Jaki jest najlepszy sposób na wymianę grzejnika?

bathroom radiator guide home home improvement how to plumber plumber needed plumbing

Więcej informacji na temat wymiany grzejnika znajdziesz tutaj.

Radiator installation

Jaka jest najskuteczniejsza metoda wymiany grzejnika?

Niedziałające grzejniki należy usunąć i zastąpić nowymi. Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na energii, a jednocześnie zapewnisz, że Twój dom będzie ogrzewany tak wydajnie, jak to tylko możliwe! Demontaż grzejnika przez osobę nieprzeszkoloną, taką jak Ty, jest wykonalne, ale wszelkie instalacje i rurociągi muszą być wykonane przez profesjonalistów z odpowiednimi kwalifikacjami. Aby prawidłowo zainstalować nowy grzejnik, może być konieczne zbadanie stanu istniejącej ściany. Wyłącz ogrzewanie i zamknij zawory na obu końcach grzejnika, jeśli środki rur na obu końcach grzejnika są podobne.

Użyj klucza nastawnego, aby poluzować jedną z nakrętek obrotowych łączących zawór z grzejnikiem, jednocześnie odcinając oba zawory jednocześnie z drugim. Należy skorzystać z dowolnej tacy znajdującej się pod zaworem, aby zebrać wodę, która mogła spłynąć. Przed włączeniem zaworu doprowadzającego wodę należy sprawdzić, czy zawór upustowy jest zamknięty i czy wszystkie rury wodne i zawory są prawidłowo podłączone. Aby upewnić się, że nic nie jest ukryte za ścianą przed wierceniem przez nią, użyj uniwersalnego detektora cyfrowego, aby sprawdzić obszar za ścianą przed wierceniem. Jeśli musisz odpowietrzyć więcej niż jeden grzejnik, zawsze zaczynaj od grzejnika na parterze, który jest najbardziej oddalony od kotła podczas odpowietrzania kilku grzejników.

Jeśli mieszkasz w bungalowie, możesz zacząć od odpowietrzenia grzejnika znajdującego się na drugim końcu domu, w którym znajduje się kocioł. Przebijaj się przez kaloryfery, zbliżając się do kotła. Następnie udaj się na drugie piętro i tam również powtórz proces. Przed kontynuowaniem upewnij się, że system centralnego ogrzewania (w tym kocioł) jest wyłączony, a grzejniki są całkowicie zimne.

Łatwe środki do zastosowania w celu udanej instalacji grzejnika

Usuń i wymień wszystkie grzejniki, które nie działają prawidłowo. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzisz pieniądze na energii elektrycznej, ale także zapewnisz jak najefektywniejsze ogrzewanie domu. Chociaż wymiana nowego grzejnika nie jest trudną pracą, ważne jest przestrzeganie naszych zaleceń, aby uniknąć dodatkowego bałaganu lub negatywnego wpływu na system.

Czy potrzebujesz usług hydraulika do wymiany grzejnika?

Chociaż niewykwalifikowana osoba, taka jak Ty, może usunąć grzejnik, należy pamiętać, że wszelkie instalacje i rurociągi muszą być wykonane przez wykwalifikowanych ekspertów. Pamiętaj tylko, że każdą instalację lub orurowanie należy pozostawić ekspertom.

Czy warto wymieniać grzejniki?

Jeżeli jednak nie planujesz nowej konstrukcji, powinieneś przynajmniej pomyśleć o wymianie grzejników.... Pomimo tego, że zwykle mają dłuższą żywotność, grzejniki nie są niezniszczalne i wszystkie zalety nowego bojlera mogą zostać zanegowane, jeśli zostanie on wykorzystany do dostarczania wody do przestarzałych grzejników.

Czy można wymienić grzejnik bez konieczności opróżniania instalacji?

Chociaż istnieje możliwość wymiany zaworu grzejnikowego bez całkowitego opróżniania systemu, jeśli wymieniasz tylko jeden grzejnik, ma to swoje zalety. Na przykład woda w systemie centralnego ogrzewania jest wzbogacona dodatkami grzewczymi i inhibitorami, które pomagają utrzymać płynną i wydajną pracę systemu.

Zanim zaczniesz, rozważ następujące kwestie:

Zanim zaczniesz, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć. Przede wszystkim sprawdź stan swojej ściany.Czy w ścianach jest kruszący się tynk lub pęknięcia? W takim przypadku przed zainstalowaniem nowego grzejnika może być konieczne wykonanie kilku napraw

Jak rozebrać i ponownie zainstalować grzejnik

Upewnij się, czy Twoje ściany są z litego muru (cegły lub bloki połączone zaprawą) czy z płyt gipsowo-kartonowych (pusty obszar pod ścianą suchą lub ścianą szkieletową), sprawdzając wnętrze domu. Jeśli ściana jest wykonana z litego muru, będziesz mógł wybierać z większego wyboru nowych grzejników. Ponieważ ściany są mocniejsze, możesz wybrać dowolny rozmiar i styl. Duże grzejniki można montować na dowolnym odcinku ściany za pomocą odpowiednich okuć. W przypadku ścian z płyt gipsowo-kartonowych musisz zlokalizować wypustki, które na początku mogą być trudne do zlokalizowania. Pionowe lub poziome kawałki drewna, z którymi połączona jest płyta gipsowo-kartonowa, nazywamy kołkami. W ich zlokalizowaniu pomoże wykrywacz kolczyków. Ponieważ kołki są najbardziej nośną częścią ściany, Twój grzejnik będzie musiał być na nich podparty. Możesz być ograniczony w rodzaju i wielkości grzejnika, którego możesz używać w okolicy, w zależności od tego, gdzie się znajdują. Jeśli jesteś w stanie przymocować wspornik podtrzymujący do kołka, nie będziesz potrzebować kołka ściennego; zamiast tego użyjesz odpowiedniego rodzaju śruby, aby zabezpieczyć wspornik.

 1. Najszybszą i najprostszą metodą wymiany grzejnika jest wybór grzejnika o podobnych rozstawach rur. Jeśli tak nie jest, konieczne będzie ponowne ustawienie nowych zaworów, co najlepiej zrobi profesjonalny hydraulik.
 2. Aby odizolować nowy grzejnik, jeśli środki rur na obu końcach są identyczne, wyłącz ogrzewanie i zamknij zawory na obu końcach środków rur grzejnika. Zawory grzejnikowe są dostępne w różnych konfiguracjach. Zawory ręczne należy obracać zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż nie będzie można ich dalej obracać; zawory termostatyczne powinny być ustawione na zero lub wyłączone; i zawory odcinające należy wyjąć z drogi, a kwadratowy wałek obrócić zgodnie z ruchem wskazówek zegara za pomocą klucza nastawnego, jeśli są obecne. Śledź, ile obrotów wykonasz i zapisz je, aby móc zresetować nowy grzejnik do tego samego natężenia przepływu po naprawie grzejnika i konieczności ponownego otwarcia tego zaworu po naprawie grzejnika.
 3. Upewnij się, że pod zaworem znajduje się taca do zbierania wszelkiej wody. Odkryliśmy, że tacka z wałkiem do malowania działa dobrze. Użyj klucza nastawnego, aby poluzować jedną z nakrętek obrotowych, które łączą zawór z grzejnikiem, jednocześnie wyłączając oba zawory. Może być konieczne użycie drugiego klucza płaskiego lub klucza do rur, aby utrzymać korpus zaworu na miejscu, aby zapobiec jego obracaniu się i wyginaniu rury.
 4. Za pomocą klucza do odpowietrzania chłodnicy lub śrubokręta otwórz zawór odpowietrzający znajdujący się w górnej części chłodnicy i odkręć nakrętkę kołpakową na spodzie chłodnicy. Gdy taca jest prawie pełna, dokręć nakrętkę obrotową i wrzuć zawartość tacy do pojemnika. Przygotuj zapas czystych ręczników na wypadek rozlania. Powtarzaj proces, aż cała woda zostanie spuszczona, a następnie odłącz drugi zawór. Wyjmij chłodnicę z uchwytów montażowych i przechyl ją, aby umożliwić spłynięcie resztek wody. Możliwe, że będziesz potrzebować pomocy innej osoby w tej sekcji. Wypełnij wylot na jednym końcu grzejnika starą szmatką lub chusteczką, aby zapobiec wyciekowi grzejnika i odłóż go na razie na bok.
 5. O ile obecne wsporniki nie są wymienne, najprawdopodobniej będziesz musiał je odkręcić przed zainstalowaniem nowych wsporników chłodnicy. Możliwe, że będziesz musiał wypełnić wszelkie luki pozostawione przez poprzednie naprawiane dziury.
 6. Użyj wielofunkcyjnego detektora cyfrowego, aby zbadać za ścianą przed wwierceniem się w nią, aby upewnić się, że nic nie jest za nią ukryte.Proste w obsłudze, poinformują Cię, czy w obszarze, na którym chcesz prowadzić prace budowlane, znajdują się rury, kable lub kołki. dowiedz się.
 7. Zainstaluj wsporniki na ścianie, a następnie przymocuj grzejnik do wsporników za pomocą śrub.
 8. Aby ułatwić wkręcanie śrub połączeniowych do grzejnika montowanego na ścianie, wsporniki należy zainstalować tak, aby wsporniki skierowane na zewnątrz były skierowane w stronę ściany.
 9. Przed włączeniem dopływu wody upewnij się, że zawór upustowy jest zamknięty, a wszystkie rury wodne i zawory są prawidłowo podłączone.

Jak prawidłowo odpowietrzyć grzejnik?

W kaloryferze będzie uwięzione powietrze i będziesz musiał go odpowietrzyć, aby się go pozbyć.

 1. Zdejmij folię przeciwpyłową z podłogi i użyj klucza do chłodnic lub płaskiego śrubokręta, aby otworzyć zawór o ćwierć i pół obrotu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Nie odkręcaj go więcej niż jeden pełny obrót na raz, aby uniknąć uszkodzenia gwintów.
 2. Kiedy otworzysz śrubę odpowietrzającą, usłyszysz syk uwięzionego powietrza z silnika. Przygotuj się na pojawienie się pierwszej strużki wody, umieszczając filiżankę lub mały pojemnik pod zaworem upustowym i ściereczkę w pobliżu. Gdy tylko pojawi się pierwsza strużka wody, zamknij śrubę odpowietrzającą, przekręcając klucz lub śrubokręt w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Sprawdź, czy nie dokręcasz zbyt mocno śruby.

Czy lepiej odpowietrzyć grzejnik od góry czy od dołu?

Zawsze należy zacząć od grzejnika na poziomie gruntu, który jest najdalej od kotła, jeśli odkryjesz, że musisz odpowietrzyć więcej niż jeden grzejnik. W większości przypadków zawór upustowy będzie można zlokalizować na górze lub z boku grzejnika.

Czy istnieje określona kolejność odpowietrzania grzejników?

Przejdź przez grzejniki, zbliżając się do kotła. Następnie wejdź na górę i tam również powtórz procedurę. Jeśli mieszkasz w bungalowie, możesz zacząć od odpowietrzenia grzejnika na drugim końcu domu od bojlera, który będzie pierwszym grzejnikiem, który będziesz musiał zrobić.

Czy konieczne jest odcięcie dopływu wody do grzejnika w celu jego odpowietrzenia?

Przed próbą odpowietrzenia grzejników upewnij się, że system centralnego ogrzewania (twój kocioł) jest wyłączony i że grzejniki są całkowicie zimne. Twoje grzejniki zawierają gorącą wodę, gdy są włączone, a odpowietrzanie ich w tym czasie może narazić Cię na ryzyko poparzenia.

Jak najlepiej wymienić grzejnik?

 • Usuń i wymień uszkodzone grzejniki.
 • Dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze na energii i zapewnisz odpowiednie ogrzewanie domu.
 • Możesz usunąć grzejnik, ale wszystkie instalacje i rury muszą być wykonane przez profesjonalistów.
 • Przed zainstalowaniem nowego grzejnika może być konieczne zbadanie ściany.
 • Zamknij zawory na każdym końcu grzejnika, jeśli rozstawy rur są podobne.
 • Za pomocą klucza nastawnego odkręć jedną ze śrub obrotowych łączących zawór z grzejnikiem.
 • Użyj tacy pod zaworem, aby złapać wyciekającą wodę.
 • Przed włączeniem wody zamknij zawór upustowy i podłącz wszystkie rury i zawory wodne.
 • Przed wierceniem w ścianie użyj uniwersalnego detektora cyfrowego, aby sprawdzić ukryte obiekty.
 • Jeśli potrzebujesz odpowietrzyć więcej niż jeden grzejnik, zacznij od tego znajdującego się najdalej od kotła.
 • Jeśli mieszkasz w bungalowie, zacznij od odpowietrzenia grzejnika znajdującego się najdalej od kotła.
 • Przejdź przez grzejniki bliżej kotła.
 • Następnie idź na górę i zrób to jeszcze raz.
 • Upewnij się, że grzejnik jest wyłączony, a grzejniki są całkowicie zimne

Autor:
BrookPad Team

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals