Jakie są rodzaje bidetów?

attachment bidet bidet bidet types hand-held bidet integrated toilet portable bidet smart toilet stand alone bidets

Dowiedz się więcej o opryskiwaczach i bidetach oraz ich wielu wariantach.

European bidet near toilet bowl

Czy uważasz, że warto kupić samodzielny bidet?

Jakie rodzaje bidetów są na rynku?

Kupujesz bidet? Lub próbujesz odszukać, co to jest bidet? Możesz chcieć poznać różne dostępne modele bidetów. Warto znać cechy, koszt i różne funkcje. Jednak obecnie na rynku dostępne są różne style. Istnieje sześć różnych stylów bidetów: zintegrowana toaleta bidetowa, inteligentne deski sedesowe, bidet przenośny, opryskiwacz na akcesoria, samodzielny i ręczny opryskiwacz.

 • Jednak dzisiejszy rynek oferuje różnorodne projekty.
 • Zintegrowana toaleta bidetowa, inteligentne deski sedesowe, bidet przenośny, opryskiwacz nasadek, samodzielny i ręczny opryskiwacz to sześć głównych typów bidetów.

Bidety wolnostojące

Jest samodzielny bidet. To całkowicie samodzielne, oddzielne urządzenie łazienkowe. To był jedyny rodzaj, jaki był kiedyś. W każdym razie ten styl zawiera wszystkie elementy operacyjne kompletnego bidetu, ale nie jest to toaleta. Nie jest przeznaczony do pójścia do toalety, a jedynie do późniejszego samooczyszczania. Tak więc po skorzystaniu z toalety musisz udać się do bidetu, aby umyć się wodą. Zwykle są jedną z droższych opcji i oczywiście zajmują najwięcej miejsca w łazience. Ta forma jest bardzo popularna w południowej Europie.

 • Jest sam bidet.
 • Wcześniej był to jedyny dostępny rodzaj.

Czy warto zainwestować w bidet wolnostojący?

Wymagają fachowej instalacji, ponieważ są bezpośrednio podłączone do systemu wodno-kanalizacyjnego, co zwykle odbywa się w ramach remontu łazienki. Doświadczeni użytkownicy bidetów zwracają uwagę, że zaoszczędzone pieniądze na papierze toaletowym oznaczają, że instalacja bidetu szybko się zwraca i tak, bidety są tego warte, mówią! Inne kultury mogą lubić bidet, ale Amerykanie zawsze unikali mycia tyłków po robieniu kupy. Ale szczerze mówiąc, bidety mogą znacznie poprawić komfort korzystania z toalety – i to przy bardzo niskich kosztach.

Bidety przenośne

Kiedy podróżujesz lub zorientujesz się, że nie ma bidetu. Nie stresuj się tym. Dzięki przenośnemu bidetowi dostaniesz wszędzie mycie wodą. Przenośny bidet to mała rurka wykonana ze specjalnej elastycznej gumy z zamocowaną dyszą. Zwykle ma rozmiar małego pojemnika. Ta forma bidetu jest często określana jako bidet podróżny lub butelka bidetowa. Jeśli szukasz tego typu bidetu, to BrookPad EcoSplash 85 jest dokładnie tym, czego szukasz.
Działa dobrze jako proste szybkie pranie. Do obsługi potrzebna jest jedna ręka. W przypadku tego typu bidetu jedyną opcją temperatury jest to, czym napełnisz butelkę. Ciepłą wodę można spryskiwać tylko wtedy, gdy jest dostępna w pobliskim kranie. Jeśli masz określony kształt bidetu, znasz to zabawne uczucie mycia wodą. Miło jest mieć jeden na wypadek, gdybyś nie miał bidetu. Dla podróżnych lub kogoś, kto chce przetestować funkcję bidetu bez inwestowania w inną, droższą formę bidetu, mogą być doskonałym wyborem.
 • Zwykle ma rozmiar małego pojemnika.
 • Można go obsługiwać tylko jedną ręką.

Ręczne opryskiwacze bidetowe

Istnieje rodzaj bidetu, który znajduje się w połowie drogi między nasadką bidetową a przenośnym. Jest to uważane za ręczny opryskiwacz bidetowy. Nie należy zabierać ze sobą niczego takiego jak przenośna toaleta. Zamiast tego podłącz zawór T i wąż do rury wodnej. Połączenie jest takie samo jak w desce sedesowej lub w bidecie, ale dysza spryskująca nie znajduje się w toalecie. Wygląda jak jednostka ręczna na końcu długiej rury, zwykle metalowa siatka, taka jak linia wodna samej toalety.
Ręczne opryskiwacze bidetowe, takie jak EcoSplash 110C, zapewniają pełną widoczność kierunku strumienia.Nie ma potrzeby obracania się wokół deski sedesowej ani używania bocznego lub pilota zdalnego sterowania, aby wycelować różdżkę tam, gdzie chcesz. Możesz również zmienić nacisk do stopnia nacisku na dźwignię ręczną. Styl jest wyjątkowy, a niektórzy mogą uznać go za opcję wartą zbadania.
 • Istnieje bidet, który znajduje się w połowie drogi między nasadką bidetową a bidetem przenośnym.
 • To jest opryskiwacz bidetowy, który możesz trzymać w dłoni.

Czy warto zainwestować w przenośny bidet?

Według niektórych badań bidety są korzystne dla osób z zaburzeniami układu moczowo-płciowego i odbytu. Niektórzy uważają, że zbierają drobnoustroje. Inni twierdzą, że nie, a przynajmniej nie do tego stopnia, że ​​jest to problem. Jedyną rzeczą, która wydaje się być zgodna co do tego, czy bidety są zdrowe dla twojego zdrowia, jest to, że ich nie ma.

Jaki jest najlepszy sposób korzystania z przenośnego opryskiwacza bidetowego?

Spryskiwacze bidetowe podłącza się do źródła wody w toalecie i działają podobnie do opryskiwacza, który możesz mieć na zlewie kuchennym lub w ogrodzie. Siedząc na toalecie, bierzesz spryskiwacz, kierujesz go w stronę obszaru, który chcesz wyczyścić i naciskasz na uchwyt. Wodę i zanieczyszczenia należy wyrzucić do toalety. Możesz także zmienić ciśnienie wody. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie od niskiego ciśnienia.

Maid cleans the bidet with a cleaning spray

Czy warto skorzystać z przenośnego spryskiwacza bidetowego, jeśli chcesz dyskretnie się kąpać?

Przystawki do natrysku bidetowego

Jednym z akcesoriów do bidetu, które możesz znaleźć w łazience, jest nasadka do bidetu. Urządzenie bidetowe przymocowane jest do prawdziwej muszli klozetowej pod deską, stąd nazwa. Oprócz bidetów Portables są one zazwyczaj średnio najtańsze, ale mają też mniejszą funkcjonalność. Modele takie jak EcoSplash 250D zapewniają bardzo dobre mycie tyłów i bidetów oraz mają rozsądny stosunek jakości do ceny.
Pochodzą bez podgrzewanego siedzenia, nie ma suszarki na gorące powietrze i rzadko mają zdalne sterowanie, żeby wymienić tylko trzy z wielu opcji najczęściej używanych w inteligentnych siedzeniach bidetowych. To dlatego, że nie są zasilane elektrycznie. I to jest jeden z plusów, te bidety potrzebują tylko podłączenia wody do działania.
Obecnie nie oznacza to, że nie możesz dostać ciepłej wody. Niektóre nasadki do bidetu, takie jak EcoSplash 270HD, mają zewnętrzne przyłącze do bezpośredniego podłączenia do źródła ciepłej wody w łazience. Temperatura wody, ciśnienie wszystko można regulować. Znajdziesz również wariant z samoczyszczącą i chowaną dyszą, która wspomaga konserwację urządzenia.
 • Przystawka do bidetu jest jednym z akcesoriów do bidetu, które można znaleźć w łazience.
 • Bidet jest powiązany z rzeczywistą muszlą klozetową pod deską, stąd nazwa.

Czy warto inwestować w nasadki do bidetów?

Bidety pomagają również oszczędzać wodę. Dzięki zminimalizowaniu zużycia papieru toaletowego naukowcy przewidują, że ich nasadki do bidetu pozwolą zaoszczędzić 54 galony wody tygodniowo. Według naukowców, chociaż spłukiwanie wodą jest relaksujące, korzystanie z bidetu nie ma żadnych ustalonych korzyści zdrowotnych ani higienicznych.

Inteligentne siedziska bidetowe

Zobaczysz również deskę sedesową w stylu japońskim, taką jak deska BrookPad SplashLet. Ta forma zastępuje obecną deskę łazienkową kombi z funkcją bidetu. Wymagana dysza jest zamontowana w siedzeniu. Kontynuuje, jak zwykle, aby praca została wykonana szybko i czysto. Ma to nie tylko działanie bidetowe, ale także mycie wodą analną, które eliminuje potrzebę papieru toaletowego.
Są one w związku z tym nieco droższe niż przedłużenie lub ręczny, ale w większości znacznie mniej kosztowne niż samodzielny bidet ceramiczny. Jednak ulepszona funkcjonalność i zwiększona łatwość konserwacji sprawiają, że ten dodatkowy wydatek jest tego wart. Toaleta bidetowa i wbudowana grzałka wymagają tylko zimnej wody ze względu na podłączenie elektryczne. Zarówno w przypadku bidetu, jak i myjki można regulować temperaturę i ciśnienie.Ponadto część wypoczynkowa jest ogrzewana i często wyposażona w suszarkę z gorącym powietrzem, a nawet dezodorant i masaż wodny Fotele bidetowe są również wyposażone w systemy zdalnego sterowania i panele boczne. Jaki system sterowania jest najlepszy, sprowadza się do osobistych upodobań.
 • Dostępna jest również deska sedesowa w stylu japońskim, taka jak deska BrookPad SplashLet.
 • Ten projekt zastępuje obecną deskę łazienkową kombi wyposażonym w bidet.

Czy warto inwestować w sedesy bidetowe?

Według niektórych badań bidety są korzystne dla osób z zaburzeniami układu moczowo-płciowego i odbytu. Niektórzy uważają, że zbierają drobnoustroje. Inni twierdzą, że nie, a przynajmniej nie do tego stopnia, że ​​jest to problem. Jedyną rzeczą, która wydaje się być zgodna co do tego, czy bidety są zdrowe dla twojego zdrowia, jest to, że ich nie ma.

Czy można znaleźć toalety z wbudowanymi bidetami?

Bidetowa kombinacja toalet jest dokładnie taka, jak brzmi. Jest to pojedyncza jednostka, która łączy toaletę i bidet w jednym urządzeniu, oferując luksusową łazienkę dzięki połączeniu wysokiej jakości toalety z funkcjami bidetu. Te armatury łazienkowe mają elegancki i nowoczesny wygląd, który będzie pasował do różnych stylów łazienkowych.

Toalety z wbudowanym bidetem

Podobnie jak ławka bidetowa, ten rodzaj inteligentnej toalety często ma dyszę natryskową, ale jest ona wbudowana w toaletę. Innymi słowy, toaleta i bidet są w jednym. Daje to nowy wygląd, ale funkcjonalność nadal może zostać odpowiednio zmodyfikowana. Ten formularz jest zazwyczaj najbardziej kosztowny, ale ma wiele różnych funkcji. Ta forma jest na stałe zbudowana jako zestaw bidetów toaletowych.
W związku z tym dostępne są różne rodzaje bidetów. Dzisiejsze bidety będą miały przydatne zalety zdrowotne i komfortowe, nie zabierając dodatkowej przestrzeni w łazience.
 • Ten rodzaj inteligentnej toalety ma dyszę natryskową, podobną do ławki bidetowej, ale jest wbudowana w toaletę.
 • To najdroższa opcja, ale zawiera wiele opcji.

Jak się myjesz z bidetem?

Możesz siedzieć lub siedzieć okrakiem na wolnostojącym bidetu, przodem do armatury (może być w tym celu konieczne zdjęcie spodni) lub z dala od armatury (np. toaleta). Upewnij się, że znajdujesz się nad dyszą przed obróceniem pokręteł, aby wypuścić gorącą lub zimną wodę, w zależności od preferencji. Najczęściej spotykanymi formami bidetów w gospodarstwach domowych są deski sedesowe bidetowe i nasadki do bidetu. Po prostu zdejmij obecną deskę sedesową, zamontuj bidet i podłącz go do źródła wody w celu instalacji. Jednak siedząc na toalecie przyciski lub pokrętła mogą być trudne do odczytania.

 • Najbardziej rozpowszechnionymi formami bidetów w gospodarstwach domowych są deski sedesowe bidetowe i nasadki do bidetu.
 • Po prostu zdejmij obecną deskę sedesową, zamontuj bidet i podłącz go do źródła wody w celu instalacji.

Do wyboru jest kilka bidetów, więc który powinienem wybrać?

Na początek, pierwszą kwestią przy wyborze bidetu jest to, do czego chcesz go użyć. Niektóre z najbardziej podstawowych bidetów na rynku sprawdzą się w higienie osobistej, o ile szukasz tylko jednego do higieny osobistej. Jeśli martwisz się o higienę kobiecą, możesz poszukać bidetu z dodatkową funkcją stworzoną z myślą o korzyściach dla tego regionu.

Możesz wysuszyć tyłek po użyciu bidetu z papierowymi ręcznikami.

Jak masz się wysuszyć po użyciu bidetu? Bas zawsze przyjdzie na twoje wezwanie, bez względu na to, jak bardzo zajęty może być jego tył. Można to zrobić, biorąc niewielką ilość papieru toaletowego i wycierając nim obszar na zewnątrz, aby zapobiec ciągłemu używaniu papieru toaletowego. Pomoże to nie tylko środowisku, ale także zaoszczędzi pieniądze.

Czy bidet jest czysty?

Czy korzystanie z bidetów jest higieniczne? Tak, odpowiedź jest prawidłowa.Najbardziej higieniczną opcją jest skorzystanie z bidetu przed wejściem pod prysznic, a następnie skorzystanie z jego funkcji suszenia lub tylko niewielkiej ilości papieru toaletowego do wysuszenia okolicy. to, a suchy papier będzie mniej drażniący.

Czy lepiej jest używać bidetu niż wycierać chusteczką?

Bidety są bardziej higieniczne i przyjazne dla skóry, w przeciwieństwie do używania papieru toaletowego, który pozostawia wszędzie cienką warstwę kału. Bidet spryskuje Twój tyłek niewielkim strumieniem wody, zmywając kał, który nagromadził się podczas Twojej wizyty.

Jakie są ostateczne wnioski?

 • Zintegrowana toaleta bidetowa, inteligentne deski sedesowe, bidet przenośny, opryskiwacz nasadek, samodzielny i ręczny opryskiwacz to sześć głównych typów bidetów.
 • Ręczne opryskiwacze bidetowe, takie jak EcoSplash 110C, pozwalają dokładnie zobaczyć, dokąd zmierza strumień.
 • Nie ma potrzeby obracania się na desce sedesowej ani używania bocznego lub pilota zdalnego sterowania, aby wycelować różdżkę tam, gdzie chcesz.
 • Ze względu na połączenie elektryczne toaleta bidetowa i wbudowany grzejnik potrzebują tylko zimnej wody.
 • Temperatura i ciśnienie mogą być kontrolowane zarówno w przypadku bidetu, jak i funkcji mycia.
 • Ponadto część wypoczynkowa jest ogrzewana i zwykle zapewniana jest suszarka na gorące powietrze, a także dezodorant i masaż wodny.
 • To kwestia osobistych preferencji, który system sterowania jest lepszy.
 • Możesz użyć ręczników papierowych do wysuszenia tyłka po użyciu bidetu.
 • Najbardziej sanitarnym podejściem jest użycie bidetu przed wejściem pod prysznic, a następnie osuszenie obszaru za pomocą funkcji suszenia bidetu lub niewielkiej ilości papieru toaletowego.

Napisane przez
zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals