What is the best way to install additional electrical sockets?

Jaki jest najlepszy sposób na zainstalowanie dodatkowych gniazd elektrycznych?

Przeczytaj więcej o tym, jak mogę dodać dodatkowe gniazda elektryczne do mojego domu?

Zainstaluj gniazdo

Jak zainstalować więcej gniazd elektrycznych?

Prace elektryczne wymaga ekstremalnej ostrożności. Urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi kodami budowlanymi. Wyłącz jednostkę konsumpcyjną lub skrzynkę bezpieczników, aby uniknąć uszkodzeń. Wyłącz wyłącznik i zabezpiecz go, jeśli jest to możliwe. Zaznacz urządzenie, aby pokazać, że nad nim pracujesz. Jeśli nie ma ukrytych rur ani kabli, zabezpiecz skrzynkę montażową na miejscu.

Aby zamontować pudełko w solidnej ścianie, potrzebna jest czysta wgłębienie przez tynk i do cegły. Przykryj rdzeń Ziemi zielonym lub żółtym rękawem, aby go zachować. Następnie dotknij ściany uchwytem młota, słuchając pustego dźwięku. Przytrzymaj pudełko na miejscu, zaznaczając, wiercisz i wypełnij otwory. Przed rozpoczęciem pracy sprawdź przeszkody.

Usuń nokaut, aby wstawić piła podkładki lub piła z płyty gipsowej. Skorodowane gniazdo może zostać zniszczone przez cios, który niszczy płytę czołową lub przegrzanie. Unikaj ponownego umieszczania go, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Mogą być chwile, kiedy potrzebujesz dodatkowego gniazda, gdy nie istnieje. Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dołączenia do obwodu pierścienia jest użycie kabla ostrogi, ale nie można go przymocować do żadnego innego gniazda.

Nie można wyprowadzić ostrogi z gniazda, które już łączy się lub zasila ostrog. Dodatkowa wtyczka nie może powodować wzrostu o 100 metrów kwadratowych w przestrzeni podłogowej obwodu. Przepisy okablowania IEE pozwalają na nieograniczoną liczbę gniazd gniazdek na obwód główny. Jednak powierzchnia podłogi każdego obwodu jest ograniczona. Obwód pierścienia 30/32 amp może obejmować do 100 metrów kwadratowych i dostarczyć do 30/32 wzmacniaczy.

Jeśli masz duży dom i chcesz przedłużyć ostroga przez ścianę do innego pomieszczenia, potrzebujesz osobnego obwodu. Najpierw wyodrębnij obwód, a następnie użyj testera napięcia, aby sprawdzić bieżące gniazdo. Jeśli masz metalowe tabliczki, podłącz kabel rdzenia ziemskiego 1,5 mm2 między płytą czołową a skrzynką montażową. Użyj gumowych przelotek z metalowymi skrzynkami montażowymi, ponieważ ostre krawędzie otaczające metalowe wycięcia mogą zaszkodzić przychodzącym drutowi, jeśli są uwięzione między nimi. Usunięcie zewnętrznego pokrycia kabla ujawnia rdzeń, który powinien rozciągnąć się kilka milimetrów do skrzynki przyłączeniowej. Podłącz rdzenie kabla ostrogi do zacisków w tej kolejności: żyj, aby żyć, neutralny do neutralny i Ziemi na Ziemię. Przed włączeniem mocy dodaj zielone lub żółte rękawy do nagich rdzeni mielonych.

Gniazdki?

Zastąpienie gniazda lub przekształcenie jednego gniazda w podwójne gniazdo to proste zadania. Gniazdki można umieścić na powierzchni lub spłukać ze ścianą. Nawet gdy okablowanie zamontowane na powierzchni jest prostsze (pudełko montażowe jest po prostu przymocowane do ściany, drut jest wkładany, a następnie nakładana jest płyta czołowa), okablowanie zamontowane na spłukanie wygląda ładniej i jest mniej podatne na niezamierzone uszkodzenie niż powierzchnia- zamontowane okablowanie.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Elementy elektryczne muszą być zamontowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi, aby zapewnić bezpieczeństwo osobiste. Jeśli masz wątpliwości lub jest to wymagane przez prawo, zasięgnij porady wykwalifikowanego profesjonalisty, który jest członkiem programu samo certyfikacji elektrycznej. Dodatkowe informacje są dostępne w Internecie lub za pośrednictwem samorządu lokalnego. Nigdy nie ryzykuj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo elektryczne. Poniżej znajdują się środki bezpieczeństwa, które należy podjąć przed wykonaniem jakiejkolwiek pracy elektrycznej:

 • Wyłącz główną moc w polu konsumenckim / bezpiecznika, aby zapobiec uszkodzeniom. Wyjmij bezpiecznik obwodu z obwodu, nad którym chcesz pracować, aby go odizolować. Zachowaj to w kieszeni, aby go nie stracić.
 • Alternatywnie, wyłącz wyłącznik i zablokuj go, jeśli to możliwe - umieść zawiadomienie na urządzeniu, aby wskazać, że pracujesz nad obwodem.
 • Z testerem gniazda lub testerem / miernikiem napięcia do obwodów oświetleniowych upewnij się, że obwód jest całkowicie martwy.

Z pojedynczego gniazda spłukiwania do podwójnego gniazda spłukiwania

Jeśli gniazdo jest zainstalowane, jest niezwykle proste, aby wymienić go na podwójne gniazdo umieszczone na powierzchni. Dostępne są konkretne skrzynki konwersji gniazda do tego celu lub możesz po prostu użyć normalnego podwójnego gniazda i wywiercić je i podłączyć do ściany, jak pokazano na tej ilustracji. Aby zainstalować spłukiwanie gniazda, musisz usunąć stare pole i utworzyć większą wgłębienie dla nowego, który omówimy bardziej szczegółowo. Narzędzia i materiały eksploatacyjne do tego zadania obejmują:

 • Śrubokręt
 • Tester gniazda
 • Rura i detektor kabli
 • Wiertło akcji młotka z kawałkami murarstwa
 • Drutne striptizerki
 • Nowe podwójne gniazdo
 • Wtyczki ścienne i śruby
 • W razie potrzeby zielone / żółte rękawy

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Jeśli kabel nie jest wystarczająco długi, aby dotrzeć do zacisków nowego gniazda bez wysiłku, oprzyj się pokusie wyciągnięcia go z gniazda. Połącz świeży krótki kabel za pomocą zacisku lub bloku terminalowego, który został specjalnie opracowany do pracy. Zrób to jednak tylko wtedy, gdy w skrzynce montażowej znajduje się odpowiednia przestrzeń; Wszystkie połączenia elektryczne muszą być widoczne i nie są zakopane w ścianie za pudełkiem montażowym.

 1. Należy wykonać izolację obwodu. Bądź drugą kontrolą z testerem gniazda, aby upewnić się, że wciąż nie żyje. Wyjmij płytę czołową i przewody z zacisków pudełka montażowego jednego gniazda, odkręcając śruby na płycie czołowej. Jeśli odkryjesz, że rdzeń Ziemi jest nagi, przykryj go zielonym lub żółtym rękawem, aby go chronić.
 2. Przekaż przewody przez wycięcie w nowym zainstalowanym polu montażu powierzchni. Następnie, za pomocą ołówka, wskazuj lokalizacje otworów mocujących na ścianie. Wyjmij pudełko, sprawdź je pod kątem ukrytych rur lub przewodów, a następnie wywierć i uszczelnij otwór w ścianie za nim.
 3. Zainstaluj nowe pole, wkręcając je do pozycji, a następnie podłącz przewody do zacisków, wykonując kroki przedstawione w kroku 3 powyżej. Wymień starą płytę czołową nową. Sprawdź gniazdo za pomocą testera gniazda, aby upewnić się, że jest on odpowiednio podłączony.

Dobrym pomysłem jest naprawienie spłukiwania na solidne ściany.

Czysta wgłębienie przez tynk i do cegły za pudełkiem jest wymagane podczas montażu pudełka w solidnej ścianie. Ponieważ jest to zakurzona poród, należy zastosować rękawice i okulary bezpieczeństwa.

Do zadania będziesz potrzebować następujących narzędzi i materiałów:

 • Rękawiczki ochronne ołówki
 • Gogle dla bezpieczeństwa
 • Detektor rur i kabli
 • Wiercenie kawałkami murowanymi za pomocą ćwiczenia działające młot
 • Młot klubowy do wzmocnienia
 • Śrubokręt
 • Striptizerki do przewodów
 • Tester dla gniazd
 • Pudełko do montażu
 • Taśma, która się trzyma
 • Wtyczki ścienne wykonane z plastiku
 • Śruby z okrągłym głową

Mocowania spłukiwane ze ścianą kołków

Podczas instalowania gniazda w ścianie kołków najlepiej jest użyć skrzynki do ustalania wnęki, aby instalacja była jak najbardziej łatwa. To dopasowanie ma kołnierz, który spoczywa na powierzchni ściany i sprężynowych lub obrotowych zaczepów, które pchają się na tylne tylność płyty gipsowej, umożliwiając większą elastyczność pod względem umieszczania podczas instalowania dopasowania.

Oprawy, które są spłukiwane ze ścianą kołków

 1. Sprawdź wszelkie ukryte rury lub przewody, a jeśli wszystko jest w porządku, zabezpiecz skrzynkę montażową na miejscu. Sprawdź poziomość obiektu za pomocą poziomu ducha przed narysowaniem jego konturu na ścianie. Zrób wiele otworów w kształcie skrzynki montażowej za pomocą bitu murowania i wiertła akcji młotka na głębokości, która jest nieco większa niż głębokość skrzynki montażowej. Alternatively, if you have a socket template, you may utilize it. Set the depth stop on the drill or wrap a piece of masking tape around the bit to serve as a depth guide.
 2. Wyjmij tynk i murowanie za pomocą wzmocnienia i młotka klubowego, aby przeciąć się na dno otworów, które były znudzone. Wyczyść cały brud i upewnij się, że pudełko pasuje prawidłowo.
 3. Przytrzymaj pudełko na miejscu, zaznaczając lokalizacje punktów mocowania, wywierć i wypełnij otwory. Przed podłączeniem pudełka zrób kanał do przejścia kabla. Następnie oddziel obwód i uzupełnij końcowe połączenia opisane w sekcji zatytułowanej „Wymiana złamanego gniazda”. Zainstaluj płytę czołową i użyj testera gniazda, aby upewnić się, że okablowanie jest odpowiednie.

Do zadania będziesz potrzebować następujących narzędzi i materiałów:

 • Finder of Studs
 • stopień ducha
 • Ołówek
 • Detektor rur i kabli
 • Śrubokręt
 • Piła padu lub piła z tablicy to dwa różne rodzaje pił.
 • Striptizerki do przewodów
 • Tester dla gniazd
 • Pudełko na ubytki

Sprawdź kadrowanie, delikatnie stukając ścianę za pomocą uchwytu młota i słuchając, jak puste dźwięk może się zmienić. Przed rozpoczęciem pracy sprawdź przeszkody. Przed kontynuowaniem upewnij się, że pudełko pasuje do dziury. Ponownie instruuj pudełko, zapewniając, że kabel jest prowadzony przez otwór.

 1. Zidentyfikuj lokalizację, w której chcesz zainstalować nowy przełącznik lub gniazdo. Korzystając z wyszukiwarki stadn, upewnij się, że nie ma żadnej struktury na drodze przed rozpoczęciem projektu. Nawet jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, możesz sprawdzić kadrowanie, lekko stukając w ścianę za pomocą uchwytu młotka i słuchając pustego dźwięku, który należy się zmienić, dotykając ramy. Kontynuuj trzymanie pudełka na miejscu, sprawdzając je na poziomie ducha, aby sprawdzić, czy jest poziome, a następnie narysuj okrąg wokół ołówka.
 2. Zbadaj obszar, aby upewnić się, że nie ma ukrytych rur ani drutów, a następnie naciśnij i przekręć śrubokrętny kontur w ukośnie przeciwnych zakrętach, aby można było wstawić ostrze piły lub płyty do tynki. Usuń kawałek płyty gipsowej, wycinając na zewnątrz z perforacji, podążając za kształtem utworzonego pudełka.
 3. Sprawdź, czy pudełko mieści się mocno w otworze przed przejściem. Wyjmij nokaut z pudełka i odłóż go na bok. Wsuń pudełko z powrotem do otworu, upewniając się, że kabel jest prowadzony przez otwór.
 4. Wpychanie lub obracanie zaczepów mocnych zapewni, że bezpiecznie chwytają tylną powierzchnię tablicy. Podłącz przewody, a następnie przymocuj płytę czołową do płyty drukowanej. Można użyć testera gniazda, aby upewnić się, że gniazdo jest odpowiednio podłączone.

Zmiana skorodowanego gniazda

Gniazdo może zostać uszkodzone z różnych powodów, w tym cios, który przerywa płytę czołową lub przegrzanie, które powoduje spalanie. Jeśli problem płonie, najprawdopodobniej jest to spowodowane przeciążeniem gniazda lub luźnego połączenia w wtyczce, które są typowymi przyczynami. Unikaj ponownego umieszczania go, dopóki problem nie zostanie rozwiązany, bo inaczej to samo wydarzy się ponownie. Pomimo faktu, że możesz zwiększyć liczbę gniazd w pokoju, zmieniając pojedyncze gniazda na podwójne, mogą wystąpić sytuacje, gdy potrzebujesz dodatkowego gniazda w miejscu, w którym obecnie nie istnieje. W tej sytuacji wymagane będzie dodanie ostrogi z obwodu pierścienia. Do zasilania tego urządzenia można użyć istniejącego gniazda lub skrzynki przyłączeniowej połączonej z przebiegiem kabla odpowiedniego obwodu pierścienia. Obwód musi być chroniony przez urządzenie RCD.

 • Należy wykonać izolację obwodu. Bądź drugą kontrolą z testerem gniazda, aby upewnić się, że wciąż nie żyje. Wyjmij płytę czołową gniazda ze ściany, odkręcając ją i odciągając od ściany. Zachowaj śruby na wypadek, gdyby wymiana nie pasowała dobrze.
 • Odłącz śruby zaciskowe, a rdzenie kablowe zostaną uwolnione. Jeśli izolacja została uszkodzona przez ciepło, odetnij rdzenie i usuń końce izolacji. Jeśli odkryjesz, że rdzeń Ziemi jest nagi, przykryj go zielonym lub żółtym rękawem, aby go chronić.
 • Korzystając z nowej płyty czołowej jako przewodnika, podłącz każdy rdzeń z odpowiednim terminalem: żywy terminal czerwonego rdzenia lub rdzeni, neutralny terminal czarnego rdzenia i końcowy ziemski rdzeń Ziemi. Dokręć śruby zaciskowe do końca. Wymień płytę czołową nową. Jeśli nowe śruby nie pasują do starego pudełka, należy użyć oryginalnych śrub. Sprawdź gniazdo za pomocą testera gniazda, aby upewnić się, że jest on odpowiednio podłączony.

Jak dodać ostrog do obwodu pierścienia (ze zdjęciami)

Używanie kabla ostrogi do połączenia z istniejącym gniazdem jest najszybszą i najwygodniejszą metodą połączenia w obwodzie pierścieniowym - ale nie można go podłączyć do żadnego innego gniazda. W przepisach dotyczących okablowania IEE są na to niezwykle precyzyjne wymagania. Nie wolno uruchomić ostrogi z gniazda, który jest już podłączony do ostrogi lub obecnie dostarczając zasilanie do ostrogi. A dodatkowe gniazdo nie może powodować wzrostu powierzchni podłogi obsługiwanej przez obwód przekraczający 100 metrów kwadratowych. Wyszkolony elektryk będzie zobowiązany do ustalenia, czy gniazdo, z którego chcesz biec, jest częścią obwodu pierścienia w przypadku, gdy masz na to pytanie. Jako alternatywę dla rozszerzenia ostrogi z istniejącego gniazda, do uruchomienia ostrogi może być użyta 3-końcowa, 30-ampowa skrzynka połączenia podłączona do głównej linii obwodu. Jednak ze względu na fakt, że te same zasady mają zastosowanie, jeśli masz wątpliwości, skonsultuj się z wyszkolonym elektrykiem.

Wybór odpowiedniego gniazda

Użyj testera gniazda, aby dwukrotnie sprawdzić, czy moc została wyłączona w jednostce konsumenckiej po izolacji obwodu. Następnie wyjmij płytę czołową z gniazda, z której chcesz uruchomić ostrog. Policz liczbę kabli, które wprowadzają skrzynkę montażową: jeden drut wskazuje, że jest już na ostrogi; Trzy kable wskazują, że już dostarcza ostroga, której nie będziesz mógł dodać ostrogi w żadnym przypadku - wypróbuj inne gniazdo. To, czego musisz szukać, to gniazdo, w którym pojawiają się dwa przewody. Jednak zanim przejdziesz do dodania ostrogi, musisz najpierw upewnić się, że jest to obwód pierścieniowy. Odłącz czarne rdzenie i, chociaż moc jest nadal wyłączona, użyj testera ciągłości, aby sprawdzić ich funkcjonalność. Jest to obwód pierścieniowy, jeśli tester ciągłości wskazuje, że nie ma przerwy w obwodzie i możesz dodać ostrog, jeśli powierzchnia podłogi obwodu nie przekracza 100 metrów kwadratowych. Jako alternatywę dla rozszerzenia ostrogi z istniejącego gniazda, do uruchomienia ostrogi może być użyta 3-końcowa, 30-ampowa skrzynka połączenia podłączona do głównej linii obwodu. Te same zasady mają jednak zastosowanie, zatem prześledzić kabel do najbliższego gniazda i wykonaj procedury wymienione powyżej, aby zapewnić zgodność.

Weź pod uwagę dostępną przestrzeń podłogową.

Jednak pomimo faktu, że przepisy okablowania IEE pozwalają mieć nieskończoną liczbę gniazd gniazdek na każdym głównym obwodzie wypływającym z jednostki konsumenckiej, istnieją ograniczenia dotyczące powierzchni podłogi, którą może zapewnić każdy obwód. Obwód pierścieniowy 30/32 amp ma maksymalny obszar pokrycia 100 metrów kwadratowych i może zapewnić maksymalnie 30/32 amperów. Ponieważ jednak do faktu, że obwody pierścieniowe obsługujące kuchnie i pomieszczenia użytkowe są często najlepiej załadowane, lepiej jest unikać rozszerzenia ich na inne pomieszczenia, ile jest możliwe. Pokrycie bezpieczników jednostki konsumenckiej powinny zawierać nazwy pokoi w domu, które są objęte każdym wymienionym obwodem; Możesz jednak dwukrotnie sprawdzić, izolując obwód i testując każde z jego poszczególnych gniazd w celu sprawdzenia, czy działają one. Gdy tylko ustaliysz rozmiar obwodu, możesz zmierzyć liczbę serwowanych pomieszczeń i obliczyć całkowitą przestrzeń podłogową. Jeśli masz duży dom i zamierzasz przełożyć ostrogi przez ścianę, aby zasilić gniazdo w innym pomieszczeniu, możesz odkryć, że przewyższysz maksymalną dopuszczalną moc. W takim przypadku będziesz musiał uruchomić ostrog z oddzielnego obwodu.

Ochrona energii - nie ma więcej czasu na bezczynności

W inteligentnym adapterze wielo-kościelowym znajduje się jedno główne gniazdo i szereg gniazd wspierających. Kiedy adapter uznaje, że urządzenie podłączone do gniazda głównego zostało wyłączone, automatycznie wyłącza również gniazdki pomocnicze - oszczędzając pieniądze na kosztach energii. Gdy tylko włączysz główne urządzenie, gniazda pomocnicze są automatycznie włączone.

Przykład, jak uruchomić ostrog z gniazda

Najpierw zainstaluj nowe gniazdo, a następnie podłącz długość 2,5 mm drutu dwustronnego i ziemi z nowego gniazdka do starego gniazda, aby zakończyć instalację.

Narzędzia i materiały do ​​pracy:

 • Testowanie ciągłe (tester ciągłości)
 • Firmy boczne to rodzaj narzędzia używanego do cięcia z boku budynku.
 • Stripple druciane służą do usuwania przewodów z krosna.
 • Śrubokręt
 • Testerzy gniazd są używane do testowania gniazd.
 • 2 kawałki gumowych przelotek
 • Rękawy z zieloną i żółtą kolorystyką

Jak podłączyć ostrog do skrzynki przyłączeniowej za pomocą złącza

Najpierw zainstaluj gniazdo ostrogi, a następnie uruchom długość 2,5 mm2 dwustronnego i ziemi z powrotem do miejsca, w którym zostanie połączone z głównym kablem obwodu, jak pokazano na schemacie. Pole przyłączeniowe powinno mieć takie samo prąd, jak obwód, do którego jest podłączony, jeśli to możliwe.

 1. Najpierw należy wykonać izolację obwodu, a następnie test testera napięcia, aby upewnić się, że obecne gniazdo nie jest wadliwe.
 2. Wyjmij płytkę czołową z nowego gniazda, zasil kabel do skrzynki montażowej za pomocą gumowego przelotku i podłącz rdzenie kabla do zacisków na płycie czołowej nowego gniazda. Nie zapomnij owinąć odsłoniętego rdzenia ziemskiego nowego drutu zielonym lub żółtym rękawem, a następnie dokręcić śruby zaciskowe, aby zapewnić bezpieczne połączenie.
 3. Wyjmij kabel i powtórz procedurę w istniejącym gnieździe.
 4. Jeśli masz metalowe tabliczki twarzy, pokrój krótki kawałek rdzenia ziemskiego z kabla 1,5 mm2 i uruchom go między zaciskami ziemi i skrzynki montażowej. Jeśli nie masz metalowych tabliczek twarzy, możesz zamiast tego użyć kabla 1,5 mm2.
 5. Włóż tabliczki z powrotem i ponownie połącz przewód zasilający. Wreszcie, przy pomocy testera gniazda, upewnij się, że nowe gniazdo jest odpowiednio podłączone.

Najważniejsze zalecenie

Sprawdź, czy łączysz się z odpowiednimi terminalami gniazdowymi - lokalizacja tych terminali różni się w zależności od marki. Ponadto poświęć trochę czasu na omówienie wszelkich instrukcji obsługi, które mogą być dostępne z nowym gniazdem. Musisz użyć gumowych przelotek, jeśli używasz metalowych skrzynek montażowych, ponieważ ostre krawędzie otaczające wycięcia metalowe spowodują uszkodzenie przychodzącego drutu, jeśli zostanie złapany między nimi.

 1. Zrób fizyczną izolację obwodu i zweryfikuj ją za pomocą testera gniazda, aby upewnić się, że nie zostanie uszkodzony.
 2. Wyjmij płytkę czołową z nowego gniazda, zasil kabel do skrzynki montażowej za pomocą gumowego przelotku i podłącz rdzenie kabla do zacisków na płycie czołowej nowego gniazda. Nie zapomnij owinąć odsłoniętego rdzenia ziemskiego nowego drutu zielonym lub żółtym rękawem, a następnie dokręcić śruby zaciskowe, aby zapewnić bezpieczne połączenie.
 3. Jeśli płyta czołowa jest wykonana z metalu, wytnij krótką długość rdzenia ziemskiego z kabla 1,5 mm2 i uruchom go między zaciskami ziemi i skrzynki montażowej. Jeśli płyta czołowa nie jest wykonana z metalu, pokrój krótką długość rdzenia Ziemi z kabla 1,5 mm2 i przełóż ją między zaciskami ziemi i skrzynki montażowej. Wymień płytę czołową nową.
 4. Następnie wkręć podstawę skrzyżowania do boku sąsiedniego legarki lub do battena przybitego między legarami, aby zabezpieczyć ją na miejscu. Wycięte końce głównego kabla będą wówczas możliwe do niego dotrzeć po przedłużeniu.
 5. Wyjmij kabel, odcinając go i odrywając zewnętrzną powłokę (ale upewniając się, że rozciąga się on kilka mm na skrzynkę złącza). Spraw, aby końce rdzeni są odsłonięte i że są one podłączone do terminali skrzynki przyłączeniowej. Następnie podłącz rdzenie kabla ostrogi z odpowiednimi zaciskami - żyj, żyj, neutralny do neutralny i Ziemi na Ziemię - w tej kolejności: żywy, neutralny i Ziemi. Ważne jest, aby pamiętać, aby zastosować zielone lub żółte rękawy na gołe rdzenie mielone.
 6. Sprawdź, czy śruby zaciskowe są bezpiecznie przymocowane przed wymianą pokrywki pudełka i włączeniem mocy. W ostatnim kroku użyj testera gniazda, aby upewnić się, że gniazdo jest odpowiednio podłączone.

Wreszcie, dlaczego nie umieścić więcej gniazd elektrycznych?

 • Prace elektryczne wymaga ekstremalnej ostrożności.
 • Urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi kodami budowlanymi.
 • Wyłącz jednostkę konsumpcyjną lub skrzynkę bezpieczników, aby uniknąć uszkodzeń.
 • Wyłącz wyłącznik i zabezpiecz go, jeśli jest to możliwe. Zaznacz urządzenie, aby pokazać, że nad nim pracujesz.
 • Jeśli nie ma ukrytych rur ani kabli, zabezpiecz skrzynkę montażową na miejscu.
 • Aby zamontować pudełko w solidnej ścianie, potrzebna jest czysta wgłębienie przez tynk i do cegły.
 • Przytrzymaj pudełko na miejscu, zaznaczając, wiercisz i wypełnij otwory.
 • Mogą być chwile, kiedy potrzebujesz dodatkowego gniazda, gdy nie istnieje.
 • Najszybszym i najwygodniejszym sposobem dołączenia do obwodu pierścienia jest użycie kabla ostrogi, ale nie można go przymocować do żadnego innego gniazda.
 • Nie można wyprowadzić ostrogi z gniazda, które już łączy się lub zasila ostrog.
 • Dodatkowa wtyczka nie może powodować wzrostu o 100 metrów kwadratowych w przestrzeni podłogowej obwodu.
 • Przepisy okablowania IEE pozwalają na nieograniczoną liczbę gniazd gniazdek na obwód główny.
 • Jednak powierzchnia podłogi każdego obwodu jest ograniczona.
 • Obwód pierścienia 30/32 amp może obejmować do 100 metrów kwadratowych i dostarczyć do 30/32 wzmacniaczy.
 • Jeśli masz duży dom i chcesz przedłużyć ostroga przez ścianę do innego pomieszczenia, potrzebujesz osobnego obwodu.
 • Najpierw wyodrębnij obwód, a następnie użyj testera napięcia, aby sprawdzić bieżące gniazdo.
 • Jeśli masz metalowe tabliczki, podłącz kabel rdzenia ziemskiego 1,5 mm2 między płytą czołową a skrzynką montażową.
 • Usunięcie zewnętrznego pokrycia kabla ujawnia rdzeń, który powinien rozciągnąć się kilka milimetrów do skrzynki przyłączeniowej.
 • Podłącz rdzenie kabla ostrogi do zacisków w tej kolejności: żyj, aby żyć, neutralny do neutralny i Ziemi na Ziemię.
 • Przed włączeniem mocy dodaj zielone lub żółte rękawy do nagich rdzeni mielonych.

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.