Jaki jest najlepszy sposób układania płytek podłogowych?

bathroom tiles guide home home improvement how to tiles

Chcesz dowiedzieć się więcej o układaniu płytek podłogowych?

What is the best way to lay out floor tiles?

Jak układać płytki podłogowe?

Pierwszym krokiem w układaniu nowej podłogi z płytek jest zmierzenie przestrzeni. Wyczyść podłogę roztworem wody z mydłem, a następnie w razie potrzeby wyrównaj. Upewnij się, że beton jest suchy, wolny od kurzu i zagruntowany podkładem akrylowym. Zawsze kupuj 10% dodatkowych płytek, aby umożliwić pękanie i cięcie. Aby zagwarantować symetryczny wzór płytek, zaznacz punkty środkowe każdej ściany za pomocą kredy na podłodze.

Ponieważ pokoje nie zawsze są dokładnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste, nie jest możliwe rozpoczęcie od płytek przy jednej ścianie i wyjście. Podłoga z płytek składa się z trzech warstw: podkładu, podkładu i powierzchni. Podłożem jest grunt, czy to ze sklejki, czy z cementu. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, odsuń linię od ściany o pół płytki. Po zakończeniu użyj przekładki do płytek, aby utworzyć szczelinę między płytkami. Przy układaniu płytek należy zacząć od środka, czy od góry? Zacznij układać siatkę pośrodku ściany, aby upewnić się, że projekt jest symetryczny. Jeśli każdy rząd wymaga półpłytek.

Pierwszym krokiem w montażu nowej podłogi z płytek jest zmierzenie powierzchni, która ma zostać pokryta.

Upewniając się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę z układaniem podłóg, będziesz w stanie ukończyć ją pomyślnie za pierwszym razem. Przeznacz czas niezbędny na dobre przygotowanie, a unikniesz kosztownych błędów oraz marnowania czasu i zasobów w tym procesie. Ten samouczek ma na celu zapewnienie, że nie pominiesz kroku i że jesteś odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia układania podłogi.

Przygotować obecną podłogę w następujący sposób?

Na początek musisz wyczyścić i przygotować obecną podłogę. Wyczyść podłogę roztworem wody z mydłem i wypoziomuj, jeśli powierzchnia jest nierówna. Upewnij się, że beton jest utwardzony, odpylony, zwarty i zagruntowany podkładem akrylowym rozcieńczonym zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie umieść płytki bezpośrednio na podłodze.

Konieczne jest wzmocnienie drewna mocną sklejką klasy zewnętrznej (sugerujemy grubość 12-15 mm), która jest mocowana za pomocą wkrętów do drewna z łbem stożkowym 25 mm z rozstawem 4 mm co 300 mm. W idealnej sytuacji wkręty miałyby 2,5-krotność głębokości drewna. Upewnij się, że nie przechodzisz przez podłogę i nie uszkadzasz rur, które mogą być pod nimi. Spoiny w sklejce nie powinny być równoległe do spoin w podłodze, ponieważ może to powodować problemy. Po pokryciu starych płytek winylowych podkładem Tile on Tile, na stare płytki winylowe można ułożyć nowe płytki.

Jak określić ilość potrzebnych płytek?

Płytki są sprzedawane w paczkach, a rozmiar i ilość płytek w każdym paczce określają ilość powierzchni podłogi, jaką zajmą po ułożeniu na płaskiej powierzchni. Uwzględnij rozmiar wszelkich wnęk lub wnęk w obliczeniach powierzchni podłogi podczas obliczania całkowitej powierzchni. Aby określić liczbę potrzebnych paczek płytek, zsumuj wszystkie sumy i zaokrąglij je w górę do najbliższej liczby całkowitej. Zawsze kupuj 10 procent więcej płytek, niż będziesz potrzebować, aby uwzględnić pęknięcia i przecięcia. Płytki są często identyfikowane przez numery partii. W rezultacie należy zawsze próbować wybierać płytki z tej samej partii, aby uniknąć różnic w kolorze lub wykończeniu, co jest kolejnym powodem zakupu dużej ilości płytek na początku projektu.

Od czego zacząć układanie płytek podłogowych?

Zlokalizuj punkty środkowe każdej ściany i narysuj kredą linie na podłodze, aby oznaczyć lokalizacje. Zaczynając od miejsca, w którym linia przecina się na środku pokoju, tworzona jest płytka. Rząd płytek należy ułożyć wzdłuż linijki, która znajduje się więcej niż w połowie pomieszczenia.Przekładki do płytek mogą być stosowane w celu zapewnienia jednolitych połączeń między płytkami

Czy układasz płytki na podłodze?

Wzory płytek podłogowych, które są rozłożone, są najczęściej używane w przypadku płytek prostokątnych, ponieważ forma płytek zapewnia bardziej zdefiniowany wygląd siatki. Chociaż ten projekt jest prosty, wymaga drobiazgowej dbałości o szczegóły, aby zapewnić prawidłowe wyrównanie płytek. Jeśli tego nie zrobią, nie będziesz nawet tego świadomy, dopóki nie ułożysz znacznej ilości miejsca.

Najlepszy sposób na zlokalizowanie środka pokoju?

Płytka początkowa, określana jako płytka „kluczowa”, kontroluje położenie wszystkich pozostałych płytek, co sprawia, że ​​bardzo ważne jest prawidłowe umieszczenie tej płytki. Nie można zacząć od położenia płytek przy jednej ścianie i wychodzenia stamtąd, ponieważ pokoje nie zawsze są idealnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste. Spowodowałoby to asymetryczną konstrukcję. Najskuteczniejszą metodą zagwarantowania, że ​​projekt jest symetryczny, jest rozpoczęcie od środka przestrzeni i przejście do ścian w każdym kierunku. Linie kredowe mogą wymagać przeciągnięcia z innego miejsca, jeśli proporcje twojej przestrzeni są nieregularne; na przykład pierwsza linia będzie musiała być wyśrodkowana na silnym punkcie centralnym, takim jak kominek lub drzwi tarasowe. Pomieszczenie będzie nadal podzielone na części, ale każdy obszar będzie się różnił od pozostałych sekcji.

1. Na początek zmierz jedną ścianę i określ jej środek, a następnie zaznacz to miejsce na podłodze. Powtórz proces po drugiej stronie pokoju. Rozciągnij linię kredową między dwoma znacznikami i zrób linię w poprzek podłogi z pomocą partnera. Dowiedz się, gdzie jest środek tej linii i zaznacz go. Kawałek sznurka jest przywiązany do ołówka; z pomocą drugiej osoby pociągnij ją i narysuj łuk po każdej stronie linii, zaczynając od środka linii i stamtąd wypracowując drogę.

2. Teraz niech twój asystent przytrzyma koniec nici w miejscu, w którym jeden łuk przecina linię, i przy mocno naciągniętej linie narysuj łuki pod kątem 45 stopni po każdej stronie linii środkowej, jak pokazano. Powinieneś być w stanie zobaczyć przecinające się łuki, gdy powtórzysz proces z przeciwnej strony.

3. Pomiędzy tymi przecinającymi się łukami należy narysować kredową linię, a następnie przeciągnąć ją na całą podłogę.

4. Czas zakończyć przestrzeń, tworząc dwie linie, które łączą się idealnie pod kątem prostym pośrodku.

Kiedy i gdzie należy umieścić kafelek klucza?

Po zidentyfikowaniu środka przestrzeni, następnym krokiem jest określenie, gdzie zostanie umieszczona kluczowa płytka.

 1. Rozpocznij od jednej z linii środkowych i ułóż (na sucho) rząd płytek od linii do ściany, przesuwając się na zewnątrz. Sprawdź, czy nie ma małej szczeliny między płytką a listwą przypodłogową, gdy zbliżasz się do ściany. Cienki pasek płytki przy listwie będzie drażnił i może nie przylegać zbyt dobrze. Aby uzyskać większą przestrzeń, może być konieczne odsunięcie linii od ściany o pół płytki, jeśli to konieczne.
 2. Ułóż płytki w kierunku przeciwnym do linii środkowej, a następnie w obu pozostałych kierunkach, zaczynając od tej linii środkowej jako przewodnika.
 3. Aby uzyskać równe odstępy około połowy kafelka we wszystkich czterech rogach pomieszczenia, dostosuj położenie kluczowego kafelka, jak pokazano na ilustracji. Ważne jest, aby pamiętać o użyciu przekładki do płytek, aby utworzyć szczelinę między płytkami po zakończeniu.

Co używasz jako podkładu pod podłogę z płytek?

Aby przygotować podłoże do układania płytek, musisz najpierw położyć na nim podkład.Podłożem (zwanym również podłożem) jest sam grunt, niezależnie od tego, czy jest zbudowany ze sklejki czy cementu. Najczęściej stosuje się podkłady, takie jak płyta cementowa lub płyta podkładowa.

Czy konieczne jest stosowanie podkładu pod podłogę z płytek?

Podłoga z płytek składa się z trzech odrębnych warstw: podłoża, podkładu i płytki powierzchniowej, po której się chodzi. W przypadku braku stabilizatora podłoża, nawet najmniejszy ruch podłoża może spowodować zapadnięcie się fug i pęknięcie płytek. Dobry podkład służy również jako wodoodporna bariera między płytką a podłożem pod nią.

Kiedy układanie należy zacząć od środka czy na początku?

Zacznij układać swoją siatkę na środku ściany, ponieważ łatwiej jest upewnić się, że wzór jest symetryczny, gdy zaczynasz od środka ściany. Ponadto wszelkie półpłytki, których możesz potrzebować, mogą być umieszczone na końcu każdego rzędu i będą miały ten sam rozmiar co pozostałe płytki.

Jaka jest najlepsza metoda montażu płytek podłogowych?

 • Pierwszym krokiem przy układaniu nowej podłogi z płytek jest zmierzenie przestrzeni.
 • Wyczyść podłogę roztworem wody z mydłem, a następnie w razie potrzeby wyrównaj.
 • Upewnij się, że beton jest suchy, wolny od kurzu i zagruntowany podkładem akrylowym.
 • Zawsze kupuj 10% dodatkowych płytek, aby umożliwić pęknięcia i przecięcia.
 • Aby zagwarantować symetryczny wzór płytek, zaznacz punkty środkowe każdej ściany za pomocą kredy na podłodze.
 • Ponieważ pokoje nie zawsze są dokładnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste, nie jest możliwe rozpoczęcie od płytek przy jednej ścianie i wyjście na zewnątrz.
 • Podłoga z płytek składa się z trzech warstw: podkładu, podkładu i powierzchni.
 • Podłoże to grunt, niezależnie od tego, czy jest to sklejka czy cement.
 • Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, odsuń linię od ściany o pół płytki.
 • Po zakończeniu użyj przekładki do płytek, aby utworzyć szczelinę między płytkami.
 • Kiedy kafelkujesz ścianę, czy powinieneś zacząć od środka, czy od góry?
 • Rozpocznij układanie kafelków na środku ściany, aby upewnić się, że projekt jest symetryczny.
 • Jeśli każdy rząd wymaga połówkowych płytek.

Autor:
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals