Jak najlepiej zaprojektować ścianę ogrodową?

garden gardening home improvement how to how to install how to use ideas installation

Dowiedz się więcej o tym, jak zaprojektować ścianę ogrodową.

What is the best way to design a garden wall?

Jak wykonać ścianę ogrodową?

Każda ściana o wysokości powyżej jednego metra przy drodze publicznej lub wolnostojąca o wysokości dwóch metrów wymaga pozwolenia na budowę. Aby uzyskać solidną i solidną ścianę ogrodu, fundamenty nie powinny być głębsze niż 30 cm (12 cali). Podwyższone łóżko z roślinami u podnóża brzydkiej ściany może pomóc w ukryciu go. Ściany ogrodu mogą powstrzymywać glebę, tworząc taras lub zapobiegać upadkowi stromo nachylonego brzegu. Zasady budowlane nie dotyczą ogrodzeń, murów czy bram. Pomimo braku przepisów budowlanych, konstrukcje muszą być solidne i dobrze utrzymane. Kamień naturalny jest zdecydowanie najdroższą opcją, a ceny różnią się w zależności od regionu. Materiały użyte do stworzenia domu, a także materiały użyte w pobliskich budynkach i ścianach to inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Jeśli wybierzesz projekt, upewnij się, że masz dostępną odpowiednią zaprawę. Aby zbudować budynek z cegły, musisz poćwiczyć cięcie cegieł.

Odmierz cegłę linijką i zaznacz ołówkiem linię cięcia ze wszystkich czterech stron. Natnij linię dookoła cegły za pomocą delikatnie wbitego wałka młotkiem maczugowym. Następnie, z wcięciem (lub „żabą”) stroną do dołu, uderz go wystarczająco mocno, aby całkowicie go przeciąć. Zaprawa to klej, który łączy ze sobą cegły lub kamienie w ścianie. Zaprawy ogólnego zastosowania obejmują miękki piasek, wapno, cement i wodę. Zastosowanie samozamykaczy królowej na naprzemiennych płaszczyznach w celu rozłożenia spoin Ściana dwuwarstwowa wymaga 120 cegieł na metr kwadratowy powierzchni podłogi. Tworzenie moździerza i tłuczka jest trudne, ale jest kilka sztuczek. Utrzymuj cegły i zaprawę suchą, dopóki nie będziesz gotowy do ich użycia. Niezwykle ważne jest, aby nie suszyć cementu lub betonu na narzędziach. Podczas mieszania zaprawy ręcznie lub za pomocą betoniarki należy używać okularów ochronnych, rękawiczek i maski na twarz. Jeśli używasz miksera, wymieszaj piasek i wapno przed dodaniem dodatkowej wody. Wszystko wymieszaj, aż będzie gładkie. Jeśli zaprawa zachowuje swój kształt, ma odpowiednią konsystencję. Usuń piasek z mieszalnika, jeśli był używany w operacji mieszania.

Piękna ceglana lub kamienna ściana ogrodowa jest droższa niż ogrodzenie, ale przetrwa pokolenia i będzie dobrze wyglądać w każdych warunkach pogodowych. Zatwierdzenie planowania jest wymagane w przypadku każdej ściany o wysokości powyżej jednego metra znajdującej się po stronie drogi publicznej oraz każdej wolnostojącej ściany o wysokości większej niż dwa metry. Specyfikacje inżyniera budowlanego będą prawdopodobnie wymagane w przypadku dużych ścian oporowych, ale nie powinieneś ich próbować bez wcześniejszego doświadczenia w pracy przy mniej ambitnych projektach budowlanych. Chociaż metody budowy ściany są dość proste, jeśli chcesz, aby Twoja ściana była mocna i wytrzymała, musisz ją odpowiednio zaplanować i zaprojektować, aby była skuteczna. W dużej mierze projekt Twojej ściany będzie zależał od tego, do czego chcesz jej użyć.

Jakich materiałów mogę użyć do budowy ściany ogrodowej?

Możesz zbudować ścianę ogrodu między innymi z cegieł, kamienia naturalnego lub odtworzonego kamienia. Rynek oferuje różnorodny wybór odtworzonego kamienia, który składa się z betonowych bloków, które zostały wypolerowane i pokolorowane tak, aby przypominały kamień naturalny.

Jaki jest najlepszy kolor do malowania ściany ogrodowej?

Jako alternatywę, bogate, głębokie odcienie, takie jak pawi zielony i fioletowy, a także ciemnoczerwony i żółty żółtka jaja, mogą być stosowane do uzupełnienia roślin liściastych i jasnych kwiatów. Te kolory przyciągają uwagę w taki sam sposób, jak olśniewające diamenty i działają najlepiej, gdy są wykorzystywane jako punkty centralne.

Jak najlepiej ukryć ścianę ogrodu?

Podwyższone łóżko z roślinami u podnóża nieatrakcyjnej ściany może pomóc ukryć ścianę za nią.Ta technika jest odpowiednia dla średnich ogrodów, które mają powierzchnię niezbędną do umieszczenia podniesionego grządki. Rodzaj roślin, które postawisz pod ścianą, będzie najważniejszym wyborem, jakiego dokonasz. Wybierz rośliny, które będą się rozwijać w mikroklimacie stworzonym przez Twoją ścianę.

Jaka powinna być głębokość fundamentów ściany ogrodowej?

Rozpocznij kopanie w najniższym punkcie i idź w dół, aż dotrzesz do solidnego gruntu. Aby zbudować prostą ścianę ogrodową, wykop o głębokości nie większej niż 30 cm (12 cali) powinien być odpowiedni, pod warunkiem, że gleba jest solidna i odpowiednio osuszona. Głębokość powinna jednak wynosić 46 cm (18 cali) na niestabilnym lub słabym podłożu.

Czy konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę ściany ogrodowej?

Płoty, mury i bramy nie wymagają pozwolenia z przepisów budowlanych. Pomimo tego, że przepisy budowlane nie mają zastosowania, budynki muszą być solidne konstrukcyjnie i dobrze utrzymane. Ekspert ds. planowania może być w stanie pomóc Ci w zapewnieniu prawidłowego przebiegu projektu ogrodowego.

Czy wolno mi budować mur wokół mojego ogrodu?

Jeśli chcesz wznieść lub zmodyfikować ogrodzenie, mur lub bramę w następujących okolicznościach: ogrodzenie, mur, brama lub jakakolwiek inna granica stanowi granicę z sąsiednim zabytkowym budynkiem lub jego terenem; ogrodzenie, mur, brama lub jakakolwiek inna granica stanowi granicę z sąsiednim zabytkowym budynkiem lub jego terenem

Wiele celów ściany ogrodowej jest następujące:

Ściany ogrodowe mogą być używane do różnych celów, w tym do następujących: Zatrzymywanie brudu, aby można było zbudować taras lub zapobiec zawaleniu się stromo nachylonego brzegu, to dwa przykłady technik utrzymywania ziemi. Powszechną praktyką jest stawianie betonowej bariery przy drodze lub chodniku w celu zmniejszenia hałasu lub zapewnienia odosobnienia. Aby podzielić ogród na różne części lub zaoferować dodatkowe miejsce do siedzenia wokół takiego elementu jak taras lub oczko wodne, możesz użyć pergoli. Możesz go użyć do stworzenia niskiego, solidnego fundamentu, na którym możesz zainstalować ogrodzenie lub zbudować filary, aby podtrzymać konstrukcję napowietrzną, taką jak pergola.

Dekoracyjne ściany ogrodowe występują w różnych kształtach i rozmiarach.

Możesz zbudować ścianę ogrodu między innymi z cegieł, kamienia naturalnego lub odtworzonego kamienia. Rynek oferuje różnorodny wybór odtworzonego kamienia, który składa się z betonowych bloków, które zostały wypolerowane i pokolorowane tak, aby przypominały kamień naturalny.

Ściany z cegły

Cegły są najtańszym materiałem budowlanym i są dostępne w różnych kolorach w zależności od rodzaju gliny użytej do ich produkcji i metody produkcji. Mogą być również wielobarwne lub cętkowane, a w zależności od producenta mogą mieć szorstką lub gładką teksturę. Jednak cegły z drugiej ręki mają zazwyczaj zużyty wygląd, który pasuje do starych ścian domów, ale nie są niedrogie - i często nie ma możliwości określenia, czy są mrozoodporne przed ich zakupem.

Mury z naturalnego kamienia to piękny widok.

Kamień naturalny można nabyć w kamieniołomach lub z odzysku, ale jest to bardzo kosztowne. Przypadkowy gruz, często znany jako surowy kamień, to rodzaj kamienia, który można kupić w swojej naturalnej postaci. Kamień częściowo obrobiony jest cięty na bloki o nierównych powierzchniach, które są dość jednolite pod względem wielkości, podczas gdy w pełni obrobiony kamień z wyciętymi maszynowo powierzchniami jest określany jako Ashlar. Widać tu częściowo obrobiony kamień użyty do budowy tej ściany.

Kamienne ściany półsuche

Prawdziwa ściana z suchego kamienia jest zbudowana z kamieni, które zostały skrupulatnie dobrane, aby były całkowicie wytrzymałe i nie wymagają użycia cementu do trzymania ich razem. Ta ściana wykonana jest z kamienia półsuchego, co sprawia, że ​​wydaje się rustykalna.Wygląda jak prawdziwy mur z suchego kamienia, ale zawiera spoiny z zaprawy, które nie są widoczne

Ściany o wyglądzie suchego kamienia

Te ściany są zbudowane z odtworzonych bloków kamiennych, które pozwalają uzyskać wygląd ściany z suchego kamienia za ułamek ceny oryginalnej rzeczy.

Materiały do ​​budowy ścian

Jedynie początek procedury polega na podjęciu decyzji o rodzaju materiału, który ma być użyty do ściany ogrodowej. Ściana z cegły wymaga wybrania wzoru (nazywanego również „wiązaniem”) przed rozpoczęciem budowy. I niezależnie od wybranego materiału, musisz upewnić się, że masz pod ręką odpowiednią zaprawę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów ściennych

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze rodzaju materiałów do wykorzystania w ścianie ogrodowej, a są one następujące. Materiały, z których zbudowany jest Twój dom - a także materiały, z których inne budynki i ściany w okolicy - Twoja sytuacja finansowa. Kamień naturalny jest zdecydowanie najbardziej kosztownym wyborem, a koszty różnią się w zależności od obszaru. Kamień naturalny jest dostępny w różnych kolorach i fakturach. Stopień obrobienia, jaki kamień został poddany, przekłada się również na cenę – perfekcyjnie oszlifowany kamień kosztuje więcej niż kamień źle obrobiony. Cena kamienia ciosanego jest wyższa niż cena gołego kamienia. Aby oszacować wstępny koszt, załóżmy, że 1 tona kamienia wyprodukuje około 3,3 m2 wykonanej kamieniarki. Pamiętaj jednak, że jest to szacunek, ponieważ każdy kamień jest wyjątkowy pod względem rozmiaru i wagi. Przy wznoszeniu ściany z cegieł niezbędna jest precyzja, ponieważ cegły są mniej wybaczające niż kamień naturalny w ich budowie. Jednak po zapoznaniu się z podstawowymi metodami odkryjesz, że układanie cegieł jest znacznie bardziej wydajne niż układanie kamieni. Kamień po rekonstytucji jest dość prosty w montażu i nie jest zbyt kosztowny. Ponieważ kamienie są dostępne w różnych rozmiarach, możesz oszacować liczbę potrzebnych kamieni, dzieląc powierzchnię muru przez wymiary bloków, których chcesz użyć w swoim projekcie.

Cegły są rzeźbione na różne sposoby.

Musisz poćwiczyć cięcie cegieł, jeśli zamierzasz zbudować jakąkolwiek strukturę z cegły. Jednak choć nie jest to aż tak proste, jak wydaje się wykwalifikowanemu murarzowi, nie powinieneś mieć większych trudności z nauczeniem się, jak to zrobić. Za pomocą linijki zmierz cegłę i narysuj ołówkiem linię na wszystkich czterech bokach cegły, aby wskazać, gdzie będzie linia cięcia. Używając młotka maczugowego, natnij wzdłuż linii cięcia dookoła cegły za pomocą delikatnie dociśniętego wałka. Następnie, wgłębieniem (lub żabką) do dołu, połóż go na trawie lub piasku i uderz wałkiem na tyle mocno, aby przeciąć go całkowicie. Podczas cięcia cegieł lub bloków zawsze używaj okularów ochronnych, aby chronić oczy przed latającymi odłamkami.

Istnieje wiele różnych rodzajów wiązań stosowanych w murze.

Zwykły mur ceglany jest budowany przez układanie warstw cegieł (zwanych „warstwami”) i sklejanie ich zaprawą. „Więź” odnosi się do sposobu ułożenia cegieł podczas ich budowy. Za pomocą wiązania można rozmieścić pionowe spoiny zaprawy, aby nie pojawiały się w tym samym miejscu na dwóch lub więcej kolejnych warstwach. Dzięki temu ciężar na ścianie rozkłada się na całej jej długości, czyniąc ją mocniejszą i stabilniejszą. Wiązania noszowe, wiązania angielskie i wiązania flamandzkie to trzy rodzaje wiązań, które są najczęściej używane do budowy ścian ogrodowych. Obliczając liczbę cegieł potrzebnych do uzyskania określonego wiązania, pamiętaj, aby uwzględnić dodatkowe 5%, aby uwzględnić pęknięcia i cegły, które zostały przecięte na pół.

Obligacja w języku angielskim

Ten wzór można utworzyć, umieszczając na podłodze naprzemienne rzędy wozów i nagłówków. Wstaw zamykacze królowej przed końcowym nagłówkiem, aby upewnić się, że złącza na końcach ściany i w rogach pod kątem prostym są w ogóle przesunięte czasy. Na metr kwadratowy powierzchni podłogi potrzeba około 120 cegieł.

Więź Flamandów

Na początku każdego kursu nagłówki i pary równoległych noszy naprzemiennie tworzą podwójną ścianę. Aby rozłożyć stawy, naprzemiennie stosuj zamykacze królowej na przemian. Potrzebujesz około 120 cegieł na metr kwadratowy powierzchni podłogi.

Łączenie na rozciąganie to rodzaj łączenia, który służy do rozciągania kawałka tkaniny.

Ten rodzaj wiązania powinien być stosowany w przypadku ścian jednowarstwowych o grubości jednej cegły, a także w przypadku ścian dwuwarstwowych, które są łączone ze sobą za pomocą ściągów ściennych. Połóż wszystkie cegły wzdłuż, z widocznym długim licem każdej cegły. Zakończenie każdego drugiego toru na prostej ścianie zakończone jest półcegłami (półnietoperzami), co powoduje, że każde pionowe skrzyżowanie jest wyśrodkowane na cegłach nad i pod nim. Podobnie, aby utworzyć rogi, po prostu zamień nagłówki i napinacze. Na metr kwadratowy powierzchni podłogi potrzeba około 60 cegieł.

Zaprawy i dodatki do zapraw to dwa rodzaje zapraw.

Zaprawa to substancja, która utrzymuje razem cegły lub kamienie ściany. Zaprawy ogólnego przeznaczenia składają się z mieszanki miękkiego piasku, wapna, cementu i wody; lub mieszanina miękkiego piasku, cementu, plastyfikatora i wody, w zależności od zastosowania. Konieczne jest dodanie do zaprawy wapna hydratyzowanego, aby spowolnić proces schnięcia i zapobiec jego pękaniu. Ułatwia również pracę z zaprawą. Plastyfikatory i mrozoodporne współpracują ze sobą, tworząc w mieszance małe pęcherzyki powietrza, które ją wygładzają. W chłodniejszym klimacie są one używane do zastępowania wapna jako zamiennik wapna. Ponieważ mrozoodporność zapewnia jedynie ograniczoną ochronę przed zamarzaniem, nie zaleca się budowania ściany ogrodowej podczas mrozów. Dodając do mieszanki plastyfikatory, należy zawsze stosować się do zaleceń producenta, ponieważ zbyt duża ilość spowoduje, że zaprawa będzie zbyt krucha. Niektóre cementy murarskie zawierają już plastyfikator, który jest gotowy do użycia. Inną opcją jest zakup worków z zaprawą, które zostały już wstępnie wymieszane w odpowiednich proporcjach. Pomimo tego, że są droższe, przydają się do drobnych zadań. Ponadto, jeśli chcesz, możesz kupić różne kolorowe zaprawy pasujące do różnych rodzajów materiałów ściennych.

Mieszanki zaprawy i tłuczka

Około 55 cegieł można ułożyć za pomocą jednego worka 25 kg piasku połączonego z innymi materiałami i wymieszanego zgodnie z proporcjami wskazanymi w poniższej tabeli.

Przechowywanie rzeczy

Utrzymuj suche zapasy cegieł i zapraw, dopóki nie będziesz gotowy do ich użycia. Dobrym pomysłem jest przykrycie cegieł, piasku i żwiru folią, aby zapobiec ich uszkodzeniu. Poza tym spróbuj podnieść worki z cementem z ziemi i przykryj je plastikowym arkuszem lub trzymaj je w środku, jeśli to możliwe.

Ważenie i pomiary zaprawy

W większości przypadków do odmierzenia materiałów na zaprawę wystarczy łopata. Jeśli jednak kolor zaprawy zmieni się na niektórych rodzajach ścian (takich jak cegła licowana lub mur z ostrołukiem), pogorszy to ogólny wygląd. Pomiar zaprawy zapobiega temu, ponieważ pozwala na dokładniejsze zmierzenie proporcji mieszanki, zamiast po prostu używać łopaty, jak zwykle. Używając pisaka, narysuj linię na wewnętrznej stronie wiadra, aby przedstawić jedną jednostkę mieszanki.Następnie, jeden po drugim, wsypuj składniki do wiadra, upewniając się, że każda miarka jest na poziomie linii na dole

Jak zrobić moździerz i tłuczek

Możliwe jest mieszanie zaprawy ręcznie lub za pomocą betoniarki; jednak ręczne mieszanie zaprawy nie przynosi żadnych praktycznych korzyści, chyba że potrzebujesz tylko niewielkiej ilości zaprawy. Powinieneś zużyć zaprawę w ciągu dwóch godzin od jej utworzenia (a nawet mniej, jeśli na zewnątrz jest gorąco), więc zrób tyle, ile myślisz, że będziesz w stanie użyć w tym czasie. Jako bardzo podstawową wytyczną, odczekaj około dwóch minut na ułożenie każdej cegły. Wymieszaj zaprawę na równej powierzchni, takiej jak kawałek sklejki, a jeśli używasz miksera, upewnij się, że również jest na równym podłożu. Ważne jest również, aby zaprawa lub beton nie wyschły na twoim sprzęcie. Od czasu do czasu porządnie je czyść twardą szczotką.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Podczas mieszania zaprawy lub betonu bardzo ważne jest, aby chronić oczy, ręce i twarz za pomocą okularów ochronnych, rękawiczek i maski na twarz. Należy również unikać wkładania rąk, a nawet łopaty, do miksera podczas jego pracy.

Zaprawa jest mieszana ręcznie.

Dokładnie połącz suche składniki zaprawy w dużej misce do mieszania. Czystą wodę (w połączeniu z plastyfikatorem, jeśli jej używasz) należy wlać do otworu w środku stosu, który należy wykonać łopatą. Następnie delikatnie włóż suchą mieszankę do wody, pozwalając jej wsiąknąć. W razie potrzeby dodaj więcej wody, aby uzyskać gładką konsystencję. Konsystencja zaprawy jest bardzo istotna – w żadnym momencie procesu nie może być zbyt sucha ani zbyt rzadka. Zrób wgniecenie w mieszance łopatą, aby zobaczyć, jak zareaguje. Jeśli jest to proste, a zaprawa zachowuje swoją formę, uzyskujesz odpowiednią konsystencję.

Korzystanie z miksera

Napełnij mikser około jedną czwartą wiadra wody. Zacznij od dodania połowy piasku, a następnie cementu i wapna, jeśli go używasz. Włącz mikser i stopniowo dodawaj resztę piasku, a także w razie potrzeby więcej wody. Upewnij się, że wszystko dokładnie wymieszałeś, aż uzyskasz gładką konsystencję.

Jak wykonać ścianę ogrodową?

 • Każda ściana o wysokości powyżej jednego metra przy drodze publicznej lub wolnostojąca o wysokości dwóch metrów wymaga pozwolenia na budowę.
 • W przypadku solidnej i wytrzymałej ściany ogrodowej fundamenty nie powinny być głębsze niż 30 cm (12 cali).
 • Podwyższone łóżko z roślinami u podnóża brzydkiej ściany może pomóc ją ukryć.
 • Ściany ogrodowe mogą powstrzymywać glebę, tworząc taras lub zapobiegając upadkowi stromo nachylonego brzegu.
 • Zasady budowlane nie dotyczą ogrodzeń, murów ani bram.
 • Pomimo braku przepisów budowlanych, konstrukcje muszą być solidne i dobrze utrzymane.
 • Materiały użyte do stworzenia domu, a także materiały użyte w pobliskich budynkach i ścianach to inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę.
 • Jeśli wybierzesz projekt, upewnij się, że masz dostępną odpowiednią zaprawę.
 • Aby zbudować budynek z cegły, musisz poćwiczyć cięcie cegieł.
 • Odmierz cegłę linijką i zaznacz ołówkiem linię cięcia ze wszystkich czterech stron.
 • Nabij linię dookoła cegły za pomocą delikatnie wbitego wałka młotkiem maczugowym.
 • Następnie, z wcięciem (lub 'żabą') stroną do dołu, uderz ją wystarczająco mocno, aby całkowicie ją przeciąć.
 • Zaprawa to klej, który łączy ze sobą cegły lub kamienie.
 • Zaprawy ogólnego zastosowania obejmują miękki piasek, wapno, cement i wodę.
 • Zatrudnienie zamykaczy matek na naprzemiennych kursach w celu rozłożenia stawów
 • Ściana dwuwarstwowa wymaga 120 cegieł na metr kwadratowy powierzchni podłogi.
 • Zrobienie moździerza i tłuczka jest trudne, ale jest kilka sztuczek.
 • Utrzymuj cegły i zaprawę suchą, dopóki nie będziesz gotowy do ich wykorzystania
 • Podczas mieszania zaprawy ręcznie lub za pomocą betoniarki należy używać okularów ochronnych, rękawic i maski na twarz.
 • Jeśli używasz miksera, połącz piasek i wapno przed dodaniem dodatkowej wody.
 • Wymieszaj wszystko, aż będzie gładkie.
 • Jeśli zaprawa zachowuje swój kształt, ma odpowiednią konsystencję.
 • Usuń piasek z mieszalnika, jeśli był używany w operacji mieszania.

Napisane przez
Zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals