Jak najlepiej zainstalować prysznic?

bathroom bathtub or shower bidet installation guide how to install shower shower heads

Najważniejsze kwestie dotyczące instalacji prysznica.

What is the best way to install a shower?

Jaka jest najskuteczniejsza metoda montażu prysznica?

Prysznic z mieszaczem z pompą lub bez, prysznic wysokociśnieniowy lub prysznic elektryczny to opcje. Element grzewczy, podobny do tego, który znajduje się w czajniku, podgrzewa wodę przechodzącą przez prysznic elektryczny. Zanim zaczniesz instalować prysznic, musisz najpierw przygotować rury i wykonać połączenie elektryczne. Nie ma potrzeby stosowania pompy, jeśli masz bojler wielofunkcyjny lub jeśli zimna woda jest dostarczana bezpośrednio z sieci wodociągowej. Prysznic elektryczny potrzebuje własnego dedykowanego obwodu z jednostki konsumenckiej, a ostateczne podłączenie powinien wykonać elektryk dla własnego bezpieczeństwa.

Aby chronić obwód, należy zamontować RCD (urządzenie różnicowoprądowe) Po włączeniu wody upewnij się, że poręcz jest wystarczająco wysoka, aby głowica prysznicowa nie zwisała mniej niż 25 mm poniżej przelewu poziom wanny, brodzika, umywalki lub bidetu. Jeśli prysznic z baterią termostatyczną nie jest wyposażony w pompę, możesz nadal korzystać z rozgałęzień, aby uzyskać wodę z ciepłej i zimnej instalacji wodociągowej. Kabina prysznicowa nie powinna być montowana w miejscu, w którym zimą będzie narażona na mrozy. Przed zainstalowaniem prysznica sprawdź, czy wszystkie wymagane elementy są na swoim miejscu i działają. W przypadku prysznica z baterią termostatyczną ilość wody przepływającej przez głowicę prysznicową może być ponad czterokrotnie większa.

Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, może być konieczna modernizacja do większego zasobnika ciepłej wody. Chociaż pompa wspomagająca to wspaniały pomysł, nie można jej podłączyć bezpośrednio do kotła dwufunkcyjnego ani do zimnej wody z sieci. Brodzik jest łatwy w montażu, jednak różne konstrukcje mogą wymagać różnych sposobów montażu. Zanim zaczniesz budować swoją obudowę, upewnij się, że masz na swoim miejscu brodzik, zawór mieszający, instalację wodno-kanalizacyjną i płytki. Możesz wybierać spośród różnych stylów drzwi do swojej obudowy, w tym drzwi na zawiasach i obrotowe, drzwi składane i przesuwne i nie tylko.

Możesz mieć kilka opcji, jeśli Twoja podłoga jest solidna lub jeśli nie możesz stworzyć wystarczającego spadku do odprowadzania wody pod podwieszoną podłogą. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, być może będziesz musiał zastanowić się, w jaki sposób poprowadzisz rury drenażowe i jaka wysokość będzie potrzebna pod tacą do kanalizacji. Możesz podnieść tacę nad podłogę, stawiając ją na postumencie, jeśli wybierzesz obudowę ze stopniem do tacy. Jeśli nie ma miejsca na płytkie syfony, pod brodzikiem można umieścić syfon kompaktowy. Zdejmij obudowę i sprawdź pod miejscami mocowania za pomocą elektronicznego wykrywacza ukrytych rur i kabli.

Upewnij się, że kołki rozporowe są wsunięte do końca w otwory, tak aby wystawały poza głębokość płytki. Nie chcesz tego zrobić sam? Współpracujemy z licencjonowanymi profesjonalistami, aby zapewnić sprawny przebieg przebudowy łazienki od początku do końca. Podczas zakupu ważne jest, aby wybrać prysznic, który pasuje do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Prysznice są również zestawiane na różne sposoby, co należy wziąć pod uwagę. Skorzystaj z naszych instrukcji instalacji, aby pomóc Ci zainstalować nowy prysznic.

Wybór prysznica - jaki masz system dystrybucji wody?

Systemy zasilane grawitacyjnie (te, które zawierają zasobnik ciepłej wody w piwnicy i zbiornik na zimną wodę na poddaszu) zapewniają największą elastyczność w zakresie instalacji. Możesz zdecydować się na prysznic z mieszaczem z pompą lub bez, prysznic z hydromasażem lub prysznic elektryczny. Prysznic z mieszaczem lub prysznic elektryczny to jedyny wybór, jeśli masz bojler wielofunkcyjny lub jeśli zimna woda jest dostarczana bezpośrednio z sieci wodociągowej. Wynika to z faktu, że kocioł dwufunkcyjny lub zasilanie sieciowe nie pozwalają na zainstalowanie pompy.

Instalacja prysznica elektrycznego: przewodnik krok po kroku

Prysznic elektryczny jest wyposażony w element grzejny podobny do czajnika, który ogrzewa przepływającą wodę. Temperaturę wody można regulować, zmieniając tempo, w jakim przepływa przez Element grzewczy. Ponieważ większość pryszniców nie jest wyposażona w termostat, temperatura wpływającej wody będzie miała wpływ na temperaturę prysznica. Prysznic elektryczny można umieścić nad wanną lub w oddzielnej kabinie. Wybierając miejsce umieszczenia, upewnij się, że wokół niego jest wystarczająco dużo miejsca, aby można było zdjąć przednią pokrywę w przypadku konieczności serwisowania. Rura doprowadzająca wodę może wchodzić do urządzenia od góry, od dołu lub od tyłu, w zależności od rodzaju używanego urządzenia. Sprawdź instrukcje producenta i upewnij się, że masz odpowiednią ilość kabla wychodzącego ze ściany, aby podłączyć go do listwy zaciskowej przed kontynuowaniem. Woda powinna być włączona przed podłączeniem urządzenia, aby usunąć wszelkie zabrudzenia z linii wlotowej wody, ponieważ wszelkie drobne cząstki mogą spowodować uszkodzenie nowego prysznica. Następnie zakręć wodę i opróżnij rurę.

Przygotowanie

Przed rozpoczęciem instalacji prysznica konieczne jest przygotowanie rur i podłączenie zasilania elektrycznego. Przygotowanie rurociągów. Wlej zimną wodę do prysznica z pojedynczej rury o średnicy 15 mm, która biegnie od źródła zimnej wody w pobliżu zbiornika magazynowego do ściany, na której zostanie zainstalowany prysznic. Umieścić znacznik w miejscu rury wlotowej i kabla zasilającego, jednocześnie przytrzymując kabinę prysznicową w miejscu. Przed przewierceniem ściany upewnij się, że używasz wykrywacza rur i kabli, aby upewnić się, że nie ma ukrytych rur ani kabli. Następnie przełóż rurę przez ścianę w wyznaczonym miejscu. Zamontuj zawór odcinający w rurze i podłącz go do urządzenia za pomocą odpowiedniego złącza.

Zapewnienie źródła zasilania elektrycznego. Zrób otwór w ścianie na przewód elektryczny. Pamiętaj, że długość przebiegu kabla i moc prysznica w kilowatach są również czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, dlatego przed zakupem kabla zapoznaj się z instrukcjami producenta. Poprowadź przewód z lokalizacji prysznica do dwubiegunowego przełącznika sznurkowego, który jest umieszczony na suficie. Zgodnie z przepisami dotyczącymi okablowania IEE, musi on mieć wskaźnik włączenia/wyłączenia i nie może być instalowany w strefach zagrożenia 1 lub 2 budynku. Prysznic elektryczny wymaga własnego, dedykowanego obwodu z jednostki konsumenckiej, a dla własnego bezpieczeństwa powinieneś zlecić wykonanie ostatecznego podłączenia elektrykowi. Należy również zainstalować RCD w celu zabezpieczenia obwodu (urządzenie różnicowoprądowe).

 1. Przytrzymaj kabinę prysznicową na miejscu i użyj ołówka chińskiego, aby zaznaczyć położenie otworów montażowych. Używając wiertła do kamienia, wywierć otwory we wskazanych miejscach. Wiertło do płytek lub taśma maskująca nałożona na płytki przed wierceniem może zapobiec ślizganiu się wiertła podczas wiercenia w wyłożonej płytkami powierzchni. Zainstaluj kilka kołków ściennych i nałóż niewielką ilość higienicznego silikonowego uszczelniacza na każdy z nich.
 2. Aby korzystać z urządzenia, należy przeprowadzić rurę i przewód zasilający przez tylną płytę. Następnie przymocuj go do ściany za pomocą dołączonych śrub.
 3. Podłącz rurę wlotową do kabiny prysznicowej, dokręcając złączkę zaciskową za pomocą klucza do rur, aby upewnić się, że jest bezpieczna.
 4. Podłącz żyłę przewodu pod napięciem i przewód neutralny do zacisków „obciążenia” w urządzeniu, a rdzeń uziemiający kabla do zacisku uziemienia urządzenia, aby zabezpieczyć połączenie z urządzeniem.
 5. Upewnij się, że gumowa uszczelka jest prawidłowo zainstalowana, postępując zgodnie z zaleceniami producenta podczas montażu pokrywy.
 6. Upewnij się, że poręcz została zamontowana wystarczająco wysoko, aby głowica prysznicowa nie wisiała mniej niż 25 mm poniżej poziomu przelewania wanny, brodzika, umywalki lub bidetu po włączeniu wody W przeciwnym razie brudna woda może ponownie dostać się do źródła czystej wody przez wyciek.
 7. Jeden koniec węża należy przykręcić do słuchawki, upewniając się, że dołączone są podkładki. Upewnij się, że wszystko działa prawidłowo, postępując zgodnie ze wskazówkami producenta, a następnie przykręć drugi koniec węża do kabiny prysznicowej.

Co należy wiedzieć o montażu prysznica z baterią termostatyczną

Jeśli Twoja bateria prysznicowa z baterią termostatyczną nie jest wyposażona w pompę, nadal możesz zasilać ją wodą z ciepłej i zimnej instalacji wodociągowej za pośrednictwem połączeń rurowych. Podłącz je tak blisko zbiorników zimnej i ciepłej wody, jak to możliwe, a następnie poprowadź je pod prysznic i wyjdź przez ścianę. W systemie grawitacyjnym wysokość zbiornika zimnej wody nad prysznicem określa ciśnienie przepływającej przez niego zarówno gorącej, jak i zimnej wody. Aby uzyskać dobre natężenie przepływu i ciśnienie z głowicy prysznicowej bez pompy, potrzebujesz co najmniej jednego metra przestrzeni między dnem zbiornika a głowicą prysznicową. Może być konieczne podniesienie zbiornika zimnej wody lub zainstalowanie pompy w systemie, jeśli różnica wysokości między wami nie jest wystarczająca.

Należy podjąć środki ostrożności w tej sytuacji.

Zanim zaczniesz używać miksera, sprawdź, czy został on zainstalowany, uruchomiony, obsługiwany i konserwowany zgodnie ze specyfikacjami producenta. Zwróć szczególną uwagę na instrukcje dostarczone przez producenta. Kabina prysznicowa nie może być umieszczona w miejscu, w którym będzie narażona na działanie mrozu w okresie zimowym. Sprawdź zawartość, aby upewnić się, że wszystkie niezbędne elementy są obecne i prawidłowe. Upewnij się, że wszystkie otwory zaworów zostały odpowiednio zakryte przed rozpoczęciem instalacji mieszadła, aby uniknąć przedostawania się brudu do systemu podczas pracy na rurociągu zasilającym.

 1. Przed zainstalowaniem prysznica sprawdź rodzaj posiadanej ściany i czy zawór prysznicowy jest do niej odpowiedni.
 2. Montaż instalacji wodociągowej w obszarze prysznica może rozpocząć się po ustaleniu, gdzie chcesz umieścić prysznic i w którą stronę będą wchodziły rury (na przykład wznoszące się, opadające lub tylne). W rezultacie ważne jest, aby rury ciepłej i zimnej wody były bezpiecznie połączone ze ścianą lub panelem w celu podparcia zaworu i zapobieżenia jego przemieszczaniu się po zamontowaniu.
 3. Uwaga! Przed podłączeniem zaworu prysznicowego wykonaj ostatnią kontrolę, aby upewnić się, że oliwki kompresyjne są prawidłowo umieszczone i że wszystkie przewody zostały całkowicie wyczyszczone. Włączając dopływ wody, możesz sprawdzić, czy nie ma wycieków.
 4. Zainstaluj armaturę wylotową w odpowiednich miejscach (szczegółowe instrukcje dotyczące instalacji znajdują się w instrukcji montażu dostarczonej przez producenta).

Dołączenie pompy to dobry pomysł.

Dodanie pompy wspomagającej do prysznica z baterią termostatyczną może zwiększyć ponad czterokrotnie ilość wody przepływającej przez głowicę prysznica. Pompę można schować pod wanną lub schować w szafie wentylacyjnej lub na strychu, aby nie była widoczna dla gości (choć można ją usłyszeć w działaniu). Należy jednak pamiętać, że nie można podłączyć pompy do kotła dwufunkcyjnego lub zimnej wody, która pochodzi bezpośrednio z sieci. Aby uzyskać jak najwięcej z tego, może być konieczna modernizacja do większego zasobnika ciepłej wody.

Instrukcja montażu baterii prysznicowej i poręczy

Ustaw drążek prysznicowy wystarczająco wysoko, aby pomieścić najwyższą osobę w gospodarstwie domowym, ale nie tak nisko, aby głowica prysznicowa zwisała poniżej 25 mm poniżej poziomu wylewu brodzika, wanny lub sąsiedniej umywalki , ponieważ może to spowodować obrażenia. Jeśli jest zbyt niska, zużyta woda może zostać ponownie wprowadzona do wodociągu w gospodarstwie domowym.

1. Aby rozpocząć, zatkaj otwór otaczający każdą rurę wlotową higienicznym silikonowym uszczelniaczem, aby zapobiec przedostawaniu się wody. Odkręć krany z ciepłą i zimną wodą, aby wypłukać rury i złączki. Następnie, przed podłączeniem kształtek do rur, przymocuj złączkę do każdej rury i dokręć termostatyczny zawór mieszający za pomocą klucza nastawnego za pomocą klucza nastawnego. Sprawdź, czy nie ma wycieków, włączając jednocześnie ciepłą i zimną wodę. Jeśli wszystko jest wodoodporne, możesz wyjąć mikser i zastąpić go chromowanymi końcówkami rur przed ponownym zainstalowaniem miksera.

2. Przymocuj dźwignię i uchwyt do szyny ślizgowej za pomocą dostarczonych śrub. Następnie na końcach szyny przymocuj wsporniki i zaznacz ołówkiem położenie otworu mocującego dla najniższego wspornika.

3. Na początek użyj detektora elektronicznego, aby dokładnie sprawdzić obszar, aby upewnić się, że nie ma ukrytych rur ani przewodów. Po wskazaniu położenia suportu wywierć w nim otwór pilotażowy. Zainstaluj kołek i nałóż niewielką ilość silikonu sanitarnego na gwint kołka.

4. Wyjmij szynę ślizgową ze wsporników i włóż dostarczoną śrubę do dolnego otworu wspornika dolnego, aby zamocować go na miejscu. Aby określić położenie górnego otworu mocującego, wystarczy ponownie przymocować szynę do dolnego wspornika, a drugi wspornik montażowy do górnej części szyny, jak pokazano na ilustracji. Sprawdź pionowość elementu za pomocą poziomicy i zanotuj położenie górnego otworu mocującego na ścianie.

5. Zdejmij poręcz i przystąp do wiercenia i zaślepiania ściany w taki sam sposób, jak poprzednio. Następnie, z szyną we właściwej pozycji, przykręć górny wspornik. Na koniec przymocuj osłony wspornika do wspornika górnego i dolnego.

 

Montaż brodzika to prosty proces.

Gdy instalacja odpływowa jest gotowa, możesz zainstalować brodzik i podłączyć odpływ z brodzika do syfonu w łazience. Przed kontynuowaniem należy jednak zapoznać się z instrukcjami producenta dotyczącymi instalacji, ponieważ różne projekty mogą wymagać nieco innych procedur instalacji.

1. Trzymając tacę na boku, nałóż warstwę silikonu sanitarnego wokół otworu na odpady, aż zostanie całkowicie uszczelniony.

2. Upewnij się, że odpływ odpadów jest włożony do otworu tak, aby był uszczelniony szczeliwem. Przed dokręceniem nakrętki zabezpieczającej za pomocą klucza nastawnego należy sprawdzić, czy wszystkie dostarczone podkładki zostały zamontowane. Następnie możesz przymocować pułapkę do zrzutu odpadów.

3. Załóż parę rękawic ochronnych i zacznij mieszać zaprawę. Za pomocą kielni nałóż cienką warstwę kleju na podłogę, na której zostanie umieszczona taca, a następnie przymocuj ją na miejscu.

4. Włóż tacę do moździerza, używając poziomicy, aby upewnić się, że nie jest pochylona w żadnym kierunku. W zależności od tego, jak trudno jest dokładnie wypoziomować, może być konieczne podniesienie tacy i wyregulowanie zaprawy. Za pomocą kielni oczyść krawędzie i usuń nadmiar nagromadzonej zaprawy. Następnie zakończ pracę, otwierając klapę w podłodze i w razie potrzeby mocując syfon do rury kanalizacyjnej.

Montaż kabiny prysznicowej to prosty proces.

Kabinę prysznicową można kupić jako część nowej instalacji łazienkowej lub jako dodatek do istniejącego zestawu łazienkowego.Mogą być umieszczone w rogu pomieszczenia lub przy płaskiej ścianie w zależności od ich wielkości Istnieje wiele typów drzwi dostępnych dla Twojej obudowy, w tym drzwi na zawiasach i obrotowe, a także drzwi składane i przesuwne, które są doskonałą przestrzenią- opcje zapisywania. Musisz mieć brodzik, zawór mieszający, orurowanie i kafelki na swoim miejscu, zanim zaczniesz instalować kabinę. Dostępnych jest jednak wiele innych projektów, a każdy z nich jest umieszczony w nieco inny sposób niż ten pokazany tutaj, więc przed przystąpieniem do realizacji projektu należy zapoznać się ze wskazówkami producenta. Bardzo ważne jest, aby ściana i taca każdej obudowy były całkowicie wodoszczelne, a słupki ramy były pionowe. Prysznic generuje dużo pary i kondensacji, co może powodować problemy z wilgocią. W rezultacie zdecydowanie zaleca się rozważenie zainstalowania wentylatora wyciągowego w celu wentylacji przestrzeni.

W zestawie rury kanalizacyjne i syfon.

Zanim wybierzesz kabinę prysznicową, przed podjęciem ostatecznej decyzji musisz dowiedzieć się, w jaki sposób poprowadzisz rury drenażowe i jaka wysokość będzie potrzebna pod tacą na rury . Możliwe, że uda Ci się zrobić otwór w podłodze na rurę kanalizacyjną. W takim przypadku konieczne będzie również skonstruowanie włazu dostępowego. W tym celu możesz rozszerzyć otwór syfonu poza miejsce, w którym będzie znajdować się zewnętrzna krawędź brodzika, lub utworzyć w pobliżu właz pomocniczy, który będzie w zasięgu syfonu. W zależności od tego, czy podłoga jest solidna, czy też nie jesteś w stanie zapewnić wystarczającego spadku do odprowadzania wody pod podwieszoną podłogą, możesz mieć wiele możliwości. Alternatywnie możesz wybrać obudowę ze stopniem w górę do tacy lub możesz wybrać podniesienie tacy nad podłogę, instalując ją na cokole. Zamiast płytkiego syfonu, pod brodzikiem można zamontować syfon kompaktowy, jeśli nie ma na niego miejsca. Jest to specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić wymagane uszczelnienie wodne, a jednocześnie jest wystarczająco płytkie, aby zmieścić się pod większością współczesnych konfiguracji brodzików. Czyszczenie jest dodatkowo uproszczone dzięki odłączanej konstrukcji siatki.

 1. Umieść dwa zamocowane panele boczne na równej powierzchni i obficie nałóż silikon sanitarny na zakrzywione rowki u góry iu dołu paneli. Odłożyć na bok. Następnie za pomocą dostarczonych śrub połącz szyny nadproża i progu, uważając, aby nie dokręcić śrub zbyt mocno.
 2. Za pomocą palców włóż plastikowe prowadnice do prowadnic i progów.
 3. Jeśli plastikowe prowadnice są zbyt długie, możesz je przyciąć za pomocą piły do ​​metalu, aby je skrócić.
 4. W prowadnicach wezgłowia i progu włóż dwa ograniczniki drzwi do prowadnicy, aby drzwi były zamknięte. Możesz przenieść je na środek, ale nie martw się, że teraz je naprawisz.
 5. Ustaw kabinę prysznicową na boku i wsuń zakrzywione drzwi przesuwne w listwy wezgłowia i progu, upewniając się, że drzwi są prawidłowo ustawione. Następnie włóż kolejny ogranicznik drzwi zarówno w listwy nadprożowe, jak i progowe otworu.
 6. Zmontuj obudowę, mocując kanały ścienne z każdej strony obudowy i umieszczając ją na tacy, upewniając się, że jest ustawiona pionowo za pomocą poziomicy. Następnie, pracując od wewnątrz obudowy, użyj ołówka chińskiego, aby zaznaczyć położenie otworów mocujących przez wstępnie wywiercone otwory w kanałach ściennych, jak pokazano na ilustracji.
 7. Zdejmij obudowę i użyj detektora elektronicznego, aby wyszukać ukryte rury i przewody pod miejscami mocowania. Zdejmij obudowę i wymień ją. Jeśli wszystko wydaje się być w porządku, wywierć otwory mocujące we wskazanych miejscach. Upewnij się, że kołki są wciśnięte w otwory do końca, tak aby wystawały poza głębokość płytki.
 8. Poprowadź ciągłą warstwę silikonowego uszczelniacza sanitarnego wzdłuż obu kanałów ściennych (patrz ilustracja). Następnie przymocuj obudowę do podstawy za pomocą dostarczonych śrub. Usuń wszelkie dodatkowe uszczelnienie wilgotną szmatką i zapoznaj się z instrukcjami dotyczącymi wszelkich ostatecznych regulacji, które należy wykonać na drzwiach przesuwnych.
 9. Przewiercić otwory w kanałach ściennych i w ramie, zaczynając od środka na zewnątrz. Wkręcić dostarczone śruby i zakryć łby śrub osłonami śrub. Wywierć otwór w plastikowej szynie i wewnętrznym kanale głowicy ograniczników drzwi, a następnie przykręć je na miejsce.
 10. Nałóż ciągły wałek silikonowego uszczelniacza sanitarnego na połączenie między tacą a ścianą wyłożoną kafelkami, aby zakończyć uszczelnienie. Wykonaj tę samą procedurę na obwodzie obudowy.

Podczas procesu instalacji bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Instalację tych elementów należy wykonać zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi, aby zapewnić bezpieczeństwo. Skontaktuj się z wykwalifikowanym specjalistą, który jest zarejestrowany w systemie certyfikacji elektrycznej, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub jeśli wymaga tego prawo. Dodatkowe informacje są dostępne w Internecie lub za pośrednictwem władz lokalnych. O ile nie określono inaczej, wszystkie nowe i zmodyfikowane instalacje muszą być zgodne z najnowszymi przepisami dotyczącymi okablowania IEE. Albo zatrudnij elektryka zarejestrowanego w systemie samocertyfikacji określonym w przepisach, albo jeśli wykonujesz pracę sam, musisz poinformować wydział kontroli budynku władz lokalnych, aby Twoja praca mogła zostać zbadana i przetestowana, zanim zostanie uznana za ukończoną. Nie masz ochoty robić tego sam? Możemy Ci pomóc. Współpracujemy z autoryzowanymi instalatorami, aby zapewnić sprawny przebieg remontu łazienki od początku do końca. Nasz wybór różnych opcji finansowania gwarantuje, że odkryjesz plan, który spełni Twoje potrzeby. Ponadto zapewniamy 2-letnią gwarancję na wykonanie, aby zapewnić Ci spokój ducha. Dowiedz się więcej o naszej usłudze instalacyjnej i umów się na bezpłatną konsultację dotyczącą planowania, aby zacząć od razu!

Wskazówki jak zbudować prysznic

 • Pompy prysznicowe, a także ręczne pompy prysznicowe są dostępne.
 • Podobnie jak czajnik, prysznic elektryczny ma grzałkę, która podgrzewa wodę podczas jej przepływu.
 • Przygotuj rury i zainstaluj zasilanie elektryczne przed zainstalowaniem prysznica.
 • Kocioł kombinowany lub jeśli zimna woda jest dostarczana bezpośrednio z sieci wodociągowej nie wymaga pompy.
 • W celu ochrony obwodu wymagany jest RCD (urządzenie różnicowoprądowe) Upewnij się, że po włączeniu wody umieściłeś poręcz powyżej poziomu przelewu wanny, brodzika, umywalki lub bidetu.
 • Nadal możesz dostarczać wodę do prysznica termostatycznego, korzystając z połączeń rur rozgałęzionych z ciepłej i zimnej instalacji wodociągowej.
 • Kabina prysznicowa nie powinna znajdować się w miejscu, w którym może zamarznąć w okresie zimowym.
 • Nie pomijaj żadnego z istotnych elementów przed zbudowaniem prysznica.
 • Przepływ wody przez głowicę prysznicową jest zwielokrotniany przez prysznic z baterią termostatyczną.
 • Im większy zasobnik ciepłej wody użytkowej, tym większe korzyści.
 • Dopalacze są doskonałe, ale nie będą działać na kotłach dwufunkcyjnych lub z zimną wodą prosto z sieci.
 • Montaż brodzika to prosta czynność, ale nie wszystkie brodziki są takie same.
 • Aby rozpocząć, musisz mieć na swoim miejscu brodzik, zawór mieszający, instalację wodno-kanalizacyjną i płytki.
 • Niektóre opcje drzwi obejmują drzwi na zawiasach lub obrotowe, składane lub przesuwne.
 • Najpierw musisz zdecydować, w jaki sposób poprowadzisz rury drenażowe i jaka głębokość będzie potrzebna pod tacą dla kanalizacji.
 • Upewnij się, że kołki rozporowe są całkowicie wsunięte w otwory, tak aby wystawały poniżej powierzchni płytki
 • Współpracujemy z zatwierdzonymi profesjonalistami, aby zagwarantować, że przebudowa Twojej łazienki przebiegnie bez żadnych problemów.

Autor:
Zespół BrookPad

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals