuca się bezpośrednio do toalety. Upewnij się, że w toalecie używany jest tylko dostarczony papier toaletowy.

Dlaczego w japońskich toaletach są umywalki?

Umywalka toaletowa to umywalka toaletowa. W Japonii wiele toalet zawiera umywalkę połączoną ze zbiornikiem, który rozprowadza czystą wodę do mycia rąk. Zamiast spłukiwać toaletę i oddzielnie myć ręce, ta opcja umożliwia mycie rąk świeżą wodą, zanim dotrze do muszli klozetowej.

Czy korzystanie z toalety bidetowej jest bezpieczne?

Czy to prawda, że ​​bidety są sanitarne? Tak, to prawda Umyj się za pomocą bidetu, a następnie osusz niewielką ilością papieru toaletowego, korzystając z opcji suszenia bidetu, aby uzyskać najlepsze wrażenia higieniczne. W ten sposób niczego nie rozłożysz, a suchy papier nie będzie tak bardzo przeszkadzał Twojej skórze.

Wnioski na temat historii inteligentnych toalet w Japonii

 • Historia inteligentnej toalety
 • Historia e-bidetu
 • E-bidet, znany również jako deska do bidetu elektronicznego, to deska sedesowa wyposażona w sprytne funkcje mycia elektrycznego.
 • Dołącz dyszę umożliwiającą przepływ wody, która może być używana zarówno do mycia pleców, jak i mycia bidetu dla kobiet.
 • Inteligentne toalety są najczęstsze w Japonii, gdzie korzysta z nich ponad 80% domów.
 • Ze względu na popularność w Japonii ta technika jest powszechnie nazywana „japońską toaletą”.
 • Oczekuje się nawet, że bez problemu zmieści się w nowym zbiorniku toalety.
 • Nocna i podgrzewana deska sedesowa
 • Kiedy jesteś pod prysznicem, podgrzewane siedzenie zapewnia komfort, a regulowana temperatura zapewnia przyjemne wrażenie, które ułatwia pracę.
 • dysze do mycia tylnego i samooczyszczania
 • Po użyciu funkcji prania można również skorzystać z opcji suszenia gorącym powietrzem. • Prądy gorącego powietrza usuwają krople wody i wilgoć ze skóry.
 • Dzięki desce sedesowej sterowanej pilotem wydaje się, że jest to zwykła deska sedesowa, zachowująca estetykę Twojej łazienki.
 • Toto, japoński producent toalet, jest właścicielem znaku towarowego Washlet (Woshuretto).
 • Jest to marka czystych desek toaletowych z funkcją rozpylania wody do higieny narządów płciowych i odbytu.
 • Bidety to elektryczne bidety często spotykane w japońskich toaletach.
 • Zaawansowana technologicznie toaleta znajduje się obecnie w ponad 80% domów z dwiema lub więcej osobami.
 • Według badania zaufania konsumentów Urzędu Rady Ministrów przeprowadzonego w marcu 2018 r. 80,2% gospodarstw domowych z co najmniej dwiema osobami posiada elektroniczną toaletę z funkcją bidetu.
 • Niektóre toalety w Japonii są bardziej eleganckie niż w innych bogatych krajach.
 • Od marca 2016 r. toaleta bidetowa była najnowocześniejszym rozwiązaniem dla toalet w stylu zachodnim w Japonii i została zainstalowana w 81 procentach japońskich domów.

Napisane przez
zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals