What is Contemporary architecture design?

Co to jest współczesny projekt architektury?

Więcej informacji o współczesnym projektowaniu architektonicznym można znaleźć tutaj.

Współczesny projekt architektury

Co to jest współczesna architektura?

Współczesna architektura jest najczęstszym stylem architektonicznym XXI wieku. Modernistyczna i postmodernistyczna architektura, która zdominowała drugą połowę XX wieku, oferuje modernistyczną alternatywę. Nowoczesna architektura jest globalnym zjawiskiem; W Chinach, Rosji, Ameryce Łacińskiej zbudowano główne budynki, a zwłaszcza kraje arabskie Zatoki Perskiej. Niektóre konstrukcje mają betonowe elementy pokryte szklanymi lub aluminiowymi ekranami, wyjątkowo asymetrycznymi fasadami i skrawkami wiszącymi nad chodnikiem. Isbjerget, który tłumaczy się jako „lodowiec” po duńsku, jest cztero-budującym kompleksem w Aarhus w Danii, który ma 210 mieszkań, zarówno wynajętych, jak i własnych.

Gasometr to seria czterech ogromnych wież produkujących gaz w Wiedniu w Austrii, zbudowany pod koniec XIX wieku. Wnieśnienie na moście Roebling, 22-piętrowy budynek mieszkalny w Covington w Kentucky, ma ostrą krawędź i pochyla się lekko na zewnątrz, gdy unosi się na linii horyzontu. Niektóre mieszkania są umieszczane w wieżach, podczas gdy inne znajdują się w nowych budynkach podłączonych do wieży. Jedno World Trade Center w Nowym Jorku to najwyższy budynek na Zachodzie na 1776 stóp (541 metrów) Wieża Jeddah w Arabii Saudyjskiej ma osiągnąć 1 008 metrów (3307 stóp) do 2020 r. Chińska wieża w Szanghaju jest drugim najsimniejszym budynkiem na świecie , 632 metry wysokości (2 073 stóp) Burj Khalifa w Dubaju, wysokości 829,8 metra, jest najwyższym wieżowcem na świecie i zostanie ukończony do 2020 roku.

Centrum Paul Klee, zbudowane przez Renzo Piano, to muzeum sztuki w Bernie w Szwajcarii. Whitney ma fasadę w stylu przemysłowym, która pasuje do okolicznej okolicy. Imperialne Muzeum Wojny na północ w Manchesterze w Anglii ma naśladować ogromne i złamane kawałki ziemi lub zbroi. Fundacja Louis Vuitton to galeria sztuki współczesnej w Paryżu. Walt Disney Concert Hall, Los Angeles, jest jednym z najważniejszych dzieł w Kalifornii Gehry'ego.

Audytorium Teneryfe, zaprojektowane przez Santiago Calatrava, ma skrzydło przypominające skorupę złożoną ze wzmocnionego betonu. Casa da Musica w Porto w Portugalii ma dwie ściany skomponowane przez szkło. Eko-architektura XXI wieku staje się coraz bardziej modna. Wiele chmur chmur metropolitalnych ma drugą warstwę szklanki zewnętrznej, która pomaga oszczędzać energię w ciągu dnia. Caixaforum Madryt to opuszczona elektrownia z cegły, dodając dodatkowe podłogi, aby zaoferować więcej miejsca.

W sumie 2874 paneli powietrznych ETFE jest wykorzystywanych do budowy całorocznych suchych powietrza napompowanego Allianz Arena w Monachium w Niemczech. London City Hall, zbudowany przez Normana Fostera w 2002 roku, jest prawdopodobnie najlepszym przykładem współczesnej architektury. Piano Renzo zaprojektował budynki parlamentu w Valletta na Malcie w 2015 r. Vrindavan Chandrodaya Mandir to hinduska świątynia w Uttar Pradesh w Indiach. Rafael Moneo, hiszpański architekt, został zlecony na budowę nowej katedry w stylu postmodernistycznym dla Los Angeles w Kalifornii.

Wiadukt Millau w południowej Francji jest najwyższym mostem na świecie, wznoszącym się do 343,0 metra (1,125 stóp) nad podstawą budowy. Beton i pawilon z włókna szklanego Zaha Hadida w Zaragozie w Hiszpanii. W 2004 r. Michel Virlogeux stworzył Gateshead River Bridge w Anglii na międzynarodowe lotnisko Gateshead. Bibliotheca Alexandrina w Aleksandrii w Egipcie jest nowoczesną próbą odtworzenia słynnej biblioteki starożytności w Aleksandrii. Centrum transportu World Trade Center jest drugim co do wielkości terminale na całym świecie.

Budynek płaski wydaje się być komponentem pasa startowego na lotnisku z góry. Terminal znajduje się pod fontanną pamiątkową, a plac poświęcony ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września w Nowym Jorku.

Co to jest współczesny projekt architektoniczny i jak różni się od tradycyjnego projektowania architektury?

Współczesna architektura to styl architektury, który jest najbardziej powszechny w XXI wieku. Nie ma dominującego stylu; Wszystko, od postmodernizmu i zaawansowanego technologicznie po wysoce koncepcyjne kształty i wzory przypominające rzeźbę na ogromną skalę. Budynki mogą być teraz planowane i modelowane w trzech wymiarach na komputerach i mogą być budowane z większą dokładnością i szybkością dzięki nowoczesnej technologii. W przeciwieństwie do postmodernizmu, która jest zupełnie nową interpretacją starożytnej architektury, współczesne wykonania klasycznej architektury opierają się na naturalnych i przyjaznych dla środowiska elementach, takich jak kamień, drewno i wapno.

Na początku XXI wieku pojawiło się mnóstwo organizacji poświęconych promocji lokalnej i/lub tradycyjnej architektury, z których wiele jest nadal aktywnych. Michael Graves, Léon Krier, Yasmeen Lari, Robert Stern i Abdel-Wahed El-Wakil to jedni z najbardziej znanych architektów związanych z nową tradycyjną falą. Został ustanowiony przez architekta Yasmeen Lamanno w postaci międzynarodowej sieci tradycyjnego budownictwa, architektury i urbanistyki (INTBAU). Nazywano to uzupełniającym się ruchem architektury po tym, jak został założony. W przeciwieństwie do modernistycznej i postmodernistycznej architektury, która zdominowała drugą część XX wieku, stanowi ona modernistyczną alternatywę.

Burj Khalifa w Dubaju był najwyższym budynkiem na świecie w 2019 roku, podczas gdy wieża w Szanghaju w Chinach była drugim na świecie w tym samym roku. Współczesna architektura jest zjawiskiem światowym; Znaczące nowe struktury zostały zbudowane w Chinach, Rosji, Ameryce Łacińskiej, a zwłaszcza narodach arabskich Zatoki Perskiej. Niektóre budynki obejmują betonowe komponenty pokryte szklanymi lub aluminiowymi ekranami, wysoko asymetrycznymi fasadami i porcjami wspornikowymi, które zwisają nad chodnikiem.

Praca ograniczonej liczby architektów, którzy współpracują przy projektach w skali światowej, spowodowały utworzenie większości współczesnych zabytków architektonicznych. Wiele z tych struktur zostały zbudowane przez architektów, którzy byli już dobrze znani pod koniec XX wieku, w tym między innymi Mario Botta, Frank Gehry, Jeanne Nouvel, Norman Foster, Ieoh Ming Pei i Renzo Piano. Inne są dziełem nowego pokolenia architektów, którzy urodzili się podczas II wojny światowej lub po niej, takich jak Zaha Hadid, Santiago Calatrava, Daniel Libeskind, Jacques Herzog, Pierre de Meuron, Rem Koolhaas i Shigeru Ban.

Jaki jest architektoniczny projekt budynków mieszkalnych?

Luksusowe wieże kondominium z niezwykle drogimi mieszkaniami na sprzedaż zaprojektowane przez „Starchitects” są powszechne we współczesnej architekturze mieszkalnej, szczególnie w odbudowie starszych dzielnic w dużych miastach. Wieże te są często uważane za charakterystyczne dzieła odpowiednich architektów. Architektura budynków nie ma nic wspólnego z architekturą ich otoczenia, ale wyróżniają się tak, jakby były podpisami ich twórcy.

Gasometr to zestaw czterech ogromnych wież produkcyjnych z cegły w Wiedniu w Austrii i zostały one zbudowane pod koniec XIX wieku. W obrębie składników mieszanego z komponentami mieszkalnymi, biurowymi i komercyjnymi. Niektóre mieszkania znajdują się w wieżach, podczas gdy inne znajdują się w nowych konstrukcjach związanych z wieżami. Apartamenty wyższego poziomu znajdują się na wyższych piętrach, a biura pośrednie podłogi, a dolne piętro są poświęcone centrom rozrywkowym i detalicznym.

Daniel Libeskind był profesorem architektury na University of California, Los Angeles (UCLA). Był pionierem ruchu dekonstruktywizmu, który został założony w latach 60. XX wieku. Jest najbardziej znany ze swoich muzeów, ale zbudował także znaczący kompleks mieszkalnych budynków mieszkalnych w Singapurze (2011), a także wejście na Bridge Roebling's Bridge, 22-piętrowej konstrukcji mieszkalnej w Covington w Kentucky. Urodził się w Nowym Jorku i wychował się w Covington, Kentucky (2008) w przeciwieństwie do kabli mostowych, które znajdują się na szczyt, ta konstrukcja ma ostrą krawędź i pochyla się lekko na zewnątrz, gdy budynek unosi się w horyzoncie.

Isbjerget, który tłumaczy się jako „lodowiec” po duńskim, jest kompleksem czterech budynków w Aarhus w Danii, w tym 210 mieszkań, zarówno wynajętych, jak i własnych. Duńskie firmy Cebra i JDS Architekci, a także francuski architekt Louis Paillard i holenderska firma wyszukiwania, współpracowały przy projektowaniu kompleksu. Budynki są budowane w taki sposób, że wszystkie jednostki, nawet te z tyłu, cieszyły się widokiem na morze.

Jaki jest architektoniczny projekt współczesnych drapaczy chmur?

Wieżowiec (często zdefiniowany jako struktura powyżej 40 kondygnacji) [26 początkowo pojawiła się w Chicago w latach 90. XIX wieku i był głównie związany ze Stanami Zjednoczonymi w połowie XX wieku. Wieżowce można znaleźć w praktycznie każdej dużej metropolii na każdym kontynencie przez XXI wieku. Struktura Ramowanej Tube, nowatorska technika budynku wymyślona przez inżyniera strukturalnego Fazlura Rahmana Khana z Skimore, Owings i Merrill w 1963 roku, była pierwszym tego rodzaju. Z kolei umożliwiło to budowę super-gniazdowych konstrukcji, które wymagały znacznie mniej wewnętrznych ścian, miało znacznie więcej przestrzeni okiennej i były bardziej odporne na ciśnienia boczne, takie jak silne wiatry.

Jedno World Trade Center, które zostało ukończone w 2015 r. I ma wysokość 1776 stóp (541 metrów), jest najwyższym wieżowcem na półkuli zachodniej. Jednym z najsłynniejszych nowoczesnych punktów orientacyjnych w Londynie jest 30 St Mary Axe, często znany jako „Gherkin”, który został zbudowany przez Normana Fostera w 2004 roku i jest jednym z najbardziej znanych budynków w mieście. Kiedy wieża federacyjna w Moskwie, która ma 373 metrów wysokości, została ukończona w 2017 roku, była to najwyższa struktura w Europie w tym czasie.

Burj Khalifa w Dubaju, który ma wysokość 829,8 metra, jest najwyższym budynkiem na świecie (2722 stóp) Wieża Jeddah w Arabii Saudyjskiej, która ma osiągnąć 1 008 metrów (3307 stóp) wysokości, po zakończeniu w 2020 r., Będzie najwyższą struktura na świecie. Będzie to pierwsza struktura na świecie, która osiągnie wysokość więcej niż jeden kilometr (1 008 stóp). Budowa rozpoczęła się w 2013 roku i ma zostać zakończona do 2020 r., Zgodnie z oś czasu projektu. Adrian Smith i jego własna firma są architektami wieżowca, który ma zostać ukończony w 2020 r. I przejmować najwyższą strukturę na świecie z Burj-Khalifa.

Z wysokością 632 metrów wieża w Szanghaju w Chinach jest drugą najwyższą strukturą na świecie (2073 stóp) wind w tym budynku podróżując z prędkością 20,5 metra na sekundę lub 74 kilometry na godzinę, co czyniąc Najszybsza winda na świecie. Nowoczesność jest podkreślana w większości budynków; Abraj Al Bait, kompleks siedmiu hoteli wieżowych zbudowanych przez rząd saudyjski, aby pomieścić pielgrzymów podróżujących do świętego miejsca w Mekce, wyróżnia się jako godny uwagi wyjątek.

Jaki jest architektoniczny projekt współczesnych muzeów?

Santiago Calatrava, architekt z Madrytu, stworzył pawilon Quadracci dla Milwaukee Art Museum w Wisconsin, który został otwarty w 2009 roku. Jedną z najbardziej charakterystycznych cech budynku jest jego ruchomy, podobny do skrzydła Soleil Brise, który otwiera się na rozpiętość skrzydła 217 stóp ( 66 m) w ciągu dnia i składa się na wysokiej, łukowatej strukturze w nocy lub podczas trudnej pogody. Walker Art Center w Minneapolis, które zostało otwarte w 2005 roku, zostały zbudowane przez szwajcarskich architektów Herzog i De Meuron, którzy byli również odpowiedzialni za Muzeum Tate Modern w Londynie. Dodatkowa pięciopiętrowa wieża, pokryta drobno rzeźbionym szarym metalem, aktualizacją i kontrastami z surowym starszym modernistycznym budynkiem zbudowanym przez Edwarda Larrabee Barnesa, zapewniając mile widzianą aktualizację i kontrast. W łączeniu się również z dwoma kamiennymi kościołami po drugiej stronie ulicy.

Szwajcarscy architekci Herzog i de Meuron byli odpowiedzialni za projekt Muzeum De Young w San Francisco. Nowe muzeum miało pasować do środowiska naturalnego parku, jednocześnie wytrzymując trzęsienia ziemi o znacznej skali. Jest to wspierane przez przesuwane płytki zawierające kulę i lepkie przepustnice płynowe, które pochłaniają energię kinetyczną, umożliwiając jej przesuwanie się do trzech stóp (91 cm). Zentrum Paul Klee, zaprojektowany przez Renzo Piano, to muzeum sztuki w szwajcarskim mieście Berne. Muzeum, które składa się z trzech pofalowanych wzgórz zbudowanych ze stali i szkła, zostało zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​otaczającego środowiska. Wystawa (która jest prawie całkowicie podziemna w celu ochrony delikatnych rysunków Klee przed skutkami słońca) znajduje się w jednej strukturze, podczas gdy pozostałe dwa „wzgórza” zajmują centrum edukacyjne i biura administracyjne.

Daniel Libeskind jest amerykańskim architektem, który urodził się w Polsce. Wcześniej pracował jako akademicki, zanim zwrócił uwagę na architekturę i był członkiem założycielem ruchu architektonicznego znanego jako dekonstruktywizm. Fasada jego imperialnego Muzeum Wojny na północ w Manchesterze w Anglii (2002) ma przypominać masywne i rozbite kawałki gleby lub zbroi, i ma reprezentować dewastację spowodowaną wojną. Wykończony w 2006 r. Budynek Hamilton w Denver Art Museum w Denver w Kolorado, który składa się z dwudziestu pochyłych samolotów, z których żaden nie jest do siebie równolegle ani prostopadłowy i jest pokryty 230 000 stóp kwadratowych paneli tytanowych. Ściany galerii są wyraźne, opadające i asymetryczne wewnątrz, podobnie jak sufit.

To było radykalne odejście z rzeźbiarskich muzeów Franka Gehry'ego, aby zaprojektować nowe Muzeum Sztuki American w Whitney w Nowym Jorku, zaprojektowane przez Renzo Piano w 2015 roku. Whitney oferuje fasadę w stylu przemysłowym, która dobrze pasuje do okolicy. Krytyk architektoniczny New York Times, Michael Kimmelman, opisał strukturę jako „mishmash form”, ale zauważył, że przypominał to centrum Pappidou w Paryżu. Istnieją naprawdę dwa budynki, które składają się na Muzeum Sztuki Nowoczesnej w San Francisco, każdy zaprojektowany przez innego architekta. Oprócz oryginalnego pięciopiętrowego budynku postmodernistycznego zaprojektowanego przez szwajcarskiego architekta Mario Botty, norweska firma architektoniczna Snhetta dodała znacznie większą dziesięciopiętrową białą galerię do kompleksu (2016), będzie zawierał zieloną żywą ścianę rodzimych roślin, 25 -Wysokie szklane ściany stopy (7,6 metra), które pozwolą pieszom zobaczyć dzieła sztuki, oraz szklane świetliki, które zapewnią wystarczającą ilość naturalnego światła do najwyższych poziomów przestrzeni biurowej (ale nie galerii) w nowej konstrukcji.

Został stworzony przez Shigeru Ban, japoński architekt, który otrzymał nagrodę Pritzkera za architekturę w 2014 roku za pracę nad Center Pompidou-Metz, który znajduje się w Metz we Francji. Oprócz szerokości 90 metrów (300 stóp), dach ma powierzchnię 8000 metrów kwadratowych (86 000 stóp kwadratowych) i składa się z kilometrów związanych drewna laminowanego. Fundacja Louis Vuitton, zaprojektowana przez Franka Gehry'ego, to nowoczesna galeria sztuki w Paryżu, która znajduje się w sąsiedztwie parku Bois de Boulogne. Gehry opisał swoją architekturę jako pod wpływem szklanego wielkiego Palais z Ekspozycji Paryża z 1900 r., A także ogromne szklane szklarnie Jardin des Serres d'Auteuil, który znajduje się w pobliżu parku i został zbudowany przez Jean-Camille Formigé w 1894–1894– 95. „Zainspirował mnie szklany Grand Palais z Ekspozycji Paryża z 1900 roku” - powiedział Gehry. Struktura jest pokryta zakrzywionymi szklanymi paneli, które przypominają żagle rozszerzone przez wiatr, projekt podobny do koncertu Walta Disneya Gehry'ego.

architektura i projekt współczesnych

Jaka jest architektura i projekt współczesnych sal koncertowych?

Auditorio de Tenerife, zbudowany przez Santiago Calatrava, charakteryzuje się skrzydłem podobnym do betonu. Zewnętrzna część jest wykonana ze stali nierdzewnej i ma w kształcie żaglówki żaglówki. Wnętrze jest ozdobione w stylu winnicy, a publiczność siedzi w kręgu wokół sceny. Walt Disney Concert Hall w Los Angeles, ukończona w 2003 roku, jest jednym z najważniejszych dzieł architekta Kalifornii Franka Gehry'ego w Stanach Zjednoczonych.

Casa da Musica w Porto w Portugalii, zaprojektowana przez holenderskiego architekta Rem Koolhaas w 2005 roku, jest niezwykła wśród salach muzycznych, ponieważ ma dwie ściany, które są całkowicie składające się ze szkła, a nie z jednej trzeciej. Neoklasyczna struktura w Nashville, Tennessee, zaprojektowana przez Davida M. Schwarza i Earla Swenssona (2006) oraz na podstawie modeli starożytnego Rzymu i Grecji, Schermerhorn Symphony Center jest dobrym przykładem tego stylu.

Elbphilharmonie Music Hall w Hamburgu w Niemczech, zaprojektowana przez Herzog & de Meuron, jest najwyższą zamieszkałą strukturą miasta i największą na świecie sala koncertową. Glass Music Hall, zaprojektowana w stylu winnicy i siedzeniu 2100 osób, znajduje się na nieużywanym magazynie. Budynek Hall Music Hall ma hotel z jednej strony, a konstrukcja powyżej ma czterdzieści pięć mieszkań po przeciwnej stronie budynku. Obszar pośrodku konstrukcji jest oddzielony od reszty budynku „skorupką jaja” tynku i paneli papierowych, a także izolację, która wygląda jak puszyste poduszki z piór.

Philharmonie de Paris, zaprojektowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvel, oficjalnie otworzył swoje podwoje w 2015 roku. Outra struktury ma kształt olśniewającej nierównej skały, a poziome płetwy przecinają go, aby odsłonić wzmacniacz dochodzącego do góry. Został przyrównany jako statek kosmiczny, który rozbił się na obrzeżach miasta przez krytyka architektonicznego London Guardian, kiedy po raz pierwszy otworzył swoje podwoje w 2003 roku.

Czym jest nowoczesna architektura eko-architektury i jak różni się od tradycyjnej architektury?

Eko-architektura staje się coraz popularna w XXI wieku. Budynki, które mają cechy, które oszczędzają ciepło i energię lub tworzą własną energię za pośrednictwem ogniw słonecznych i wiatraków, i które wykorzystują ciepło słoneczne do wytwarzania ciepłej wody, nazywane są domami pasywnymi. Wiele miejskich drapaczy chmur, takich jak 30 Saint Mary Axe w Londynie, ma na zewnątrz podwójną warstwę szkła, aby zaoszczędzić energię w ciągu dnia. Niektóre budynki obejmują ogrody, zielone ściany i zielone dachy w projekcie ich budynków.

Cała społeczność osiemdziesięciu dwóch domów w Hackbridge, niedaleko Londynu, zbudowana zgodnie z zasadami eko-architektury, Bedzed jest modelem zrównoważonego życia. Domy są ukierunkowane na południe, aby korzystać z dostępnego słońca, a okna potrójne zapewniają izolację. Panele słoneczne zapewniają znaczną część elektryczności, woda deszczowa jest zbierana i ponownie wykorzystywana, a pojazdom nie może wejść do obszaru. W 2010 r. Bedzed był w stanie zmniejszyć zużycie energii o 45 procent i zużycie ciepłej wody o 81 procent w porównaniu ze średnią dzielnicy.

Caixaforum Madryt to muzeum i centrum kulturalne w Madrycie w Hiszpanii, zaprojektowane przez szwajcarskich architektów Herzog & de Meuron i znajdujące się w Paseo del Prado 36. Budynek głównym jest opuszczona elektrownia elektryczna, z nowymi poziomami zbudowanymi na nim na nim Aby zapewnić więcej miejsca. Czasami możliwe jest recykling nietypowych materiałów w celu wykorzystania ich w eko-architekturze; Na przykład dżins ze starej niebieskich dżinsów może być używany jako izolacja, a płatki papierowe mogą być używane do tworzenia paneli.

Jaki jest architektoniczny projekt stadionów?

Do budowy Allianz Arena w Monachium w Monachium w Monachium w Monachium w Monachium stosuje się 2874 paneli powietrza ETFE w Monachium w Niemczech. Według architekta, krajowy stadion Toyo Ito w Kaohsiung na Tajwanie, został zaprojektowany w kształcie smoka. Wartość paneli słonecznych, które obejmują prawie całość poza kompleksem, dostarczając ogromną większość energii wymaganej przez kompleks, jest jej inną cechą wyróżniającą.

Krajowy stadion w Pekinie został stworzony przez szwajcarską firmę architektoniczną Herzog & de Meuron we współpracy z chińskim architektem Li Xinggang i otwarty w 2008 roku. Wzór chińskiej ceramiki służył jako inspiracja dla projektu „ptaka gniazda” na zewnątrz budynku. Po zakończeniu stadion był największym zamkniętym obszarem na świecie, a także był największym stalowym budynkiem na świecie, z 26 kilometrów rozpakowanej stali w budowie.

Jaki jest architektoniczny projekt budynków publicznych?

Kiedyś prawie jednolicie uroczysty i ponury, budynki rządowe zaczęły nabierać większej liczby rzeźbiarskich, a nawet humorystycznych kształtów pod koniec XX wieku. London City Hall, zaprojektowany przez Normana Fostera w 2002 r. I domem dla The Greater London Authority, jest być może najbardziej uderzającym przykładem współczesnej architektury. Budynki Parlamentu w Valletcie na Malcie, zaprojektowane przez Renzo Piano w 2015 roku, wywołały debatę ze względu na kontrast między ich współczesnym stylem a starożytnymi budynkami wokół nich.

Jest to budynek podobny do statku wykonany ze szkła i stali, który znajduje się na białym betonowym cokole, zaprojektowanym przez Zaha Hadid dla organu portowego w Antwerpii w Belgii w 2016 roku. Budowa szklana fasetowana również ma diament, który jest diamentem, który jest diamentem, który jest Symbol pozycji Antferta jako największego rynku diamentów w Europie. Był to jeden z ostatnich dzieł sztuki Hadida przed jego śmiercią w 2016 roku.

Jaki jest projekt architektury religijnej?

Rafael Moneo, hiszpański architekt, został zlecony na budowę nowej katedry dla miasta Los Angeles w Kalifornii w stylu postmodernistycznym. Katedra Northern Lights, zaprojektowana przez międzynarodową firmę Schmidt, Hammer i Lassen, która ma swoją siedzibę w Danii, znajduje się w Alta w Norwegii, która jest jednym z najbardziej najbardziej wysuniętej na świecie miast. Duńska biblioteka narodowa w Kopenhadze, która została zaprojektowana przez tę samą firmę, która stworzyła duńską bibliotekę narodową w Kopenhadze, znajduje się w mieście.

Vrindavan Chandrodaya Mandir to hinduska świątynia położona w indyjskim stanie Uttar Pradesh. Po zakończeniu będzie to najwyższy na świecie budynek religijny, na wysokości 700 stóp (213 metrów lub 70 kondygnacji). Katedra anglikańska św. Judej w kształcie Igloo w Iqaluit, stolica Nunavut w Kanadzie, jest wyjątkowym osiągnięciem architektonicznym. Shigeru Ban, japoński architekt, stworzył tekturową katedrę w Christchurch w Nowej Zelandii, która jest wykonana w całości z tektury.

Jak dziś wygląda architektura Modern Bridges?

Wiadukt Millau w południowej Francji jest najwyższym mostem na świecie, a jeden maszt wznosi się do 343,0 metra (1125 stóp) nad bazą konstrukcji, co czyni go najwyższym mostem na świecie. Został stworzony przez architektów Normana Fostera i Michela Virlogeux, którzy pracowali razem jako inżynierowie strukturalni. Millau wiadukt obejmuje dolinę Tarn i jest składnikiem A75-A71 Autoroute, który łączy Paryż z Béziers, Montpellier i innymi miejscami. Betonowa struktura z zewnętrznym pokryciem włókna szklanego w różnych odcieniach szarości, pawilon mostu Zaha Hadid w Zaragozie w Hiszpanii jest wykonany ze wzmocnionego betonu i włókna szklanego. Aby umożliwić łodzie podchodzące pod mostem Gateshead Millennium, który znajduje się w Newcastle na Tyne, most przechyla się po jednej stronie. Gateshead River Bridge w Anglii został zaprojektowany przez Michela Virlogeux w 2004 roku na międzynarodowe lotnisko Gateshead.

Jaki jest projekt architektoniczny budynków uniwersyteckich?

Zaprojektowany przez Franka Gehry'ego i ukończony w 2015 r., Dr Chau Chak Wing Building to budynek szkoły biznesu na University of Technology Sydney w Sydney w Australii. W budynku mieści się School of Business i został ukończony w 2015 roku. Jest to pierwszy budynek Gehry'ego w Australii, a także jego pierwszy projekt międzynarodowy. W 2013 r. Chilijski architekt Alejandro Aravena (ur. 1967) zbudował Siamese Twins Towers na pontyfickim katolickim Uniwersytecie Chile w Santiago w Chile. Wieże zostały zaprojektowane przez Aravena i zakończone w 2013 roku.

Jaki jest architektoniczny projekt współczesnych bibliotek?

Bibliotheca Alexandrina w Aleksandrii w Egipcie, zaprojektowana przez norweską firmę Snhetta (2002), to próba powtórzenia znanej biblioteki starożytności Aleksandrii w współczesnej formie. Został ukończony w 2002 r. Około 160 metrów obwodu, główna czytelnia jest zwieńczona dachem o wysokości 32 metrów, który jest pochylony w kierunku morza jak słoneczny i ma około 32 metrów wysokości. Ściany wykonane są z szarości granitu Aswan, który został wyrzeźbiony postaciami z 120 różnych ludzkich skryptów, aby stworzyć unikalny projekt.

Jaki jest architektoniczny projekt nowoczesnych centrów handlowych i sklepów detalicznych?

Centra handlowe to kolosalne budynki, które dominują w architekturze komercyjnej, łączące sklepy detaliczne, placówki żywieniowe i rozrywkę pod jednym dachem, aby zaspokoić potrzeby społeczeństwa. W centrum miasta domy i butiki określonych etykiet projektantów konkurują z centrami handlowymi o uwagę klientów. Budynki takie jak to zwykle mają na celu zwrócić uwagę i odzwierciedlać technologiczne wyrafinowanie oferowanych przez nich towarów. Sklepy marki projektantów starają się uczynić swój znak i odróżnić się od domów towarowych, oferując wyjątkowe towary. Sklep Louis Vuitton w Tokio Ginza wyróżnia się skorupą, która jest wzorowana i perforowana w stylu emblematu marki.

Jaki jest architektoniczny projekt nowoczesnych węzłów transportowych?

Aby uwzględnić zwiększoną liczbę osób przybywających na igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2008 r., Norman Foster zbudował nowy terminal o nazwie Terminal Three. Terminal, który znajduje się w pobliżu Waszyngtonu, jest drugim co do wielkości na świecie po międzynarodowym lotnisku Dulles. Z góry struktura płaska dach wydaje się być elementem pasa startowego lotniska. Położone pod fontanną pamiątkową i placem poświęconym ofiarom ataków terrorystycznych z 11 września w Nowym Jorku, centrum transportu Światowego Trade Center służy jako centrum transportu.

Główne punkty współczesnej architektury?

 • Nie ma dominującego stylu; Wszystko, od postmodernizmu i zaawansowanych technologicznie po wysoce koncepcyjne formy i wzorce na ogromną skalę.
 • Budynki luksusowe z bardzo kosztownymi mieszkaniami zbudowanymi przez „Starchitects” są popularne we współczesnej architekturze mieszkalnej, szczególnie w rekonstrukcji historycznych dzielnic w dużych miastach.
 • Jedno World Trade Center, zbudowane w 2015 roku, jest najwyższym budynkiem na półkuli zachodniej na wysokości 1776 stóp (541 metrów).
 • Jednym z najbardziej znanych współczesnych zabytków w Londynie jest 30 St Mary Axe, powszechnie znany jako „Gherkin”, zbudowany przez Normana Fostera w 2004 roku i jeden z najbardziej znanych wieżowców w mieście.
 • Burj Khalifa z Dubaju, 829,8 metra, jest najwyższym wieżowcem na świecie (2722 stóp) Wieżą Jeddah w Arabii Saudyjskiej, oczekuje się, że osiągnie 1008 metrów (3307 stóp) po zakończeniu w 2020 roku, będzie najwyższą strukturą na świecie.
 • De Young Museum w San Francisco zostało zaprojektowane przez szwajcarskich architektów Herzog & de Meuron.
 • Nowe muzeum zostało zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​naturalnego otoczenia parku, jednocześnie wytrzymując surowe trzęsienia ziemi.
 • Został zaprojektowany przez Shigeru Ban, japoński architekt, który zdobył nagrodę Architektury Pritzker 2014 za swoją pracę w centrum Pompidou-Metz w Metz we Francji.
 • Oprócz szerokości 90 metrów (300 stóp), dach ma powierzchnię 8000 metrów kwadratowych (86 000 stóp kwadratowych), składającym się z kilometrów związanych drewna laminowanego.
 • Paris Philharmonie, zbudowany przez francuskiego architekta Jeana Nouvel, został zainaugurowany w 2015 roku.
 • Struktura jest ukształtowana jak genialna nierówna skała, a poziome płetwy przecinają ją, aby odsłonić wzmacniacz powyżej.
 • Stworzony przez szwajcarską firmę architektoniczną Herzog & de Meuron we współpracy z chińskim architektem Li Xinggang, stadion krajowy w Pekinie otwarty w 2008 roku.
 • Wzór chińskiej ceramiki zainspirował projekt „Bird's Nest” poza konstrukcją.
 • Waduk Millau w południowej Francji jest najwyższym mostem na świecie, wznoszącym się do 343,0 metra (1,125 stóp) nad podstawą budowy, co czyni go najwyższym mostem na świecie.
 • Architekci Norman Foster i Michel Virlogeux, którzy pracowali jako inżynierowie strukturalni, zaprojektowali go.
 • Wagi Millau przecina dolinę Tarn i jest częścią autostrady A75-A71 łączącej Paryż z Béziers, Montpellier i innymi lokalizacjami.
 • Aby poradzić sobie z rosnącą liczbą pasażerów przybywających na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 r., Norman Foster skonstruował nowy terminal trzy.
 • Terminal, położony w pobliżu Waszyngtonu, jest drugim na świecie wielkim po międzynarodowym lotnisku Dulles.
 • Budynek płaski wydaje się być elementem pasa startowego lotniska.

Scenariusz
BrookPad Zespół

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.