What is the best way to design a garden wall?

Jaki jest najlepszy sposób na zaprojektowanie ściany ogrodowej?

Dowiedz się więcej o tym, jak zaprojektować ścianę ogrodową.

Jaki jest najlepszy sposób na zaprojektowanie ściany ogrodowej?

Jak stworzyć ścianę ogrodową?

Każda ściana powyżej wysokości jednego metra obok drogi publicznej lub o wysokim poziomie o wysokim poziomie, wymaga pozwolenia na budowę. W przypadku solidnej i solidnej ściany ogrodowej fundamenty nie powinny być głębsze niż 30 cm (12 cali). Uniesione łóżko z roślinami u podnóża nieestetycznej ściany może pomóc w nim ukryć. Ściany ogrodowe mogą powstrzymać glebę, aby stworzyć obszar tarasowy lub zapobiec upadkowi stromego opadającego brzegu. Zasady budowania nie mają zastosowania do ogrodzeń, ścian ani bram. Pomimo braku przepisów budowlanych struktury muszą być solidne i dobrze utrzymane. Kamień naturalny jest zdecydowanie najdroższą opcją, a ceny różniły się w zależności od regionu. Materiały użyte do tworzenia domu, a także materiały stosowane w pobliskich budynkach i ścianach, są innymi czynnikami do rozważenia. Jeśli wybierzesz projekt, upewnij się, że masz odpowiednią zaprawę. Aby zbudować ceglany budynek, musisz ćwiczyć cięcie cegieł.

Zmierz cegłę za pomocą linijki i zaznacz linię cięcia po wszystkich czterech stronach ołówkiem. Zdobądź linię dookoła cegły z delikatnie wbitym wzmocnieniem młotkiem klubowym. Następnie, z wgłębieniem (lub „żabą”) w dół, uderz go wystarczająco mocno, aby w pełni go przeciąć. Moździerz to klej, który łączy ze sobą cegły ściany lub kamienie. Ogólne moździerze obejmują miękki piasek, wapno, cement i wodę. Zatrudnienie królowej bliżej na alternatywnych kursach w celu rozstrzygania stawów Ściana podwójnej skóry wymaga 120 cegieł na metr kwadratowy powierzchni podłogi. Robienie moździerza i tłuczku jest trudne, ale jest kilka sztuczek. Trzymaj cegły i zaprawę suchy, aż będziesz gotowy do ich wykorzystania. Niezwykle ważne jest, aby nie wysuszyć cementu ani betonu na twoich narzędziach. Podczas mieszania zaprawy ręcznie lub z mikserem cementowym użyj okularów ochronnych, rękawiczek i maski na twarz. Jeśli używasz miksera, połącz piasek i wapno przed dodaniem dodatkowej wody. Wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie. Jeśli zaprawa ma swój kształt, jest to właściwa spójność. Wyjmij piasek z miksera, jeśli został użyty w operacji mieszania.

Piękna cegła lub kamienna ściana ogrodowa jest bardziej kosztowna niż ogrodzenie, ale będzie przetrwać przez pokolenia i będzie dobrze wyglądać we wszystkich warunkach pogodowych. Zatwierdzenie planowania jest wymagane dla każdej ściany o wysokości większej niż jeden metr na poboczu drogi publicznej i dla każdej wolnej ściany o wysokości większej niż dwa metry. Specyfikacje inżyniera strukturalnego prawdopodobnie będą wymagane do dużych ścian oporowych, ale nie powinieneś ich wypróbowywać bez wcześniejszego doświadczenia w pracy nad mniej ambitnymi projektami budowlanymi. Chociaż metody konstruowania ściany są dość proste, jeśli chcesz, aby Twoja ściana była silna i solidna, musisz ją poprawnie zaplanować, aby była skuteczna. W dużym stopniu projekt twojej ściany będzie określony przez to, do czego chcesz go użyć.

Jakich materiałów mogę użyć do budowy ściany ogrodowej?

Możesz między innymi zbudować ścianę ogrodową z cegieł, kamienia naturalnego lub odtworzonego kamienia. Rynek oferuje zróżnicowany wybór odtworzonego kamienia, który składa się z betonowych bloków, które zostały wypolerowane i zabarwione, przypominając kamień naturalny.

Jeśli chodzi o malowanie ściany ogrodowej, jaki jest najlepszy kolor?

Jako alternatywa, bogate, głębokie odcienie, takie jak pawi zielony i fioletowy, a także ciemnoczerwony i żółtkowy żółtko, można użyć do uzupełnienia roślin liściastych i bladymi kwiatami. Te kolory przyciągają uwagę w taki sam sposób, jak olśniewające diamenty, i działają najlepiej, gdy są wykorzystywane jako punkty centralne.

Jaki jest najlepszy sposób na ukrywanie mojej ściany ogrodowej?

Uniesione łóżko z roślinami u podnóża nieatrakcyjnej ściany może pomóc w ukryciu ściany za nią. Ta technika jest odpowiednia dla średnich ogrodów, które mają niezbędny obszar, aby pomieścić podniesione łóżko. Najważniejszym wyborem, który dokonasz wyboru, będzie najważniejszym wyborem. Wybierz rośliny, które będą się rozwijać w mikroklimatu stworzonym przez twarz ściany.

Jaka powinna być głębokość fundamentów dla ściany ogrodowej?

Zacznij wykopać w najniższym punkcie i zejdź w dół, aż dojdziesz do solidnego gruntu. Aby zbudować prostą ścianę ogrodową, wykop nie głębszy niż 30 cm (12 cali) powinien być wystarczający, pod warunkiem, że gleba jest solidna i odpowiednio osuszona. Głębokość powinna mieć jednak głębokość 46 cm (18 cali) na niestabilnym lub słabym gruncie.

Czy konieczne jest uzyskanie pozwoleń na budowę ściany ogrodowej?

Ogrodzenia, ściany i bramy nie wymagają pozwolenia z przepisów budowlanych. Pomimo faktu, że kody budowlane nie mają zastosowania, budynki muszą być strukturalnie solidne i dobrze utrzymane. Ekspert ds. Planowania może pomóc Ci w zapewnieniu, że Twój projekt ogrodowy działa dobrze.

Czy możliwe jest dla mnie zbudowanie ściany wokół mojego ogrodu?

Jeśli chcesz wznieść lub zmodyfikować ogrodzenie, ścianę lub bramę w następujących okolicznościach: ogrodzenie, ściana lub brama lub jakakolwiek inna granica, tworzy granicę z sąsiednim budynkiem lub jego podstawą; ogrodzenie, ściana lub brama lub jakakolwiek inna granica tworzy granicę z sąsiednim budynkiem lub jego podstawą

Wiele celów ściany ogrodowej jest następujące:

Ściany ogrodowe mogą być używane do różnych celów, w tym następujące: powstrzymywanie brudu, abyś mógł zbudować obszar tarasowy lub zapobiec upadkowi stromego pochyłego banku to dwa przykłady technik zatrzymywania ziemi. Powszechną praktyką jest odkładanie betonowej bariery przylegającej do drogi lub chodnika w celu zmniejszenia hałasu lub zapewnienia odosobnienia. Aby oddzielić ogród na różne sekcje lub zaoferować dodatkowe siedzenie wokół funkcji, takiej jak taras lub staw, możesz użyć pergoli. Możesz go użyć do stworzenia niskiego, solidnego fundamentu, na którym można zainstalować ogrodzenie lub konstruować filary, aby obsługiwać strukturę, taką jak pergola.

Dekoracyjne ściany ogrodowe mają różne kształty i rozmiary.

Możesz między innymi zbudować ścianę ogrodową z cegieł, kamienia naturalnego lub odtworzonego kamienia. Rynek oferuje zróżnicowany wybór odtworzonego kamienia, który składa się z betonowych bloków, które zostały wypolerowane i zabarwione, przypominając kamień naturalny.

Ściany wykonane z cegły

Cegły są najtańszym materiałem budowlanym i są dostępne w różnych kolorach opartych na rodzaju gliny stosowanej w ich produkcji i metodzie produkcyjnej. Mogą być również wielokolorowe lub cętkowane i mogą mieć szorstką lub gładką konsystencję w zależności od producenta. Jednak cegły z drugiej ręki zwykle mają zużyty wygląd, który pasuje do starożytnych ścian domowych, ale nie są niedrogie-i często nie ma możliwości ustalenia, czy są one odporne na mróz przed ich zakupem.

Ściany z kamienia naturalnego to piękny widok do zobaczenia.

Kamień naturalny można kupić od kamieniołomów lub odzyskanych kamiennych stoczni, ale jest bardzo kosztowny. Losowy gruz, często znany jako rozbierany kamień, jest rodzajem kamienia, który można kupić w jego naturalnej formie. Kamień częściowo ubrany jest krojony na bloki o nierównych powierzchniach, które są raczej spójne pod względem wielkości, podczas gdy w pełni ubrany kamień z twarzami maszynowymi jest określany jako Ashlar. Widać tu częściowo wykorzystywany kamień użyty w budowie tej ściany.

Kamienne ściany, które są półpływające

Prawdziwa ściana suchego kamienia jest zbudowana z kamieni, które zostały skrupulatnie wybrane, aby były całkowicie solidne i nie potrzebują użycia cementu, aby je trzymać razem. Ta ściana jest wykonana z pół suchego kamienia, co sprawia, że ​​wydaje się rustykalna. Ma wygląd prawdziwej ściany suchego kamienia, ale zawiera stawy zapraw, które nie są widoczne.

Ściany z wyglądem na sucho

Ściany te są zbudowane z odtworzonych kamiennych bloków, które pozwalają osiągnąć wygląd ściany suchego kamienia za ułamek kosztów prawdziwej rzeczy.

Materiały do ​​budowy ścian

Dopiero początek procedury polega na podjęciu decyzji o rodzaju materiału do użycia dla ściany ogrodowej. Ściana z cegły wymaga wybrania wzoru (znanego również jako „więź”), zanim zaczniesz budowę. I niezależnie od wybranego materiału, musisz upewnić się, że masz pod ręką odpowiednią zaprawę.

Czego szukać przy wyborze materiałów murowych

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze materiałów do wykorzystania dla ściany ogrodu, i są one następujące. Materiały, z których buduje się Twój dom - a także materiały, z których inne budynki i ściany w okolicy - Twoja sytuacja finansowa. Kamień naturalny jest zdecydowanie najbardziej kosztownym wyborem, a koszty różnią się w zależności od jednego obszaru. Kamień naturalny jest dostępny w różnych kolorach i teksturach. Stopień ubierania się, który przeszedł kamień, znajduje również odzwierciedlenie w cenie-idealnie wycięty kamień kosztuje więcej niż słabo ubrany kamień. Cena kamienia Ashlar jest wyższa niż cena gołego kamienia. Aby oszacować koszty wstępne, załóż, że 1 tonę kamienia wytworzy około 3,3 metrów kwadratowych zakończonej kamieniarki. Należy jednak pamiętać, że jest to oszacowanie, ponieważ każdy kamień jest wyjątkowy pod względem wielkości i wagi. Podczas konstruowania ściany z cegieł, precyzja jest niezbędna, ponieważ cegły są mniej wybaczające niż kamień naturalny w ich konstrukcji. Jednak po nauce podstawowych metod odkryjesz, że składanie cegieł jest znacznie bardziej wydajne niż składanie kamieni. Odtworzony kamień jest dość prosty w miejscu i nie jest zbyt kosztowny. Ponieważ kamienie są dostępne w różnych rozmiarach, możesz oszacować liczbę kamieni, których potrzebujesz, dzieląc obszar muru przez wymiary bloków, które chcesz użyć w swoim projekcie.

Cegły są rzeźbione na różne sposoby.

Musisz ćwiczyć wycinanie cegieł, jeśli zamierzasz zbudować jakąkolwiek konstrukcję z cegły. Jednakże, chociaż wydaje się, że wydaje się, że wydaje się, że wykwalifikowana cegła, nie powinieneś mieć większego trudności z nauczeniem się, jak to robić. Za pomocą linijki zmierz cegłę i narysuj linię ołówka po wszystkich czterech stronach cegły, aby wskazać, gdzie będzie linia cięcia. Używając młotka klubowego, zdobądź wzdłuż linii cięcia dookoła cegły z wzmocnieniem, który został delikatnie stukany. Następnie, z wgłębieniem (lub „żabą”) w dół, połóż go na trawie lub piasku i uderz go wałkiem wystarczająco mocno, aby go całkowicie przeciąć. Podczas cięcia cegieł lub bloków zawsze używaj gogli bezpieczeństwa, aby chronić oczy przed latającymi gruzami.

Istnieje wiele różnych rodzajów obligacji stosowanych w cegierze.

Zwykła ściana z cegły jest budowana przez układanie warstw cegieł (określanych jako „kursy”) i ustanawianie ich razem z moździerzem. „Więź” odnosi się do sposobu, w jaki cegły są układane podczas budowy. Dzięki wiązaniu możesz przestrzenić pionowe stawy zapraw, aby nie pojawiać się w tym samym miejscu na dwóch lub więcej kolejnych kursach. W rezultacie ciężar na ścianie jest rozmieszczony na całej długości, co czyni ją silniejszą i bardziej stabilną. Obligacje noszy, wiązania angielskie i flamandzkie to trzy rodzaje więzi, które najczęściej są używane do budowy ścian ogrodowych. Podczas obliczania liczby cegieł potrzebnych do określonej obligacji, pamiętaj o uwzględnieniu dodatkowych 5%, aby uwzględnić pęknięcia i cegły, które zostały zmniejszone o połowę.

Więź w języku angielskim

Ten wzór można stworzyć, umieszczając naprzemienne kursy nosze i nagłówków na podłodze. Włóż bliżej królowej przed końcowym nagłówkiem, aby upewnić się, że stawy na końcach ściany i w kątach prawych są zatoczone przez cały czas. Na metr kwadratowy przestrzeni podłogowej będziesz potrzebować około 120 cegieł.

Więź flamandzkiej

Na początku każdego kursu nagłówki i pary równoległych nosze naprzemiennie, tworząc ścianę podwójnej skóry. Aby rozłożyć stawy, naprzemiennie używanie bliżej królowej na alternatywnych kursach. Będziesz potrzebował około 120 cegieł na metr kwadratowy przestrzeni podłogowej.

Łączenie na noszach jest rodzajem wiązania, które służy do rozciągania kawałka materiału.

Tego rodzaju wiązanie należy stosować do ścian jednorakowych, które są grubością pojedynczej cegły, a także do ścian podwójnej skóry, które są połączone za pomocą powiązań ściennych. Połóż wszystkie cegły wzdłuż, z długą twarzą każdej cegły. Koniec każdego drugiego kursu na prostej ścianie jest zakończony przyrodnimi cegłaczami (pół nietoperzy), w wyniku czego każde pionowe połączenie jest wyśrodkowane na cegłach powyżej i poniżej. Podobnie, aby stworzyć zakręty, po prostu naprzemiennie nagłówki i nosze. Na metr kwadratowy przestrzeni podłogowej będziesz potrzebować około 60 cegieł.

Dodatki zaprawy i moździerzy to dwa rodzaje zapraw.

Moździerz jest substancją, która trzyma cegły lub kamienie ściany. Ogólne moździerze składają się z kombinacji miękkiego piasku, wapna, cementu i wody; lub mieszanina miękkiego piasku, cementu, plastyfikatora i wody, w zależności od zastosowania. Konieczne jest dodanie uwodnionego wapna do zaprawy, aby spowolnić proces suszenia i zapobiec pęknięciu. Ułatwia także pracę z moździerzem. Plastyczności i odporne na mróz pracują razem, aby wyprodukować małe kieszenie powietrzne w mieszance, która ją wygładza. W chłodniejszych klimatach są one używane do wymiany wapna jako wymiany wapna. Ponieważ odporny na mróz zapewnia jedynie ograniczoną ochronę przed zamrażaniem, zaleca się, aby nie budować ściany ogrodowej podczas temperatur zamrażania. Dodając plastyczności do mieszanki, zawsze postępuj zgodnie z zaleceniami producenta, ponieważ zbyt wiele spowoduje zbyt kruche zaprawę. Niektóre cementy murowane już zawierają plastyfikator, który jest gotowy do użycia. Inną opcją jest zakup worków zapraw, które zostały już wstępnie zamieszane do odpowiednich proporcji. Pomimo tego, że są bardziej kosztowne, są one bardzo przydatne do drobnych zadań. Ponadto, jeśli chcesz, możesz kupić różne kolorowe zaprawy, aby pasowały do ​​różnych rodzajów materiałów ściennych.

Mieszanki zaprawy i tłuczku

Około 55 cegieł można położyć za pomocą jednej worka piasku o pojemności 25 kg w połączeniu z innymi materiałami i mieszanymi zgodnie z proporcjami wskazanymi w poniższej tabeli.

Trzymanie rzeczy w magazynie

Utrzymuj suchość cegieł i zaprawy, aż będziesz gotowy do ich wykorzystania. Dobrym pomysłem jest pokrycie cegieł, piasku i żwiru plastikowym prześcieradłem, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Poza tym próbuj podnieść worki cementowe z ziemi i przykryć je plastikową prześcieradłem lub w razie możliwości trzymaj je w środku.

Moździerz waży i ocena

W przeważającej części łopata wystarczy, aby zmierzyć materiały do ​​zaprawy. Jeśli jednak kolor zaprawy zmienia się na niektórych rodzajach ścian (takich jak cegła twarzy lub spiczaste muru), umknie to z ogólnego wyglądu. Masowanie moździerza zapobiega wystąpieniu, ponieważ pozwala dokładniej zmierzyć proporcje mieszanki, a nie po prostu używać łopaty, jak zwykle. Za pomocą znacznika felt-tip narysuj linię wewnątrz wiadra, aby reprezentować jedną jednostkę mieszanki. Następnie, jeden po drugim, wlej składniki do wiadra, upewniając się, że każda miara jest wyrównana z linią na dole.

Jak zrobić moździerz i tłucz

Mieszanie zaprawy ręcznie lub za pomocą miksera cementowego jest możliwe; Jednak miksowanie zaprawy ręcznie nie ma praktycznej korzyści, chyba że potrzebujesz tylko niewielkiej ilości zapraw. Powinieneś użyć zaprawy w ciągu dwóch godzin od jego utworzenia (a tym bardziej, jeśli jest gorąco na zewnątrz), więc zrób tyle, ile myślisz, że będziesz mógł użyć w tym czasie. Jako bardzo podstawowe wytyczne, pozwól na ułożenie każdej cegły. Wymieszaj zaprawę na poziomej powierzchni, takiej jak kawałek sklejki, a jeśli używasz miksera, upewnij się, że jest on również na poziomie. Ważne jest również, aby nie dopuścić do wyschnięcia zaprawy lub betonu na swoim sprzęcie. Od czasu do czasu daj im dobre czyszczenie z twardym pędzlem.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Podczas mieszania zaprawy lub betonu kluczowe jest ochrona oczu, rąk i twarzy za pomocą okularów ochronnych, rękawiczek i maski na twarz. Powinieneś także unikać wkładania rąk, a nawet łopaty w mikserze podczas jego biegu.

Moździerz jest mieszany ręcznie.

Dokładnie połącz składniki suchych zapraw w dużą miskę do miksowania. Czysta woda (w połączeniu z plastycznością, jeśli go używasz) należy wlać do otworu na środku stosu, który należy stworzyć za pomocą łopaty. Następnie delikatnie włóż suchą mieszaninę do wody, pozwalając jej wsiąść. Dodaj dodatkową wodę, jeśli jest to wymagane, aby uzyskać gładką konsystencję. Spójność zaprawy jest bardzo niezbędna - w żadnym momencie procesu nie może być zbyt sucha ani zbyt rzadka. Zrób wskaźnik w mieszance z łopatą, aby zobaczyć, jak reaguje. Jeśli jest to proste, a zaprawa zachowuje swoją formę, osiągnąłeś właściwą spójność.

Korzystanie z miksera

Wypełnij mikser około jedna czwarta wiadra wody. Zacznij od dodania połowy piasku, a następnie cementu i wapna, jeśli go używasz. Włącz mikser i stopniowo dodawaj pozostałą część piasku, a także więcej wody, jeśli jest to wymagane. Pamiętaj, aby w pełni wymieszać wszystko, aż uzyskasz płynną konsystencję.

Jak stworzyć ścianę ogrodową?

 • Każda ściana powyżej wysokości jednego metra obok drogi publicznej lub o wysokim poziomie o wysokim poziomie, wymaga pozwolenia na budowę.
 • W przypadku solidnej i solidnej ściany ogrodowej fundamenty nie powinny być głębsze niż 30 cm (12 cali).
 • Uniesione łóżko z roślinami u podnóża nieestetycznej ściany może pomóc w nim ukryć.
 • Ściany ogrodowe mogą powstrzymać glebę, aby stworzyć obszar tarasowy lub zapobiec upadkowi stromego opadającego brzegu.
 • Zasady budowania nie mają zastosowania do ogrodzeń, ścian ani bram.
 • Pomimo braku przepisów budowlanych struktury muszą być solidne i dobrze utrzymane.
 • Materiały użyte do tworzenia domu, a także materiały stosowane w pobliskich budynkach i ścianach, są innymi czynnikami do rozważenia.
 • Jeśli wybierzesz projekt, upewnij się, że masz odpowiednią zaprawę.
 • Aby zbudować ceglany budynek, musisz ćwiczyć cięcie cegieł.
 • Zmierz cegłę za pomocą linijki i zaznacz linię cięcia po wszystkich czterech stronach ołówkiem.
 • Zdobądź linię dookoła cegły z delikatnie wbitym wzmocnieniem młotkiem klubowym.
 • Następnie, z wgłębieniem (lub „żabą”) w dół, uderz go wystarczająco mocno, aby w pełni go przeciąć.
 • Moździerz to klej, który łączy ze sobą cegły ściany lub kamienie.
 • Ogólne moździerze obejmują miękki piasek, wapno, cement i wodę.
 • Zatrudnienie królowej bliżej na alternatywnych kursach w celu rozstrzygania stawów
 • Ściana podwójnej skóry wymaga 120 cegieł na metr kwadratowy powierzchni podłogi.
 • Robienie moździerza i tłuczku jest trudne, ale jest kilka sztuczek.
 • Trzymaj cegły i zaprawę suchy, aż będziesz gotowy do ich wykorzystania.
 • Podczas mieszania zaprawy ręcznie lub z mikserem cementowym użyj okularów ochronnych, rękawiczek i maski na twarz.
 • Jeśli używasz miksera, połącz piasek i wapno przed dodaniem dodatkowej wody.
 • Wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie.
 • Jeśli zaprawa ma swój kształt, jest to właściwa spójność.
 • Wyjmij piasek z miksera, jeśli został użyty w operacji mieszania.

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.