Water is used to shower daily all around the world

Woda jest używana do codziennego prysznica na całym świecie

Odkryj globalną wodę wokół tego słowa.

Odkryj globalną wodę wokół tego słowa.

Umyj wodą na całym świecie

W niektórych obszarach planety pranie wodą jest standardem. Będziesz trudny do znalezienia łazienki w kilku krajach, który nie umożliwia umycia rąk wody po użyciu toalety. Chociaż w większości krajów zachodnich jest nadal powszechną praktyką, aby umyć ręce suchym papierem, Wschód ustanawia standard higieny toalet.

Bidet toalety są używane w prawie 90% japońskich gospodarstw domowych, co jest czymś więcej niż użytkownikami smartfonów. Woda jest używana do mycia w nie tylko kulturach Japonii i zachodnich. Od dziesięcioleci jest używana do mycia ubrań w Indiach. Lota z wylewką jest często używana do zachowania higieny na subkontynencie indyjskim. Od czasu korzystania z łazienki islamska etykieta dyktuje, że myjesz ręce wodą. Shattaf, znany również jako prysznic toaletowy lub opryskiwacz bidet, jest najczęstszą formą mycia na bazie wody. Właśnie dlatego Shattaf, prysznic toaletowy lub opryskiwacz bidet jest tak popularny w krajach Azji Wschodniej, że jest obecnie znany jako wschodni prysznic.

W Azji Południowo -Wschodniej prysznic łazienkowy lub opryskiwacz bidet jest również bardzo popularny. Filipiny i Tajlandia to dwa miejsca, w których są powszechnie używane. Na Filipinach kąpiel z wodą sięga tradycji mycia wody, gdy prawie każda łazienka ma opryskiwacz bidet, który jest obecnie znany jako wanna z opryskiwaczem. My na zachodzie mogliśmy wynaleźć toaletę spłukiwaną, ale wciąż mamy wiele do zrozumienia o toaletach ze wschodu. Najlepiej jest myć wodą pod prysznicem.

 • Mycie wody jest normą w kilku częściach świata.
 • Prawie 90% japońskich domów korzysta z bidetowych sedesów, która jest większa niż użytkownicy smartfonów.
 • Właśnie dlatego shattaf, prysznic toaletowy lub opryskiwacz bidetów był znany jako wschodni prysznic we wschodnioazjatyckich narodach.

Wynalazek bidet we Francji

Wynalazek bidet we Francji

Co oznacza termin „bidet”?

Webster definiuje Bidet jako „urządzenie łazienkowe używane specjalnie do kąpieli zewnętrznych genitaliów i obszaru analnego”. Zobacz także: Doświadczenie w łazience, których nigdy nie przeoczysz, nowe, ożywcze, higieniczne, termin „bidet” może oznaczać różnorodne rzeczy dla różnych ludzi. Ten wyczyn inżynierii toaletowej można prześledzić do XVII-wiecznej arystokracji francuskiej, powstał we Włoszech, Japonii i Stanach Zjednoczonych, a dziś może nawiązać do całego apartamentu luksusów, które nigdy wcześniej nie marzyły poza pierwszorzędną kabiną na obcy Lot lub spa z okazji Dnia Rzymskiego.

Nic dziwnego, że najbardziej inteligentne urządzenie hydrauliczne na świecie spowiło tajemnicą i napięciem, biorąc pod uwagę jego modne, kontynentalne pochodzenie i etymologię. Źródła, zastosowanie i przydatność produktu to tylko kilka najczęściej zadawanych pytań. Co to mówi Bidet? Po francusku oznacza bidet? Jak funkcjonują Bidety? W środowisku nowych obiektów łazienkowych oba są prawdziwymi obawami. Tutaj podniesiemy zasłonę na twoje pytania, wyjaśnimy, jak się pojawiło to urządzenie, i wyślemy cię na drogę do zdrowszego, bardziej energetyzującego wrażenia łazienki.

Na długo przed dzisiejszym znaczeniem wciąż miał kontekst innowacji, termin bidet został wynaleziony w XV wieku Francji. Bidet to francuski termin na kucyk, wymawiane bid lub dzień pszczół. Termin „bider” oznaczał „kłusowanie” po starych francuskich. Etymologia zmieniła się z czasem, aby być jak „łazienka kucyka”, która odnosi się do mniejszej toalety, która jest osadzona jak kucyk.

Oczywiście pierwsze francuskie bidetki nie były jak luksusowe inteligentne krzesła, które mamy dzisiaj, ale wszystkie bidety i ich imiona jeździeckie były używane przez najbardziej zamożnych członków francuskiej monarchii starego świata.

 • „Według Webstera w łazience używanej wyłącznie do mycia zewnętrznych genitaliów i regionu analnego”.
 • Zobacz także: Doświadczenie w toalecie, którego wkrótce nie zapomnisz, zupełnie nowe, energetyzujące i sanitarne w rzeczywistości, dla różnych osób, słowo „bidet” może oznaczać wiele rzeczy.

Starożytna historia mycia bidetów

Starożytna historia mycia bidetów

Historia bidetów

Pierwszy bidet, o ile uznajemy, został opracowany w XVII wieku przez francuskich producentów mebli. Pomysł był początkowo uproszczony i prymitywny, składający się tylko z innej miski lub garnku komory, nad którym można się ubiegać lub unosić podczas mycia prywatnych części wodą.

Bidet à Seringue, czyli bidet w górę, był następną wersją, która była obsługiwana przez pospięć ręczną karmioną zbiornikiem i używana tylko w sypialni. Uważa się, że ten wariant był szeroko stosowany do antykoncepcji, a także ogólnego mycia. Chociaż zdecydowanie opowiadamy się za tym drugim (nawet po rzucie paryskim siano), nie akceptujemy ani nie popieramy użycia przez bidet zapobiegania antykoncepcyjnym lub chorobowym z jakiejkolwiek przyczyny. Jest to prawdopodobnie tak samo udane, jak tradycyjna skaczenie w górę i w dół formę kontroli urodzeń.

Hal instalacji wewnętrznej przeszła do tego stopnia, że ​​zaliczki drenażowe umożliwiły przeniesienie toalety i bidet z sypialni do łazienki na początku XX wieku. W 1928 r. John Harvey Kellogg wynalazł w Stanach Zjednoczonych „analny dupek”. (I nie, nie mamy na myśli człowieka, który chwali się swoją liczbą powtórzeń na siłowni.) Zgodnie z aplikacją patentową innowacja Kellogga wykorzystuje te same mechanizmy jak tradycyjna dysza bidet. American Bidet Company poprawiła technologię w 1965 roku, dodając regulowany spray i alternatywę ciepłej wody. Od tego czasu nowe technologie i funkcje Bidetu postępowały w przełomowym tempie.

 • O ile wiemy, pierwszy bidet został wynaleziony w XVII wieku przez francuskich producentów mebli.
 • Początkowo koncepcja była prosta i podstawowa, składająca się tylko z oddzielnej miski lub garnku komory, nad którym można się ubiegać lub unosić podczas mycia prywatnych części wodą.
 • Na początku XX wieku hydraulika wewnętrzna awansowała do tego stopnia, że ​​postęp drenażowy pozwolił na przeniesienie toalety i bidet z sypialni do łazienki.

Łatwo jest zrozumieć, jak działa bidet toaleta.

Łatwo jest zrozumieć, jak działa bidet toaleta.

W ten sposób funkcjonuje bidet toaleta.

Oszurzenie papieru toaletowego może być niezadowalające, nieefektywne i nieaktualne podczas korzystania z bidet. Nanocząstki są używane w kilku bidetowych sedesach, aby sterylizować dysze świeżą wodą przed ich użyciem. Ze względu na krótki czas ablucji pranie w łazience pozostaje bezpieczne i higieniczne, gdy jesteś w toalecie. Głowica rozpylania może być całkowicie stacjonarna lub odepchnięta od środka pralki, aby zmaksymalizować wydajność. Cykl płukania pralki można chwilowo przerywać, gdy woda nagrzewa się przed rozpoczęciem cyklu wirowania.

Dysza jest umieszczana w bidku, aż klikniesz przycisk „Wyczyść” na zdalnym panelu lub przycisk na górze kontroli bidet, aby go odblokować. Będzie biegał wodą na czujniku, aby umożliwić użycie miski (która prawdopodobnie zostanie zamontowana na ścianie lub przymocowana do siedzenia), a także do wyczyszczenia miski. Może dotknąć Cię dłoni dyszą natryskową.

Temperatura strumienia, ciśnienie wody, położenie dyszy i głębokość sprayu można zmienić. Aby wysuszyć siedzenie, niektóre bidetowe siedzenia mają suszarki na gorące powietrze. BrookPad pomoże ci w instalacji bidet w twojej łazience. Inteligentne sedesy i opryskiwacze bidetów zbudowane dla europejskich łazienek stają się coraz bardziej powszechne w domach europejskich. Dysza może się oczyścić i powrócić do pierwotnej lokalizacji w ławce bidet.

You should literally pat yourself dry if toilet paper is convenient. Just a few squares are needed! Many individuals choose to use a given washcloth or towel to dry themselves. If you are in a hurry, start the procedure with a sheet of toilet paper. The air dryer would get you dry in a matter of minutes.

 • When you use a bidet, brushing your behind with toilet paper might be unsatisfying, inefficient, and out of date.
 • In a few bidet toilet seats, nanoparticles are used to sanitize the nozzles with fresh water before they are used.
 • Your bathroom wash stays safe and sanitary while you are on the toilet due to the brief length of ablutions.

Zrelaksuj się i doceń nową dźwignię korzyści z wodą.

Relax  and appreciate new lever of water benefit.
 

Which nations do not use toilet paper and instead utilize water?

Tunisia, Morocco, Egypt, and Jordan: These nations utilize water for cleansing while in the bathroom, however the "restroom" is more of a "hole" in the floor than a toilet. You must crouch over the hole, much like people in Asian cultures.

Which nations are the most likely to use toilet paper?

The usage of toilet paper in the Chinese manner is common in East Asian, Western, and multicultural settings. Prior to the invention of flush toilets, other paper products were also utilized. Bidets are used in several European and South American nations for further cleaning.

Is toilet paper used in Japan?

Even individuals who possess toilets with bidets and washlet features use toilet paper in Japan. After usage, toilet paper in Japan is tossed straight into the toilet.

Is there anything I can use instead of toilet paper?

What are the finest toilet paper substitutes? Wipes for babies. Bidet, to be precise. Sprayer is a machine that sprays liquids. Pad for sanitary purposes. Cloth that may be reused. Tissue and napkins are provided. Towels and washcloths are provided. Sponges are a kind of sponge. Disposal and safety.

You now know how to use a smart toilet.

Smart toilets will help not only your wellbeing and convenience, but also your society and the world in general. BrookPad aims to reduce greenhouse emissions by utilizing as much recycled materials as possible, starting with the box. The use of a smart toilet system could help to cut down on toilet paper use while also reducing global deforestation. In terms of benefits, bidets seem to be a no-brainer. Do not be scared to try anything fresh. BrookPad understands that most of us are hesitant to use a bidet, but we also understand that once you get used to it, you would not miss your toilet. It is past time to make a shift.

The following are the main conclusions on using water as a shower all throughout the world.

 • When you use a bidet, brushing your behind with toilet paper might be unsatisfying, inefficient, and out of date.
 • In a few bidet toilet seats, nanoparticles are used to sanitize the nozzles with fresh water before they are used.
 • Because of the short duration of ablutions, your bathroom wash remains safe and sanitary while you are on the toilet.
 • To optimum performance, the spray head may be totally stationary or moved outward from the washer's center.
 • The rinse cycle in the washing machine may be halted briefly when the water warms up before the spin cycle begins.
 • The nozzle remains in the bidet until you free it by pressing the "clean" button on the remote control or the button on the top of the bidet control.
 • Spryskuje wodę na czujnik, aby umożliwić użycie miski (która prawdopodobnie zostanie umieszczona na ścianie lub podłączona do siedzenia), a także do jej wyczyszczenia.
 • With the spray nozzle, it may reach out and contact your hand.
 • The temperature of the stream, the pressure of the water, the nozzle's location, and the spray depth may all be adjusted.
 • Certain bidet toilet seats contain hot air dryers to dry the seat.
 • BrookPad can help you with getting a bidet installed in your bathroom.
 • W europejskich domach inteligentne sedesy i opryskiwacze bidetów zaprojektowane dla europejskich łazienek stają się coraz bardziej rozpowszechnione.
 • Dysza jest samoczyszcząca i może zostać zwrócona do pierwotnej pozycji na ławce bidet.
 • Jeśli papier toaletowy jest dostępny, powinieneś fizycznie poklepać się.
 • Wiele osób lubi wysuszyć się z pewną myjką lub ręcznikiem.
 • Rozpocznij operację przy użyciu arkusza papieru toaletowego, jeśli jesteś w pośpiechu.
 • Za kilka minut suszarka powietrza spowoduje wyschnięcie.

 

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.