Understanding the workings of your water pressure system.

Zrozumienie działania systemu ciśnienia wody.

Ten artykuł nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć o swoim systemie ciśnienia wody.

 

Układ ciśnienia wody

Ważne jest zrozumienie, jak działa Twój system ciśnienia wody.

W celu wygenerowania ciśnienia systemy ciśnienia wody składają się z kocioł i zbiorników do przechowywania wody, które działają w tandemie, aby to osiągnąć. Typy systemów, które obejmują grawitację, kotł Combi i nieosiągane kotły to trzy najczęstsze rodzaje używanych systemów. Jeśli masz zaopatrzenie w wodę o niskim ciśnieniu, musisz wybrać kran, które działają przy niższych ciśnieniach wody, aby zapobiec spalaniu palców. Normalne jest regularne oczekiwanie presji między jednym do dwóch pasków. Jedną z zalet systemów wodnych pod wysokim ciśnieniem jest to, że są one kompatybilne z szeroką gamą kranów.

Wybierz między zatrudnieniem hydraulika, aby wyglądać na narzędzie do manowstwa, które można również kupić i używać, lub zrobić to za pomocą bezpłatnego kalkulatora online. Systemy, które działają w temperaturze lub ponad 1,0 baru (10 m spadku) ciśnienia wody, są określane jako systemy wysokociśnieniowe. Podejmij każdą próbę zmierzenia z największą możliwą precyzją, aż do najbliższego miernika, ponieważ każdy miernik utraty wysokości powoduje utratę ciśnienia 0,1 bar. Popraw ciśnienie wody, zmieniając hydraulikę, na przykład, pozostawiając otwartą zawór stop, gdy włączysz wodę (ale nie w pełni). Dworu wirnika została zaprojektowana w celu zwiększenia ilości gorącej i zimnej wody dostępnej jednocześnie.

Głowica prysznicowa powinna być wyrównana lub nad zbiornikiem zimnej wody, aby były skuteczne. Nie można użyć pojedynczego wirnika z więcej niż jednym źródłem wody, ponieważ można go zainstalować tylko w jednym zaopatrzeniu w wodę. Wybierając pompę, weź pod uwagę lokalizację, w której zostanie ona umieszczona. Jest bardziej wydajny, aby pompy działały, jeśli są wykorzystywane do pchania wody zamiast ciągnięcia wody.

Pomóż w podjęciu najlepszej decyzji przy wyborze nowego kranu.

Wybierając krany, prysznice i inne urządzenia hydrauliczne dla twojego domu, ważne jest zrozumienie systemu ciśnienia wody, który został zainstalowany w twoim domu. Jeśli wybierzesz odpowiedni dotknięcie lub prysznic dla ciśnienia wody, będziesz mieć doskonałą wydajność - jeśli ich nie dopasujesz, możesz zauważyć, że kran są bardzo powoli lub że gorąca i zimna woda płyną z różnymi prędkościami, utrudniając osiągnięcie wygodnej równowagi. Systemy ciśnienia wody składają się z kotła (czasami znanego jako kotł Combi) i zbiorniki do magazynowania wody, które współpracują w celu wytworzenia ciśnienia. W niektórych przypadkach nie będzie kotła (w takim przypadku woda będzie podgrzewana przez pierwiastki elektryczne w zbiorniku lub innym grzejniku), ale będą zbiorniki gorące i/lub zimnej wody, podczas gdy w innych przypadkach pojawią się a Kocioł, ale nie ma zbiorników do przechowywania wody.

Którego systemu operacyjnego używasz?

Systemy grawitacyjne, systemy kotłów Combi i systemy niezamieszkane to trzy główne rodzaje systemów. System składa się z dwóch części: zbiornika zimnej wody (lub cysterny), który często znajduje się na poddaszu, oraz zbiornika gorącej wody (lub cylindra), który zwykle znajduje się w szafce do nadawania. Ten rodzaj układu jest określany jako system grawitacyjny o niskim ciśnieniu, ponieważ ciśnienie wody jest utrzymywane przez wodę karmioną grawitacją dostarczaną z cysterny.

Co to jest system ciśnienia wody i jak to działa?

Kiedy masz studnię na swojej nieruchomości, która dostarcza wodę do domu, system ciśnienia wody jest odpowiedzialny za wniesienie wody do domu i urządzeń hydraulicznych. Pompa studni i zbiornik ciśnienia wody to dwa elementy układu ciśnienia wody.

System dostarczany przez grawitację

Systemy te są najczęściej widoczne w starszych budynkach i domach. Będziesz wiedział, czy masz ten system, ponieważ będziesz mieć zbiornik zimnej wody na strychu i cylinder ciepłej wody gdzie indziej w domu (najprawdopodobniej w szafce z emisją). Ponieważ masz zaopatrzenie w wodę o niskim ciśnieniu, musisz wybrać krany zbudowane do działania przy niższym ciśnieniu wody, aby uniknąć oparzenia. Ale jeśli między dnem zbiornika zimnej wody ma wystarczającą ilość, a prysznic można mieć wysokie ciśnienie w tym konkretnym wylotu. Nauczymy Cię, jak mierzyć to w dalszej części artykułu, aby wybrać odpowiednie krany dla swojej presji. Jednak chociaż stosowanie systemu karmionego grawitacją może ograniczyć wybór kranu, dodanie pompy wodnej zwiększy ciśnienie i pozwoli ci użyć szerszej różnorodności kranów, a także mieć lepsze wrażenia z prysznicowania. Jako ilustrację rozważ następujący przykład pośredni systemu grawitacyjnego zimnej wody: system kotła Combi

Masz system kotła Combi, jeśli kotła jest umieszczona na ścianie i jest w kuchni lub ukryty w szafie w domu. Brak zbiornika do przechowywania zimnej lub ciepłej wody oznacza, że ​​w domu zainstalujesz system wodny pod wysokim ciśnieniem. Ponieważ zapewnia gorącą wodę na żądanie, ten system jest doskonałą opcją dla małych mieszkań i nowych projektów budowlanych. Kotły Combi są dostarczane bezpośrednio z zimną wodą z sieci, która jest następnie szybko podgrzewana i krążyła w całym domu pod ciśnieniem blisko ciśnienia sieciowego. Systemy wodne pod wysokim ciśnieniem mają tę zaletę, że są kompatybilne z szerokim zakresem kranów, co oznacza, że ​​nie powinieneś martwić się o obliczenie ciśnienia wody przy zakupie nowych kranów. Naciski mogą się różnić w zależności od kotła, jednak należy regularnie przewidzieć presję między 1 a 2 barem.

System bez respiratora

Nieosiągnięty system wodny, który zapewnia wysokie ciśnienie, będzie obecny, jeśli Twój dom ma zbiornik ciepłej wody, ale nie ma zbiornika z zimną wodą. Woda będzie utrzymywana pod ciśnieniem zasilania w wzmocnionym zbiorniku gorącej wody, gdzie będzie ogrzewana przez grzejniki zanurzenia podłączone do boku zbiornika lub centralnym kotłem grzewczym, w zależności od konfiguracji. Bardziej prawdopodobne jest, że zostanie odkryty w szafie lub w szafce. Ta konfiguracja pozwala wybierać z szerokiej gamy kranów, a ponieważ ciśnienie wody jest tak wysokie, nie należy martwić się o obliczenie ciśnienia wody przy zakupie nowych kranów.

Jaki jest najlepszy sposób na określenie dokładnego ciśnienia wody w moim domu?

W przypadku systemów wodnych o niskim ciśnieniu ważne jest określenie ciśnienia wody w celu zakupu odpowiedniego prysznica lub kranów, które będą działać z powodzeniem z posiadanym ciśnieniem. Ciśnienie wody jest mierzone w pręcie, a przedmioty zbudowane w celu wytrzymania tego ciśnienia będą oznaczone jako takie. Możesz albo zatrudnić hydraulika, aby spojrzeć i użyć narzędzia do masy ciśnieniowej, które możesz również kupić i użyć, lub możesz to zrobić sam za pomocą kalkulatora online. Alternatywnie możesz uzyskać przybliżone oszacowanie, mierząc odległość między zbiornikiem a kranem. Począwszy od wysokości między dnem otwartego lub wentylowanego zbiornika na wodę i wylotem kranu, zmierz odległość między dwoma punktami. Być może odkryjesz, że wiąże się to z pomiarem kranu do sufitu, a następnie od podłogi strychu do dna zbiornika. Jeśli istnieje kilka poziomów między dwoma lokalizacjami, zmierz wysokość od podłogi do sufitu i dodaj wszystko razem. Pamiętaj, aby uwzględnić również głębokość każdego poziomu. Dokładaj wszelkich starań, aby zmierzyć tak dokładnie, jak to możliwe, aż do najbliższego miernika. Dla każdego miernika spadku podwyższenia utracono 0,1 bar ciśnienia (patrz tabela poniżej). Systemy wodne pod wysokim ciśnieniem są zdefiniowane jako te, które działają przy 1,0 baru (10 m spadku) ciśnienia wody. Odczyty ciśnienia mniej niż 1,0 bar są uważane za niskie ciśnienie. Ilekroć będziesz gotowy wybrać kran lub prysznic, zauważysz, że ciśnienie wody, dla których jest zaprojektowane, będzie wyraźnie oznaczone. Upewnienie, że wybrane przedmioty są zgodne z twoją presją, gwarantują, że skutecznie działają w twoim domu. Zmiana hydrauliki może również pomóc poprawić ciśnienie wody, na przykład poprzez utrzymanie zaworu stopu, gdy włączysz wodę (ale nie w pełni).

Jakich kranów powinienem użyć w oparciu o ciśnienie wody?

Powinieneś wyszukać krany kuchenne, które są oznaczone jako odpowiednie dla systemów wysokiego i niskiego ciśnienia wody, jeśli masz niskie ciśnienie wody w domu. Sprawdź, czy minimalne ciśnienie wody jest takie samo, czy nieco niższe niż obecny poziom ciśnienia wody. Możliwe jest wybrać krany odpowiednie zarówno dla systemów wysokiego i niskiego ciśnienia wody lub kranów, które są odpowiednie tylko dla systemów wysokiego i niskiego ciśnienia wody, jeśli masz wysokie ciśnienie wody.

Którego prysznica powinienem użyć na podstawie ciśnienia wody?

System niskiego ciśnienia zapewnia szeroką gamę opcji prysznicowych. Aby zapewnić wymagane ciśnienie, prysznice miksera (z pompą lub bez), prysznice cyfrowe (z pompą lub bez), prysznice elektryczne i prysznice zasilania są dopuszczalne. System wysokiego ciśnienia (niezależnie od tego, czy został osiągnięty z pompą lub bez) spowoduje wyższy przepływ, co pozwoli ci używać większych głowic prysznicowych i innych funkcji, takich jak strumienie ciała i możliwość posiadania dwóch lub więcej kranów lub pryszniców działających na w tym samym czasie. System pod wysokim ciśnieniem będzie dobrze funkcjonował z mikserowym prysznicem, a także elektrycznym prysznicem lub cyfrowym systemem prysznicowym. Nie ma potrzeby budowania pompy, ponieważ ciśnienie wody powinno być już wystarczające w tej sytuacji.

Zwiększ oktan.

Aby poprawić wydajność, dodanie pompy pomoże w zwiększeniu systemów niskiego ciśnienia wody; Musisz jednak upewnić się, że wybierzesz odpowiednią pompę. Pompy dodatnie mają być dostarczane przez grawitację, a zatem są nazywane jako takie. Muszą mieć co najmniej metr przestrzeni między dnem zbiornika zimnej wody a pompą, aby odpowiednio funkcjonować. Pompy uniwersalne (znane również jako pompy ujemne) to pompy wodne, które nie wymagają ciągłego przepływu wody do działania. Są one odpowiednie w sytuacjach, w których głowica prysznicowa jest albo z zbiornikiem zimnej wody, na przykład podczas konwersji na poddaszu lub remont łazienki. Możesz także wybrać między podwójną pompą wirnika a pojedynczą pompą wirnika w zależności od potrzeb. Aby równo zwiększyć zarówno gorącą, jak i zimną wodę, podwójna pompa wirnika ma być zainstalowana w obu liniach wodnych. Z drugiej strony pojedynczy wirnik może być zamontowany tylko w pojedynczym zaopatrzeniu w wodę - na gorąco lub zimno - i nie można go używać z więcej niż jednym źródłem wody. Wybierając pompę, weź pod uwagę, gdzie zostanie zainstalowana. Pompy będą działać skuteczniej, jeśli są używane do pchania wody zamiast rysowania wody. Aby zapewnić łatwy dostęp do pompy do przyszłych napraw, pompa powinna być umieszczona na podłodze w pobliżu cylindra ciepłego wody, jeśli to w ogóle możliwe.

Najważniejsze aspekty układu ciśnienia wody.

 • W celu wygenerowania ciśnienia systemy ciśnienia wody składają się z kocioł i zbiorników do przechowywania wody, które działają w tandemie, aby to osiągnąć.
 • Typy systemów, które obejmują grawitację, kotł Combi i nieosiągane kotły to trzy najczęstsze rodzaje używanych systemów.
 • Jeśli masz zaopatrzenie w wodę o niskim ciśnieniu, musisz wybrać kran, które działają przy niższych ciśnieniach wody, aby zapobiec spalaniu palców.
 • Normalne jest regularne oczekiwanie presji między jednym do dwóch pasków.
 • Jedną z zalet systemów wodnych pod wysokim ciśnieniem jest to, że są one kompatybilne z szeroką gamą kranów.
 • Wybierz między zatrudnieniem hydraulika, aby wyglądać na narzędzie do manowstwa, które można również kupić i używać, lub zrobić to za pomocą bezpłatnego kalkulatora online.
 • Systemy, które działają w temperaturze lub ponad 1,0 baru (10 m spadku) ciśnienia wody, są określane jako systemy wysokociśnieniowe.
 • Podejmij każdą próbę zmierzenia z największą możliwą precyzją, aż do najbliższego miernika, ponieważ każdy miernik utraty wysokości powoduje utratę ciśnienia 0,1 bar.
 • Popraw ciśnienie wody, zmieniając hydraulikę, na przykład, pozostawiając otwartą zawór stop, gdy włączysz wodę (ale nie w pełni).
 • Dworu wirnika została zaprojektowana w celu zwiększenia ilości gorącej i zimnej wody dostępnej jednocześnie.
 • Głowica prysznicowa powinna być wyrównana lub nad zbiornikiem zimnej wody, aby były skuteczne.
 • Nie można użyć pojedynczego wirnika z więcej niż jednym źródłem wody, ponieważ można go zainstalować tylko w jednym zaopatrzeniu w wodę.
 • Wybierając pompę, weź pod uwagę lokalizację, w której zostanie ona umieszczona.
 • Jest bardziej wydajny, aby pompy działały, jeśli są wykorzystywane do pchania wody zamiast ciągnięcia wody.

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.