What is the best way to tile a wall?

Jaki jest najlepszy sposób na kaftanie ściany?

W tym samouczku nauczysz się, jak kafelkować ścianę.

Jak kafelkować ścianę?

Jak prawidłowo każyć ścianę?

Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uzyskać najlepsze możliwe wykończenie instalacji płytek ściennych. Poniższe pomysły pomogą ci kafelkować łazienkę, kabinę prysznicową, backsplash kuchenną lub po prostu małą przestrzeń wokół niej. Ważne jest, aby przygotować się z wyprzedzeniem i oszacować ilość płytek i kleju, którego potrzebujesz. Narysuj linię poziomą jedną płytkę wysokości na wszystkich czterech ścianach od najwyższego pochyłego kąta. Aby chronić oczy i twarz przed latającymi płytkami i ostrymi krawędziami, użyj gogli bezpieczeństwa i maski na kurz.

W razie potrzeby wycinaj wykończenie kafelków za pomocą piłowania do piłowania molnią. Kąciki kafelkowe umieszczają płytkę w kącie i mocno dociskają płytkę do ściany. Wytrzyj płytki mokrą gąbką, aby usunąć nagromadzenie kleju. Zwiększ liczbę płytek powyżej i obok poprzedniej. Montuj je mocno, abyś mógł je później zaprawić. Istnieją dwa rodzaje zakrętów: formowane na ścianie i przeszkody.

W niektórych przypadkach możesz być w stanie dopasować kompletne płytki po ścianie bez przycinania kaletki. Plastikowe dodatki do rogu płytek mogą pomóc w oczyszczeniu wyglądu. Wypełnij przestrzenie wokół narożników, a nie fukuj ich. Jak kafelkować wewnętrzne zakątki pokoju Plik płytki jest przydatny do niewielkich modyfikacji.

Przeciwne granice kafelków stron ukrywają wszelkie wady pracy. Jak płynąć w rogach budynku? Wykończenia płytek można wykorzystać do czystego uzupełnienia zewnętrznego narożnika konstrukcyjnego. Zastosuj klej płytek do ściany upływowej za pomocą kiarza naciętych. Rozłóż zaprawę między płytkami, stosując długie pociągnięcia po przekątnej.

Wytrzyj resztki nadmiaru z płytek mokrą gąbką. Jeśli chcesz zapaść duży obszar płytek, usuń nadmiar i wyczyść ją. Kafelowane powierzchnie armaty kasety są uszczelnione uszczelniaczem. Zastosowanie uszczelniacza może potrwać do dwóch godzin i nie zawsze jest ono powodzenia.

Stwórz piękną ścianę z płytkami ściennymi, które są atrakcyjne wizualnie, funkcjonalne i długotrwałe.

Płytki to praca profesjonalna, ale jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w osiągnięciu najlepszego możliwego wykończenia instalacji płytek ściennych. Poniższe wskazówki pomogą Ci uzyskać fantastyczne wykończenie, niezależnie od tego, czy kaftujesz całą łazienkę, kabinę prysznicową, całą kuchnię backsplash, całe otoczenie kominka, czy trochę otaczające go miejsce. Konieczne jest zaplanowanie projektu kafelkowego przed rozpoczęciem. Jest wiele rzeczy do rozważenia, w tym obliczenie ilości płytek i kleju, które będziesz potrzebować, przygotowywanie ściany i układanie kafelków. Nasz przewodnik po zorganizowaniu płytek ściennych nauczy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć, zanim zaczniesz kafelować ściany. Ten samouczek przejdzie krok po kroku przez proces układania płytek. Nasz przykład polega na kafelowaniu całej ściany z kwadratowymi płytkami w linii prostej, aby zademonstrować koncepcję liniowych kafelków. Przejdziemy przez to, jak to zrobić szczegółowo:

 1. Przymocuj całe płytki do ściany.
 2. Płytki powinny być wycięte, aby zmieścić się wokół narożników i przeszkód, a należy zastosować wykończenie płytek narożnych.
 3. Płytki ścienne powinny być zapaczone i wykończone.
 4. Tile wokół obwodu pokoju z uszczelnieniem.

Do jakich materiałów będę potrzebować?

Wypełniacz będzie wymagany, jeśli w ścianie znajdują się otwory, które należy naprawić lub naprawić. Uszczelniacz przeciw mould jest wysoce zalecany do długotrwałego wykończenia (dostępny w większości sklepów ze sprzętem) dla tego projektu, sugerujemy, aby zamiast tego mieszać zaprawę z zamieszania. Jeśli to możliwe, sugeruje się zatrudnienie profesjonalisty, aby wykonał naprawę dla Ciebie.

 1. Płytki dla ścian
 2. Jeśli w ścianie są jakieś otwory, które należy wypełnić, będziesz wymagać wypełniacza.
 3. W przypadku otworów w ścianie większej niż pięść zaleca się, aby profesjonalista wykonał dla Ciebie naprawy.
 4. Klej płytek - zalecany jest klej do płytek gotowych, aby zaoszczędzić czas.
 5. Przekładki płytek służą do oddzielania płytek na ścianie.
 6. W przypadku długotrwałego wykończenia zalecamy uszczelniacz przeciw mould (dostępny w większości sklepów ze sprzętem).
 7. Zalecamy użycie gotowej zaprawy do tego projektu.
 8. Tkaniny, które mogą być używane do różnych zadań
 9. W razie potrzeby można dodać wykończenie płytek.

Jaki sprzęt potrzebuję do kafelków?

Miara taśmy to narzędzie, które można użyć do pomiaru prawie wszystkiego, co możesz sobie wyobrazić. W razie potrzeby wytnij wykończenie płytek piką, aby zapewnić czyste wykończenie. Zastosowanie pielnicia o wycięciu (znanym również jako rozrzutnik z siodłodawcy) może być korzystne dla rozprzestrzeniania się zaprawy między płytkami. Niektóre uszczelniacze są dostępne w pistoletach spustowych, które nie wymagają prawidłowego zastosowania pistoletu kasowego. Przed użyciem upewnij się, że przeczytaj instrukcje w pudełku.

 1. Reguła
 2. Miara taśmy to narzędzie używane do pomiaru wszystkiego.
 3. Ołówek chinagiagu lub pióro filcowe - w razie potrzeby, aby oznaczyć płytki do cięcia przed cięciem.
 4. Kielnia
 5. kielnia z wycięciem (znana również jako rozrzutnik wycięty)
 6. Sztućce na płytki
 7. W razie potrzeby utwórz plik płytek.
 8. W razie potrzeby użyj piłowania do wycięcia płytek.
 9. Rozsiecznik zaprawy (znany również jako pływak zaprawy)
 10. Wykończenie zaprawy (znane również jako shaper zapylający)
 11. Młot z pazurem
 12. Gąbka
 13. Wiaderko
 14. Mierzyć
 15. W razie potrzeby można zastosować pistolet do wkładu. Niektóre uszczelniacze są dostępne jako pistolety spustowe i nie wymagają użycia pistoletu nabojowego. Przed użyciem sprawdź wskazówki pakietu uszczelniacza.
 16. Uszczelniacz, który jest gładszy

Jakiego rodzaju sprzęt bezpieczeństwa polecasz do układania płytek?

 • Rękawiczki do ochrony
 • Zalecane jest noszenie maski przeciwpyłowej.
 • Podczas cięcia płytek upewnij się, że używasz gogli bezpieczeństwa i maski przeciwpyłowej, aby chronić oczy i twarz przed latającymi kawałkami i ostrymi krawędziami.

Jak kafelkować kompletną ścianę od góry do dołu?

Po zakończeniu układu płytek, przygotowaniem ściany i instalacji drewnianych batatów zacznij układać kompletne płytki, postępując zgodnie z procedurami opisanymi poniżej. Na wszystkich czterech ścianach należy narysować linię poziomową na jednej wysokości płytek od najwyższego pochyłego rogu ściany. Jest to uważane za najlepszą praktykę. Teoretycznie płytki powinny być umieszczane od góry do dołu, ale w praktyce jest to trudne ze względu na wymienione powyżej czynniki.

Czy lepiej jest zacząć kafelki od góry lub z dołu?

Nie zaczynaj od schodów. Zamiast tego podnieś go do około 3/4 wysokości płytek, w zależności od ich rozmiaru. Na przykład, jeśli pracujesz z czterocalowymi płytkami, twoja tablica rozpocznie się trzy cale nad podłogą. Więc masz ten płytkę w dolnym rzędzie podłogi. Rozłóż klej płytek na ścianie za pomocą poziomych pociągnięć, za pomocą karmowanego kielonego, aby upewnić się, że jest on równomiernie rozproszony. Ponieważ grzbiety w kleju zapewnią, że każda płytka jest wyrównana, każda płytka będzie miała za sobą taką samą ilość kleju jak inne kafelki. Upewnij się, że są mocno przymocowani do ściany i że są płaskie przy ścianie, abyś mógł je później zapasować. Wskazówki dotyczące zakrętów kafelkowych pozwalają klejowi na leczenie kleju na długość czasu wskazanego w kierunkach kleju płytek na opakowaniu. Aby usunąć pionowy drewniany batten z jego ram podtrzymujących, podważyć paznokcie młotem i wypędzić je. Sekcja zatytułowana „How to Tile Corner” zawiera instrukcje dotyczące kaftania granic i narożników.

 1. Zacznij od rogu stworzonego przez drewniane battale i wspinaj się po ścianie, zbierając klej płytek z pielnice i naciskając ją na miejsce. Następnie rozłóż go zaciętą piel, odsuwając się od rogu z poziomymi pociągnięciami, aby upewnić się, że jest dobrze rozpowszechniona. Przytrzymaj krawędź wyciętej pielnice pod kątem 45 stopni do powierzchni roboczej. Każda płytka będzie miała za sobą równą ilość kleju, ponieważ grzbiety w kleju zagwarantują, że każda kafelka jest wyrównana. Utrzymuj pracę na jednym metrze kwadratowym lub mniejszym, ponieważ klej może zacząć się umacniać, zanim skończysz wprowadzać płytki na większym obszarze. Kleje płytek należy wybrać zgodnie z instalowanym kafelkami: W przypadku płytek ceramicznych użyj kleju płytek gotowych lub sproszkowanych; W przypadku płytek porcelanowych użyj kleju sproszkowanego. Dobrym pomysłem jest używanie kleju z tyłu płytek i na ścianie, jeśli twoje płytki są większe niż 20 na 20 cali.
 2. Umieść swoją pierwszą płytkę w rogu, pchając krawędzie płytki do rogu narożnika i całej płytki o ścianę mocno. Następnie umieść na nim płytkę, a kolejny przylegający do oryginalnej płytki, mocno wciskając je do kleju z ruchem skręcającym, aby je zabezpieczyć. Podczas pracy użyj wilgotnej gąbki, aby zetrzeć klej, który nagromadził się na płytkach. Jeśli pozwolisz mu wysuszyć, usunięcie będzie niezwykle trudne. Gdy tylko klej jest wystarczająco mokry, umieść kawałek deski nad płytkami i delikatnie uderz w deskę gumowym młotkiem, aby przykleić płytki do ściany. Zapewni to, że płytki mają poziom i jednolite wykończenie. Niektóre mozaiki są umieszczane na różnych wysokościach, w którym to przypadku powinieneś użyć ręki, aby sprawdzić, czy wszystkie są indywidualnie włożone w klej przed przejściem do następnego kroku.
 3. W rogach między płytkami wstawiaj przekładki płytek, aby umożliwić modyfikację umieszczenia płytek w razie potrzeby. Upewnij się, że są bezpiecznie na miejscu i płaskie przy ścianie, abyś mógł później podbić się.
 4. Zwiększ liczbę płytek, które masz powyżej, a obok tego, który już zastosowałeś. Kontynuuj nakładanie płytek w ten sposób, dopóki nie wyłożysz zaległości w całym obszarze pokrytym klejem. Kontynuuj nakładanie kolejnego metra kwadratowego kleju i płytek, dopóki nie zakończysz instalacji wszystkich płytek. Umieść jedną nogę dystansu między płytkami na granicach ściany, aby widoczna była reszta dystansu - usuniemy to później, przed fugą ściany.
 5. Pozwól, aby klej płytek wyleczy czas określony w instrukcjach kleju.
 6. Podważ paznokcie pionowego drewna battena z pazurem młotka, aby uwolnić go od konstrukcji podtrzymującej.
 7. Za pomocą kompletnych płytek przymocuj każdą część ściany do drugiej części ściany, zaczynając od rogu przylegającego do wcześniej przymocowanych płytek.
 8. Usuń poziomy drewniany tytuł po przymocowaniu wszystkich płytek i pozostawionych do wyschnięcia. Teraz, gdy ukończyłeś instalację wszystkich całych płytek, możesz wypełnić granice i narożniki ściany. Aby dowiedzieć się, jak płynąć zakręty, przejdź do sekcji pod „Jak każeć narożnikami”.

WSKAZÓWKI NA KORP KALICJI?

W tym rozdziale przeprowadzimy cię przez proces kafelków. Wewnętrzny narożnik różni się od zewnętrznego rogu tym, że jest mniejszy. Istnieją dwa rodzaje narożników: te utworzone przez ściany i te wytwarzane przez przeszkody. Aby zapewnić uporządkowany wygląd plastikowych wykończeń narożnych. Wypełnij luki wokół narożników zamiast nakładać zaprawę i pozwól na rozszerzenie płytki.

Kąt na zewnątrz?

Kącik, który wystaje do pokoju z zewnątrz, taki jak narożnik cechowej ściany lub krawędź wnęki okiennej, jest znany jako zakątek skierowany na zewnątrz. Przejrzymy obie techniki w tej części, ponieważ każda z nich ma swoje zalety i wady. Możliwe, że będziesz w stanie dopasować całe płytki na ścianie bez konieczności przycinania płytek do rogu w niektórych przypadkach. W większości przypadków będziesz musiał przyciąć płytkę, aby zmieścić się w rogu pokoju.

Jak sobie radzisz z pomiarem i wycinaniem płytek?

Rozważ zaplanowanie instalacji wykończenia kafelków w połączeniu z instalacją samego płytki. Zmierz sekcje, które zostaną pokryte wykończeniem płytek, a następnie zmierz je ponownie, aby być absolutnie pewnym wymiarów. Podczas wycinania wykończenia na krawędzie ścian i przypodłogowych użyj piłowania do piłowania do pił doc lub wycinania, aby wyciąć ją pod kątem 45 stopni. Upewnij się, że każdy kawałek pasuje do kąt 90 stopni.

Instrukcje dotyczące mierzenia i oznaczania płytek przed ich przecięciem?

Przygotuj obszar do ozdoby, wykonując dwa niezależne pomiary na górze i dolnej części przestrzeni, którą chcesz ozdobić. Narysuj linię między dwiema liniami na placu za pomocą ołówka lub pióra z filcami, aby wyrównać kwadrat do dwóch oznaczeń. Teraz, gdy znaki zostały wykonane, nadszedł czas, aby przeciąć płytki. Odwiedź nasz artykuł na temat tego, jak wycinamy płytki, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu cięcia płytek.

1. Przytrzymaj kafelki Zainstaluj drugi na ścianie i zaznacz obszary, w których nakłada się na ten poniżej za pomocą pisarza płytek, ołówka Chinaghaph lub pióra filcowego, aby wskazać nakładanie się.

2. Za pomocą pomiaru taśmy wykonaj niezależne pomiary na górze i dolnej części obszaru, który chcesz ozdobić. Złóż znak u góry i dolnej płytki o wymiarach. Załóż kwadrat z dwoma oznaczeniami i narysuj między nimi linię ołówkiem lub piórem z filcami, tworząc pionową linię, którą można wyciąć wraz z ostrym nożem. Czas przeciąć płytki teraz, gdy utworzono oznaczenia. Aby uzyskać więcej informacji na temat wycinania kafelków, zobacz naszą stronę na temat wycinania kafelków.

Po przecięciu kafelka sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że będzie pasować. Jeśli chcesz wprowadzić jakieś małe zmiany, przydaje się plik płytek. Jeśli również kafelujesz następną ścianę, nie musisz być tak precyzyjnie, ponieważ granice płytek po drugiej stronie ukryją wszelkie niedoskonałości w pracy.

Jak każyć w rogach wewnętrznych pokoju?

Ponieważ granice kafelków po przeciwnej stronie ukryją wszelkie wady w pracy płytek, jeśli jednocześnie kafelujesz więcej niż jedną ścianę, nie będziesz musiał być tak dokładny. W razie potrzeby wstaw przestrzenie między zwrotami, aby rozbić swoje myśli. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, możesz zacząć zaprawić kafelki i w razie potrzeby zakończyć projekt.

 1. Po przecięciu kafelka sprawdź dwukrotnie, aby upewnić się, że będzie pasować. Jeśli chcesz wprowadzić jakieś małe zmiany, przydaje się plik płytek. Jeśli również kafelujesz następną ścianę, nie musisz być tak precyzyjnie, ponieważ granice płytek po drugiej stronie ukryją wszelkie niedoskonałości w pracy.
 2. Przy nakładaniu kleju na odwrotność krawędzi wyciętej użyj wąskiego końca siły rozsiewającego, aby go zastosować. Następnie wepchnij go na pozycję, aby był wyrównany z płytką obok niego. W razie potrzeby użyj przestrzeni do rozbicia zdań.
 3. W przypadku, gdy kafelujesz więcej niż jedną ścianę, przejdź do następnej ściany. Jesteś teraz gotowy, aby rozpocząć fugowanie i ukończenie kafelków, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Jak kafelkować zewnętrzne zakątki budynku?

Wykończenia płytek mogą być stosowane w celu zapewnienia czystego wykończenia zewnętrznych narożników budynku. Krawędzie płytek są również chronione przed uderzeniem, co może skutkować ich rozdrobnieniem. Tapicerka jest dostępna w wielu różnych materiałach, rozmiarach, kolorach i formach. W tym przypadku wykorzystujemy białe wykończenie krawędzi zewnętrznej 1 1/4 cala.

 1. Zakończ układanie płytek na pierwszej ścianie.
 2. Weź taśmę mierniczą i zmierzyć długość krawędzi, do której będzie dołączanie wykończenia płytki i nagrać wyniki.
 3. Oblicz wykończenie płytki, aby mieć ten sam rozmiar co płytka i umieść na nim notatkę, aby wskazać, gdzie zostanie wykonane cięcie. Wytnij przycinanie płytek do dokładnej długości, której potrzebujesz za pomocą piły do metalu.
 4. Następnie, za pomocą pacy karbowanej, nałóż cienki pasek kleju do płytek na nieutwardzoną ścianę i wciśnij wykończenie w Klej.
 5. Wyrównaj wykończenia z płytek na pierwszej ścianie domu. Umieść dwa elementy dystansowe między wykończeniem a każdą płytką (jeden w górnej części płytki i jeden w dolnej części płytki), aby upewnić się, że istnieje szczelina, przez którą może przejść fuga.
 6. Używając Pacy karbowanej, nałóż dodatkowy klej do płytek na nieutwardzoną ścianę, aby ją uszczelnić. Aby zapobiec wybiciu wykończenia płytki z pozycji zębami Pacy karbowanej, nałóż klej pionowo od góry do dołu od góry do dołu.
 7. Płytka druga ściana, począwszy od wykończenia rogu i pracy wyjście. Pamiętaj, aby pozostawić trochę miejsca między płytkami a wykończeniem podczas ich układania. Zainstaluj elementy dystansowe i dopasuj płytki, aby upewnić się, że odstępy pozostają takie same, a wykończenie pozostaje na miejscu przez cały czas instalacji.

Jaki jest właściwy sposób na fugi i polerowanie płytek ściennych?

Gdy płytki zostaną zabezpieczone na miejscu i klej się ustawi, nadszedł czas, aby rozpocząć nakładanie fugi na złącza. To narzędzie służy do równomiernego rozproszenia fugi między płytkami w podłodze Twojego domu. Nadmiar fugi należy wytrzeć gąbką i pozostawić do całkowitego wyschnięcia przed użyciem płytek. Ponieważ zaprawa zestali się w krótkim czasie, wykonaj to zadanie tak szybko, jak to możliwe.

 1. Usuń wystające płytki dystansowe, które są widoczne wokół granic ściany i w rogach pokoju.
 2. Zacznij od wciśnięcia niewielkiej ilości fugi w powierzchnię płytek za pomocą pacy, zaczynając od lewego dolnego rogu pokoju. Wykonuj długie, ukośne pociągnięcia za pomocą rozrzutnika fugi (znanego również jako pływak fugi), aby rozprowadzić fugę między płytkami, wciskając ją w połączenia między płytkami. Kontynuuj, aż do spoinowania wszystkich stawów w domu. Ponieważ zaprawa zestali się w krótkim czasie, wykonaj to zadanie tak szybko, jak to możliwe. Podziel obszar, który ma być zaprawiony na części i zaprawę każdą sekcję pojedynczo, jeśli jest to duży obszar. Ma to na celu zapobieganie nadmiernemu stwardnieniu fugi podczas kończenia fugowania całego obszaru.
 3. W celu usunięcia pozostałego nadmiaru fugi z płytek należy zetrzeć je wilgotną gąbką (ale nie za mokrą, ponieważ może to spowodować przebarwienia). Uważaj, aby nie usunąć zaprawy ze stawów, przeciągając ją.
 4. Pozostawić zaprawę do całkowitego wyleczenia. Z gąbką zobaczysz sproszkowaną warstwę tworzącą się na płytkach, co jest spowodowane ilością użytej wody. Usuń go z powierzchni delikatną, czystą szmatką.

Jak układać płytki na obwodzie instalacji do układania płytek

Uszczelnienie wokół krawędzi płytek jest konieczne, aby zapobiec przedostawaniu się wody pod płytki, co jest szczególnie ważne wokół blatów roboczych, umywalek i zlewów kuchennych. Woda uwięziona pod płytkami może spowodować uszkodzenie ściany, a także osprzętu i wyposażenia w pomieszczeniu. Przeprowadzimy Cię przez proces uszczelniania krawędzi płytki za pomocą uszczelniacza sanitarnego.

 1. Zgodnie z instrukcją produktu przymocuj dyszę do uszczelniacza i odetnij końcówkę uszczelniacza. Umieść uszczelniacz w armacie nabojowej, jeśli jest to konieczne.
 2. Pracując od jednego końca wyłożonego obszarem do drugiego, od lewej do prawej, przesuwaj ciągły koralik uszczelniacza nad powierzchnią. Próbuj utrzymać stałą presję na spust pistoletu, a także spójny szybkość ognia podczas tego.
 3. Podczas pracy z uszczelniaczem gładszym (lub mokrym palcem) uważaj, aby nie obierać szczeliwa od powierzchni powierzchni koralika.
 4. Pozwól, aby uszczelniacz całkowicie wyschł.

Jak kafelkować ścianę?

 • Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci uzyskać najlepsze możliwe wykończenie instalacji płytek ściennych.
 • Poniższe pomysły pomogą ci kafelkować łazienkę, kabinę prysznicową, backsplash kuchenną lub po prostu małą przestrzeń wokół niej.
 • Ważne jest, aby przygotować się z wyprzedzeniem i oszacować ilość płytek i kleju, którego potrzebujesz.
 • Narysuj linię poziomą jedną płytkę wysokości na wszystkich czterech ścianach od najwyższego pochyłego kąta.
 • W razie potrzeby wycinaj wykończenie kafelków za pomocą piłowania do piłowania molnią.
 • Kolejne rogi
 • Umieść płytkę w kącie i mocno naciśnij płytkę do ściany.
 • Wytrzyj płytki mokrą gąbką, aby usunąć nagromadzenie kleju.
 • Zwiększ liczbę płytek powyżej i obok poprzedniej.
 • Montuj je mocno, abyś mógł je później zaprawić.
 • Istnieją dwa rodzaje zakrętów: formowane na ścianie i przeszkody.
 • W niektórych przypadkach możesz być w stanie dopasować kompletne płytki po ścianie bez przycinania kaletki.
 • Wypełnij przestrzenie wokół narożników, a nie fukuj ich.
 • Jak kafelkować wewnętrzne zakątki pokoju
 • Plik płytek jest przydatny do niewielkich modyfikacji.
 • Przeciwne granice kafelków stron ukrywają wszelkie wady pracy.
 • Jak płynąć w rogach budynku?
 • Wykończenia płytek można wykorzystać do czystego uzupełnienia zewnętrznego narożnika konstrukcyjnego.
 • Zastosuj klej płytek do ściany upływowej za pomocą kiarza naciętych.
 • Rozłóż zaprawę między płytkami, stosując długie pociągnięcia po przekątnej.

Scenariusz
BrookPad Zespół

Powrót do blogu

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem.