Jaki jest najlepszy sposób na posprzątanie i utrzymanie przestrzeni?

cleaning guide home home improvement how to how to use

Aby uzyskać więcej informacji na temat czyszczenia i konserwacji swojego obszaru, odwiedź naszą stronę internetową.

What is the best way to clean and maintain your space?

Jak sprzątasz i konserwujesz swoją przestrzeń?

Często kojarzone z wiosennym, gruntowne sprzątanie domu nigdy nie jest złym pomysłem. Przy odrobinie przygotowania do przodu można uzyskać lepsze wyniki i ułatwić czyszczenie. Uzyskaj świetne rezultaty dzięki prostym wskazówkom do czyszczenia. Będziesz cieszyć się korzyściami w mgnieniu oka! Zrób listę wszystkich materiałów, które będziesz potrzebować do dokładnego czyszczenia od góry do dołu.

Pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie powierzchnie w każdym pokoju przed przejściem na podłogi i dywany. Ułatw sobie życie, korzystając z narzędzi zaprojektowanych do tego zadania, takich jak różdżka Rubbermaid Flexi Dusting Wand. Jeśli masz alergie, całkowicie odkurz – w tym blaty szaf, wokół futryn drzwi, a nawet sufit, jeśli to konieczne. Blaty granitowe powinny być ponownie uszczelniane raz w roku po montażu. Aby wyczyścić zewnętrzne okna bez ich wycierania, namocz miękką szczotkę do szorowania w roztworze i użyj jej do wytarcia szyb.

Mycie mydłem i wodą jest zawsze niezbędne, więc oczyść swój dom lub firmę z kamienia i kamienia wapiennego. Utrzymanie czystych i świeżych dywanów jest niezbędne przy przygotowywaniu domu do sprzedaży lub wynajmu. Dokładne czyszczenie dywanu raz w roku może wydłużyć jego trwałość i sprawić, że będzie wyglądał świeżo. Jeśli ciężkie meble mają wgnieciony dywan, umieść kostkę lodu na wgnieceniu i pozwól mu rozmrozić się przed wyjęciem i czyszczeniem. Regularnie czyść i odkurzaj podłogi z kamienia i płytek, aby wyglądały doskonale. Środek do polerowania kamienia, płytek i podłóg laminowanych Bona to świetny produkt uniwersalny. Zamiast uniwersalnych środków czyszczących, szukaj rozwiązań wyspecjalizowanych do podłóg kamiennych. Aby uzyskać oszałamiające rezultaty, wybierz odpowiedni środek do polerowania dla swojej podłogi.

Uzyskaj fantastyczny wynik dzięki prostym sugestiom, które pozwolą na szybsze czyszczenie.

Chociaż wiosenne porządki często kojarzą się z porą roku, nigdy nie ma złego czasu na dokładne sprzątanie w domu. Sprzątanie nie musi być kłopotliwe, niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do oglądania, aby sprzedać swój dom i przeprowadzić się, czy też chcesz zacząć od nowa w nowym domu po przeprowadzce. Cokolwiek to motywuje Twoje pragnienie bycia czystym, przygotuj się z odpowiednim sprzętem do zadania, a cofniesz się, aby w mgnieniu oka cieszyć się wynikami!

Przygotuj się na sukces czyszczenia.

Przy odrobinie planowania z wyprzedzeniem możesz uzyskać lepsze wyniki i uprościć zadania związane z czyszczeniem. Sprawdź, czy masz pod ręką wystarczającą ilość środków czyszczących, i ustal strategię kolejności, w jakiej będziesz wykonywać swoje zadania. Jeśli chodzi o wielkie porządki, niezależnie od tego, czy jesteś nowy, czy po prostu chcesz zaktualizować swój zestaw narzędzi, nie zapomnij umieścić pary rękawiczek na liście zakupów. Gumowe rękawiczki do mycia naczyń są idealne do większości zadań, ale w niektórych sytuacjach przydadzą się również rękawice do dużych obciążeń. Sprawdź, czy masz rękawiczki odpowiednie do wszystkich zaplanowanych zadań, szczególnie tych, które mogą wymagać użycia detergentów lub innych chemicznych środków czyszczących. Jeśli uważasz, że będą Ci potrzebne, zaopatrz się w ściereczki i szczotki – lub dobrze umyć swoje stare ulubione, zanim zaczniesz. Nie chcesz rozrzucać starego brudu po całym domu. Na koniec zwróć uwagę na odkurzacz i opróżnij worek, a w razie potrzeby wymień filtr.

Przygotuj środki czystości.

Sprzątanie jest prostsze, jeśli masz możliwość przenoszenia wszystkich towarów i materiałów z jednego obszaru do drugiego. Jeśli chodzi o uporządkowanie i przenoszenie wszystkiego, najlepszy jest wózek do sprzątania, ale wystarczy stare wiadro, a nawet torba na zakupy. Niezależnie od tego, jak je ułożysz, pamiętaj, aby przez cały czas trzymać wszystkie środki czystości poza zasięgiem dzieci.Zamki kątowe doskonale nadają się do trzymania dzieci z dala od szafek, w których znajdują się potencjalnie niebezpieczne towary

Jakie środki czyszczące posiadasz?

 • Gąbki i zmywaki to przydatne narzędzia do czyszczenia.
 • Ściereczki do kurzu i mikrofibry w kolorze żółtym.
 • Ściereczki do czyszczenia szyb.
 • Szczotki do czyszczenia
 • Wymagany jest mop i wiadro.
 • Wymagana jest szufelka i szczotka.
 • Rękawice do ochrony
 • Plastikowy pojemnik, dzięki któremu podstawy będą zawsze pod ręką.

Jak prawidłowo czyścić okna i inne powierzchnie

Zaczynanie od góry i schodzenie w dół jest niezbędne do dokładnego czyszczenia. Zrób listę wszystkiego, czego potrzebujesz i zacznij od najwyższego piętra. Przed przejściem do podłóg i dywanów ustal priorytety sufitów, okien i innych powierzchni w każdym pokoju.

Mycie okien to zło konieczne.

Jeśli chodzi o okna, sytuacja radykalnie się poprawiła dzięki wynalezieniu odkurzacza do okien — rozpryski wody na kanapie i plamy na szybie należą już do przeszłości. Najnowsza generacja odkurzaczy do okien ma sprawić, że mycie okien będzie dziecinnie proste. Możliwe jest również użycie odkurzacza okiennego do sprzątania rozlanych płynów oraz do czyszczenia podłóg z płytek, ekranów prysznicowych i innych gładkich powierzchni wokół domu. Ze względu na swoją elastyczność odkurzacz okienny jest ogólnie doskonałym zakupem. Niezależnie od tego, czy myjesz okna z odkurzaczem, czy bez, używanie odpowiednich środków do czyszczenia szyb może ułatwić Ci życie, a wyniki znacznie jaśniejsze - nasza linia rozwiązań do czyszczenia szyb HG jest zdecydowanym faworytem wśród myjek do szyb.

Trzeba radzić sobie z kurzem

Radzenie sobie z kurzem jest nieuniknioną częścią każdego wysiłku związanego z czyszczeniem, więc ułatw sobie życie, używając sprzętu specjalnie przeznaczonego do tego zadania, takiego jak różdżka do kurzu Rubbermaid Flexi, która jest idealna zarówno do pracy na sucho, jak i na mokro zasypka. Aby uniknąć nasilających się alergii, ważne jest dokładne odkurzanie – nie tylko widocznych miejsc, ale także blatów szaf, wokół framug drzwi, a nawet sufitu, jeśli to konieczne.

Sprzątanie po sobie w kuchni

Utrzymywanie powierzchni kuchennych w czystości powinno być codzienną czynnością, ale kiedy przychodzi czas na większe zadania, upewnij się, że używasz odpowiednich środków czyszczących, aby uzyskać nienaganne wykończenie bez szkody dla materiałów w procesie . Przedmioty ze stali nierdzewnej wymagają szczególnej uwagi, dlatego w przypadku zlewozmywaków, kuchenek i okapów kuchennych należy używać środka czyszczącego opracowanego specjalnie dla stali nierdzewnej do czyszczenia, polerowania i ochrony przed korozją. Czyszczenie powierzchni w kuchniach to coś, co zdarza się regularnie. Po zakończeniu większych zadań wybierz najlepsze środki czyszczące do pracy, aby uzyskać olśniewające wykończenie, unikając jednocześnie uszkodzenia czyszczonych materiałów. Przedmioty ze stali nierdzewnej wymagają szczególnej uwagi, dlatego w przypadku zlewozmywaków, kuchenek i okapów kuchennych należy używać środka czyszczącego opracowanego specjalnie dla stali nierdzewnej do czyszczenia, polerowania i ochrony przed korozją. Granit wymaga znacznej konserwacji, aby zachować lśniący wygląd. Blaty granitowe powinny być uszczelnione przy pierwszym ułożeniu, ale należy je ponownie uszczelnić za pomocą Granite Worktop Sealer co najmniej raz w roku. Warto pamiętać o tej pracy podczas wiosennych porządków, prawda? Następnie można użyć antybakteryjnych środków czyszczących w sprayu do usunięcia oleju i brudu, który gromadzi się w ciągu dnia. Warsztaty wykonane z litego drewna i kamieni szlachetnych również wymagają regularnego czyszczenia i konserwacji. Zestawy do konserwacji blatów kuchennych są dostępne dla różnych materiałów i pomogą zachować naturalne wykończenie, które doceniłeś.

Jaka jest najskuteczniejsza metoda czyszczenia bardzo zabrudzonych okien?

„O ile w ogóle nie czyścisz, nie ma „właściwej metody” czyszczenia Dodaj kilka kropli octu lub amoniaku do roztworu, jeśli okna są bardzo brudne. Jeśli nagromadzi się dużo oleju i brudu, ocet przez nie przebije.” Zaleca się najpierw umyć brzegi szyby okiennej, dobrze je opłukać, a następnie przystąpić do mycia całego okna.

Jaki jest najlepszy sposób czyszczenia okien zewnętrznych bez ich wycierania?

W dużym wiadrze wymieszaj wodę, biały ocet i płyn do mycia naczyń. W razie potrzeby zwiększ ilości. Zanurz miękką szczotkę do szorowania przymocowaną do rączki przedłużającej w wiadrze z roztworem i użyj jej do wyczyszczenia szklanych szyb. Zanim zdąży wyschnąć, spryskaj go lub spłucz czystą wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości.

Usuń kamień i brud z domu lub firmy.

Zawsze konieczne jest czyszczenie czegoś, gdzie jest mydło lub woda. Kamień i kamień wapienny mogą gromadzić się na urządzeniach, zlewozmywakach i kranach, więc postaraj się je usunąć. Zrób butelkę ze spryskiwaczem z w połowie białym octem iw połowie z wodą i używaj jej regularnie do płytek, umywalek, wanien, pryszniców i kranów, tak jak w przypadku zwykłego sprayu do czyszczenia łazienki, aby zapobiec tworzeniu się na nich kamienia. Po użyciu środka dezynfekującego należy zawsze dokładnie spłukać czystą wodą.

Odkamień urządzenia i kamień z powierzchni

Potraktuj swój główny projekt wiosennego sprzątania jako okazję do odkamieniania. Traktowanie ekspresów do kawy, czajników elektrycznych i pralek środkiem do usuwania kamienia może nie tylko wydłużyć ich żywotność, ale także oszczędzić na kosztach energii. Osady kamienia i kamienia powodują, że elementy grzałki zużywają więcej energii, przez co są mniej wydajne, a w rezultacie elementy zużywają się szybciej niż powinny. Aby przywrócić blask baterii łazienkowych, wanien, toalet, ścian prysznicowych i zatkanych głowic prysznicowych, użyj środka do usuwania kamienia na dotkniętych obszarach. Po wyczyszczeniu ekranu prysznicowego na szybie może pojawić się osad z mydła; w ten sposób można użyć ściągaczki prysznicowej do jej usunięcia po umyciu. Używaj go natychmiast po każdym prysznicu, a nie pozostawia smug, dzięki czemu w przyszłości będziesz spędzać mniej czasu na czyszczeniu.

Utrzymaj czystość i świeżość swoich dywanów.

Dokładne czyszczenie dywanu przynajmniej raz w roku może pomóc przedłużyć jego żywotność i zachować nowy wygląd. Zainwestowanie czasu i wysiłku w wyczyszczenie i odświeżenie dywanu opłaci się na dłuższą metę. Jest to konieczność bez względu na to, czy przygotowujesz dom do sprzedaży czy wynajmu. Dokładne czyszczenie dywanu jest niezbędnym elementem przedłużającym żywotność dywanu, a także dbającym o zdrowie, jakość powietrza w domu i środowisko. Odkurzacz bezworkowy Vax jest dostępny u nas, ale możesz również wypożyczyć odkurzacz Rug Doctor w renomowanym sklepie, a my mamy detergenty potrzebne do wykonania pracy, które można kupić na diy.com. Jeśli masz na dywanie wgniecenia spowodowane ciężkimi meblami, połóż kostkę lodu na uszkodzeniu i pozwól mu się rozmrozić przed wyjęciem i wysuszeniem. Odkurz obszar następnego dnia, a stos dywanu zacznie się goić.

Podłogi z laminatu i drewna należy oczyścić i wypolerować.

Kiedy skończysz schodzić z okien i ścian na powierzchnie, nadszedł czas, aby przejść na ziemię. W przypadku podłóg laminowanych lub drewnianych konieczne jest regularne czyszczenie i polerowanie zarówno w celu przedłużenia ich żywotności, jak i utrzymania ich w najlepszym wyglądzie. Przed nałożeniem pasty do podłóg upewnij się, że podłogi są całkowicie czyste. Idealną metodą jest użycie mopa z mikrofibry i roztworu czyszczącego o neutralnym pH, który został specjalnie zaprojektowany do podłóg laminowanych lub drewnianych.Upewnij się, że masz na swojej wiosennej liście zakupów specjalny środek czyszczący Z wkładem Bona Floor Cleaner w uchwycie mopa wystarczy nacisnąć spust na uchwycie mopa, aby wypuścić drobną mgiełkę środka do czyszczenia podłóg. Po wyczyszczeniu podłogi można nałożyć warstwę laminatu lub pasty do podłóg drewnianych, aby zapewnić dalszą ochronę przed zużyciem i obciążeniami. Pomaga również przywrócić połysk matowym powierzchniom, wypełniając drobne rysy. Jeśli masz podłogę z laminatu lub litego drewna w miejscu, w którym istnieje duże ryzyko rozlania płynu, takim jak kuchnia lub łazienka, dodatkowa ochrona, jaką zapewnia pasta do podłóg, może być dla Ciebie jeszcze bardziej korzystna. Kupując pastę do podłóg, szukaj produktów, które zostały wzmocnione poliuretanem, aby zapewnić dłuższą ochronę i odporność na zużycie.

Utrzymuj podłogę z kamienia i płytek w dobrym stanie.

Podłogi kamienne są często powlekane przed opuszczeniem producenta, aby zapobiec ich łatwemu zabrudzeniu, ale nadal wymagają pielęgnacji i konserwacji. Odkurzanie i czyszczenie podłóg kamiennych należy uwzględnić na liście kontrolnej wiosennych porządków, aby zapewnić ich dobry stan. Czyszczenie podłóg należy rozpocząć od zamiatania lub odkurzania ich w normalny sposób, a następnie sprzątania. Zamiast używać uniwersalnych środków czyszczących, poszukaj produktów specjalnie zaprojektowanych do podłóg kamiennych i kafelkowych, aby uzyskać olśniewające rezultaty. Środek do polerowania dodaje blasku posadzkom z kamienia i płytek, jednocześnie działając jako dodatkowa warstwa ochrony przed zużyciem, więc poszukaj rozwiązania odpowiedniego do użycia po czyszczeniu. Środek do polerowania kamienia, płytek i podłóg laminowanych Bona to fantastyczny, wszechstronny produkt, który trudno dopasować. W przypadku szerokiej gamy podłóg o twardej powierzchni, w tym podłóg laminowanych, podłóg winylowych, płytek nieszkliwionych (ceramicznych i kamieniołomów), kamienia i lakierowanego marmuru, pasta zapewnia błyszczącą, gotową do użycia ochronę konserwacyjną w przezroczystym wykończeniu. Przywraca połysk, zapewniając jednocześnie długotrwałą ochronę przed zużyciem.

Główne punkty dotyczące sprzątania i konserwacji Twojej przestrzeni.

 • Często kojarzone z wiosennym, gruntowne sprzątanie domu nigdy nie jest złym pomysłem.
 • Przy odrobinie przygotowań do przodu możesz uzyskać lepsze wyniki i ułatwić czyszczenie.
 • Uzyskaj świetne rezultaty dzięki prostym wskazówkom do czyszczenia.
 • Będziesz cieszyć się korzyściami w mgnieniu oka!
 • Sporządź listę wszystkich materiałów, które będą potrzebne do dokładnego czyszczenia od góry do dołu.
 • Pamiętaj, aby wyczyścić wszystkie powierzchnie w każdym pokoju przed przejściem na podłogi i dywany.
 • Ułatw sobie życie, korzystając z narzędzi zaprojektowanych do tego zadania, takich jak Rubbermaid Flexi Dusting Wand.
 • Jeśli masz alergie, odkurz całkowicie – w tym blaty szaf, wokół framug drzwi, a nawet sufit, jeśli to konieczne.
 • Blaty granitowe powinny być ponownie uszczelniane raz w roku po instalacji.
 • Aby wyczyścić okna zewnętrzne bez ich wycierania, namocz miękką szczotkę do szorowania w roztworze i użyj jej do wytarcia szyb.
 • Mycie mydłem i wodą jest zawsze niezbędne, więc oczyść swój dom lub firmę z kamienia i kamienia wapiennego.
 • Utrzymanie czystych i świeżych dywanów jest niezbędne podczas przygotowywania domu do sprzedaży lub wynajmu.
 • Dokładne czyszczenie dywanu raz w roku może pomóc mu dłużej i wyglądać świeżo.
 • Jeśli ciężkie meble wyszczerbiły dywan, umieść kostkę lodu na wgnieceniu i pozwól mu się rozmrozić przed wyjęciem i wyczyszczeniem.
 • Regularnie czyść i odkurzaj podłogi z kamienia i płytek, aby wyglądały doskonale.
 • Polerowanie kamienia, płytek i podłóg laminowanych Bona to świetny produkt uniwersalny.
 • Zamiast uniwersalnych środków czyszczących, szukaj rozwiązań wyspecjalizowanych do podłóg kamiennych
 • Aby uzyskać oszałamiające rezultaty, wybierz odpowiedni środek do polerowania dla swojej podłogi.

Napisane przez
Zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals