What is the best way to run a new electrical cable?

Jaki jest najlepszy sposób na uruchomienie nowego kabla elektrycznego?

Przeczytaj więcej o tym, jak uruchomić nowy kabel elektryczny w tym artykule.

Jaki jest najlepszy sposób na uruchomienie nowego kabla elektrycznego?

Jak uruchomić nowy kabel elektryczny?

Jeśli zainstalowany zostanie nowy gniazdko elektryczne lub urządzenie oświetleniowe, prawie na pewno będzie wymagało okablowania ze źródła zasilania. Aby zagwarantować swoje bezpieczeństwo osobiste, urządzenia elektryczne muszą być zainstalowane zgodnie z lokalnymi kodeksami budowlanymi. Kroki rozszerzenia kabla między poziomami w różnych częściach domu opisano poniżej. Wiercenie lub wycinanie legarów powinno odbywać się ostrożnie, aby uniknąć naruszenia integralności strukturalnej budynku. Jeśli możesz dotrzeć do podłogi podłogi, przypnij przewody między legarami, a nie nad nimi.

Najlepszą metodą przekazywania drutu przez solidną ścianę jest użycie klipsów. Instalowanie samoprzypowatości. Zmierz odległość między każdą pozycją, aby obliczyć wymaganą długość pni. Użyj elementów złącznych odpowiednich z powierzchnią, na którą się wkręcasz. Jeśli jest 40 mm lub większy, przykręć go w ścianę, aby zapobiec wymknięciu się. Aby umieścić kabel do istniejącej ściany, wywierć głowę lub jedyną płytkę. Ale może być poziome nogami. Jednym z rozwiązań jest wywiercenie otworu w płytce gipsowej i nogg kabla.

Jak podłączyć ściany kołków bez usuwania płyty gipsowej? Aby uniknąć uszkodzenia trasy, najpierw śledź ją za pomocą poziomu ducha lub linii pionowej. Wywierć otwór w każdym kołku wzdłuż ściany, w której przejdzie drut. Zrób pętlę drutu i przekaż go przez 1/4-calowy otwór w płytach kartonowo-gipsowych. Większość głównych dostawców energii może Cię połączyć w ciągu trzech dni roboczych. Skontaktuj się ze sklepem lub odwiedź ich stronę internetową, aby nawiązać połączenie elektryczne. Drut należy pochować co najmniej 6 cali poniżej powierzchni gleby. W razie potrzeby kabel może być kierowany za kołki. Podczas podłączania przewodów z odsłoniętymi poziomymi powierzchniami pozostaw 300 mm między metalowymi elementami złączonymi. Pionowe przewody, takie jak kable zasilania lub danych, powinny być przycinane co 400 mm. Co 400 m, metalowy klips należy włożyć, jeśli kabel nie jest pozioma.

Nowy gniazdko elektryczne lub urządzenie oświetleniowe prawie prawdopodobnie wymaga instalacji drutu z zasilacza, jeśli zostanie zainstalowany. Chociaż możesz po prostu przycinać przewody na powierzchnię ściany, jest bezpieczniejsze i bardziej estetyczne, aby je ukryć. Kable mogą być kierowane nad sufitem, pod podłogą lub za ścianami. Zrób punkt, by oznaczać lokalizacje nowych przewodów, w których jest to możliwe do przyszłego odniesienia.

Po pierwsze, bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Elementy elektryczne muszą być zamontowane zgodnie z lokalnymi przepisami budowlanymi, aby zapewnić bezpieczeństwo osobiste. Ilekroć jest pytanie o cokolwiek lub gdy jest wymagane przez prawo, skontaktuj się z wykwalifikowanym profesjonalistą, który jest członkiem programu samo certyfikacji elektrycznej. Dodatkowe informacje są dostępne w Internecie lub za pośrednictwem samorządu lokalnego. Nigdy nie ryzykuj, jeśli chodzi o bezpieczeństwo elektryczne. Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy elektrycznej musisz podjąć następujące środki bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo. Odłącz główną moc w urządzeniu konsumenckim/skrzynce bezpieczników, aby zapobiec uszkodzeniom. Wyjmij bezpiecznik obwodu z obwodu, nad którym chcesz pracować, aby go odizolować. Zachowaj to w kieszeni, aby zapobiec możliwości nieumyślnego wymiany. Alternatywnie wyłącz wyłącz i zamknij go, jeśli to możliwe. Dołącz zawiadomienie na urządzeniu, aby wskazać, że pracujesz nad obwodem. Sprawdź, czy obwód jest martwy za pomocą testera lub miernika napięcia dla obwodów oświetleniowych.

Jaki jest najlepszy sposób na uruchomienie kabla między podłogami?

Poniżej wymieniono kroki, które musisz podjąć w różnych sekcjach domu, jeśli chcesz uruchomić kabel między poziomami.

Podłogi wykonane z betonu?

Jeśli masz betonową podłogę z drewnianym podłogiem na górze, możesz umieścić kable na powierzchni betonu, aby połączyć dwa piętra razem. Należy je jednak wysłać tylko przez betonową podłogę tylko wtedy, gdy przewód został zainstalowany po zbudowaniu podłogi, a nie przez kanały wykute w betonie po ustawianiu podłogi.

Za pomocą klipsów kablowych do przymocowania leara

Przesuń kabel wzdłuż środka jednej strony legary, a następnie umieść klipsy w odstępach około 300 mm w dół długości kabla. Postaraj się zdobyć klipy o tym samym rozmiarze co kabel.

Wiercenie przez join jest przykładem tego rodzaju wiercenia.

Zawsze zachowuj ostrożność podczas wiercenia lub cięcia legarów, ponieważ ważne jest, aby nie narażać integralności strukturalnej budynku. Zdejmij kabel i wywierć otwór, który zapewnia 25 -procentowy przestrzeń powietrza wokół niego - ale nie większe. Trzymaj wiercenie do środkowych dwóch trzecich długości leaist i wiercisz na środku jego głębokości (lub co najmniej 50 mm od górnej lub dolnej), aby zminimalizować osłabienie i upewnić się, że nie uderzysz żadnych paznokci ani poprawek wzdłuż sposób.

Podłogi na poziomie gruntu.

Jeśli masz dostęp do dna podłogi, lepiej jest przycinać przewody między legarami, a nie nad nimi. Luki między poziomami pośrednimi a sufitami? Alternatywnie przewody mogą być przymocowane do boków legarów, ułożone na suficie lub kierowane przez otwory nudzone przez leary.

Lofts

Możesz umieścić kable na wierzchołkach legarów, które biegną wokół obwodu poddaszu, z powodu wszelkich obszarów, w których ludzie prawdopodobnie stąpią po przewodach. Inną opcją byłoby przypięcie ich do boków legarów - ale pamiętaj, aby zatrzymać je co najmniej trzy stopy powyżej każdej izolacji termicznej, co może powodować przegrzanie. Izolacja wykonana z polistyrenu może również reagować z szokiem kablowym.

Najlepszy sposób na przelot kabla przez solidną ścianę

Instalowanie kabli na powierzchni ściany za pomocą klipsów jest prostym rozwiązaniem. Alternatywnie, możesz je poprowadzić przez trunking z tworzywa sztucznego, który możesz przybić lub przymocować do ściany (niektóre typy są nawet samoprzylepne). Aby nie były zauważalne, dobrym pomysłem jest kierowanie ich wzdłuż desek i wokół drzwi i okien. Jeśli jednak chcesz naprawdę profesjonalnego wykończenia, powinieneś je ukryć. Tworzenie groove (lub „pościg”) w gipsie i kierowanie kabla przez owalny plastikowy przewód lub, w przypadku dłuższych biegów, ograniczenie „górnego hat” są dwiema najczęstszymi metodami instalowania kabla w solidnych ścianach.

1. W miarę możliwości podłącz kabel pionowo do dopasowania w solidnej ścianie, abyś mógł określić jego przybliżoną lokalizację po zakończeniu zadania. Zaplanuj przebieg kanału za pomocą poziomu ducha lub linii pionowej i zaznacz go ołówkiem, aby wskazać, gdzie będzie. Aby uniknąć nieumyślnego uszkodzenia istniejącego kabla lub rur, użyj detektora kablowego, aby sprawdzić swoją pracę. Grube rękawiczki i gogle bezpieczeństwa są wymagane do cięcia kanału za pomocą wzmocnienia i młotka klubowego, które powinny być co najmniej 6 mm szersze niż kanał lub ograniczenie. Wyjmij materiał na głębokość przewodu plus około 3 mm.

2. Za pomocą piłowania do piłowania pokrój plastikowy ograniczenie lub przewód do odpowiedniej długości i wstaw kabel. Zakończenie jest przymocowane do ściany za pomocą paznokci murowania, a kanał jest albo pęknięty w klipsy, które są również przymocowane do ściany, albo po prostu trzymane na miejscu z paznokciami murowanymi w każdej stronie kanału. Po napełnieniu kanału wodą kabel będzie utrzymywany na miejscu przez tynk w obu przypadkach.

3. Wypełnij kanał plastrem łatkiem lub wypełniaczem na głębokości około 3 mm poniżej powierzchni ściany. Po wyschnięciu pierwszego płaszcza nałóż drugą warstwę spłukiwanie powierzchnią ściany. Po wyschnięciu wypełniacza delikatnie przeszlifuj powierzchnię, aby uzyskać gładkie wykończenie.

Jak prawidłowo zainstalować samoprzylepne trunking

Zrób szorstki szkic swojego układu, zanim zaczniesz. Określ, gdzie zostaną zainstalowane elementy wlotowe/gniazdkowe i inne akcesoria, a następnie użyj ich jako szablonu do szkicowania wokół obszaru w odpowiednich lokalizacjach. Najważniejsza wskazówka: próbujesz wtopić się w swoje otoczenie? Trunking z tworzywa sztucznego może być pomalowany połyskiem lub farbą emulsyjną, aby upewnić się, że pasuje do reszty wystroju domu. Aby uzyskać największe efekty, zatarj pędność drobnym papierem ściernym przed pomalowaniem go na powierzchnię.

 1. Zmierz odległości między każdym akcesorium, aby określić, jak długo będą musiały być długości pędu, aby je pomieścić. Następnie, używając bloku MITER i cienkiej piły ostrza, pokrój długości, uważając, aby stworzyć proste cięcie w całym procesie.
 2. Gdy tylko upewniłeś się, że twoje powierzchnie są czyste i suche, podłącz pędność za pomocą samoprzylepnej taśmy, która została wcześniej zastosowana do jej odwrotności. Sprawdź, czy długości odpowiadają pozycjom oznaczonym ołówkiem.
 3. Jeśli używasz pni, o szerokości 40 mm szerokości lub szerszej, musisz również wkręcić go w ścianę, aby nie odpadać. Upewnij się, że stosowane przez ciebie elementy mocujące są kompatybilne z rodzajem powierzchni, na którą się wkręcasz.
 4. Połóż kable w trunkingu, umieść akcesoria nad kablami, a następnie zamknij pokrywkę, aby zakończyć instalację.
 5. Bardzo ważne jest, aby obie długości trunkingowe do siebie do siebie, ale nie nakładają się, gdy instalujesz akcesoria narożne w profilach kwadrantu. Przed zainstalowaniem załączników narożnych sprawdź dwukrotnie, że są na miejscu.

Jak zainstalować okablowanie w ścianach kołków poprzez wiercenie otworów w nich.

Ściana partycji kołków jest idealna do ukrywania drutów ze względu na jej sztywną konstrukcję. Niemniej jednak instalowanie jednego, podczas gdy ściana jest konstruowana, sprawia, że ​​jest znacznie prostszy, ponieważ można po prostu wiercić otwory przez różne sekcje jego struktury. Aby zainstalować kabel w istniejącej ścianie, możesz być w stanie wiercić głową lub jedyną płytką i przekazać kabel, a następnie wyłowić go we właściwym miejscu za pomocą mocnego drutu. Jednak na ścieżce może istnieć poziome noggowanie (cegły, które wypełniają luki między kołkami) w ścianie), która uniemożliwia ci przejście. Aby rozwiązać ten problem, jedną z opcji jest wywiercenie otworu przez płytkę gipsową i nogami kabla. Rdzenie drutu zostaną uszkodzone, jeśli go przekażesz. Aby tego uniknąć, upewnij się, że zgięta część zostanie usunięta przed nawiązaniem połączeń.

 1. Zanim opuścisz kabel do ściany, zegnij koniec kabla, aby łatwiej było później odzyskać. Jeśli wejdziesz przeciwko Noggin, możesz użyć wyszukiwarki kołków, aby wskazać jego dokładne położenie lub dotknąć twarzy ściany za pomocą uchwytu młota, aby określić jego lokalizację (dźwięk będzie solidny nad drewnem). Naciskając Bradawl przez płytę tynkową, możesz określić marginesy noggingu. Następnie, po upewnieniu się, że nie ma ukrytych rur ani przewodów, wywierć płytki kąt przez płytkę tynkową do noggingu zarówno z nad sobą, jak i poniżej za pomocą bitu drewna 20 mm. Otwory powinny być wyrównane, abyś mógł z powodzeniem przesunąć drut.
 2. Utworz formę haczyka z końca długości mocnego drutu (takiego jak wieszak płaszczy), zginając go na pół. Następnie poszukaj kabla przez otwór nad noggingiem i wyciągnij go. (Nie martw się; to nie jest tak trudne, jak się wydaje.) Następnie przeciągnij drugi koniec kabla przez otwór, aż wyjdzie.
 3. Zastąpienie części końca kabla na wyższy otwór i przez otwory, które nudziłeś podczas noggingu, dopóki nie pojawi się przez dolną otwór, jest prostym procesem.
 4. Przeciągnij wystarczającą ilość kabla przez dolny otwór, aby dotrzeć do złącza, uważając, aby nie uszkodzić zewnętrznego poszycia. Wyjmij kabel z dolnego otworu. Odetnij uszkodzoną porcję i odrzuć ją, jeśli tak się stanie.) Po tym przekazuj kabel z powrotem przez dolny otwór i do ściany od góry. Wyjmij go z otworu montażowego złącza, łowiąc go. Wreszcie, po wyschnięciu otworów, napełnij je papierką ścierną, aby je wygładzić.

Jak usunąć płytę tynkową ze ścian kołków, aby uruchomić drut

Innym sposobem przekazania kabla obok noggowania jest usunięcie kwadratu płyty tynkowej z powierzchni noggingu, a następnie wycięcie płytkiego szczeliny w powierzchni noggingu, aby utrzymać kabel na miejscu. Aby zapobiec przypadkowemu wycięciu kabla gwoździem lub śrubą, możesz przymocować na nim płaską stalową płytkę, albo młot na bezpieczną płytę, która została specjalnie zaprojektowana, aby temu zapobiec.

 1. Przed opuszczeniem drutu w ścianę z góry śledź jego ścieżkę za pomocą poziomu ducha lub linii pionowej, aby upewnić się, że nie zostanie uszkodzony. Zbadaj ścianę pod kątem noggów za pomocą detektora stadn lub stuknięciem ściany uchwytem młotkiem i słuchaniem silniejszego tonu. Jeśli natkniesz się na nogging, zaznacz kwadrat 125 mm w otaczającym go obszarze. Sprawdź wszelkie ukryte rury lub przewody, a następnie wywierć otwory w ukośnie przeciwnych zakątkach pomieszczenia, aby je pomieścić. Włóż ostrze piły podkładkowej lub piły do ​​tynki do otworu w płytce gipsowej i pokrój kwadrat.
 2. Pokrój wycięcie przez powierzchnię odsłoniętego noggingu za pomocą dłuta i młotka, która ma około 13 mm głębokości i szerokość 20 mm, i odłóż go na bok. Następnie włóż kabel do ściany. Ochrona go, gdy przechodzi przez wycięcie, można osiągnąć, wkręcając kwadratową stalową płytkę lub wbijając bezpieczną płytkę kablową.
 3. Wytnij plaster naprawy płyty gipsowej, aby dopasować otwór (lub użyj oryginalnego kawałka, jeśli nie został uszkodzony) i przymocuj go do noggingu po obu stronach otworu za pomocą gwoździ wykończeniowych. Wypełnij przestrzenie wokół granic wypełniaczem i szlifuj wypełniacz gładki po wyschnięciu.

Jaki jest najlepszy sposób na przeglądanie drutu przez ścianę kołków?

Dzięki wiertarce i bicie 1 1/4 cala, przejrzyj kołki ścienne od lewej do prawej lub prawej do lewej, pracując przez otwory dostępowe, które wycinasz w płytce gipsowej, aby wykonać zadanie. Wywierć jeden otwór w każdym kołku wzdłuż ściany, gdzie zostanie zainstalowany drut. Zrób pętlę drutu i nakarmij ją otworem, który zrobiłeś w pierwszym stadnisku z serii, którą wywierciłeś.

Czy można uruchomić kabel elektryczny między kołkami?

Tak, możesz uruchomić drut za kołki, jeśli zdecydujesz się to zrobić. Często widać elektryk wierci otwór w każdym innym kolorze, a następnie biegnie za kołkiem między nimi w tych okolicznościach. Możesz także zrównoważyć wywiercone otwory w kierunku tyłu kołka, aby utrzymać je jeszcze dalej od możliwości uszkodzeń związanych z paznokciami.

W 2x4 Jak duży otwór mogę go wiercić?

Nudne lub wiercenie dowolnego kołka jest dozwolone, pod warunkiem, że średnica powstałego otworu nie przekracza 60 procent szerokości kołka, krawędź otworu nie rozciąga Stud, a otwór nie występuje w tej samej sekcji co cięcie lub wycięcie.

Obwód 20-ampowy może pomieścić maksymalnie ile punktów sprzedaży?

Chociaż nie wyklucza od razu możliwości ograniczenia liczby instalacji gniazdowych w obwodzie, ważne jest zrozumienie ograniczeń zużycia energii. Ogólna zasada polega na tym, że nie powinieneś mieć więcej niż 10 punktów sprzedaży na obwodzie 20A.

Ile punktów sprzedaży można podłączyć do jednego wyłącznika?

Pomimo faktu, że nie ma ograniczeń co do liczby punktów sprzedaży, które mogą być zainstalowane w wyłączniku, zaleca się zainstalowanie tylko zalecanej liczby punktów sprzedaży. Ogólnie rzecz biorąc, 1,5 amperów na gniazdko to maksymalna akceptowalna aktualna ocena. W związku z tym, jeśli planujesz tylko użyć 80 procent pojemności wyłącznika, sugeruje się, aby zainstalowano nie więcej niż 8 gniazd.

Jaki jest najlepszy sposób na połączenie zasilania z nowym domem?

Aby zorganizować połączenie elektryczne, wszystko, co musisz zrobić, to skontaktować się ze sprzedawcą lub przejść na ich stronę internetową. Twój dostawca energii będzie potrzebował twojego adresu i daty połączenia, ale zajmie się wszystkim innym. Większość głównych dostawców energii może uruchomić połączenie w ciągu trzech dni roboczych.

Jaka jest zalecana głębokość zakopania drutu elektrycznego?

Metalowe przewody powinny być w większości przypadków zakopane co najmniej 6 cali poniżej powierzchni gleby. Alternatywnie możesz je uruchomić na głębokości 4 cali pod 4-calową betonową płytą. Konieczne jest zakopanie przewodów poniżej głębokości 18 cali pod podjazdem i należy je pochować poniżej głębokości 24 cali pod drogą publiczną lub ulicą.

Czy konieczne jest przypięcie kabli elektrycznych?

Przy przymocowaniu kabli do poziomych powierzchni, które są narażone na elementy, przestrzeń między metalowymi elementami mocującymi powinno wynosić około 300 mm. Metalowy klips co 400 mm jest sugerowany dla odsłoniętych pionowych drutów, takich jak kable zasilania lub danych.

Jak uruchomić nowy kabel elektryczny?

 • Jeśli zainstalowany zostanie nowy gniazdko elektryczne lub urządzenie oświetleniowe, prawie na pewno będzie wymagało okablowania ze źródła zasilania.
 • Aby zagwarantować swoje bezpieczeństwo osobiste, urządzenia elektryczne muszą być zainstalowane zgodnie z lokalnymi kodeksami budowlanymi.
 • Kroki rozszerzenia kabla między poziomami w różnych częściach domu opisano poniżej.
 • Wiercenie lub wycinanie legarów powinno odbywać się ostrożnie, aby uniknąć naruszenia integralności strukturalnej budynku.
 • Jeśli możesz dotrzeć do podłogi podłogi, przypnij przewody między legarami, a nie nad nimi.
 • Najlepszą metodą przekazywania drutu przez solidną ścianę jest użycie klipsów.
 • Zmierz odległość między każdą pozycją, aby obliczyć wymaganą długość pni.
 • Użyj elementów złącznych odpowiednich z powierzchnią, na którą się wkręcasz.
 • Jeśli jest 40 mm lub większy, przykręć go w ścianę, aby zapobiec wymknięciu się.
 • Aby umieścić kabel do istniejącej ściany, wywierć głowę lub jedyną płytkę.
 • Ale może być poziome nogami.
 • Jednym z rozwiązań jest wywiercenie otworu w płytce gipsowej i nogg kabla.
 • Aby uniknąć uszkodzenia trasy, najpierw śledź ją za pomocą poziomu ducha lub linii pionowej.
 • Wywierć otwór w każdym kołku wzdłuż ściany, w której przejdzie drut.
 • Zrób pętlę drutu i przekaż go przez 1/4-calowy otwór w płytach kartonowo-gipsowych.
 • Większość głównych dostawców energii może Cię połączyć w ciągu trzech dni roboczych.
 • Skontaktuj się ze sklepem lub odwiedź ich stronę internetową, aby nawiązać połączenie elektryczne.
 • Drut należy pochować co najmniej 6 cali poniżej powierzchni gleby.

Scenariusz
BrookPad Zespół

 

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.