Jaki jest najlepszy sposób na poprowadzenie nowego kabla elektrycznego?

electric cable guide home home improvement how to how to install installation smart home

Przeczytaj więcej o tym, jak uruchomić nowy kabel elektryczny w tym artykule.

What is the best way to run a new electrical cable?

Jak poprowadzić nowy kabel elektryczny?

Jeśli zostanie zainstalowane nowe gniazdko elektryczne lub oprawa oświetleniowa, prawie na pewno będzie wymagało okablowania ze źródła zasilania. Aby zagwarantować bezpieczeństwo osobiste, urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi. Poniżej opisano kroki, które należy wykonać, aby przedłużyć kabel między poziomami w różnych częściach domu. Wiercenie lub cięcie legarów należy wykonywać ostrożnie, aby uniknąć naruszenia integralności konstrukcyjnej budynku. Jeśli możesz dotrzeć do podłoża podłogi, przytnij przewody między legarami, a nie nad nimi.

Najlepszą metodą przeprowadzenia drutu przez litą ścianę są zaciski. Montaż listew samoprzylepnych. Zmierz odległość między każdym elementem, aby obliczyć wymaganą długość magistrali. Użyj łączników odpowiednich do powierzchni, w którą wkręcasz. Jeśli ma 40 mm lub więcej, przykręć go do ściany, aby się nie wysunął. Aby umieścić kabel w istniejącej ścianie, przewiercić głowicę lub podstawę. Ale na przeszkodzie może stać pozioma noga. Jednym z rozwiązań jest wywiercenie otworu w płycie gipsowo-kartonowej i przeciągnięcie kabla.

Jak okablować ściany szkieletowe bez usuwania płyt gipsowo-kartonowych? Aby uniknąć uszkodzenia trasy, najpierw prześledź ją za pomocą poziomicy lub pionu. Wywierć otwór w każdym kołku wzdłuż ściany, do której trafi drut. Zrób pętlę z drutu i przełóż ją przez otwór w suchej ścianie o średnicy 1/4 cala. Większość głównych dostawców energii może połączyć Cię w ciągu trzech dni roboczych. Skontaktuj się ze swoim sklepem lub odwiedź jego witrynę internetową, aby nawiązać połączenie elektryczne. Drut powinien być zakopany co najmniej 6 cali pod powierzchnią gleby. W razie potrzeby kabel można poprowadzić za kołkami. Przy podłączaniu przewodów do odsłoniętych powierzchni poziomych należy pozostawić 300 mm pomiędzy metalowymi łącznikami. Przewody pionowe, takie jak kable zasilające lub do transmisji danych, powinny być obcinane co 400 mm. Co 400m należy włożyć metalowy klips, jeśli kabel nie jest poziomy.

Nowe gniazdko elektryczne lub oprawa oświetleniowa prawdopodobnie będzie wymagało zainstalowania przewodu z zasilacza, jeśli jest instalowane. Chociaż możesz po prostu przypiąć przewody do powierzchni ściany, bezpieczniej i estetyczniej jest je ukryć. Kable mogą być prowadzone nad sufitem, pod podłogą lub za ścianami. Zrób punkt zaznaczenia lokalizacji nowych przewodów, gdzie jest to możliwe do wykorzystania w przyszłości.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Elementy elektryczne muszą być montowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi w celu zapewnienia osobistego bezpieczeństwa. W przypadku jakichkolwiek pytań lub gdy jest to wymagane przez prawo, należy skontaktować się z wykwalifikowanym specjalistą, który jest członkiem programu samocertyfikacji elektrycznej. Dodatkowe informacje są dostępne w Internecie lub za pośrednictwem władz lokalnych. Nigdy nie ryzykuj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo elektryczne. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac elektrycznych należy podjąć następujące środki bezpieczeństwa, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Odłącz główne zasilanie w jednostce konsumenckiej/skrzynce bezpieczników, aby zapobiec uszkodzeniom. Wyjmij bezpiecznik obwodu z obwodu, nad którym chcesz pracować, aby go odizolować. Trzymaj to w kieszeni, aby zapobiec możliwości nieumyślnej wymiany. Alternatywnie wyłącz wyłącznik i zablokuj go, jeśli to możliwe. Dołącz informację na urządzeniu, aby wskazać, że pracujesz na obwodzie. Sprawdź, czy obwód jest martwy za pomocą testera gniazdka lub testera/miernika napięcia dla obwodów oświetleniowych.

Jaki jest najlepszy sposób poprowadzenia kabla między piętrami?

Poniżej wymieniono kroki, które należy wykonać w różnych częściach domu, jeśli chcesz poprowadzić kabel między poziomami.

Podłogi z betonu?

Jeśli masz betonową podłogę z drewnianym podłożem na górze, możesz umieścić kable na powierzchni betonu, aby połączyć ze sobą dwie podłogi.Powinny być jednak przesyłane przez betonową posadzkę tylko wtedy, gdy kanał został zainstalowany podczas budowy podłogi, a nie przez kanały wyryte w betonie po ułożeniu podłogi

Korzystanie z zacisków kablowych do mocowania legara

Poprowadź kabel wzdłuż środka jednej strony legara, a następnie umieść zaciski w odstępach około 300 mm wzdłuż długości kabla. Postaraj się uzyskać klipsy o takim samym rozmiarze jak kabel.

Przykładem tego rodzaju wiercenia jest wiercenie na belce.

Zawsze należy zachować ostrożność podczas wiercenia lub cięcia belek stropowych, ponieważ kluczowe znaczenie ma zachowanie integralności konstrukcyjnej budynku. Usuń kabel i wywierć otwór, który zapewnia 25-procentową przestrzeń powietrzną wokół niego - ale nie większą. Utrzymuj wiercenie na środku dwóch trzecich długości legara i wywierć w środku jego głębokości (lub co najmniej 50 mm od góry lub od dołu), aby zminimalizować osłabienie i upewnić się, że nie uderzysz w żadne gwoździe lub mocowania wzdłuż sposób.

Podłogi na poziomie gruntu.

Jeśli masz dostęp do dolnej części podłogi, lepiej jest przypiąć przewody między legarami tam, a nie nad nimi. Luki między poziomami pośrednimi a sufitami? Alternatywnie przewody można przymocować do boków legarów, ułożyć na suficie lub poprowadzić przez otwory wywiercone w legarach.

Lofty

Możesz umieścić kable nad belkami stropowymi, które biegną po obwodzie twojego strychu, z dala od wszelkich obszarów, w których ludzie mogą stąpać po przewodach. Inną opcją byłoby przypięcie ich do boków legarów - ale pamiętaj, aby trzymać je co najmniej metr nad izolacją termiczną, co może spowodować ich przegrzanie. Izolacja wykonana ze styropianu może również reagować z płaszczem kabla.

Najlepszy sposób na przeprowadzenie kabla przez solidną ścianę

Montaż kabli na powierzchni ściany za pomocą klipsów to proste rozwiązanie. Alternatywnie możesz przeprowadzić je przez plastikowe listwy, które możesz przybić gwoździami lub przymocować do ściany (niektóre typy są nawet samoprzylepne). Aby nie były widoczne, warto poprowadzić je wzdłuż listew przypodłogowych oraz wokół ram drzwi i okien. Jeśli jednak zależy Ci na naprawdę profesjonalnym wykończeniu, powinieneś je ukryć. Wykonanie rowka (lub „zagłębienia”) w tynku i poprowadzenie kabla przez owalną rurkę z tworzywa sztucznego lub, w przypadku dłuższych przebiegów, zasklepienie to dwa najczęstsze sposoby instalowania kabla w litych ścianach.< /p>

1. Jeśli to możliwe, podłącz kabel pionowo do złączki w litej ścianie, aby po zakończeniu pracy móc określić jego przybliżoną lokalizację. Zaplanuj przebieg kanału za pomocą poziomicy lub pionu i zaznacz go ołówkiem, aby wskazać, gdzie będzie. Aby uniknąć niezamierzonego uszkodzenia istniejącego kabla lub rury, użyj wykrywacza kabli, aby dwukrotnie sprawdzić swoją pracę. Do przecięcia kanału za pomocą wałka i młotka kija wymagane są grube rękawice i okulary ochronne, które powinny być co najmniej o 6 mm szersze niż kanał lub zatyczka. Usuń materiał do głębokości kanału plus około 3 mm.

2. Za pomocą piły do ​​metalu przytnij plastikową zaślepkę lub rurkę na odpowiednią długość i włóż kabel. Zaślepkę mocuje się do ściany za pomocą gwoździ murarskich, a przewód jest albo zatrzaskiwany w klipsach, które są również przymocowane do ściany, albo po prostu utrzymywany na miejscu za pomocą gwoździ murarskich wbitych z każdej strony przewodu. Kiedy wypełnisz kanał wodą, w obu przypadkach kabel będzie utrzymywany na miejscu przez tynk.

3. Kanał wypełnić tynkiem szpachlowym lub szpachlówką na głębokość około 3 mm poniżej powierzchni ściany. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałożyć drugą warstwę równo z powierzchnią ściany. Po wyschnięciu szpachlówki delikatnie przeszlifuj powierzchnię, aby uzyskać gładkie wykończenie.

Jak prawidłowo zainstalować listwę samoprzylepną

Zrób wstępny szkic aranżacji przed rozpoczęciem Określ, gdzie zostaną zainstalowane elementy wlotu/wylotu i inne akcesoria, a następnie użyj ich jako szablonu do naszkicowania obszaru w odpowiednich miejscach. Wskazówka: czy starasz się wtopić w otoczenie? Plastikowe listwy można pomalować farbą połyskową lub emulsyjną, aby pasowały do ​​reszty wystroju domu. Aby uzyskać najlepsze efekty, przetrzyj listwę drobnym papierem ściernym przed pomalowaniem go, aby dopasować powierzchnię.

 1. Zmierz odległości między każdym akcesorium, aby określić, jak długie będą potrzebne długości przewodów, aby je pomieścić. Następnie, używając bloku uciosowego i cienkiej piły tarczowej, utnij swoje długości, uważając, aby podczas całego procesu utworzyć proste cięcie.
 2. Gdy tylko upewnisz się, że Twoje powierzchnie są czyste i suche, połącz kanał za pomocą taśmy samoprzylepnej, która została wstępnie przyklejona z tyłu. Sprawdź, czy długości odpowiadają pozycjom zaznaczonym ołówkiem.
 3. Jeśli używasz listwy o szerokości 40 mm lub szerszej, musisz również przykręcić ją do ściany, aby zapobiec wypadnięciu. Upewnij się, że stosowane łączniki są kompatybilne z rodzajem powierzchni, w którą wkręcasz.
 4. Ułóż kable w szynie, umieść akcesoria nad przewodami, a następnie zamknij pokrywę szyny, aby zakończyć instalację.
 5. Podczas montażu akcesoriów narożnych na profilach kwadrantowych bardzo ważne jest, aby oba odcinki listew stykały się ze sobą, ale nie zachodziły na siebie. Przed zainstalowaniem końcówek narożnych sprawdź, czy są na swoim miejscu.

Jak zainstalować okablowanie w ścianach szkieletowych, wiercąc w nich otwory.

Ścianka działowa ze słupkami jest idealna do ukrywania przewodów ze względu na swoją sztywną konstrukcję. Niemniej jednak, zainstalowanie jednego podczas budowy ściany znacznie ułatwia to zadanie, ponieważ wystarczy wywiercić otwory w różnych częściach jego konstrukcji. Aby zainstalować kabel w istniejącej ścianie, możesz przewiercić głowicę lub stopę i wprowadzić kabel, a następnie wyłowić go w odpowiednim miejscu za pomocą mocnego drutu. Jednak na ścieżce może znajdować się pozioma nogging (cegły, które wypełniają szczeliny między kołkami w ścianie), które uniemożliwiają przejście. Aby rozwiązać ten problem, jedną z opcji jest wywiercenie otworu w płycie gipsowo-kartonowej i wyciągnięcie kabla. Rdzenie drutu ulegną uszkodzeniu w przypadku nadmiernego wygięcia. Aby tego uniknąć, upewnij się, że wygięta część została usunięta przed wykonaniem połączeń.

 1. Przed opuszczeniem kabla do ściany zagnij koniec kabla, aby później łatwiej go było odzyskać. Jeśli natkniesz się na noggin, możesz użyć lokalizatora kołków, aby wskazać jego dokładne położenie, lub uderzyć w ścianę rękojeścią młotka, aby określić jej położenie (dźwięk będzie bardziej solidny na drewnie). Przeciskając bradawkę przez płytę gipsowo-kartonową można określić marginesy rygla. Następnie, po upewnieniu się, że nie ma ukrytych rur lub przewodów, przewiercić płytkę gipsowo-kartonową pod kątem od góry i od dołu za pomocą wiertła do drewna 20 mm. Otwory powinny być wyrównane, aby można było przez nie pomyślnie wsunąć drut.
 2. Uformuj hak z końca mocnego drutu (takiego jak wieszak), zginając go na pół. Następnie poszukaj kabla przez otwór nad występem i wyciągnij go. (Nie przejmuj się; nie jest to aż tak trudne, jak się wydaje.) Następnie przeciągnij drugi koniec kabla przez otwór, aż wyjdzie.
 3. Wymiana części końca kabla w wyższym otworze i przez otwory, które wywierciłeś w otworze, aż wyjdzie przez dolny otwór, jest prostym procesem.
 4. Przeciągnij tyle kabla przez dolny otwór, aby dotrzeć do złączki, uważając, aby nie uszkodzić powłoki zewnętrznej. Wyjmij kabel z dolnego otworu. Odetnij uszkodzoną część i wyrzuć ją, jeśli tak się stanie.) Następnie poprowadź kabel z powrotem przez dolny otwór i do ściany od góry. Wyjmij go z otworu skrzynki montażowej złączki, wyciągając ją. Na koniec, po wyschnięciu otworów, wypełnij je papierem ściernym, aby je wygładzić.

Jak usunąć płytę gipsowo-kartonową ze ścian szkieletowych w celu poprowadzenia drutu

Innym sposobem przeprowadzenia kabla przez uzębienie jest usunięcie kwadratu płyty gipsowo-kartonowej z czoła uzębienia, a następnie wycięcie płytkiej szczeliny w uzębieniu, aby utrzymać kabel na miejscu. Aby zapobiec przypadkowemu przecięciu kabla gwoździem lub śrubą, możesz przymocować do niego płaską stalową płytkę lub uderzyć młotkiem w bezpieczną płytkę kablową, która została specjalnie zaprojektowana, aby temu zapobiec.

 1. Przed opuszczeniem przewodu do ściany od góry, prześledź jego ścieżkę za pomocą poziomicy lub pionu, aby upewnić się, że nie zostanie uszkodzony. Zbadaj ścianę pod kątem wyszczerbień za pomocą wykrywacza ćwieków lub stukając w ścianę trzonkiem młotka i nasłuchując silniejszego tonu. Jeśli natkniesz się na nog, zaznacz w obszarze wokół niego kwadrat o średnicy 125 mm. Sprawdź, czy nie ma ukrytych rur lub przewodów, a następnie wywierć otwory w przeciwległych rogach pomieszczenia, aby je pomieścić. Włóż ostrze piły tarczowej lub piły do ​​płyt gipsowo-kartonowych w otwór w płycie gipsowo-kartonowej i wytnij kwadrat.
 2. Wytnij nacięcie w odsłoniętej powierzchni za pomocą dłuta i młotka o głębokości około 13 mm i szerokości 20 mm i odłóż je na bok. Następnie włóż kabel do ściany. Zabezpieczenie go podczas przechodzenia przez wycięcie można osiągnąć, przykręcając kwadratową stalową płytkę lub uderzając młotkiem w bezpieczną płytkę kablową.
 3. Wytnij łatkę do naprawy płyty gipsowo-kartonowej, aby pasowała do otworu (lub użyj oryginalnego kawałka, jeśli nie został uszkodzony) i przymocuj ją do wycięcia po obu stronach otworu za pomocą gwoździ wykończeniowych. Wypełnij przestrzenie wokół granic szpachlówką i po wyschnięciu przeszlifuj szpachlówkę na gładko.

Jaki jest najlepszy sposób na poprowadzenie drutu przez ścianę słupkową?

Za pomocą wiertarki i wiertła 1 1/4 cala przewiercić kołki ścienne od lewej do prawej lub od prawej do lewej, przechodząc przez otwory dostępowe wycięte w płycie gipsowo-kartonowej, aby zakończyć pracę. Wywierć po jednym otworze w każdym kołku wzdłuż ściany, na której zostanie zainstalowany drut. Zrób pętlę z drutu i przełóż ją przez otwór, który zrobiłeś w pierwszym kołku z serii, którą wywierciłeś.

Czy można poprowadzić kabel elektryczny między kołkami?

Tak, możesz poprowadzić drut za kołkami, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Często zdarza się, że elektryk wierci otwór w co drugim kołku, a następnie biegnie za kołkiem między nimi w takich okolicznościach. Możesz również zdecydować się na przesunięcie wywierconych otworów w kierunku tylnej części kołka, aby utrzymać je jeszcze dalej od możliwości uszkodzenia związanego z gwoździami.

Jak duży otwór mogę wywiercić w 2x4?

Dozwolone jest wytaczanie lub wiercenie dowolnego kołka, pod warunkiem, że średnica powstałego otworu nie przekracza 60 procent szerokości kołka, krawędź otworu nie przekracza 5/8 cala (16 mm ) poza krawędź kołka, a otwór nie występuje w tym samym przekroju, co wycięcie lub wycięcie.

Obwód 20-amperowy może pomieścić maksymalnie ile gniazdek?

Chociaż nie wyklucza to od razu możliwości ograniczenia liczby instalacji gniazd w obwodzie, bardzo ważne jest zrozumienie jego ograniczeń w poborze mocy. Ogólna zasada jest taka, że ​​w obwodzie 20A nie powinno być więcej niż 10 gniazd.

Ile gniazdek można podłączyć do jednego wyłącznika?

Pomimo faktu, że nie ma ograniczeń co do liczby gniazd, które można zainstalować w wyłączniku, zaleca się instalowanie tylko zalecanej liczby gniazd. Ogólnie rzecz biorąc, 1,5 A na gniazdko to maksimum akceptowalna ocena prądu. W związku z tym, jeśli planujesz wykorzystać tylko 80 procent mocy wyłącznika, sugeruje się, aby zainstalować nie więcej niż 8 gniazd.

Jaki jest najlepszy sposób podłączenia zasilania do nowego domu?

Aby zorganizować połączenie elektryczne, wystarczy skontaktować się ze sprzedawcą lub wejść na jego stronę internetową. Twój dostawca energii będzie potrzebował Twojego adresu i daty połączenia, ale zajmie się wszystkim innym. Większość głównych dostawców energii może uruchomić połączenie w ciągu trzech dni roboczych.

Jaka jest zalecana głębokość zakopania przewodu elektrycznego?

Przewody metalowe powinny być w większości przypadków zakopane co najmniej 6 cali pod powierzchnią gleby. Alternatywnie możesz uruchomić je na głębokości 4 cali pod 4-calową betonową płytą. Konieczne jest zakopanie przewodów poniżej głębokości 18 cali pod podjazdem i muszą być zakopane poniżej głębokości 24 cali pod drogą publiczną lub alejką.

Czy konieczne jest przypięcie przewodów elektrycznych?

Podczas mocowania kabli do poziomych powierzchni wystawionych na działanie elementów, odstęp między metalowymi łącznikami powinien wynosić około 300 mm. Sugerowany jest metalowy klips co 400 mm w przypadku odsłoniętych przewodów biegnących w pionie, takich jak kable zasilające lub do transmisji danych.

Jak poprowadzić nowy kabel elektryczny?

 • Jeśli zostanie zainstalowane nowe gniazdko elektryczne lub oprawa oświetleniowa, prawie na pewno będzie wymagało okablowania ze źródła zasilania.
 • Aby zagwarantować bezpieczeństwo osobiste, urządzenia elektryczne muszą być instalowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi.
 • Kroki prowadzące do przedłużenia kabla między poziomami w różnych częściach domu są opisane poniżej.
 • Wiercenie lub cięcie legarów należy wykonywać ostrożnie, aby uniknąć naruszenia integralności konstrukcyjnej budynku.
 • Jeśli możesz dosięgnąć podłogi podłogi, przytnij przewody między legarami, a nie nad nimi.
 • Najlepszą metodą przeprowadzenia drutu przez litą ścianę jest użycie zacisków.
 • Zmierz odległość między każdym elementem, aby obliczyć wymaganą długość magistrali.
 • Używaj elementów złącznych odpowiednich do powierzchni, w którą wkręcasz.
 • Jeśli ma 40 mm lub więcej, przykręć go do ściany, aby się nie wysunął.
 • Aby umieścić kabel w istniejącej ścianie, przewiercić głowicę lub podstawę.
 • Ale na przeszkodzie może być poziome uchylenie.
 • Jednym z rozwiązań jest wywiercenie otworu w płycie gipsowo-kartonowej i przeciągnięcie kabla.
 • Aby uniknąć uszkodzenia trasy, najpierw prześledź ją za pomocą poziomicy lub pionu.
 • Wywierć otwór w każdym kołku wzdłuż ściany, gdzie będzie prowadzony przewód.
 • Zrób pętlę z drutu i przeprowadź ją przez otwór w płycie gipsowo-kartonowej 1/4 cala.
 • Większość głównych dostawców energii może połączyć Cię w ciągu trzech dni roboczych.
 • Skontaktuj się ze swoim sklepem lub odwiedź jego stronę internetową, aby nawiązać połączenie elektryczne.
 • Drut powinien być zakopany co najmniej 6 cali pod powierzchnią gleby.

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals