Jaki jest najlepszy sposób wykrywania usterek elektrycznych?

DIY electrical home home improvement how to

Dowiedz się więcej o tym, jak identyfikować usterki elektryczne w tym artykule.

What is the best way to detect electrical faults?

Jak można wykryć problemy elektryczne?

Urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi. Aby uniknąć uszkodzeń, wyłącz główne zasilanie w jednostce konsumenckiej/skrzynce bezpieczników. W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z kompetentnym ekspertem, który posiada samocertyfikację w zakresie prac elektrycznych. Jak wymienić przepalony bezpiecznik za pomocą samodzielnego przewodnika naprawy domu Ważne jest, aby używać bezpieczników o odpowiedniej wartości; zbyt niska ocena może powodować częste dmuchanie.

Aby sprawdzić, czy bezpiecznik wkładki jest przepalony, podłącz oba końce multimetru do bezpiecznika. Po wyłączeniu zasilania wyjmij bezpiecznik wkładu. Sprawdź, czy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony, a bezpiecznik znajduje się we właściwym miejscu. Następnie możesz przywrócić zasilanie, wymieniając bezpiecznik. Jeśli spali się przewód bezpiecznika, wymień go na nowy o tej samej wartości.

Kiedy gniazdko elektryczne lub urządzenie nie działa, jest to bardzo niewygodne. W większości przypadków jednak powinieneś być w stanie zidentyfikować źródło problemu, a w niektórych przypadkach samodzielnie rozwiązać problem. Aby jednak wykonać jakąkolwiek operację elektryczną, musisz najpierw nauczyć się izolować obwód i dwukrotnie sprawdzić, czy nie jest on żywy i nie kopie.

Po pierwsze, bezpieczeństwo musi być priorytetem.

Elementy elektryczne muszą być montowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi w celu zapewnienia osobistego bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek pytań lub gdy jest to wymagane przez prawo, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który jest członkiem programu samocertyfikacji elektrycznej. Dodatkowe informacje są dostępne w Internecie lub za pośrednictwem władz lokalnych. Nigdy nie ryzykuj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo elektryczne. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac elektrycznych należy podjąć następujące środki bezpieczeństwa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo:

 • Wyłącz główne zasilanie jednostki konsumenckiej/skrzynki bezpieczników, aby zapobiec uszkodzeniom. Wyjmij bezpiecznik obwodu z obwodu, nad którym chcesz pracować, aby go odizolować. Trzymaj to w kieszeni, aby zapobiec możliwości nieumyślnej wymiany.
 • Alternatywnie, jeśli możesz, wyłącz wyłącznik i zablokuj go.
 • Zauważ, że pracujesz nad obwodem i dołącz notatkę do urządzenia.
 • Użyj testera gniazdka lub testera/miernika napięcia dla obwodów oświetleniowych, aby upewnić się, że obwód nie jest martwy.

Jakie jest 7 kroków do zidentyfikowania usterki elektrycznej?

 • Wyłącz wszystkie wyłączniki w domu.
 • Włącz główny wyłącznik bezpieczeństwa, jeśli nie jest jeszcze włączony.
 • Resetuj każdy wyłącznik pojedynczo.
 • Zidentyfikuj obwód, który nie działa prawidłowo.
 • Ponownie wyłącz wszystkie przełączniki.
 • Ponownie podłącz zasilanie do budynku.
 • Uzyskaj usługi elektryka zajmującego się wyszukiwaniem usterek.

Bezpieczniki i wyłączniki?

Każdy z obwodów elektrycznych w Twoim domu jest wyposażony w bezpiecznik lub wyłącznik automatyczny. Mogą to być MCB (miniaturowy wyłącznik) lub RCBO (wyłącznik różnicowoprądowy z zabezpieczeniem przeciążeniowym). Urządzenia te chronią obwód przed przeciążeniem, które może generować ciepło w okablowaniu, które topi izolację i powoduje pożar. Reagują również na zwarcia, które powstają, gdy przewodzące prąd rdzenie kabli stykają się ze sobą. Może się tak zdarzyć, jeśli rdzenie poluzują się wewnątrz akcesorium elektrycznego lub jeśli kabel zostanie przypadkowo przebity wiertłem lub gwoździem. Bezpieczniki zawierają specjalny drut, który topi się, oddziela i odcina dopływ prądu, jeśli obwód pobiera zbyt dużo prądu lub występuje zwarcie. Drut może być odsłonięty wewnątrz nośnika lub może znajdować się w specjalnym naboju.Wyłączniki automatyczne to wyłączniki samoczynne, które wyłączają się w tych samych okolicznościach i można je zresetować, naciskając przycisk lub uruchamiając przełącznik. Zapotrzebowanie na obwody jest różne (na przykład oprawy oświetleniowe zużywają mniej energii elektrycznej niż większość urządzeń z wtyczką). Tak więc, oprócz kabli o różnych rozmiarach, obwody są chronione bezpiecznikami lub wyłącznikami o różnych wartościach znamionowych. Obwody oświetleniowe są zabezpieczone bezpiecznikami 5 lub 6 A, obwody gniazd bezpiecznikami 30 lub 32 A, grzałka zanurzeniowa bezpiecznikiem 15 lub 16 A i tak dalej. Bardzo ważne jest, aby używać bezpieczników o odpowiedniej wartości. Jeden ze zbyt niską oceną będzie dalej grał, podczas gdy ten ze zbyt wysoką oceną może nie chronić obwodu przed przeciążeniem - z potencjalnie fatalnymi konsekwencjami.

Bezpieczeństwo przede wszystkim - Uciążliwe zadziałanie RCD

Aby zapobiec wyłączeniu się systemów chronionych wyłącznikami RCD, należy pracować przy wyłączonym całym zasilaniu. Wyłączenie wyłącznika lub wyjęcie bezpiecznika obwodu izoluje tylko stronę L (pod napięciem) obwodu, podczas gdy N (neutralny) pozostaje podłączony do sieci. Jest to dość bezpieczne przy pracy z obwodem, ale oznacza to, że jakikolwiek kontakt z przewodem N spowoduje wyzwolenie RCD i wyłączenie całego zasilania domu. Jest to nie tylko irytujące, ale może być również niebezpieczne, gdy jesteś w trakcie naprawy.

W jaki sposób najlepiej stwierdzić, czy przepalił się bezpiecznik wkładki?

Bezpieczniki nabojowe wyglądają jak pociski strzelby i możesz sprawdzić, czy bezpiecznik naboju się przepalił, dotykając obu końców multimetru obu końców bezpiecznika naboju w tym samym czasie. Niska rezystancja wskazuje, że bezpiecznik się nie przepalił; wysoka rezystancja świadczy o przepaleniu bezpiecznika.

Czy mogę samodzielnie wymienić bezpiecznik?

Na szczęście wymiana przepalonego bezpiecznika to bardzo prosty projekt naprawy domu „zrób to sam”. Przy odrobinie podstawowej wiedzy na temat skrzynki bezpieczników i krótkiej podróży do sklepu ze sprzętem wrócisz do pracy w mgnieniu oka.

Co dokładnie znajduje się wewnątrz bezpiecznika kasetowego?

Wewnętrznie metalowy pasek łączy oba metalowe końce korpusu bezpiecznika, który znajduje się w bezpieczniku. Zwarcie lub usterka występuje w dowolnym miejscu obwodu lub jeśli obwód jest przeciążony, metalowy pasek lub łącze nagrzewa się i szybko topi, umożliwiając ponowne otwarcie obwodu i odłączenie zasilania.

Jak wymienić bezpiecznik we wkładzie?

Wymiana bezpiecznika kasetowego jest prosta; jednak ważne jest, aby wybrać odpowiednią wartość znamionową bezpiecznika dla obwodu, ponieważ bezpieczniki różnią się rozmiarem i kodowaniem kolorami w zależności od ich wartości znamionowej.

 1. Zasilanie powinno być wyłączone, a następnie wyjęty bezpiecznik kasety. Niektóre są po prostu utrzymywane na miejscu za pomocą zacisków sprężynowych i można je podważyć, podczas gdy inne wymagają dostępu do uchwytu bezpieczników poprzez poluzowanie śruby z tyłu skrzynki bezpieczników.
 2. Włóż nowy bezpiecznik o odpowiedniej wartości znamionowej w zaciski sprężynowe lub w otwarte końce kołków nośnika, w zależności od tego, jak chcesz go użyć. W razie potrzeby nośnik bezpiecznika powinien zostać ponownie zmontowany. Sprawdź, czy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony i czy bezpiecznik został wymieniony - często kołki są przesunięte w jedną stronę, więc bezpiecznik będzie pasował tylko w jedną stronę. Po tym będziesz mógł przywrócić prąd.

Jak prawidłowo wymienić przewód bezpiecznika?

Przewód bezpiecznika powinien być widoczny, jeśli przepalił się bezpiecznik wielokrotnego użytku, co oznacza, że ​​bezpiecznik został uszkodzony. Należy go wymienić na nowy przewód bezpiecznika o odpowiednim prądzie znamionowym.

Wskazówka dnia: Zabezpiecz jednostkę przyłączeniową.

Złącza z wyłącznikiem ściennym i bezpiecznikiem kasetowym służą do trwałego podłączenia urządzeń stacjonarnych do instalacji elektrycznej. Przełącznik jednostki przyłączeniowej musi być wyłączony przed wymianą bezpiecznika w jednostce przyłączeniowej.Następnie wyjmij lub podważ uchwyt bezpiecznika. Wyjmij bezpiecznik i wymień go na nowy, który ma odpowiednią wartość znamionową. Przed ponownym podłączeniem zasilania sprawdź, czy uchwyt został całkowicie wciśnięty lub wkręcony z powrotem.

 1. Usuń przepalony bezpiecznik z odbiornika, wyłączając zasilanie i podnosząc pokrywę bezpiecznika. Odkręć śruby zacisków i wyciągnij przewód bezpiecznika z gniazda.
 2. Używając długości przewodu bezpiecznika o odpowiedniej wartości znamionowej, włóż go do uchwytu przewodu bezpiecznika. Palcami owinąć końcówki przewodów ciasno wokół zacisków, ale nie napinać ich. Usuń nadmiar materiału przed dokręceniem śrub. Przed wymianą bezpiecznika sprawdź, czy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony. Załóż pokrywę i ponownie zasil wyłącznik.

Jakie są najlepsze sposoby identyfikacji usterek elektrycznych?

 • Urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi.
 • Aby uniknąć uszkodzeń, wyłącz główne zasilanie jednostki konsumenckiej/skrzynki bezpieczników.
 • Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z kompetentnym ekspertem, który posiada samocertyfikację w zakresie prac elektrycznych.
 • Jak wymienić przepalony bezpiecznik na przewodnik naprawy domowej DIY
 • Konieczne jest używanie bezpieczników o odpowiedniej wartości znamionowej; zbyt niska ocena może powodować częste dmuchanie.
 • Aby sprawdzić, czy bezpiecznik wkładki jest przepalony, należy połączyć oba końce multimetru z bezpiecznikiem.
 • Po wyłączeniu zasilania wyjmij bezpiecznik kasety.
 • Sprawdź, czy główny wyłącznik zasilania jest wyłączony i czy bezpiecznik znajduje się we właściwym miejscu.
 • Potem możesz przywrócić zasilanie poprzez wymianę bezpiecznika.
 • Jeśli spali się przewód bezpiecznika, wymień go na nowy o tej samej wartości.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals