Jaki jest najlepszy sposób na zakup roślin domowych?

design design ideas floral design guide home home improvement ideas plants

Szukasz więcej informacji na temat Poradnika kupowania roślin domowych?

 

What is the best way to purchase house plants?

Jak kupować rośliny doniczkowe: online czy offline?

Rośliny domowe dodają życia i koloru naszym domom. Niektóre rośliny doniczkowe wymagają więcej opieki niż inne, więc odpowiednio zaplanuj. Rozważ sukulenty, które wymagają niewielkiej konserwacji, takie jak kaktus lub aloes. Szukaj kwitnącej rośliny w kategorii roślin kwitnących w katalogu roślin. Pajączki są atrakcyjnymi roślinami domowymi ze względu na ich wytrzymałość.

Ma szerokie, pasiaste liście przypominające trawę i wysokie białe łodygi z białymi kwiatami, gdy jest odpowiednio podlewane i odżywiane. Palma ze swoimi tropikalnymi korzeniami wnosi spokój do Twojego domu. Zobacz nasze rośliny o średnich liściach, takie jak Snake Plant i Leopard Lily. Lilia Pokoju to roślina doniczkowa kwitnąca dwa razy w roku. Sukulenty mają grube, mięsiste liście, które pomagają roślinom dłużej zatrzymywać wodę.

Popularne rośliny szafowe to kalatea czarnej magii i złote smocze drzewo. Kaktusy występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Desert Surprise Orchids rozwijają się w warunkach dużej wilgotności i dużej ilości świeżego powietrza. Drzewa i krzewy cytrusowe nadają kolor i zapach domowi. W okresie kwitnienia Aloe Vera, Bonsai i Pułapka na muchy Venus tworzą piękne akcenty we wnętrzu.

Proszę zapoznać się z etykietą na storczyku Aloe Vera, aby określić jego właściwe miejsce sadzenia. Jeśli potrzebujesz podlać, pozwól wodzie całkowicie spłynąć z garnka przed kontynuowaniem. Aby uniknąć więdnięcia liści, trzymaj rośliny z dala od bezpośredniego światła słonecznego i grzejników. Jeśli masz tylko jedno źródło światła, często obracaj rośliny. W praktycznie każdej łazience rośliny kauczuku indyjskiego i paprocie oferują bujne tropikalne liście.

Zainstaluj kroplownik na swoich roślinach domowych przed wyjazdem na wakacje. Na przykład paprocie miłorzębu i storczyki wymagają regularnego podlewania, aby rozwijać się w wilgotnym środowisku. Możesz pomóc swoim wiszącym lub ciągnącym się roślinom doniczkowym, spryskując je ręcznym opryskiwaczem. rośliny doniczkowe Przesadzaj rośliny doniczkowe na wiosnę, używając gleby doniczkowej lub specjalnej mieszanki zamiast ziemi doniczkowej ogólnego przeznaczenia. Jeśli masz roślinę związaną z korzeniami. Być może będziesz musiał je wykopać.

Wskazówki dotyczące wyboru i pielęgnacji roślin doniczkowych, w tym film.

Rośliny domowe zapewniają życie i kolor naszym domom, przynosząc witalność i kolor szarym obszarom. W ostatnich latach przeżyli odrodzenie i można je znaleźć w prawie każdym domu tematycznym, o jakim można pomyśleć w dzisiejszych czasach. Możliwe, że już zainspirowałeś się do dodania jednego lub dwóch garnków do własnego domu. Przy tak wielu różnych stylach, kształtach i rozmiarach do wyboru, nie jest trudno wybrać taki, który pasuje do Twojej osobowości i stylu życia. Niezależnie od tego, czy wybierzesz zwisające liście w wiszącym doniczce, rzeźbiarski sukulent, czy oczyszczającą powietrze cudowną roślinę, z pewnością rozjaśni to Twoją przestrzeń. I, wbrew powszechnemu przekonaniu, zapewnienie dzieciom szczęścia i zdrowia nie jest aż tak trudne.

Dziękujemy za przybycie.

Rośliny w rzeczywistości sprawiają, że każde wnętrze wydaje się bardziej naturalne i wygodne. Istnieje mnóstwo rodzajów, które nie potrzebują jedynie Twojej uwagi, aby się rozwijać. Ponadto rośliny doniczkowe mogą służyć jako naturalny oczyszczacz powietrza w Twoim domu lub miejscu pracy. W trakcie procesu fotosyntezy rośliny delikatnie oczyszczają otaczające nas powietrze, zbierając dwutlenek węgla i uwalniając tlen podczas dnia nasłonecznienia. Przygotowaliśmy listę prostych wskazówek i zaleceń, które pomogą Ci wybrać najlepsze rośliny doniczkowe i odpowiednio o nie dbać.

Wybór roślin doniczkowych to trudne zadanie.

Niektóre rośliny doniczkowe mogą wymagać większej uwagi niż inne, więc zanim wybierzesz swoją, zastanów się, ile masz czasu, aby im poświęcić. Na przykład jaśmin zapewni piękny zapach, ale będzie wymagał pielęgnacji, aby zachować swoją formę. Rozważ sukulenty, takie jak kaktus lub aloes, jako wybór łatwych w utrzymaniu, ale przyciągających wzrok.Wybierając rośliny do zakupu, szukaj roślin o zrównoważonym, równomiernym wzroście i nie wahaj się przechodzić obok nierównych roślin Sprawdź, czy liście i łodygi są zdrowe i nieuszkodzone; miej oko na oznaki choroby również na spodniej stronie liści. Poniżej podzieliliśmy niektóre z naszych najpopularniejszych roślin doniczkowych na kategorie, aby ułatwić Ci znalezienie odpowiedniego dopasowania. Na przykład, jeśli szukasz efektownej, kwitnącej rośliny, powinieneś zajrzeć do kategorii roślin kwitnących w katalogu roślin.

Rośliny domowe o małym ulistnieniu

Smocze Drzewo to rodzaj drzewa, które rośnie w tropikach. Liściaste zielenie zapewniają piękny kontrast na każdym tle, a Smocze Drzewo jest szczególnie uderzającą opcją. Wymaga minimalnej konserwacji, co czyni go doskonałym wyborem dla zapracowanych rodzin. Smocze drzewo może być zachęcane do wzrostu dużego i atrakcyjnego przez regularne przesadzanie i karmienie, co pomoże w rozprzestrzenianiu się jego korzeni i wzroście jego gałęzi. Nie przejmuj się, jeśli dolne liście twojej smoczej rośliny zaczną zrzucać; to tylko wskazuje, że roślina rozwija się zdrowo. Te tropikalne rośliny lubią ciepło, ale unikaj umieszczania ich zbyt blisko grzejników, ponieważ może to spowodować wysuszenie gleby i uniemożliwić roślinie otrzymanie wszystkich składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego rozwoju.

Roślina pająka to rodzaj rośliny, która ma wygląd przypominający sieć.

Rośliny pająków są popularną rośliną domową, ponieważ są praktycznie niezniszczalne. Kolejna doskonała opcja dla mniej świadomych ekologicznie osób! Przy odpowiednim podlewaniu i karmieniu wytworzy szerokie, pasiaste liście przypominające trawę, a także długie, białe łodygi z białymi kwiatami, gdy zostanie odpowiednio podlewane i odżywione. Lubią żyć w obszarach z dużą ilością naturalnego światła i gleby, która jest odpowiednio odwadniana. Przy pomocy ziemi doniczkowej doniczkowej można uprawiać je w doniczkach lub innych pojemnikach. Regularnie podlewaj je wodą destylowaną lub deszczową, a nie wodą z kranu, co może powodować brązowienie wierzchołków liści rośliny. Zobacz nasze inne drobne rośliny liściaste, takie jak: Hedera Bluszcz, Parlor Palm, Ficus Bonsai, Hedera Ivy, Parlor Palm, Ficus Bonsai, Hedera Ivy, Parlor Palm, Ficus Bonsai

Sansevieria - znana również jako Prawo Matki w Języku

Roślina, która wygląda pięknie, gdy jest prawidłowo uprawiana, dobrze rozwija się w doniczkach ustawionych na zewnątrz w cieplejszych miesiącach. Liście są ciemnozielone z kremowymi brzegami i srebrzystymi poziomymi paskami i mają zaokrąglony kształt. Ta roślina doniczkowa rośnie najlepiej, gdy rośnie w umiarkowanym lub pełnym cieniu. Lubi glebę doniczkową, która jest mokra, ale dobrze przepuszczalna. Utrzymuj kompost wilgotny, ale nie zostawiaj go w wodzie przez dłuższy czas. W okresie wegetacji nawozić co dwa tygodnie nawozem o powolnym działaniu, a zimą rzadziej podlewać. Przyjrzyj się niektórym naszym średniolistnym roślinom, takim jak:

 • Roślina Węża
 • Lilia Lamparta
 • Juka
 • Szwajcarska Fabryka Serów

Rośliny doniczkowe z dużą ilością liści

Dłonie. Palma, która nawiązuje do swoich tropikalnych korzeni, dodaje domowi spokoju. Pomimo tego, że raczej nie zakwitną w środku, palmy będą generować jasne liście bez konieczności regularnego podlewania. Możliwe jest zarządzanie nimi w mniejszej doniczce, jeśli masz ograniczoną ilość dostępnej powierzchni. Jeśli chcesz, aby Twoja dłoń utrzymywała coraz większy rozmiar, pomocne może być przesadzanie jej co roku. Spójrz na niektóre z dostępnych dużych roślin liściastych:

 • Rysunek płaczu
 • Kentia Palm
 • Kalatea Czarnej Magii
 • Złote Smocze Drzewo

 

Lilia Pokoju to kwitnąca roślina doniczkowa.

Rośliny do szaf, jak te przyciągające wzrok są czasami nazywane, są jednymi z najpopularniejszych dostępnych roślin doniczkowych. Mają oszałamiająco chrupiące białe kwiaty i ciemnozielone, błyszczące liście i są bardzo łatwe w pielęgnacji, ponieważ ich niskie zapotrzebowanie na wodę. Lilie pokojowe lubią rosnąć na obszarze o pośrednim nasłonecznieniu. Ważne jest, aby co kilka dni mieć wystarczającą ilość wody, ponieważ są bardzo spragnieni. Kiedy ich liście zaczynają opadać, jest to prosta wskazówka, że ​​potrzebują więcej wody. Należy jednak unikać dłuższego siedzenia w wodzie, ponieważ może to zgnić korzenie i spowodować śmierć lilii. Nie można przecenić znaczenia umiaru. Lilie pokojowe kwitną dwa razy w roku, jeśli są odpowiednio pielęgnowane przez cały okres wzrostu wiosną i latem. Lilie pokojowe często będą wymagały przesadzenia do większego pojemnika, aby ich korzenie rozszerzyły się i zachęciły roślinę do dalszego wzrostu. Spójrz na nasze inne kwitnące rośliny, takie jak:

 • Kwiat flaminga
 • Płonący miecz
 • Chryzantema

 

Rośliny domowe, które są wyspecjalizowane

Kaktusy. Kaktusy są pokryte kolcami i kolcami i można je znaleźć w szerokiej gamie form, rozmiarów i kolorów. Kaktusy pochodzą z południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych. Zrób prezentację, umieszczając w grupie trzy lub cztery przedmioty. W przeciwieństwie do ich twardej powierzchni, kaktusy nadal potrzebują pożywienia i składników odżywczych, aby się rozwijać. Ponieważ kaktusy pochodzą z gorącego, suchego środowiska z niewielkimi opadami deszczu, są podatne na utonięcie, jeśli zostaną wystawione na nadmierne ilości wody. Spryskaj powierzchnię gleby, aby była wilgotna, a następnie pozwól wodzie spłynąć przed ponownym podlaniem następnego dnia. Podczas uprawy kaktusów ważne jest, aby przynajmniej przez część dnia miały dostęp do światła słonecznego. Dotyczy to szczególnie tych kaktusów, które wytwarzają skupiska kwiatów. Sukulenty. Sukulenty, które pochodzą z gorącego, suchego klimatu, mają grube, mięsiste liście, które pomagają im dłużej utrzymać wodę. Sukulenty dobrze rosną w ciepłym, suchym środowisku, takim jak parapety i wymagają podlewania tylko wtedy, gdy gleba się wyczerpie. Ponieważ sukulenty mogą rosnąć bardzo duże, dobrym pomysłem jest rozmieszczenie ich trochę, gdy rośnie kilka sukulentów w tej samej doniczce, aby większy nie przysłaniał mniejszego podczas uprawy wielu sukulentów w tej samej doniczce. Podczas gdy bardziej zielone formy z rodziny sukulentów są bardziej odpowiednie do uprawy w pomieszczeniach, gatunki fioletowe lepiej nadają się do uprawy na zewnątrz. Zarówno kaktusy, jak i sukulenty są doskonałymi roślinami dla początkujących ogrodników, ponieważ wymagają niewielkiej konserwacji, a jednocześnie wyglądają pięknie, gdy są umieszczone w różnych miejscach w domu. Przejrzyj nasze inne specjalistyczne zakłady, aby zobaczyć, co mamy do zaoferowania.

 • Aloes
 • Bonsai
 • Pułapka na muchę Wenus
 • Pustynna Niespodzianka

Storczyki

Te piękne kwiaty są bardzo łatwe w pielęgnacji, a gdy są w pełnym rozkwicie, stanowią oszałamiający punkt centralny w każdym pomieszczeniu w domu. Sprawdź etykietę, aby zobaczyć, gdzie należy posadzić orchideę. Lubią silne, pośrednie światło, na przykład przez zacienione okna wychodzące na wschód, zachód lub południe. Storczyki kwitną w warunkach dużej ilości świeżego powietrza i dużej wilgotności. Muszą utrzymywać odpowiedni poziom odżywiania, aby być w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. W okresie kwitnienia storczyki zużywają dużo energii, dlatego warto pomóc w utrzymaniu jasnych i atrakcyjnych kwiatów tak długo, jak to możliwe. Dodanie niewielkiej ilości pokarmu dla roślin orchidei do wody przed włożeniem go do wody może pomóc orchidei rosnąć szybciej i zdrowiej. Rośliny te przystosowane są do życia z korzeniami po bokach drzew w ich naturalnym środowisku.Aby całkowicie zintegrować ich naturalny styl życia ze swoim domem, możesz przesadzić je na kompost Orchidea, który zawiera starannie wymieszaną kombinację między innymi kory i granulek glinki Seramis. Podczas podlewania upewnij się, że liście i kwiaty są suche i woda (najlepiej deszczówka), aby całkowicie wypłynęła z garnka przed kontynuowaniem. Dzięki temu kompost jest wyjątkowo otwarty i ma doskonały drenaż.

Drzewa i krzewy cytrusowe

Rośliny owoców cytrusowych (pomarańcza, cytryna i limonka) są piękne i pachnące, wnosząc do domu kolor i przyjemny cytrusowy zapach. Chociaż niektóre z nich są dekoracyjne i przez to nie nadają się do spożycia, to i tak będą wyglądać fantastycznie! Aby uniknąć przekarmiania drzew cytrusowych, podczas zalewania stosuj mieszankę doniczkową zaprojektowaną specjalnie dla roślin cytrusowych. W okresie wegetacji kompost ten może być również używany do powlekania rośliny każdej wiosny. Po prostu usuń górne 4 cm do 5 cm starego kompostu i zastąp go nową glebą doniczkową cytrusową, aby zakończyć transformację. Od kwietnia do października karmę z wysoką zawartością azotu, a od listopada do marca karmę o bardziej zrównoważonym składzie. W miesiącach letnich (od czerwca do września) można je pozostawić na zewnątrz, ale należy je chronić przed chłodnymi wiatrami i wnosić do środka, jeśli temperatura spadnie poniżej 7°C.

Kiedy i gdzie należy umieścić rośliny doniczkowe?

Poniżej przedstawiono kilka podstawowych zaleceń, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji roślin domowych.

 • Umieść roślinę z dala od grzejnika, ponieważ ciepło szybko wysuszy liście i kwiaty na roślinie.
 • Rośliny powinny być wolne od przeciągów, ponieważ większość roślin lubi stabilne temperatury.
 • Trzymaj z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Większość roślin liściastych najlepiej radzi sobie w jasnym, ale przefiltrowanym świetle; bezpośrednie światło słoneczne spaliłoby liście większości roślin liściastych. Sukulenty, takie jak Aloe Vera, który występuje w gorętszych klimatach niż nasz, oraz kwitnące rośliny doniczkowe, które potrzebują więcej światła niż rośliny liściaste, są wyjątkami od tej reguły.
 • Jeśli jest tylko jedno źródło światła, pamiętaj o regularnym obracaniu roślin, w przeciwnym razie staną się niezrównoważone i będą rosły w kierunku źródła światła.
 • Nie zaleca się trzymania roślin na parapetach za zasłonami w nocy, ponieważ robi się zbyt chłodno.

Do łazienki, niektóre rośliny.

Łazienka w wielu domach jest nie tylko ponurym pomieszczeniem, ale jest również podatna na wahania temperatury, od upału i wilgoci do chłodu i przeciągów. Co zaskakujące, istnieje zaskakująca liczba roślin, które mogą przetrwać w takich okolicznościach. Kauczukowce i paprocie indyjskie zapewniają bujną, tropikalną zieleń i mogą być trzymane w prawie każdej łazience bez żadnych problemów.

Jak dbać o rośliny doniczkowe

Postępując zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami, możesz zapewnić, że Twoje rośliny doniczkowe będą się rozwijać. Im większe są liście i kwiaty rośliny, tym więcej wody będzie ona potrzebować. Niespodzianką jest to, że wszystkie potrzebują różnych ilości wody, więc zawsze czytaj (i przechowuj) etykietę rośliny przy zakupie nowej rośliny doniczkowej. Zawsze pamiętaj, że ilość podlewania różni się w zależności od pory roku: zimą, kiedy rozwój spowalnia lub całkowicie ustaje, zmniejsz podlewanie o połowę, aby zachować zdrowe rośliny. Podczas podlewania z góry najlepiej jest umieścić roślinę w płytkiej tacy z wodą na około 30 minut i umożliwić kompostowi wchłonięcie potrzebnej wilgoci (ale nie trzymaj doniczki zanurzonej w wodzie przez dłuższy czas). .

Jeśli chodzi o rośliny domowe, całkowite namoczenie raz na jakiś czas jest generalnie lepsze niż ciągłe sączenie płynu.Poczekaj, aż kompost prawie wyschnie, zanim go podlejesz; kompost staje się jaśniejszy, gdy wysycha, zapobiegając nadmiernemu podlewaniu. Jeśli masz rośliny o futrzastych liściach lub sukulenty, takie jak kaktus, unikaj zwilżania liści, ponieważ może to sprzyjać rozwojowi gnicia. Niewielkich rozmiarów konewka z długim, cienkim dziobkiem jest idealna do podlewania roślin w domu lub biurze. Będzie mniej prawdopodobne, że zapomnisz o podlewaniu roślin, jeśli będziesz trzymać ten pojemnik w pobliżu roślin. Jeśli to możliwe, korzystaj z wody deszczowej zebranej z dachu; pozwól mu stać w pokoju na godzinę lub dwie, aby przed użyciem doprowadzić go do temperatury pokojowej.

Nawadnianie kroplowe roślin doniczkowych

Jeśli wybierasz się na wakacje, zadbaj o swoje rośliny, instalując kroplownik na roślinach domowych. Nie ma potrzeby podłączania kroplowników do sieci lub do kranu. W zastępstwie jako pojemnik do przechowywania wykorzystywana jest plastikowa butelka wypełniona wodą. W zestawie znajduje się kroplownik i dysza (o wartości 10 cl lub 15 cl dziennie), co pozwala kontrolować ilość uwalnianej wody przez maksymalnie 20 kolejnych dni. Świetnie nadaje się również do roślin domowych i w miejscu pracy.

Karmienie

Stosowanie paszy płynnej zapewni szybki wzrost, ale będzie wymagało wielokrotnych aplikacji w okresie wegetacji; wygodniejszą alternatywą jest użycie pałeczek nawozu o powolnym uwalnianiu włożonych do kompostu, aby zapewnić bardziej równomierne dostarczanie składników odżywczych. Zamiast standardowego nawozu ogrodowego, zawsze lepiej jest używać specjalnie zaprojektowanego nawozu do roślin doniczkowych. W przypadku roślin dolistnych dostępne są specjalne preparaty o wysokim stężeniu azotu. Rozpocznij karmienie wiosną i kontynuuj przez miesiące letnie przed wycięciem rośliny, aby umożliwić jej naturalny spadek wzrostu przez całą zimę. Zwróć uwagę na wszelkie szczególne zalecenia dotyczące karmienia i pojenia zawarte na etykiecie rośliny.

Wiele wielkolistnych roślin doniczkowych pochodzi z bujnych lasów tropikalnych i aby mogły się rozwijać, musisz odtworzyć tę atmosferę w swoim domu. Pierwszym krokiem jest zwiększenie poziomu wilgotności w obszarze otaczającym rośliny; umieszczenie roślin w płytkim naczyniu lub tacy wypełnionej żwirem lub glinianymi kamykami i utrzymywanie naczynia lub tacy przez cały czas w stanie mokrym będzie więcej niż wystarczające. Zamgławianie jest również konieczne, zwłaszcza w przypadku roślin, które rozwijają się w wilgotnym klimacie, takich jak miłorząb i storczyki, które wymagają częstego zamgławiania. Korzystne może być użycie ręcznego opryskiwacza do zamgławiania wiszących lub ciągnących się roślin doniczkowych, które są narażone na suszące powietrze ze wszystkich kierunków.

Pielęgnacja roślin obejmuje przycinanie, czyszczenie i przesadzanie roślin doniczkowych.

Martwe liście i kwiaty należy usunąć z roślin, aby wyglądały na czyste. Pomoże to również trzymać szkodniki i choroby z dala od twoich roślin. Ważne jest również, aby nie dopuścić do gromadzenia się kurzu i brudu domowego na liściach, ponieważ spowoduje to zatkanie małych porów, przez które musi mieć możliwość wydostawania się wilgoć. Odkurz liście za pomocą delikatnego pędzla lub delikatnie przetrzyj duże liście wilgotną, niestrzępiącą się szmatką, aby usunąć kurz. Możesz użyć specjalnie zaprojektowanego sprayu lub chusteczki, aby usunąć kurz i zanieczyszczenia z liści swoich roślin doniczkowych, aby zachować wygląd błyszczących i zdrowych liści. Pomaga to w usuwaniu plam wapiennych powstałych podczas natryskiwania, a także zapobiega osadzaniu się kurzu, bez zakłócania procesu oddychania.

Aby uniknąć ograniczenia korzeni i uwięzienia ich w doniczkach, większość roślin doniczkowych ostatecznie wyrośnie z doniczek. Będzie to wymagało ich przesadzenia.Oprzyj się jednak pokusie robienia tego zbyt często, ponieważ może to zachęcić ich do opanowania twojego domu! Rośliny należy zawsze przesadzać na wiosnę, używając ziemi doniczkowej do roślin domowych lub specjalnej mieszanki zamiast ogólnego kompostu doniczkowego i przesadzać do doniczki lub pojemnika, który jest o jeden lub dwa rozmiary większy niż obecny

W przypadku zakładów generujących przesunięcia.

W rezultacie wszelkie małe młode rośliny, które rosną wokół podstawy rośliny, mogą zostać przycięte i przesadzone do innego pojemnika. Twoje rośliny doniczkowe będą dobrze spędzać letnie miesiące na świeżym powietrzu, o ile będą trzymane w zacienionym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego, co jest zalecane. Wystarczy, że przyniesiesz je do środka przed pierwszymi przymrozkami. Podczas podlewania w dawce zwalczającej szeliniaka winorośli można zapobiec inwazji tych szkodników na korzenie rośliny. Inne szkodniki, takie jak mszyce, mszyce włochate, łuski i przędziorek chmielowiec, mogą atakować rośliny domowe, więc obserwuj je uważnie; jeśli umrą, być może trzeba będzie potraktować je środkiem owadobójczym przeznaczonym specjalnie dla roślin doniczkowych.

Co robią rośliny doniczkowe?

 • Rośliny domowe dodają życia i koloru naszym domom.
 • Niektóre rośliny doniczkowe wymagają więcej opieki niż inne, więc odpowiednio zaplanuj.
 • Rozważ sukulenty, które wymagają niewielkiej pielęgnacji, takie jak kaktus lub aloes.
 • Poszukaj rośliny kwitnącej w kategorii roślin kwitnących katalogu roślin.
 • Palma ze swoimi tropikalnymi korzeniami wnosi spokój do Twojego domu.
 • Zobacz nasze rośliny o średnich liściach, takie jak Snake Plant i Leopard Lily.
 • Lilia Pokoju to roślina doniczkowa kwitnąca dwa razy w roku.
 • Storczyki Desert Surprise rozwijają się w warunkach dużej wilgotności i dużej ilości świeżego powietrza.
 • Drzewa i krzewy cytrusowe zapewniają kolor i zapach w domu.
 • Kiedy kwitną, Aloe Vera, Bonsai i Pułapka na muchy Venus tworzą piękne fragmenty ostrości w dowolnej przestrzeni.
 • Sprawdź etykietę na swojej orchidei Aloe Vera, aby dowiedzieć się, gdzie należy ją zasadzić.
 • Trzymaj rośliny z dala od jasnego słońca i grzejników, aby uniknąć więdnięcia liści.
 • Jeśli masz tylko jedno źródło światła, pamiętaj o obracaniu roślin.
 • Rośliny, takie jak kauczukowiec i paprocie, oferują bogate tropikalne liście, które można utrzymać w praktycznie każdej łazience.
 • Jeśli masz roślinę związaną z korzeniami.
 • Być może będziesz musiał je wykopać.

Napisane przez
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals