Najbardziej efektywna technologia dla zdrowego mieszkania

home home improvement smart smart design smart home smart toilet technology

Dowiedz się więcej o najzdrowszej technologii dla zdrowego domu w tym artykule.

The Most Effective Technology for a Healthy Residence

Najlepsza technologia dla zdrowego mieszkania.

W najlepszym interesie wszystkich jest posiadanie czystych, zdrowych technologii domowych. Oceń oświetlenie i sprzęt w celu stworzenia poczucia bezpieczeństwa zarówno dla mieszkańców, jak i gości. Używaj czujników z automatycznym wykrywaniem lub elementów grzewczych kontrolujących temperaturę, aby utrzymać dom i rodzinę w dobrym stanie. Coraz częściej stosuje się bezdotykowe oświetlenie zewnętrzne. Oświetlenie werandy i chodnika jest wystarczająco jasne, aby zobaczyć, gdy szukasz klucza do drzwi. Poza domem światło powinno być włączone. Oświetlenie Smart Home obejmuje wiele funkcji, takich jak łatwe planowanie włączania/wyłączania oraz sterowanie oprogramowaniem przyjazną dla smartfona lub tabletu. Ten innowacyjny inteligentny zamek wymaga połączenia WIFI lub Bluetooth. Trwałe i odporne na zabrudzenia powłoki umożliwiają łatwe czyszczenie podłogi. Korzystaj z przyjaznych dla zdrowia technologii, takich jak oczyszczacze powietrza, nawilżacze i osuszacze, aby zapewnić jak najczystsze powietrze.

Oczyszczacze powietrza pomagają w sezonie alergicznym i przez cały rok, jeśli w domu są zwierzęta. Dodanie nawilżacza do salonu, gabinetu lub sypialni to świetny sposób na utrzymanie świeżego powietrza. Jeśli w danym miejscu jest suche powietrze, osoby w nim przebywające będą się czuły gorąco i nieprzyjemnie. Aby zapobiec wysuszeniu, do powietrza często dodaje się nawilżacz. nawilżacze mogą pomóc złagodzić suchość skóry, nosa, gardła i ust, a także inne objawy choroby. Mogą pomóc złagodzić objawy przeziębienia lub grypy. Użyj dłuższej wysuwanej głowicy kranu, aby szybko posprzątać. Szamot, wysokiej jakości miedź i kwarc pomagają rozbijać kolonie bakterii na powierzchni zlewu. Istnieją różne style i kolory, które pasują do aktualnego stylu kuchni. Jest to seria piekarników ze wszystkimi standardowymi funkcjami zapewniającymi wygodę, w tym konwekcją i funkcją samooczyszczania.

Para i gorąca woda dezynfekują naczynia stołowe w zmywarce. Mają zdolność czyszczenia naczyń zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, a także zatrzymują szkodliwe bakterie, takie jak E. coli i salmonella. Wykończenia ze stali nierdzewnej i miedzi rozkładają mikroorganizmy na powierzchni baterii, pomagając ograniczyć przenoszenie zarazków i wirusów. Twoje sterowane głosem lub za pomocą aplikacji systemy prysznicowe już na Ciebie czekają. Oferowane są inteligentne toalety, dzięki którym korzystanie z toalety staje się mniej uciążliwe. Pod prysznicem lub w saunie możesz podłączyć głośniki Bluetooth, aby słuchać ulubionej muzyki lub podcastów. Deska bidetowa rozwiązuje problem czystości w standardowej armaturze łazienkowej. Mniej zarazków przenoszonych jest na powierzchnie dzięki zastosowaniu mniejszej ilości papieru toaletowego. Wentylatory wyciągowe są cichsze i wydajniejsze niż dotychczas. Wentylator łazienkowy z czujnikiem ruchu ma zapobiegać rozwojowi pleśni i bakterii na powierzchniach.

W dzisiejszym zabieganym świecie jest za czym nadążyć. Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy żonglujesz napiętym harmonogramem spotkań rodzinnych, drobne obowiązki, które pomagają utrzymać zdrowie w gospodarstwie domowym, często schodzą na dalszy plan listy rzeczy do zrobienia, niż byśmy tego chcieli. Na szczęście technologia rozwinęła się, aby pomóc w produkcji wielu produktów zaprojektowanych tak, aby Twój dom był czystszy, a Twoja rodzina zdrowsza. Niezależnie od tego, czy monitory z automatycznym wykrywaniem, czy elementy grzejne z ustawianą temperaturą zabijają zarazki, najlepsza technologia zdrowego domu oferuje gadżety, które pomogą Ci wyczyścić każdy pokój w domu.

Produkty bezpieczne do użytku w domu

Produkty, które są czyste i zdrowe, to takie, które wykorzystują technologię, aby zapewnić Tobie i Twojej rodzinie jak najlepsze zdrowie. Korzystanie z tych urządzeń sprawia, że ​​codzienne czynności są bezpieczniejsze, wydajniejsze i szybsze. Zaoszczędzi to czas, zmniejszając ilość czasu spędzanego na sprzątaniu po paskudnych odciskach palców i zarazkach w każdym obszarze domu, od drzwi wejściowych po toalety.Aby docenić wygodę i znaczenie zdrowej technologii w domu, warto zrozumieć, w jaki sposób zdrowa technologia jest wykorzystywana w Twoim domu i jaki może mieć wpływ na Twoje zdrowie. opcje bezdotykowe, niewymagające użycia rąk, a niektóre z nich koncentrują się na lepszej dezynfekcji i higienicznych opcjach czyszczenia. Sprawdź, jak możesz wykorzystać te pomysły w różnych pokojach w domu, aby odkryć, jak najlepiej pasuje do gorączkowego stylu życia Twojej rodziny.

Wejście i foyer

Zdrowie domu może zacząć się od osoby, która przechodzi przez drzwi. Poszukaj inteligentnych rozwiązań sprzętowych i oświetleniowych, które sprawią, że Twoja rodzina i goście poczują się bezpieczniej od momentu wejścia do domu. Foyer to pomieszczenie przy wejściu do domu, do którego wchodzi się po wejściu przez frontowe drzwi. Zwykle jest mały. Foyer to przestrzeń, która łączy drzwi wejściowe domu z resztą wnętrza. Atmosfera niektórych foyer przypomina pokój, podczas gdy inne przestrzenie wejściowe przypominają raczej korytarze (w niektórych przypadkach określa się je raczej jako „wejścia” niż „foyer”).

Jaka jest funkcja foyer w domu?

Czym dokładnie jest Foyer? Foyer wejściowe to pierwszy obszar, który widzisz, gdy wchodzisz przez frontowe drzwi; często jest to mniejsza przestrzeń lub korytarz. Foyer jest tradycyjnie używane do witania gości i witania ich w swoim domu. Foyer jest często wyposażony w szafę na ubrania lub wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, aby pomieścić wszystkie rzeczy odwiedzających.

Bezdotykowe rozwiązania oświetleniowe stają się coraz bardziej popularne.

Niezbędne jest oświetlenie zewnętrzne odpowiednie dla Twojego stylu życia i projektu domu. Oprócz zapewnienia jasnej trasy, aby uniknąć wypadków i upadków, odpowiednie oświetlenie ganku i ścieżki zapewnia również wystarczającą ilość światła, aby móc widzieć podczas szukania klucza do drzwi. Dzięki bezdotykowym rozwiązaniom oświetlenia zewnętrznego, które umożliwiają obsługę oświetlenia na żądanie i bez użycia rąk, możesz zapewnić, że światło na werandzie będzie zawsze włączone, gdy jest to wymagane.

 • Oświetlenie z wykrywaniem ruchu — technologia wykrywania ruchu, która jest dostępna w różnych stylach wystroju, aby uzupełnić projekt domu, wykrywa ruch i automatycznie włącza się na określony czas.
 • Inteligentne oświetlenie domu — oprócz aktywacji głosowej światła Smart Home zapewniają szereg innych funkcji, takich jak proste planowanie włączania/wyłączania i przyjazne dla użytkownika sterowanie aplikacją na smartfon lub tablet. Możliwe jest również połączenie inteligentnego oświetlenia domu z innymi urządzeniami za pomocą Amazon Alexa lub Google Assistant.

W przypadku oświetlenia od zmierzchu do świtu zewnętrzne oprawy oświetleniowe są zaprogramowane tak, aby włączały się automatycznie w razie potrzeby o zmierzchu i o świcie. W urządzeniu znajdują się zewnętrzne czujniki naturalnego oświetlenia, które mogą wykrywać zmiany oświetlenia w ciągu dnia i nocy, a nawet w zachmurzeniu. Te opcje oświetlenia zewnętrznego mogą być strategicznie rozmieszczone wokół Twojej nieruchomości w miejscach, w których są najbardziej potrzebne, takich jak ścieżki, drogi i spacery, aby zapewnić bezpieczne chodzenie i dobre oświetlenie ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, niezależnie od tego, czy szukasz słupków do ogrodzenia, oświetlenia krajobrazu, reflektorów lub kinkietów ściennych na werandę, światła bezdotykowe mogą zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie i gościom w każdej sytuacji oświetleniowej na zewnątrz.

Czym dokładnie są światła bezdotykowe?

Światła powinny być włączone po powrocie do domu i wyłączone, gdy wychodzisz. Sterowanie oświetleniem bez konieczności korzystania z ekranu dotykowego. Możliwe, że ludzie niechętnie korzystają z włączników światła, szczególnie w budynkach biurowych lub innych miejscach publicznych, ponieważ mają one wysoki punkt styku.

Zastosowanie inteligentnej technologii wejścia ułatwia ochronę bliskich

Okucia do drzwi to kolejny element wejściowy, który można ulepszyć, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie dzięki prostej aktualizacji. Przejście z samodzielnego systemu sprzętu wejściowego do połączonego systemu sprzętowego wejściowego może być zrealizowane na dwa sposoby. Technologia połączonej aktualizacji sprzętu umożliwia członkom rodziny wejście do domu bez konieczności dotykania czegokolwiek, za pośrednictwem aplikacji w telefonie lub czujników zbliżeniowych na pilocie. Używanie brudnych kluczy, a nawet dotykanie zamka, nie jest już konieczne. Wybierz zamek bezkluczykowy, który integruje wiele rodzajów technologii i może być używany na kilka sposobów, aby chronić swój dom. To jest jedna z połączonych opcji wejścia. Nowy inteligentny zamek, który może być używany z połączeniami WIFI lub Bluetooth, umożliwiający zamykanie lub otwieranie drzwi za pomocą aplikacji na telefon, pilota, a nawet czujnika zbliżeniowego, powinien znaleźć się na liście zakupów w tym roku. Elektroniczne zamki oferują szybkie wprowadzanie klawiatury ze względu na zdrowszą, bardziej bezproblemową technologię. Odporne na zabrudzenia i trwałe powłoki ułatwiają czyszczenie nielicznych powierzchni dotykowych, które się tam znajdują. Bezkluczowe elektroniczne zestawy wejściowe są dostępne w różnych stylach i wzorach, w tym zasuwy, uchwyty, gałki, a nawet dźwignie. Są dostępne w różnych wzorach i stylach.

Na okuciu wejściowym poszukaj wykończenia, które jest trwałe, czyste i antybakteryjne.

Antybakteryjne klamki, zamki i inne elementy okucia z powłoką antybakteryjną, takie jak te z ochroną Kwickset Microban, są jednymi z opcji modernizacji okuć na zewnątrz drzwi wejściowych. Zastosowanie odpowiednich roztworów przeciwdrobnoustrojowych może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się niepożądanych bakterii i wirusów, które mogą rozwijać się na odsłoniętych wykończeniach sprzętu, takich jak metal i plastik. Dodanie okuć do drzwi Microban to prosty projekt modernizacji domu, który wymaga jedynie zakupu nowego zestawu zamków i klamek do drzwi wejściowych. Powierzchnie mające duży kontakt są chronione powłoką Microban, która zawiera jony srebra, które są trwale połączone z powłoką sprzętu, dzięki czemu wykończenie jest trwalsze i mocniejsze. Wybór odpowiednich środków czyszczących do remontu wejścia może pomóc w zapobieganiu przedostawaniu się pewnych bakterii i brudu do wnętrza domu.

Zarówno salon, jak i pokój są dostępne do użytku.

Pokoje wspólne i miejsca spotkań rodzinnych, takie jak salon, powinny być bezpiecznym i zdrowym środowiskiem, z którego wszyscy mogą się cieszyć. Oprócz uproszczenia sprzątania i oczyszczania przestrzeni domowych, technologia zdrowego domu pomaga utrzymać pokój rodzinny w przyjemny i gotowy do użytku. Dokonywanie prostych modyfikacji, takich jak przełączenie na bezdotykowe oświetlenie wewnętrzne lub zastosowanie innych zaawansowanych technologicznie gadżetów, może pomóc w zmniejszeniu ilości powierzchni gromadzących zarazki w pomieszczeniu, przy jednoczesnym utrzymaniu czystszego środowiska. Wdrożenie kilku rozwiązań w zakresie jakości powietrza w pomieszczeniach to doskonały początek do rozpoczęcia poprawy jakości powietrza w pomieszczeniach. Upewnij się, że powietrze w Twoim domu jest tak bezpieczne, jak to tylko możliwe, używając zdrowych urządzeń technologicznych, takich jak oczyszczacze powietrza, nawilżacze i osuszacze, których należy używać zgodnie z wymaganiami dotyczącymi klimatu w Twoim domu.

Oczyszczacze powietrza

Oczyszczanie powietrza ułatwia filtrowanie kurzu, zarazków i bakterii z powietrza. Ułatwiają oddychanie w sezonie alergicznym lub przez cały rok, jeśli w domu są psy, aby oddychać lepiej. Ponadto oczyszczacze powietrza są przydatnymi urządzeniami poprawiającymi jakość powietrza w domu, jeśli mieszkasz w okolicy, w której panuje duży hałas z budowy lub ruchu ulicznego, zanieczyszczenia, a nawet palenie. Cyrkulują powietrze przez filtr, który wychwytuje unoszące się w powietrzu cząsteczki, co w rezultacie pozwala na ich usunięcie z powietrza w pomieszczeniu.Upewnij się, że wybrany oczyszczacz powietrza jest wystarczająco mocny, aby przenieść ilość powietrza potrzebną do pomiarów w pomieszczeniu, aby zapewnić jak największą skuteczność Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wpływie wielkości pomieszczenia na wydajność oczyszczacza powietrza, zobacz nasz post, jak wybrać najlepszy filtr powietrza do swojego domu.

Nawilżacze

W suchych regionach nawilżacz może być pomocnym dodatkiem do salonu, pokoju, a nawet sypialni jako sposób na utrzymanie świeżego powietrza. Jeśli w powietrzu jest dużo elektryzowania, oznacza to, że musisz użyć nawilżacza, ponieważ powietrze w twoim domu jest zbyt suche, aby prawidłowo funkcjonować. Korzystanie z nawilżacza ułatwia utrzymywanie zimnego powietrza, ponieważ dodaje wilgoć z powrotem do powietrza, które może być następnie schładzane przez system klimatyzacji lub wentylatory. Gdy w pomieszczeniu jest zbyt dużo suchego powietrza, może ono zacząć pobierać wilgoć z powietrza, co powoduje, że osoby w nim przebywające czują się gorąco i nieswojo, a także mają spierzchniętą skórę i podrażnione zatoki. Możliwe, że w domu mogą ujawnić się inne problemy zdrowotne, jeśli w powietrzu nie ma wystarczającej ilości wilgoci. Jeśli Ty lub członkowie Twojej rodziny cierpicie na chroniczne problemy zdrowotne, takie jak alergie lub astma, należy rozważyć włączenie nawilżacza do swojego domowego planu zdrowotnego. Częstymi objawami są przekrwienie i kaszel. Suche zatoki i krwawienia z nosa, a także uporczywy katar. Nawilżacz ma wiele zalet, w tym możliwość utrzymywania przyjemnego klimatu w domu przy jednoczesnym utrzymaniu czystego i zimnego powietrza. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem zakupu nawilżaczy, aby uzyskać dodatkowe szczegółowe informacje na temat wyboru nawilżacza. Zawsze miej oko na wilgotność względną w domu, aby upewnić się, że mieści się ona w zdrowym zakresie. Zbyt mało wilgoci w powietrzu to problem, ale zbyt duża wilgotność niesie ze sobą własne niebezpieczeństwa, podobnie jak ekstremalne upały.

Jakie są korzyści z używania nawilżacza?

Używając nawilżacza, możesz dodać wilgoci do powietrza i uniknąć suchości, która może powodować dyskomfort w wielu różnych obszarach ciała. Nawilżacze mogą być szczególnie pomocne w łagodzeniu suchości skóry, nosa, gardła i ust, a także innych objawów choroby. Mogą również pomóc złagodzić niektóre objawy związane z grypą lub przeziębieniem.

Osuszacz

Wprowadź osuszacz do swojego salonu lub pokoju rodzinnego, jeśli masz problemy z nadmierną wilgocią w powietrzu lub lepkimi ścianami. Pomagają zapobiegać gromadzeniu się wilgoci w miejscach o ograniczonej cyrkulacji powietrza, takich jak piwnice czy pomieszczenia podziemne. Pleśń i pleśń mogą spowodować uszkodzenie mienia, jeśli występuje nadmierna ilość wilgoci. Ból i cierpienie spowodowane tymi żrącymi problemami jest spotęgowane dla pacjentów z alergią i każdego, kto ma osłabiony układ odpornościowy. W wyniku narażenia na pleśń ludzie mogą doświadczać wszystkiego, od reakcji alergicznych i ataków astmy po długotrwałe migreny i problemy z płucami. Poziomy wilgotności powyżej 50% są zwykle nieprzyjemne. Można jednak łatwo temu zaradzić, instalując osuszacz o odpowiedniej wielkości dla danego obszaru. Aby zagwarantować, że Twój osuszacz może przetworzyć wystarczającą ilość przepływu powietrza, aby uzyskać najlepsze wyniki, poznaj wielkość przestrzeni przed zakupem jednego.

Jakie są zalety posiadania osuszacza?

Osuszacz może pomóc zminimalizować zapach stęchlizny, który często towarzyszy pleśni i pleśni w domu. Rozwój pleśni na meblach, zasłonach, prześcieradłach i ubraniach można ograniczyć, stosując się do tych wskazówek. Zastosowanie osuszacza pomaga zmniejszyć zapylenie. Alergeny, takie jak roztocza, pleśń i pleśń, mogą nasilać alergie, a to urządzenie pomoże zmniejszyć obecność takich alergenów.

Kuchnia ma najwięcej powierzchni dotykowych spośród wszystkich pomieszczeń w domu.

Inne obszary domu, w których gromadzi się rodzina, mają swoje własne możliwości unowocześniania czystych technologii Kuchnia wyposażona jest w szereg nowoczesnych technologii inteligentnego domu, które mogą pomóc w zapobieganiu przenoszeniu zarazków. Popraw użyteczność obszarów narażonych na dotyk, czyniąc je bezdotykowymi alternatywami bez użycia rąk, szczególnie w przypadku baterii kuchennej. Baterie kuchenne bezdotykowe/dotykowe mogą naprawdę błyszczeć w takich sytuacjach. Jeśli zastanawiasz się, jaka jest różnica między technologią baterii dotykowych a technologią baterii bezdotykowych, odpowiedź kryje się w nazwie technologii. Możliwe jest włączenie przepływu wody uderzeniem nadgarstka lub ramienia w łatwo dostępnym miejscu na korpusie baterii, zamiast włączania przepływu rączką, za pomocą baterii dotykowej, która reaguje na przewodność właściwą człowieka kontakt. Z drugiej strony bateria bezdotykowa rozpocznie przepływ wody, gdy wykryje ruch w widmie podczerwieni. Wykrywają ruch ręki lub pozycję szklanki lub brudnej patelni pod kranem i natychmiast włączają dopływ wody.

Pamiętaj, oceniając zalety i wady bezdotykowych baterii kuchennych, aby sprawdzić, jak działa każdy rodzaj baterii i która będzie najlepiej działać w Twoim domu. Baterie dotykowe z wyciąganą głowicą nie tylko ułatwiają napełnianie garnka lub picie wody, ale także znacznie przyspieszają sprzątanie po sobie. Baterie aktywowane głosem są teraz możliwe dzięki postępowi w technologii inteligentnego domu. Dzięki połączeniu z urządzeniem Smart Hub w kuchni te sterowane głosem, bezdotykowe inteligentne baterie są w stanie wykonywać dokładniejsze instrukcje. Ich możliwości obejmują możliwość włączania i wyłączania na żądanie, a także nalewania odmierzonej, precyzyjnej ilości wody mierzonej w uncjach. Poszukując dodatkowego zdrowego doładowania w kuchni, nie szukaj dalej niż materiał, z którego wykonany jest zlew. Materiały zlewowe o nieodłącznych właściwościach antybakteryjnych, takie jak szamot, wysokiej jakości miedź i kwarc, pomagają rozbijać kolonie bakteryjne na powierzchni zlewu. Materiały takie jak stal nierdzewna są łatwe w czyszczeniu i są odporne na plamy i korozję powodowaną przez substancje organiczne oraz zadrapania, które w przeciwnym razie mogłyby przyciągać zarazki i odbarwiać powierzchnię zlewu.

Inteligentne urządzenia można znaleźć w wielu kolorach i wzorach pasujących do stylu Twojej kuchni.

Poszukaj urządzeń i kranów z wykończeniem na dotykalnych powierzchniach, które są odporne na odciski palców. Odporny na odciski palców lub rozmazywanie kran lub urządzenie to zwykle stal nierdzewna lub matowe wykończenie, które zostało pokryte solidną powłoką, aby zapobiec przedostawaniu się brudu i bakterii do naturalnej porowatej powierzchni metalu. Te trwałe wykończenia sprawiają, że sprzątanie jest proste przy użyciu zwykłego mydła i wody. Można je znaleźć na wielu wykończeniach, w tym nierdzewnych i łupkowych, aby pasowały do ​​Twojej kuchni.

Urządzenia, które same się czyszczą

Pomyśl o zainwestowaniu w sprzęt samooczyszczający, taki jak seria samooczyszczania, aby zaoszczędzić czas i wysiłek. Gama piekarników samoczyszczących zawiera wszystkie przydatne funkcje, które można znaleźć w gamach z wyższej półki, dzięki czemu są one tak proste w obsłudze, jak i w utrzymaniu, a ponadto są bardziej przystępne cenowo. Gotowanie z ciepłem pomaga utrzymać wnętrze samoczyszczącego piekarnika w czystości i higienie, a do spalenia resztek jedzenia potrzeba kilku godzin temperatury ponad 880 stopni Fahrenheita. Inne opcje samooczyszczania obejmują ustawienia pary, które mogą skrócić czas czyszczenia o połowę (lub więcej) poprzez napełnienie dna piekarnika wodą, a następnie przełączenie piekarnika w tryb czyszczenia parą. Po użyciu dowolnej z opcji samooczyszczania, wytrzyj wnętrze piekarnika po zakończeniu cyklu i ostygnięciu piekarnika. Obie metody oszczędzają czas i pracę w cotygodniowym rutynie, ale od czasu do czasu potrzebny jest trochę staromodny smar do łokci.

Preferencje zmywarki do higieny

Dodanie do kuchni zmywarki z opcją płukania sanitarnego zagwarantuje, że Twoje talerze i naczynia będą wolne od zarazków i brudu spożywczego, zanim zostaną schowane w szafkach, to kolejny czysty produkt do dodania do Twojej kuchni kuchnia Zmywarki sanitarno-spłuczkowe czyszczą zastawę stołową do powierzchni za pomocą pary i gorącej wody, mają zdolność dezynfekcji rzeczy znajdujących się wewnątrz i ochrony przed drobnoustrojami takimi jak E. coli i salmonella, które mogą pozostać nawet po umyciu naczyń. Opcja płukania sani w zmywarkach podnosi temperaturę wody do ponad 145 stopni Fahrenheita, co w większości przypadków wydłuża cykl zmywania. Umożliwia to olśniewające czyszczenie, które jest bezpieczniejsze dla wszystkich, bez potrzeby stosowania bardziej ściernych środków czyszczących, które mogą pozostawiać niebezpieczne pozostałości na ich powierzchni.

Zlokalizuj najskuteczniejszą technologię, aby uniknąć bałaganu w łazience i pralni.

Łazienki i pralnie to najczęstsze miejsca, w których w większości domów można wykryć zarazki i brud. Są to pomieszczenia, w których wykonuje się brudną robotę, a po nich trzeba posprzątać wiele powierzchni wymagających kontaktu. Włączając zdrową, użyteczną technologię do tych miejsc, możesz zminimalizować narażenie swojej rodziny na zarazki i wirusy, jednocześnie zmniejszając ilość czasu spędzanego na sprzątaniu.

Kanniki o właściwościach przeciwdrobnoustrojowych

Jeśli chodzi o wybór najzdrowszych wyborów do domowej łazienki, nie wszystkie wykończenia baterii są takie same, jeśli chodzi o najzdrowsze wybory. Wysokiej jakości wykończenia ze stali nierdzewnej i miedzi pomagają w rozkładzie bakterii na powierzchni baterii, co pomaga zapobiegać rozprzestrzenianiu się i namnażaniu zarazków i wirusów. Oprócz tego, że są bardziej higieniczne, ułatwiają również czyszczenie. Szukaj baterii łazienkowych z powłoką antybakteryjną, która zapewnia dodatkową warstwę ochronną. Jeśli chodzi o baterie kuchenne i łazienkowe, stal nierdzewna przewyższa chrom pod względem odporności na korozję i zarysowania ze względu na doskonałą odporność na korozję i zarysowania. Dodatkowo chrom może być korzystny, ale jest podatny na zarysowania i przebarwienia.

Baterie bez konieczności ich dotykania

Dotykowe/bezdotykowe baterie łazienkowe są wyposażone w różnorodne funkcje, dzięki którym ich obsługa jest prosta i higieniczna. Dzięki bezdotykowej baterii z czujnikiem ruchu nie musisz się martwić o sprzątanie po zabłoconych (lub gorszych) odciskach palców na baterii w łazience. Korzystając z tych czasowych kranów, woda będzie nadal płynąć, podczas gdy aktywne czujniki podczerwieni wykrywają ruch i odcinają wodę w ciągu kilku sekund po opuszczeniu zlewu przez użytkownika, oszczędzając pieniądze na rachunku za wodę i zmniejszając ryzyko przepełnienia zlewu spowodowanego nieostrożnością członkowie rodziny lub ciekawskie zwierzęta.

Czy warto zainwestować w baterie bezdotykowe?

Nie trzeba już dotykać kranu, aby go aktywować, co jest szczególnie przydatne, gdy masz pełne lub brudne ręce. Ponieważ pomaga zapobiegać przenoszeniu bakterii lub zarazków, umywalka i kran stają się bardziej higieniczne. W oczach wielu właścicieli domów baterie bezdotykowe to ulepszenie, które z czasem zwiększy wartość ich domu.

Systemy prysznicowe, które reagują na polecenia głosowe lub można nimi sterować za pomocą aplikacji, są gotowe i czekają na Ciebie.

Nawet codzienna rutyna pod prysznicem może być prawie całkowicie bezobsługowa dzięki zastosowaniu odpowiedniego inteligentnego systemu prysznicowego. Alternatywnie, inteligentny system prysznicowy może zostać zbudowany w celu zastąpienia istniejącego systemu prysznicowego, lub całe doznanie prysznicowe może zostać ulepszone o takie funkcje, jak prysznic parowy lub sauna.Prysznice sterowane głosem są wyposażone w cyfrowe sterowanie prysznicowe, które można połączyć ze smartfonem lub urządzeniem smart home, eliminując potrzebę dotykania uchwytów baterii podczas brania prysznica Oprócz tego, że są bezdotykowe, prysznice parowe oferują szereg korzyści zdrowotnych . Według producenta para w tych specjalistycznych prysznicach jest wytwarzana przez gotowanie wody do temperatury nie wyższej niż 118 stopni Fahrenheita i używanie nie więcej niż 2 litrów wody, aby utrzymać temperaturę wystarczająco wysoką, aby wytworzyć przyjemną parę w obudowie. Udowodniono, że wzięcie prysznica parowego lub sauny przez dwadzieścia minut lub krócej zmniejsza stres, oczyszcza i poprawia wygląd skóry oraz zwiększa siłę mięśni i regenerację, a także inne korzyści Dodatkowe elementy na zamówienie są dostępne wraz z prysznicami parowymi i saunami, aby pomóc w stworzeniu idealnego domu doświadczenie spa, w tym włączenie indywidualnego systemu oświetleniowego i dodanie korzyści z aromaterapii. Aby jeszcze bardziej poprawić nastrój, możesz nawet umieścić głośniki w kabinie prysznicowej lub saunie, dzięki czemu możesz słuchać ulubionej muzyki lub podcastów przez Bluetooth podczas kąpieli pod prysznicem lub w saunie.

Popraw toaletę, czyniąc ją nowoczesną i bezdotykową.

Dzięki automatycznej toalecie spłukiwanej możesz uniknąć rozprzestrzeniania się zarazków. Dostępne są toalety z inteligencją, dzięki którym pójście do łazienki jest nieco mniej bałaganu, aby później posprzątać. Obejmuje to całkowicie zautomatyzowane toalety ze spłuczkami z automatycznym wykrywaniem, a także deski sedesowe bezdotykowe, które otwierają się i zamykają bez konieczności dotykania pokrywy deski sedesowej lub pokrywy zbiornika toalety. Ponadto inteligentne toalety są wyposażone w oszczędne spłukiwanie, które zużywa mniej wody, jednocześnie utrzymując miskę w czystości, co oznacza, że ​​będziesz musiał mniej intensywnie szorować podczas rutynowego czyszczenia i nie będziesz musiał używać ściernych, niebezpiecznych chemikaliów. Aby dopełnić ochronę, wybierz deskę sedesową, która ma wbudowane właściwości przeciwdrobnoustrojowe, aby zapobiegać i zmniejszać rozwój zarazków i innych potencjalnie szkodliwych mikroorganizmów w okresie między czyszczeniami. Inne opcje to podświetlane deski sedesowe, które sprawiają, że pomieszczenie jest mniej nieprzyjemne dla zmęczonych oczu podczas wizyty w łazience w środku nocy. Niezależnie od projektu, bezdotykowe toalety i akcesoria do nich są dostępne w różnych nowoczesnych stylach, aby dopasować się do wyglądu każdej łazienki, jednocześnie aktywnie przyczyniając się do zmniejszenia obecności brudu i zarazków w środowisku.

Fotele bidetowe to rodzaj deski sedesowej.

Kiedy korzystasz z deski bidetowej, zauważysz znaczną poprawę czystości łazienki. Podziękowania dla BrookPad Splash za pomoc. Możesz poprawić swoją higienę osobistą, używając inteligentnej deski sedesowej, aby umieścić bidet na normalnej muszli klozetowej. Używanie mniejszej ilości papieru toaletowego oznacza, że ​​mniej zarazków jest przenoszonych z toalety do rąk i innych powierzchni stamtąd. Deska bidetowa wykorzystuje oczyszczające strumienie wody spod siedziska, aby zapewnić kompleksowe rozwiązanie higieny osobistej w konwencjonalnej armaturze łazienkowej, która nie wymaga dodatkowego czyszczenia ani konserwacji poza normalną toaletą. Przed przejściem na siedzisko do bidetu należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które szczegółowo omówiliśmy w naszym poście na temat zalet korzystania z domowego bidetu lub siedziska do bidetu.

Wentylatory wyciągowe są teraz cichsze i bardziej wydajne niż kiedykolwiek.

Wentylator wyciągowy jest niezbędną funkcją w obszarach, w których powietrze jest bardzo wilgotne z powodu zlewów i pryszniców. Pomaga to zapobiegać rozwojowi pleśni i zarazków na ścianach i innych powierzchniach o wysokim poziomie dotyku. Aromaty i wilgoć są obsługiwane przez okap kuchenny w kuchni, ale pralnia i łazienka potrzebują czegoś mocniejszego, aby szybko usunąć wilgoć, co wymaga użycia większych wentylatorów wykrywających wilgoć o większej wydajności CFM.Zaprojektowane do rozprowadzania powietrza do kanałów, które łączą się z zewnętrznym otworem wentylacyjnym, te montowane na suficie wentylatory wyrzucają gorące, wilgotne powietrze bezpośrednio na zewnątrz, zapobiegając jego uszkodzeniu ścian lub strychów Upewnij się, że kanał jest wystarczająco duży, aby pomieścić przepływ powietrza wymagany dla danej ilości przestrzeni w łazience lub pralni. Nasz przewodnik dotyczący zakupu wentylatorów wyciągowych do łazienki został stworzony, aby pomóc wyeliminować pewne wątpliwości związane z tymi aspektami. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.

Większość automatycznych wentylatorów łazienkowych oferuje szereg funkcji do wyboru, co pozwala dostosować wydajność wentylatora do potrzeb Twojej rodziny. Niektóre wentylatory wyciągowe są wyposażone we wbudowane elementy oświetleniowe, które umożliwiają ich bezproblemową integrację z wystrojem łazienki. Na przykład wentylator łazienkowy wykrywający ruch jest wyzwalany przez światło lub ruch w pomieszczeniu i stanowi dodatkowy wybór. Po dodaniu przełącznika wykrywającego wilgotność wentylator wyciągowy włączy się automatycznie, gdy wilgotność względna w pomieszczeniu wzrośnie do niedopuszczalnego poziomu. Nawet najdokładniejsze wentylatory łazienkowe wykrywające wilgotność są wyposażone w ręczny przełącznik wentylatora i funkcję timera, aby zminimalizować liczbę dotknięć, jednocześnie umożliwiając regulację czasu pracy wentylatora bez nadzoru. Domowe systemy wentylacyjne pomagają w utrzymaniu czystości powietrza i są wygodną i automatyczną metodą poprawy jakości powietrza w Twoim domu.

Wentylatory wyciągowe o właściwościach antybakteryjnych

Pleśnia i pleśń mogą przylegać i rozwijać się w regionach, które są zawsze wilgotne. Wentylatory wyciągowe mogą być stosowane zarówno w łazience, jak i w pralni, pomagając w usuwaniu wilgoci z powietrza, dzięki czemu powietrze jest czystsze i łatwiejsze do oddychania, a także zapobiega rozwojowi pleśni na powierzchniach. Poszukaj antybakteryjnych wentylatorów wyciągowych, które zawierają opcję światła LED o długości fali bliskiej UV, aby zapewnić dodatkową warstwę ochrony przed rozwojem zarazków w środowiskach podatnych na wilgoć i akumulację wilgoci.

Oświetlając powierzchnie światłem ultrafioletowym (UV), możesz pomóc zabić bakterie poprzez aktywację toksycznej reakcji wewnątrz rozwoju bakterii, która powstrzymuje bakterie przed namnażaniem się i dalszym rozprzestrzenianiem. W połączeniu z lampą UV zasilaną diodami LED, która jest bezpieczna dla ludzi, psów i roślin, antybakteryjne wentylatory wyciągowe pomagają zapobiegać rozwojowi pleśni i grzybów w zaprawie do płytek i innych częściach pomieszczenia, pomagając w utrzymaniu czystości i zdrowia w domu lub biurze. Możliwe jest doposażenie obecnych wentylatorów w specjalistyczne światła, więc jeśli stary, głośny wentylator wymaga wymiany, dobrym rozwiązaniem może być antybakteryjny wentylator wyciągowy.

Pranie z wykorzystaniem technologii parowej

W każdym razie to pralka i suszarka są prawdziwymi gwiazdami wydajności Twojej pralni. W połączeniu z aplikacją na tablet lub telefon inteligentne pralki i suszarki można zaprogramować tak, aby działały zgodnie z harmonogramem, niezależnie od tego, czy chodzi o ustawienie timera, aby rozpocząć pranie przed powrotem do domu z pracy, czy ustawienie suszarki tak, aby uruchamiała przerywane cykle, aby zapobiec zmarszczki i pleśń na ubraniach. Wysokiej klasy pralki mają opcję pary, która pomaga w wyczyszczeniu brudnej odzieży i utrzymaniu jej świeżości przez dłuższy czas po praniu. Korzystając z technologii parowej, pralki można zaprogramować tak, aby wykorzystywały moc gorącej pary do pomocy w praniu parowym odzieży. Pralka z technologią parową wykorzystuje wysoką temperaturę pary (do ponad 200 stopni Fahrenheita) do usuwania plam i brudu z włókien odzieży, a także do niszczenia zarazków na pranej odzieży. Podgrzewa również wodę przez cały cykl, co pomaga w usuwaniu drobnoustrojów i rozpuszczaniu detergentu, poprawiając ogólną czystość odzieży gospodarstwa domowego.

Zastosowanie technologii pary w suszarce pomaga utrzymać luźne i czyste włókna przez cały cykl suszenia, a także wyeliminować wszelkie pozostałości z detergentów do prania i zmiękczaczy, które mogły pozostać. Dodanie tego ostatniego etapu podnosi parę pralki technologiczne do statusu must-have dla rodzin cierpiących na alergie lub nadwrażliwość chemiczną. Eliminuje również irytujące podrażnienia spowodowane sierścią zwierząt domowych, która w przeciwnym razie może pozostać na odzieży. Ważne jest również utrzymywanie pralek w czystości, a cykl samooczyszczania może pomóc w zmniejszeniu ilości plam z twardej wody i gromadzenia się, które uniemożliwiają dokładne czyszczenie ubrań po każdym załadowaniu.

Korzyści z bycia zdrowym

Ważne jest, aby pamiętać, że opisane tutaj zmiany są skutecznymi sposobami aktualizacji domu przed codziennymi zagrożeniami związanymi z zarazkami i bakteriami, z dodatkowymi korzyściami dla całego domu w postaci zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa, produktywności, a nawet maksymalne wykorzystanie zużycia energii w domu. Właściwy dobór urządzeń, sprzętu i oświetlenia może mieć znaczący wpływ na ogólny wygląd wystroju pomieszczenia. Baterie, które zostały zaktualizowane, oferują wartość i elegancję Twojej kuchni lub łazience. Czystsza, zdrowsza technologia domowa to najlepszy sposób, aby Twoja rodzina była szczęśliwa i bezpieczna na co dzień, a istnieje wiele powodów, aby zintegrować te łatwe, ale znaczące ulepszenia w swoim domu.

Najskuteczniejsze technologie poprawiające zdrowie:

 • Bezpieczny do użytku w gospodarstwie domowym Technologia służy do zachowania zdrowia ludzi i ich rodzin.
 • Docenienie znaczenia zdrowej technologii pomoże Ci uświadomić sobie, jak zdrowa technologia pomaga Ci w życiu.
 • Dobrze oświetlone mieszkanie i design są dla Ciebie niezbędne.
 • Nie wymaga to większych prac, wystarczy zakup nowego zestawu zamka i klamki.
 • Chemikalia czyszczące są niezbędne, jeśli chodzi o świeże wejście.
 • Zacznij od rozwiązania kilku problemów z jakością powietrza w pomieszczeniach.
 • Przewlekłe problemy zdrowotne, takie jak alergie lub astma, mogą wymagać nawilżacza w ramach domowej opieki zdrowotnej.
 • Osuszacz Jeśli masz wilgotne lub lepkie ściany, zainstaluj osuszacz.
 • Osuszacze mogą pomóc w zmniejszeniu kurzu.
 • Baterie aktywowane głosem są teraz możliwe dzięki postępom w technologii inteligentnego domu.
 • Sterowane głosem, bezdotykowe inteligentne krany są w stanie wykonywać dokładniejsze polecenia.
 • Wybierz urządzenia i baterie o gładkich powierzchniach odpornych na odciski palców.
 • Zmywarka z opcją płukania sanitarnego to kolejny schludny dodatek kuchenny.
 • odkryj najskuteczniejszy sposób na utrzymanie porządku w łazience i pralni
 • Inwestowanie w baterie bezdotykowe może okazać się opłacalne.
 • Korzystanie z inteligentnego systemu prysznicowego może obejmować prysznice parowe lub sauny.
 • Automatyczna toaleta do spłukiwania nie rozprzestrzenia zarazków.
 • Deska bidetowa BrookPad pasuje do zwykłej toalety..
 • Fotele bidetowe mogą lepiej sprzątać łazienkę.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals