What is the best way to lay out floor tiles?

Jaki jest najlepszy sposób na umieszczenie płytek podłogowych?

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak układać płytki podłogowe?

Jaki jest najlepszy sposób na umieszczenie płytek podłogowych?

Jak mam umieścić płytki podłogowe?

Pierwszym krokiem do układania nowej kafelkowanej podłogi jest mierzenie przestrzeni. Wyczyść podłogę roztworem mydła i wody, a następnie wyrównaj w razie potrzeby. Upewnij się, że beton jest suchy, wolny od kurzu i przygotowany podkładem akrylowym. Zawsze kup 10% dodatkowych płytek, aby umożliwić pęknięcia i cięcia. Aby zagwarantować, że twój wzór płytek jest symetryczny, zaznacz punkty środkowe każdej ściany za pomocą linii kredowych na podłodze.

Ponieważ pokoje nie zawsze są dokładnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste, nie jest możliwe zacząć od płytek na jednej ścianie i wyjść. Podłoga z płytek ma trzy warstwy: podłoże, podkład i powierzchnia. Podłoga jest ziemią, niezależnie od tego, czy jest wykonany ze sklejki czy cementu. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, odnieś linię od ściany o pół płytki. Po zakończeniu użyj dystansu płytek, aby utworzyć lukę między płytkami. Podczas kafelki ściany, czy powinieneś zacząć na środku czy u góry? Zacznij kafelować siatkę na środku ściany, aby projekt jest symetryczny. Jeśli każdy wiersz potrzebuje pół płytek.

Pierwszym krokiem w instalacji nowej kafelkowanej podłogi jest pomiar obszaru, który ma zostać przykryty.

Upewniając się, że masz wszystko, czego potrzebujesz, aby rozpocząć pracę polegającą na kafelkach, będziesz mógł go pomyślnie ukończyć podczas pierwszej próby. Odłóż niezbędny czas na dobre przygotowanie, a unikniesz kosztownych błędów oraz marnowania czasu i zasobów w tym procesie. Ten samouczek został zaprojektowany, aby upewnić się, że nie pominiesz kroku i że jesteś odpowiednio przygotowany do rozpoczęcia kafelki podłogi.

Przygotować obecną podłogę na następujący sposób?

Na początek musisz wyczyścić i przygotować obecną podłogę. Wyczyść podłogę za pomocą roztworu mydła i wody i wyrównaj ją, jeśli powierzchnia jest nierówna. Upewnij się, że beton jest utwardzany, bez kurzu, twardych i przygotowany za pomocą akrylowego podkładu, który został rozcieńczony zgodnie z zaleceniami producenta. Następnie, tuż na podłodze, umieść płytki.

Konieczne jest wzmocnienie drewna za pomocą silnej sklejki klasy zewnętrznej (sugerujemy 12-15 milimetrów (mm) grubości), które jest przymocowane śrubami drewna 25 mm 25 mm z rozmieszczeniem miernika 4 mm co 300 mm. W idealnej sytuacji śruby byłyby 2,5 razy większe niż głębokość drewna. Upewnij się, że nie przejdziesz przez podłogę i uszkodzisz rurki, które mogą być pod nimi. Złącze w sklejce nie powinny być równoległe do stawów w podłodze, ponieważ może to powodować problemy. Po pokryciu starych płytek winylowych płytką na podkładce płytek można położyć nowe płytki na starych płytkach winylowych.

Jak określić liczbę potrzebnych płytek?

Płytki są sprzedawane w paczkach, a rozmiar i ilość płytek w każdym opakowaniu określi ilość przestrzeni podłogowej, którą pokonują po ułożonej na płaskiej powierzchni. Uwzględnij rozmiar dowolnej wnęki lub zatok w obliczeniach powierzchni podłogi podczas obliczania całkowitego materiału kwadratowego. Aby określić liczbę pakietów płytek, których potrzebujesz, dodaj wszystkie swoje sumy i zaokrąglij je do najbliższej liczby całkowitej. Zawsze kup 10 procent dodatkowych kafelków niż będziesz musiał uwzględnić pęknięcia i cięcia. Płytki są często identyfikowane według liczb partii. W rezultacie należy zawsze próbować wybrać płytki z tej samej partii, aby uniknąć różnic w kolorze lub wykończeniu, co jest kolejnym powodem zakupu dużej ilości płytek na początku projektu.

Jeśli chodzi o instalowanie płytek podłogowych, od czego zaczynasz?

Znajdź punkty środkowe każdej ściany i narysuj linie kredowe na podłodze, aby zaznaczyć lokalizacje. Począwszy od miejsca, w którym linia przecina się na środku pokoju, tworzona jest płytka. Rząd płytek należy ułożyć wzdłuż prostej, która znajduje się w połowie pokoju. Przekładki płytek mogą być używane do dostarczania jednolitych połączeń między płytkami.

Czy zataczasz się z płytek na podłodze?

Wzory płytek podłogowych, które są rozłożone, są najczęściej wykorzystywane z prostokątnymi płytkami, ponieważ forma płytek zapewni bardziej zdefiniowany wygląd siatki. Chociaż ten projekt jest prosty, wymaga skrupulatnej dbałości o szczegóły, aby upewnić się, że płytki są odpowiednio wyrównane. Jeśli tego nie zrobią, nawet nie byłbyś tego świadomy, dopóki nie wyłożysz znacznej ilości miejsca.

Najlepszy sposób na zlokalizowanie centrum pokoju?

Początkowy kafelka, określana jako „klucz” kafelka, kontroluje lokalizację wszystkich innych kafelków, co czyni go bardzo niezbędnym, aby ta płytka została poprawnie umieszczona. Nie można zacząć od umieszczenia płytek prosto do jednej ściany i wypracowania stamtąd ze względu na fakt, że pokoje nie zawsze są idealnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste. Spowodowałoby to asymetryczny projekt. Najskuteczniejszą metodą zagwarantowania, że ​​Twój projekt jest symetryczny, jest rozpoczęcie na środku przestrzeni i wyjście do ścian w każdym kierunku. Linie kredowe mogą wymagać pęknięcia z innego miejsca, jeśli proporcje twojej przestrzeni są nieregularne; Na przykład pierwsza linia będzie musiała być wyśrodkowana na silnym punkcie centralnym, takim jak kominek lub drzwi patio. Pokój będzie nadal podzielony na części, ale każdy obszar będzie różni się od innych sekcji.

1. Aby rozpocząć, zmierz jedną ścianę i określ jej połowę, a następnie zaznacz to miejsce na podłodze. Powtórz proces po drugiej stronie pokoju. Rozciągnij linię kredową między dwoma markerami i złap linię po podłodze przy pomocy partnera. Dowiedz się, gdzie jest punkt środkowy tej linii i zaznacz go. Kawałek sznurka jest przywiązany do ołówka; Z pomocą drugiej osoby, pociągnij go i scenariusz z każdej strony linii, zaczynając od środkowego punktu linii i stamtąd wychodząc.

2. Teraz poproś asystenta, aby przytrzymać koniec nici w miejscu, w którym jeden łuk przecina linię, a po wyciągnięciu liny narysuj łuki pod kątem 45 stopni po każdej stronie linii środkowej, jak pokazano. Powinieneś być w stanie zobaczyć przecinanie łuków, gdy powtarzasz proces z przeciwnej strony.

3. Należy narysować linię kredową między tymi łukami przekraczającymi, a następnie pękać na całą podłogę.

4. Czas zakończyć przestrzeń, tworząc dwie linie, które idealnie spotykają się pod prostym kątem na środku.

Kiedy i gdzie należy umieścić kluczową płytkę?

Teraz, gdy zidentyfikowano środek przestrzeni, następującym krokiem jest ustalenie, gdzie zostanie umieszczona kluczowa kafelka.

 1. Zacznij od jednej z linii środkowych i połóż (suchy układ) rzędu płytek od linii do ściany, na zewnątrz. Sprawdź, czy między płytką a płytką nie ma małej luki, gdy zbliżasz się do ściany. Cienki pasek płytek na desce quirting będzie się budził i może nie być zbyt dobrze. Aby zrobić większą przestrzeń, może być konieczne przesunięcie linii od ściany o połowę płytki w razie potrzeby.
 2. Umieść płytki w przeciwnym kierunku linii środkowej, a następnie w obu innych kierunkach, zaczynając od tej linii środkowej jako przewodnika.
 3. Aby uzyskać równe odstępy w wysokości około pół płytki we wszystkich czterech zakątkach pokoju, dostosuj kluczową lokalizację płytek, jak wskazano na ilustracji. Ważne jest, aby pamiętać, aby użyć dystansu płytek do stworzenia luki między płytkami po zakończeniu.

Czego używasz jako podłoże dla podłogi z płytek?

Aby przygotować podłoże do kafelków, musisz najpierw położyć na nim podkład. Podłoże (znane również jako podłoże) jest samą ziemią, niezależnie od tego, czy jest skonstruowany ze sklejki czy cementu. Najczęściej używane są podkłady, takie jak płyta cementowa lub płyta popierająca.

Czy konieczne jest użycie podkładu na podłogę kafelkową?

Podłoga z płytek składa się z trzech odrębnych warstw: podłoża, podkładu i płytki powierzchniowej, po której chodzisz. W przypadku braku stabilizatora podłogi nawet najmniejszy ruch podłoża może powodować zapadnięcie się liniów zaprawy i pęknięcia płytek. Dobra podkład służy również jako wodoodporna bariera między płytką a podłożem pod nim.

Podczas gdy kafelki powinieneś zacząć od środka czy na początku?

Zacznij kafelować siatkę na środku ściany, ponieważ prostsze jest upewnienie się, że twój wzór jest symetryczny, gdy zaczynasz na środku ściany. Ponadto wszelkie półpłynę, których możesz potrzebować, mogą zostać umieszczone na końcu każdego rzędu i będą mieć tego samego rozmiaru co reszta płytek.

Jaka jest najlepsza metoda instalowania płytek podłogowych?

 • Pierwszym krokiem do układania nowej kafelkowanej podłogi jest mierzenie przestrzeni.
 • Wyczyść podłogę roztworem mydła i wody, a następnie wyrównaj w razie potrzeby.
 • Upewnij się, że beton jest suchy, wolny od kurzu i przygotowany podkładem akrylowym.
 • Zawsze kup 10% dodatkowych płytek, aby umożliwić pęknięcia i cięcia.
 • Aby zagwarantować, że twój wzór płytek jest symetryczny, zaznacz punkty środkowe każdej ściany za pomocą linii kredowych na podłodze.
 • Ponieważ pokoje nie zawsze są dokładnie kwadratowe, a ściany nie zawsze są proste, nie jest możliwe zacząć od płytek na jednej ścianie i wyjść.
 • Podłoga z płytek ma trzy warstwy: podłoże, podkład i powierzchnia.
 • Podłoga jest ziemią, niezależnie od tego, czy jest wykonany ze sklejki czy cementu.
 • Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, odnieś linię od ściany o pół płytki.
 • Po zakończeniu użyj dystansu płytek, aby utworzyć lukę między płytkami.
 • Podczas kafelki ściany, czy powinieneś zacząć od środka lub u góry?
 • Zacznij kafelować siatkę na środku ściany, aby projekt jest symetryczny.
 • Jeśli każdy wiersz potrzebuje pół płytek.

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.