Jaki jest najlepszy sposób na wybór żarówki?

DIY guide home home improvement how to light bulb lighting smart home

Czy przeczytałeś nasz przewodnik zakupu żarówek?

What is the best way to choose a light bulb?

Jak wybrać żarówkę?

Moc żarówki mierzy ilość zużywanej przez nią energii. Lampy halogenowe, często nazywane żarówkami „białego światła”, wytwarzają światło bardzo podobne do naturalnego światła dziennego. CFL mogą spłacić się w mniej niż dziewięć miesięcy, a następnie zacząć oszczędzać pieniądze co miesiąc. Odpowiednia żarówka do Twojego domu wymaga odpowiedniego dopasowania nasadki. Wymiana przestarzałej świetlówki kompaktowej ze spiralą lub patyczkiem na nowszą żarówkę LED może zaoszczędzić pieniądze.

Dowiedz się, czy zamienna żarówka musi mieć dokładnie taki sam kształt jak stara. Oblicz moc i lumenów żarówki. Lampy LED są tańsze w eksploatacji, wytwarzają mniej ciepła i działają znacznie dłużej. Inteligentne żarówki LED umożliwiają zdalne sterowanie kilkoma światłami za pomocą aplikacji na smartfona lub inteligentnego asystenta domowego. Żarówki halogenowe trwają krócej i kosztują więcej niż żarówki LED.

Ten film wyjaśnia, co oświetlenie Philips Hue może zrobić dla Ciebie i Twojego domu. Skala Kelvina mierzy temperaturę barwową światła. Oświetlenie Low Kelvin doskonale nadaje się do zastosowania w salonie, jadalni, sypialni i przedpokoju. To światło jest energiczne, jasne, żywe i ostre. Możesz wybrać żarówki LED z przezroczystego lub bursztynowego szkła.

Kupując żarówkę, weź pod uwagę kąt świecenia. Światła mijania działają dobrze na zwartych obszarach, gdy są zgrupowane. Na przykład żarówki plastikowe mają mniejszy kąt świecenia niż żarówki szklane. Jeśli używasz ściemniacza, wybierz ściemnialne żarówki LED, jak pokazano na powyższym symbolu. Dostępne są żarówki sterowane przełącznikiem, zdalnie sterowane i zmieniające kolor.

Nasza żarówka 2 w 1 z funkcją zmiany koloru „kliknij i zmień” współpracuje z istniejącym przełącznikiem. Nasze zdalnie sterowane żarówki są dostępne w różnych kolorach. Koło kolorów pilota zdalnego sterowania pozwala dostosować odcień do nastroju. Naciśnij przełącznik światła dwa razy, aby przejść od relaksującej 30% jasnej ciepłej bieli do 100% olśniewającej neutralnej bieli do czytania lub innych czynności.

Jakie są podstawy żarówek: moc i lumeny?

Waty i lumeny to dwa ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze żarówki. Moc żarówki jest miarą tego, ile energii zużywa. Z drugiej strony lumeny są jednostką miary jasności żarówki; im większa liczba, tym jaśniejsze światło.

Jaka jest najbardziej energooszczędna żarówka do zastosowania w Twoim domu?

Ponieważ żarówki i żarówki halogenowe mają największą moc, są to najmniej energooszczędne opcje dostępne na rynku. Żarówki CFL zużywają mniej watów, ale żarówki LED przewyższają je wszystkie pod względem wydajności energetycznej: 8- lub 9-watowa żarówka LED wytwarza tyle samo światła, co żarówka 60-watowa przy takim samym zużyciu energii.

Jaka żarówka jest najbardziej zbliżona do naturalnego światła?

Żarówki halogenowe, często nazywane żarówkami „białego światła”, to rodzaj żarówek, które wytwarzają światło bardzo podobne do koloru naturalnego światła dziennego. Przy zastosowaniu oświetlenia halogenowego kolory wydają się żywsze, a światła mogą być przytłumione. Są jednak droższe i palą się w wyższej temperaturze niż żarówki żarowe, mimo że są nieco bardziej energooszczędne.

Zastanawiałem się, jaka jest najmniej energooszczędna żarówka.

Mniejsze wersje lamp fluorescencyjnych o długich rurkach, które możesz już mieć w kuchni lub garażu, kompaktowe lampy fluorescencyjne (CFL) są zasadniczo zwiniętymi wariantami lamp fluorescencyjnych o długich rurkach. Typowe kompaktowe lampy fluorescencyjne (CFL) mogą spłacić się w mniej niż dziewięć miesięcy, a następnie zacząć oszczędzać pieniądze co miesiąc, ponieważ zużywają mniej energii niż tradycyjne żarówki.

Czy Twoje oczy lepiej widzieć w zimnej czy ciepłej bieli?

Oprócz tego, że jest bardziej uspokajający dla oczu, ciepła biel zmiękcza również koloryt skóry i pomaga zminimalizować niedoskonałości. Ciepła biel sprawia, że ​​wszyscy wydajemy się bardziej atrakcyjni. Zimna biel zalecana jest do następujących zastosowań:... Mając to na uwadze, możemy wywnioskować, że oświetlenie LED Cool White to najlepszy wybór ze względów praktycznych, natomiast oświetlenie LED Warm White to idealny wybór do pomieszczeń mieszkalnych.< /p>

Czy lepiej, aby Twoje oczy były delikatnie białe, czy w świetle dziennym?

Żarówki, które są jasne, białe i zimne, takie jak świetlówki i żarówki żarowe, wytwarzają najwięcej promieniowania ultrafioletowego i wyrządzają największą szkodę Twoim oczom. Miękka biel/ciepła biel (2700 kelwinów): Ten kolor najlepiej nadaje się do sypialni i salonów, ponieważ nadaje im klasyczną, ciepłą i wygodną atmosferę.

Czy kolor żarówek światła dziennego jest taki sam jak kolor żarówek chłodnobiałych?

Żarówki, które wytwarzają światło w temperaturach od 4100K do 5000K, są określane jako „zimna biel” i mają nieco niebieski odcień światła. Żarówki światła dziennego są definiowane jako te, które emitują światło o temperaturze barwowej około 6500 K lub wyższej i mają wyraźne niebieskie i zimne odczucie.

Kroki do sukcesu z żarówką są proste.

Perspektywa stania przed rzędami żarówek może być zniechęcająca, a wybór właściwej może być trafiony lub chybiony, jeśli nie masz odpowiednich informacji. Na szczęście dostępnych jest kilka informacji. Tak więc, niezależnie od tego, czy próbujesz dowiedzieć się, czy jest to oprawa BC, czy ES, czy porównujesz waty i lumenów, możemy pomóc Ci w znalezieniu odpowiedniej żarówki i rozjaśnieniu Twojego domu w mgnieniu oka. Skontaktuj się z nami teraz.

Poznaj swoje mocowania nasadek.

Pierwszą rzeczą, którą musisz ustalić przed rozpoczęciem zakupów, jest rodzaj potrzebnej czapki. Sprawdź symbol na opakowaniu swojej obecnej żarówki, jeśli ją posiadasz, lub spójrz na podstawę żarówki, aby sprawdzić, czy jest zgodna. Poniżej wymieniono najpopularniejsze okucia nasadek; po prostu dopasuj oprawę żarówki do listy, aby określić potrzebną oprawę. Konwerter czapek to termin używany w odniesieniu do urządzenia, które konwertuje jeden rodzaj waluty na inny.

Rozpoznaj różne rodzaje żarówek.

Wybierając formę żarówki, należy pamiętać o kilku czynnikach. Czy nowa żarówka musi mieć dokładnie taki sam kształt jak poprzednia? Na przykład, jeśli wymieniasz żarówkę reflektora, będziesz potrzebować żarówki w kształcie reflektora, aby zakończyć transformację. Inne żarówki będą działać najlepiej z określonym rodzajem żarówki; na przykład żyrandole najlepiej sprawdzą się przy świetle w kształcie świecy. W tej sekcji znajdziesz listę najbardziej typowych kształtów żarówek, które zobaczysz w domu:

Wymiana przestarzałych żarówek

Jeśli wymieniasz energooszczędną żarówkę CFL w kształcie spirali lub sztyftu w starym stylu na nowszą żarówkę LED, możesz zaoszczędzić pieniądze, przechodząc na nowszą żarówkę LED. Te nowe światła mają nie tylko ładniejszy wygląd, ale są również bardziej energooszczędne. Żarówki żarowe zostały w większości wycofane z rynku, ale nie martw się, jeśli musisz wymienić jedną z nich; wszystko, co musisz zrobić, to wybrać porównywalny wybór spośród technologii żarówek wymienionych w poniższej tabeli. W naszej kolekcji żarówek dekoracyjnych mamy wszystko, od pięknych diamentów po zapierające dech w piersiach kule, które wyglądają tak fantastycznie, że nie potrzebujesz nawet lekkiej osłony, aby je ukryć.

Żarówki halogenowe to rodzaj żarówki, która wytwarza ciepło.

Światła LED mają dłuższą żywotność i niższe koszty eksploatacji, podczas gdy lampy halogenowe mają krótszą żywotność i wyższe koszty eksploatacji niż żarówki LED. Żarówki LED są również znane jako diody elektroluminescencyjne (LED).Lampy LED są tańsze w eksploatacji, wytwarzają mniej ciepła i działają znacznie dłużej niż żarówki starszego typu. Nie zniechęcaj się wysokim początkowym kosztem żarówek LED; Niskie zużycie energii przez te wspaniałe światła spowoduje na dłuższą metę większe oszczędności niż koszt żarówek. Dostępne są ściemnialne światła LED. Inteligentne żarówki LED: Inteligentne żarówki umożliwiają zdalne zarządzanie wieloma światłami za pomocą aplikacji na smartfonie lub głosem za pomocą inteligentnego asystenta domowego. Inteligentne żarówki stają się coraz bardziej popularne. Żarówki te są zarówno żarówkami LED, jak i żarówkami inteligentnymi i są dostępne w różnych kolorach i stylach, a także z wieloma inteligentnymi funkcjami. W tym filmie dowiesz się więcej o tym, co oświetlenie Philips Hue może osiągnąć dla Ciebie i Twojego domu:

Rozpoznaj swój blask.

Jasność żarówki była wcześniej określana na podstawie mocy, która była branżowym standardem określania jasności. Zużycie energii przez żarówkę jest mierzone w watach (W), a nowoczesne żarówki zużywają znacznie mniej energii, aby generować taką samą ilość światła, co jest doskonałą wiadomością zarówno dla środowiska, jak i rachunków za energię. Rozważając jasność nowej żarówki, należy teraz myśleć w kategoriach lumenów (reprezentowanych jako „lm”), a nie watów, w przeciwieństwie do poprzedniego systemu.

Czym dokładnie jest prześwit?

Lumeny to jednostki miary ilości światła emitowanego przez żarówkę. Jeśli chodzi o lumenów, im więcej tym lepiej, jeśli chodzi o jasność światła! Aby zbadać równoważną moc i strumień świetlny żarówek starego typu i porównać je z różnymi rodzajami żarówek energooszczędnych, sprawdź poniższą tabelę (LED, halogen i CFL). W przypadku żarówki LED o strumieniu świetlnym 805 lumenów żarówka LED 10 wat ma jasność równą 60 watowej żarówki z lat 70-tych. Liczba lumenów potrzebnych do świecenia żarówki zależy od funkcji światła i od tego, czy używasz jej głównie do oświetlenia otoczenia (lub ogólnego), oświetlenia akcentującego lub oświetlenia zadaniowego do czynności takich jak czytanie, gotowanie, praca lub studiuje m.in. Jeśli nie masz pewności, co jest idealne dla Twojego źródła światła, zapoznaj się z naszą pomocną stroną odniesienia.

Zrozum swoją temperaturę barwową.

Wybierając nowe żarówki, pamiętaj, aby wziąć pod uwagę temperaturę barwową; pozwoli to na generowanie różnych nastrojów lub wykonywanie różnych czynności w zależności od temperatury barwowej.

Czym dokładnie jest kelwin?

W skrócie, Kelwiny to jednostka miary określająca, jak zimne lub ciepłe jest światło, a skala Kelvina to jednostka miary temperatury barwowej światła. Bielsze światło jest wytwarzane przez zwiększenie liczby kelwinów (reprezentowanych jako K) na danym obszarze przestrzeni. Niskie temperatury Kelvina zapewniają cieplejsze i przytulniejsze oświetlenie, które idealnie nadaje się do zastosowania w salonie, jadalni, sypialni i przedpokoju. Wysokie Kelwiny zapewniają bardziej energetyzujące neutralne białe światło, które pomaga stworzyć energetyzującą, jasną, żywą i rześką atmosferę – idealną do stosowania między innymi w kuchni, łazience, gabinecie i warsztacie.

Zrozum swój własny styl.

Nasze żarówki dekoracyjne rozświetlą Twój dom różnorodnymi wzorami i kształtami, od pięknych diamentów po zapierające dech w piersiach kule i wszystko pomiędzy. Ponieważ są wykonane z połączenia technologii LED i stylu vintage, można je po prostu zainstalować w celu zastąpienia konwencjonalnych żarówek, które mają tę samą oprawkę.

Żarówki z żarnikiem LED to rodzaj żarówek wykorzystujących technologię LED.

Żarówki LED są atrakcyjne wizualnie zarówno po włączeniu, jak i po wyłączeniu. Żarówki LED są często nieprzezroczyste lub mają kolor zamglony, który w niektórych kręgach może być również określany jako „perłowy” lub „opalowy”.Może to sprawiać, że żarówka wydaje się bardzo prosta, ale teraz dostępne są nowe wersje, które są całkowicie przezroczyste, dzięki czemu żarówka wydaje się całkowicie przezroczysta. Żarniki LED dla dodatkowego charakteru, który przypomina nam oryginalny żarnik Edisona; pięknie stylowe, ale bez wysokich kosztów eksploatacji i krótkiej żywotności ich poprzedników. W przypadku zastosowania w lampach stołowych lub ściennych lub jako oświetlenie akcentujące, żarówki te zapewniają ciepły, przyjemny złoty, delikatny blask, który jest idealny do tworzenia komfortowego środowiska w salonach lub sypialniach.

Czy lepiej użyć przezroczystego czy bursztynowego szkła?

Ponadto, jeśli chodzi o wybór żarówki z żarnikiem LED, możesz wybrać również szkło przezroczyste lub bursztynowe. W obu przypadkach uwidacznia się misterność ich żarników LED, przy czym wybór bursztynowego szkła zapewnia znacznie cieplejszą temperaturę barwową i wygląd antycznej żarówki retro. Podczas gdy zarówno bursztynowe, jak i przezroczyste żarówki są dostępne w różnych formach i wersjach z funkcją ściemniania lub nie, bursztynowe światła zapewniają ciepłe, białe światło, podczas gdy przezroczyste żarówki mogą dawać zarówno neutralne, jak i ciepłe światło.

Więcej informacji o żarówkach

Oto kilka dodatkowych kwestii i cech, o których należy pamiętać przy wyborze nowych żarówek: Kąty wiązek. Kupując żarówkę, należy również wziąć pod uwagę kąt świecenia żarówki, którą chcesz kupić. Niski kąt świecenia wytwarza ukierunkowane światło, które zwraca uwagę na określony obszar lub przedmiot. Światła o małym kącie wiązki działają lepiej w mniejszych przestrzeniach, gdy są zgrupowane bliżej siebie. Światło bezkierunkowe będzie wytwarzane przez szeroki kąt wiązki. W większych przestrzeniach jasne światła o szerszym kącie rozsyłu światła działają lepiej niż wąski kąt rozsyłu. Substancja żarówki może mieć również wpływ na kąt jej świecenia. Na przykład żarówki plastikowe mogą mieć mniejszy kąt świecenia niż żarówki szklane w porównaniu z innymi rodzajami żarówek.

Inteligentne żarówki to żarówki podłączone do internetu.

Ekscytujący zestaw żarówek z pomysłowymi funkcjami, takimi jak wbudowany głośnik, wzmacniacze Wi-Fi, czujniki ruchu i przyjazna dla roślin rosnąca żarówka, jest również dostępny w naszej ofercie inteligentnych żarówek LED. Przyjazna dla roślin rosnąca żarówka wykorzystuje wydajną długość fali światła, aby poprawić fotosyntezę i zachęcić do zdrowego wzrostu roślin domowych. Poszukaj następujących symboli na opakowaniu żarówki w sklepie, aby określić, co chcesz, aby robiła:

Oświetlenie LED z możliwością ściemniania

Nie wszystkie żarówki LED są przeznaczone do ściemniania i są dostępne zarówno w konfiguracjach ze ściemnianiem, jak i bez ściemniania, aby spełnić Twoje potrzeby. Jeśli chcesz użyć ściemniacza, upewnij się, że wybierasz żarówki LED, które można ściemniać; jest to oznaczone na pudełku za pomocą symbolu pokazanego powyżej. W wielu przypadkach możesz po prostu usunąć obecne światła i zastąpić je ściemnialnymi żarówkami LED, co pozwoli zachować istniejący ściemniacz. Zmiana ściemniacza na taki, który jest przeznaczony do pracy ze ściemnianymi żarówkami LED o niskiej mocy, najprawdopodobniej będzie konieczna, jeśli zamienne żarówki LED migoczą lub usłyszysz brzęczący dźwięk podczas ich włączania lub wyłączania. Wynika to z faktu, że ściemniacze starszego typu nie są w stanie „zrozumieć” niskiego obciążenia lampy LED. Należy jednak pamiętać, że ściemnialne światła LED mogą być używane z lub bez ściemniacza, w zależności od sytuacji.

Żarówki sterowane przełącznikiem

Te światła sterowane przełącznikiem są zaprojektowane do działania z przełącznikiem prądu, więc nie ma potrzeby zmiany układu elektrycznego; po prostu wymieniasz żarówkę na nową.Do wyboru są trzy różne wbudowane funkcje, z których każda ma unikalną funkcję: Gdy używasz naszej żarówki ściemniającej 2-w-1 Click & Change z obecnym przełącznikiem, możesz łatwo kontrolować jasność światła Od 30% do 100% strumienia świetlnego można osiągnąć jednym pchnięciem włącznika! Możesz kontrolować temperaturę barwową światła za pomocą obecnego przełącznika i naszej żarówki 2 w 1 „kliknij i zmień temperaturę” zmieniającą kolor. Aby zmienić kojącą, ciepłą biel 2700 K na neutralną biel 4000 K do czytania lub pracy, wystarczy dwukrotnie szybko nacisnąć włącznik światła. Używając obecnego przełącznika i naszej żarówki Click & Change 3 w 1, możesz dostosować jasność i temperaturę barwową swojej oprawy oświetleniowej. Aby zmienić relaksującą, 30-procentową jasną, ciepłą biel na 100-procentową błyszczącą, neutralną biel do czytania lub innych czynności, dwukrotnie naciśnij włącznik światła.

Żarówki sterowane zdalnie

Dzięki naszym zdalnie sterowanym żarówkom możesz wybierać spośród wielu opcji oświetlenia. Możesz dostosować temperaturę barwową, jasność, a nawet kolor światła, aby stworzyć idealne dla siebie środowisko. Koło kolorów na pilocie umożliwia dostosowanie koloru do nastroju. Dzięki łatwej do zrozumienia ikonografii jest prosty w użyciu, a wszystko, co musisz zrobić, aby zacząć, to podłączyć światła i zacząć działać.

Jak wybrać żarówkę?

 • Moc żarówki mierzy, ile energii zużywa.
 • Światła halogenowe, często nazywane żarówkami „białego światła”, generują światło, które jest bardzo podobne do naturalnego światła dziennego.
 • CFL mogą spłacić się w mniej niż dziewięć miesięcy, a następnie zacząć oszczędzać co miesiąc.
 • Odpowiednia żarówka do Twojego domu wymaga odpowiedniej oprawy.
 • Zastąpienie przestarzałej świetlówki CFL w kształcie spirali lub patyczka na nowszą żarówkę LED może zaoszczędzić pieniądze.
 • Dowiedz się, czy zamienna żarówka musi mieć dokładnie taki sam kształt jak stara.
 • Oblicz moc żarówki i lumenów.
 • Światła LED są mniej kosztowne w eksploatacji, wytwarzają mniej ciepła i działają znacznie dłużej.
 • Inteligentne żarówki LED umożliwiają zdalne sterowanie kilkoma światłami za pomocą aplikacji na smartfona lub inteligentnego asystenta domowego.
 • Żarówki halogenowe trwają krócej i kosztują więcej niż żarówki LED.
 • Ten film wyjaśnia, co oświetlenie Philips Hue może zrobić dla Ciebie i Twojego domu.
 • Skala Kelvina mierzy temperaturę barwową światła.
 • Oświetlenie o niskiej temperaturze Kelvina doskonale nadaje się do zastosowania w salonie, jadalni, sypialni i przedpokoju.
 • To światło jest energetyczne, jasne, żywe i ostre.
 • Możesz wybrać żarówki LED ze szkła przezroczystego lub bursztynowego.
 • Kupując żarówkę, weź pod uwagę kąt świecenia.
 • Światła o małym kącie wiązki działają dobrze w zwartych obszarach, gdy są zgrupowane.
 • Na przykład żarówki plastikowe mają mniejszy kąt świecenia niż żarówki szklane.
 • Jeśli używasz ściemniacza, wybierz ściemnialne żarówki LED, jak pokazano w powyższym symbolu.

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals