Woda jest używana codziennie do prysznica na całym świecie

bidet bidet benefits bidet history bidet myths bidet toilet bidet use health improvement smart toilet toilet paper water for wash

Discover global water around the word.

Odkryj globalną wodę na całym świecie.

Myj wodą na całym świecie

W niektórych obszarach planety mycie wodą jest standardem. Trudno będzie znaleźć łazienkę w kilku krajach, w której nie można umyć rąk wodą po skorzystaniu z toalety. Podczas gdy w większości krajów zachodnich nadal powszechną praktyką jest mycie rąk suchym papierem, Wschód ustanawia standardy higieny toalet.

Deski bidetowe są używane w prawie 90% japońskich gospodarstw domowych, czyli więcej niż użytkownicy smartfonów. Woda jest używana do mycia nie tylko w Japonii i kulturach zachodnich. W Indiach od dziesięcioleci używa się wody do prania ubrań. Lota z dziobkiem jest często używana do zachowania higieny na subkontynencie indyjskim. Odkąd korzystasz z łazienki, islamska etykieta nakazuje myć ręce wodą. Shattaf, znany również jako prysznic toaletowy lub spryskiwacz bidetowy, jest najczęstszą formą mycia na bazie wody. Właśnie dlatego shattaf, czyli prysznic toaletowy lub natrysk bidetowy, jest tak popularny w krajach Azji Wschodniej, że jest teraz znany jako prysznic wschodni.

W Azji Południowo-Wschodniej bardzo popularny jest również prysznic łazienkowy lub natrysk bidetowy. Filipiny i Tajlandia to dwa miejsca, w których jest powszechnie używany. Na Filipinach kąpiel w wodzie wywodzi się z tradycji mycia wodą, kiedy prawie każda łazienka wyposażona jest w rozpylacz bidetowy, który jest obecnie znany jako wanna z rozpylaczem. Być może my na Zachodzie wynaleźliśmy spłukiwaną toaletę, ale wciąż mamy wiele do zrozumienia na temat toalet ze Wschodu. Zaleca się mycie wodą pod prysznicem.

 • Mycie wodą jest normą w kilku częściach świata.
 • Prawie 90% japońskich domów używa sedesów bidetowych, czyli więcej niż użytkowników smartfonów.
 • To dlatego shattaf lub prysznic toaletowy lub natrysk bidetowy jest znany jako prysznic wschodni w krajach Azji Wschodniej.

Bidet invention in France

Wynalazek bidetu we Francji

Co oznacza termin „Bidet”?

Webster definiuje bidet jako „urządzenie łazienkowe używane specjalnie do kąpieli zewnętrznych narządów płciowych i obszaru odbytu”. Zobacz też: łazienka, której nigdy nie przeoczysz, nowa, orzeźwiająca, higieniczna W rzeczywistości termin „bidet” może oznaczać wiele rzeczy dla różnych osób. Ten wyczyn inżynierii toaletowej wywodzi się z XVII-wiecznej francuskiej arystokracji, powstał we Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych, a dziś może nawiązywać do całego pakietu luksusów, o których nigdy wcześniej nie śniono poza kabiną pierwszej klasy na obcym lot lub rzymskie spa.

Nic dziwnego, że najbardziej inteligentne urządzenie hydrauliczne na świecie jest owiane tajemnicą i napięciem, biorąc pod uwagę jego modne, kontynentalne pochodzenie i etymologię. Źródła, zastosowanie i użyteczność produktu to tylko niektóre z najczęściej zadawanych pytań. Co to mówi na bidet? Co oznacza po francusku bidet? Jak działają bidety? W środowisku nowych łazienek oba te problemy są prawdziwymi problemami. Tutaj podniesiemy zasłonę na Twoje pytania, wyjaśnimy, jak powstało to urządzenie i wyślemy Cię w drogę do zdrowszej, bardziej energetyzującej łazienki.

Długo zanim dzisiejsze znaczenie miało jeszcze kontekst innowacji, termin bidet został wynaleziony w XV-wiecznej Francji. Bidet to francuskie określenie kucyka, wymawiane bi-d lub bee-day. Termin „licytujący” oznaczał „kłus” w starofrancuskim. Etymologia zmieniła się z czasem, by przypominać „łazienkę kucyka”, co odnosi się do mniejszej toalety rozstawionej jak kucyk.

Oczywiście, pierwsze francuskie bidety w niczym nie przypominały luksusowych inteligentnych foteli, które mamy dzisiaj, ale wszystkie bidety i ich imienniki jeździeckie były używane przez najbogatszych członków francuskiej monarchii starego świata.

 • "Urządzenie łazienkowe używane wyłącznie do mycia zewnętrznych genitaliów i okolicy odbytu" - mówi Webster.
 • Zobacz też: toaleta, której szybko nie zapomnisz, zupełnie nowa, energetyzująca i higieniczna Prawdę mówiąc, dla różnych osób słowo „bidet” może oznaczać wiele rzeczy

Ancient history of bidet washing

Starożytna historia mycia bidetów

Historia bidetu

Pierwszy bidet, o ile wiemy, został opracowany w XVII wieku przez francuskich producentów mebli. Pomysł był na początku prosty i prymitywny, składał się jedynie z innej miski lub nocnika, nad którym można było okrakiem lub unosić się podczas mycia swoich intymnych części wodą.

Bidet à seringue, czyli bidet z rozpylaniem w górę, był kolejną wersją, która była obsługiwana przez pompę ręczną ze zbiornikiem i początkowo była używana tylko w sypialni. Uważa się, że ten wariant był szeroko stosowany do antykoncepcji, a także do ogólnego prania. Chociaż zdecydowanie popieramy to drugie (nawet po bułce w paryskim sianie), nie akceptujemy ani nie popieramy stosowania przez bidet środków antykoncepcyjnych lub zapobiegania chorobom z jakiejkolwiek przyczyny. Jest to prawdopodobnie tak samo skuteczne, jak tradycyjna forma kontroli urodzeń.

Instalacje wodno-kanalizacyjne w pomieszczeniach posunęły się do tego stopnia, że ​​na początku XX wieku postępy w odprowadzaniu wody umożliwiły przeniesienie toalety i bidetu z sypialni do łazienki. W 1928 r. John Harvey Kellogg wynalazł w Stanach Zjednoczonych „douche analne”. (I nie, nie mamy na myśli mężczyzny, który przechwala się swoją liczbą reputacji na siłowni). Według zgłoszenia patentowego innowacja Kellogga wykorzystuje te same mechanizmy, co tradycyjna dysza bidetowa. Firma American Bidet Company ulepszyła technologię w 1965 roku, dodając regulowany strumień i alternatywę dla ciepłej wody. Od tego czasu nowe technologie i funkcje bidetów rozwijały się w zawrotnym tempie.

 • O ile nam wiadomo, pierwszy bidet został wynaleziony w XVII wieku przez francuskich producentów mebli.
 • Początkowo koncepcja była prosta i podstawowa, składała się tylko z oddzielnej miski lub nocnika, nad którym można było okrakiem lub unosić się podczas mycia intymnych części wodą.
 • Na początku XX wieku instalacja wodno-kanalizacyjna w pomieszczeniach posunęła się do punktu, w którym zaawansowanie kanalizacji umożliwiło przeniesienie toalety i bidetu z sypialni do łazienki.

It is easy to understand how bidet toilet work.

Łatwo zrozumieć, jak działa toaleta bidetowa.

Tak działa deska sedesowa bidetowa.

Mycie tyłka papierem toaletowym może być niezadowalające, nieefektywne i przestarzałe, gdy używasz bidetu. Nanocząsteczki są używane w kilku deskach sedesowych bidetowych do sterylizacji dysz świeżą wodą przed ich użyciem. Dzięki krótkiemu czasowi trwania ablucji, mycie w łazience pozostaje bezpieczne i higieniczne podczas korzystania z toalety. Głowica natryskowa może być całkowicie nieruchoma lub odsunięta od środka myjki, aby zmaksymalizować wydajność. Cykl płukania pralki może zostać na chwilę przerwany, ponieważ woda nagrzewa się przed rozpoczęciem cyklu wirowania.

Dysza jest umieszczana w bidetu, dopóki nie klikniesz przycisku „czyste” na panelu zdalnym lub przycisku na górze sterowania bidetem, aby go odblokować. Będzie spuszczać wodę na czujnik, aby umożliwić korzystanie z miski (która prawdopodobnie będzie zamontowana na ścianie lub przymocowana do siedziska), a także do czyszczenia miski. Może dotknąć dłoni za pomocą dyszy natryskowej.

Temperatura strumienia, ciśnienie wody, położenie dyszy i głębokość oprysku mogą być zmieniane. Aby wysuszyć deskę, niektóre sedesy bidetowe są wyposażone w suszarki z gorącym powietrzem. BrookPad pomoże Ci w instalacji bidetu w Twojej łazience. Inteligentne deski sedesowe i opryskiwacze bidetowe przeznaczone do europejskich łazienek stają się coraz bardziej popularne w europejskich domach. Dysza może sama się oczyścić i powrócić do pierwotnej lokalizacji w ławce bidetowej.

Powinieneś dosłownie wytrzeć się do sucha, jeśli papier toaletowy jest wygodny.Wystarczy kilka kwadratów! Wiele osób decyduje się na skorzystanie z danej myjki lub ręcznika, aby się wysuszyć. Jeśli się spieszysz, zacznij procedurę od kartki papieru toaletowego. Osuszacz powietrza wysuszy Cię w ciągu kilku minut.

 • Kiedy używasz bidetu, szczotkowanie pośladków papierem toaletowym może być niezadowalające, nieefektywne i nieaktualne.
 • W kilku deskach sedesowych bidetowych nanocząsteczki są używane do dezynfekcji dysz świeżą wodą przed ich użyciem.
 • Twoja mycie łazienki pozostaje bezpieczne i higieniczne, gdy jesteś w toalecie ze względu na krótki czas ablucji.

Relax and appreciate new lever of water benefit.

Zrelaksuj się i doceń nową dźwignię korzyści związanych z wodą.
 

Które narody nie używają papieru toaletowego, a zamiast tego używają wody?

Tunezja, Maroko, Egipt i Jordania: te kraje używają wody do mycia w łazience, jednak „toaleta” jest bardziej „dziurą” w podłodze niż toaletą. Musisz przykucnąć nad dziurą, podobnie jak ludzie w kulturach azjatyckich.

Które narody najczęściej używają papieru toaletowego?

Używanie papieru toaletowego po chińsku jest powszechne w środowiskach wschodnioazjatyckich, zachodnich i wielokulturowych. Przed wynalezieniem spłukiwanych toalet stosowano również inne produkty papierowe. Bidety są używane w kilku krajach Europy i Ameryki Południowej do dalszego czyszczenia.

Czy papier toaletowy jest używany w Japonii?

Nawet osoby, które posiadają toalety z bidetami i umywalkami, używają w Japonii papieru toaletowego. Po użyciu papier toaletowy w Japonii jest wrzucany prosto do toalety.

Czy jest coś, czego mogę użyć zamiast papieru toaletowego?

Jakie są najlepsze substytuty papieru toaletowego? Chusteczki dla niemowląt. Bidet, żeby być precyzyjnym. Opryskiwacz to maszyna, która rozpyla płyny. Podkładka do celów sanitarnych. Tkanina, która może być ponownie użyta. Zapewnione są chusteczki i serwetki. Ręczniki i myjki są zapewnione. Gąbki to rodzaj gąbki. Utylizacja i bezpieczeństwo.

Wiesz już, jak korzystać z inteligentnej toalety.

Inteligentne toalety pomogą nie tylko Twojemu dobremu samopoczuciu i wygodzie, ale także całemu społeczeństwu i światu. BrookPad ma na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wykorzystanie jak największej ilości materiałów pochodzących z recyklingu, zaczynając od pudełka. Zastosowanie inteligentnego systemu toalet może pomóc w ograniczeniu zużycia papieru toaletowego, jednocześnie zmniejszając globalne wylesianie. Pod względem korzyści bidety wydają się oczywiste. Nie bój się spróbować czegoś świeżego. BrookPad rozumie, że większość z nas niechętnie korzysta z bidetu, ale rozumiemy również, że gdy już się do tego przyzwyczaisz, nie przegapisz swojej toalety. Czas na zmianę.

Oto główne wnioski dotyczące używania wody jako prysznica na całym świecie.

 • Kiedy używasz bidetu, szczotkowanie pośladków papierem toaletowym może być niezadowalające, nieefektywne i nieaktualne.
 • W kilku deskach sedesowych bidetowych nanocząsteczki są używane do dezynfekcji dysz świeżą wodą przed ich użyciem.
 • Ze względu na krótki czas trwania ablucji, mycie w łazience pozostaje bezpieczne i higieniczne podczas korzystania z toalety.
 • Aby uzyskać optymalną wydajność, głowica natryskowa może być całkowicie nieruchoma lub przesunięta na zewnątrz od środka pralki.
 • Cykl płukania w pralce może zostać na krótko zatrzymany, gdy woda nagrzeje się przed rozpoczęciem cyklu wirowania.
 • Dysza pozostaje w bidetu, dopóki jej nie uwolnisz, naciskając przycisk „czysty” na pilocie lub przycisk na górze sterowania bidetem.
 • Skieruje wodę na czujnik, aby umożliwić korzystanie z miski (która prawdopodobnie zostanie umieszczona na ścianie lub połączona z siedziskiem), a także ją wyczyścić.
 • Dzięki dyszy natryskowej może sięgnąć i dotknąć dłoni.
 • Temperaturę strumienia, ciśnienie wody, położenie dyszy i głębokość oprysku można regulować.
 • Niektóre deski sedesowe bidetowe zawierają suszarki z gorącym powietrzem do suszenia deski
 • BrookPad może pomóc w instalacji bidetu w łazience.
 • W europejskich domach coraz popularniejsze stają się inteligentne deski sedesowe i rozpylacze bidetowe przeznaczone do europejskich łazienek.
 • Dysza oczyszcza się samoczynnie i może zostać przywrócona do pierwotnej pozycji na ławce bidetowej.
 • Jeśli papier toaletowy jest dostępny, należy fizycznie osuszyć się.
 • Wiele osób lubi suszyć się określoną myjką lub ręcznikiem.
 • Rozpocznij operację, używając arkusza papieru toaletowego, jeśli się spieszysz.
 • W ciągu kilku minut osuszacz powietrza wysuszy Cię.

 

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals