Jaki jest najlepszy sposób na odblokowanie zatkanych rur?

bathroom bidet toilet guide kitchen plumber plumber needed plumbing toilet unclogging

W tym poście dowiesz się, jak odblokowywać zatkane rury.

What is the best way to unclog clogged pipes?

Jak odblokować zablokowane rury?

Rury kanalizacyjne muszą opadać w dół co najmniej 20 mm na metr, aby zapewnić swobodny odpływ wody z budynku. Wcześniejsze systemy wykorzystywały ołów, podczas gdy nowsze wykorzystują polietylen (PE). Rury. Woda ze zlewu, umywalki lub wanny spływa powoli (lub wcale) z powodu zablokowania rury kanalizacyjnej. Zatykanie występuje z powodu smaru w pułapce lub włókien uwięzionych pod siatką otworu zatyczki. Zanurz zlew kubkiem nad otworem na korek, aby go odblokować.

Jeśli toaleta jest zablokowana, spłucz ją, a następnie użyj chemicznego środka do czyszczenia odpływów. Noś rękawiczki i gogle, aby chronić ręce i oczy przed środkiem czyszczącym. Jeśli syfon nie ma nic do usunięcia, użyj świdra spustowego do sondowania przewodu kanalizacyjnego. Rury kanalizacyjne i syfony w systemie kanalizacyjnym twojego domu są kluczowymi elementami systemu. W większości współczesnych systemów stosowane są rury i kształtki z tworzyw sztucznych. Jeśli zlew, umywalka lub wanna opróżniają się powoli, postaraj się jak najszybciej rozwiązać problem. Jeśli tego nie zrobisz, naprawienie sytuacji może być trudniejsze.

Rury do kanalizacji

Rury kanalizacyjne mają znacznie większą średnicę niż rury zasilające. Umywalki mają rurę odpływową o średnicy 32 mm; prysznice, pralki, umywalki i wanny mają rurkę 40mm; a toalety mają rurę odpływową 110 mm (tej samej wielkości, co nowoczesny komin gruntowy). Inną istotną różnicą jest to, że rury kanalizacyjne muszą opadać w dół z prędkością co najmniej 20 mm na metr, aby zapewnić swobodny przepływ wody z budynku. Starsze systemy składały się z ołowiu, podczas gdy obecne systemy są w całości z polietylenu (PE). Możliwe jest łączenie rur za pomocą prostych złączy na wcisk, które mają gumowe pierścienie uszczelniające, złączy zaciskowych z gumowymi „oliwkami” lub zgrzewania rozpuszczalnikiem – które polega na użyciu specjalnie opracowanego cementu rozpuszczalnikowego, który zmiękcza tworzywo sztuczne i wysycha, tworząc mocne, wodoszczelne połączenie w zależności od rodzaju zastosowanego tworzywa.

Rury odpływowe są cięte, łączone i mocowane na różne sposoby.

Plastikowe rury kanalizacyjne należy przyciąć piłą do metalu, a następnie usunąć zadziory od wewnątrz i na zewnątrz za pomocą półokrągłego pilnika przed ich zamocowaniem. Złączki do spawania rozpuszczalnikiem są atrakcyjne, ale są trwałe; dlatego chociaż doskonale nadają się do widocznych rur, złączki zaciskowe powinny być stosowane pod i za zlewami, aby można je było rozebrać do czyszczenia i odblokowania. Podczas prowadzenia rur wzdłuż ściany wewnętrznej lub zewnętrznej, dobrym pomysłem jest użycie zacisków do rur kanalizacyjnych, aby utrzymać je na miejscu. Zaciski do rur kanalizacyjnych są dostępne w różnych kolorach i rozmiarach. Przymocuj klipsy do ściany z cegły za pomocą kołków i wkrętów lub użyj łączników do ścian pustych na płycie gipsowo-kartonowej, aby utrzymać je na miejscu. Przed rozpoczęciem projektu wiertniczego poszukaj ukrytych rur i przewodów!

Pułapki

W systemie odwadniającym syfony odgrywają kluczową rolę w działaniu. Są to uszczelnienia wodne, które zapobiegają przedostawaniu się zapachów ściekowych do domu przez odpływy zlewów, umywalek i toalet, blokując przepływ wody. Każdy sprzęt hydrauliczny, który odprowadza ścieki do kanalizacji, jest albo wyposażony w syfon, albo ma wbudowany w jego konstrukcję. Pułapka to zasadniczo pętla rury w kształcie litery U, która jest instalowana bezpośrednio pod wylotem ścieków. Po wyjęciu korka lub spłukaniu toalety niewielka ilość wody pozostaje w syfonie, który działa jak uszczelnienie, które utrzymuje wodę na zewnątrz. Pułapki są wykonane z tworzywa sztucznego i są dostępne w wielu stylach, aby pasowały do ​​różnych zastosowań.Najczęstszym rodzajem jest syfon P (nazwany tak ze względu na swój kształt), który ma wyjście poziome i jest najczęściej spotykany. Specjalne płytkie warianty przeznaczone są do montażu pod wannami i brodzikami, mogą posiadać uszczelnienie wodne do 50 mm (w przeciwieństwie do zlewozmywaków i umywalek, które muszą mieć 75 mm uszczelnienie wodne). Dalej jest pułapka S, która ma wyjście pionowe. Dodatkowo pułapka na butelki to małe urządzenie, które jest wykorzystywane w miejscach, w których pułapka jest odsłonięta (np. pod umywalką). Z drugiej strony pułapki P i S są bardziej podatne na zablokowanie niż pułapki T.

W niektórych syfonach wannowych znajduje się przyłącze rury przelewowej, a do pralek dostępne są syfony z przyłączami lub rurami stojakowymi. Miski WC i bidety są wyposażone we wbudowane syfony. We wczesnych dniach ołowianych pułapek z zagięciem w kształcie litery U, dno pułapki zawierało gwintowaną zatyczkę dostępową, którą można było usunąć, aby wyczyścić przeszkody. Natomiast nowoczesne syfony plastikowe można rozebrać po prostu odkręcając nakrętki mocujące, które je łączą. Pozwala to nie tylko na dokładne oczyszczenie syfonu, ale także umożliwia dostęp do rury kanalizacyjnej w przypadku jej zablokowania.

Jak odblokować zatkany zlew kuchenny

Jeśli woda ze zlewu, umywalki lub wanny spływa powoli (lub nie spływa wcale), najprawdopodobniej gdzieś w rurze kanalizacyjnej jest zatkany. Smary w pułapce lub włókna uwięzione pod siatką w otworze zatyczki to dwie najczęstsze przyczyny zatykania. Pełna blokada oznacza, że ​​rura kanalizacyjna jest niedrożna, a dzieje się tak, gdy woda w ogóle nie spływa. Możesz eksperymentować z różnymi podejściami, aby rozwiązać ten problem.

Najlepszą sugestią jest użycie natychmiastowego narzędzia do odblokowywania drenażu.

Gaz używany w tym odwadniaczu jest nietoksyczny i rozszerza się w kontakcie z wodą, w przeciwieństwie do niebezpiecznych chemikaliów. Powoduje to duże turbulencje, które pomagają w czyszczeniu odpływów w odległości do 20 metrów poprzez mieszanie, a nie ciśnienie, co jest bardziej efektywne. Usuwa blokady spowodowane włosami, nagromadzonym mydłem, papierem, olejem i resztkami jedzenia w ułamku czasu potrzebnego na umycie zębów. Jeśli Twoje zlewy, umywalki, wanny lub brodziki są zatkane lub spływają wolno, możesz użyć tego produktu. Z opcjonalną głowicą nurnikową może nawet odblokować i przyspieszyć przepływ zatkanych lub powolnych toalet.

 1. Aby odblokować całkowicie zatkany zlew, częściowo napełnij go wodą i włóż kubek z nurnikiem do zlewu nad otwór. Umieszczenie mokrego ręcznika w przelewie pomoże utrzymać ciśnienie przed spadkiem. Następnie energicznie popchnij tłok w górę iw dół. Wyjmij tłok i sprawdź, czy woda spływa. Możliwe, że będziesz musiał powtórzyć ten proces wiele razy.
 2. Jeśli to nie zadziała, możesz spróbować użyć chemicznego roztworu do czyszczenia odpływów. Załóż parę rękawiczek i okularów ochronnych, aby chronić ręce i oczy, i uważnie postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta, ponieważ środek czyszczący jest bardzo niebezpieczny. Nie należy go używać w obecności innych chemikaliów, takich jak wybielacz, ponieważ może wytwarzać niebezpieczne opary. Aby dodatkowo chronić obrzeże otworu korka przed uszkodzeniem, dobrym pomysłem jest nałożenie cienkiej warstwy wazeliny na całym obwodzie.
 3. Jeżeli przeszkoda nie została usunięta po wielu próbach, konieczne będzie usunięcie syfonu. Upewnij się, że masz pod nim wiadro, aby zebrać wszelkie wycieki przed odkręceniem pułapki i opróżnieniem jej zawartości do wiadra. Ponownie zamontuj syfon, uważając, aby wymienić poluzowane podkładki lub O-ringi. Uważaj jednak, aby go nie dokręcić, ponieważ utrudni to cofnięcie w przyszłości. Jeśli w syfonu nie było niczego, co wymagałoby usunięcia, użyj świdra odpływowego, aby sondować rurę odpływową.

Czego używają hydraulicy do odblokowywania zatkanych odpływów i rur?

Elektryczny ślimak spustowy, powszechnie znany jako wąż spustowy, jest podstawowym sprzętem do czyszczenia odpływów używanym przez hydraulików do usuwania zatorów z rur. Jest napędzany silnikiem elektrycznym. W ten sam sposób, w jaki działa korkociąg, świder wykonany jest z długiej, elastycznej metalowej cewki, która skręca się i obraca. Ta część jest wpychana do odpływu, aż sama dotrze do przeszkody.

Czy rury mogą się samoczynnie odblokować?

Jednak często jest to prosta naprawa, którą osoby mogą wykonać samodzielnie. Oto kilka metod, które można wykorzystać do odblokowania prawie każdego rodzaju niedrożności w odpływach domowych. Pamiętaj, że chociaż niektóre czynności mogą być dość łatwe do wykonania bez użycia sprzętu ochronnego, zawsze lepiej jest używać ochrony oczu i gumowych rękawiczek.

Czy to prawda, że ​​cola odblokowuje odpływy?

Wlej 2-litrową butelkę coli – Pepsi, Coli lub alternatywnych marek generycznych – do zablokowanego odpływu, aby odblokować przeszkodę. Pomimo tego, że koks jest bardzo żrący i doskonale usuwa nagromadzone w kanalizacji, jest znacznie delikatniejszy niż profesjonalne środki do czyszczenia kanalizacji.

Jaki jest najlepszy sposób na odblokowanie rury?

Wlej mieszankę sody oczyszczonej, soli i gorącej wody do systemu rur. 12 filiżanek (120 ml) sody oczyszczonej i 12 filiżanek (120 ml) soli kuchennej należy zmieszać razem. Wymieszaj roztwór łyżką, aby sprawdzić, czy ma jednolitą konsystencję. Wlej mieszaninę powoli do kanalizacji i pozostaw ją w rurach przez 10 do 20 minut przed wypłukaniem.

Co zrobić, jeśli toaleta jest zatkana

Kiedy spłukujesz toaletę zatkaną miską, woda unosi się prawie do krawędzi miski, a następnie bardzo powoli spływa. Jeśli przeszkoda nie znajduje się w wylocie miski, możliwe, że wystąpił problem z głównym systemem odwadniającym.

 1. Opcją może być nalanie wiadra ciepłej wody na patelnię z wysokiego punktu obserwacyjnego. Jest to często skuteczne w usuwaniu małego zatkania.
 2. Zrobi to umieszczenie dużego tłoka toaletowego nad wylotem miski i pompowanie rączką w górę iw dół.
 3. Jeśli to nie działa, spróbuj użyć świdra przeznaczonego do toalety, aby go przesunąć. Przy każdym obrocie rękojeści sonda wysuwa się wokół zagięcia w kształcie litery U i obraca się, eliminując przeszkodę w rurze. Zanim jednak zaczniesz, załóż rękawice ochronne i przeczytaj instrukcje producenta.

Jak odblokować zablokowane rury?

 • Rury kanalizacyjne muszą opadać w dół co najmniej 20 mm na metr, aby zapewnić swobodny odpływ wody z budynku.
 • Wcześniejsze systemy wykorzystywały ołów, podczas gdy nowsze wykorzystują polietylen (PE) Proste połączenia wciskane z gumowymi uszczelkami pierścieniowymi, złącza typu zaciskowego z gumowymi „oliwkami” lub zgrzewanie rozpuszczalnikowe (przy użyciu specjalnie opracowanego cementu rozpuszczalnikowego ) może służyć do łączenia rur.
 • Woda ze zlewu, umywalki lub wanny spływa powoli (lub wcale) z powodu zablokowania rury kanalizacyjnej.
 • Zatykanie występuje z powodu smaru w pułapce lub włókien uwięzionych poniżej siatki otworów.
 • Zanurz zlew z kubkiem nad otworem korka, aby go odblokować.
 • Jeśli toaleta jest zablokowana, spłucz ją, a następnie użyj chemicznego środka do czyszczenia kanalizacji.
 • Załóż rękawiczki i gogle, aby chronić ręce i oczy przed środkiem czyszczącym.
 • Jeśli syfon nie ma nic do usunięcia, użyj świdra spustowego do sondowania przewodu odpływowego.

Napisane przez
BrookPad Team

 

.


Starszy post Nowszy post


Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Judge.me Review Medals